Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τρι Μαρ 13, 2012 3:17 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας καλαματιανες.λοιπον εγω δεν ειμαι απο καλαματα,ουτε μενω εκει,ααλλααα οποτε ακουω καλαματα με πιανει μια νοσταλγιααα και κανω ενα μεγαλο αααχχχχ...εχω περασει στη καλαματα τα πιο ξεγνοιαστα και ομορφα χρονια της ζωης μου.τα φοιτητικα.ομορφη πολη,τη νοσταλγω και το σπιτακι μου στην αριστομενους που ηταν κεντρο συναντησης γιατι ηταν στο κεντρο και βολευε,και το τει μου και τη θαλασσα και τις παρεες και αχχχ,ολα......

27Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τρι Μαρ 13, 2012 1:46 pm

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια.Δυσκολη μερα η χθεσινη, αξου και η απουσια μου.Αλλα σημερα ολα μια χαρα, ολη μερα κοιμουνται τα μαναρια μου.
Βασιλικη η μπεμπες μου δεν μοιαζουν, ηταν σε ξεχωριστο σακο με δικο τους πλακουντα η καθεμια.
Αννα περαστικα και με το καλο το μωρακι σας.Αληθεια η μικρη τι λεει που θα εχει αδερφακι?Εμενα γεννησε και η κουμπαρα μου πριν μια εβδομαδα (εχω βαφτισει τον 1 της γιο) κ ενω φοβομασταν την αντιδραση του ευτυχως το εχει παρει πολυ καλα.Μαλιστα τη μερα που γεννησε τον πηρα μαζι μου στο ανθοπωλειο και πηρε κ αυτος λουλουδακι για τη μαμα του...κ βουρ τα κλαματα η κουμπαρουλα...πολυ τρυφερη σκηνη.Ελπιζω και η μπουμπου σου να το παρει χαλαρα και να πανε ολα τελεια!
Μορουλου χαιρομαι οπου αγαπας την πολη μας τοσο, ευχομαι να καταφερεις να ερθεις το καλοκαιρακι.Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!
Τα φιλια μου σε ολες σας!!! Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 125586

28Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τρι Μαρ 13, 2012 1:53 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμενα κοιμουνται μπαμπας και κορη κι εγω εχω υπερενταση κι ενω ειμαι κουρασμενη κι απο νωρις στο ποδι, δεν νυσταζω.
παντως ελενα αν και για σενα να ηταν ισως πιο δυσκολα απο πλευρας κουρασης εννοω, με τα διδυμακια σου, παιρνεις διπλες χαρες, ετσι δεν ειναι? ασε που θα εχουν η μια την αλλη. φοβερο δεσιμο! εχω φιλες διδυμες και ειναι απιστευτο το δεσιμο που εχουν βρε παιδι μου, ειναι η μια για την αλλη σε ολους τους τομεις. με μια ματια καταλαβαινονταν. πολυ μου αρεζε αυτο. σορυ για το μου "αρεζε". ειναι θεσσαλονικιωτικο.απο εκει ειμαι. αν και ξερω οτι ειναι λαθος, δεν μπορω να το κοψω.

29Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τρι Μαρ 13, 2012 2:08 pm

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
trilly έγραψε:κι εμενα κοιμουνται μπαμπας και κορη κι εγω εχω υπερενταση κι ενω ειμαι κουρασμενη κι απο νωρις στο ποδι, δεν νυσταζω.
παντως ελενα αν και για σενα να ηταν ισως πιο δυσκολα απο πλευρας κουρασης εννοω, με τα διδυμακια σου, παιρνεις διπλες χαρες, ετσι δεν ειναι? ασε που θα εχουν η μια την αλλη. φοβερο δεσιμο! εχω φιλες διδυμες και ειναι απιστευτο το δεσιμο που εχουν βρε παιδι μου, ειναι η μια για την αλλη σε ολους τους τομεις. με μια ματια καταλαβαινονταν. πολυ μου αρεζε αυτο. σορυ για το μου "αρεζε". ειναι θεσσαλονικιωτικο.απο εκει ειμαι. αν και ξερω οτι ειναι λαθος, δεν μπορω να το κοψω.

Εχω κουμπαρους Θεσσαλονικιους και μου αρεσει πολυ οπως μιλανε!Αλλα το αρεζε δεν το ηξερα να σου πω την αληθεια!Σχετικα με το δεσιμο που ανεφερες το εχω ακουσει και εγω αλλα οι δικες μου ειναι ακομα μικρες για να φανει κατι τετοιο.Ομως τις προαλες συνεβει κατι που αν δεν ηταν τυχαιο γεγονος μαλλον ειναι αυτο που λενε σχετικα με το ενστικτο των δυδιμων.Ακου να δεις:πρωϊ, μαγειρευα κ οι μικρες στην κουνια τους κοιμοντουσαν.Καποια στιγμη ακουω απο την ενδοεπικοινωνια τη μικρη να κλαιει, παω μεσα και βρισκω τη μεγαλη ανασκελα να πνιγεται!!!Αν δεν ειχε κλαψει η μικρη δεν θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε συμβει...απο τη μια λεω τυχαιο ειναι αλλα απο την αλλη δεν πιστευω και τοσο στις συμπτωσεις...Οσο για τις χαρες μην το συζητας..τις κοιταω και θελω να βαλω τα κλαματα απο τη ν ευτυχια που νιωθω, και οταν αρχιζουν τα ζουζουνισματα τρελενομαι...πια να παρω, πια να αφησω???Δυσκολη η επιλογη της δολιας μανας!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την twinlotus στις Τρι Μαρ 13, 2012 3:19 pm, 1 φορά

30Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τρι Μαρ 13, 2012 2:16 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε συ ελενα ανατριχιασα! πωπω! δεν ηταν καθολου τυχαιο να εισαι σιγουρη! ποσα τετοια εχεις να δεις ακομη! θα κουφαθεις!
καλα, οντως ποια να πρωτοζουζουνισεις! μια εχω και ολο την πασπατευω και την φιλαω! τι τραβας κι εσυ! Wink

31Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τρι Μαρ 13, 2012 3:59 pm

Ana

Ana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
twinlotus έγραψε:Καλησπερα κοριτσια.Δυσκολη μερα η χθεσινη, αξου και η απουσια μου.Αλλα σημερα ολα μια χαρα, ολη μερα κοιμουνται τα μαναρια μου.
Βασιλικη η μπεμπες μου δεν μοιαζουν, ηταν σε ξεχωριστο σακο με δικο τους πλακουντα η καθεμια.
Αννα περαστικα και με το καλο το μωρακι σας.Αληθεια η μικρη τι λεει που θα εχει αδερφακι?Εμενα γεννησε και η κουμπαρα μου πριν μια εβδομαδα (εχω βαφτισει τον 1 της γιο) κ ενω φοβομασταν την αντιδραση του ευτυχως το εχει παρει πολυ καλα.Μαλιστα τη μερα που γεννησε τον πηρα μαζι μου στο ανθοπωλειο και πηρε κ αυτος λουλουδακι για τη μαμα του...κ βουρ τα κλαματα η κουμπαρουλα...πολυ τρυφερη σκηνη.Ελπιζω και η μπουμπου σου να το παρει χαλαρα και να πανε ολα τελεια!
Μορουλου χαιρομαι οπου αγαπας την πολη μας τοσο, ευχομαι να καταφερεις να ερθεις το καλοκαιρακι.Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!
Τα φιλια μου σε ολες σας!!! Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 125586

i mikri den dixnei na zileuei, agapaei ta mwra, paizei polu me koukles, ta frontizei, ta agkaliazei, ta filaei... tha diksei. tha sas pw meta pou tha feroume spiti to mwro Smile

32Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τετ Μαρ 14, 2012 1:25 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!
η μικρή μου σήμερα είχε λίγη γκρίνια και δεν ήθελε να φάει κρέμα, δεν ξέρω τι έπαθε. τώρα κοιμάται το πουλάκι μου!
moroulou καλωσόρισες, όσοι αγαπούν την πολή μας είναι φίλοι μας! η αλήθεια είναι ότι έχουμε ωραία πόλη με μοναδικές παραλίες, σε περιμένουμε!
έλενα τα δυδιμάκια είναι μοναδικά και τίποτα δεν είναι τυχαίο. έχω ξαδε΄ρφια δίδυμα και πραγματικά τους συμβαίνουν τέτοια χωρί και οι ίδιες να καταλαβαίνουν το πως.
trilly η προφορά σας είναι μοναδική. ο άντρας μου είναι από τη Λάρισα αλλά ευτυχώς δεν έχει καθόλου προφορά, είναι εκπολιτισμένος!!!
άννα περιμένουμε και εμείς το μπέμπη σου εναγωνίως!
φιλάκια σε όλες

33Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τετ Μαρ 14, 2012 11:35 am

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια!!!
Σημερα ειναι η μερα του υπνου, ολη μερα ομως!!!Εχω αρχισει να αναρωτιεμαι εχουν παθεικατι ή ειναι απλα το γονιδιο???Θα δουμε στη συνεχεια.
Αννα πολυ ωραια η μικρη σου , ειμαι σιγουρη πως θα ειναι τελεια αδερφουλα!!!Οι υπολοιπες πως ειστε σημερα?

34Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τετ Μαρ 14, 2012 1:48 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κι απο μενα!
πως ειστε? εμεις καλα. τους εβαλα για υπνο κι εγω μαγειρευω τα αυριανα φαγητα γιατι εχουμε βολτα αυριο.
εμεις ελενα απο υπνο οχι πολλα πραγματα, απο λεχουδι ηταν ετσι. αστα να πανε! αφου η τελευταια μου ελπιδα ηταν με το περπατηαμα. ελεγα, δεν μπορει, θα κουραζεται περοσσοτερο. που τετοια τυχη! δεν ειναι του υπνου.
τζουλια καλο αυτο με τον εκπολιτισμενο συζηγο. πολυ γελασα! εχω 2 φιλους λαρισαιους, ο ενας μιλαει πολυ βαρια ο ατιμος.

35Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Πεμ Μαρ 15, 2012 1:05 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια! καλά είσαστε?
το αστεράκι μου κοιμάται και όταν ξυπνήσει θα πάμε βόλτα!
σκεφτόσαστε τίποτα για βάφτιση, όσες τα έχετε αβάπτιστα?
εμείς θα την κάνουμε τον Αύγουστο στη Λάρισα (μιλάμε για σάουνα!!!)
έχω αρχίσει να ψάχνω για μπομπονιέρες και τα λοιπά. ότι μπορώ να πάρω από Καλαμάτα θα το πάρω γιατί στη Λάρισα δεν ξέρω μαγαζιά.πολύ τρέξιμο.γιατί θέλουμε και κάτι προτότυπο και οικονομικό βέβαια.καμιά ιδέα?
φιλάκια

36Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Πεμ Μαρ 15, 2012 3:12 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσα ατομα θα εχεις?
οσον αφορα στο θεμα αυτο ειναι προσωπικο δικο σου. αλλα για κερασμα θα σου προτεινω ή να φερεις παγωτατζη ή κατι σε μαρτσιπαν που δεν λιωνει. εγω αυτο εκανα που την βαφτισα αυγουστο στην κυπαρισσια βεβαια. παλι ειχε ζεστη αλλα εκει θα λιωσετε!
τωρα για μπουμπουνιερα κυκλοφορουν απειρες! εγω επειδη την εκανα σε ενα εκκλησακι διπλα ακριβως στην θαλασσα, ειχα ενα κουτακι απο ροζ μπαμπου και πανω κρεμοντουσαν ενας αστεριας φυσικου χρωματος και κατι φουξ τζουτζουλια, δεν ξερω ακριβως τι.

37Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Παρ Μαρ 16, 2012 12:37 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!
ωραία μέρα για βόλτα σήμερα. θα ξυπνήσει η μικρή και φύγαμε!!!
για τη βάφτιση υπολογίζω γύρω στα 100 άτομα
για γλυκά θα έχω σίγουρα δίπλες(δια χειρός) δεν ξέρω αν θα βάλω και κάτι άλλο.
για μπομπονιέρες έχω κοιτάξει μόνο στο ιντερνετ. προσανατολίζομαι σε στεφανάκι με τα κουφέτα και ένα μεταλικό κοριτσάκι. έχω στείλει email σε κάποια ιδρύματα που φτιάχνουν μπομπονιέρες για να πιάσουν και τα χρήματα τόπο και δεν έχει απαντήσει κανενα. οργάνωση.
για στολοισμό μάλλον θα τον κάνω μόνη μου όπωσ και στο γάμο μου.
για χρώματα: λευκο-ροζ-φούξια
έλενα εσύ πότε θα τα βαφτίσεις τα μπουμπουκάκια σου?

38Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Παρ Μαρ 16, 2012 12:41 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
trilly στη Κυπαρισσία έχετε το πιο τέλειο ζαχαροπλαστείο serano. κάνει μακράν τα καλύτερα makaron.
έχω φάει makaron σε όλη την Ελλάδα, σαν του serano πουθενά!
Respect Respect

39Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Παρ Μαρ 16, 2012 12:53 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://newsalloy.com/redirect?url=http%3A%2F%2Fforum.eimaimama.gr

Καλημέρα..εδώ είμαστε!!!!!!!!!
Αννούλα μου κοντεύεις Very Happy Very Happy Very Happy

40Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Παρ Μαρ 16, 2012 12:55 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://newsalloy.com/redirect?url=http%3A%2F%2Fforum.eimaimama.gr

Τωρα ελπιζω να το βγαλει..

41Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Παρ Μαρ 16, 2012 4:43 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vasoula τι περιμένοθμε να βγάλει το link?

42Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τετ Μαρ 21, 2012 3:42 pm

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
julia έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
ωραία μέρα για βόλτα σήμερα. θα ξυπνήσει η μικρή και φύγαμε!!!
για τη βάφτιση υπολογίζω γύρω στα 100 άτομα
για γλυκά θα έχω σίγουρα δίπλες(δια χειρός) δεν ξέρω αν θα βάλω και κάτι άλλο.
για μπομπονιέρες έχω κοιτάξει μόνο στο ιντερνετ. προσανατολίζομαι σε στεφανάκι με τα κουφέτα και ένα μεταλικό κοριτσάκι. έχω στείλει email σε κάποια ιδρύματα που φτιάχνουν μπομπονιέρες για να πιάσουν και τα χρήματα τόπο και δεν έχει απαντήσει κανενα. οργάνωση.
για στολοισμό μάλλον θα τον κάνω μόνη μου όπωσ και στο γάμο μου.
για χρώματα: λευκο-ροζ-φούξια
έλενα εσύ πότε θα τα βαφτίσεις τα μπουμπουκάκια σου?

Καλησπερα κοριτσια!!!Βλεπω ο ηλιος δεν μας αφησε χρονο για σερφαρισμα ε????Δεν πειραζει χρειαζοταν να βγουμε και λιγο απο το σπιτι επιτελους!!Εμεις εχουμε κανει τη βολτα πλεον καθημερινη συνηθεια.Μαλιστα σημερα επειση εγω ειχα βγει για ψωνια τις πηγε βολτα ο μπαμπας τους...εκει να δειτε καμαρι Laughing Laughing Laughing .
Εμεις βαφτιζομαστε τον Σεπτεμβριο αλλα ακομα δεν εχω ασχοληθει με το θεμα γτ θελω πρωτα να τους φτιαξω το δωματιο τους και επειτα η βαφτιση.Ολα μαζι δεν γινονται.Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαστε να κανουμε τα προσκλητηρια στο χαμογελο του παιδιου αλλα τιποτα σιγουρο ακομα.Παντως τις μπουμπουνιερες θα ψαχτω να τις κανω μονη μου γτ απο μια προχειρη ματια που εριξα κατω απο 2.50 ευρω δεν ειδα κατι που να μου αρεσει.Οταν ξεκινησω θα σας ενημερωσω.Αληθεια ξερετε κανενα μαγαζι στην Καλαματα που να εχει αυτοκολλητα τοιχου καλα?Εχω βρει αυτα απο internet http://www.polychromo.gr/product.asp?catid=2747&refid=2798 πως σας φαινονται?Ανυπομωνω να τους ετοιμασω το δωματιο τους, μαλλον πιο πολυ ωρα θα μενω εγω εκει παρα οι μπεμπες!!!!
Αννουλα γεννησες αληθεια?
Οι υπολοιπες τι κανετε?

43Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Τετ Μαρ 21, 2012 11:42 pm

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα!
πραγματικά οι βόλτες με τα ζουζούνια μας έγιναν πλεον καθημερινές. επιτέλουσ ξεμουχλιάσαμε.
για αυτοκόλλητα ξέρω οτι συνεργάζεται ένα φωφτοτυπίο στη νομαρχία με το site www.livewall.gr.
Βρήκα ένα τέλιο ποιήμα του ρίτσου και θα το γράψω στο πίσω μέροσ από τα προσκλητήρια
Κοριτσάκι μου,
θέλω νὰ σοῦ φέρω
τὰ φαναράκια τῶν κρίνων
νὰ σοῦ φέγγουν τὸν ὕπνο σου.
Θέλω νὰ σοῦ φέρω ἕνα περιβολάκι
ζωγραφισμένο μὲ λουλουδόσκονη
πάνω στὸ φτερὸ μιᾶς πεταλούδας
νὰ σεργιανάει τὸ γαλανὸ ὄνειρό σου.
Θέλω νὰ σοῦ φέρω
ἕνα σταυρουλάκι αὐγινὸ φῶς
δυὸ ἀχτίνες σταυρωτὲς ἀπὸ τοὺς στίχους μου
νὰ σοῦ ξορκίζουν τὸ κακὸ
νὰ σοῦ φωτᾶνε μὴ σκοντάψεις.
τα υπόλοιπα είναι όλα υπο σκέψη.
φιλάκια σε όλες!
πάω για φρουτόκρεμα και βόλτα!
Άννα ελπίζω να είναι όλα τέλεια!!! είμαστε δίπλα σου

44Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ!!! Πεμ Ιουν 28, 2012 4:52 am

ethel_ody


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!!!

Μολις μετακομίσαμε Καλαμάτα και εχουμε το γνωστο θεμα με τον παιδιατρο..

Θα ήθελα ένα παιδιατρο που να με ακουει , να τον εμπιστευομαι και να μου εξηγει τι συμβαινει.Να μην είναι μεγάλος σε ηλικία (προσωπικό κόλλημα αυτό!!) . Να βλεπει τα μωρα και να μη βιαζεται να τελειωσει γιατι περιμενουν πολλοι.

Πανω απο όλα να είναι ανθρωπος .

Σας παρακαλώ όποια μπορει ας μου πει τη γνωμη της και να προτεινει καποιον !!!

Ευχαριστω προκαταβολικά !!

45Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Πεμ Ιουν 28, 2012 5:09 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλωσόρισες στην πόλη μας!!!!!!!!
τι σε έφερε εδώ?
όσον φορά τον παιδίατρο εμείς έχουμε τον κ. Γιώργο Σκορδιά.
νομίζω οτι πληρεί όλες τις προυποθέσεις!
νέος, ήρεμος, φιλικός , σου δίνει το θάρρος να τον πάρεις τηλέφωνο αν προκύψει κάτι και κυρίωσ δεν σε αγχώνει!
εμείς τουλάχιστον είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι!!!
ελπίζω να βοήθησα!!

46Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Πεμ Ιουν 28, 2012 6:13 am

ethel_ody


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλώς σας βρήκα!!

Για πολλούς λόγους κατέβηκα Καλαμάτα αλλά ο βασικότερος είναι ότι παντρεύτηκα Καλαματιανό!!!
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.οπαιδίατρος δέχεται με ραντεβού??..πόσο χρονών είναι το παιδάκι σου??

47Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Πεμ Ιουν 28, 2012 12:32 pm

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο γιατρος δεν δέχεται με ραντεβού.
η μπεμπούλα μου είναι μόλις 9 μηνών και πραγματικά ο γιώργος μου απέβαλε σε μεγάλο βαθμό το άγχος τησ νέας μαμάς.
βέβαια ο γιατρός είναι και υποκειμενική υπόθεση.
Βασικά αχρίαστος να είναι για τα αστεράκια μας ο γιατρός.
ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.
καλό βράδυ

48Μανούλες από Καλαμάτα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες από Καλαμάτα! Πεμ Ιουν 28, 2012 1:43 pm

renaten

renaten
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα καλαματιανες μανουλες... ελπιζω να ειστε καλα. ethel_ody γεια σου να χαιρεσαι το-τα παιδακια σου.
. για τον ιδιο λογο ειμαι και εγω καλαματα Wink οσο για παιδιατρο κ εγω τωρα στον κ.Σκορδια πηγαινω απο τον οποιο προς το παρον δεν εχω κανενα προβλημα.
κ θα συμφωνησω με την julia σε ολα οσα λεει.καλο βραδυ...


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις