Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Δευ Ιαν 28, 2013 5:15 am

momdad

momdad
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας!
Και εγώ στην παρέα της εξωσωματικής για την τρίτη και εύχομαι τυχερή μου προσπάθεια!!!
Σε 4 μέρες κάνω την υστεροσκόπηση και συνεχίζω ... λέτε το Πάσχα να είμαι εγκυούλα? Το εύχομαι!!!!

Εμείς την δεύτερη φορά κάναμε μικρογονιμοποίηση αλλά δεν μας πήρε παραπάνω χρήματα. Νομίζω εξαρτάται από το κέντρο και την σχέση με τον γιατρό!

52η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Πεμ Φεβ 14, 2013 3:31 pm

lizanna

lizanna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ. ΤΗΝ 1Η ΠΕΤΥΧΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΜΕΧΡΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ. ΕΙΧΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΤΗΝ 2Η ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΑ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 3Η ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΘΑ ΕΧΩ. ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!!! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ DNA ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΑΞΕΤΑΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΟΙΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΕΤΥΧΕΝΩ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΙΣΗΣ.

53η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Τετ Φεβ 20, 2013 1:09 am

momdad

momdad
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lizana μου κάνε υπομονή. Οι πόνοι περιόδου είναι συχνό φαινόμενο στην αρχή μιας εγκυμοσύνης. Πότε πας για χοριακή κοριτσάκι?
Εμείς κάναμε υστεροσκόπηση και περιμένουμε. Όπως τα υπολογίζω 25/3 θα έχουμε κάνει την εμβρυομεταφορά, οπότε αναμένω!!!
Η ανεξήγητη υπογονιμότητα είναι πολύ συχνό φαινόμενο, να μην χάνεις την πίστη σου!
Κράτα μας ενήμερες!

54η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Σαβ Φεβ 23, 2013 10:06 am

lizanna

lizanna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΧΑΠΙΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ, ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΤΕΛΙΚΑ. ΑΦΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ? ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ? ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΡΒΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝ ΣΑΚΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ? ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΦΩ ΑΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ 20..... ΔΕ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟ ΣΟΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.... ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΕΔΩ ΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ¨ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΟ¨ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΧΑΡΩ............ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΟΣΕΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ. ΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ

55η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Δευ Φεβ 25, 2013 4:27 am

momdad

momdad
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lizanna μου αρχικά λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου!Σε έναν βαθμό έχεις δίκιο, αλλά κάπου μιλάει και η πίκρα σου! Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις εξωσωματική αν δεν το θες εσύ η ίδια, κανείς δεν θα στο επιβάλλει.
Προτείνω να μιλήσεις με τον γιατρό σου, να σου πει τί πιστεύει ότι έφταιξε, να ψαχτείτε και μετά αποφασίζεις όταν θα έχει περάσει ο χρόνος και θα έχουν μετριάσει οι πληγές τί θα κάνεις. Και εννοείται ότι πάντα υπάρχει και η επιλογή της υιοθεσίας. Εγώ το έχω πάρει απόφαση να κάνω τα χαρτιά μου μετά την προσπάθεια αυτή αν δεν πετύχει. Γιατί να σκοτωνόμαστε να γεννάμε παιδιά όταν υπάρχουν τόσα που κρυώνουν και πεινάνε????
Σε παρακαλώ ηρέμησε και μην τα βάζεις ούτε με τον γιατρό ούτε με εσένα....δυστυχώς για πολλές γυναίκες η μητρότητα έρχεται πιο δύσκολα!

56η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Τετ Φεβ 27, 2013 8:27 am

lizanna

lizanna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
momdad ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΡΙΑ ΚΑΙ ΘΥΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΛΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΧΑΖΗ ΕΙΜΑΙ? ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 20 ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!! ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 10-15 ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ 20? ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΤΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΑΙΠΗΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ. ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΟΣΟΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝΑΔΟΧΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΗΔΑΜΙΝΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 20Ε ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ

57η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Τετ Φεβ 27, 2013 8:50 am

3-mammy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Lizanna, μην το βαζεις κατω! Το πρωτο βημα εγινε! εχεις πετυχει εγκυμοσυνη. Εξετασεις για θρομβοφιλια εχεις κανει;
Εγω μετα απο 3 μεσα σε 1 χρονο, - 2 παλινδρομες (η πρωτη με 1 & η 2η με διδυμα) ανακαλυψα θρομβοφιλια & τωρα εχω ενα σπιτι τιγκα στα μωρα. Στην τριτη, εκανα αντιπηκτικες πριν καν την ωοληψια & η εγκυμοσυνη ηρθε για να μεινει & μαζι της & τα τρια μωρα που ειχα χασει στις προηγουμενες. Στην τριτη, ειχα τριδυμα τα οποια γεννησα ολα τελικα, αν και προωρα. Απο την αρχη δεν πηγα σε καποιο εξειδικευμενο κεντρο ουτε μεγαλογιατρο αλλα σε εναν ΑΝΘΡΩΠΟ γιατρο που μου συστησαν. Δε λεω οτι δεν εχω πληρωσει για ολα γιατι θα ηταν ψεματα. Το ΙΚΑ δεν το χρησιμοποιησα καθολου. Αλλα να φανταστεις ακομα και για παιδιατρο ρωτησα αυτον και δεν το εχω μετανιωσει. Ηταν, ειναι και θα ειναι παντα κοντα μου και μεσα στην καρδια μου.

58η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Τετ Μαρ 06, 2013 2:54 am

momdad

momdad
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια το θέμα της θρομβοφιλίας είναι τόσο γνωστό που όλοι νομίζω οι γιατροί δίνουν προληπτικά αντιπηκτικές ενέσεις από την ωοληψία και μέχρι το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον!!!
lizana πώς είσαι??? Ποιος είναι ο γιατρός σου??? Μήπως να προγραμμάτιζες να έβλεπες και κανέναν άλλον γιατρό να πάρεις μια δεύτερη γνώμη??? Αυτό με τις 20 προσπάθειες δεν μου άρεσε καθόλου!!!

59η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Παρ Μαρ 15, 2013 11:12 am

lizanna

lizanna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΟΤΑΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΑΝ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΘΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. 3-mammy ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ? Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΟ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΤΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΔΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΕΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΞΕΠΗΤΗΔΕΣ ΕΝΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΞΑΝΑΠΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕ ΤΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΕ.... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΕΧΩ ΣΠΑΣΤΕΙ. ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

60η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Παρ Μαρ 15, 2013 2:02 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια τι κανετε??? εχετε κανει εξωσωματικη ολες εδω? πουφ τι τραβαμε πια..... Λιζανα ειδα κατι που ειπες πιο πανω. Πως ο γιατρος βαζει οποια θελει να κανει εξωσωματικη να υπογραψει πως την κανει με δικη της ευθυνη ε??? Μια οικογενειακη φιλη πεθανε πριν 2.5 χρονια απο καρκινο λογω εξωσωματικων εμαθα. Μαλιστα η συγκεκριμενη ειχε μεινει και εγκυος και 2 μερες πριν γεννησει το παιδι πεθανε μεσα στην κοιλια. Τι να πει κανεις??? τελικα υιοθετησαν. Ο γιος της ειναι τωρα 18 αλλα δεν ζει να τον χαρει. Τον αφησε 15 οταν πεθανε. Γνωριζουμε τις πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο μετα απο εξωσωματικη????

61η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Παρ Μαρ 15, 2013 2:15 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω εχω προβλημα με πολυκυστικες αν και η γιατρος μου λεει πως αλλες εχουν πολυ μεγαλυτερα θεματα απο μενα. Εγω δεν κανω ωορρηξια. Εχω καταχαπακωθει προσπαθησαμε να αυξησουμε προγεστερονη αλλα τιποτα. Αφηστε που ειχα ως παρενεργειες αιμορραγιες. Πχ ημουν αδιαθετη αλλα με το που σηκωνομουν σαν να ετρεχε μια βρυση. Αποτελεσμα να παιρνω μετα ενα μηνα χαπια σιδηρου αφου ειχα γινει κατασπρη. Τελικα τον Νοεμβρη του 2012 ειπα να χαλαρωσω λιγο και ξαναπηγα στην γιατρο Φλεβαρη. Αν και κοντευα σε γονιμες οταν πηγα παλι δεν ειδε ωορρηξια και φυσικα οι κυστες ζουν και βασιλευουν. Βεβαια δεν ξερω τι γινεται. Κατι δεν παει καλα. Τον Φλεβαρη αδιαθετησα 9 σιγα σιγα με καφε ωσπου στις 12 ηρθαν κανονικα. Την Κυριακη 10/3 ηρθαν κατι καφε που κρατησαν 2-3 μερες και ελαχιστο αιμα και μετα τιποτα. Σημερα πηρα την γιατρο η οποια με προετρεψε να παρω ενα τεστ για αρχη το εκανα βγηκε αρνητικο. Την πηρα και ειπε να περιμενουμε λιγο ακομα μπας και δεν εχει δειξει. Εχω δει και κατι ονειρα βρε κοριτσια τι να πω δεν ξερω πολυ συμβολικα. Αλλα δεν με θεωρω τοσο τυχερη να εχω μεινει εγγυος. Και το θελω πολυ γιατι κανουμε σειρα θεραπειων και το επομενο βημα ειναι να κανω κατι σαν ενεσεις στην κοιλια για προκληση ωορρηξιας αλλα θα εχω κανονικες επαφες. Μου ειπε η ιδια διαδικασια ακολουθειται και στην εξωσωματικη μονο που τα εμφυτευουν μετα. Τι τραβαμε ε? Sad

62η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Δευ Μαρ 18, 2013 2:39 pm

lizanna

lizanna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΒΕΛΑ. ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΣΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΥΠΟΓΡΑΨΕΣ ΑΚΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ (ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ Θ ΕΙΧΕ) ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ, ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΥΘΙΜΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΩΡΗΞΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΩΡΗΞΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΜΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ. ΚΟΙΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13333&subid=2&pubid=128809061
ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΕΔΩ.

meniatasos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΞΕΚΕΙΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΗΝ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΜΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΟΙ....ΟΠΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΕΥΜΑ PUREGON ΤΩΝ 900ML ΘΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ
1 ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ( ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ) -ΕΧΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΙ ΑΦΕΡΕΣΕΙ ΣΑΠΛΠΙΓΚΑΣ
2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ -(ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
4 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΑΘΗΝΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΛΙ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
6 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
7 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΠΕΙΡΑΙΑ)ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙΔΡΟΜΙΣΗ
8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΝΟ 3 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΑ 2 ΓΟΝΟΙΜΟΠΙΟΙΘΗΚΑΝ .ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ)
...9 ΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ

64η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Τρι Μαρ 19, 2013 11:47 pm

katerina 28

katerina 28
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ (ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ , ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ.ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ..ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΟΡΙΑΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΩ.. η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 417472

meniatasos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΞΕΚΕΙΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΗΝ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΜΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΟΙ....ΟΠΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΕΥΜΑ PUREGON ΤΩΝ 900ML ΘΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ
1 ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ( ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ) -ΕΧΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΙ ΑΦΕΡΕΣΕΙ ΣΑΠΛΠΙΓΚΑΣ
2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ -(ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
4 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΑΘΗΝΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΛΙ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
6 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ
7 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΠΕΙΡΑΙΑ)ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙΔΡΟΜΙΣΗ
8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΝΟ 3 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΑ 2 ΓΟΝΟΙΜΟΠΙΟΙΘΗΚΑΝ .ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ)
...9 ΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ

66η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Τετ Μαρ 20, 2013 10:57 am

meniatasos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
NTALIA AN ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.....
ntalia έγραψε:κοριτσια καλησπερα. εχω περασει πολλα στο θεμα εξωσωματικης. με λιγα λογια......γιατρος no 1.....2 εξωσωματικες συν 5 με κατεξυγμενα......αποτελεσμα 3 αποβολες στον πρωτο μηνα.
ενα ολοκληρο καλοκαιρι γυρναγα απο γιατρο σε γιατρο μεχρι να βρω καποιον που πρωτα απο ολα να ειναι ανθρωπος. τοτε μια φιλη μου λεει για καποιον.......ας παω λεω και εκει.....με ξεσκονιζει στις εξετασεις, υστεροσκοπηση,θρομβοφιλια, και οτι υπαρχει το εκανα......κανουμε την πρωτη αποπειρα δυστυχως αρνητικο......
μου αρεσε ομως τοσο πολυ σαν ανθρωπος και σαν γιατρος που λεω θα προσπαθησω παλι εκει......και καλα που εκανα......μενω εγκυος και τωρα σε λιγες μερες μπαινω στον πεμπτο μηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ειναι ολα θεμα γιατρου...και εμβρυολογων.
να πω επισης οτι εβαλα βλαστοκυστες, ο γιατρος μου ειναι υπερ γιατι εχουν περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας.
αν χρειαζεστε οτιδηποτε με μεγαλη μου χαρα να σας βοηθησω.

67η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Παρ Μαρ 22, 2013 12:24 pm

pink butterfly


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα σε ολες σας! εχω κανει 3 εξωσωματικες η πρωτη πετυχε(διδυμα αγορακια) αλλα η χαρα μας κρατησε μεχρι και την 22 βδομαδα κυησης....ενω εκανα την καλυτρη για εμενα επιλογη γιατρου στην αθηνα τον κ.παντο διαλεξα τον λαθος γιατρο να με παρακολουθει στην θεσσαλονικη δεν καταλαβε ποτε οτι εχω συσπασεις και δεν μου χορηγησε καμια θεραπεια που συνιστουν στις πολυδιμες κυησεις αν και τουλεγα ακριβως τα συμπτωματα μου βλεπετε ηταν η 1 μου φορα και δεν ξεχωριζα τις συσπασεις επισης εχανα αμνιακα υγρα και επισις δεν καταλαβε τπτ με αποτελεσμα να γεννησω φυσιολογικα με πολυ απανθρωπες συνθηκες τα αγορια μου στην 22βδομαδα..η 2 απλα δεν πετυχε και στην 3 ( αν ειναι δυνατον) εξωμητριο..δεν το βαζω κατω ομως θα παω συντομα και στην4 το μονο κακο ειναι οτι χρησιμοποιηθηκαν και τα 11 μου εμβρυα και παω παλι απτην αρχη....καλη επιτυχια να εχουν ολες οι γυναικες και να κρατησουμε ολες στα χερια τα παιδια μας ( ολες ειμαστε μανες και ας μην εχουμε συναντηθει ακομα με τα παιδια μας )

68η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Πεμ Μαρ 28, 2013 8:34 am

lizanna

lizanna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ntalia ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΣΤΩ ΣΕ ΜΥΝΗΜΑ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΑ?

69η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Πεμ Μαρ 28, 2013 8:52 am

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα και απο μενα και εγω εκανα εξωσωματικη και πετυχε με την 2η δεν μου εδωσε κανενα χαρτι να υπογραψω γιαυτο που λετε.Εγω ειχα πολυποδα και εκανα χειρουργειο στον ιδιο γιατρο και ο αντρας μου ειχε χαμηλο κινητικοτητα γιαυτο αποφασισαμε να κανουμε εξωσωματικη ειναι παρα πολυ καλος γιατρος και το συμαντικοτερο ειναι ανθρωπος.Αμα θελετε σας λεω το ονομα του

70η παρεα της εξωσωματικης - Σελίδα 3 Empty Απ: η παρεα της εξωσωματικης Κυρ Αυγ 18, 2013 11:25 am

gwgw100

gwgw100
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κ απο μένα.Το 2009 έκανα την πρώτη μου εξωσωματικη κ έκανα τον γιο μου το αστερακι μου το ομορφοVery Happy Very Happy Τωρα απο την καινουργια χρονια σκεφτομαστς με τον αντρα μου να βάλουμε τα 2 κατεψυγμενα που απομενουν.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι πρεπει να ξαναπερασω επιτροπη απ το ικα με εξετασεις κτλ..Σας ευχομαι ολοψυχα σε ολες να εχετε καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας κ συντομα να εχετε μια φουσκωμενη κοιλιτσαI love you I love you I love you 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις