Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Eimai mikrh manoula Empty Eimai mikrh manoula Πεμ Μαρ 01, 2012 5:25 pm

assoula

assoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eimai 21 etwn k 8elw mia boh8eia...menw amerikh k edw oi paidiatroi mou fainontai pws den exoun kamia idea..exw allaksei 2 paidiatrous k oi 2 mou lene paraloga pragmata...gia paradeigma to mwro mou einai 8 mhnwn twra otan eixa paei ston paidiatro otan akoma htan 5 mhnwn h mikrh o paidiatros mou elege na ksekinhsw na ths dinw mosxari k kotopoulo alla na einai etoima(edw sthn amerikh uaprxoun etoima proionta gia mwra) k akoma kala kala den mou eipe na ths dinw krema...san mikrh manoula pou eimai..mhpws mporeite na me boh8hsete?gia paradeigma twra pou einai 8 mhnwn to mwro mou ti na ths dinw na trwei k ka8e poses wres na tis dinw...as me boh8hsei kapoios....euxaristw polu Smile

2Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Πεμ Μαρ 01, 2012 10:55 pm

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου καλημερα!Στο εξωτερικο ετσι ειναι τα πραγματα.Απο τον 6 μηνα αρχιζουν να δινουν φαγητο.Δεν ξερω εκει μηπως η ποιοτητα των κρεατων δεν ειναι καλη και σου ειπε για τα ετοιμα τα βαζακια?
Να σου πω εγω το δικο μας προγραμμα για να μην αγχονεσαι γιατι και εγω εκανα αυτο το προγραμμα στην μικρη...δηλαδη του εξωτερικου.
Η δικη μου παιδιατρος ειναι απο το εξωτερικο και ετσι οταν της μιλησα συμφωνησε μαζι μου.
5,5 αρχισαμε να τρωμε φρουτα, τα κλασικα μπανανα, μηλο αχλαδι επειδη ομως με τον καιρο η μικρη μου σταματησε να τα τρωει αρχισαμε να τρωμε τα βαζακια και απο 6μηνων αρχισαμε να τρωμε μοσχαρακι με πατατουλες και καροτακια...7 βαλαμε το κοτοπουλο, 8 μηνων προσθεσαμε το κροκο αυγου και μετα απο λιγο ολοκληρο το αυγο και 9 μηνων το ψαρακι και τωρα τα τρωει ολα απο το δικο μας φαγητο,,,απλα δεν την δινω σαλτσα ντοματας ετοιμη...αυτα η μικρη μου τωρα ειναι 11 μηνων...αααα και γιαουρτακια παιδικα απο 6 μηνων τρωει και 12 θα αρχισουμε το γαλα το φρεσκο για παιδια που ειναι.Αυτα αν εχεις καποια απορια πες μου.

3Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Πεμ Μαρ 01, 2012 11:51 pm

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!
δεν ξερω πως λειτουργουν οι γιατροι στο εξωτερικο, αλλα κι εδω στην ελλαδα λιγο πολυ ακους διαφορετικες γνωμες απο τον καθε γιατρο....
τελοσπαντων.. σε γενικες γραμμες θα σου πω... ενα μωρακι ξεκιναει- γυρω στον πεμπτο μηνα- με τις κρεμες κ με φρουτακια.. επειτα γυρω στον εκτο μηνα αρχιζει σιγα σιγα τις στερεες τροφες- αλεσμενες βεβαια- κοτοπουλο κ μοσχαρι με διαφορα λαχανικα, κ τα γιαουρτακια..
το δικο σου τωρα που ειναι 8 μηνων, τι του δινεις?? κανονικα σε αυτη την ηλικια θα επρεπε να εχει ξεκινησει τα προηγουμενα που ανεφερα..

4Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Πεμ Μαρ 01, 2012 11:59 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα ξεκίνησε 5 μηνών: ΄κρέμα
6 μηνών: φρούτα
7 μηνών: μοσχάρι και κοτόπουλο με λαχανικά
από 8 μηνών και μετά σχεδόν τα πάντα.
Τώρα που είναι 11,5 τρώει
πρωί: γάλα
10:30: φρούτα
14:30: φαγητό(μοσχάρι, κοτόπουλο, όσπρια,κ.λ.π)
απόφευμα:γιαούρτι ή τοστ ή ψωμί με μαρμελάδα ή ό,τι άλλο μου έρθει
και βράδυ: γάλα
ελπίζω να βοήθησα

5Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 12:00 am

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα
καλα σου λενε τα κοριτσια, στην αμερικη ειναι διαφορετικα τα πραγματα.Δεν σημαινει ομως οτι σου λενε βλακειες, απλα εχουν αλλη νοοτροπια.
Βρες εναν γιατρο που να εμπιστευτεις κ να μην μπεις στο τρυπακι να αμφιβαλεις για οτι σου λεει γιατι στο τελος θα χασεις την μπαλα.
Αν ρωτησεις 100 μανουλες, θα σου πουν 100 διαφορετικα πραγματα....

6Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 12:20 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara έγραψε:Καλημερα
καλα σου λενε τα κοριτσια, στην αμερικη ειναι διαφορετικα τα πραγματα.Δεν σημαινει ομως οτι σου λενε βλακειες, απλα εχουν αλλη νοοτροπια.
Βρες εναν γιατρο που να εμπιστευτεις κ να μην μπεις στο τρυπακι να αμφιβαλεις για οτι σου λεει γιατι στο τελος θα χασεις την μπαλα.
Αν ρωτησεις 100 μανουλες, θα σου πουν 100 διαφορετικα πραγματα....


συμφωνώ κι εγώ με τη Χαρά.
να αλλάξεις παιδίατρο και να βρεις κάποιον που να τον εμπιστεύεσαι.
εξάλλου δεν υπάρχει γιατρός που να συμφωνεί με αλλον γιατρό

7Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 1:24 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα! και γω 22 ειμαι κ εχω ενα γιο 14 μηνων! οπως ειπαν η χαρα κ η φλωρα ειναι θεμα νοοτροπιας. εδω στην ελλαδα οσους παιδιατρους εχω ρωτησει ειναι κατα των ετοιμων γευματων. εμεις 5μιση μηνων ξεκινησαμε καποια φρουτακια (αχλαδι, μηλο, μπανανα, πορτοκαλι), 6 μηνων γιαουρτι, μετα απο 10 μερες λαχανικα (καροτο, πατατα, κολοκυθι) μετα απο αλλες 10 μερες κοτοπουλο και 7 μηνων μοσχαρι. γνωμη μου ειναι να μην φαει ετοιμο γευμα. εχουν ενα σωρο συντηριτικα. δεν υπαρχει τιποτα πιο υγειινο απο το σπιτικο φαγακι. και βρες ενα παιδιατρο που να νιωθεις ασφαλεια μαζι του! για οτι αλλο χρεοαστεις εδω ειμαστε! να τον χαιρεσαι το μικρουλι σου!!

http://stardustwork.blogspot.com

8Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 4:56 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΞΕΝΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ "ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ"?Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΥΓΕΙΙΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ.ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΦΑΓΗΤΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΕΙ,GOODYS?ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΓΝΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ?ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟΙ.ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΕΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΡΕΜΕΣ.ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΖΕΣΤΗ ΚΡΕΜΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΘΑ ΔΙΝΑΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΝΑΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.

9Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 5:09 am

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia lara έγραψε:ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΞΕΝΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ "ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ"?Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΥΓΕΙΙΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ.ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΦΑΓΗΤΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΕΙ,GOODYS?ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΓΝΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ?ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟΙ.ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΕΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΡΕΜΕΣ.ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΖΕΣΤΗ ΚΡΕΜΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΘΑ ΔΙΝΑΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΝΑΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.

Καλα ντε,μην φωναζεις!! Very Happy Very Happy

Μου εχουν πει οτι στην αμερικη δυστυχως ειναι πιο υγιεινα τα τυποποιημενα παρα τα φρεσκα και αυτο γιατι ηταν πολυ μολυσμενο το εδαφος..Αληθεια τωρα, ψεμα??δεν ξερω αλλα αν ζουσα εκει και μου ελεγαν ολοι το ιδιο ναι θα το εκανα.Εδω ειναι διαφορετικα..
Και για την ιστορια, εμενα η παιδιατρος μου εχει δωσει αλλη σειρα απο την δικια σου.Τι σημαινει οτι ειναι λαθος??
Λες για την ζεστη κρεμα, η κρεατοσουπα παλι ζεστη δεν τη δινεις στο παιδι??

Οπως ειπα και στην κοπελα , αν ρωτησει 10 θα ακουσει 10 διαφορετικα πραγματα.Αλλα καλο θα ηταν να χτισει μια σχεση εμπιστοσυνης με τον γιατρο της..

10Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 5:38 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΕ ΔΕ ΦΩΝΑΞΑ!!! Very Happy Very Happy ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΑ.ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ ΦΑΓΗΤΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΛΛΩΣΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΣΥΝΤΙΡΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΑ ΥΛΙΚΑ.ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΧΑΡΑ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΥΓΕΙΙΝΑ ΤΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΙΝΟ...ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ.

11Eimai mikrh manoula Empty :) Παρ Μαρ 02, 2012 6:46 am

assoula

assoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sas euxaristw oles pou mou apamthsate...apo thn prwth stigmh pou mou eipe o giatros na ths dinw etoima se bazakia hmoun ka8eth....den ths edwsa pote k oute prokeite...egw ths mageireuw oso mporw k kserw alla ma8ainw gia xarh tou paidiou mou....
to prwi kata tis 8 tis dinw gala..kata tis 11 ths dinw frouto meta to meshmeri kata tis 2 ths dinw faghto mosxaraki me karotaki k kolok8aki allh mera kotopoulo h traxana h patatoula brasth me laxanika....eixa ftiaksei mia fora kotosoupa k thn efage ksetrela8hke...einai swsta auta pou tis dinw?ti lete?ase pou o giatros mou elege otan htan 4wn mhnwn na ths bazw mesa sto gala frouta apo ta bazakia k h mikrh den to h8ele nai men to epine alla to ebgale meta...ton rwthsa 100 fores mhpws kanw kati la8os?gt panta to bgazei mhpws na to stamathsoume auto?k mou leei oxi balths mesa k ligo rizaleuro....eleos lew den einai bary auta gia to stomazi ths mikrhs?to ekopsa k auto xwris na to pw sto giatro k h mikrh einai mia xara...akouw gnwmes

12Eimai mikrh manoula Empty Απ: Eimai mikrh manoula Παρ Μαρ 02, 2012 6:54 am

assoula

assoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
assoula έγραψε:sas euxaristw oles pou mou apamthsate...apo thn prwth stigmh pou mou eipe o giatros na ths dinw etoima se bazakia hmoun ka8eth....den ths edwsa pote k oute prokeite...egw ths mageireuw oso mporw k kserw alla ma8ainw gia xarh tou paidiou mou....
to prwi kata tis 8 tis dinw gala..kata tis 11 ths dinw frouto meta to meshmeri kata tis 2 ths dinw faghto mosxaraki me karotaki k kolok8aki allh mera kotopoulo h traxana h patatoula brasth me laxanika to apogeuma kremoula k to brady gala....eixa ftiaksei mia fora kotosoupa k thn efage ksetrela8hke...einai swsta auta pou tis dinw?ti lete?ase pou o giatros mou elege otan htan 4wn mhnwn na ths bazw mesa sto gala frouta apo ta bazakia k h mikrh den to h8ele nai men to epine alla to ebgale meta...ton rwthsa 100 fores mhpws kanw kati la8os?gt panta to bgazei mhpws na to stamathsoume auto?k mou leei oxi balths mesa k ligo rizaleuro....eleos lew den einai bary auta gia to stomazi ths mikrhs?to ekopsa k auto xwris na to pw sto giatro k h mikrh einai mia xara...akouw gnwmes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις