Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα καλη Ανασταση να εχουμε !!!
Αχ πηγαμε εκκλησια χθες και εκατσε κυριος !!!! Τατιανα μου εγω τον βαζω εκει αλλα βαζω ενα μαξιλαρακι που εχει και το ριλαξ για να ειναι σταθερη η σπονδυλικη στηλη και το κεφαλακι του !!! Εμεις με αυτο κανουμε τα παντα ακομα και στο σπιτι εκει !!!Γαλατακι γιατι δεν πινεις ??τυρια δεν τρως??? Αμα τρως δεν κανενα προβλημα! Μπεμπεκος καλως ηρθες και να σου ζησει το μωρακι σου !!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpempakos7 έγραψε:καλησπερα μανουλες!!!ειμαι καινουργια εδω!!!εγω γεννησα στις 6/3!!!το σαββατο σαραντηζουμε.καλο πασχα να εχουμε και να ειναι γερα τα μωρακια μας!!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ,ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 1 ΜΗΝΑ

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια τι κανετε?
Πως πανε τα μωρακια σας?
Εμεις καλα παμε,καλυτερευουμε,να δουμε ποτε θα γινει τελειως καλα το ζουζουνακι μου.
Παντως την βλεπω καλυτερα,θηλαζει καλυτερα κι κανει κενωσεις φυσιολογικα.

Ηθελα να παω βολτα με το μαρσιπο,αλλα πρωτον κανει ασχημο καιρο κ 2ρον ξεχασα το μαρσιπο στο αμαξι κι εφυγε δουλεια ο αντρας μου.Μαλλον θα βγαλω γαλα με το θηλαστρο κι θα το αφησω κι θα φυγω.
Θα σκασω σημερα εδω μεσα..
Ουφ...

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κουκλες!ουφ πεταχτηκα για λιγο στα μαγαζια να παρω κατι δωρακια και με επιασε πονοκεφαλος απο τον πολυ κοσμο φαντασου να μην ειχαμε και κριση πανικος γινοτανε ολοι ψωνιζανε.τατιανα τρωω τα παντα και γαλα τυροκομικα οσπρια σαλατες σοκολατες δοξα το θεο δεν εχει θεμα το μονο προβλημα που εχω με τον μπεμπακο ειναι η παλινδρομηση κατα ατ αλλα ολα καλα.
να σου ζησει το μωρο μπεμπακο

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κοριτσια!!να τα χαιρομαστε τα μικρα μας.εμεις καλα παμε σχετικα περασαμε κατι βραδια με πονακια με τους κολικους αλλα τωρα 3 βραδια δεν εχει πονεσει ξυπναει το βραδυ περιπου στις 3 ωρες για μαμ...ελπιζω οσο περνανε οι μερες να πηγαινουμε καλυτερα

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mpempakos7 έγραψε:ευχαριστω κοριτσια!!να τα χαιρομαστε τα μικρα μας.εμεις καλα παμε σχετικα περασαμε κατι βραδια με πονακια με τους κολικους αλλα τωρα 3 βραδια δεν εχει πονεσει ξυπναει το βραδυ περιπου στις 3 ωρες για μαμ...ελπιζω οσο περνανε οι μερες να πηγαινουμε καλυτερα

Γειααα γλυκας ο μπεμπης σου, να τον χαιρεσε!γεννησαμε με 3 μερες διαφορα, εμεις σαραντησαμε την τεταρτη.
θηλαζης ή δινεις φορμουλα? καλα τρωτε στο 3ωρο..εμεις σπανια κοιμομαστε τοσο!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω τατιανα και σενα μια γλυκα ειναι και ολα τα μωρακια βεβαια!!!!την ημερα τρωει πιο γρηγορα αλλα το βραδυ στο 3ωρο προς το παρον θηλαζω μονο!τον πρωτο μηνα ειπε ο γιατρος ειχε καλη αναπτυξη!θα δουμε τωρα και τον επομενο!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TI KANETE KORITSIA?ΕΜΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΕΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ,ΕΧΩ ΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΞΥΠΑΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΧΑΖΕΥΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΞΥΠΑΝΕΙ,Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΑΑ ΟΧΙ ΚΛΑΜΑ ΠΡΟΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Κ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΝΕΒΕΝΕΙ Ο ΤΟΝΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Κ ΚΛΑΙΕΙ Laughing Laughing ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΣΕΙ ΤΟΥ ΧΝΟΥΔΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΙΝΕΙ ΕΤΣΙ!!ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΣΗ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ Κ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΑΙΝΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΗ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ,,,,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΣΚΕΠΑΖΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑ!!ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΌΣΩΠΌ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΝ ΑΣΦΥΞΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΩ ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ,ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΩ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marinaki <3 <3 έγραψε:TI KANETE KORITSIA?ΕΜΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΕΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ,ΕΧΩ ΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΞΥΠΑΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΧΑΖΕΥΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΞΥΠΑΝΕΙ,Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΑΑ ΟΧΙ ΚΛΑΜΑ ΠΡΟΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Κ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΝΕΒΕΝΕΙ Ο ΤΟΝΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Κ ΚΛΑΙΕΙ Laughing Laughing ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΣΕΙ ΤΟΥ ΧΝΟΥΔΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΙΝΕΙ ΕΤΣΙ!!ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΣΗ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ Κ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΑΙΝΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΗ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ,,,,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΣΚΕΠΑΖΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑ!!ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΌΣΩΠΌ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΝ ΑΣΦΥΞΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΩ ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ,ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΩ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ


marinaki, to xnoudi tha fygei kalh mou... emena twra einai 3 mhnwn kai ligo xnoudaki exei meine sta aftakia... to ypoloipo efyge, opote se kana mhna tha katharisei entelws opws fainetai...

oso gia thn kouverta, giati den to vazeis to mwraki ston sako? etsi kai zesto tha einai, kai den tha fovasai mhpws skasei me thn kouverta...

Kai gia to aftaki pou diplwse, mou to ekane kai mena, kai arghsa na to parw xampari, twra ton exw na koimatai olo apo thn allh plevra, opote tha strwsei, pou tha paei Smile

koritsia ti kanete??

emeis kaname devtero emvolio thn deftera, kai ta phgame poly kala... mono ena sinaxi mou evgale.. htan mpoukwmenos poly o amoiroulhs, kai eimastan synexeia me oro, stagones otriven, kai to roufixtiri..

shmera einai kalytera... kai twra pou koimatai, den ton akousa apo thn endoepikoinwnia, kai phga konta na dw an anapneei....

Aftos vevaia, koimatai tou kalou kairou, egw eimai trelh telika... Smile

edrinia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα! Με τα μωράκια μου παρέα σας ευχόμαστε Καλή Ανάσταση και Χρόνια Πολλά με Υγεία! Να χαίρεστε τις οικογένειές σας και κυρίως τα παιδάκια σας!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.
Διαβάζω τα νέα σας συνεχώς, όποτε με αφήνει η μικρή να σηκωθώ όρθια. Είμαι κολλημένη στην κουνιστή πολυθρόνα και δεν μπορώ να κάνω ρούπι. Με τον θηλασμό έχει συνηθίσει την αγκαλιά μάλλον. Ωχ, τι έχω να τραβήξω... αλλά μου αρέσει!!!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι ότι εκεί που κάθομαι, αρχίζουν ξαφνικά και τα δύο στήθη (ή το ένα) να στάζουν γάλα και γίνομαι μούσκεμα. Καμιά φορά τρέχουν σαν να έχω ανοίξει λίγο την βρύση. Στεναχωριέμαι που πάει χαμένο το γάλα αλλά τι να κάνω. Ευτυχώς οι πληγές στις θηλές μου έχουν σχεδόν κλείσει αλλά μόνο με το δικό μου γάλα η μικρή δεν παίρνει το βάρος που θα έπρεπε και της δίνω και λίγο συμπλήρωμα. Από βδομάδα που θα την ξαναδεί ο γιατρός, μου είπε ότι μπορεί σιγά σιγά να της κόψω το ξένο. ΜΑΚΑΡΙ!!!

Υπάρχει η περίπτωση το δικό μου γάλα να μην είναι τόσο "βαρύ" ή ποιοτικό και γι' αυτό να μην χορταίνει πάντα η μικρή; Για τα θήλαστρα τι γνώμη έχετε; Θα πρέπει να πάρω για να μαζεύω αυτό που τρέχει;

Συνήθως μόλις αρχίζει να στάζει το στήθος, παίρνω την μικρή και την βάζω να θηλάσει. Άλλες φορές πάλι, αρχίζει να τρέχει το άλλο στήθος μόλις η μπέμπα έχει φάει από το άλλο και κοιμάται χορτάτη. Να την ξυπνήσω και να την βάλω με το ζόρι και στο άλλο; Αχ!

Αύριο σαραντίζουμε και είμαστε πολύ χαρούμενες Very Happy

Καλή ανάσταση σε όλες και καλό Πάσχα να έχουμε!!! Πολλά φιλιά! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 12 417472

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KORITSIA ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΡΙΑ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!ΕΜΕΙΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ 1 ΜΗΝΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟ ΝΑ 40 ΝΤΙΣΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΒΟΛΤΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ,ΑΝ Κ ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ 3 ΜΑΣ ....ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ Κ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΟΛΛΙΣ ΤΑΙΖΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΟ ΝΑ ΡΕΥΤΗ ΤΠΤ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ,ΕΙΔΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΝΙΓΗ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ ΑΝΑΣΑ ΤΟΝ ΓΛΥΚΟΥΛΗ ΜΟΥ Κ ΕΚΛΕΓΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΗ ΟΜΩΣ,ΠΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΩ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ Κ ΠΛΕΥΡΟ Κ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ,Κ ΑΠΟ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΓΤ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΣΤΕΙ ΓΤ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ Κ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ,ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ Κ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλη Ανασταση να εχουμε και να χαιρομαστε τα μπεμπιδια μας !!!!
Θα τα παρετε στην Ανασταση ????Εγω φοβαμαι ..λεω να τον αφησω στην μανουλα μην τρομαξει !!!Μαρακι μου τι φατσουλα ειναι αυτη ?? Για φιλημα !!! Και εμενα σταζει μερικες φορες αλλα δεν το βγαζω βαζω μια πετσετουλα και σταματαει !! Οσο για το θηλαστρο το χρησιμοποιω μονο οταν ειναι να βγω και αυτο γιατι μετα γινεται πλυμμηρα !!!! Δεν το εχω βολευτει !!!Μαρινακη εγω τον σκεπαζω και αλλιως τον βρισκω μετα !!! Μια φορα ειχε μπει τελειως κατω απο τα σκεπασματα και τον εψαχνα !!! Αυτο με το ρεψιμο το εχεις πει στην παιδιατρο ????

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλη ανασταση να εχουμε κοριτσια υγεια πανω απο ολα εμεις θα παμε εκκλησια μετα την ανασταση γιατι φοβαμαι τα δυναμιτακια Very Happy θα φαμε και κατα τις 12.30 θα παμε να ακουσουμε την λειτουργια το μωρο θα το παρουμε με το καροτσι.Ο καιρος πως ειναι σε εσας εδω χαλια το πρωι ειχαμε κατεβει παραλια για καφεδακι και κατα τις 13.30 αρχισε να φυσαει πολυ και να χαλαει ο καιρος μετα απο μιση ωρα αρχισε να βρεχει καταρρακτωδως ποταμι εγινε ο δρομος κατω απο την πολυκατοικια.
Το στηθος και εμενα μου τρεχει οταν ειναι η ωρα του να φαει
μαρινακη εμενα ο δικος μου μου κανει το αντιθετο τον σκεπαζω και κουναει τα ποδαρακια του και ξεσκεπαζεται το πιτσουνακι ασε που εχω παθει πλακα μαζι του καθε φορα που του αλλαζω πανα γελαει

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια και καλη ανασταση να εχουμε!!!εμεις σημερα σαραντησαμε επιτελους και ετσι καναμε κ την πρωτη μας βολτα...μικρη αλλα για αρχη καλα ηταν!μπα για ανασταση δυσκολα δεν ειναιι κ ο καλυτερος καιρος μωρε και εχει κ πολυ βαβουρα!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σουζαν-τομαρακη ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΔΝΕ ΜΟΥ ΡΕΥΕΤΑΙ,Κ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ Κ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΤΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΝ ΠΙΕΣΤΗ.........ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΟΥΤΕ ΤΠΤ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ 40ΝΤΙΣΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΜΑΝ ΕΙΧΕ ΗΛΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΜΠΟΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΗΛΙΟΣ...ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΝΕΙ!!!Η ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΥΨΗΣ

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:σουζαν-τομαρακη ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΔΝΕ ΜΟΥ ΡΕΥΕΤΑΙ,Κ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ Κ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΤΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΝ ΠΙΕΣΤΗ.........ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΟΥΤΕ ΤΠΤ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ 40ΝΤΙΣΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΜΑΝ ΕΙΧΕ ΗΛΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΜΠΟΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΗΛΙΟΣ...ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΝΕΙ!!!Η ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΥΨΗΣ

Ama exei kalo kairo giati oxi den pathainei tipota....ta idia skeftomoyn kai ego kai ti katalava mesa sto spiti mou arrostise!!!kanteis mia erotisi!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα Χριστος Ανεστη.

Μαρινακι δν παθαινει τιποτα να το βγαλεις μια μικρη βολτα,αρκει ναναι καλα ντυμενος,κι το κεφαλακι του σκεπασμενο.Α οταν δν ρευεται θα τον κρατας ορθιο πανω σου 20λεπτα κι μετα δν θα το κανει δοκιμασε το,κι αν κανει τα ιδια μιλα στο γιατρο.

Επισης κοριτσια γτ δν παιρνετε επιθεματα στηθους??Εγω ηδη ειμαι στο 5πακετο απο οταν γεννησα δν μενω λεπτο χωρις,μαζευει ολο το γαλα που τρεχει κ δν λερωνεστε,γτ ευλογημενο το γαλα,αλλα μυριζει στα ρουχα μας πολυ,εγω σηκωθηκα τωρα το πρωι κι ταιζα τη μικρη ξαπλα,κι μολις σηκωθηκα η μπλουζα μου ηταν μουσκεμα,μιλαμε λες κ την εβγαλα απο ο πλυντηριο.

Τα καλυτερα επιθεματα ειναι της johnson.Κι δν ειναι πολυ ακριβα 5 ευρωκανουν κι εχει μεσα πολλα το κουτι.


Εμεις σημερα θα ψησουμε στο μπαλκονι μας,αλλα οχι αρνι κ κατσικι,μπριζολες κεμπαπ κι σουβλακια,γτ δν τρωει κανεις μας το κατσικι κ το αρνι.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΕΣ ΣΟΥΒΛΙΕΣ,ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΝΥΧΤΗ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΣΦΥΓΚΟΤΑΝ Κ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕ,Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΗ ΤΡΟΜΑΞΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑ ΚΛΑΜΑ Κ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΕ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΔΝΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΝΑ ΜΕΛΑΝΙΑΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΛΟΝΑΚΗ,Κ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΙΣΗ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΗΡΕΜΗΣΕ ΓΤ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟ ΚΑΚΑ,ΤΟΥ ΖΕΣΤΑΝΑ ΕΝΑ ΠΑΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ ΛΑΔΑΚΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ Κ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ,Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΛΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρινακη σε καταλαβαινω απολυτα!Εμεις χθες δεν καναμε ΤΙΠΟΤΑ γιατι η μπεμπα ολη μερα ειχε γκρινια και κλαμα και την νυχτα ζητημα αν κοιμηθηκαμε 3 ωρες διασπαρτα..κολαση σας λεω!!χεχε
Εν τω μεταξυ το μεσημερι της εδωσα γαλα απο μπουκαλι που ειχα αρμεξη την προηγουμενη μερα και κοιμηθηκε 4 ολοκληρες ωρες!!!πρωτη φορα κοιμηθηκε τοσο πολυ, και υποθετω πως εγινε επειδη ηπιε απο το μπουκαλι 90ml με την μια και ετσι χορτατη και κουρασμενη που ηταν ταβλιαστικε!
Εγω κοιμηθηκε κανα 2 ωρες και ξυπνησα επειδη το στηθος μου εγινε τουμπανο μιλαμε και η πυτζαμα και το κρεβατι μουσκεμα...αντλησα μπολικο γαλα..τωρα για νυχτα θα της δωσω παλι απο μπουκαλι μπας και κοιμηθει λιγο παραπανω!
Απο την ωρα που ξυπνησε βεβαια ειναι κολημενη στο στηθος, εμ μετα απο τοσο υπνο...

Οσο για το στηθος εμενα συνηθως λιγακι σταζει, ισως επειδη η μπεμπα μου ειναι πολυ φαγανη ισως επειδη δεν εχω τοσο πολυ γαλα ωστε να τρεχει.
Δειτε και αυτα τα προστατευτικα..
http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=1271


τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariameint έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια.
Διαβάζω τα νέα σας συνεχώς, όποτε με αφήνει η μικρή να σηκωθώ όρθια. Είμαι κολλημένη στην κουνιστή πολυθρόνα και δεν μπορώ να κάνω ρούπι. Με τον θηλασμό έχει συνηθίσει την αγκαλιά μάλλον. Ωχ, τι έχω να τραβήξω... αλλά μου αρέσει!!!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι ότι εκεί που κάθομαι, αρχίζουν ξαφνικά και τα δύο στήθη (ή το ένα) να στάζουν γάλα και γίνομαι μούσκεμα. Καμιά φορά τρέχουν σαν να έχω ανοίξει λίγο την βρύση. Στεναχωριέμαι που πάει χαμένο το γάλα αλλά τι να κάνω. Ευτυχώς οι πληγές στις θηλές μου έχουν σχεδόν κλείσει αλλά μόνο με το δικό μου γάλα η μικρή δεν παίρνει το βάρος που θα έπρεπε και της δίνω και λίγο συμπλήρωμα. Από βδομάδα που θα την ξαναδεί ο γιατρός, μου είπε ότι μπορεί σιγά σιγά να της κόψω το ξένο. ΜΑΚΑΡΙ!!!

Υπάρχει η περίπτωση το δικό μου γάλα να μην είναι τόσο "βαρύ" ή ποιοτικό και γι' αυτό να μην χορταίνει πάντα η μικρή; Για τα θήλαστρα τι γνώμη έχετε; Θα πρέπει να πάρω για να μαζεύω αυτό που τρέχει;

Συνήθως μόλις αρχίζει να στάζει το στήθος, παίρνω την μικρή και την βάζω να θηλάσει. Άλλες φορές πάλι, αρχίζει να τρέχει το άλλο στήθος μόλις η μπέμπα έχει φάει από το άλλο και κοιμάται χορτάτη. Να την ξυπνήσω και να την βάλω με το ζόρι και στο άλλο; Αχ!


Γεια σου Μαρια!Σε καταλαβαινω και εμενα ειναι πολλες ωρες στο στηθος, εγω καθομαι στον καναπε και εχω και τον υπολογιστη διπλα και σερφαρω ταυτοχρονα αλλιως βαριεμεεεε!ασε και εμενα ολη μερα αγκαλια ειναι αλλα οπως λες το ευχαριστιεμε λεω θα μεγαλωσει γρηγορα και μετα θα μου λειπει ετσι μικρουλα που ειναι!
Ποσο βαρος εχει βαλει μεχρι τωρα δηλαδη? Εμεις αν και βαλαμε αρκετο βαρος εγω καταλαβα οτι το γαλα μου ειναι λιπαρο οταν το αντλησα, το εβαλα στο ψυγειο και μετα απο ωρα που το ειδα ειχε κατω λιγο σαν θολο νερακι και μετα ηταν πολυ πυκνο κρεμ χρωμα και πανω εκανε μια κρουστα (οπως τα γιαουρτια).
Εσυ μηπως επειδη εχεις πολυ γαλα η μπεμπε πινει το πρωτο που ειναι αραιο και δεν περνει αρκετα απο το λιπαρο? δοκιμασε να μην της αλλαζεις στηθος για 2 γευματα τουλαχιστον για να σου αδειαζει το στηθος.
Οσο για θηλαστρο θα το χρειαστεις πιστευω γιατι καποια στιγμη θα θελεις να την αφησεις για να πας καπου.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι κανετε κοριτσια τα παιδακια σας καλα ειναι!!εμεισ παμε καλα ειμαι λιγο πιεσμενη δεν ξερω καπωσ περιεργα νιοθω ,απο χθεσ δεν εχω πολυ γαλα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 12 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 12 534787 λετε να μου κοπη δεν τρωω κ καλα ,εχω μια ορεξη να τρωω μονο γλυκα εφερε ο αντρασ μου μπακλαβαδακια κ μιλαμε εχω μηνει στο ψηγειο,με το γαλα τι να κανω,,,γυρω οχι στην θυλη στο σκουρο μεροσ δεν θυμαμαι πωσ λεγεται μου εχει ξεραθει λιγο κ το ενα στηθοσ απο το αλλο το σκουρο μεροσ ειναι ποιο μικροσ απο το αλλο,τα ειπα οσο ποιο απλα γινεται τι ειναι αυτο τωρα γτ??

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χριστος Ανεστη μανουλες!Χρονια πολλα να εχουμε υγεια κ χαρα με τα μπεμπακια μας!
Εμεις ειμαστε καλα,δοξα το θεο οι κοιλικοι εχουν καταλαγιασει,καμια βδομαδα τωρα ειμαστε ησυχες τα βραδια αλλα μας εχει πιασει η αυπνια μας τωρα Shocked Βρε κοριτσια τι κακο ειναι αυτο με αυτο το παιδι?Ετσι κ ξυπνησει μες τις 2 δεν κοιμαται πιο πριν απο τις 6!Κ θελει ορθια κ περπατημα πανω κατω στο δωματιο.Μην τυχον κ κατσεις,την εβαψες Very Happy Ας ελπισω πως θα το ξεπαρασει με τον καιρο γιατι εχω κανει την νυχτα μερα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 12 911307
Την τεταρτη σαραντιζουμε κ θα παμε να παρουμε την ευχη!Αν ειχε κ καλο καιρο θα πηγαιναμε κ μια βολτουλα αλλα δεν το βλεπω με τον κ@$%καιρο Crying or Very sad
τατιανα διαβασα που λες οτι αντλησες κ εδωσες στην μπεμπα μπουκαλι,το εκανες κ το βραδυ?κ τι εγινε κοιμηθηκε περισσοτερο?Εχω ενα θηλαστρο χειροκινητο(ηταν της αδελφης μου) κ σημερα το δοκιμασα για λιγο πιο πολυ να δω πως λειτουργει.Πω πω φασαρια ειναι,μου πιανεται το χερι.Θελω να βγαλω γαλα αν ειναι να παω καπου κ φυσικα αν θα το θελει η μπεμπα το μπιμπερο.Η δικια σου το παιρνει?
Μαρινακι πως ξερεις οτι δεν εχεις γαλα?Δεν εχει σημασια αν νιωθεις το στηθος σου χαλαρο.Δεν βλεπεις το μπεμπη να πινει?Κ αυτο για το σκουρο γυρω απο την θηλη που λες δεν νομιζω να εχει σημασια,μην ανησυχεις για αυτο.Οσο για τα γλυκα κ εγω μια απο τα ιδια Very Happy

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παπαρουνα το δοκιμασα και το βραδυ αλλα ειχε πονακια και ετσι αφου το ηπιε κανα 2ωρο ηταν παλι ανησυχη αλλα μετα θηλασε πολυ λιγο και κοιμηθηκε ενα 3ωρο χωρις να βγαλει κιχ..τι να πω εχω δοκιμασει τα παντα πια αλλα εδω και 4-5 μερες ειναι ολη μερα ανησυχη, κοιμαται ελαχιστα και αυτο αγκαλια, αυριο θα παρω το ινφακολικ να δοκιμασουμε μηπως και μας πιασει!
Και εμας ετσι κανει σαν την δικια σου κλαιει και γκρινιαζει και ηρεμη με το περπατημα!
Εμενα συνηθως ξυπναει κατα της 3-4 τα ξημερωματα θηλαζη βγαζει γουλιες και ετσι παλευουμε μια με δυο ωρες και μετα κοιμαται αλλα συνεχεια ξυπναει βγαζει κανα ουρλιαχτο ξανακοιμαται..και εγω μετα σερνομαι!
αα και μπιμπερο περνει ανετα,ειχε πιει απο μπιμπερο 3 μερες στην κλινικη αλλα θηλαζω και με ψευδοθηλες.Να της μαθεις μπιμπερο γιατι μετα δεν θα περνει, μπορεις να παρεις το calma της medela.
εγω εχω ηλεκτ. θηλαστρο και σε κανενα 10λεπτο βγαζω 90μλ χωρις κοπο, απλα πονανε λιγο παραπανω οι θηλες

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:
Γεια σου Μαρια!Σε καταλαβαινω και εμενα ειναι πολλες ωρες στο στηθος, εγω καθομαι στον καναπε και εχω και τον υπολογιστη διπλα και σερφαρω ταυτοχρονα αλλιως βαριεμεεεε!ασε και εμενα ολη μερα αγκαλια ειναι αλλα οπως λες το ευχαριστιεμε λεω θα μεγαλωσει γρηγορα και μετα θα μου λειπει ετσι μικρουλα που ειναι!
Ποσο βαρος εχει βαλει μεχρι τωρα δηλαδη? Εμεις αν και βαλαμε αρκετο βαρος εγω καταλαβα οτι το γαλα μου ειναι λιπαρο οταν το αντλησα, το εβαλα στο ψυγειο και μετα απο ωρα που το ειδα ειχε κατω λιγο σαν θολο νερακι και μετα ηταν πολυ πυκνο κρεμ χρωμα και πανω εκανε μια κρουστα (οπως τα γιαουρτια).
Εσυ μηπως επειδη εχεις πολυ γαλα η μπεμπε πινει το πρωτο που ειναι αραιο και δεν περνει αρκετα απο το λιπαρο? δοκιμασε να μην της αλλαζεις στηθος για 2 γευματα τουλαχιστον για να σου αδειαζει το στηθος.
Οσο για θηλαστρο θα το χρειαστεις πιστευω γιατι καποια στιγμη θα θελεις να την αφησεις για να πας καπου.

Καλημέρα κορίτσια. Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά και από εμένα.
Tatiana μου, η μπέμπα γεννήθηκε 3350, φύγαμε από το μαιευτήριο γύρω στα 3000 και την πρώτη βδομάδα στο σπίτι έπεσε στα 2670. Εκείνες τις ημέρες όμως είχα συνέχεια δέκατα και πυρετό, ήμουνα συνέχεια με την μικρή στο στήθος και από το τρελό ξενύχτι είχα ταλαιπωρηθεί πολύ. Όταν άρχισα να της δίνω και λίγο ξένο μετά από τον θηλασμό, παρατήρησα ότι αντί να μειωθεί το δικό μου γάλα, αντιθέτως άρχισε να στάζει το στήθος. Μάλλον είχε αργήσει λίγο να κατέβει και ίσως επειδή ηρέμησα που άρχισε να παίρνει βάρος η μικρή έστω και με την βοήθεια του συμπληρώματος.
Αυτό που με ευχαριστεί είναι ότι τις τελευταίες βδομάδες παραλείπουμε γεύματα με ξένο και η μικρή κοιμάται ήρεμη μόνο με το δικό μου Very Happy Very Happy Very Happy Είπαμε λοιπόν με τον παιδίατρο να δοκιμάσουμε σιγά σιγά μήπως το γυρίσουμε στον αποκλειστικό θηλασμό. Για να δούμε. Πάντως και η μεικτή διατροφή από το καθόλου θηλασμό είναι πολύ καλή. Απλώς λίγο μπελάς γιατί μετά το στήθος πρέπει να ετοιμάσεις το μπιμπερό.

http://www.something-special.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις