Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
317 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 317 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalispera koritsia h mikroula m einai 16 mhnwn k kanei polles treles .. egine auto p den thelw na ginei
dhladh oti zhta prepei na ths to dinei alliws klaiei k gkriniazei astamathta , an dn ths kanw to xathri to idio , skarfalwnei sto trapezaki, thelei na trwei monh ths (kai ta lerwnei ola xalia , epipla ta panta kai den trwei kanonika pio polu paizei ) k to xeirwtero an den thn kounaw den koimatai Sad me exei pethanei
ti na kanw na tsakwnomai mazi ths ? h tha gelaei h tha klaiei meta me pio tropo na ths ta kopsw ? ? shmera 2 wres thn eixa to krevati me thlewrash klisth k fwta ti tragoudi eipa ti masaz ths ekana meta ekana oti koimamai tpt den epiase mexri na thn kounhsw sta podia me maksilarh , eixe sunhthsei apo mikrh me to karotsi k thn kounia k twra pragmata m thn exei dwsei sta neurw k antimetopizw k thema ugeias ( einai monima moudiasmeno to podi m ) to xeirwtero einai oti katalabainei alla kanei to diko ths Sad ti na kanw re koritsia pou na ths kopsw k to thulasmo pws tha kanei Rolling Eyes

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η άποψή μου για τα νεύρα είναι να μη δίνεις σημασία. δηλαδή αν χτυπιέται και κλαίει επειδή δεν της κάνει το χατίρι να μην της δίνεις σημασία.εγώ της το έκανα από 9 μηνών που ξεκίνησε τα νεύρα.π.χ το σάββατο ήθελε να φαει μπισκότο κι όχι το φαί της.ε, την άφησα κι έκλαιγε. της πέρασε μετά κι έφαγε το φαί.τώρα για τον ύπνο πολλοί λένε να τα αφήνεις σιγά σιγά να μάθουν

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για τον υπνο δεν εχω συμβουλη γιατι εμενα ακομα και τωρα για να κοιμηθει πρεπει να ειμαι διπλα του δεν κοιμαται μονος του και φυσικα οταν ξυπναει ερχεται στο δικο μας κρεβατι.Οσον αφορα τα υπολοιπα επειδη πιστευω πως τα παιδια χρειαζονται ορια,οταν πχ θελει κατι που δεν πρεπει,αστην να κλαιει και πες της πχ οχι αυτο δεν κανει και αποσπασε της την προσοχη με κατι αλλο.Δεν παθαινουν κατι αν κλαψουν και λιγο,δεν μπορουν να πειραζουν τα παντα και να ζητανε παραλογα πραγματα πρεπει να λεμε και οχι.Εγω ετσι κανω και κλαιει και φωναζει αλλα μετα του αποσπω την προσοχη με κτ αλλο και ξεχνιεται.Το δικο του παντως δεν γινεται οταν ζητα κτ παραλογο

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και η δικη ειχε μαθει και κοιμοταν στην αγκαλια μεχρι τα 2,5! Μετα αφου ηταν και βαρια και δεν μπορουσα πια να την κραταω, ηθελε να της κουναω το κρεβατι. Μεχρι που ειπα δεν παει αλλο και αρχισα να της κουναω απαλα για λιγο το κορμακι και μετα της ελεγα :και τωρα κοιμομαστεεεε! Ταδυο πρωτα βραδυα της ηρθε καπως αλλα το δεχτηκε. Με ηθελε ομως διπλα της μεχρι να την παρει ο υπνος Egine auto p prospathw na apofugw (kakomathmenh) πωσ να συνενοηθω μαζι τησ ?  679259 Egine auto p prospathw na apofugw (kakomathmenh) πωσ να συνενοηθω μαζι τησ ?  679259 Egine auto p prospathw na apofugw (kakomathmenh) πωσ να συνενοηθω μαζι τησ ?  679259! Ε, και αυτο τα αραιωσα σταδιακα λεγοντας οτι ειμαι πολυ κουρασμενη και οτι ετσι και αλλιως θα ειμαι διπλα αν χρειαστει κατι. Βεβαια εμενα πια ηταν και ολοκληρο παιδι!Σιγα σιγα κοβε λιγο την αγκαλια δινωντας καποιο αλλο χαδι. Δεν ειναι κακομαθημενο μωρε! Δεν ειναι ευκολο και για τα μικρακια οταν εχουν μαθει να χαλαρωνουν με συγκεκριμενο τροπο για να κοιμηθουν. Θελει υπομονη. Οσο για τα νευρα, να ξερεις οτι δοκιμαζει τα ορια σου. Ειναι παιχνιδι εξουσιας! Μην υποχωρεις, Ασ'τη να ξεσπαει και οταν θα εχει ηρεμησει τοτε να της λες οτι η μανουλα δεν θα της κανει χαρες επειδη φωναζει. Αντε καλο κουραγιο Egine auto p prospathw na apofugw (kakomathmenh) πωσ να συνενοηθω μαζι τησ ?  417472

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
m anakoufisate ligo omologw .. isi gia to na ths travw thn prosoxh me kati alo pffff den ginetai den einai xazouli opws pio mikrh en pianei Razz ahahhaha kserete ti ponhroulika einai

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
errika έγραψε:m anakoufisate ligo omologw .. isi gia to na ths travw thn prosoxh me kati alo pffff den ginetai den einai xazouli opws pio mikrh en pianei Razz ahahhaha kserete ti ponhroulika einai

κουνημα...μμμμ και μενα ετσι ηταν πραλαβα κ της το εκοψα νωρις..κοιμαμαι τα μεσημερια διπλα της στο κρεβατι μου βεβαια απο οταν γεννη8ηκε αλλα το βραδυ μολις πιει το γαλα την βαζω στην κουνια κατευθειαν μονη της και κοιμαται..απο 7 μηνων εχει δικο της δωματιο ωρα ειναι 16 μηνων κ μενα..πιο νωρις δ μπορουσα διοτι μεναμε σε μικρο σπιτι..ειχε αντιδρασεις αλλα δ επεσα στα διχτυα της και τωρα ολα καλα..οσο για τα νευρα απο αυτα εχει μπολικα και επισης θελει να γινετε το δικο της..δ της παιρναει ομως..λεω οχι και την αφηνω να κλαει..στην αρχη ηταν δυσκολο μετα το συνηθισα και τωρα κλαιει λιγο μετα το ξεχναει και ολα καλα..ετσι μονο μπορεις να αποφυγεις το ετσι θελω...και υπομονη

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
errika έγραψε:Kalispera koritsia h mikroula m einai 16 mhnwn k kanei polles treles .. egine auto p den thelw na ginei
dhladh oti zhta prepei na ths to dinei alliws klaiei k gkriniazei astamathta , an dn ths kanw to xathri to idio , skarfalwnei sto trapezaki, thelei na trwei monh ths (kai ta lerwnei ola xalia , epipla ta panta kai den trwei kanonika pio polu paizei ) k to xeirwtero an den thn kounaw den koimatai Sad me exei pethanei
ti na kanw na tsakwnomai mazi ths ? h tha gelaei h tha klaiei meta me pio tropo na ths ta kopsw ? ? shmera 2 wres thn eixa to krevati me thlewrash klisth k fwta ti tragoudi eipa ti masaz ths ekana meta ekana oti koimamai tpt den epiase mexri na thn kounhsw sta podia me maksilarh , eixe sunhthsei apo mikrh me to karotsi k thn kounia k twra pragmata m thn exei dwsei sta neurw k antimetopizw k thema ugeias ( einai monima moudiasmeno to podi m ) to xeirwtero einai oti katalabainei alla kanei to diko ths Sad ti na kanw re koritsia pou na ths kopsw k to thulasmo pws tha kanei Rolling Eyes

Διαβάζω και νομίζω ότι περιγράφεις τη δικιά μου τη κόρη. Μόνο που η δικιά μου είναι 11,5 μηνών.

http://www.beboulino.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις