Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω πως θα την έβγαζα πέρα τα 3 χρόνια ταυτόχρονης σχολής και δουλειάς χωρίς το φούρνο μικροκυμάτων. Μαγείρευα από το προηγούμενο βράδυ και όταν πήγαινε ο άντρας μου σπίτι έβγαζε το φαι το ζέσταινε στο φουρνάκι και όλα μια χαρά .
Να ξεπαγώσω πράγματα να πω την αλήθεια σπάνια γιατί τα βγάζω από τη προηγούμενη και τα βάζω στη συντήρηση και μετά τα αφήνω σε θερμοκρασία δωματίου έτσι ξεπαγώνω τα φαγητά που είναι για μαγείρεμα . Αν πάλι έχω βάλει στην κατάψυξη μαγειρεμένο φαί προτιμώ να το βγάλω και να κάνω την ίδια διαδικασία και να το ζεστάνω στη κατσαρόλα κυρίως αν πρόκειται για φαγητό κατσαρόλας , μου αρέσει περισσότερο στη γεύση . Από το ψυγείο όμως (συντήρηση ) αν είναι να ζεστάνω κατευθείαν στο φούρνο μικροκυμάτων .Το ψωμί καλό είναι να αποφεύγεται επειδή καίγεται εύκολα και επίσης ξέρετε δεν βάζουμε ποτέ αλουμίνιο το έβαλε η κουμπάρα μου και είχαμε μια μίνι έκρηξη ...
Η ακτινοβολία από όσο ξέρω είναι όταν δουλεύει να μην είσαι μπροστά αλλά έχουμε τόση ακτινοβολία σε άλλα πράγματα .
Σε ένα σπίτι 3 πράγματα κάνουν τη ζωή της νοικοκυράς πιο εύκολη :φούρνος μικροκυμάτων , πλυντήριο πιάτων και στεγνωτήριο . Τα δύο τελευταία μας προσφέρουν και μια οικονομία είναι γνωστό ότι το πλύσιμο των πιάτων στο χέρι χαλάμε περισσότερο νερό και το στεγνωτήριο μας αποδεσμεύει από το σίδερο (μια η άλλη έρχεται σε ρεύμα ) αλλά μας δίνει χρόνο ελεύθερο .

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Η παιδιατρος οταν ειχα μεινει για 2η φορα εγκυος μου ειχε πει να αποφευγω να ειμαι στην κουζινα οταν λειτουργει το φουρνακι (υπεθεσε οτι εχουμε) και αν εχουμε ειχε πει να φροντισω να μην ειναι στο υψος της κοιλιας (σε τι υψος θεωρουσε οτι πρεπει?στο ταβανι ή στο πατωμα υποθετω Razz ).
Εχουμε τοσες συσκευες με ακτινοβολια ολοι στο σπιτι μας,κ να μην ειχαμε σπιτι μας εξω παλι ακτινοβολια τρωμε.Δεν ειναι λογικη αυτη βεβαια αλλα...ειναι πραγματικοτητα.

αντε καλε! σιγα πια! μην εισαι μπροστα και οτι ναναι πια. εγω ειχα το λαπτοπ μπροστα με ασυρματο ιντερνετ στην εγκυμοσυνη μου και την αραζα στο κρεβατι. μια φορα τυχαια το ανεφερα στη γιατρο μου και ειπε. κανε οτι θες.

olgax

olgax
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
hi girls!!!!!! nea mama edw!!! tha ithela na pw oti oti mporoume na apofevgoume einai kalo oti den mporoume den mporoume ti na kanoume? i alitheia einai oti vomvardizomaste apo radienergeia apo pantou plewn den mporoume na kanoume alliws alla otidipote mporoume na apofigoume einai kalo gia emas k to mwraki mas!!!! Wink

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emena koritsia o antras moy exei gemisei olo to mpalkoni kai mesa me kaktoys.oi kaktoi aporofoyn tin rdienergeia.to exoyn pei epistimones ayto to pragma alla kai osoi asxoloynte me ta fyta

olgax

olgax
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
den to iksra afto me ous kaktous prwti fora to akouw tha to psaksw....

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
olgax o atras moy ta psaxnei poly ola.den afeinei tipota stin tyxi poy leme.idios gia tin radienergeia mpike se para polla forum dika mas kai toy exswterikoy kai sta perissotera elege gia toys kaktoys.alla to akoysame kai stin tv se ena ntokimater

olgax

olgax
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalo an ontws isxyei tha gemisw to spiti mou kaktous!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:Δεν ξέρω πως θα την έβγαζα πέρα τα 3 χρόνια ταυτόχρονης σχολής και δουλειάς χωρίς το φούρνο μικροκυμάτων. Μαγείρευα από το προηγούμενο βράδυ και όταν πήγαινε ο άντρας μου σπίτι έβγαζε το φαι το ζέσταινε στο φουρνάκι και όλα μια χαρά .
Να ξεπαγώσω πράγματα να πω την αλήθεια σπάνια γιατί τα βγάζω από τη προηγούμενη και τα βάζω στη συντήρηση και μετά τα αφήνω σε θερμοκρασία δωματίου έτσι ξεπαγώνω τα φαγητά που είναι για μαγείρεμα . Αν πάλι έχω βάλει στην κατάψυξη μαγειρεμένο φαί προτιμώ να το βγάλω και να κάνω την ίδια διαδικασία και να το ζεστάνω στη κατσαρόλα κυρίως αν πρόκειται για φαγητό κατσαρόλας , μου αρέσει περισσότερο στη γεύση . Από το ψυγείο όμως (συντήρηση ) αν είναι να ζεστάνω κατευθείαν στο φούρνο μικροκυμάτων .Το ψωμί καλό είναι να αποφεύγεται επειδή καίγεται εύκολα και επίσης ξέρετε δεν βάζουμε ποτέ αλουμίνιο το έβαλε η κουμπάρα μου και είχαμε μια μίνι έκρηξη ...
Η ακτινοβολία από όσο ξέρω είναι όταν δουλεύει να μην είσαι μπροστά αλλά έχουμε τόση ακτινοβολία σε άλλα πράγματα .
Σε ένα σπίτι 3 πράγματα κάνουν τη ζωή της νοικοκυράς πιο εύκολη :φούρνος μικροκυμάτων , πλυντήριο πιάτων και στεγνωτήριο . Τα δύο τελευταία μας προσφέρουν και μια οικονομία είναι γνωστό ότι το πλύσιμο των πιάτων στο χέρι χαλάμε περισσότερο νερό και το στεγνωτήριο μας αποδεσμεύει από το σίδερο (μια η άλλη έρχεται σε ρεύμα ) αλλά μας δίνει χρόνο ελεύθερο .
μπορει να ειμαι ψιλοασχετη με το θεμα αλλα αυτο με το στεγνωτηριο με ενδιαφερει πολυ..προσπαθω να πεισω τον αντρα μου να παρουμε στεγνωτηριο καθως 1η χρονια με την μικρη τα πληντυρια δεν εχουν τελειωμο,το σπιτι μας ειναι σχετικα μικρο κ δεν εχω χωρο στο μπαλκονι να απλωσω.ειναι βεβαια αρκετα ακριβω αλλα τι ειναι καλυτερο το πλυντηριο-στεγνωτηριο η ξεχωριστα???κ οικονομια που λες πως κανεις αφου ειναι μια συσκευη που καιει ρευμα.αν μπορει ας μου απαντησει οποια εχει γιατι νομιζω ειναι μονοδρομος...

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΔΦΟΥΛ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΦΑΓΗΤΟΥ ΓΑΛΑΤΑ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ ΚΕΙΚ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΚΟΥΠΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕ) ΣΟΥΛΕΥΩ 24ΩΡΟ ΑΠΟΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ 3 ΒΛΑΣΤΑΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΚΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΚΑΣΧΗΜΟΣ ΧΙΧΙΧΙ

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν ειναι να αποφτγω παντως τη ραδιενεργια το μονο που δεν προκειτε να αλλαξω ειναι το φουρνακι μου!!!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ένα κόλπο για να ζεσταίνετε το γάλα του μωρού και να μην τρίβετε μπρίκια είναι να πάρετε βραστήρα νερού να βράσετε το νερό και να βάλετε το μπουκάλι με το γάλα μέσα στο βραστό νερό . Και πιο υγιεινό είναι και ζεσταίνετε γρήγορα και δεν χρειάζεται να τρίβετε το μπρίκι( ήταν ο εφιάλτης μου).

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω βραστηρα.. η αληθεια καποια στιγμη τα εδινα νουλακ και μετα το νουνου κιντ. οποτε εκει ζεσταινα καλα το νερο μονο και το εβαζα; στο ποτηρι με το γαλα και οκ. Wink αλλα τωρα επειδη σερβιροντε και μονα τους καμια φορα με βολευει το φουρνακι. περνουν το γαλα,το ποτηρι τους και απλα το βαζουν στο φουρνακι πατωντας ενα κουμπι

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον χρησιμοποιω καθημερινα οχι για μαγειρεμα μονο για ζεσταμα του φαγητου του δικου μας και του παιδιου μου

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariposa έγραψε:εγω τον χρησιμοποιω καθημερινα οχι για μαγειρεμα μονο για ζεσταμα του φαγητου του δικου μας και του παιδιου μου

K emeis to idio... Very Happy

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όταν γύρισε ο αδελφός μου πριν από χρόνια από την Αμερική (συγκατοικούσαμε τότε) το πρώτο πράγμα που αγόρασε ήταν φούρνο μικροκυμάτων!!! Μέχρι τότε το θεωρούσα βλακεία, περιττό και απλά πηγή ραδιενέργειας στο σπίτι!!! Από την μέρα που το είδα δεν υπάρχει μέρα που δεν το χρησιμοποίησα!!! Οι δουλειές που αν δοκιμάσεις να σου κάνει και δεν πρόκειται να τις ξανακάνεις με άλλο τρόπο είναι...
εκτός από το ζέσταμα τον φαγητών φυσικά....
1.ποπ κορν
2.ζέσταμα γάλακτος
3.ψητές πατάτες

για ξεπάγωμα δεν νομίζω ότι με βόλεψε. προτιμώ να ξεπαγώσω κάτι έστω σε νεράκι αν βιάζομαι. Επίσης για το μωρό δεν το χρησιμοποιώ αλλά δεν ξέρω για πόσο ας μεγαλώσουμε λίγο και βλέπουμε!

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ είμαι τελείως αρνητική με τη χρήση του φούρνου μικροκυμάτων (αν και έχω από παλιά).. Ειδικά το φαγητό των παιδιών, το γάλα κλπ δεν τα ζεσταίνω ποτέ εκεί γιατί καταστρέφονται όλες οι θρεπτικές τους ουσίες.

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
http://onlinepress.gr/2011/05/petakste-to-fourno-mikrokimaton-sas-apisteuto-peirama/

Πετάξτε το φούρνο μικροκυμάτων σας! Απίστευτο πείραμα! Διαβάστε το και διαδώστε το!

"Σε αυτό το πείραμα πήρε κάποιος φιλτραρισμένο νερό και το χώρισε σε δύο μέρη.

Το πρώτο μέρος θερμάνθηκε μέχρι βρασμού σε μια κατσαρόλα στο μάτι της κουζίνας και το δεύτερο μέρος θερμάνθηκε μέχρι βρασμού σε φούρνο μικροκυμάτων.

Στη συνέχεια, μετά την ψύξη του, χρησιμοποίησε το νερό σε δύο ίδια φυτά για να δει αν θα υπήρχε καμία διαφορά στην ανάπτυξη μεταξύ του κανονικού βρασμένου νερού και του βρασμένου νερού σε φούρνο μικροκυμάτων. Σκέφτηκε ότι η δομή ή η ενέργεια του νερού μπορεί να αλλοιώνεται από τον φούρνο μικροκυμάτων.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Όπως αποδείχθηκε έμεινε κατάπληκτη με τη διαφορά:
Γνωρίζω εδώ και χρόνια ότι το πρόβλημα με τα μικροκύματα δεν είναι να ανησυχούμε με την ακτινοβολία που χρησιμοποιείται από τους ανθρώπους.
Είναι πως καταστρέφει το DNA στα τρόφιμα, έτσι που το σώμα δεν μπορεί να το αναγνωρίσει.
Έτσι το σώμα το τυλίγει σε λιπώδη κύτταρα για να προστατεύσει τον εαυτό του από τη νεκρή
τροφή ή την αποβάλει γρήγορα.
Σκεφτείτε όλες τις μητέρες να ζεσταίνουν το γάλα στις «ασφαλείς» αυτές συσκευές.
Τι γίνεται με τη νοσοκόμα στον Καναδά που θερμαίνει το αίμα για μετάγγιση σε ασθενή και κατά λάθος τον σκοτώνει, αφού το αίμα είναι νεκρό.
Όμως οι κατασκευαστές λένε ότι είναι ασφαλείς.

Όμως, η απόδειξη είναι στις εικόνες, όπου τα φυτά πεθαίνουν..
ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΕΡΕΥΝΑΣ
Εκπονήθηκε από: William P. Kopp

Από συμπεράσματα ελβετικών, ρωσικών και γερμανικών επιστημονικών κλινικών μελετών, δεν μπορούμε πλέον να αφήνουμε το φούρνο μικροκυμάτων εγκατεστημένο στις κουζίνες μας.
Με βάση αυτή την έρευνα, θα ολοκληρώσουμε αυτό το άρθρο με το ακόλουθο κείμενο:

1) Τρώγοντας συνεχώς τροφές που έχουν τροποποιηθεί από έναν…φούρνο μικροκυμάτων, προκαλείται μακροπρόθεσμα -μόνιμη- εγκεφαλική βλάβη από «βραχυκύκλωμα» ηλεκτρικών παλμών στον εγκέφαλο [απο-πόλωση ή απο-μαγνήτιση του εγκεφαλικού ιστού].

2) Το ανθρώπινο σώμα δεν μπορεί να μεταβολίσει [σπάσει] τα άγνωστα υποπροϊόντα που δημιουργούνται σε τροφές από τα μικροκύματα.

3) Η παραγωγή ανδρικών και γυναικείων ορμονών σταματά και/ή τροποποιείται από την συνεχή κατανάλωση μικροκυματικών τροφών.

4) Οι επιπτώσεις των υποπροϊόντων των μικροκυματικών τροφών εναπομένουν [μακροπρόθεσμα, μόνιμα] μέσα στο ανθρώπινο σώμα.

5) Τα μέταλλα, οι βιταμίνες και τα θρεπτικά συστατικά όλων των τροφών από τα μικροκύματα μειώνονται ή τροποποιούνται, έτσι ώστε το ανθρώπινο σώμα παίρνει λίγο ή δεν ωφελείται, ή το ανθρώπινο σώμα απορροφά τροποποιημένες ενώσεις που δεν μπορεί να διασπάσει.

6) Τα μέταλλα στα λαχανικά μετατρέπονται σε καρκινικές ελεύθερες ρίζες, όταν μαγειρεύονται σε φούρνους μικροκυμάτων.

7) Οι μικροκυματικές τροφές προκαλούν στο στομάχι και στο έντερο καρκινικούς όγκους. Αυτό μπορεί να εξηγήσει τη ραγδαία αύξηση του ποσοστού του καρκίνου του παχέως εντέρου στην Αμερική.

8 )Η παρατεταμένη κατανάλωση τροφών από μικροκύματα προκαλεί αύξηση καρκινικών κυττάρων στο ανθρώπινο αίμα.

9) Η συνεχής πρόσληψη τροφών από μικροκύματα προκαλεί ανεπάρκεια του ανοσοποιητικού συστήματος μέσω λεμφαδένων και αλλοιώσεις στον ορό του αίματος.

10) Τρώγοντας τρόφιμα από μικροκύματα προκαλείται απώλεια μνήμης, συγκέντρωσης, συναισθηματική αστάθεια και μείωση της νοημοσύνης.

Δεν πετάξατε το φούρνο μικροκυμάτων σας ακόμα ;

Αφού πετάξετε το φούρνο μικροκυμάτων σας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε έναν κλασικό φούρνο σαν αντικαταστάτη. Λειτουργεί το ίδιο καλά και είναι σχεδόν το ίδιο γρήγορα.

Η χρήση της τεχνητής μετάδοσης μικροκυμάτων για υποσυνείδητο ψυχολογικό έλεγχο, γνωστή ως «πλύση εγκεφάλου», έχει επίσης αποδειχθεί.

Προσπαθούμε να λάβουμε αντίγραφα ρωσικών εγγράφων (της δεκαετίας του 1970) και αποτελεσμάτων έρευνας που γράφτηκε από τους Δρ. Luria και Perov διευκρινίζοντας τα κλινικά πειράματα τους στον τομέα αυτό."

Εγώ πάντως μετά από αυτό δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιήσω μικροκύματα....

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χμμμ ενδιαφερον (σοβαρα το λεω) αλλα... δε τον πεταω. δεν κρεμετε και ολη η διατροφη μου απο αυτον αλλα σιγουρα με βοηθαει πολυ στην καθημερινοτητα μου. πειτε οτι ειμαι εγωιστρια η αναισθητη αλλα... δεν τον πεταω

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΡΗΣΗ ΦΟΥΡΝΟΥ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ  - Σελίδα 2 606100
ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!

affraid

45ΧΡΗΣΗ ΦΟΥΡΝΟΥ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ  - Σελίδα 2 Empty μια απο τα ιδια κι εγω Τρι Απρ 03, 2012 1:48 am

spyridoula1986

spyridoula1986
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το χρησιμοποιουσα για ολα και απο τη στιγμη που τα παιδια μου επιναν φρεσκο γαλα και για το γαλα τους!!!αλλα απο τη στιγμη που ακουσα αυτο τσαφ μια μερα και μαι καπνα,μια μποχα και χαλασε δε ξαναπηρα γιατι δε με παιρνει και οικονομικα και το ζεσταινω στο κατσρολακι...μια παλια γνωστη μου ιεχε πει οτι οταν ζεσταινεις φαγητο να σκεπαζεις με ενα αλλο πιατο το πιατω για να μην επηρεαζονται και τοσο τα θρεπτικα συστατικα και ζεσταινεται και πιο γρηγορα!!παντως εγω με τη πρωτη ευκαιρια θα παρω ξανα!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ εγώ είμαι κατά των μικροκυμάτων, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κ ούτε πρόκειται!! Το φαγάκι της μικρής το ζεσταίνω σε μεγάλο μπρίκι,γάλα πίνει ακόμα μητρικό οπότε δε χρειάζεται αλλά αν χρειαστεί θα το βάζω σε μπεν μαρι! Το δικό μας ΠΟΤΕ είμαστε της ρήσης "ξαναζεσταμένο φαγητό δε τρώγεται"! Τώρα τα αρνητικά δε τα έχω ψάξει αλλά φαντάζομαι θα ναι πολλά!! Άλλωστε στην εποχή των γιαγιάδων μας πώς τα ζέσταιναν?? Γιατί φοβάμαι πως αυτή η εποχή βλέπω να ξανάρχεται..!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις