Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 8:18 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
adda έγραψε:Η μικρη οταν ξυπναγε το βραδυ αντι για γαλα της εφτιαχνα λιγο χαμομιλι αλλα πολλες φορες ξυπνουσε και με το που την επαιρνα αγκαλιτσα κοιμοταν παλι.
Τωρα και τα 2 τα μωρα μου κοιμουντε απο τις 11 το βραδυ το αργοτερο και ξυπνανε 11 το πρωι.

εμενα παλι το χαμομηλι δεν κανει τίποτα!αμα δεχτει την πιπιλα κοιμαται καμια ωριτσα και μετα γαλα οπωσδηποτε!

27αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 10:57 am

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτα τα δοντια τα ατιμα φταινε!!!!!
απαπαπαπαπαπα τα καημενα τι τραβανε...
δοκιμασε το ελαιο λεβαντας...βαζεις λιγες σταγονες 2-3 σε χλιαρο νερακι και τον βουτας στο μπανακι του!!χαλαρωνουν πολυ..τα μωρακια οταν πονανε..φοβουνται..δωστε πολλες αγκαλιτσες.εφοδιασου με υπομονη...και ολα θα πανε καλα!!

28αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 12:44 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:τελικά το τεσταρα
δεν έχει θέμα να κάθεται με τον πατέρα της
κοιμάται μόνο αν φάει γεύμα γάλα κανονικα
τι σημαινει αυτό? Shocked
πάντως την κρεμα της την τρώει κανονικά, είναι φαγωμένη δηλ. γιατί παίρνει και τόσα ml γάλα(κανονικό γεύμα για την ηλικία της)για να κοιμηθεί?
αν ήθελε την παρηγοριά να πιει γάλα θα έπινε λίγο και θα της αρκούσε
να πω βέβαια ότι δεν το έχω παρατηρήσει πάρα πολλές φορές, 2-3 όμως μόνο έτσι κοιμήθηκε χωρίς κλάμματα

λέτε να κάνω κακό που της δίνω και μετά να αναζητά το γάλα, και να προσθέσουμε γεύματα?
αυτό μας έλειπε Shocked

Καλα κανεις και της δινεις γαλα. Κι εμενα υπηρχε διαστημα που της εδωσα και 4 μιση ηωρα το πρωι. Διψαει μαλλον Ντινα...Δωσε λιγο νερο για αλλαγη...Να δεις. Μαλλον διψα θα ειναι...

29αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 1:24 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχω ακουσει οτι οι πονοι των δοντιων ειναι σαν τους πονους της γεννας..θελω να πιστευω οτι ειναι βλακειες..και επισης στο χωριο μου λενε οτι αν ηξερε η μανα το τι πονο τραβαει το παιδι θα φορουσε μαυρα απο την θλιψη...χαζομαρες..

30αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 2:52 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria-eva έγραψε:εχω ακουσει οτι οι πονοι των δοντιων ειναι σαν τους πονους της γεννας..θελω να πιστευω οτι ειναι βλακειες..και επισης στο χωριο μου λενε οτι αν ηξερε η μανα το τι πονο τραβαει το παιδι θα φορουσε μαυρα απο την θλιψη...χαζομαρες..


εγώ φοράω ούτως ή άλλως μαύρα! Laughing
άρα είμαι μέσα όπως και να έχει Laughing Laughing Laughing
τίποτα κορίτσια και σήμερα έκλαψε και βράδυ
μόνο με ντεπόν κοιμήθηκε αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή κουράστηκε να γκρινιάζει Rolling Eyes
άννα μου μόνο με νερό ή μόνο με χαμομήλι δεν κάνουμε δουλειά σίγουρα
πίνει λίγο και μετα αν τη βάλω στην κούνια η γνωστή κλάψα
σε συνδυασμό με γάλα-όταν το πιεί όλο και το βλέπω ότι θα έπινε κι άλλο-ναι πίνει και ίσως βοηθάνε και αυτά...

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

31αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 2:55 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρια-ευα μη τα πετας ετσι βρε κοριτσι μου και σημερα η μικρη σπαραξε στο κλαμα μιλαμε με τα δοντια της, ειδα και αυτο που εγραψες χωμα με εκανες τωρα αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787

32αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 2:58 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pana έγραψε:
cuggi έγραψε:δεν νομιζω να ζεσταινεται γιατι βαζω το αιρ οποτε δεν ειναι αυτο....
\
ισως βγαζει δοντακια μηπως λιγο ντεπονακι?
ρωτα και τον παιδιατρο η συνυφαδα μου που περασε απο αυτη την φαση τελικα η μικρη ειχε ουρολοιμωξη απυρετη
γιατι φαση σαν ντινακι την δικια σου
ουυυυυ περναμε συνεχεια
μεσα στην νυχτα ξυπναει και 10 φορες
επι 1 μηνα δεν ηθελε την κουνια της

κοιμοταν στα χερια και μετα την εβαζα και αυτο ουρλιαζε
τελικα ηταν τα δοντια και απλα οταν ηρεμουσε καταλαβαινε τον πονο της εδωσα αλγκοφρεν και ηρεμησαμε
και τωρα 17 μηνων θα ξυονησει και 10 φορες κλαει της βαζω πιπιλα και κοιμαται αλλες φορες της δινω και γαλα εαν δω οτι ουρλιαζει και δεν θελει με τιποτα να ξανακοιμηθει
αλλα γενικα και η δικια μου εχει περασει απο πολλες φασεις με τον υπνο

τι ειναι το αλγκοφρεν; για τα δοντια; για πες

33αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 9:48 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το algofren είναι σιρόπι αντιπυρετικο αναλγητικο και αντιφλεγμονωδες πιο δυνατό από το Depon και κάνει μόνο κάθε 6 ώρες . Το πήραμε τώρα που είχε ωτιτιδα και την βοήθησε πολύ.

34αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 10:58 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ...ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΥΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΟΛΛΑ.... ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ)ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΝΑΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ...... ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!! ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΠΑΡΑΖΕ...... ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Shocked
ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ!!! ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ!!! ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? Rolling Eyes Rolling Eyes
ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΑΡ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΒΑΣΑΝΙΖΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

35αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Κυρ Ιουλ 04, 2010 1:34 am

angelikigiannis

angelikigiannis
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΧΩ ΚΑΙ 2 ΓΙΟΥΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ 4 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ 15 ΜΗΝΩΝ.Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 1 ΕΤΩΝ ΗΤΑΝ ΟΡΘΙΟΣ 20 ΩΡΕΣ ΣΤΟ 24ΩΡΟ.ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΩΣΠΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΠΑΡΑΖΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΜΕ ΑΝΑΦΥΛΗΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΒΑΖΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΣΤΑ ΑΦΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ!ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΩΡΑ,ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΟΙΜΟΤΑΝ, ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 3 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ8 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΩ;

36αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Δευ Ιουλ 05, 2010 6:12 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:ναι το σκεφτηκα και αυτο αλλα εμείς έχουμε ήδη δύο και ξέρω πως περίπου αντιδράει σε αυτά
ίσως βέβαια να είναι κανένα ζόρικο δεν ξέρω
αλλά σάλια δεν έχει οπότε δύσκολο Rolling Eyes
σαλια δεν ειναι απαραιτητο να εχει
κοριτσια αυπνιες εχουν απο τα δοντια που ετοιμαζονται να βγαλουν!
δεν ειναι καθολου μικρα αν αυτο σκεφτεστε!
λιγο ντεπον αν ειναι με πολυ κλαμα το μωρο να δινετε, αλλιως δεν χρειαζεται και δεν θα βοηθησει στον υπνο.
η κρεμα για τα ουλα ανακουφιζει αρκετα.
η περιοδος της αυπνιας θα φευγει μολισ σκαει μυτη καποιο δοντι και θα επανερχεται για το επομενο Rolling Eyes
κουραγιο μεχρι τα πρωτα 16 δοντια θα κρατησει albino
εσεις το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι πολλες αγκαλιες για να αισθανονται ασφαλεια.

http://nov08mommies.forumotion.net

37αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Δευ Ιουλ 05, 2010 6:18 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καμια φορα τα μωρα μας πεινανε κι ας εχοπυν φαει κανονικα.
αν ζηταει το παιδι γαλα ας του το δινουμε χωρις τυψεις.
επισης ας απενοχοποιησουμε το κρεββατι της μαμας κ του μπαμπα. αν γινεται με μετρο το παιδι μια χαρα θα κοιμαται στο κρεββατι του. (η δικια μου 19 τωρα κοιμαται μονη της σε μονο κρεββατι κι ας την ειχα στο δικο μας)

επισης προσωπικα δεν συμφωνω με την μεθοδο cry it out. ειναι πολυ μικρα για να υποβαλονται σε κατι τετοιο.

http://nov08mommies.forumotion.net

38αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Δευ Ιουλ 05, 2010 6:26 am

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι ειναι αυτο το πραγμα με μας δεν βγαλαμε ακομη κανενα 10 μηνων, αν περιμενω στα 16 να ησυχασει καηκα..εδω και δυο μηνες ξυπναει καθε βραδυ ποτε με δυνατο κλαμα και ποτε την περνει ο υπνος γρηγορα..την πεμπτη θα ρωτησω την γιατρο μας βαρεθηκα πια καθε μερα της ανοιγω το στομα και τιποτα θα με βλεπει και θα τρεχει το παιδι...ευτυχως πανω απο 3ωρο δεν ξενυχτησαμε. ασε που μενουμε σε πολυκατοικια αν την αφηνω να κλαιει θα μας διωξουν..

39αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Δευ Ιουλ 05, 2010 12:59 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε κορίτσια το δικό μου ή αρρωστο είναι ή μας βλέπει εμάς που δεν είμαστε και στα καλύτερα μας γιατί τώρα ξυπνάει το βράδυ πριν την ώρα της να φάει και δεν τρώει και σχεδόν καθόλου από το φαγητό της
νυστάζει και δε θέλει το κρεβάτι της
άρα ή πονάει από κάτι συμπεριλαμβανομένων των δοντιών της ή πάει με το κλίμα του σπιτιού Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

40αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Δευ Ιουλ 05, 2010 9:02 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:ε κορίτσια το δικό μου ή αρρωστο είναι ή μας βλέπει εμάς που δεν είμαστε και στα καλύτερα μας γιατί τώρα ξυπνάει το βράδυ πριν την ώρα της να φάει και δεν τρώει και σχεδόν καθόλου από το φαγητό της
νυστάζει και δε θέλει το κρεβάτι της
άρα ή πονάει από κάτι συμπεριλαμβανομένων των δοντιών της ή πάει με το κλίμα του σπιτιού Rolling Eyes


Επηρρεαζονται δηλαδη? Ντινα μπορει και εχεις δικιο γιατι η δικια μου τα εκανε αυτα σε περιοδο δυσκολη για εμενα.
Μμμμ....λες?
Παντως ειναι φαση σιγουρα. Θα περασει δεν υπαρχει θεμα.

41αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Δευ Ιουλ 05, 2010 9:03 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ...ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΥΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΟΛΛΑ.... ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ)ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΝΑΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ...... ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!! ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΠΑΡΑΖΕ...... ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Shocked
ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ!!! ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ!!! ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? Rolling Eyes Rolling Eyes
ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΑΡ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΒΑΣΑΝΙΖΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ!


Αναστασια μου δοκιμασες το καροτσι?
Εγω την βαζω ακομα-βεβαια ειναι μεγαλη τωρα και σε ανακλιση παλι- αλλα εχει την αισθηση οτι αν ξαπλωσεις διπλα στον καναπε ειστε μαζι. Βαλτη στο ιδιο υψος με σενα και χαιδευε την.

42αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τρι Ιουλ 06, 2010 3:32 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα Κ. έγραψε:
anastasia έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ...ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΥΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΟΛΛΑ.... ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ)ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΝΑΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ...... ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!! ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΠΑΡΑΖΕ...... ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Shocked
ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ!!! ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ!!! ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? Rolling Eyes Rolling Eyes
ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΑΡ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΒΑΣΑΝΙΖΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ!


Αναστασια μου δοκιμασες το καροτσι?
Εγω την βαζω ακομα-βεβαια ειναι μεγαλη τωρα και σε ανακλιση παλι- αλλα εχει την αισθηση οτι αν ξαπλωσεις διπλα στον καναπε ειστε μαζι. Βαλτη στο ιδιο υψος με σενα και χαιδευε την.
les να βαλω μεσα το καροτσι? και μετα οταν κοιμηθει στην κουνια τησ? τωρα 2 μερεσ εχω βαλει ενα παπλωματακι στο πατωμα του δωματιου τησ ξαπλωνω εκει μαζι τησ και οταν την παρει ο υπνοσ την βαζω στην κουνια τησ αλλα σε καμμια ωριτσα ξυπναει και κλαιει... εχουν γινει χειροτερα τα πραγματα απο τοτε που ξεκινησα παλι να την περνω αγκαλια οταν κλαιει...

http://FRAOU8@YAHOO.GR

43αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τρι Ιουλ 06, 2010 3:36 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξερω ναι...ετσι ειναι...Αυτη η εξαρτηση ειναι αν και πολυ γλυκια κουραστικη.
Το καροτσι εγω συνεχεια το χρησιμοποιω δεν ξερω ειναι πως βολευει...
Τι αλλο να σου προτεινω...μμμ...Αν της εβαζες τραγουδακια στην κουνια και κανα παιχνιδακι? Λεω εγω -φανταζομαι οτι θα τα εχεις εξαντλησει ολα...
Δοκιμασε παντως με το καροτσι λιγο DVD και κανα τραγουδακι. Αστην να κοιμηθει κανα μισαωρο εκει και στον βαθυ τον υπνο την παιρνεις στην κουνια.

44αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τρι Ιουλ 06, 2010 3:36 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia έγραψε:
Αννα Κ. έγραψε:
anastasia έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ...ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΥΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΟΛΛΑ.... ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ)ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΝΑΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ...... ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!! ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΠΑΡΑΖΕ...... ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Shocked
ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ!!! ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ!!! ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? Rolling Eyes Rolling Eyes
ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΑΡ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΒΑΣΑΝΙΖΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ!


Αναστασια μου δοκιμασες το καροτσι?
Εγω την βαζω ακομα-βεβαια ειναι μεγαλη τωρα και σε ανακλιση παλι- αλλα εχει την αισθηση οτι αν ξαπλωσεις διπλα στον καναπε ειστε μαζι. Βαλτη στο ιδιο υψος με σενα και χαιδευε την.
les να βαλω μεσα το καροτσι? και μετα οταν κοιμηθει στην κουνια τησ? τωρα 2 μερεσ εχω βαλει ενα παπλωματακι στο πατωμα του δωματιου τησ ξαπλωνω εκει μαζι τησ και οταν την παρει ο υπνοσ την βαζω στην κουνια τησ αλλα σε καμμια ωριτσα ξυπναει και κλαιει... εχουν γινει χειροτερα τα πραγματα απο τοτε που ξεκινησα παλι να την περνω αγκαλια οταν κλαιει...

λογω ζεστης θα ειναι...

45αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τρι Ιουλ 06, 2010 3:46 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχθεσ τησ εβαλα και air condition......... τι να πω!?

http://FRAOU8@YAHOO.GR

46αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τετ Ιουλ 14, 2010 7:58 am

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εχω τρελαθει απο τις αυπνιες το Ευακι μου ξυπναει και τσιριζει στον υπνο εδω και κατι εβδομαδες και η κατασταση οσο παει και χειροτερευει χθες δεν κοιμηθηκαμε σχεδον καθολου.κατα τις 5 δεν αντεξα αλλο και την πηρα στο κρεβατι μας και κοιμηθηκε ειναι καιρος τον δοντιων αλλα νομιζω οτι κατι φοβαται..για δειτε οποιες ενδιαφερονται βρηκα και αυτοhttp://www.babyspace.gr/Article/child-sleep-disorders/179-491.html

47αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τετ Ιουλ 14, 2010 8:01 am

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασια εσεις ηρεμισατε?σε σκεφτομουν χθες απο οτι βλεπω θα κανω εφαρμογη το πατωματατο αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787

48αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τετ Ιουλ 14, 2010 11:57 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria-eva έγραψε:Αναστασια εσεις ηρεμισατε?σε σκεφτομουν χθες απο οτι βλεπω θα κανω εφαρμογη το πατωματατο αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787 αυπνιες.... - Σελίδα 2 534787
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΔΙΒΑΣΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ.... ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ( ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ...)ΝΑΙ! ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙΣ???????????? ΦΟΒΕΡΟ!!!! ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΝΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ.... ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ... ΑΧ!!!!!
ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ!!!!
ΕΧΘΕΣ!!! ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.... ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ!!!! ΜΑΣ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΑΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ (ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ) ΞΑΠΛΩΣΕ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ... ΜΟΛΙΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΟΥ!!!!! 2 ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΕ ΤΡΕΛΑ!! ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ(ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,,,,)
Ε! ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΜΕΧΡΙ 5 ΞΥΠΝΙΕΣ!!! ΤΙΚΣ ΕΔΩΣΑ ΝΤΕΠΟΝ, ΓΑΛΑ, ΠΙΠΙΛΑ, ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΒΟΛΤΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΤΗΝ ΚΟΥΝΗΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΟΥΝΙΑ... ΟΥΦ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! 5 ΟΚΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ 7.30 ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΟΔΙ!!!!
ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ? ΟΕΟ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ....

http://FRAOU8@YAHOO.GR

49αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Τετ Ιουλ 14, 2010 12:01 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria-eva έγραψε:κοριτσια εχω τρελαθει απο τις αυπνιες το Ευακι μου ξυπναει και τσιριζει στον υπνο εδω και κατι εβδομαδες και η κατασταση οσο παει και χειροτερευει χθες δεν κοιμηθηκαμε σχεδον καθολου.κατα τις 5 δεν αντεξα αλλο και την πηρα στο κρεβατι μας και κοιμηθηκε ειναι καιρος τον δοντιων αλλα νομιζω οτι κατι φοβαται..για δειτε οποιες ενδιαφερονται βρηκα και αυτοhttp://www.babyspace.gr/Article/child-sleep-disorders/179-491.html
ΛΕΣ ΡΕ ΕΥΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ?Μεταβατικά στάδια
Η ανάπτυξη του μωρού εξελίσσεται συχνά με απότομα ξεπετάγματα που ανατρέπουν το καθημερινό του πρόγραμμα και έχουν αντίκτυπο και στον ύπνο.
Πριν από τις μεγάλες αλλαγές στη ζωή του, όπως όταν σταθεί όρθιο ή όταν ετοιμάζεται να περπατήσει, το μωρό είναι πιθανό να ξαναρχίσει να ξυπνάει ξαφνικά τη νύχτα ή να μην θέλει να πάει να κοιμηθεί. Είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτές οι μεγάλες αλλαγές να το αναστατώνουν. Έχει μόλις κατακτήσει μια νέα δεξιότητα και θέλει να την εξασκεί συνέχεια! Οι γονείς δείξτε κατανόηση γιατί αυτές οι φάσεις θα περάσουν σε δυο ή το πολύ τρεις εβδομάδες και το πρόγραμμα θα επανέλθει στην κανονική του ροή. Τα μωρά συνήθως όταν περπατήσουν παίζουν τόσο πολύ όλη την ημέρα που το βράδυ πέφτουν για ύπνο αδιαμαρτύρητα.
Αν το κλάμα του είναι επίμονο και δεν μπορούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει ή αν έχει συνεχείς εφιάλτες, φαινόμενο του νυχτερινού τρόμου, συμβουλευόμαστε τον παιδίατρο.

--------------------------------------------------------------------------------
↑ αρχή ιστοσελίδας
↓ τέλος ιστοσελίδας

--------------------------------------------------------------------------------

http://FRAOU8@YAHOO.GR

50αυπνιες.... - Σελίδα 2 Empty Απ: αυπνιες.... Σαβ Ιουλ 17, 2010 6:49 am

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ αναστασια εισαι και διακοπες και δεν μας βλεπεις ελπιζω να ησυχασατε και φυσικα να περνατε καλα...εγω απο αυτο το αρθρο περνω κουραγιο αλλα με τη νυστα τη κουραγιο να κανεις που παραπατας συνεχεια...να πω την αληθεια 2 βραδια ειναι που κοιμομαστε σερι χωρις να ακουστει καθολου αφου πλεον μου εγινε συνηθεια και ξυπναω εγω καθε τοσο και παω και την βλεπω...περαστικα να ειναι ολα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις