Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
466 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 466 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 12:16 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΦΥΣΙΚΟΣ ΧΥΜΟΣ ΛΕΜΟΝΙΟΥ-ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΑΠΟΧΥΜΩΤΗ ΟΛΟ ΤΟ ΛΕΜΟΝΙ- .ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΨΑΚΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΥΜΟ ΜΕ ΝΕΡΟ. ΑΝΑΨΑ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ160 ΑΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΝΟΙΞΑ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΟΥΑΟΥ....ΜΕ ΑΠΛΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ-ΤΗΝΠΡΑΣΙΝΗ ΜΕΡΙΑ- ΣΕ 5΄ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ ΛΕΜΟΝΑΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ....

χμμμ μπαινω σε πειρασμο να δοκιμασω αυτην την ιδεα,μακαρι να δουλεψει!Για ποση ποσοτητα χυμου μιλαμε?

27Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 12:23 pm

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ΦΥΣΙΚΟΣ ΧΥΜΟΣ ΛΕΜΟΝΙΟΥ-ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΑΠΟΧΥΜΩΤΗ ΟΛΟ ΤΟ ΛΕΜΟΝΙ- .ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΨΑΚΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΥΜΟ ΜΕ ΝΕΡΟ. ΑΝΑΨΑ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ160 ΑΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΝΟΙΞΑ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΟΥΑΟΥ....ΜΕ ΑΠΛΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ-ΤΗΝΠΡΑΣΙΝΗ ΜΕΡΙΑ- ΣΕ 5΄ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ ΛΕΜΟΝΑΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ....

χμμμ μπαινω σε πειρασμο να δοκιμασω αυτην την ιδεα,μακαρι να δουλεψει!Για ποση ποσοτητα χυμου μιλαμε?

ἀραγε και τη φλούδα;

28Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 12:29 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χμμ καλη ερωτηση!Μπορει και την φλουδα γιατι η αληθεια ειναι οτι στην φλουδα ειναι το δυνατο αρωμα κατα την γνωμη μου!

29Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 12:48 pm

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα το δοκιμάσω! γιατί είχα βάλει σόδα κ τζίφος!! αυτό λέω κ εγώ όλο το άρωμα στη φλούδα είναι!

30Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 9:31 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ν ΦΛΟΥΔΑ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ -ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ- ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΦΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΛΕΜΟΝΙΟΥ. ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ Η ΜΥΡΩΔΙΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΛΕΜΟΝΙ.Α, ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΑΣΟΥΝΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΑΛΙΣΕΙ Ο ΦΟΥΡΝΟΣ. Very Happy

31Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 9:32 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΥΜΟ ΕΚΑΝΑ ΧΟΙΡΙΝΕΣ ΜΠΟΥΚΕΣ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΛΕΜΟΝΙΟΥ. ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ, ΜΕΛΙ ΚΑΙ ΜΑΙΝΤΑΝΟ. ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΙΤΡΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΗΚΤΗ!

32Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Απρ 24, 2012 10:18 pm

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ν ΦΛΟΥΔΑ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ -ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ- ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΦΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΛΕΜΟΝΙΟΥ. ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ Η ΜΥΡΩΔΙΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΛΕΜΟΝΙ.Α, ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΑΣΟΥΝΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΑΛΙΣΕΙ Ο ΦΟΥΡΝΟΣ. Very Happy

το πρασούνι τι είναι;;

33Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Πεμ Απρ 26, 2012 4:27 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ν ΦΛΟΥΔΑ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ -ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ- ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΦΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΛΕΜΟΝΙΟΥ. ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ Η ΜΥΡΩΔΙΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΛΕΜΟΝΙ.Α, ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΑΣΟΥΝΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΑΛΙΣΕΙ Ο ΦΟΥΡΝΟΣ. Very Happy

το πρασούνι τι είναι;;
ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΟΡΥ Very Happy

34Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Πεμ Απρ 26, 2012 6:50 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια να ρωτησω κατι αλλο γιατι στις περισσοτερες οδηγιες οικολογικων καθαριστικων λενε για το ασπρο ξυδι?Δηλαδη το κλασικο δεν κανει δουλεια?

35Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Πεμ Απρ 26, 2012 6:53 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επισης ρε κοριτσια λενε οτι το πρασινο σαπουνι ειναι οτι πιο αγνο και καθαριζει το δερμα,εγω παλι γιατι το φοβαμαι λιγο απο την αποψη οτι εχω ακουσει οτι μπορει να φτιαχνεται και απο καμενα λαδια?Εσεις τι λετε?

36Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Πεμ Απρ 26, 2012 8:30 am

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολυ καλο...θα το δοκιμασω κ εγω...!! ειδικα ο φουρνος ειναι τρελη ταλαιπωρια!!

37Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Πεμ Απρ 26, 2012 11:09 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:Επισης ρε κοριτσια λενε οτι το πρασινο σαπουνι ειναι οτι πιο αγνο και καθαριζει το δερμα,εγω παλι γιατι το φοβαμαι λιγο απο την αποψη οτι εχω ακουσει οτι μπορει να φτιαχνεται και απο καμενα λαδια?Εσεις τι λετε?

Δεν παίζει κανένα ρόλο το ότι τα λάδια είναι καμμένα... Κι εμένα μου αρεσει πολύ να σαπουνίζομαι με πράσινο σαπόυνι! Very Happy
Το δε άρωμά του με τρελαίνει! Καθαριότητα!

38Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Κυρ Απρ 29, 2012 10:25 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Αυτο για την βανιλια το εμαθα απο μια κοπελα εδω μεσα...για να μυριζει ομορφα το σπιτι καθε φορα που σιδερωνω βαζω στο βαποριζατερ μια βανιλια σκονη, αυτη που βαζουμε και στα γλυκα! Ψεκαζω και...οταν μπαινει ο αντρας μου σπιτι μου λεει: Μυριζει ομορφα το σπιτι, σιδερωσες;Επισης οταν αλλαζω σακουλα στην ηλεκτρικη σκουπα ριχνω μεσα τις μπιλιες απο ενα σακουλακι αρωματικο, αυτα που βαζουμε στις ντουλαπες!Καθε φορα που σκουπιζω ο αερας που βγαινει μυριζει ευχαριστα!
ΣΕ ΠΟΣΟ ΝΕΡΟ ΤΗΝ ΑΡΑΙΩΝΕΙΣ?ΚΑΙ ΠΟΥ ΨΕΚΑΖΕΙΣ?ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Very Happy

39Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Δευ Μάης 14, 2012 11:10 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια μου βρηκα σε ενα περιοδικο περισσοτερες ιδεες για σοδα,ξυδι,λεμονοκουπες και baby oil!Εγω ξετρελαθηκα παντως!

Θα σας τις γραψω μολις ευκαιρεσω γιατι ειναι παρα πολλες!


Να ειστε συντονισμενες χεχε!

40Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Δευ Μάης 14, 2012 11:15 pm

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
twinlotus έγραψε:Τωρα που εχουμε τις διαμαντενιες στο σπιτι ψαχνω να βρω τροπους να αποφευγω τα χημικα καθαριστικα.Για την ωρα το θαυματουργο ξιδακι με εχει βοηθησει αρκετα.Με ξυδι και νερο καθαριζω σχεδον τα παντα τα επιπλα, τα ριλαξ, το καροτσι και τα παιχνιδια των μπεμπεκων.Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω ζεστο νερο, ξυδι και μαγειρικη σοδα για να καθαρισω το μπανιο απο τα αλατα.Εσεις χρησιμοποιητε τετοιυ ειδους καθαριστικα?Αν ναι ας μοιραστουμε τις ιδεες μας για πιο υγιεινο σπιτι!!!Περιμενωωω Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 209536 Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 209536 Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 209536

Ένα διάστημα καθάριζα κι εγώ το μπάνιο με μείγμα από νερό, ξύδι και σόδα αλλά το κακό ήταν ότι άφηνε μια άσχημη μυρωδιά Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 534787 Επίσης με νερό και ξύδι καθάριζα και τα τζάμια.

41Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Δευ Μάης 14, 2012 11:24 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον για να σας δωσω μια ιδεα του τι επεται θα γραψω αυτες που μου εκαναν εντυπωση γιατι δεν το γνωριζα!

baby oil

Με την βοηθεια του μπορουμε να βγαλουμε την τσιχλα απο ρουχα,επιπλα,ακομα και απο τα μαλλια,τριβοντας το και ξεβγαζοντας το μετα!

Λεμε αντιο σε ετικετες και αυτοκολλητα τριβοντας τα με λιγο λαδι.Με το ιδιο τροπο μπορουμε να αφαιρεσουμε ανωδυνα τσιροτα και επιθεματα!


Ξυδι

Το ξυδι εκτος απο τις εκατονταδες χρησεις του,μπορει να χρησιμοποιηθει και ως φυσικο μαλακτικο.Βαλτε στη θηκη,μαζι με το απορρυπαντικο,1/2 φλιτζανι λευκο ξυδι.Ζωντανευει τα χρωματα,απομακρυνει τα υπολλειματα σαπουνιου απο το πλυντηριο,αλλα και απο τα ρουχα κανοντας τα πιο απαλα!

σοδα

Αν ψαχνετε ενα απολυτα φυσικο σαπουνι για τα φρουτα και τα λαχανικα σας,ηδη το εχετε στο ντουλαπι σας!Τριψτε τα με λιγη σοδα και στη συνεχεια ξεβγαλτε τα καλα με νερο!

λεμονι

Το καλυτερο "αντιδοτο" για λεκεδες απο μελανι ειναι ο χυμος του λεμονιου,τον οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε επισης και ως λευκαντικο.Αν παλι θελετε τα λευκα ευαισθητα ρουχα σας ακομα πιο λευκα,μουλιαστε τα σε νερο και χυμο 30' πριν απο την πλυση!

Ενθουσιαστηκατε?Εγω παντως πολυ!


ΠΗΓΗ:ΕΙΚΟΝΕΣ SO SIMPLE!

42Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Δευ Μάης 14, 2012 11:40 pm

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Oute egw ta gnwriza... Very Happy Very Happy Very Happy

43Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Μάης 15, 2012 10:58 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η συνεχεια....για το μαγικο λεμονι...

1) Eξουδετερωστε μικροβια απο τις ξυλινες επιφανειες κοπης,αλλα και απο τις κουταλες τριβοντας τες με μια λεμονοκουπα.
2) Απομακρυνετε τις οσμες και καθαριστε τον φουρνο μικροκυματων βραζοντας για 5' ενα φλιτζανι νερο με 4 κουταλιες της σουπας χυμο λεμονιου.Οι ατμοι μαλακωνουν τα υπολειμματα των τροφων στα τοιχωματα του φουρνου και χαριζουν ευχαριστη μυρωδια.
3) Ο χυμος απο 1/2 λεμονι μαζι με κρυο νερο φρεσκαρει τα μαραμενα μαρουλια.Μουλιαστε τα σε αυτον,στο ψυγειο για μια ωρα.
4) Αρωματιστε φυσικα το σπιτι βραζοντας σε λιγο νερο τις φλουδες ενος λεμονιου,2 ξυλαρακια κανελα και μερικα καρφακια γαριφαλο.
5) Το καλυτερο αντιδοτο για λεκεδες απο μελανι ειναι ο χυμος λεμονιου,τον οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε επισης και ως λευκαντικο.Αν παλι θελετε τα λευκα ευαισθητα ρουχα σας ακομα πιο λευκα,μουλιαστε τα σε νερο και χυμο 30' πριν απο την πλυση.
6) Γυαλιστε τις μπαταριες του μπανιου και της κουζινας τριβοντας τες με μια λεμονοκουπα και ξεβγαζοντας με αφθονο νερο.
7) Για ρυζι σπυρωτο,προσθεστε 1 κουταλακι του γλυκου χυμο λεμονιου τη στιγμη του βρασμου.
Cool Αν το συχνο βαψιμο με βερνικι εχει αφησει στα νυχια σας κιτρινα σημαδια,βυθιστε τα για 10' σε χυμο λεμονιου και στη συνεχεια σε ενα μειγμα απο νερο και λευκο ξιδι.
9) Με μια φλουδα λεμονι στο βαζο της καστανης ζαχαρης θα αποφυγετε το...πετρωμα.
10) Οι αποξηραμενες φλουδες λεμονιου ειναι ο νουμερο ενας εχθρος του σκορου.Κρεμαστε τες στην ντουλαπα η βαλτε τες στην ακρη των συρταριων σας.

Η συνεχεια ισως αυριο η το απογευμα!

44Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Μάης 15, 2012 10:59 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελεος προσπαθω να βαλω το νουμερο 8 με παρενθεση και μου βγαινει το φατσακι!

45Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τετ Μάης 16, 2012 11:28 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα "μυστικα" του baby oil!

1) Θελετε βοηθεια στο ξεσκονισμα?Ριξτε μικρη ποσοτητα απο bay oil σε ενα πανι και περαστε με αυτο τα ξυλινα επιπλα σας.Τελος,σκουπιστε με καθαρο πανι και δειτε τα λαμπουν.
2) Τα κολλημενα φερμουαρ βγηκαν τον δασκαλο τους.Βαλτε λιγο παιδικο λαδι στην ακρη μιας μπατονετας και ακουμπηστε στην προβληματικη περιοχη.Θα δουλεψει ξανα σαν καινουριο.
3) Καθαριστε το δερμα σας απο χρωματα,αλλα και πισσα τριβοντας τα με ενα πανι και λιγο baby oil.
4) Το τετραχρονο αγγελουδι σας ζωγραφισε με κηρομπογιες τα επιπλα σας?Εφοδιαστειτε με ενα πακετο βαμβακι και ενα μπουκαλι παιδικο λαδι και αναλαβετε δραση.Τριψτε απαλα και στη συνεχεια περαστε με ενα ελαφρως βρεγμενο πανι.
5) Καντε τις δερματινες τσαντες και τα παπουτσια σας σαν καινουργια αλειφοντας τα με baby oil και βαμβακι,κανοντας κυκλικες κινησεις.Προσοχη :μην το δοκιμασετε σε σουεντ!
6) Θελετε να κρατησετε τα αλατα και τα υπολειμματα σαπουνιου μακρια απο την καμπινα της μπανιερας σας για περισσοτερο διαστημα?Απλωστε στο τζαμι ενα λεπτο στρωμα λαδιου,το οποιο απωθει το νερο,αλλα και το σαπουνι.
7) Περαστε με λιγο baby oil τα κηροπηγια σας.Οσο και αν "τρεξουν",θα μπορεσετε να αφαιρεσετε τα υπολειμματα με ευκολια.
8/ Πειτε "αντιο" σε ετικετες και αυτοκολλητα τριβοντας τα με λιγο λαδι.Με τον ιδιο τροπο μπορειτε να αφαιρεσετε ευκολα και ανωδυνα τσιροτα και επιθεματα.
9) Η τσιχλα μπορει να γινει πραγματικος μπελας οπου και αν κολλησει.Δοκιμαστε να την αφαιρεσετε απο παπουτσια,ρουχα,επιπλα,ακομα και απο τα μαλλια,τριβοντας με baby oil και ξεβγαζοντας καλα.
10) Λυση και στους γορδιους δεσμους των κολιε δινει το παιδικο λαδι.Βαλτε λιγες σταγονες στην παλαμη σας,τριψτε τον κομπο και στη συνεχεια,με τη βοηθεια μιας καρφιτσας,προσπαθηστε να τον χαλαρωσετε.

46Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Δευ Μάης 21, 2012 10:32 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Δεν ξερω αν το εχω ξαναβαλει το βιντεακι!Δειτε το ειναι χρησιμο!

Μα εχει τετοια εκπομπη στην τιβι,δεν την εχω πετυχει?Οποια ξερει ας μου πει!


47Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Μάης 22, 2012 12:58 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να κανω μια ερωτηση;

Ειχε στην αρχη αναφερθει πως μπορουμε να καθαρισουμε το πλυντηριο μας με ξυδι και σοδα!Μηπως μπορει να μου πει καποια δοσολογια και σε ποια θηκη του πλυντηριου τα βαζουμε;

Ευχαριστω!

48Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Μάης 22, 2012 1:02 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Να κανω μια ερωτηση;

Ειχε στην αρχη αναφερθει πως μπορουμε να καθαρισουμε το πλυντηριο μας με ξυδι και σοδα!Μηπως μπορει να μου πει καποια δοσολογια και σε ποια θηκη του πλυντηριου τα βαζουμε;

Ευχαριστω!

γεια σου ιωαννα! μπορεις να βαλεις σκετη σοδα στην θηκη που βαζεις το απορρυπαντικο και να βαλεις μια πλυση στο δυνατο. εγω αυτο κανω μια φορα το μηνα και γινεται τελειο.

49Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Τρι Μάης 22, 2012 1:03 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:
ioanna85 έγραψε:Να κανω μια ερωτηση;

Ειχε στην αρχη αναφερθει πως μπορουμε να καθαρισουμε το πλυντηριο μας με ξυδι και σοδα!Μηπως μπορει να μου πει καποια δοσολογια και σε ποια θηκη του πλυντηριου τα βαζουμε;

Ευχαριστω!

γεια σου ιωαννα! μπορεις να βαλεις σκετη σοδα στην θηκη που βαζεις το απορρυπαντικο και να βαλεις μια πλυση στο δυνατο. εγω αυτο κανω μια φορα το μηνα και γινεται τελειο.

Ευχαριστω...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

50Οικολογικα καθαριστικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Οικολογικα καθαριστικα Δευ Μάης 28, 2012 3:51 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια.
Θέλω ένα οικολογικό η οτιδήποτε άλλο καθαριστικό για νιπτήρα ο οποίος επειδή δεν καθαριζόταν τακτικά έχει πιάσει πώς να το περιγράψω σαν πουρί? Κάτι τέτοιο.
Μέχρι σπίρτο έριξα αλλά δεν φεύγει να γίνει άσπρος και λαμπερός όπως ήταν παλιά.
Φαίνεται μουντός σαν να είναι ακάθαρτος και μόλις πριν λίγο τον καθάρισα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις