Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1γλυκα,σοκολατες και junky food Empty γλυκα,σοκολατες και junky food Πεμ Μαρ 29, 2012 11:56 pm

care

care
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα!το τελευταιο καιρο η κορη μου,6 ετων,ενω απεχθανοταν γλυκα και συναφη "βρωμικα"φαγητα,εκανε την επανασταση της.απαιτει πατατακια,γαριδακια,γκουντις,σοκολατες και ολα τα νοστιμα αλλα μη θρεπτικα τροφιμα.εχω εξαφανισει απο το σπιτι καθε λογης βλακεια,αλλα ειναι ματαιο.αρνειται να φαει αν δεν εχει ενα twix να τη περιμενει τελειωνοντας το φαι της.δεν ειναι παχουλη αλλα ετσι οπως παει τη κοβω να γινεται...δικες εμπειριες και συμβουλες??? Smile

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ούτε εγώ έδινα στα δικά μου τέτοια μέχρι κάποια ηλικία βέβαια.Τώρα που πάνε σχολείο δυστυχώς δεν μπορώ να το αποφύγω και δεν μπορώ να αποφύγω τον παππού που τους παίρνει ότι θέλουν.Απλά κάνε το κορόιδο.Ότι σήμερα δεν έχουμε θα πάρουμε αύριο και τέτοια ίσως ξεχαστεί

http://www.leptomeria.gr

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διάβασα κάπου(δε θυμάμαι που) ότι δεν πρέπει να απαγορεύουμε τις λιχουδιές αλλά κι ούτε να επιβραβεύουμε το φαγητό του με γλυκά. ΄δηλαδή αν δε θέλει να φάει χωρίς μια σοκολάτα, μη φάει. θα πεινάσει κα θα φάει.εγώ ήμουν τέτοιο παιδί. το τι σοκολάτες και βλακείς ήθελα δε λέγεται. ακόμα είναι δηλαδή. οι γονείς μου δε μου απαγόρευαν απλά δεν είχαν στο σπίτι.όταν μαγάλωσε πήγαινα κι έπαιρνα μόνη μου, αλλά κάτι γλύτωνα πιστεύω που δεν υπήρχαν στο σπίτι

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΣΤΗΝ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΣ ΑΜΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΚΤΛ
ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Smile

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Διάβασα κάπου(δε θυμάμαι που) ότι δεν πρέπει να απαγορεύουμε τις λιχουδιές αλλά κι ούτε να επιβραβεύουμε το φαγητό του με γλυκά. ΄δηλαδή αν δε θέλει να φάει χωρίς μια σοκολάτα, μη φάει. θα πεινάσει κα θα φάει.εγώ ήμουν τέτοιο παιδί. το τι σοκολάτες και βλακείς ήθελα δε λέγεται. ακόμα είναι δηλαδή. οι γονείς μου δε μου απαγόρευαν απλά δεν είχαν στο σπίτι.όταν μαγάλωσε πήγαινα κι έπαιρνα μόνη μου, αλλά κάτι γλύτωνα πιστεύω που δεν υπήρχαν στο σπίτι

Ετσι μου φαινεται κ εμενα. Ποσο θα μεινει νηστικη?
Μπορεις να της δινεις σοκολατα υγειας, εχει μικρα σοκολατακια υγειας, αυτα δινω κ εγω στα μικρα. Κ μπεργκερ μπορεις να της φτιαχνεις στο σπιτι,χοτ ντογκ,πατατακια (αλλη ορεξη δεν ειχες θα μου πεις Laughing ). Αλλα αν φαει κ μια φορα ενα μπεργκερ δεν χαλασε ο κοσμος,εχει κ καθαρα μαγαζια (πιο καθαρα απο τα γνωστα δλδ)

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω παντως διαφωνω με το να μην εχουμε τιποτα στο σπιτι,οπως επισης διαφωνω με το να μην τρωνε διαφορα τετοια, προφανως οχι να τρωνε ολη μερα και οχι να τα τρωνε αντι για φαγητο, αλλα μπορεις να βαλεις κανονες π.χ. θα φας στς 5 το απογευμα ή θα τρως κατι μικρο μερα παρα μερα ή θα φας 2 μπισκοτα, το παιδι μου ειναι αποδεδειγμενα μπισκοτου, δεν τη νοιαζει πολυ τι μπισκοτο, ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει!τωρα τρωει τα πτι μπερ και τα digestive χωρις ζαχαρη και οταν ειχε διαρροια ετρωγε ρυζογκοφρετες, μπισκοτα της εχω πει οτι τρωει 2 ή τρια(εβαλα χερι και στο παππου και στη γιαγια που την αφηναν να τρωει μισο κουτι!)της αρεσει και η σοκολατα(γιατι να μην της αρεσει αλλωστε!)τρωει τα σοκολατακια ιον με μαυρη σοκολατα καπως γλιτωσαμε και απο αυτο και οταν παμε στη γιατρο που εχει καραμελες τρωει μια ή δυο, κλαιει για να παρει και γλυφιντζουρι αλλα δεν την αφηνω, βεβαια το παιδι μου ειναι ακομα σχεδον 2, αλλα αυτο το συστημα θα ακολουθησω και οπου με βγαλει!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμείς στο σπίτι έχουμε πάντα κανα δυο καλούδια αλλά τα βγάζουμε μόνο αν έρθουν άλλα παιδάκια. γενικά στο σπίτι δεν τρώει γλυκά. ίσως κανένα κεκάκι κίντερ κάθε 2-3 μέρες.
όταν όμως βγαίνουμε και εκεί που θα πάμε έχει διαφορα "σκατολοϊδια" την αφήνω να φάει. δεν την περιορίζω. μόνο αναψυκτικά δεν έχει πιει ποτέ.
όταν πάει στους γονείς μου είναι σιγουρακι οτι θα τη φλομώσουν στο γλυκό//παγωτό/καραμέλα, αλλά δεν λέω τίποτα γιατί τους βλεπει μια φορά το μήνα και θεωρώ οτι η δουλειά των παππούδων είναι να μην χαλάνε χατήρια στα εγγόνια. βασικά και να έλεγα μάλλον θα με έγραφαν στα παλιά τους τα παππούτσια οι γονείς μου και θα τα έδιναν κρυφά Smile

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:εμείς στο σπίτι έχουμε πάντα κανα δυο καλούδια αλλά τα βγάζουμε μόνο αν έρθουν άλλα παιδάκια. γενικά στο σπίτι δεν τρώει γλυκά. ίσως κανένα κεκάκι κίντερ κάθε 2-3 μέρες.
όταν όμως βγαίνουμε και εκεί που θα πάμε έχει διαφορα "σκατολοϊδια" την αφήνω να φάει. δεν την περιορίζω. μόνο αναψυκτικά δεν έχει πιει ποτέ.
όταν πάει στους γονείς μου είναι σιγουρακι οτι θα τη φλομώσουν στο γλυκό//παγωτό/καραμέλα, αλλά δεν λέω τίποτα γιατί τους βλεπει μια φορά το μήνα και θεωρώ οτι η δουλειά των παππούδων είναι να μην χαλάνε χατήρια στα εγγόνια. βασικά και να έλεγα μάλλον θα με έγραφαν στα παλιά τους τα παππούτσια οι γονείς μου και θα τα έδιναν κρυφά Smile


Εμεις μενουμε μαζι με το παππου και τη γιαγια!!γι αυτο δεν τους αφηνω, αμα τους αφησω, ο μπαμπας μου ειδικα, ειναι ικανος να της δινει ενα κουτι μπισκοτα καθε απογευμα που γυρναει απ το παιδικο!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:
florentiab έγραψε:εμείς στο σπίτι έχουμε πάντα κανα δυο καλούδια αλλά τα βγάζουμε μόνο αν έρθουν άλλα παιδάκια. γενικά στο σπίτι δεν τρώει γλυκά. ίσως κανένα κεκάκι κίντερ κάθε 2-3 μέρες.
όταν όμως βγαίνουμε και εκεί που θα πάμε έχει διαφορα "σκατολοϊδια" την αφήνω να φάει. δεν την περιορίζω. μόνο αναψυκτικά δεν έχει πιει ποτέ.
όταν πάει στους γονείς μου είναι σιγουρακι οτι θα τη φλομώσουν στο γλυκό//παγωτό/καραμέλα, αλλά δεν λέω τίποτα γιατί τους βλεπει μια φορά το μήνα και θεωρώ οτι η δουλειά των παππούδων είναι να μην χαλάνε χατήρια στα εγγόνια. βασικά και να έλεγα μάλλον θα με έγραφαν στα παλιά τους τα παππούτσια οι γονείς μου και θα τα έδιναν κρυφά Smile


Εμεις μενουμε μαζι με το παππου και τη γιαγια!!γι αυτο δεν τους αφηνω, αμα τους αφησω, ο μπαμπας μου ειδικα, ειναι ικανος να της δινει ενα κουτι μπισκοτα καθε απογευμα που γυρναει απ το παιδικο!


ίδιοι είναι όλοι τους; Smile
σα να μιλάς για τον πατέρα μου

και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα. δίκιο έχεις

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
andith έγραψε:Εγω παντως διαφωνω με το να μην εχουμε τιποτα στο σπιτι,οπως επισης διαφωνω με το να μην τρωνε διαφορα τετοια, προφανως οχι να τρωνε ολη μερα και οχι να τα τρωνε αντι για φαγητο, αλλα μπορεις να βαλεις κανονες π.χ. θα φας στς 5 το απογευμα ή θα τρως κατι μικρο μερα παρα μερα ή θα φας 2 μπισκοτα, το παιδι μου ειναι αποδεδειγμενα μπισκοτου, δεν τη νοιαζει πολυ τι μπισκοτο, ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει!τωρα τρωει τα πτι μπερ και τα digestive χωρις ζαχαρη και οταν ειχε διαρροια ετρωγε ρυζογκοφρετες, μπισκοτα της εχω πει οτι τρωει 2 ή τρια(εβαλα χερι και στο παππου και στη γιαγια που την αφηναν να τρωει μισο κουτι!)της αρεσει και η σοκολατα(γιατι να μην της αρεσει αλλωστε!)τρωει τα σοκολατακια ιον με μαυρη σοκολατα καπως γλιτωσαμε και απο αυτο και οταν παμε στη γιατρο που εχει καραμελες τρωει μια ή δυο, κλαιει για να παρει και γλυφιντζουρι αλλα δεν την αφηνω, βεβαια το παιδι μου ειναι ακομα σχεδον 2, αλλα αυτο το συστημα θα ακολουθησω και οπου με βγαλει!!
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ( ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ) ΓΙΤΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΣΥ ΕΝΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα ΤΗΣ βαλεισ ένα πρόγραμμα κάθε ποτέ θα τρωει όχι ΟΜΩΣ ΑΜΕΣΩΣ μετά το φαγητό για να μην το συνδιασει έτσι.φτιάξτε μαζί το πρόγραμμα για να μη νομίσει ότι την πιεζεισ.ΜΠΟΡΕΙΣ να ορισεισ μια συγκεκριμμενη μέρα που θα μπορεί να φάει λίγο παραπάνω εφόσον ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ τρώει σωστά.ΙΣΩΣ έτσι συμφωνισει και τα βρείτε μεταξύ ΣΑΣ και θα ΜΠΟΡΕΙΣ να την ελεγχεισ περισσότερο.

giollanda


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εμενα ο μικρος μου εχει μια εμμονη με τις σοκολατες. Εφτασε σε σημειο που αρνιοταν και το φαγητο. Ο πατερας μου ελεγε αστον τις θερμιδες του τις παιρνει ετσι και αλλιως αδυνατος ειναι.
Βεβαια εφτασα σε σημειο να μην μπορω να το ελεγχω γιατι δεν ετρωγε σχεδον τιποτα αλλο. τελικα αρχισα να τα αραιωνω σημαντικα και μερικες φορες τον αφηνα για λιγο να πεινασει και του εδινα τη σοκολατιτσα ασχετη ωρα με τις ωρες φαγητου. Καπως ετσι καταφερα τελικα να τον κοντρολαρω τωρα.

care

care
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sofia lara έγραψε:Θα ΤΗΣ βαλεισ ένα πρόγραμμα κάθε ποτέ θα τρωει όχι ΟΜΩΣ ΑΜΕΣΩΣ μετά το φαγητό για να μην το συνδιασει έτσι.φτιάξτε μαζί το πρόγραμμα για να μη νομίσει ότι την πιεζεισ.ΜΠΟΡΕΙΣ να ορισεισ μια συγκεκριμμενη μέρα που θα μπορεί να φάει λίγο παραπάνω εφόσον ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ τρώει σωστά.ΙΣΩΣ έτσι συμφωνισει και τα βρείτε μεταξύ ΣΑΣ και θα ΜΠΟΡΕΙΣ να την ελεγχεισ περισσότερο.
καλη ιδεα να φιαξει το προγραμμα της.δε το χα σκεφτει.κ της αρεσουν τετοιου ειδους πλανα.ευχαριστω!

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω παντα κατι εχω σε σοκολατα και αμα φαει θα του δωσω ενα σοκολατακι υγειας. βεβαια και ολα τα αλλα τα επιτρεπω αλλα με μετρο

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
goldy213 έγραψε:ούτε εγώ έδινα στα δικά μου τέτοια μέχρι κάποια ηλικία βέβαια.Τώρα που πάνε σχολείο δυστυχώς δεν μπορώ να το αποφύγω και δεν μπορώ να αποφύγω τον παππού που τους παίρνει ότι θέλουν.Απλά κάνε το κορόιδο.Ότι σήμερα δεν έχουμε θα πάρουμε αύριο και τέτοια ίσως ξεχαστεί


De mporeis na koroideueis to paidi mias kai i tileorasi apo moni tis einai ikani na ta proballei ola! Kai ta upoloipa paidakia sto sxoleio.Apo kei kai pera i suzitisi einai to basikotero kai to metro panw apo ola! Oi pappoudes einai enas astathmitos paragontas. Egw akoma den eimai manoula alla megalwnw tin anipsia mou, kai pragmatika kinigame tous pappoudes! Fusika kai zitaei, paidi einai alla prospathoyme na tis eksigoume kai na mi ta exoume se koini thea.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις