Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Ιαν 24, 2013 2:55 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ'ευχαριστω anamet, θα τις εχω τις κρεμες στα υποψιν !

27ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Ιαν 24, 2013 3:01 am

anamet

anamet
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vicky75 έγραψε:Σ'ευχαριστω anamet, θα τις εχω τις κρεμες στα υποψιν !
να εισαι καλα.....!!!

28ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Ιαν 24, 2013 3:53 am

antonix

antonix
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οι κρέμες, λάδια κλπ συγκαλύπτουν το σύμπτωμα. για αυτό για λίγο φεύγει και μετά από διάστημα, ημερών, ή εβδομάδων ή μηνών, εμφανίζεται και πάλι. Καταθέτοντας τη δική μου εμπειρία, το ξαναλέω, δοκιμάστε ομοιοπαθητική για να ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ.

29ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Ιαν 24, 2013 3:56 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
antonix έγραψε:Οι κρέμες, λάδια κλπ συγκαλύπτουν το σύμπτωμα. για αυτό για λίγο φεύγει και μετά από διάστημα, ημερών, ή εβδομάδων ή μηνών, εμφανίζεται και πάλι. Καταθέτοντας τη δική μου εμπειρία, το ξαναλέω, δοκιμάστε ομοιοπαθητική για να ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ.

Αυτο εχουμε σκοπό να κάνουμε, μακαρι να βοηθησει ! Απο τη δική σου εμπειρία, στην αρχη της ομοιο θεραπείας, ειχατε εξαρση των συμπτωματων ?

30ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Ιαν 24, 2013 4:54 am

antonix

antonix
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vicky75 έγραψε:
antonix έγραψε:Οι κρέμες, λάδια κλπ συγκαλύπτουν το σύμπτωμα. για αυτό για λίγο φεύγει και μετά από διάστημα, ημερών, ή εβδομάδων ή μηνών, εμφανίζεται και πάλι. Καταθέτοντας τη δική μου εμπειρία, το ξαναλέω, δοκιμάστε ομοιοπαθητική για να ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ.

Αυτο εχουμε σκοπό να κάνουμε, μακαρι να βοηθησει ! Απο τη δική σου εμπειρία, στην αρχη της ομοιο θεραπείας, ειχατε εξαρση των συμπτωματων ?

Είχαμε μια έξαρση (πολύ μικρή) για 1μιση μέρα και μετά σταδιακά υποχώρησαν όλα και δεν ξαναεμφανίστηκαν.

31ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Ιαν 24, 2013 5:49 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα,μπορει να μου πει η κοπελα που εκανε ομοιοπαθητικη,τι ακριβως θεραπεια ηταν?εννοω με χαπια?ο παιδιατρος μας μας εδωσε ομοιοπαθητικα χαπακια για την ατοπικη αλλα δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα...

32ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Ιαν 25, 2013 12:40 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Antοnix...πολυ ενθαρυντικό αυτο...! Γιατι τη φοβαμαι την εξαρξη !

Moroulou , η αληθεια ειναι (απο τα λιγα που ξερω γιατι μολις 2 μηνες κανω ομοιπαθητική) οτι υπαρχει περιπτωση να μην σας εσωσε ο γιατρος το σωστο ομοιοπαθητικό σε σχεση με την ιδιοσυγκρασια του μωρού. Θα σου προτεινα να τους πεις οτι δεν δουλεψε το φαρμακο, για να σου δοκιμασει αλλο. Αλλωστε ειναι φυσικά, δεν εχουν παρενέργειες !

33ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Ιαν 25, 2013 4:13 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να ξαναρωτησω κατι?οταν κανουμε ομοιπαθητικη αλλαζουμε κατι στη διατροφη μας?εμας δεν μας ειπε να κανουμε τιποτα..αλλα ξερω για μεντα,δυοσμο,κανελλα οτι δεν κανει..τι ισχυει?

34ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Ιαν 25, 2013 11:36 am

antonix

antonix
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
moroulou έγραψε:να ξαναρωτησω κατι?οταν κανουμε ομοιπαθητικη αλλαζουμε κατι στη διατροφη μας?εμας δεν μας ειπε να κανουμε τιποτα..αλλα ξερω για μεντα,δυοσμο,κανελλα οτι δεν κανει..τι ισχυει?

Ελειπα και δεν είδα το μήνυμά σου, ναι, με χάπια αντιμετωπίσαμε την ατοπική, το κάθε παιδί έχει το δικό του σκεύασμα, γιατί είναι ιδιοσυγκρασιακό. Πες στο γιατρό σου ακριβώς ότι παρατήρησες στη διάρκεια της θεραπείας και αν τελικά δεν δούλεψε το φάρμακο, δείτε για νέο φάρμακο. Η ομοιοπαθητική αντιμετωπίζει τον ασθενή σαν οντότητα και κοιτάζει τα συμπτώματα, όχι σαν ασθενή που ταυτοποιείται με μια ασθένεια. Το τι είναι ατοπική για μένα δεν σημαίνει ότι το ίδιο είναι και για σένα, φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι εννοώ. Για αυτό το λόγο είναι εξατομικευμένη η κάθε θεραπεία και πρέπει να αναφέρετε στο γιατρό σας και την παραμικρή αλλαγή στο παιδί, είτε στη συμπεριφορά του είτε στα συμπτώματά του. Ευχαριστώ, ελπίζω να βοήθησα.

35ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Ιαν 25, 2013 11:43 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
moroulou έγραψε:να ξαναρωτησω κατι?οταν κανουμε ομοιπαθητικη αλλαζουμε κατι στη διατροφη μας?εμας δεν μας ειπε να κανουμε τιποτα..αλλα ξερω για μεντα,δυοσμο,κανελλα οτι δεν κανει..τι ισχυει?

Ουτε και εμενα μου απαγορευσσε τιποτα...ουτε καν τον καφε...! Απλα μου ειπε μονο 1 την μερα. Παλια υπηρχαν πολλες απαγορευσεις. Θα ρωτησω την επομενη φορα το λογο, να δω τι θα μου πει !

36ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 4:48 am

marinacfu

marinacfu
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλησπερα, διαβαζω τις εμπειριες σας για την ατοπικη δερματιτιδα, κ επειδη κ εμεις εχουμε το ιδιο προβλημα απο τον πρωτο κιολας μηνα που γεννηθηκε η μικρη μου ( τωρα ειναι τριων χρονων) εχω χασει την μπαλα με αυτη την παθηση/αλλεργια! Κ εγω κ ο αντρας μου εχουμε θεμα με τις αλλεργιες, δεν ξερω αν ειναι κληρονομικο, το παιδι παντως σ'αυτη την φαση τωρα ειναι στα χειροτερα που εχω δει ποτε. Ειναι ολη κατακοκκινη με εντονη ξηροδερμια κ φαγουρα σ'ολο της το σωμα. Εχει κανει πληγες απο το πολυ ξυσιμο κ πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω. Ο Παιδιατρος μου εδωσε κ εμενα αυτη την πουδρα για το μπανιο με την βρωμη αλλα δεν μου ειπε να της βαζω καποια αλλη κρεμα μετα.. επισης η δερματολογος μου ειπε οτι τα παιδια με ατοπικη δερματιτιδα ειναι παιδια με υψηλο δεικτη νοημοσυνης κ θα επρεπε να χαιρομαι γι'αυτο.. !!!! Παρολ'αυτα μου εδωσε μια κορτιζονουχα κρεμα την celestoderm την οποια οταν την βαζουμε περνανε οι κοκκινηλες κτλ αλλα μετα ξαναεπανερχοντε πιο εντονες. Κοιταζοντας στο ιντερνετ γι'αυτο το θεμα επεσα πανω σε ενα site που ελεγε για την κεραλοιφη.. για να ειμαι ειλικρινης την παραγγειλα, μιας κ ειναι φυτικη κ δεν περιεχει τιποτα το κακο για την μικρη, αλλα δεν ξερω αν θα κανει τιποτα.. ολες οι αλλες κρεμες, κ atoprel, k h poche laroche δεν τις αντεχει γιατι την τσουζουν..δεν μιλαω καν για frezyderm γιατι εκει κλαιει απο τον πονο... πραγματικα την κοιταζω κ πεθαινω απο την στεναχωρια μου, δεν μπορω να βλεπω το κοριτσακι μου να ειναι το προσωπακι της ολο κοκκινο σαν αστακος κ ξεφλουδισμενο κ ξερο.. οχι μονο στο προσωπο, σ'ολο το σωμα. Ειδα κ ενα κοριτσακι στο ιντερνετ που πασχει απο ιχθυαση κ κοντεψα να παθω εγγεφαλικο μεχρι να δω οτι δεν εχουμε καμια σχεση μ'αυτη την παθηση γιατι οπως λεει μεσα, η ατοπικη δερματιτιδα κ η ιχθυαση ειναι συγγενικες παθησεις κ εχουν παρομοια συμπτωματα.. τι αλλο να κανω, πραγματικα δεν ξερω.. Crying or Very sad Sad

37ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 5:04 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinacfu έγραψε:κοριτσια καλησπερα, διαβαζω τις εμπειριες σας για την ατοπικη δερματιτιδα, κ επειδη κ εμεις εχουμε το ιδιο προβλημα απο τον πρωτο κιολας μηνα που γεννηθηκε η μικρη μου ( τωρα ειναι τριων χρονων) εχω χασει την μπαλα με αυτη την παθηση/αλλεργια! Κ εγω κ ο αντρας μου εχουμε θεμα με τις αλλεργιες, δεν ξερω αν ειναι κληρονομικο, το παιδι παντως σ'αυτη την φαση τωρα ειναι στα χειροτερα που εχω δει ποτε. Ειναι ολη κατακοκκινη με εντονη ξηροδερμια κ φαγουρα σ'ολο της το σωμα. Εχει κανει πληγες απο το πολυ ξυσιμο κ πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω. Ο Παιδιατρος μου εδωσε κ εμενα αυτη την πουδρα για το μπανιο με την βρωμη αλλα δεν μου ειπε να της βαζω καποια αλλη κρεμα μετα.. επισης η δερματολογος μου ειπε οτι τα παιδια με ατοπικη δερματιτιδα ειναι παιδια με υψηλο δεικτη νοημοσυνης κ θα επρεπε να χαιρομαι γι'αυτο.. !!!! Παρολ'αυτα μου εδωσε μια κορτιζονουχα κρεμα την celestoderm την οποια οταν την βαζουμε περνανε οι κοκκινηλες κτλ αλλα μετα ξαναεπανερχοντε πιο εντονες. Κοιταζοντας στο ιντερνετ γι'αυτο το θεμα επεσα πανω σε ενα site που ελεγε για την κεραλοιφη.. για να ειμαι ειλικρινης την παραγγειλα, μιας κ ειναι φυτικη κ δεν περιεχει τιποτα το κακο για την μικρη, αλλα δεν ξερω αν θα κανει τιποτα.. ολες οι αλλες κρεμες, κ atoprel, k h poche laroche δεν τις αντεχει γιατι την τσουζουν..δεν μιλαω καν για frezyderm γιατι εκει κλαιει απο τον πονο... πραγματικα την κοιταζω κ πεθαινω απο την στεναχωρια μου, δεν μπορω να βλεπω το κοριτσακι μου να ειναι το προσωπακι της ολο κοκκινο σαν αστακος κ ξεφλουδισμενο κ ξερο.. οχι μονο στο προσωπο, σ'ολο το σωμα. Ειδα κ ενα κοριτσακι στο ιντερνετ που πασχει απο ιχθυαση κ κοντεψα να παθω εγγεφαλικο μεχρι να δω οτι δεν εχουμε καμια σχεση μ'αυτη την παθηση γιατι οπως λεει μεσα, η ατοπικη δερματιτιδα κ η ιχθυαση ειναι συγγενικες παθησεις κ εχουν παρομοια συμπτωματα.. τι αλλο να κανω, πραγματικα δεν ξερω.. Crying or Very sad Sad

Εχει και τροφικες αλλεργιες; Εχετε παει σε αλλεργιολογο;

38ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 5:17 am

marinacfu

marinacfu
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
oxi den thn exw paei giati exw perasei k egw apo ayto to stadio k me eixan katatryphsei.. einai mikroyla akoma k den thelw na thn talaipwrhsw.. prospathw egw monh mou oti mporw na kanw k fysika na parakolouthw ta faghta k tis antidraseis tous. Ap'oti exw dei ta exanthimata ginonte pio entoma otan trwei sokolates ( olous tous paragontes tou kakao) garidakia, k ligotero sto avgo. Xoirino den exei deixei tipota oute sta salamia.. oute se araka pou exei k aytos ypshlh istaminh.. twra eidika aytes tis meres perase mia iwsh k o pyretos thn apoteleiwse. Den trwei sxedon tipota, para mono soupitses.. twra omws den mporw na katalavw an ftaiei kati giati k h iwsh mou ta ekane xeirotera.. tha perimenw na katalagiasoun k meta tha dw pali ola ena ena..

39ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 11:41 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις ξεκινησαμε τελικα ομοιοπαθητική και ειμαστε καλυτερα. Θα σου προτεινα να δοκιμασετε. Κεραλοιφη βάλε άφοβα...ψαξε και στο ιντερνετ , θα βρεις συνταγη για να τη φτιαχνεις μονη σου. Εγω δεν εχω βαλει ποτε καμια αλλη κρεμα, στο προσωπο του. Ακόμα και σε εξαρση. Στα ποδαρακια του βαζω ενα λαδακι με βρωμη απο τα βιολογικά.

40ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 12:05 pm

amelaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια οσες κανετε ομοιοπαθητικη σας εδωσε να πινουνε ενα χαπι την ημερα? γιατι εμενα μου εδωσε 4 χαπια να τα πιει ολα την ιδια μερα κ μετα λεει θα δουμε αποτελεσμα μεσα σε 20 μερες. μου φανηκε περιεργο... ακομα δεν τα χω δωσει.

41ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 12:12 pm

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμας μας εδωσε ενα χαπι στο γιο μου. (16 μηνων) . Στην κορη μου (3 χρονων) εδωσε 4 ΄χαπια να πινει 1 καθε εβδομαδα. Σε εμενα εδωσε 30 χάπια να πινω ενα κάθε μερα. Γενικά, απο οτι εχω καταλαβει, όσο πιο μεγαλος εισαι και τα συνεπεια όσο πιο πολυ καιρο κουβαλασ το πρόβλημα, και όσο πιο εντονο ειναι, τοσο πιο πολυ ¨"φαρμακο" χρειαζεσαι. Πάντως ΄δωστα στο μωρο σου, οπως σου συστησε ο γιατρος σου. Κακό δεν θα του κάνουν.

42ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 12:18 pm

amelaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι θα τα δωσω. θα παρω αυριο να τον ρωτησω να σιγουρευτω. γιατι εμενα ειναι 7,5 μηνων η μικρη και μου εδωσε 4 να τα πιει ολα σε 1 μερα

43ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 8:42 pm

madlen


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα πάντως η μικρη ειναι 2 μηνων και ειχε βγάλει αρκετα σπιθουρακια και κοκκινιλες σε ολο της το το προσωπο μεχρι και στα ματια,ηταν ατοπικη η γιατρος μου ειπε να της βαλω fusidine h σε συνδυασμο με ενα γαλακτωμα το lipikar baume της la roche posay της το εβαζα στο προσωπακι της πρωι-βράδυ και σωθήκαμε για την ωρα το προσωπακι της καθαρισε

44ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Παρ Μαρ 08, 2013 10:11 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinacfu έγραψε:oxi den thn exw paei giati exw perasei k egw apo ayto to stadio k me eixan katatryphsei.. einai mikroyla akoma k den thelw na thn talaipwrhsw.. prospathw egw monh mou oti mporw na kanw k fysika na parakolouthw ta faghta k tis antidraseis tous. Ap'oti exw dei ta exanthimata ginonte pio entoma otan trwei sokolates ( olous tous paragontes tou kakao) garidakia, k ligotero sto avgo. Xoirino den exei deixei tipota oute sta salamia.. oute se araka pou exei k aytos ypshlh istaminh.. twra eidika aytes tis meres perase mia iwsh k o pyretos thn apoteleiwse. Den trwei sxedon tipota, para mono soupitses.. twra omws den mporw na katalavw an ftaiei kati giati k h iwsh mou ta ekane xeirotera.. tha perimenw na katalagiasoun k meta tha dw pali ola ena ena..

Το καταλαβαινω αυτο που λες, το φοβο για τα τεστ. Μηπως ομως ειναι καλυτερα να πας σε ενα γιατρο να σε καθοδηγησει; Το να τρωει τροφες που ειναι αλλεργικη σιγουρα δεν ειναι ό,τι καλυτερο. Με λιγοτερη εκθεση δε θα περιοριστουν οι αλλεργιες; Ευχομαι τα καλυτερα παντως!

45ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Σαβ Μαρ 09, 2013 12:11 am

marinacfu

marinacfu
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ti na sou pw.. k oi giatroi s'aytes tis periptwseis pane psaxnwntas k kyriws se tsakizoun stis eneseis. Einai amartia to kakomoiro na to xiliotryphsw gia na dw pou k ti.. koitaza sxetika gia to test dysanexias alla k ekei einai kapws amfilegomena ta pragmata, dhladh kapoioi to thewroun kalo k kapoioi alloi oxi.. exei kamia apo esas sxetikh empeiria na mou pei thn gnwmh ths?

46ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Πεμ Απρ 04, 2013 3:12 pm

sia_1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα δερματικα προβληματα δειχνουν οτι κατι το επηρεαζει το παιδακι.. θα πρεπει να ψαξετε την αιτια και οχι απλα με κρεμες να δωσετε λυση καθως ολα αυτα απλα θα μειώσουν τα συμπτωματα(στη καλυτερη) , υπαρχουν μη επεμβατικοι τροποι ειδικα για παιδια οπως η εναλλακτικη απευαισθητοποίηση και ο ολιστικος ελεγχος υγειας που μπορει να βρει τις αιτιες των διαταρχων αυτων.

47ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! Σαβ Ιουλ 06, 2013 5:25 pm

miniatoyra


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
la roche ηρα και εγω για το ποδι που ειχε βγαλλει και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη....

48ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ SOS!!! - Σελίδα 2 Empty ATOPREL Κυρ Ιουλ 07, 2013 12:10 pm

Intoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κι εμείς είχαμε ατοπική δερματίτιδα και βρεφικό έκζεμα απο 3 μηνών και αυτή η κρέμα που μας έσωσε ήταν η ATOPREL ...βοήθησε και το χλιαρό μπανάκι με το ATOPREL αφρόλουτρο....ειλικρινά τον βοήθησε πολύ στο να μην ξύνεται και να μην κοκκινίζει.....χαλάλι τα λεφτά , αφου ηρέμησε το παιδί κι εμείς μαζί!!!! τώτα που είναι 1 έτους δεν βγάζει καθόλου εκζεματάκι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις