Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Δευ Ιουν 28, 2010 9:08 pm

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στην δική μας βάφτιση το σούργελο ήταν η νονά που μας έκανε ρεζίλι και της τα έχωσε ο παπάς αλλά στο τέλος όταν πήγαμε για τις υπογραφές μας ζήτησαν 5 ευρώ για το κληρικόσημο. Βγάζει 20 ο άντρας μου και απαντάει ο παπάς.. δεν έχω ρέστα και το βάζει στην τσέπη του!! Καπάκι γυρνάει στην νονά και λέει συνήθως αφήνουν 120 εσείς τι θα δώσετε? (έδωσε 120!)

27ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Δευ Ιουν 28, 2010 9:53 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
didimakia2009 έγραψε:
Οι νονές πήγαν να δώσουν από ένα 50αρικο και λέει ταρίφα κορίτσια 100 η καθεμία.Η μία νονά με το ζόρι κρατήθηκε να μην τον βρίσει...
Καλά κι εσείς είσαστε απαράδεκτοι! Μόνο 2 νονές; Έπρεπε να κάνετε καμιά δεκαριά, να βολευτεί και ο παπάς... να πάρει κανένα χιλιαρικάκι βρε αδερφέ να κάνει τη δουλειά του!!!

28ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 12:56 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευτυχως εχω τα μεσα κ δεν θα πληρωσω τιποτα μιας κ εχουμε εναν φοβερο πνευματικο ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 215994 ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 215994 ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 215994 ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 215994
χεχεχε ουτε στο γαμο μου πληρωσα σεντσ

http://www.gatospito.com

29ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 1:07 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ....ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ Κ ΚΑΤΙ..ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.....
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

30ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 1:29 am

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ όταν είχα βαπτίσει τον Αποστόλη, είχα πληρώσει φυσικά ρουχαλακια σταυρουδάκια κκκκκκκκκττττττλλλλλλλ
οπότε είχε πει ο άντρας της ξαδέρφης μου (μπαμπάς του βαπτισιμιού του) ότι η εκκλησία ειναι δικια του.


Όταν τελειωσε το μυστήριο, με φώναξε ο παπάς να δώσω αν θέλω κάτι για την εκκλησια..Που την είχε ηδη προπληρώσει ο Νίκος.....
Σαν τι? τον ρωτάω
Να μου λέει 100Ε για το ρέυμα που κάψαμε
Σηκώνω κ εγώ το φρύδι, και του λέω Δεν πληρωθήκατε ήδη και δείχνω τον Νίκο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ε ναι μου λεει αλλά αν θες να δώσεις και εσύ κατι για την καλύτερη ευλογία του μωρού [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Δεν θέλω του λεω και σηκώθηκα και εφυγα
Με κοιτούσε με ένα ύφος σαν να σου λεει τι έκανε τώρα αυτή η ξινή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

31ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 1:31 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happy_mother έγραψε:Κορίτσια εγώ όταν είχα βαπτίσει τον Αποστόλη, είχα πληρώσει φυσικά ρουχαλακια σταυρουδάκια κκκκκκκκκττττττλλλλλλλ
οπότε είχε πει ο άντρας της ξαδέρφης μου (μπαμπάς του βαπτισιμιού του) ότι η εκκλησία ειναι δικια του.


Όταν τελειωσε το μυστήριο, με φώναξε ο παπάς να δώσω αν θέλω κάτι για την εκκλησια..Που την είχε ηδη προπληρώσει ο Νίκος.....
Σαν τι? τον ρωτάω
Να μου λέει 100Ε για το ρέυμα που κάψαμε
Σηκώνω κ εγώ το φρύδι, και του λέω Δεν πληρωθήκατε ήδη και δείχνω τον Νίκο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ε ναι μου λεει αλλά αν θες να δώσεις και εσύ κατι για την καλύτερη ευλογία του μωρού [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Δεν θέλω του λεω και σηκώθηκα και εφυγα
Με κοιτούσε με ένα ύφος σαν να σου λεει τι έκανε τώρα αυτή η ξινή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ..ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....ΕΛΕΟΣ....ΠΙΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ...

32ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 1:34 am

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααααααααααααα
και όταν είχα πάει τον Νικόλα για την ευχή του σαραντισμού.
επειδή γενικώς είχα σπαστεί με τους παπάδες, περίμενα να μου πει αυτός και δεν έκανα εγώ την κίνηση να τον πληρώσω...
πάω να φύγω και μου λεει
20Ε,
του λεω για ποιο πράγμα?
για την ευχή>
μου λεει ναι
λέω τότε εσύ όταν πληρώνεσαι, με 3 μισθούς, τι ακριβώς περιλαμβάνουν αυτες οι αμοιβές?
Είχα την μάνα μου μαζί που κόντευε να λιποθυμήσει με την αγένια μου, το θράσος μου, κτλ
με τραβούσε το χέρι, να του δώσω τα λεφτά μην και δεν μας το βαπτίσει μετά

όταν με ρώτησε δε κ αν είμαι παντρεμενη και του ειπα ναι με πολιτικό, κόντεψα να την χάσω την μαμά....
Άρχισε ο παπάς να λεει οτι πρέπει να παντρευτώ κ με θρησκευτικό για το καλό.
Είπα να μην το ανοίξω το θέμα γιατί η mother ηταν χλωμή....
και πήρα το μωρο κ εφυγα. Ο πάτερ το τσέπωσε το 20Ε, το έβαλε βαθια βαθια στην τσέπη απο το ράσο, κλειδωσε την εκκλησία και πήγε να πιει ρετσίνες στην ταβέρνα στην γειτιονια....


Απο το πάχος, η κοιλια του είναι σαν έγκυος αλλα τέλος πάντων. Άνθρωπος του ΘΕΟΥ
και εγώ παλεύω για το γάλα του μωρού, το κρεας το ψάρι κτλ

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

33ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 1:38 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happy_mother έγραψε:αααααααααααααα
και όταν είχα πάει τον Νικόλα για την ευχή του σαραντισμού.
επειδή γενικώς είχα σπαστεί με τους παπάδες, περίμενα να μου πει αυτός και δεν έκανα εγώ την κίνηση να τον πληρώσω...
πάω να φύγω και μου λεει
20Ε,
του λεω για ποιο πράγμα?
για την ευχή>
μου λεει ναι
λέω τότε εσύ όταν πληρώνεσαι, με 3 μισθούς, τι ακριβώς περιλαμβάνουν αυτες οι αμοιβές?
Είχα την μάνα μου μαζί που κόντευε να λιποθυμήσει με την αγένια μου, το θράσος μου, κτλ
με τραβούσε το χέρι, να του δώσω τα λεφτά μην και δεν μας το βαπτίσει μετά

όταν με ρώτησε δε κ αν είμαι παντρεμενη και του ειπα ναι με πολιτικό, κόντεψα να την χάσω την μαμά....
Άρχισε ο παπάς να λεει οτι πρέπει να παντρευτώ κ με θρησκευτικό για το καλό.
Είπα να μην το ανοίξω το θέμα γιατί η mother ηταν χλωμή....
και πήρα το μωρο κ εφυγα. Ο πάτερ το τσέπωσε το 20Ε, το έβαλε βαθια βαθια στην τσέπη απο το ράσο, κλειδωσε την εκκλησία και πήγε να πιει ρετσίνες στην ταβέρνα στην γειτιονια....


Απο το πάχος, η κοιλια του είναι σαν έγκυος αλλα τέλος πάντων. Άνθρωπος του ΘΕΟΥ
και εγώ παλεύω για το γάλα του μωρού, το κρεας το ψάρι κτλ

ΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΜΠΡΑΒΟ..ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ...ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΠΑΣ..ΔΕΝ ΜΟΠΥ ΠΗΡΕ ΦΡΑΓΚΟ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.....
ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΑΚΕΣ ΜΕΡΙΚΟΙ....

34ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τρι Ιουν 29, 2010 2:41 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CANDYBELL έγραψε:
Τα λεφτά αυτά δεν πάνε στην τσέπη του παπά εάν σου έχει κόψει απόδειξη, πράγμα που είναι υποχρεωμένος από την Αρχιεπισκοπή να κάνει, για το σύνολο του ποσού. Ακόμα και για την αλλαγή ενορίας σου κόβουν απόδειξη. Αν και νομίζω πως αυτό μπορεί να αποφευχθεί εάν δηλώσετε μία διεύθυνση της περιοχής στην ενορία που βαπτίζεται το μπεμπέ.

Απόδειξη; Τι είναι αυτό, τρώγεται; Laughing Ούτε στο γάμο είδα απόδειξη,ούτε στις βαφτίσεις. Και όλα έγιναν σε τρεις διαφορετικές εκκλησίες. Τυχαίο; Δε νομίζω!!!

Μάλιστα στο γάμο άλλαξα και ενορία και πήγα με δύο μάρτυρες στην εκκλησία και τι μου λέει ο παπάς; "Δώσε μου 10.000 (ακόμα ήταν σε δραχμές Laughing ) τις οποίες και οι τρεις είδαμε να τις βάζει βαθιά στην τσέπη του ράσου χωρίς να κάνει τον κόπο να κόψει απόδειξη!!!
Στις βαφτίσεις δώσαμε από 100 ευρώ στην καθεμία και οι ιερείς κοιτάγαν καλά-καλά τους νονούς λες και ήταν υποχρεωμένοι να δώσουν και παραπάνω.

Ααα!! Ξέχασα στο γάμο η κουμπάρα μου έδωσε 30.000 δραχμές στον παπά και εκείνος όχι μόνο άναψε όλα τα φώτα αλλά έβαλε και δεύτερο παπά για συμπαράσταση Laughing

http://mammael.blogspot.com/

35ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Ιουν 30, 2010 2:58 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια, επειδη έχω μεσα΄νυχτα στο θέμα βάφτιση, εκτός από την εκκλησία, δηλαδή τα χρήματα στον παπά, πόσο συνολικά σας βγήκε η βάφτιση σε χρήματα;

http://lovinghorses.pblogs.gr/

36ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Ιουν 30, 2010 4:06 am

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
happy_mother έγραψε:και πήρα το μωρο κ εφυγα. Ο πάτερ το τσέπωσε το 20Ε, το έβαλε βαθια βαθια στην τσέπη απο το ράσο, κλειδωσε την εκκλησία και πήγε να πιει ρετσίνες στην ταβέρνα στην γειτιονια....


Αχαχαχαχαχαχαχα

Τουλάχιστον τις ήπιε στην υγειά σας;;
ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 911307 ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 911307 ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 911307 ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 585182


Εμείς τη μικρή τη βαπτίζαμε στο χωριό του άντρα μου και επειδή οι νονοί είναι και συγχωριανοι του άντρα μου και επειδή ο παπα Κώστας τους είχε βαπτίσει και τους ίδιους, ήταν πολύ γεναιόδωροι και αφησαν στην εκκλησία 250 €

Εγώ δεν έχω γίνει ακόμα νονά, αλλά νομίζω οτι μέχρι 100 € θα τα δώσω. Όοοοοταν το αποφασίσουν οι κουμπάροι μου να με κάνουν νονα!

37ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Δευ Ιουλ 26, 2010 10:41 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
faye έγραψε:κοριτσια εμενα και για τις δυο κορες μου ο καθε κουμπαρος ειχε δωσει στον παπα απο 150 ευρω. Αν ειναι δυνατον και σε μοναστηρι παρακαλω.



Αααα... Εσείς λίγα δώσατε! Σε μοναστήρι λίγο έξω από Θεσσαλονίκη ένας φίλος που βάπτισε πλήρωσε 300! Τόσα είναι η ταρίφα του μοναστηριού!!

38ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Δευ Ιουλ 26, 2010 10:48 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
happy_mother έγραψε:Κορίτσια εγώ όταν είχα βαπτίσει τον Αποστόλη, είχα πληρώσει φυσικά ρουχαλακια σταυρουδάκια κκκκκκκκκττττττλλλλλλλ
οπότε είχε πει ο άντρας της ξαδέρφης μου (μπαμπάς του βαπτισιμιού του) ότι η εκκλησία ειναι δικια του.


Όταν τελειωσε το μυστήριο, με φώναξε ο παπάς να δώσω αν θέλω κάτι για την εκκλησια..Που την είχε ηδη προπληρώσει ο Νίκος.....
Σαν τι? τον ρωτάω
Να μου λέει 100Ε για το ρέυμα που κάψαμε
Σηκώνω κ εγώ το φρύδι, και του λέω Δεν πληρωθήκατε ήδη και δείχνω τον Νίκο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ε ναι μου λεει αλλά αν θες να δώσεις και εσύ κατι για την καλύτερη ευλογία του μωρού [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Δεν θέλω του λεω και σηκώθηκα και εφυγα
Με κοιτούσε με ένα ύφος σαν να σου λεει τι έκανε τώρα αυτή η ξινή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

39ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Δευ Ιουλ 26, 2010 10:59 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happy_mother έγραψε:αααααααααααααα
και όταν είχα πάει τον Νικόλα για την ευχή του σαραντισμού.
επειδή γενικώς είχα σπαστεί με τους παπάδες, περίμενα να μου πει αυτός και δεν έκανα εγώ την κίνηση να τον πληρώσω...
πάω να φύγω και μου λεει
20Ε,
του λεω για ποιο πράγμα?
για την ευχή>
μου λεει ναι
λέω τότε εσύ όταν πληρώνεσαι, με 3 μισθούς, τι ακριβώς περιλαμβάνουν αυτες οι αμοιβές?
Είχα την μάνα μου μαζί που κόντευε να λιποθυμήσει με την αγένια μου, το θράσος μου, κτλ
με τραβούσε το χέρι, να του δώσω τα λεφτά μην και δεν μας το βαπτίσει μετά

όταν με ρώτησε δε κ αν είμαι παντρεμενη και του ειπα ναι με πολιτικό, κόντεψα να την χάσω την μαμά....
Άρχισε ο παπάς να λεει οτι πρέπει να παντρευτώ κ με θρησκευτικό για το καλό.
Είπα να μην το ανοίξω το θέμα γιατί η mother ηταν χλωμή....
και πήρα το μωρο κ εφυγα. Ο πάτερ το τσέπωσε το 20Ε, το έβαλε βαθια βαθια στην τσέπη απο το ράσο, κλειδωσε την εκκλησία και πήγε να πιει ρετσίνες στην ταβέρνα στην γειτιονια....


Απο το πάχος, η κοιλια του είναι σαν έγκυος αλλα τέλος πάντων. Άνθρωπος του ΘΕΟΥ
και εγώ παλεύω για το γάλα του μωρού, το κρεας το ψάρι κτλ


ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΣ!ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΧΡΗΜΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΙΓΑ!ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ 250Ε ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ 2 ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ(ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΚΟΝΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΘΕΛΕ 450Ε)......Α!
ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΤΡΑΓΟΠΑΠΠΑΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΣΟΣΑΡΑΝΤΙΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΥΧΗ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΕΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!

40ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 9:20 am

Katerinawow!

Katerinawow!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τιποτε δεν πρεπει να πλιρονουμε?
Εμεισ εχουμε βαφτιση σ'ενα μμηνα και η ταριφα ειναι..150 ευρο στο μοναστιρι που θελουμε...

41ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 10:33 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταρχην δεν πρεπει να πληρωνουμε οτι μας ζητανε οι παπαδες για ενα μυστηριο της εκκλησιας μας!!!

Στον Εσταυρωμενο στο Αιγαλεω που εγινε ο γαμος μου ο παπας ζητησε με τσαμπουκα απο τον κουμπαρο 150 ευρω Mad Mad

Στην βαφτιση της κορης μας πηγαμε στο Ιερο Προσκυνημα της Αγ.Βαρβαρας...εχετε επισκεφθει αυτη την εκκλησια??αν οχι καντε τον κοπο...εκει γνωρισαμε τον ποιο αξιολογο παπα-αρχιμανδριτη,οχι μεγαλυτερο απο 38 ετων,απιστευτη ευγενια δεν εχω λογια να σας περιγραψω.Την ημερα της βαφτισης πηγαμε με τους κουμπαρους στο γραφειο του και ειπαν τα παιδια πατερ εμεις μπορουμε να δωσουμε 70ευρω και απαντησε οτι θελετε παιδια να δωσετε και ενα λεπτο να σς κοψω αποδειξη!!!!!!!!!!! alien
μειναμε απο την ανεση του και φυσικα μπραβο του !!!
Εαν μενετε δυτικα σας προτεινω αυτη την εκκλησια,ειναι μεσα στα δεντρα,ο χωρος εσωτερικα ειναι υπεροχος..μα πανω απο ολα ιερεις που σεβονται τα ρασα που φορανε!

42ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty ΧΑ!!!! Τετ Αυγ 18, 2010 12:08 pm

viki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα ηταν πιο καλος....στον μικρουλι μου πηρε απο τον νονο 50 ευρω,απο την νονα αλλα 50 απο τον μπαμπα 25 απο γιαγια αλλα 50 και απο μενα τιποτα....!!το τι χαβαλε εκανε στο μυστηριο δεν λεγεται..μεχρι και το νερο με το λαδι μπουγελο μας εκανε...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ...δεν ειναι ολοι ΙΔΙΟΙ αλλα ποιος ειναι ο καλος κανεις δεν ξερει.....

43ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 12:14 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και σε εμας οι νονες εδωσαν 65 ευρω και βεβαια ειπε ο παπας και αν εχετε και κατι για την γυναικα εκει!!!βεβαια οι κοπελες δεν ειχαν και εδωσε αλλα 20 ο αντρας μου!!εσχος βεβαια γιατι δεν πρεπει να γινετε ετσι!!αλλα οπως ειπε και η σοφια ποιο πανω εμεις τους μαθαμε ετσι!!

44ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 12:26 pm

Olivia

Olivia
Admin
Admin
viki έγραψε:εμενα ηταν πιο καλος....στον μικρουλι μου πηρε απο τον νονο 50 ευρω,απο την νονα αλλα 50 απο τον μπαμπα 25 απο γιαγια αλλα 50 και απο μενα τιποτα....!!το τι χαβαλε εκανε στο μυστηριο δεν λεγεται..μεχρι και το νερο με το λαδι μπουγελο μας εκανε...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ...δεν ειναι ολοι ΙΔΙΟΙ αλλα ποιος ειναι ο καλος κανεις δεν ξερει.....

!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό με το μπουγέλο το θέλω με όλες τις λεπτομέρειες!!!

http://www.eimaimama.gr

45ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 1:20 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω στις 12 σεπτεμβριου που βαφτιζω το μαριζακι 100 ευρω λεω να δωσω. τοσα εδωσαν κι εμενα οι νονοι στη βαπτιση της μαρκελλας. ο παπας ηταν γλυκητατος και γενικως ολοι οι παπαδες της συγκεκριμενης Εκκλησιας μας φερθηκαν τελεια. εκει σκεφτομαι να βαπτισω και το μπεμπακο.στην Κοιμηση της Θεοτοκου (Θεομητορος) στον Αλιμο.

46ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 8:56 pm

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:εγω στις 12 σεπτεμβριου που βαφτιζω το μαριζακι 100 ευρω λεω να δωσω. τοσα εδωσαν κι εμενα οι νονοι στη βαπτιση της μαρκελλας. ο παπας ηταν γλυκητατος και γενικως ολοι οι παπαδες της συγκεκριμενης Εκκλησιας μας φερθηκαν τελεια. εκει σκεφτομαι να βαπτισω και το μπεμπακο.στην Κοιμηση της Θεοτοκου (Θεομητορος) στον Αλιμο.

12 Σεπτεμβρίου βαφτίζω κι εγώ τη Μαρκέλλα μου!!! ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 875502

http://lovinghorses.pblogs.gr/

47ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 10:46 pm

xmaria

xmaria
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα

εγω σε 2 βδομαδες βαπτιζω τον μπεμπουλη μου και θα πω στη νονα να δωσει 50 € και πολλα ειναι. και αυτα για την εκκλησια. ασε που αν θες κλιματισμο παει 150 παραπανω. οκ εχουν μεγαλα κλιματιστικα και δεν μπορω να κρινω το ποσο για το συγκεκριμενο.... αλλα και οι παππασες τι θελουν ακριβως? αν δεν το βαπτισεις το παιδι σε κοιτανε περιεργα. ωραια θελουμε να γινει χριστιανος το παιδι μας αλλα και αυτο με ταριφα? ολα εμποριο?
στον γαμο ειχα 5 παπαδες. ναι 5!!!! ξερετε ποσα εδωσε η κουμπαρα? για την μητροπολη της πολης μου.... το 2006 εδωσε 50 ευρω. κανεις δεν μιλησε, κανεις δεν εβγαλε αχνα. με 5 παπαδες και 4 ψαλτες.....
βεβαια παιζει ρολο και το "μεσο" που εχεις. και ο πεθερος μου και ο αντρας μου ειναι ψαλτες και τους ξερουν. αυτο μετρησε....
για να δουμε στην βαπτιση που θα παμε σε αλλη ενορια....

γνωμη μου να λες στον πατερ "ποσα θες?"
τοσα? τοσα....
οκ μετα το μυστηριο.....
να κανει την βαπτιση...και μετα σε ενα φακελακι να δινεις οσα μπορεις. και αν σου πει κατι να πεις τοσα μπορω, δεν βγαινω και εγω...να αφηνα αβαπτιστο το παιδι???? αλλα η πληρωμη μετα. ελα γιατι το εχουνε ξεφτυλισει και αυτοι ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 311356

48ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 10:58 pm

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν εχω πληρωσει ουτε στο γΑΜΟ μου λεφτα ουτε στην βαφτισει εχω σκοπο να το κανω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://www.gatospito.com

49ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 11:12 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια εξαρταται απο τον παπα τελικα.
Εμεις δεν πληρωσαμε τιποτα. Μας ειπαν να βαλουμε στο κουτι για τους φτωχους οτι θελουμε. Και οταν εγινα νονα αλλα και στον δικο μας νονο οταν βαπτισαμε τον μικρο μας.

50ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? Τετ Αυγ 18, 2010 11:23 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ Ο ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ 200 ΕΥΡΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΥ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΕΔΩΣΕ.ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ,ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ,Η ΝΟΝΑ ΕΔΩΣΕ 150 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Ο ΠΑΠΠΑΣ.ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΣΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ(150) ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΩΣΕ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΖΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ??ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΙΝΩ ΝΟΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ.ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΕΝΑ ΠΟΣΟ, ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ , ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΤΩΧΟΥΣ.ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΝΑ ΠΟΣΟ??ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις