Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1koritsia help!!!!!!!! Empty koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 8:54 am

natali1206


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia help ti voitheia sas!!!!!!!!eimai sta mesa tis 7is evdomadas kai simera to proi molis skoupistika
evgala rozokokkino aima oxi megali posothta mono sto xarti stis 2 fores pou skoupistika kai tin 3i fora oxi kai xoris kanena pono.!!.kateytheian pira to giatro mou me rotise fisika an ponao kai tou eipa oxi kai mou eipe na paro utrogestan 200mg kai na tou xanatilefoniso se kanena 2oro..enoeite pos sti douleia mou den piga kai emeina xapla pou mou eipe.!!!!den xanaevgala telika k tou tilefonisa kai mou eipe na synexiso na ta perno an den exo aima kolpika kai an xanavgalo apo to stoma!!!!mou eipe thelei xekourasi kai na min kano tipota apo douleies kai adeia apo ti douleia gia mia evdomada kai meta vlepoume!!!!mou eipe episis na ton paro se dyo meres na tou po pos eimai kai vlepoume ti tha kanoume!ton rotisa an einai simadi apovolis kai mou eipe mono an ponousa ypirxe mia pithanotita!!!!!!
anysyxo vre koritsia!!!!!eixe kamia paromia empeiria;;;lete na einai kala to moraki mou;;;;

2koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 9:05 am

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali1206 έγραψε:koritsia help ti voitheia sas!!!!!!!!eimai sta mesa tis 7is evdomadas kai simera to proi molis skoupistika
evgala rozokokkino aima oxi megali posothta mono sto xarti stis 2 fores pou skoupistika kai tin 3i fora oxi kai xoris kanena pono.!!.kateytheian pira to giatro mou me rotise fisika an ponao kai tou eipa oxi kai mou eipe na paro utrogestan 200mg kai na tou xanatilefoniso se kanena 2oro..enoeite pos sti douleia mou den piga kai emeina xapla pou mou eipe.!!!!den xanaevgala telika k tou tilefonisa kai mou eipe na synexiso na ta perno an den exo aima kolpika kai an xanavgalo apo to stoma!!!!mou eipe thelei xekourasi kai na min kano tipota apo douleies kai adeia apo ti douleia gia mia evdomada kai meta vlepoume!!!!mou eipe episis na ton paro se dyo meres na tou po pos eimai kai vlepoume ti tha kanoume!ton rotisa an einai simadi apovolis kai mou eipe mono an ponousa ypirxe mia pithanotita!!!!!!
anysyxo vre koritsia!!!!!eixe kamia paromia empeiria;;;lete na einai kala to moraki mou;;;;
αυτο με το στομα 1η φορα το ακουω τι σχεση να εχει...?τελοσπαντων...αν σταματησε μην ανυσηχεισ συμβαινει καμια φορα......να ξεκουραζεσαι και να μην στεναχωριεσαι....συνεχισε να παιρνεισ αυτα που σου ειπε ο γιατροσ και ολα καλα 8α πανε

3koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 9:17 am

ntalia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καταρχιν μην αγχωνεσαι...ειμαι στο τελος του τεταρτου μηνα και απο τον δευτερο μηνα μεχρι και το τελος του τριτου ειχα καθε βδομαδα αιματακι.....και μαλιστα αρκετο που μου κρατουσε λιγες ωριτσες. πηγαινα καθε βδομαδα για υπερηχο απο το αγχος μου και τελικα το μωρο ειναι μια χαρα. εννοειται οτι επαιρνα και τα χαπακια που σου ειπε και εσενα ο γιατρος σου να παρεις και φυσικα ξαπλα.....και ακομα ξαπλα ειμαι για προληπτικους λογους. καθισε κατω και μην κανεις τιποτα ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις, και φυσικα μην αγχωνεσαι. ολα καλα θα πανε.

4koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 9:22 am

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
gia toso poly mikrh posothta pou eipes den einai apolytos tipota... to eixa ki egw 2-3 fores se olo to diasthma tis prwths mou eggymosynh... thn prwth fora malista sths arxes tis eggymosynhs eixa parei kai thn maia thl. kai eixe erthei spiti kai me eixe dei... den thymame ti akribos mou eipe oti einai... NOMIZW kati gia thn mytra epidh arxizh kai megalwnh.. tis ales 2 fores den thn peira oute thl. mou eipe omws ki emena ksekourash kai oxi barh kai apotomes kinhshs kai pws se periptosh pou to aima einai bathi kokino kai se posothta tosh osh einai sthn arxh tis periodou tote BOUR gia to nosokomeio...
opote xalarwse-ksekourasou kai me ligo parapanw prosoxh twra pou eisai akoma sthn arxh OLA KALA THA PANE.... Very Happy Very Happy

5koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 9:31 am

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το επαθα και εγω και πανικοβληθηκα αλλα επαιρνα ηδη αυτα τα χαπακια.εντελει δεν ητανε τπτ και μου ειπε οτι αλλαζα μηνα.συμβαινει σε πολλες γυναικες.η νυφη μου ειχε αιμα απο τη 2 βδομαδα μεχρι και το πεμπτο μηνα.ειχε παθει αποκολληση αλλα ολα πηγανε καλα!εγω ξαπλωσα 3 ημερες και ολα πηγανε καλα.μου ειχε πει αν δω καφε μετα απο το αιμα να μη φοβαμαι!

6koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 10:53 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είχα δυο φορές λίγο ροζάκι και έπαιρνα 2 utrogestan των 100 ανα οχτάωρο μέχρι να σταματήσει το αίμα, σταματούσε μετά από λίγες ώρες, γινόταν καφέ και μετά τέλος, απλά συνέχιζα να τα παίρνω και τα σταματούσα σταδιακά γιατί δεν κάνει απότομα... Κάποια στιγμή είχα πολύ και κόκκινο, εκεί τα χρειάστηκα, ακολούθησα την ίδια αγωγή μετά από μερικές ώρες το κόκκινο έγινε καφέ και την άλλη μέρα σταμάτησε. Είδαμε μετά ότι ήταν αποκόλληση που αρχικά δεν φαινόταν στον υπέρηχο λόγω της θέσης ή του μεγέθους του πλακούντα. Συνέχισα τα ουτροτζεστάν για ενάμιση μήνα τουλάχιστο, σε δοσολογία συντήρησης μέχρι να κλείσει η αποκόλληση και όλα μια χαρά. Εγώ πονούσα κιόλας , σαν πονάκια περιόδου. Ακολούθησε την αγωγή του γιατρού σου, ξάπλα μέχρι να σταματήσει το αίμα και μετά συντηρητικές κινήσεις, καθόλου βάρος ή σκύψιμο ή απότομες κινήσεις, και όλα θα πάνε καλά. Τώρα μπαίνω στον 7ο μήνα.

7koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 11:45 am

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην αγχωνεσαι το εχουν οι 9 στις 10 εγκυμονουσες νομιζω.κ εγω στην 8η εβδομαδα ειχα λιγο καφε ουτε καν αιμα κ πηρα για 3 εβδομαδες utrogestan κ εκει που ειπα οτι περασε αγχωθηκα με την δουλεια γιατι δεν ειχα πει ακομα οτι ειμαι εγκυος κ μας ειπε το αφεντικο οτι θα απολυσει 2 απο τις 4 λογω περικοπων.τελικα τους ειπαοτι ειμαι εγκυος ωστε να μην απολυθω αλλα το κλιμα ηταν βαρυ κ ασηκωτο γενικοτερα στο μαγαζι.μαλιστα ηταν 28 μαρτιου περισυ που γυρνωντας απο μια κουβεντα με το αφεντικο μου στο σπιτι ειδα τοσο αιμα σαν να ειχα περιοδο κυλουσε κανονικα...παγωσα πηρα τον γιατρο κ μου ειπε να παω αμεσως μεχρι ομως να ακουσω την καρδια του νομιζα οτι δεν ειχα πια το μωρακι μου!!!ευτυχως πηγαν ολα καλα ηταν απο το ξεσπασμα αγχους μου ειπε ο γιατρος..ε!ηταν η τελευταια φορα που αγχωθηκα γιατην δουλεια την κριση τα λεφτα και ολα αυτα που σκεφτομαστε ολοι καθημερινα.ειπα πως οπως και να'χει καπως θαεπιβιωσουμε ισως λιγοτερο ποιοτικα αλλα ας ειμαστε καλα..μεχρι κ σημερα εχω την ιδια φιλοσοφια και σκεφτομαι εκεινη την μερα οταν ακουω ολα αυτα που γινονται γυρω μου.sorry για το κουραστικο μηνυμα αλλα παρασυρθηκα και βαριεμαι να το σβησω χιχιχιχι

8koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 12:43 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω ειχα τον 2ο μηνα λιγο καφε αιματακι για λιγες μερες...Αλλα δεν μου εδωσε χαπια,μονο ειχε πει σε περιπτωση πιο μεγαλης ροης κ ισως πιο κοκκινο....Ολα καλα πηγαν...Κι εγω ειχα φοβηθει οταν το ειδα στο σκουπισμα....Εγκεφαλικο ειχα παθει,αλλα με καθυσηχασε ο γυναικολογος μου κ φυσικα μου απαγορευσε τα παντα.Τραβηγμα,σπρωξιμο,σηκωμα...

9koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Κυρ Μαρ 25, 2012 8:56 am

natali1206


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia eyxaristo gia ti thetiki sas energia kai tis empeiries sas!!!!!!makari na einai ola kala!!!!!!!!
simera afou eimai oli mera xapla den evgala tipota alla niotho ligo san na xepristike to stithos mou...elpizo to vradaki na arxizei na ligo na prizete opos symvenei kathimerina!!!!!exo akousei oti an xeprizete den einai kalo simadi!!!!!!!!den xero ti na pistepso pia!!!!!!!!ayrio tha paro til to giatro mou na mou pei ti na kano...alla mexri tote...se esas koritsia pos itane to stithos sas ayti tin periodo;;;

10koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Κυρ Μαρ 25, 2012 9:33 am

ntalia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανησυχει οτι σου ξεπρηστηκε στο στηθος. μπορει και να ειναι η ιδεα σου, το ειχα παθει και εγω.....και δεν ηταν τιποτα. ξεκουραση θελει και οχι αγχος.

11koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Τρι Μαρ 27, 2012 1:17 am

natali1206


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia kalimera se oles!!!!!!!!piga sto giatro exthes k eida to moraki mou eytyxos einai kala megalose kiolas 1,5 einai to zouzouni mou!!!!!!!o giatros eipe ot einai apokolisi plakounta eytyxos oxi toso sovaro apla thelei xapla kai toualeta mono tipote allo!!!!!!!!!!mou eipe exo kapoia ypoloimata pou tha ta vgalo poio meta i se kafe i se aima pali na min anisyxiso.ti deytera pou exo ton elegxo syndromou down tha mou pei an einai na synexiso ti douleia i na paro k alli adeia.alla ego fovamai k pali!!!!an xanapao lete na patho pali ta idia;;;etyxe se kamia san tin periptosi mou na xanavgalei meta;;;;fovamai poly!!!!!!

12koritsia help!!!!!!!! Empty Απ: koritsia help!!!!!!!! Τρι Μαρ 27, 2012 1:26 am

Theofania


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να μην φοβάσαι και να ακολουθήσεις ακριβώς ότι σου είπε ο γιατρός. Καλό θα ήταν να φιλτραρεις όσα διαβάζεις στο ιντερνετ γιατί η καθεμιά μας έχει και μια διαφορετική εμπειρία η οποία μπορεί να σε αγχώσει. Στο λέω γιατί έιχα μια αρκετά δύσκολη εγκυμοσύνη και στην αρχή που προσπαθούσα να βρώ παρόμοια συμπτώματα με τα δικά μου σε φορουμ είχα πάθει σοκ. Να είσαι ήρεμη και να ξεκουραστείς για όσο καιρό σου είπε ο γιατρός σου. Και αφού το είδες το μωράκι και είναι καλά τότε όλα καλά, απλά πρέπει για λίγο καιρό να μείνεις στο σπίτι χαλαρή.

Εύχομαι όλα να κυλήσουν όσο πιο ομαλά γίνεται Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις