Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
642 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 642 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πιστευω ειναι ψεματα,ολοι ακουνε κατι και μετα τα λενε ποως θελουν.εδω σε μας ετοιμαζεται να ανοιξει καρφουρ μεγαλο.και για τα λιντλ δεν νομιζω.αν,λεμε αν ειναι αληθεια ωραια θελουν ολοι να μας βοηθησουν,με το κλεινουν δυο απο τα μεγαλυτερα μαρκετ και να μενει τοσος κοσμος ανεργος.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως κοριτσια κ εγω εχω ακουσει για καρφουρ..ο αντρας μου δουλευει σε εταιρεια που τους φτιαχνουν τα ραφια τα βαθρα κτλ..κ εκει στην εταιρεια αυτο ψιυθριζετε..χρωστανε παντου σε προμηθευτες επιτηδες (γιατι φυσικα και πανε πολυ καλα)κ θα βαρεσουν πιστολι καποια στιγμη..κ αυτο που με ψιλιαζει επισης ειναι οτι εδω στην θεσσαλονικη ακουγετε εδω κ ενα χρονο οτι θα ανοιξει ενα ικεα κ δυτικα κ λενε οτι θα ανοιξη στην θεση του καρφουρ ευκαρπιας..αρα λεω εγω μηπως ειναι ολα προσχεδιασμενα κ αυτοι παιζουν μεταξυ τουσ???

https://www.facebook.com/myrodeve

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δηλαδή τι νομίζετε αμα χρεωκοπήσουμε δεν θα πουλάνε τα μαγαζιά προιόντα???Καλό είναι να έχουμε κάνει την παρακαταθήκη μας σε φαγητά-όποιος έχει την δυνατότητα-αλλά απο εκεί και πέρα δεν θα είναι κατι απίστευτα τραγικό.Προσωπικά δεν μου κάνει καμία διαφορά να είναι γεμάτα τα μαγαζία με τα πάντα όταν οι περισσότεροι δεν μπορούμε να τα αξιοποιήσουμε και απλώς πέρνουμε τα βασικά και απαραίτητα.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έχω ακούσει πως οι Γάλοι έχουν το 50% αποχωρούν όμως και για αυτό κλείνουν.
Αν τελικά είναι αλήθεια και κλείσουν για οποιοδήποτε λόγο θα μείνουν αρκετοί άνθρωποι χωρίς δουλειά.

Ας κάνουμε μια μικρή αποθήκευση προϊόντων, μακαρόνια όσπρια που δεν χαλάνε και βλέπουμε..
προϊόντα να αγοράσουμε θα υπάρχουν θα έχουμε τα λεφτά για να τα πάρουμε ;

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδω στην Ξανθη δουλευουν ολα τα Carrefour Μαρινοπουλος, Lidl και ανοιγει και Βασιλοππουλος. Αν θυμαμαι καλα η carrefour αγορασε τα Dia για να τα κλεισει (εδω εκλεισε ενα που ηταν στα 100μετρα απο δικο της μαρκετ) γιατι ηταν πολυ ανταγωνιστηκα στις τιμες.
Παντως και να κλεισουν δεν καιγομαι...σιγα τα φτηνα προιοντα που εχουν. Καθε 3 και λιγο προστιμα τρωνε για ακαταλληλα προιοντα.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aυτο σκεφτομαι κ γω κι αντε οτι κλεινουν κ χρεωκοπουμε,με τι χρηματα θα κανουμε στοκ οταν πολλες οικογενειες παλευουν για ενα πακετο μακαρονια,οχι μια κουτα ναχουν στοκ...


Οθεος να μας ελεησει να λεμε!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα κλεισει το καρφουρ και θα μεινει μαρινοπουλος ! δηλ θα σταματησουν τα προιοντα καρφουρ να εισαγωνται απο γαλια ! ( χεστηκαμε εδω που τα λεμε κανενας δεν τα προτειμουσε ας τα κρατησουν και ας τα φανε οι ιδιοι ) τι κακο ειναι πως θα απολυσουν κοσμο λογω αυτου !

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:Εδω στην Ξανθη δουλευουν ολα τα Carrefour Μαρινοπουλος, Lidl και ανοιγει και Βασιλοππουλος. Αν θυμαμαι καλα η carrefour αγορασε τα Dia για να τα κλεισει (εδω εκλεισε ενα που ηταν στα 100μετρα απο δικο της μαρκετ) γιατι ηταν πολυ ανταγωνιστηκα στις τιμες.
Παντως και να κλεισουν δεν καιγομαι...σιγα τα φτηνα προιοντα που εχουν. Καθε 3 και λιγο προστιμα τρωνε για ακαταλληλα προιοντα.



Eσυ γλυκια μου μπορει να μν καιγεσαι,αλλα καιγονται αλλοι που θρεφουν στοματα απο κει,κι αν κλεισει δν θαχουν να ταισουν τα παιδια τους.



valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικα το θεμα που ανοιξα δεν ειχε σκοπο να ενημερωσει για το κλεισιμο των σουπερ μαρκετ αλλα για την επερχομεη χρεωκοπια ............

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:καιγομαι...σιγα τα φτηνα προιοντα που εχουν. Καθε 3 και λιγο προστιμα τρωνε για ακαταλληλα προιοντα.
σκέψου πόσοι θα μείνουν στο δρόμο χωρίς δουλειά...
δεν είναι κρίμα ;

παντός αν κλείσουν θα ανεβούν πολύ τα τοπικά μαγαζάκια και σούπερ μάρκετ, ανάλογα και την περιοχή βέβαια, πιστεύω πως και αυτόματα αυτοί που θα μείνουν θα ανεβάσουν τις τιμές

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
momirene έγραψε:καιγομαι...σιγα τα φτηνα προιοντα που εχουν. Καθε 3 και λιγο προστιμα τρωνε για ακαταλληλα προιοντα.
σκέψου πόσοι θα μείνουν στο δρόμο χωρίς δουλειά...
δεν είναι κρίμα ;

παντός αν κλείσουν θα ανεβούν πολύ τα τοπικά μαγαζάκια και σούπερ μάρκετ, ανάλογα και την περιοχή βέβαια, πιστεύω πως και αυτόματα αυτοί που θα μείνουν θα ανεβάσουν τις τιμές


με λιγα λογια .......μαυρη αγορα !!!!

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
smor έγραψε:Καλημέρα σε όλες!!!!! Βρε κορίτσια και πέρυσι τον Μάρτη για χρεωκοπία δεν λέγανε;;; Τους αρέσει αυτός ο μήνας...δεν εξηγείται αλλιώς! Τέσπα δεν πιστεύω τίποτα από όσα λένε. Αυτά από μένα...σας φιλώ! Very Happy

ΧΑΧΑΧΑ ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΜΑΡΤΗ ΓΙΑ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΛΕΓΑΝΕ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΕΤΗΜΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΡΟΦΗΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ???ΠΑΝΤΩΣ ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΟΥ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΝΤΛ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΥ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοιτα εγω ψωνιζω απο τα Proton που ειναι συνεταιρισμος ελληνικων σουπερ μαρκετ και βρισκεις παρα πολυ καλες τιμες. Εγω το γαλα το φρεσκο το Μεβγαλ πχ που το παιρνω για το παιδι το παιρνω 1ευρω ενω στα αλλα σουπερ εχει 1,30. Παιρνου ποσοτητα σαν συνεταιρισμος και χτυπανε τις τιμες απο τα μεγαλα μαρκετ.
Και ναι θα μεινει κοσμος χωρις δουλεια αλλα αμα χρεωκοπισουμε ή ακομα και τωρα υπαρχει κοσμος που δεν μπορει αν ψωνισει παρα μονο τα απαρραιρητα, οποτε χωρις κινηση θα κλεισουν οπως και να χει. Με 4 ωρες εργασιας δεν σωζεσαι οταν ο βασικος ειανι 500ευρω.
Επισης ολα αυτα ειναι μαγαζια που παιρνουν τα χρηματα μας και τα βγαζουν εξω. Δειτε που εχουν εδρα...οποτε ουτε φορους πληρωνουν ουτε επιστρεφουν τα χρηματα μας στην Ελλαδα. Αν ηταν παραγωγικος τομεας σιγουρα θα εμεναν τα χρηματα εδω και θα ειχε ο κοσμος δουλεια.
Πας να παρεις ζαχαρη ΕΒΖ (Ελληνικη Βιομηχανια Ζαχαρης) που ειχε στην ΞΑνθη εργοστασιο, Σερρες κτλ και τα κλιεσανε γιατι ηταν συνεταιριστικα και γραφει πανω παραγεται στην ΣΕρβια! Οποτε καταλαβαινεται τι γινεται. Σχεδον τιποτα δεν παραγεται εδω αρα καμια στροφη προς αναπτυξη.
Η Ξανθη ηταν παραδεισος εργασιας, τωρα ειναι ολα κλειστα. Τι να το κανω που εχουμε Sprider οταν το εργοστασιο ειναι Βουλγαρια και οταν ο επιχειρηματιας του ειχε στην περιοχη εργοστασιο καλσον-καλτσες (Venus Victoria ) και το εκλεισε για αν παει Βουλγαρια και αφησε 2000 οικογενειες ανεργες? και πας να παρεις ενα σουτιεν και σου λεει 25ευρω! Σιγα να μην ψωνισω!
Την χρεοκοπια δεν την γλυτωνουμε αλλα λεφτα για στοκ δεν υπαρχουν και αντε και πηρες...για ποσο καιρο?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΙΑ.ΜΑΣ ΚΑΑΝΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ!ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ;

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzef έγραψε:ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΙΑ.ΜΑΣ ΚΑΑΝΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ!ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ;
πραγματικα ψυχολογικο πολεμο..ειμαστε τα πειραματοζωα.να δουν πως θα αντιδρασουμε κ μετα θα το επεκτεινουν και στην υπολοιπη ευρωπη..
προφανως τον μαρτη αποφασισαν να μην μας δωσουν αλλη δοση η μπορει να ληγει παλι κανενα απο αυτα τα στοιχηματα τους,σαν να παιζουν μονοπολυ

https://www.facebook.com/myrodeve

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ.ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ με αυτο αυτο το θεμα.δεν μπορω αλλο θα μας πεθανουν πριν την ωρα μας. εδω και 2 χρονια λενε θα γινει χρεοκωπια θα γινει αυτο θα γινει το ενα το αλλο!! ας γινει πια να τελειωνουμε γιατι τωρα ειμαστε καλα 1 βγαζουμε και το μισο και παραπανω μας το παιρνουν και σιγα σιγα ουτε το 1 θα βγαζουμε. ας το αφησουμε στο θεο δεν εχω να σκεφτω αλλο. μας κανουν ψυχολογικο πολεμο ανοιξα το πρωι και ειδα παπαδακη και ημουν ετοιμη να βαλω τα κλαματα!!!! δεν μπορω αλλο αυτη τη μαυριλα μας εχουν φοβησει ολους και δεν εχουμε ορεξη για τιποτα!!! ας τους σταματησει καποιος ολους αυτους που μα ςτρομαζουν και θελουν να μας κανουν να μην εχουμε διαθεση για δουλεια για οικογενεια για τιποτα!!!! ας εχουμε πιστη στο θεο και ολα θα γινουν μονο ο θεος μας εμεινε!!!ποτε δεν αφησε κανενα παιδι του ετσι δεν θα αφησει και μας.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μην ακουτε τιποτα..οκ ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αλλα εγω την ειδα αλλιως... οτι ειναι να γινει θα γινει...δεν το βλεπετε προσπαθουν να μας πεθανουν ψυχολογικα..εκτος απο τον οικονομικο πολεμο εχουμε και τον ψυχολογικο.. ας κανουμε μια αποθηκη απο τροφιμα για καλο και για κακο..ολα τα αλλα ειτε ερθουν ειτε οχι παλι χαλια θα ειμαστε οπως τωρα..

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:κοριτσια μην ακουτε τιποτα..οκ ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αλλα εγω την ειδα αλλιως... οτι ειναι να γινει θα γινει...δεν το βλεπετε προσπαθουν να μας πεθανουν ψυχολογικα..εκτος απο τον οικονομικο πολεμο εχουμε και τον ψυχολογικο.. ας κανουμε μια αποθηκη απο τροφιμα για καλο και για κακο..ολα τα αλλα ειτε ερθουν ειτε οχι παλι χαλια θα ειμαστε οπως τωρα..

συμφωνώ απόλυτα. και να πω και κάτι...έκανα μια μικρή αποθήκη με τρόφιμα που λύγουν το 2014 και το 2015 και εκεί που το συζητούσα με μια κολλητή μου λέει: εγώ κάνω και στοκ σε φάρμακα.ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ.ανανέωσα το φαρμακείο που έτσι κι αλλιώς έχω στο σπίτι (παυσίπονα,αντιδιαρροϊκά,ιώδιο,και άλλα) και θα πάρω και κανένα κουτί AMOXIL να βρίσκεται αν και δεν έχω δώσει στις κόρες μου αντιβίωση μέχρι τώρα.

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε κοριτσια θα γινουν τα πραγματα τοσο χαλια ωστε να μην μπορουμε να παρουμε ουτε μακαρονια?και δηλ εγω και πολλοι αλλοι που εχουμε καταφερει απο τη δουλεια μας να εχουμε δυο-τρια χιλιαρικα στην ακρη για ωρα αναγκης..τι θα μας τα παρουν?

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ κορίτσια δουλεύω στα καρφούρ.
το ότι "θα κλείσουν" ακούγεται στην περιοχή μου εδώ και ένα χρόνο.
τώρα εγώ δεν έχω ακούσει τίποτα από έγκυρες πηγές ούτε από τους ανώτερούς μου.
μάλιστα μέσα από το μαγαζί λέγεται ότι όταν φτιάξει λίγο ο καιρός θα γίνει ανακαίνιση, ταβάνι, πατώματα κλπ.
αν κλείσει έτσι ξαφνικά δεν το ξέρω.
αλλά βλέπω ότι είναι το μοναδικό σούπερ μάρκετ, από αυτά που έχω επισκεφτεί, με την περισσότερη δουλειά...

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσια ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ με αυτο αυτο το θεμα.δεν μπορω αλλο θα μας πεθανουν πριν την ωρα μας. εδω και 2 χρονια λενε θα γινει χρεοκωπια θα γινει αυτο θα γινει το ενα το αλλο!! ας γινει πια να τελειωνουμε γιατι τωρα ειμαστε καλα 1 βγαζουμε και το μισο και παραπανω μας το παιρνουν και σιγα σιγα ουτε το 1 θα βγαζουμε. ας το αφησουμε στο θεο δεν εχω να σκεφτω αλλο. μας κανουν ψυχολογικο πολεμο ανοιξα το πρωι και ειδα παπαδακη και ημουν ετοιμη να βαλω τα κλαματα!!!! δεν μπορω αλλο αυτη τη μαυριλα μας εχουν φοβησει ολους και δεν εχουμε ορεξη για τιποτα!!! ας τους σταματησει καποιος ολους αυτους που μα ςτρομαζουν και θελουν να μας κανουν να μην εχουμε διαθεση για δουλεια για οικογενεια για τιποτα!!!! ας εχουμε πιστη στο θεο και ολα θα γινουν μονο ο θεος μας εμεινε!!!ποτε δεν αφησε κανενα παιδι του ετσι δεν θα αφησει και μας.

πόσο δικιο έχεις...

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
moroulou έγραψε:ρε κοριτσια θα γινουν τα πραγματα τοσο χαλια ωστε να μην μπορουμε να παρουμε ουτε μακαρονια?και δηλ εγω και πολλοι αλλοι που εχουμε καταφερει απο τη δουλεια μας να εχουμε δυο-τρια χιλιαρικα στην ακρη για ωρα αναγκης..τι θα μας τα παρουν?

αυτό αναρωτιέμαι και εγώ...αλλά φίλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.κάνε μια αποθηκούλα.χαμένη δεν θα πάει.θα τα χρησιμοποιήσεις όλα. Όσο για τα 2-3 χιλιάρικα και εμείς έχουμε κάτι ανάλογο στην άκρη και φοβόμαστε με τον άντρα μου μη τυχόν και τα χάσουμε...πιστεύω πως τέτοια ποσά δεν θα τα πειράξουν αλλά και πάλι δεν ξέρεις τι γίνεται...μήπως να τα βγάζαμε? μια φίλη πήγε να τα βγάλει και την παρακαλούσε ο διευθυντής της τράπεζας να μην το κάνει. και τις λέει: "μα τι έχετε πάθει όλοι και τα βγάζετε????".άσε έχω μπει σε τρελό τρυπάκι απο τότε που μου το είπε...

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Myro έγραψε:παντως κοριτσια κ εγω εχω ακουσει για καρφουρ..ο αντρας μου δουλευει σε εταιρεια που τους φτιαχνουν τα ραφια τα βαθρα κτλ..κ εκει στην εταιρεια αυτο ψιυθριζετε..χρωστανε παντου σε προμηθευτες επιτηδες (γιατι φυσικα και πανε πολυ καλα)κ θα βαρεσουν πιστολι καποια στιγμη..κ αυτο που με ψιλιαζει επισης ειναι οτι εδω στην θεσσαλονικη ακουγετε εδω κ ενα χρονο οτι θα ανοιξει ενα ικεα κ δυτικα κ λενε οτι θα ανοιξη στην θεση του καρφουρ ευκαρπιας..αρα λεω εγω μηπως ειναι ολα προσχεδιασμενα κ αυτοι παιζουν μεταξυ τουσ???

Αυτό ακριβώς ακούστηκε και για την Πάτρα! Δεν σε ψιλιάζει ότι είναι μούφα η είδηση;;;;;;; Ακριβώς ότι ανοίγουν ΙΚΕΑστη θέση των carrefour και έμαθα ότι η carrefour έκανε μύνηση στον τοπικό τύπο να μην γράφει τέτοιες ανακρίβειες.

momirene έγραψε:Εδω στην Ξανθη δουλευουν ολα τα Carrefour Μαρινοπουλος, Lidl και ανοιγει και Βασιλοππουλος. Αν θυμαμαι καλα η carrefour αγορασε τα Dia για να τα κλεισει (εδω εκλεισε ενα που ηταν στα 100μετρα απο δικο της μαρκετ) γιατι ηταν πολυ ανταγωνιστηκα στις τιμες.
Παντως και να κλεισουν δεν καιγομαι...σιγα τα φτηνα προιοντα που εχουν. Καθε 3 και λιγο προστιμα τρωνε για ακαταλληλα προιοντα.

Carrefour και Dia ήταν στον ίδιο όμιλο και όταν η επιτροπή ανταγωνισμού έδωσε το πράσινο φως έγιναν ένα μετοχές και ολα! Πριν 5 χρόνια προσέλαβαν τη κολλητή μου στα dia και όταν ανέβηκε Αθήνα να υπογράψει τη σύμβαση πήγε σε ένα κτίριο που ήταν γραφεία carrefour και dia.

valerakievelinaki έγραψε:θα κλεισει το καρφουρ και θα μεινει μαρινοπουλος ! δηλ θα σταματησουν τα προιοντα καρφουρ να εισαγωνται απο γαλια ! ( χεστηκαμε εδω που τα λεμε κανενας δεν τα προτειμουσε ας τα κρατησουν και ας τα φανε οι ιδιοι ) τι κακο ειναι πως θα απολυσουν κοσμο λογω αυτου !

Δεν υπάρχει πλέον Μαρινόπουλος υπάρχει μόνο carrefour γι' αυτό και όσα s/m ήταν carrefour Μαρινόπουλος άλλαξαν όνομα και έγιναν carrefour! Επίσης να πω ότι τα περισσότερα προϊόντα carrefour φτιάχνονται από εταιρείες εδώ στην Ελλάδα και βάζουν απλά την εττικέτα τους. Για παράδειγμα το μπέικον το φτιαχνει η creta farm.

gogokotr

gogokotr
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Επίσης λένε ότι σε περίπτωση χρεοκοπίας εκτός από στάση πληρωμών για μερικούς μήνες θα κλείσουν σχολεία, υπηρεσίες, ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, γενικότερα τα πάντα. Δηλαδή, όσες είμαστε έγκυες θα γεννήσουμε στα σπίτια μας!;! pale Πολλά ακούγονται και ο καθένας λέει ό,τι θέλει. Σίγουρα υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτό τον ψυχολογικό πόλεμο. Προσπαθώ όσο μπορώ να αποφεύγω τις ειδήσεις και κάθε ενημερωτική εκπομπή. Παντού υπάρχουν συμφέροντα και κατά την γνώμη μου τίποτα δεν είναι τυχαίο. Δεν είναι η πρώτη φορά που θα συμβεί κάτι τέτοιο στην Ελλάδα αν τελικά συμβεί και σίγουρα έχει συμβεί και σε πολλές άλλες χώρες. Οπότε ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Ψυχραιμία και κουράγιο σε όλους.

(Μην νομίζετε ότι και εγώ είμαι ψύχραιμη, κάθε άλλο...ειδικά τώρα που είμαι έγκυος όταν διαβάζω κάτι τέτοια νιώθω να χάνω την γη κάτω απ'τα πόδια μου. Αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά και ήρεμα...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις