Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
194 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 194 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα εμενα με βοηθα ο πατερας μου κρατωντας μου τον μεγαλο ,πηγαινοντας τον βολτα και πινοντας καφε μαζι μου για να μην σαλταρω τελειως απο την ελλειψη κοινωνικης ζωης,αλλα ειχαμε παντα μια σχεση ας πουμε 'ενηλικα προς ενηλικα",μεγαλο θεμα και ασχετο με το δικο σου.Το καλο της υποθεσης ειναι οτι δεν περιμενω τιποτα υλικο τουλαχιστον (δεν θα μου κακοπεφτε βεβαια).Ειναι τελικα οι σχεσεις γονεα-παιδιου πολυπλοκες,για καποιους απο μας τουλαχιστον. Δεν πας μια βολτα απο το πατρικο σου να κανεις μια συζητηση?

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tarzanaki έγραψε:ηθελα και εγω να κανω αναλογη ερωτηση. εμενα ειναι δικηγορος και δουλευει πολλες ωρες. το μωρο το βλεπει οταν κοιμαται το μεσημερι και το βραδυ παλι οταν κοιμαται. τι θα κανω δεν ξερω...
εχω και εγω αναλογες φοβιες τυπου αν μπει κανεις στο σπιτι τι θα πρωτοκανω...η αν γλυστρισω στο μπανιο..
κοριτσια μιλαμε το μυαλο παει παντου. αλλα και οι μαναδες μας που δεν δουλευαν μονες τους ηταν σπιτι.. αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι απαραιτητη η παρουσια του πατερα ιδιαιτερα στα αγορια.. τα λεω βεβαια στον μπαμπα αλλα μενετε πολλες ωρες μονες?????????? - Σελίδα 2 215994

Φιλενάδα εγώ το Πάσχα ήμουν ολομοναχη, και γινόταν το έλα να δεις απο διαρρήξεις.
Το είχα λοιπόν δουλέψει στο μυαλό μου και έλεγα ότι αν ακούσω κάποιον να προσπαθεί να ανοίξει την πόρτα, θα βάλω τον Νικολα στο καρότσι του δεμένο και θα τον βγάλω στο μπαλκόνι σε ένα συγκεκριμένο σημείο.

(τουλάχιστον αμα με σφαξουν μπας και γλυτώσει - τέτοια σκεπτόμουνα)
και μετά θα κάνω αναπάντητη σε 2-3 άτομα που πάντα είναι ενημερωμένα, να πάρουν την αστυνομία (αν δεν μπορώ να μιλήσω εγώ, αλλιώς την παίρνω και μόνη μου)



Η άλλη λυση που είχα σκεφτεί, επειδή παλιότερα όταν την κοπανούσα στα νιάτα μου βέβαια, μπορούσα και κατέβαινα από το μπαλκόνι σου απο κάτω και απο εκει έξω,
σκεπτόμουνα να φορουσα τον Νικόλα στο μάρσιπο και δρόμο από το μπαλκόνι όπως παλια....
όταν είμαι μόνη έχω πάντα ένα πολύ μικρό τσαντάκι δίπλα μου που φορίεται χιαστη κ έχω τα χέρια ελέυθερα - που έχω πάντα κλειδια, λεφτα, πιπίλα, κινητό, (μην γελάσετε και σπρει για κουνουπια)
φοράω κ αυτό και γεια σας....

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happy_mother έγραψε:
tarzanaki έγραψε:ηθελα και εγω να κανω αναλογη ερωτηση. εμενα ειναι δικηγορος και δουλευει πολλες ωρες. το μωρο το βλεπει οταν κοιμαται το μεσημερι και το βραδυ παλι οταν κοιμαται. τι θα κανω δεν ξερω...
εχω και εγω αναλογες φοβιες τυπου αν μπει κανεις στο σπιτι τι θα πρωτοκανω...η αν γλυστρισω στο μπανιο..
κοριτσια μιλαμε το μυαλο παει παντου. αλλα και οι μαναδες μας που δεν δουλευαν μονες τους ηταν σπιτι.. αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι απαραιτητη η παρουσια του πατερα ιδιαιτερα στα αγορια.. τα λεω βεβαια στον μπαμπα αλλα μενετε πολλες ωρες μονες?????????? - Σελίδα 2 215994

Φιλενάδα εγώ το Πάσχα ήμουν ολομοναχη, και γινόταν το έλα να δεις απο διαρρήξεις.
Το είχα λοιπόν δουλέψει στο μυαλό μου και έλεγα ότι αν ακούσω κάποιον να προσπαθεί να ανοίξει την πόρτα, θα βάλω τον Νικολα στο καρότσι του δεμένο και θα τον βγάλω στο μπαλκόνι σε ένα συγκεκριμένο σημείο.

(τουλάχιστον αμα με σφαξουν μπας και γλυτώσει - τέτοια σκεπτόμουνα)
και μετά θα κάνω αναπάντητη σε 2-3 άτομα που πάντα είναι ενημερωμένα, να πάρουν την αστυνομία (αν δεν μπορώ να μιλήσω εγώ, αλλιώς την παίρνω και μόνη μου)



Η άλλη λυση που είχα σκεφτεί, επειδή παλιότερα όταν την κοπανούσα στα νιάτα μου βέβαια, μπορούσα και κατέβαινα από το μπαλκόνι σου απο κάτω και απο εκει έξω,
σκεπτόμουνα να φορουσα τον Νικόλα στο μάρσιπο και δρόμο από το μπαλκόνι όπως παλια....
όταν είμαι μόνη έχω πάντα ένα πολύ μικρό τσαντάκι δίπλα μου που φορίεται χιαστη κ έχω τα χέρια ελέυθερα - που έχω πάντα κλειδια, λεφτα, πιπίλα, κινητό, (μην γελάσετε και σπρει για κουνουπια)
φοράω κ αυτό και γεια σας....


γαλακτωμα για τα κουνουπια να παρεις,δεν ξηραινει και το δερμα. Very Happy Very Happy Very Happy

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
foveres.....

AQUAMARINA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΣΑΚΙΣΕΙ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ)...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΚΑΝΕ 2 24ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 3 ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΚΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ..Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΚΙ ΟΛΟ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΣΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ασε κι εμενα εχει βαρδιες νυχτερινες και κανω τον σεκιουριτη ολη νυχτα ΔΕΝ μπορω με τιποτα να κοιμηθω μεχρι να ερθει!!! και το πρωι κανονικα στον αγωνα!!!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αννα Κ. έγραψε:
pana έγραψε:παθουσα?
δεν ειναι τρομερο ο γονιος να κραταει μουτρα?
να παιρνω τηλ και να μην το σηκωνει?
να ξερει οτι κατι μπορει να εγινε να γεννησα
δεν τιους νοιαζει


Εγω ενα ξερω pana μου! Αν δινουν κατι και περιμενουν μια ζωη να λεμε ναι καλυτερα να μην το δωσουν ποτε.
Σπιτια και ντουβαρια να τα χεσω!
Αγαπη και κατανοηση θελουμε.
Ασε εχω κι εγω τετοια προβληματα -παρομοια θα ελεγα. Σε ολα εγω ειμαι λαθος παντα. Επειδη τους τα χωνω...
κι εγώ κορίτσια στο γκρουπ σας είμαι με τους γονείς"λαχείο"
τόσο λαχείο που δεν έχω καμία επαφή μαζί τους πια..
συμφωνώ με αυτά που λέει η άννα στο φούλ.

όσο για το θέμα μας, εμένα δουλεύει κυλιόμενα σε μαγαζί που είναι ανοιχτό όλο το 24ωρο.
οπότε τυχαίνει να μένω βράδυ μονη, το πρωί να κοιμάται καινα μας βλέπει ελάχιστα
να λείπει όλη μέρα κι εγώ να τα παίζω, ή να δουλεύει και φυσιολογικές ώρες και να είμαστε οκ.
τι να κάνουμε, το ανεχόμαστε μέχρι να έρθει κάτι καλύτερο
προς το παρόν δεν έχω θέματα ασφαλείας(περα από χαζούς φόβους)είναι ήσυχη η περιοχή μου.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο αντρας μου δουλευει παντα πρωινο ωραριο...οποτε οχι...δεν μενω πολλες ωρες μονη! αλλα ακομα και αυτες τις 8 ωρες.. καποιες φορες δεν την παλευω καθολου! γιατι περαν του αντρα μου... οι παρεες και φιλοι ειναι πολυ λιγοι... ειδικα αφοτου γιναμε γονεις..λιγοστεψαν ! μα τι θεμα και αυτο..ολοι oi single γνωστοι σου... μολις γινεις γονιος... σε φτυνουν κανονικα...

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pana έγραψε:παθουσα?
δεν ειναι τρομερο ο γονιος να κραταει μουτρα?
να παιρνω τηλ και να μην το σηκωνει?
να ξερει οτι κατι μπορει να εγινε να γεννησα
δεν τιους νοιαζει

ΑΧ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΥΤΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ???
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ??? ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!!
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΟΥ ΜΩΡΑΚΙ!!!

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mad
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΝΗ..Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ 2 ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΟΝΗ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ....ΔΕΝ ΟΔΗΓΩ Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ,ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...
μενετε πολλες ωρες μονες?????????? - Σελίδα 2 654316 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΜΟΥ...
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happy_mother έγραψε:
όταν είμαι μόνη έχω πάντα ένα πολύ μικρό τσαντάκι δίπλα μου που φορίεται χιαστη κ έχω τα χέρια ελέυθερα - που έχω πάντα κλειδια, λεφτα, πιπίλα, κινητό, (μην γελάσετε και σπρει για κουνουπια)
φοράω κ αυτό και γεια σας....

Καλά μιλάμε το σπρέι για τα κουνούπια έγραψε.χαχαχα Μου έφτιαξες τη μέρα. Και νόμιζα ότι μόνο εγώ είμαι ημίτρελη. χαχαχαχα (χωρίς παρεξήγηση)

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ πονεμένη ιστορία... αγρότης ο άντρας μου και όσο και αν φαίνεται περίεργο τρέχει και δεν προλαβαίνει! έχει πολλά στρεμματα και για να τα προλαβαίνει όλα, καθώς η μόνη βοήθεια που έχει είναι από την πεθερά μου,η οποία αν και 65 χρονών δουλεύει ακόμα στα κτήματα, φεύγει, ειδικά τώρα το καλοκαίρι από τα ξημερώματα και όλη την μέρα μέσα στη ζέστη και έρχεται 10 το βράδυ τις περισσότερες φορές. και σαν να μην έφτανε αυτό είναι 3 τέταρτα απόσταση η δουλειά του από το σπίτι μας και όταν συμβαίνει κάτι απρόοπτο πρέπει να το αντιμετωπίζω μόνη μου και αυτό είναι που με τρομάζει πολύ! τι να πρωτοθυμηθώ? τα πεσίματα του γιου μου όταν είμαι μόνη στο σπίτι? την άνοιξη που είχε πυρετό και μου μελάνιασε ολόκληρο το παιδί και έγινε μια σπιθαμή έτρεμε ολόκληρο και κόντευε να μου μείνει στα χέρια! ευτυχώς που μένει δίπλα η μαμά μου και τουλάχιστον έχω μια συμπαράσταση τις δύσκολες στιγμές, αλλιώς θα είχα τρελαθεί. αφήστε που είμαστε σε απομακρισμένη περιοχή και δεν έχει τίποτα εδώ τριγύρω, ούτε ένα περίπτερο και ότι χρειαστώ πρέπει να κάνω ολόκληρη μετακόμιση να πάω να το πάρω! γι'αυτό περιμένω να βρει ο άντρας μου χρόνο να πάμε για ψώνια και τα σχετικά, γιατί μπορεί να οδηγώ αλλά ο μικρός μου είναι λίγο θηρίο και αν τον πιάσει η αναποδιά δεν θα μπορώ να τον γυρίσω με τίποτα στο σπίτι!
αλλά μεγάλη μοναξια ρε κορίτσια!
θα αρχίσω να μιλάω με τους τοίχους σε λίγο!

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΔΗΓΟΣ.ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 3.00-3.30 ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΤΙΣ ΕΦΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΜΟΝΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΥΟ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΓΓΕΝΗ ΕΔΩ.ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
happy_mother έγραψε:
όταν είμαι μόνη έχω πάντα ένα πολύ μικρό τσαντάκι δίπλα μου που φορίεται χιαστη κ έχω τα χέρια ελέυθερα - που έχω πάντα κλειδια, λεφτα, πιπίλα, κινητό, (μην γελάσετε και σπρει για κουνουπια)
φοράω κ αυτό και γεια σας....

Καλά μιλάμε το σπρέι για τα κουνούπια έγραψε.χαχαχα Μου έφτιαξες τη μέρα. Και νόμιζα ότι μόνο εγώ είμαι ημίτρελη. χαχαχαχα (χωρίς παρεξήγηση)


Τι λες καλέ και να χρειαστεί να μείνω στο μπαλκόνι ή κάπου όλη νύχτα και να μας φάνε και τα κουνούπια χαχαχαχαα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δεν παρεξηγούμε εννοείται

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

tarzanaki

tarzanaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καταλαβα κοριτσια!
μονες μας τα βγαζουμε περα!! κατανοω βεβαια και σεβομαι οτι οι ανδρες μας δουλευουν για να μας παρεχουν τα προς το ζην. δεν ειναι οτι ξενυχτανε στην Βανδη!
αλλα ολα αυτα που παραπανω συζηταμε ειναι σοβαρα. εμεις τα αναστενουμε τα παιδια μας σπιτι και με τις αγωνιες μας.
happy mother σ ευχαριστω για τη συμβουλη!
Pana, απιστευτο. σε καταλαβαινω. δυσκολα αλλα προσοχη στην ψυχολογια σου τωρα στο τελος της εγκυμοσυνης!
Franita, και εσενα σε καταλαβαινω. εγω ειμαι παντρεμενη στην ξανθη και οι γονεις μου ειναι αθηνα. δεν εχω φιλες εδω. αν και στην αθηνα εχω πολλους καλους φιλους.
σ ολη την εγκυμοσυνη μου εμεινα μεσα γιατι δεν ειχα που να παω μονη μου. ...
κοριτσια ειμαστε ηρωιδες και ειδικα αυτες με δυο, τρια παιδια.. εγω με ενα και τα ειδα ολα... I love you flower flower

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειμαστε ολες δυσκολα δηλαδη
εγω δουλευω κιολας οποτε πρωι την ειχε η μαμα μου και μετα απο τις 3 και μετα εως τα ξημερωματα της αλλης μονη μου
τωρα να με δω με 2 μωρα πως θα βγαινει το βραδυ

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianna έγραψε:

ΑΧ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΥΤΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ???
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ??? ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!!

πίστεψε με
το έχω ζήσει
ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!
(κι εγώ από τα σύννεφα έπεσα όταν το κατάλαβα, μη νομίζεις... Sad )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dinaki88 έγραψε:
marianna έγραψε:

ΑΧ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΥΤΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ???
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ??? ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!!

πίστεψε με
το έχω ζήσει
ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!
(κι εγώ από τα σύννεφα έπεσα όταν το κατάλαβα, μη νομίζεις... Sad )
και εσυ ντινακι τα ιδια?εμενα ρε γμτ η μαμα μου η ηταν ετσι και δεν ειχα παρει χαμπαρι η επεσε ψυχολογικα λογω οικονομικων ειναι και νεα 50χρ
αλλα γενικα απο μικρες που ημασταν οι γονεις μου ηταν ταξιδια και ταβερνες συνεχεια για αυτο και ηρθαν σε αυτο το χαλι οικονομικα
εφευγαν και 1 μηνα το καλοκαιρι ξαι 40 μερες σε ξενοδοχεια και καθε δευτερο σκ ηταν και αλλου ολη την ελλαδα και εξω εχουν γυρισει
εγω 18 χρ δουλευα σε λογιστικο γραφειο και τα εξοδα μου για το τει πηγαινε ελα χαλκιδα τα πληρωνα εγω
οπως και το φροντιστηριο για να μπω στο τει την δευτερη χρονια το πληρωσα μονη μου
μιλαμε χαλασανε μεγαλη περιουσια για ολα αυτα τα τελευταια 10 χρονια σκεψου 3000 ευρω χαλαγανε μονο το καλοκαιρι και βαλε
και τωρα μας την λενε οτι καλα κανανε και διασκεδασανε αλλα να μην τους ζοριζουμε κιολας

tarzanaki

tarzanaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ας ειναι κοριτσια ολα τα στραβα που εχουμε τυχον δει απο τους γονεις μας και ενα μαθημα να μην το κανουμε στα παιδια μας.
αυτο λεω συνεχεια στον εαυτο μου! οτι δεν μ αρεσε να μην το κανω στο παιδι μου.
ετσι, μια υπενθυμιση για το μελλον!! μενετε πολλες ωρες μονες?????????? - Σελίδα 2 688264

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pana έγραψε:
και εσυ ντινακι τα ιδια?εμενα ρε γμτ η μαμα μου η ηταν ετσι και δεν ειχα παρει χαμπαρι η επεσε ψυχολογικα λογω οικονομικων ειναι και νεα 50χρ
αλλα γενικα απο μικρες που ημασταν οι γονεις μου ηταν ταξιδια και ταβερνες συνεχεια για αυτο και ηρθαν σε αυτο το χαλι οικονομικα
εφευγαν και 1 μηνα το καλοκαιρι ξαι 40 μερες σε ξενοδοχεια και καθε δευτερο σκ ηταν και αλλου ολη την ελλαδα και εξω εχουν γυρισει
εγω 18 χρ δουλευα σε λογιστικο γραφειο και τα εξοδα μου για το τει πηγαινε ελα χαλκιδα τα πληρωνα εγω
οπως και το φροντιστηριο για να μπω στο τει την δευτερη χρονια το πληρωσα μονη μου
μιλαμε χαλασανε μεγαλη περιουσια για ολα αυτα τα τελευταια 10 χρονια σκεψου 3000 ευρω χαλαγανε μονο το καλοκαιρι και βαλε
και τωρα μας την λενε οτι καλα κανανε και διασκεδασανε αλλα να μην τους ζοριζουμε κιολας
βασικά εγώ είμαι μάλλον το αντίθετο άκρο
είναι χωρισμένοι
και οι δύο έχουν λεφτά
με τον πατέρα μου δεν έχω σχέσεις-εγώ της ζήτησα να χωρίσουν για να τη στηρίξω που την είχε κάνε αυτό κάνε εκείνο κάνε το άλλο-
και ενώ η μάνα μου είναι εισοδηματίας και τα κάνει μασούρι ως τώρα μας φιλοξενούσε σε ένα από τα σπίτια της (64 τετρ.μη νομίζεις πιάσαμε καμιά βίλα:Ρ)
άρχισε πόλεμο, της είπαμε ότι δε τη θέλουμε να μας επισκέπτεται γιατί μας κουτσομπολεύει με ψέματα στη γειτονιά και μας κάνει να τσακωνόμαστε-το έχει πει, θέλει να μας χωρίσει-και μας είπε αν θέλουμε να μείνουμε στο σπίτι να της δώοσυμε νοίκι(το οποίο είναι όσο θα ζήταγε από άγνωστο και εννοείται δεν το έχουμε)
οπότε θα ψάξουμε για σπίτι και θα αρχίσω να δουλεύω μια ώρα αρχύτεραSad
είμαι τυχερή και με ζηλεύετε ξέρω...Sad
tarzanaki έγραψε:ας ειναι κοριτσια ολα τα στραβα που εχουμε τυχον δει απο τους γονεις μας και ενα μαθημα να μην το κανουμε στα παιδια μας.
αυτο λεω συνεχεια στον εαυτο μου! οτι δεν μ αρεσε να μην το κανω στο παιδι μου.
ετσι, μια υπενθυμιση για το μελλον!! μενετε πολλες ωρες μονες?????????? - Σελίδα 2 688264
μεγάλωσα με αυτό το σκεπτικό
και μόνο και μόνο για τόσα που έχω μαζέψει που δε θα της κάνω πιστεύω θα μεγαλώσει σε πολλή αγάπη, αποδοχή και ισορροπημένη.
ουδέν κακόν που λένε..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Michelangelo

Michelangelo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσια...!!!

Κι'εμενα ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες... παει στο γραφειο στις 9 και σχολαει στις 7 το απογευμα... καμια φορα που τυχαινει και δουλεια μπορει να αργισει κι'αλλο...!!!

Εγω δεν εργαζομαι και ολη μερα ειμαι στο σπιτι με τον μικρο ο οποιος τον τελευταιο καιρο εχει παραζωηρεψει και εχει αρχισει κι'αυτος να βαριεται και ωρες ωρες τον πιανουν κατι υστεριες... κι'εμενα φυσικα τα νευρα μου... Mad

Μου ειναι δυσκολο να τον παω μονη μου στις κουνιες γιατι ειναι μακρυα και δεν μπορω να τον κανω καλα μονη μου... σκεφτομαι να τον γραψω παιδικο σταθμο για να ξεφευγει λιγο, να απασχολειται το πρωι και να ξεδινει και φυσικα να ηρεμω κι'εγω και να κανω τις δουλειες μου... Rolling Eyes

Ο μονος λογος που δισταζω ειναι γιατι ειναι πολυ μικρουλης ακομα (2 ετων) αλλα δεν βλεπω να βρισκω αλλη λυση...!!! No

47μενετε πολλες ωρες μονες?????????? - Σελίδα 2 Empty Γεια σας Και απο μενα!!!!! Τρι Ιουν 29, 2010 2:46 pm

Rinoula Vav

Rinoula Vav
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Διαβασα ολα τα post και σκεφτομουν οτι τελικα δεν ειμαι καθολου παραλογη στις φοβιες μου!!!Κοριτσια ο δικος μου ο αντρας ειναι Ναυτικος και γω στον 6ο μηνα της κυησης μου.Οταν πηγε σε βαπορι μαθαμε οτι ειμαι εγκυος....Ηρθε για 1 μηνα καναμε μετακομιση εφυγε και θα γυρισει λιγο πριν γεννησω....... Πρωτα ο Θεος!!Ειμαι τυχερη που εχω παρα πολυ καλη εγκυμοσυνη.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν περνουν διαφορες σκεψεις απο το μυαλο μου,ακομα στο αν μπει καποιος μεσα στο σπιτι πως θα τον πεισω και πως θα καταφερω να προστατεψω την κοιλια μου.Περναω διαφορα βραδια με εφιαλτες και ατελειωτο ξενυχτι....Και τι μ'άυτο?Ξερω και εχω επιλεξει να ειναι ετσι η ζωη μου.....Ξερω οτι καθε λιγο και λιγακι ο αντρας μου θα φευγει για 6αμηνα και γω θα συνεχιζω τη ζωη μας εδω στη στερια μεγαλωνοντας τα παιδακια μας θαραλαια !!!!Τοσες και τοσες τα καταφεραν γιατι οχι και γω......

Φιλια σε ολες!!!!
[i]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τον πονο για τους γονεις σας και ολα τα τρελλα που εχουν πει κατα καιρους μπορειται να τα γραψετε εδω
http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f28/topic-t1119.htm#21548

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρινουλα σε καταλαβαινω ειναι πολυ σκληρο να λειπει τοσο καιρο ο αντρας σου και να πρεπει να τα βγαλεις ολα περα μονη σου, χαρας στο κουραγιο σου!!

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:
marianna έγραψε:

ΑΧ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΥΤΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ???
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ??? ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!!

πίστεψε με
το έχω ζήσει
ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!
(κι εγώ από τα σύννεφα έπεσα όταν το κατάλαβα, μη νομίζεις... Sad )

ΝΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ??? ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΛΥΤΕΡΟΣ ΚΡΙΤΗΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΟΞΑΣΙ Ο ΘΕΟΣ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΜΑΛΑΜΑ. ΟΧΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΛΟΥΣ ,ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ Τ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΙΣ ΟΠΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις