Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
117 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 117 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις χτες βάλαμε τη μικρή μας στο δωματιό της, νομίζω ότι αργήσαμε πολύ είναι 11 μισι μηνών! Στην αρχή κοιτούσε γύρω τα αυτοκόλλητα κ το φωτιστικό μόλις έφυγα κ έκλεισα το φως τσιριζε, ίσως να μην ΄ηταν η ώρα της για ύπνο! Συνέχιζε τα τσιρίσματα, την έβαλα στο δικό μασ κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί κ μετα την πήγα στη κούνια της. Όλη τη νύχτα περάσαμε καλά! Δε θέλω όμως να τη βάζω στο δικό μας κ μετά στη κούνια,Τι πρέπει να κάνω , πως θα συνηθίσει??

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
maryz-iraklio kritis έγραψε: Μόλις χτες βάλαμε τη μικρή μας στο δωματιό της, νομίζω ότι αργήσαμε πολύ είναι 11 μισι μηνών! Στην αρχή κοιτούσε γύρω τα αυτοκόλλητα κ το φωτιστικό μόλις έφυγα κ έκλεισα το φως τσιριζε, ίσως να μην ΄ηταν η ώρα της για ύπνο! Συνέχιζε τα τσιρίσματα, την έβαλα στο δικό μασ κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί κ μετα την πήγα στη κούνια της. Όλη τη νύχτα περάσαμε καλά! Δε θέλω όμως να τη βάζω στο δικό μας κ μετά στη κούνια,Τι πρέπει να κάνω , πως θα συνηθίσει??

koita emena egine ligo anapoda...i mikri mou otan itane 3 minon gnorize to domatio pou koimomastan kai oi tris (mama babas kai beba) kai opote bename sto domatio mas tsirize kai afto giati ithele pareitsa sto saloni...tote theorisa oti itane i katallili stigmi na paei sto omorfo freskozografismeno domatio tis kai afto ekana...tis ekane megali entiposi i zografia kai ta entona hromata ston toixo den to sindiase me ipno giati itane se diaforetiko domatio..koimithike kai apo tote vrika tin igeia mou...kai xanavrika kai ton antra mou...tora ean theleis tin gnomi mou min ipoxoris kai min tin koimizis sto krevvati sou...mia dio tris tha to parei apofasi...

http://www.iliadasantorini.gr

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τώρα την έβαλα για ύπνο, δε έχει διαμαρτυρηθεί ακόμα θα δω πως θα πάει κ απόψε, παρόλο που τη θηλάζω ακόμα αποκλειστικά χτες μου ξύπνησε πρωι για να δούμε κ απόψε....σ ευχαριστώ!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryz-iraklio kritis έγραψε: Μόλις χτες βάλαμε τη μικρή μας στο δωματιό της, νομίζω ότι αργήσαμε πολύ είναι 11 μισι μηνών! Στην αρχή κοιτούσε γύρω τα αυτοκόλλητα κ το φωτιστικό μόλις έφυγα κ έκλεισα το φως τσιριζε, ίσως να μην ΄ηταν η ώρα της για ύπνο! Συνέχιζε τα τσιρίσματα, την έβαλα στο δικό μασ κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί κ μετα την πήγα στη κούνια της. Όλη τη νύχτα περάσαμε καλά! Δε θέλω όμως να τη βάζω στο δικό μας κ μετά στη κούνια,Τι πρέπει να κάνω , πως θα συνηθίσει??

αφού πέρασε η πρώτη νύχτα καλά να κάνεις το σταυρό σου!το να τη βάζεις πρώτα σε εσάς και μετά στην κούνια είναι κάτι που αν πρέπει να το κάνεις θα το κάνεις αναγκαστικά έστω για 2-3 εβδομάδες.θα συνηθίσει σιγά σιγά και θέλει την υπομονή σου και την κατανόησή σου.αλλάζει ο χώρος που νιώθει ασφάλεια και είναι κάτι που θα γίνει με τον καιρό.
εγώ κοιμόμουν τους πρώτους έξι μήνες στον καναπέ του παιδικού ακριβώς για μην αλλάξει μετά η κόρη μου περιβάλλον.όταν ήρθε η δεύτερη τη κράτησα μέχρι 2,5 μηνών δίπλα μου και μετά αμέσως στο δωμάτιο μαζί με την μεγάλη.σε 1 εβδομάδα είχε συνηθήσει.εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εμεις εχθες καναμε την αλλγη..ειναι 8μηνων ο δικος μου...του εδωσα το γαλα του στο σαλονι κ στα μισα κοιμοιθηκε..επομενως τον πηγα κοιμοισμενο στο κρεβατι του...τωρα ακομα κοιματε ο υπναρας μπορει να του αρεσε κ για αυτο κοιματε τοσο... Very Happy Very Happy ...
ολα καλα πηγαν για πρωτη νυχτα τωρα θα δειξει κ σημερα αν παει ξυνιος το βραδυ για να δουμε αν θα αντιδρασει..

https://www.facebook.com/myrodeve

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ο 3χρονος γιος μου κοιμαται στην μεση!1ετος πηγε στο δωμστιο του οταν του βαλαμε κανονικο κρεβατι τις νυχτες κατεβσινε κ ερχοταν..κοιμαται στο κρεβατι του χωρις κλαματα αλλα ερχεται την νυχτα κ οχι κατι αλλο αλλα σε 3 μηνες το πολυ θα ρθει η μπεμπα μας..εκει να μας δω..!

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΣΧΕΔΟΝ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΑΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΦΑΩ ΦΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ ΤΑ ΠΗΓΕ ΚΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΝΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια τέλειαααα!! φτου φτου μη την ματιάσω! Πέρασε τέλεια χτες βράδυ! Είχα αγχωθεί κ εγώ ότι άργησα αλλά οκ!! Το μυστικό είναι να νυστάζει κ να είναι η ώρα της για ύπνο! αυτό πιστεύω!

minako


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kalispera!! i dikia mou gnwmi einai pws MAKRIA APO TO KREBATI TWN GONIWN!!!! M A K R I A!!!! xew diabasei pws an baleis ena mwro p.x na koimi8ei sto saloni i sto krebati sas k meta 3upnisei allou tou dimiourgeis kati san fobia na to pw (dn 8umamai akribws pws to elege) giati an 3upnisei allou pisteuei pws kapios to pernei to bradu k etsi to mwro fobatai...ekei pou koimate ekei prepei na 3upnaei...an klaiei tin prwti fora 8a to afineis 2 lepta k an sunexizei 8a pigeneis meta apo 3-5 lepta k 8a les panta ta idia logia p.x kalinuxta sagapw ktlp auto diabasa se ena biblio pou dustixws dn 8umamai pws legete k petuxe! emena o mikros mou koimate monos tou apo 3 minwn k twra pou einai 9 trwei paw ton afinw k koimate alla se kapia fasi gurw sta 7 minwn arxise na klaei akolou8isa tis sumboules tou bibliou k ola estrwsan pali! elpizw na se boi8isa k an 8umi8w to biblio 8a sto pw gt dn itan diko m k dn to exw spiti! Very Happy

zwoula

zwoula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το βιβλιο λεγετε "κοιμησου παιδι μου" το πηρα κ οντως τα λεει αυτα!!εμενα ο γιος κου ειναι 15 μηνων κ τον εχω απο 3 μηνων στην κουνια του κ στο δωματιο του αλλα εχουμε προβλημα στον υπνο δλδ κοιματε αγκαλια πινοντας το γαλα κ τον βαζω στην κουνια του,το βραδυ θα ξυπνησει στανταρ 3 φορες κ μπορει να μεινει ξυπνιος κανα 2ωρο μερικες φορες κ επειδη ολος τυχαιος αυτο το κανει οταν δουλευω(σχολαω 12 το βραδυ 3 φορες την εβδομαδα)τον περνω στο κρεββατι μας για να κοιμηθω κ εγω λιγακι!!Λεω απο αυριο να του ξεκινησω αυτο με τα λεπτα (1,3,5 κλπ) και να δω πως θα παει!!!το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν αντεχω αλλο ετσι γτ 15 μηνες τωρα δεν εχουμε κοιμηθει ολοκληρο βραδυ ο καθενας στο κρεββατι του!!!!

minako


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ZWOULA kane auto pou leei to biblio kata gramma k 8a deis pisteuw apotelesmata!!!

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Κορίτσια τέλειαααα!! φτου φτου μη την ματιάσω! Πέρασε τέλεια χτες βράδυ! Είχα αγχωθεί κ εγώ ότι άργησα αλλά οκ!! Το μυστικό είναι να νυστάζει κ να είναι η ώρα της για ύπνο! αυτό πιστεύω!
MPRABO SAS PAIRNV UARROS KAI GV GIA TH DIKH MOY /
ΗΡΕΜΟ ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΟ ΤΑΙΣΜΕΝΟ ΜΩΡΟ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ'

My Stick Family from WiddlyTinks.com

zwoula

zwoula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ξεκινισαμε το σαββατο το μεσημερι κ του πηρε 20 λεπτα για να κοιμηθει!!!το βραδυ παλι 20 λεπτα κ ξυπνησε μονο 1 φορα !!μερα με την μερα θα ειναι κ καλυτερα!!!αφου ξυπναγα το βραδυ κ ελεγα καλε ακομα να ξυπνησει??κ χτες το βραδυ κοιμηθκε 7 ωρες σερι!!! Αλλαγή από το δικό μας δωμάτιο στο παιδικό! 215994 Αλλαγή από το δικό μας δωμάτιο στο παιδικό! 215994 Αλλαγή από το δικό μας δωμάτιο στο παιδικό! 215994 ρεκορ για εμας!!!απο βδομαδα θα σας την προοδο του!!!υπομονη κ επιμονη θελει!!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια τελειότατα!!! Μια χαρ'α τα καταφέραμε παρόλο που λείπαμε κ τριήμερο συνήθισε το χρυσούλι μου! Το θέμα μας τώρα είναι, ότι στο τοίχο της έχω βάλει αυτοκόλλητα κ τα χαμηλά τα έχει ξεκολλήσει μέχρι το καλοκαίρι δε θα έχει αφήσει τιποτα!!! Laughing

zwoula

zwoula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
k emeis mia xara ta pame!!peinei to galataki tou stin kounia k mesa se 20 lepta to polu exei koimithei!!ksypnaei mono mia fora to vradu k otan pao me vlepei k koimate kateytheian!!epitelous xotaino to ypno k ego!!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλλαγή από το δικό μας δωμάτιο στο παιδικό! 215994

valia 32

valia 32
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια εγω εχω ενα αγορακι 2,5 χρονων που κοιμαται στο παιδικο δωματιο φυσικα και ενα κοριτσακι 6 μηνων που κοιμαται στην κουνια στο δικο μας δωματιο αναρωτιεμαι ποτε να την παω στο παιδικο δωματιο να κοιμαται μαζι με τον μικρο (δεν εχω αλλο παιδικο δωματιο για να την βαλω μονη της) πιο πολυ φοβαμαι μηπως σηκωνται ο μικρος και την πειραζει το βραδυ καμια φορα τον εχω προλαβει που την τραβαει απτο καγκελο οταν κοιμαται και τον φοβαμαι λιγο τι λετε?

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valia 32 έγραψε:Καλημερα κοριτσια εγω εχω ενα αγορακι 2,5 χρονων που κοιμαται στο παιδικο δωματιο φυσικα και ενα κοριτσακι 6 μηνων που κοιμαται στην κουνια στο δικο μας δωματιο αναρωτιεμαι ποτε να την παω στο παιδικο δωματιο να κοιμαται μαζι με τον μικρο (δεν εχω αλλο παιδικο δωματιο για να την βαλω μονη της) πιο πολυ φοβαμαι μηπως σηκωνται ο μικρος και την πειραζει το βραδυ καμια φορα τον εχω προλαβει που την τραβαει απτο καγκελο οταν κοιμαται και τον φοβαμαι λιγο τι λετε?

Εγώ είμαι πρωτομάνα κ δε ξέρω πολλά πολλά,θα σου πω τι πιστεύω. Να του κάνεις μια συζήτηση του τύπου "θέλεις να έχεις παρέα στο δωμάτιο σου,η αδερφούλα σου θέλει να είναι μαζί σου.." θα δεις πως θα αντιδράσει κ θα πράξεις ανάλογα. Κάνε την απόπειρα έχοντας το νού σου κ αν δεις καμιά περίεργη αντίδραση βγάλε την κατευθείαν.. κάτι τέτοιο θα έκανα εγώ!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια.Εχω ενα γιο 6 μηνων και τον εχω ακομα στο δωματιο μας.Μεσα στην βδομαδα ομως τελειωνει το δωματιο του και θα τον βαλουμε εκει.Νιοωθω οτι εχουμε αργησει και εχω τοσο αγχος για το τι θα γινει ου δεν ξερω πως να αντιδρασω.Οχι τιποτα αλλο πανω που αρχισε να στρωνει με τον υπνο του γενικα παλι ανω κατω θα γινει φοβαμαι.Κενενα κολπακι για ευκολη προσαρμογη

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
theanw έγραψε:Καλημερα κοριτσια.Εχω ενα γιο 6 μηνων και τον εχω ακομα στο δωματιο μας.Μεσα στην βδομαδα ομως τελειωνει το δωματιο του και θα τον βαλουμε εκει.Νιοωθω οτι εχουμε αργησει και εχω τοσο αγχος για το τι θα γινει ου δεν ξερω πως να αντιδρασω.Οχι τιποτα αλλο πανω που αρχισε να στρωνει με τον υπνο του γενικα παλι ανω κατω θα γινει φοβαμαι.Κενενα κολπακι για ευκολη προσαρμογη

με το καλο να γινει η καινουργια αρχη..
εγω παλι δεν ξερω κατα ποσο μπορω να σε βοηθησω επειδη την δικια μου την εβαλα στο δωματιακι της απο 2 μηνων... τωρα σαν αυτα που με ερχοντε στο μυαλο πιο ευκολα ειναι να καθεσε αρκετες ωρες μαζι της στο δωαματιακι της και ειδικα οταν ειναι να την βαλεις να κοιμηθει να πηγενεις ενα μισαωρο πριν και να καθεσε διπλατης να σε βλεπει οτι και εκει που ειαι η μαμα ειναι διπλα μου.. να της μιλας να ακουει την φωνη σου οσο ειναι ξαπλωμενη αλλα και τα πρωινα να πηγαινεις να τηνα ακουμπας μεσα και για μικρο παιχνιδακια για να καταλαβει οτι το μερος ειναι ιδανικο για μενα και την μαμα.. για μενα μην την ξαναπας στο κρεβατι σου..οσο και να γκρινιαξει γιατι θα στο κανει συνηθειο θα το συνηθησει και θα της καλαρεσει.. αμα ξανα γκρινιαξει παρε την αγκλαιτσα εκει στο δωματιακι της αστην μετα αν παλι το ιδιο καθησε διπλα της να σε βλεπει οτι εισαι εκει οποτε τζαμπα κλαιω. αστην και κανα λεπτο να κλαει δεν θα γινει τιποτα χαιδευε την πλατουλα μιλα απαλα η μαμα ειναι εδω και τετοια πιστευω με επιμονη και υπομονη θα το καταφερεις.. εμενα το μεσημερι οταν την βαζω εκει και ψιλογκρινιαζει οχι ομως επειδη θελει το κρεβατι μου αυτα την κανω και ηρεμη... μακαρι να πανε ολα καλα .. και σορυ για το σεντονι

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:
theanw έγραψε:Καλημερα κοριτσια.Εχω ενα γιο 6 μηνων και τον εχω ακομα στο δωματιο μας.Μεσα στην βδομαδα ομως τελειωνει το δωματιο του και θα τον βαλουμε εκει.Νιοωθω οτι εχουμε αργησει και εχω τοσο αγχος για το τι θα γινει ου δεν ξερω πως να αντιδρασω.Οχι τιποτα αλλο πανω που αρχισε να στρωνει με τον υπνο του γενικα παλι ανω κατω θα γινει φοβαμαι.Κενενα κολπακι για ευκολη προσαρμογη

με το καλο να γινει η καινουργια αρχη..
εγω παλι δεν ξερω κατα ποσο μπορω να σε βοηθησω επειδη την δικια μου την εβαλα στο δωματιακι της απο 2 μηνων... τωρα σαν αυτα που με ερχοντε στο μυαλο πιο ευκολα ειναι να καθεσε αρκετες ωρες μαζι της στο δωαματιακι της και ειδικα οταν ειναι να την βαλεις να κοιμηθει να πηγενεις ενα μισαωρο πριν και να καθεσε διπλατης να σε βλεπει οτι και εκει που ειαι η μαμα ειναι διπλα μου.. να της μιλας να ακουει την φωνη σου οσο ειναι ξαπλωμενη αλλα και τα πρωινα να πηγαινεις να τηνα ακουμπας μεσα και για μικρο παιχνιδακια για να καταλαβει οτι το μερος ειναι ιδανικο για μενα και την μαμα.. για μενα μην την ξαναπας στο κρεβατι σου..οσο και να γκρινιαξει γιατι θα στο κανει συνηθειο θα το συνηθησει και θα της καλαρεσει.. αμα ξανα γκρινιαξει παρε την αγκλαιτσα εκει στο δωματιακι της αστην μετα αν παλι το ιδιο καθησε διπλα της να σε βλεπει οτι εισαι εκει οποτε τζαμπα κλαιω. αστην και κανα λεπτο να κλαει δεν θα γινει τιποτα χαιδευε την πλατουλα μιλα απαλα η μαμα ειναι εδω και τετοια πιστευω με επιμονη και υπομονη θα το καταφερεις.. εμενα το μεσημερι οταν την βαζω εκει και ψιλογκρινιαζει οχι ομως επειδη θελει το κρεβατι μου αυτα την κανω και ηρεμη... μακαρι να πανε ολα καλα .. και σορυ για το σεντονι

Καλημερα νανα μου.Σ ευχαριστω για οτι μου ειπες.Καλε γιο εχω.Ασε πολυ αγχωνομαι γιατι φοβαμαι οτι πανω που εστρωσε θα τα αλλαξει παλι κ αντε απο την αρχη.Κ γενικα δεν θελω να ταλαιπωρητε.Μακαρι να πανε ολα καλα.Η κορουλα σου καλα ειναι?

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
theanw έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
theanw έγραψε:Καλημερα κοριτσια.Εχω ενα γιο 6 μηνων και τον εχω ακομα στο δωματιο μας.Μεσα στην βδομαδα ομως τελειωνει το δωματιο του και θα τον βαλουμε εκει.Νιοωθω οτι εχουμε αργησει και εχω τοσο αγχος για το τι θα γινει ου δεν ξερω πως να αντιδρασω.Οχι τιποτα αλλο πανω που αρχισε να στρωνει με τον υπνο του γενικα παλι ανω κατω θα γινει φοβαμαι.Κενενα κολπακι για ευκολη προσαρμογη

με το καλο να γινει η καινουργια αρχη..
εγω παλι δεν ξερω κατα ποσο μπορω να σε βοηθησω επειδη την δικια μου την εβαλα στο δωματιακι της απο 2 μηνων... τωρα σαν αυτα που με ερχοντε στο μυαλο πιο ευκολα ειναι να καθεσε αρκετες ωρες μαζι της στο δωαματιακι της και ειδικα οταν ειναι να την βαλεις να κοιμηθει να πηγενεις ενα μισαωρο πριν και να καθεσε διπλατης να σε βλεπει οτι και εκει που ειαι η μαμα ειναι διπλα μου.. να της μιλας να ακουει την φωνη σου οσο ειναι ξαπλωμενη αλλα και τα πρωινα να πηγαινεις να τηνα ακουμπας μεσα και για μικρο παιχνιδακια για να καταλαβει οτι το μερος ειναι ιδανικο για μενα και την μαμα.. για μενα μην την ξαναπας στο κρεβατι σου..οσο και να γκρινιαξει γιατι θα στο κανει συνηθειο θα το συνηθησει και θα της καλαρεσει.. αμα ξανα γκρινιαξει παρε την αγκλαιτσα εκει στο δωματιακι της αστην μετα αν παλι το ιδιο καθησε διπλα της να σε βλεπει οτι εισαι εκει οποτε τζαμπα κλαιω. αστην και κανα λεπτο να κλαει δεν θα γινει τιποτα χαιδευε την πλατουλα μιλα απαλα η μαμα ειναι εδω και τετοια πιστευω με επιμονη και υπομονη θα το καταφερεις.. εμενα το μεσημερι οταν την βαζω εκει και ψιλογκρινιαζει οχι ομως επειδη θελει το κρεβατι μου αυτα την κανω και ηρεμη... μακαρι να πανε ολα καλα .. και σορυ για το σεντονι

Καλημερα νανα μου.Σ ευχαριστω για οτι μου ειπες.Καλε γιο εχω.Ασε πολυ αγχωνομαι γιατι φοβαμαι οτι πανω που εστρωσε θα τα αλλαξει παλι κ αντε απο την αρχη.Κ γενικα δεν θελω να ταλαιπωρητε.Μακαρι να πανε ολα καλα.Η κορουλα σου καλα ειναι?

καλα ειναι η δικια μου ναι που και που μας κανει νερα με τα δοντακια της... ναι θυμαμαι πως εχεις γιο μιλουσα για θηλυκο?? μπερδευτηκα σορυ... μην αγχωνεσαι πουλι μου οπως τα μαθεις ειναι... κανε λιγο υπομονη αν κλαει .. θα καταλαβει πως δεν μπορει να περασει το δικο του και θα ηρεμησει... να θυμασαι οταν κλαει γιαυτο τον λογο του δωματιου ειναι επειδη εχει καλομαθει.. δεν θα παθει τιποτα απολυτως ξερω ποσο σπαραχτικο ειναι να κλαινε.. και σενα σε εχουν τυχει και μαζεμενα αλλα προσπαθησε να κανει τωρα οτι μπορει που ακομα ειναι μικρουλης.. εγω την εβγαλα τοσο νωρις γιατι ειχα παραδειγμα απο τον ευατο μου η μαμα μου φοβοταν να με βαλει μονη μου να κοιμηθω εκλεγα συνεχεια ειχα μαθει και γω μαζι της και μεχρι τα 9 μου κοιμομουν μαζι της ειναι τραγικο αλλα μολις επεφτε νυχτα με επιανε πανικο στο θεμα του υπνου και τι δεν ειχε κανει η καημενη μια μερα θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι με ειπαν τερμα η κρεβατοκαμαρα και κλεισαν την πορτα ετρεμα σαν το ψαρι.. πηρα το μαξιλαρι μου και πηγα και ξαπλωσα εξω απο την πορτα τους σαν το σκυλι.. οταν το πηρα ο μπαμπας μου γραμμη μας πηρε και με λεει θα κοιμηθουμε ολοι στο μπαλκονι το κρεβατι ξεχτα το και πραγματι κοιμηθηκαμε στο μπαλκονι.. απο κει και περα θυμαμαι τον ευατο μου στο κρεβατι μου.. ημουν και κοτζαμ γαιδαρα ετσι.. γιαυτο πιστευω πως οπως τα μαθεις ειναι ταπαιδια.!!! ολα καλα θα πανε απλα εισαι ταλαιπωρημενη απο υπνο δοντια κτλ και γιαυτο εισαι πεσμενη.. σφιξε τα δοντια και πες οχι η μαμα ειναι εδω εδω ειναι το δωματιο σου... εχε θετικη ενεργεια...

michelle-isidor

michelle-isidor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα!!
εγω εχω ενα αγορακι 16,5 μηνων και κοιμαται στο δωματιο του απο 3,5(λογο κολικων τον κρατησα μεχρι τοσο στο δωματιο μας)αλλα για να κανουμε την αλλαγη την καναμε σιγα σιγα.Δηλαδη για μια εβδομμαδα το κοιμηζα κατα την διαρκια της ημερας στο δωματιο του και τα βραδια μονο στο δικο μας.Οποτε ειχε μαθει και αυτον το χωρο και δεν ειχε προβλημα οταν τον πηγαμε το βραδυ!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
michelle-isidor έγραψε:καλησπερα!!
εγω εχω ενα αγορακι 16,5 μηνων και κοιμαται στο δωματιο του απο 3,5(λογο κολικων τον κρατησα μεχρι τοσο στο δωματιο μας)αλλα για να κανουμε την αλλαγη την καναμε σιγα σιγα.Δηλαδη για μια εβδομμαδα το κοιμηζα κατα την διαρκια της ημερας στο δωματιο του και τα βραδια μονο στο δικο μας.Οποτε ειχε μαθει και αυτον το χωρο και δεν ειχε προβλημα οταν τον πηγαμε το βραδυ!

Α σωστο κ αυτο.Μπορει να το δοκιμασω και βλεπουμε!!Σ ευχαριστω πολυ παντως

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις