Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1pws na kopsw thn pipila; Empty pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 4:00 am

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
geia sas 8elw tis gnomes sas gia na kopsoume thn pipila einai 17mhnon kai kanei pipila to deutero kai to trito daxtilaki mazi pws na thn stamatisoume;

2pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 4:15 am

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στα δύο μου πρώτα παιδιά δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Στον χρόνο τους τη έκοψα. Λοιπόν η μικρή μου κάνει πιπίλα ακριβώς τα ίδια δάχτυλα από το αριστερό χέρι. Μόλις κοιμηθεί όμως τα βγάζει. μόνο για ύπνο τα χτησιμοποιεί. δεν με αγχώνει και τόσο. Θα σγχωνόμουν αν τα είχε όλη την ώρα. Ας διαβάσουμε και καμιά άλλη γνώμη όμως.

3pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 4:28 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειναι αρκετά μεγάλο παιδάκι...για να το βάλεις σε πειρασμό.... Wink χε χε χε

στο οτι ΑΝΝΝΝΝΝΝΝ δεν βάζεις πια τα δαχτυλάκια στο στόμα (που το κάνουν τα μωράκια) ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡΡΡΡ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Wink

και βάλτο να διαλέξει κάτι....να ξέρει τι έχει να περιμένει

4pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 4:48 am

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannakuba έγραψε:Ειναι αρκετά μεγάλο παιδάκι...για να το βάλεις σε πειρασμό.... Wink χε χε χε

στο οτι ΑΝΝΝΝΝΝΝΝ δεν βάζεις πια τα δαχτυλάκια στο στόμα (που το κάνουν τα μωράκια) ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡΡΡΡ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Wink

και βάλτο να διαλέξει κάτι....να ξέρει τι έχει να περιμένει

συμφωνω,μονο ετσι τελικα με δωροδοκια....χαχαχαχαχαχα

5pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 4:58 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νανακι έγραψε:
joannakuba έγραψε:Ειναι αρκετά μεγάλο παιδάκι...για να το βάλεις σε πειρασμό.... Wink χε χε χε

στο οτι ΑΝΝΝΝΝΝΝΝ δεν βάζεις πια τα δαχτυλάκια στο στόμα (που το κάνουν τα μωράκια) ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡΡΡΡ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Wink

και βάλτο να διαλέξει κάτι....να ξέρει τι έχει να περιμένει

συμφωνω,μονο ετσι τελικα με δωροδοκια....χαχαχαχαχαχα

Wink Wink
Αχχχχ τα ατιμούτσικα μας...ολο κόλπακια πρέπει να βρίσκουμε Very Happy

6pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 5:11 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μου το θεμα της πιπιλας ειναι δυσκολο ευτυχως την κοψαμε...μια μερα αποφασισα να μην την δωσω και μου την ζηταγε και ειπα την πηρε ο παλιατζης...
μολις παει για υπνο το μεσημερι εκλαιγε την αναζητουσε του ελεγα την πηρε ο παλιατζης...δεν κοιμηθηκε...το βραδυ τα ιδια εκλαιγε και απο το πολυ κλαμα κοιμηθηκε μονος...
ομως αρχισε αλλο τροπαρι δεν κοιμοταν μονος ελεγε θελω τη μαμα , νανι στο κρεβατι της μαμας....τον επερνα κοιμοταν και μετα τον πηγενα στην κουνια του...(2 ετων τωρα)αυτο διηρκεσε 1,5 μηνα....δεν αντεχα ωσπου αρχισα να του λεω οτι πρεπει να κοιμασαι στη φωλιτσα σου οπως ολα τα ζωακια και μετα απο μερικες μερες το εκοψε και αυτο
τωρα κοιμαται μονος... Very Happy Very Happy Very Happy μετα απο 1,5 μηνα γκρινιας,νευρων.ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ

7pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 5:30 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και ο δικος μου ο μικρος (3 μηνων) προτιμαει τα δαχτυλα απο την πιπιλα και ολο τρεχω να του το βγαλω και να του δινω πιπιλα. εγω ημουν ετσι μωρο και η μανα μου δεν καταφερε να μου την κοψει ωσπου 6 ετων (αν εχεις το θεο σου) ειδα αναν ξαδελφο τιγκα στα σιδερακια και μου ειπε η μανα μου ετσι θα καταντησεις και απο τοτε μαχαιρι. γι αυτο οπως καταλαβενετε εχω παρει απο φοβο την τσουτσα (ετσι την λεω εγω). δεν ειναι μια απλη συνηθεια ειναι εθισμος και καταστρεφει κα τα δοντια

8pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 5:32 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
η πιπίλα κόβεται πιο εύκολα απο το "δάχτυλο".....

9pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 5:33 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εννοειτε την πιπιλα την πετας και τερμα το δαχτυλο ειναι παντα εκει

10pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 5:34 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
totula έγραψε:εννοειτε την πιπιλα την πετας και τερμα το δαχτυλο ειναι παντα εκει

ετσιιιιιιιι Wink

κι ουτε να το "κοψεις" μπορεις....ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...χαχαχ

ουτε να το πετάξεις Wink

11pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 6:32 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο ποτε κοβουμε την πιπιλα?Εμενα την χρειαζεται μονο στον υπνο...Κ κατι αλλο,την πανα ποτε την κοβουμε κ αυτην συνηθως?

12pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 6:50 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απο οτι λενε οι γιατροι μετα τα 2 αλλα καλυτερα να ειναι καλοκαιρι (για τυχον ατυχηματα), οσο για την πιπιλα εγω του μεγαλου του την εκοψα στα 2 και απο οσο μου εχει πει ο παιδοδοντριατρος μεχρι τα 2-3 πρεπει να εχει κοπει

13pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 6:53 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:απο οτι λενε οι γιατροι μετα τα 2 αλλα καλυτερα να ειναι καλοκαιρι (για τυχον ατυχηματα), οσο για την πιπιλα εγω του μεγαλου του την εκοψα στα 2 και απο οσο μου εχει πει ο παιδοδοντριατρος μεχρι τα 2-3 πρεπει να εχει κοπει

Ευχαριστω μικρη!!!

14pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 12:33 pm

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
totula έγραψε:και ο δικος μου ο μικρος (3 μηνων) προτιμαει τα δαχτυλα απο την πιπιλα και ολο τρεχω να του το βγαλω και να του δινω πιπιλα. εγω ημουν ετσι μωρο και η μανα μου δεν καταφερε να μου την κοψει ωσπου 6 ετων (αν εχεις το θεο σου) ειδα αναν ξαδελφο τιγκα στα σιδερακια και μου ειπε η μανα μου ετσι θα καταντησεις και απο τοτε μαχαιρι. γι αυτο οπως καταλαβενετε εχω παρει απο φοβο την τσουτσα (ετσι την λεω εγω). δεν ειναι μια απλη συνηθεια ειναι εθισμος και καταστρεφει κα τα δοντια
auto fobame kai egw ta dontakia ths,kai pistebw oti twra pou einai mikrh 8a thn kopsoume pio efkola pistebw

15pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 12:42 pm

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamamatina έγραψε:Στα δύο μου πρώτα παιδιά δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Στον χρόνο τους τη έκοψα. Λοιπόν η μικρή μου κάνει πιπίλα ακριβώς τα ίδια δάχτυλα από το αριστερό χέρι. Μόλις κοιμηθεί όμως τα βγάζει. μόνο για ύπνο τα χτησιμοποιεί. δεν με αγχώνει και τόσο. Θα σγχωνόμουν αν τα είχε όλη την ώρα. Ας διαβάσουμε και καμιά άλλη γνώμη όμως.
kai emena ston upno mono kanei otan koimate ta bgazei,einai noris lipon gia na dw apotelesmata

16pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 12:47 pm

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
joannakuba έγραψε:Ειναι αρκετά μεγάλο παιδάκι...για να το βάλεις σε πειρασμό.... Wink χε χε χε

στο οτι ΑΝΝΝΝΝΝΝΝ δεν βάζεις πια τα δαχτυλάκια στο στόμα (που το κάνουν τα μωράκια) ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡΡΡΡ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Wink

και βάλτο να διαλέξει κάτι....να ξέρει τι έχει να περιμένει
8a tw kanw giati tis to lew oti mono ta mwra kanoun pipila kai oti einai megalw koritsi kai ta bazei epitides kai gelaei.ta katalabenoun olla ta atima xaxaxa

17pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 1:03 pm

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
totula έγραψε:απο οτι λενε οι γιατροι μετα τα 2 αλλα καλυτερα να ειναι καλοκαιρι (για τυχον ατυχηματα), οσο για την πιπιλα εγω του μεγαλου του την εκοψα στα 2 και απο οσο μου εχει πει ο παιδοδοντριατρος μεχρι τα 2-3 πρεπει να εχει κοπει

στα 2 κοψαμε κ εμεις την πιπιλα.. τις πεταξα ξαφνικα στα σκουπιδια, για 2-3 μερες τις ψαχναμε κ γκρινιαζαμε αλλα το ξεπερασαμε αμεσως..
οσο για την πανα, γυρω στα 2,5 που μπηκε η ανοιξη κ φορεσαμε τα καλοκαιρινα ξεκινησαμε σιγα σιγα. θα υπαρχουν πολλα ατυχηματα λογικα στην αρχη, γι'αυτο ευνοει αυτη η χρονικη στιγμη..

18pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 1:35 pm

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
emana pantws konteuei na kleisei ta 3 k den exw kataferei tipota. thn pana thn bgalame to kalokairi pou perase alla dustyxws pipila k ypnoo sto krevati ths ta pame xalia xa xa.. twra pou eimai k egguos sto 2o nomizw oti apla me kanei oti 8elei...

19pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 1:44 pm

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
veny έγραψε:emana pantws konteuei na kleisei ta 3 k den exw kataferei tipota. thn pana thn bgalame to kalokairi pou perase alla dustyxws pipila k ypnoo sto krevati ths ta pame xalia xa xa.. twra pou eimai k egguos sto 2o nomizw oti apla me kanei oti 8elei...

μαλλον πρεπει να γινεις πιο αυστηρη κ πιο απολυτη!! μην αφηνεις δηλαδη κ πολλα περιθωρια.. θα δυσκολευτεις πολυ με το δευτερο..

20pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 10:43 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Στα δύο μου πρώτα παιδιά δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Στον χρόνο τους τη έκοψα. Λοιπόν η μικρή μου κάνει πιπίλα ακριβώς τα ίδια δάχτυλα από το αριστερό χέρι. Μόλις κοιμηθεί όμως τα βγάζει. μόνο για ύπνο τα χτησιμοποιεί. δεν με αγχώνει και τόσο. Θα σγχωνόμουν αν τα είχε όλη την ώρα. Ας διαβάσουμε και καμιά άλλη γνώμη όμως.

Στον 1ο???Αληθεια?Πως ρε Ματινακι?


CHRISLA2216 έγραψε:
veny έγραψε:emana pantws konteuei na kleisei ta 3 k den exw kataferei tipota. thn pana thn bgalame to kalokairi pou perase alla dustyxws pipila k ypnoo sto krevati ths ta pame xalia xa xa.. twra pou eimai k egguos sto 2o nomizw oti apla me kanei oti 8elei...

μαλλον πρεπει να γινεις πιο αυστηρη κ πιο απολυτη!! μην αφηνεις δηλαδη κ πολλα περιθωρια.. θα δυσκολευτεις πολυ με το δευτερο..

Συμφωνωωωωωω!!Τα δυο ποδια σε μισο παπουτσι θα σου βαλουν τα μωρα...

21pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τρι Φεβ 21, 2012 11:47 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η δικιά μου μέχρι 18 μηνών την ζητούσε κυρίως στον ύπνο. μετά έγινε προέκταση του στοματός της.
από τον Οκτώβριο άρχισα να της λέω οτι τα Χριστούγεννα θα έρθει ο Αγιος Βασίλης και θα φέρει πολλά δώρα και θα μας πάρει την πιπίλα. είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου.
την Πρωτοχρονια πριν ξυπνήσει της την πήρα και την έκρυψα. μόλις ξύπνησε και τη ζήτησε την ξεγελάσαμε με τα δώρα. μετά από αρκετή ώρα τη θυμήθηκε και άρχισε να τη ζητάει. έκλαιγε για περίπου μισή ωρίτσα μέχρι που πήγε στο τζάκι και άρχισε να φωνάζει στον Αγ.Βασίλη να τη φέρει πίσω. της είπα οτι θα έρθει το βράδυ και θα τη φέρει. έτσι την ξεγέλασα και σταμάτησε να κλαίει. δεν ξαναέκλαψε. τη ζήτουσε για 2 βράδυα πριν κοιμηθεί αλλά άρχιζα τα παραμύθια και τις χαζομαρούλες και το ξεχνούσε.
αυτό ήταν όλο! εγώ φοβόμουν οτι θα έκλαιγε συνέχεια αλλά τελικά όλα πήγαν μια χαρά.
επίσης όταν έκλαψε κανα δυο φορές μεσα στον ύπνο της και τη ζήτησε της την έδωσα. ίσα ίσα για να μην χάσει τον ύπνο της και αμέσως της την ξαναπήρα.
η δικια μου τα Χριστούγεννα ήταν περίπου 2,5 χρονών.

σόρυ για το κατεβατό. ελπίζω να σε βοήθησα και να κάνεις κάτι ανάλογο. δεν χρειάζεται να περιμένει τον Αγ.Βασίλη, υπάρχει και ο λαγός του Πάσχα Smile

22pws na kopsw thn pipila; Empty Απ: pws na kopsw thn pipila; Τετ Φεβ 22, 2012 2:14 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πωπω, θυμήθηκα τα δικά μου τα καλά! Εγώ μικρή την έφτυνα (απ'ότι λέει η μάνα μου) την πιπίλα και έβαζα τον ένα αντίχειρα στο στόμα, χεχε. Οι γονείς μου και τι δεν κάνανε για να με αποτρέψουν.. έβαζα το δάχτυλο πιπίλα όταν ήμουν ξαπλωμένη και έβλεπα κινούμενα σχέδια και όταν ξάπλωνα για ύπνο. Το τι μου λέγανε.. ότι αν το μάθουν τα άλλα παιδάκια θα με κοροϊδεύουν, ότι θα χρειαστεί μία περιουσία για ορθοδοντικούς αν συνεχίσω έτσι, μου έβαζαν χατζαπλαστ στο δάχτυλο, επίσης μου έβαζαν σαπούνι, ξύδι, ή ιώδιο στον αντίχειρα μου (αλλά εγώ φυσικά πήγαινα ξέπλενα τα χεράκια μου και μετά.. τσουπ! πάλι το δάχτυλο πιπίλααα). Τελικά το έκοψα από μόνη μου στο νηπιαγωγείο(!) γιατί συνειδητοποίησα ότι ήμουν μεγάλη για να βάζω πιπίλα. Έλεος, το ξέρω.. χαχαχα Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις