Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!Έχω πάθει ένα μικρό σοκ από χθες γιατί το βράδυ που τον θήλασα είδα στο στόμα του αίμα Shocked Shocked Shocked Shocked Αφου δεν λυποθήμησα είδα ότι το αίμα ήτανε από το στήθος μου,είχε μια πολύ μικρή τρυπούλα και έτρεχε λίγο αίμα. Πήρα τηλ την σύμβουλο θηλασμού αλλά δεν την βρήκα και σήμερα το πρωί που τον τάισα πάλι από αυτό το στήθος έτρεχε ακόμη περισσότερο!Τόσο περισσότερο που όταν το μωρό ρεύτηκε η γουλιά που έβγαλε ήτανε κόκκινη Shocked Shocked Shocked Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τι να κάνω?Φοβάμαι μην αρχίσει και πονάει και δεν μπορώ να τον θηλάσω από αυτό το στήθος πάλι!Προς το παρόν δεν αισθάνομαι πόνο,οκ ρουφάει δυνατά αλλά αν δεν έβλεπα δεν θα φανταζόμουνα ότι μάτωσε!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο που ξερω αρχικα ειναι οτι δεν πρεπει να πιει αιμα το μωρο.... αυτο να προσεξεις... το να μη πονας εισαι τυχερη αλλα οπως καιναχει μη δινεις οσο γινετε απο αυτο το στηθος για λιγο μεχρι να μαθεις απο καπου τι να κανεις...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εισαι καπου ας πουμε πληγωμενη η τρεχει αντι γαλα αιμα?????

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι Αθηνούλα δεν είναι πληγωμένη. Μάλιστα όταν το πατάω τρέχει γάλα κανονικά και όχι αίμα. Αλλά όταν ρουφάει το μωρό τρέχει και αίμα από ότι καταλαβαίνω..

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΠΙΕΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΑΠ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΑΣ.ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και η σύμβουλος αυτό λέει γενικώς όπως και ο γυναικολόγος..

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ αλλα οπως και να εχει δες το. τωρα μωρε και συ θυμηθηκες?? στην αρχη πληγωνομαστε συνηθως Laughing

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Καλημέρα!Έχω πάθει ένα μικρό σοκ από χθες γιατί το βράδυ που τον θήλασα είδα στο στόμα του αίμα Shocked Shocked Shocked Shocked Αφου δεν λυποθήμησα είδα ότι το αίμα ήτανε από το στήθος μου,είχε μια πολύ μικρή τρυπούλα και έτρεχε λίγο αίμα. Πήρα τηλ την σύμβουλο θηλασμού αλλά δεν την βρήκα και σήμερα το πρωί που τον τάισα πάλι από αυτό το στήθος έτρεχε ακόμη περισσότερο!Τόσο περισσότερο που όταν το μωρό ρεύτηκε η γουλιά που έβγαλε ήτανε κόκκινη Shocked Shocked Shocked Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 585182 Τι να κάνω?Φοβάμαι μην αρχίσει και πονάει και δεν μπορώ να τον θηλάσω από αυτό το στήθος πάλι!Προς το παρόν δεν αισθάνομαι πόνο,οκ ρουφάει δυνατά αλλά αν δεν έβλεπα δεν θα φανταζόμουνα ότι μάτωσε!!

σε τσουζει?το εχεις δει και εκτος απο τη στιγμη που θηλαζεις?

kristie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κατ΄αρχάς, μην πανικοβάλλεσαι. Είναι φυσιολογικό να τρέχει λίγο αίμα από τις θηλές σε μαμάδες που μόλις άρχισαν να θηλάζουν. Ο δικός μου παιδίατρος μου είχε συστήσει να βάζω λίγο οινόπνευμα στις θηλές για να σκληρύνουν και να βολεύει ακόμα περισσότερο το μωρό. Σε 1 εβδομάδα, δεν έτρεχε πλέον αίμα και θηλάζω ακόμα (η μικρή μας κοντεύει 10 μηνών). Ρώτησε τον παιδίατρό σου και μετά δοκίμασέ το.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν αρχισε τωρα.. ειναι πανω απο 3 μηνων το μωρο.λογικα εχει βρει το ρυθμο του. το οινοπνευμα ομως δεν κανει ξερη τη θηλη??? σκοπος ειναι να μενουν μαλακες ωστε να μη πληγωνοντε.. ας με διορθωσετε αν κανω λαθος..εγω στην αρχη που πληγωθηκα αν δεν εβαζα κρεμα να ειναι μαλακια πονουσα πιο πολυ οταν θηλαζα..

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθηνά όχι δεν με τσούζει και έχει μόνο όταν τραβάει το μωρό. Κατά τα άλλα είναι οκ. Kristie θηλάζουμε ήδη 3 μήνες..υπέθετα ότι δεν θα συνέβαινε κάτι τέτοιο..ξέρω και γω?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ξερω οτι δεν τσουζει η πονας απλα το ειπα μηπως βαζοντας οινοπνευμα προκαλεσεις πιο πολυ το στηθος σου και τελικα πληγωθει πιο πολυ..φτου φτου παντως οτι και ναναι.. εφοσον δενποναει.. δε ξερω εγω αντεχω τετοια γενικα αλλα αυτος ο πονος... Shocked απαπαπα

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρωτησα....βεβαια μπορει να φανει αστειο....
πριν λιγο καιρο ενας φιλος ξαφνικα αρχεισε να τρεχει αιμα απο τις θηλες ενω ηταν στο γυμναστηριο...το επαθε κανα δυο φορες ενω ηταν στο γυμναστηριο!ο γιατρος τον εβαλε να κανει καποιες εξετασεις...αυτο οφειλοταν σε καποια ορμονη η οποια ηταν ανεβασμενη....
βεβαια μπορει αν μην ειναι τιποτα...

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμένα με ξαναπλήγιασε 3 μηνών! Μάλλον απέκτησε πιο πολλή δύναμη απότομα! Άσε το στήθος όσο μπορείς να αερίζεται, βάλε και λίγο γάλα σου επάνω ή κρέμα λανολίνης και θα περάσει! Προσοχή και στα επιθέματα.

kristie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και πάλι. Είναι λίγο περίεργο μεν οτι μετά από 3 μήνες θηλασμού τρέχει αίμα όταν θηλάζεις, γιατί συνήθως αυτό γίνεται στην αρχή. Συμφωνώ ότι ίσως να είναι επειδή δυνάμωσε το μωρό και "τραβάει" πιο δυνατά.

Ερώτηση: μέχρι τώρα, τι έβαζες στις θηλές;

Ο δικός μας γιατρός πάντως μου είπε ότι οι κρέμες λανολίνης και τα σχετικά, μάλλον κάνουν το αντίθετο αποτέλεσμα, δηλαδή να μαλακώσουν τις θηλές. Άσε που πρέπει να καθαρίζεις ΤΕΛΕΙΑ τις θηλές πριν το θηλασμό, γιατί, ό,τι και να λένε ότι είναι άκακες, εγώ προσωπικά δεν ήθελα το παιδί μου να τρώει και λανολίνη...

Σε κάθε περίπτωση, δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις τον παιδίατρό σου για το οινόπνευμα. Ο δικός μου, μου είπε πως ΠΡΕΠΕΙ να σκληρύνουν οι θηλές και όντως έγινε όπως είπε, και το μωρό θηλάζει πολύ καλύτερα.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πλέον δεν έβαζα τίποτα στις θηλές μου γιατί είχαν σκλυρήνει αρκετά. Δεν ξέρω σε ποιον να απευθυνθώ,αν πάρω πχ την παιδίατρο και της το πω φοβάμαι μη μου πει να σταματήσω τον θηλασμό και δεν είμαι σε φάση να ακούσω κάτι τέτοιο τώρα..Αν πάρω τον γυναικολόγο μου πάλι δεν ξέρω αν θα έχει να μου πει κάτι εφόσον δεν μπορεί να με δει..Είναι και που είμαι εκτός Αθηνών και δεν μπορεί να με δει κανείς γνωστός..

kristie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο παιδίατρος οφείλει να σου πει το καλύτερο για εσένα. Αν σου πει να σταματήσεις το θηλασμό, τότε εγώ θα άλλαζα παιδίατρο!

Όντως, δεν είναι καλό το μωρό να πίνει κι αίμα με το γάλα, οπότε - χωρίς να θέλω σε αγχώσω - πάρτον και ρώτα τον. Γι' αυτό άλλωστε τον πληρώνεις...

Εγώ θα σου πρότεινα το οινόπνευμα, αλλά πρέπει να το επιβεβαιώσει γιατρός πρώτα.

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Κι εμένα με ξαναπλήγιασε 3 μηνών! Μάλλον απέκτησε πιο πολλή δύναμη απότομα! Άσε το στήθος όσο μπορείς να αερίζεται, βάλε και λίγο γάλα σου επάνω ή κρέμα λανολίνης και θα περάσει! Προσοχή και στα επιθέματα.


Συμφωνω. Αφου κ οι γιατροι σου δεν ανησυχησαν κανε οπως λεει κ η rinoula.
Μην φορας σουτιεν. Σιγουρα ειναι απο το στηθος σου?Μηπως γρατσουνιστηκε το μωρο στα ουλα του βρε συ?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι από το στήθος λιτσάκος. Λοιπόν, μίλησα με μία γυναικολόγο-σύμβουλο θηλασμού και μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το μωρό, ότι πιθανόν να είναι το σύνδρομο των σκουριασμένων σωλήνων και ότι θα περάσει μόνο του σε 7-10 μέρες.Αν δεν τότε να δω έναν μαστολόγο ή αν αυξηθεί το αίμα. Επίσης μίλησα με την παιδίατρο μας και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα θέμα με το μωρό ότι το πολύ πολύ αν είναι αρκετό το αίμα να του φέρει ναυτία και να αλλάξει το χρώμα στα κακάκια του.Υπάρχει λέει ένα αγγείο που καταλήγει στον μαστό πιο επιδερμικά και ίσως να είναι αυτό. Η γυναικολόγος μου είπε ότι και το γάλα είναι λευκό αίμα και ότι δεν έχει καμία διαφορά. Τώρα το μόνο που μένει είναι να ηρεμήσω κάπως.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eνταξει ειστε τοτε carrie Very Happy τοσοι γιατροι το λενε!χεχε! Ηρεμησε εσυ κ keep going cheers

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy Very Happy Very Happy Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 328109 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 328109 Τρέχει η θηλή μου αίμα χωρίς να πονάω!!! 328109

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου !!! Λοιπον αυτο το ειχα παθει και εγω αλλα μολις γεννησα !!! Το ενα στηθος εβγαζε αιμα απο ενα πορο ...αλλα εγω το επαθα αυτο λογω των αντιπικτικων ενεσεων που εκανα ...δεν ηταν τιποτα απλα ειχε σπασει ενα αγγειο ..ο γιατρος μου μου ειπε να τραβαω με θηλαστρο απο αυτο το στηθος και θα σταματησει μονο του ....και ταιζα τον μικρο απο το ενα μονο αυτο κρατησε για 3 μερουλες και μετα τιποτα!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα το πρωί που τον τάισα ήτανε πολύ καλύτερα τα πράγματα.Τομαράκι είναι ακριβώς σαν πόρος αυτό που είδα και εγώ. Ελπίζω να σταματήσει γιατί έφαγα τρελή φρίκη εχθές που είδα στο στόμα του μωρού τόσο αίμα.. Shocked Shocked Shocked

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ειναι τιποτα...εμενα σε 3 μερουλες περασε !!! και εγω επαθα φρικη !!Αλλα ευτηχως ημουν στο μαιευτηριο και με βοηθησαν τα κοριτσια εκει !!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις