Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
121 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 121 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εχω κουραστει πολυ εδω κ 2 μηνες ειμαι στο παρα πεντε να κοψω τον θηλασμο κ ολο λεω κανε υπομονη...το θεμα εχει ως εξης...το μωρο απο νεογεννητο ηταν σουπερ!!!Δηλαδη απο την αρχη κ μεχρι 1.5 μηνων ουτε πονακια ουτε κολλημενο στο στηθος ουτε θηλαζε ωρες ετρωγε ικανοποιητικα περιπου γυρω στο 10λεπτο με προγραμμα κιολας καθε 3 με 4 ωρες(μονη της)κ εβαζε παρακαλω 40 γραμμ.την ημερα κ κοιμοταν κιολας κ ολα οκ(εκτος της νυχτας που ξυπναγε για να φαει που κανα 10ημερο το σταματησε κ πηγαινε σερι μεχρι το πρωι)!Μετα τον 1.5 μηνα κλαμα συχνα κ στο στηθος χτυπιεται κ να τεντωνεται λεω πονακια υπομονη....τπτ....λεω γοπ παιρνει σιροπι τπτ...λεω γαλακτοκομικα τα κοβω παλι τπτ...(ενταξει εχει καπως χαλαρωσει δεν χτυπεται τοσο βεβαια αλλα κ παλι συνεχιζει ομως)...Τι γινεται θα σκασω???Κανω κατι λαθος??που τρεχω σαν τη παλαβη να τα προλαβω ολα που γυρισα κ δουλεια με το θηλαστρο κολα αυτα τα κανω για να φαει το μωρο το καλο γαλα γοα τ5α αντισωματα κλπ??...γιατι το κανει αυτο ρε γαμωτο??Ολα χαλασαν μετα τον 1.5 μηνα ...θηλασμο υπνος(γενικα ημερας-νυχτας)....αν το μωρο θηλαζε κ εδειχνε να ευχαριστιεται χεστηκα ναξυπνησω το βραδυ αλλα αυτη χτυπιεται ή τελοσπαντων τρωει τσιτωμενη(εχει τεντωμενο κορμι)...τωρα ειναι 4.5μηνων...ποια η γνωμη σας??Τι γινεται??Α!κ τρωει μονο 5 λεπτα ειναι φυσιολογικο...απο βαρος ενταξει καλα ειναι..επεσαν οι ρυθμοι βεβαια (*οχι 40 γραμμ την ημερα)αλλα ειναι καλα βαζει περιπου 20 γραμμ την ημερα τωρα...Ειμαι πολυ στεναχωρεμενη κ σιγουρα το περναω κ στο παιδι!!Σκατα φαυλος κυκλος!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταρχην ηρεμησε κ μην αγχωνεσαι γιατι οπως ειπες κ εσυ το μεταδιδεις στο παιδι! Ειμαι πρωτομανα κ δε ξερω κ πολλα ομως θηλαζω τη μικρη μοθ 11 μηνες αποκλειστικα οποτε κατι μπορω να σου πω. Ηρεμια κ χαλαρωση θελει αφου το θελεις τοσο πολυ θα τα καταφερες επιμονη κ υπομονη θελει, απλα το μωρακι μεγαλωνει κ θελει παραπανω. Μη καθεσαι με ενα ρολοι να χρονομετρας μπορει να τρωει 5 λεπτα αλλα αυτα τα 5 λεπτα να ειναι χορταστικα γ αυτην! Προσπαθησε να την ηρεμεις να την χαιδευεις να της γλυκομιλασ κ ολα θα πανε καλα!! (κοριτσακι ειναι ετσι?)

elinap


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σου κ να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!εγω δεν τα καταφερα με το θυλασμο κ στα δυο γιατι δεν χωρταιναν!ηρεμουσαν για λιγο κ μετα παλι τα ιδια.οποτε δοκιμασα το μπιμπερο μετα το θυλασμο κ ηρεμουσαν λεσ κ τουσ εδινα ηρεμιστικο κ κοιμοντουσαν.μπορει να μην χορταινει δοκιμασε να του δινεισ συμπληρ με το μπιμπερο.εαν εχει παλει κοληκους κατσε βαλε το ενα σου ποδ πανω στο αλλο και ακουμισε την κοιλιτσα της στο γονατο σου να την εχεισ δηλ να κοιταει το πατωμα.εαν ειναι κοληκοσ αυτη η σταση θατην ηρεμησει και θα καταλαβεις.εαν δεν βγαζεις ακρη ξεκινα να συμπληρ το γευμα τησ κ με μπιμπερο και θα καταλαβεις αμεσως την διαφορα.και εμενα μου λεγανε οτι οσο μεγαλωνει το μωρο θα κατεβαζεισ κ ποιο πολη γαλα αλλα τιποτα μονο νευρα και δεν ηρεμουσαν με τιποτα.κουραγιο οχι νευρα χαιδευε την γιατιη ψυχολογια τησ μαμασ μεταφερετε στο μωρο και αντιδρα κ αυτο το ιδιο.

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κάλησπερα κατα τη γνώμη μου μη δώσεις ξένο κάθε γεύμα ξένο που δίνεις μειωνεις κατα ενα γεύμα το θηλασμο και η δικια μου απο 2,5 μηνών μέχρι 5 είχε βάλει προγραμμα μονη της και μετα το άλλαξε και ακόμη δεν έχει στρώσει . Συνέχισε με το θηλασμο αφού βάζει βάρος είναι όλα καλα απλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη και μιλά του γλυκα ,τραγούδησε το την ώρα που θηλαζεις για να ήρεμη. Υπάρχει ομάδα στο Facebook απανταχού θηλαζουσες λέγεται αν θέλεις γίνει μέλος και αυτές θα σε βοηθήσουν όσο μπορούν, συμβουλεύσου και ένα σύμβουλο θαλάμου μπορείς να βρεις μέσω Ίντερνετ . Ο θηλασμος θέλει υπομονή και επιμονή.

http://www.worldjamboree.gr

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορεις να μπεις κ στο γκρουπ Τhilasmos-Θηλασμος της Βικυς Φαρδογιάννη στο Facebook!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!Έχω και εγώ ένα μπέμπη 4,5 μηνών που θηλάζουμε αποκλειστικά και θα σου πω το εξής. Η ξαδέρφη μου έχει μία μπέμπα 2,5 μηνών και χρειάστηκε να γυρίσει στην δουλειά όταν το μωρό ήτανε 23 ημερών Shocked Shocked Shocked Shocked Μπορείς να το φανταστείς?Αν και τόσο μικρό το μωρό καταλάβαινε την απουσία της (και αυτή σε ένα μόνιμο τρέξιμο ,να βγάζει με το θήλαστρο όσο λείπει για να μην δώσει του μωρού ξένο )και έτσι όταν επέστρεφε το μεσημέρι ,δεν κοιμόταν καθόλου,γκρίνιαζε ,ήθελε μόνο αγκαλιά και γενικότερα μεγάλη ανησυχία.Κάτι που δεν έκανε το ΣΚ που ήτανε όλη μέρα σπίτι και μαζί της. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αρχικά μπορεί απλώς να αντιλαμβάνεται την απουσία σου (σίγουρα την αντιλαμβάνεται) και να αντιδρά έτσι. γιατί εφόσον παίρνει βάρος κανονικά (οκ μετά το τρίμηνο δεν παίνρουν βάρος τόσο πολύ κάθε μέρα,η πρόσληψη βάρους δεν αυξάνεται γραμμικά άλλωστε) τότε είναι εντάξει. Αυτό που θέλω να πω είναι μήπως είναι ψυχολογικό το θέμα?Μπορεί να λέω και βλακείες τώρα,αλλα επειδή το είδα να συμβαίνει.Πάντως μην το βάζεις κάτω. Εμάς από 2,5 μηνών είχε φτιάξει πρόγραμμα το βράδυ με ύπνο 10-4-7 και εδώ και 10 μέρες κάτι έχει πάθει και ξυπνάει στις 3 και μετά στις 6 (και μετά στις 7 εντελώς!!!) με αποτέλεσμα να αισθάνομαι όλο το βράδυ ότι είμαι στο πόδι.Περνάνε και αυτά τις φάσεις τους. Ο παιδίατρος τι σου είπε?

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν η αλαγη του παιδιου συνεπεσε με το που γυρισες δουλεια, οπως λεει και η carrie μπορει να ειναι ψυχολογικο, αν οχι θα σου πω δυο πραγματα γιατι δεν κανεις σαφεις για την γοπ και για την αλεργεια, αν ειχε αλεργεια το πιο πιθανο να ειχε και αλλα συπτωματα, βλενα στα κακακια κτλ, αν εχει γοπ, πρωτον εκανες υπερυχο να εισαι σιγουρη οτι εχει ή δεν εχει, η απλα το μαντεψε ας πουμε ο γιατρος; στο λεω γιατι η δικια μου ειχε μου εκανε τα ιδια μετα απο καθε γευμα, τεντωμα οπως λες και νευρικοτητα σιροπι πηρε και την θηλαζα αλλα δεν την επιανε και μονο οταν αρχισαμε και το αντιαναγωγικο γαλα ηρεμησε η μικρη, ειναι δυο πραγματα που αν δεν τα εχεις ψαξει πρεπει να τα ψαξεις λιγο παραπανω για γοπ ή αλεργεια κτλ να αποκλεισεις αυτα τα κοματια και να δεις απο εκει και περα τι πραγματικα φταιει

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:Αν η αλαγη του παιδιου συνεπεσε με το που γυρισες δουλεια, οπως λεει και η carrie μπορει να ειναι ψυχολογικο, αν οχι θα σου πω δυο πραγματα γιατι δεν κανεις σαφεις για την γοπ και για την αλεργεια, αν ειχε αλεργεια το πιο πιθανο να ειχε και αλλα συπτωματα, βλενα στα κακακια κτλ, αν εχει γοπ, πρωτον εκανες υπερυχο να εισαι σιγουρη οτι εχει ή δεν εχει, η απλα το μαντεψε ας πουμε ο γιατρος; στο λεω γιατι η δικια μου ειχε μου εκανε τα ιδια μετα απο καθε γευμα, τεντωμα οπως λες και νευρικοτητα σιροπι πηρε και την θηλαζα αλλα δεν την επιανε και μονο οταν αρχισαμε και το αντιαναγωγικο γαλα ηρεμησε η μικρη, ειναι δυο πραγματα που αν δεν τα εχεις ψαξει πρεπει να τα ψαξεις λιγο παραπανω για γοπ ή αλεργεια κτλ να αποκλεισεις αυτα τα κοματια και να δεις απο εκει και περα τι πραγματικα φταιει


Που εισαι συ κοριτσαρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ???????????????????????

spyridoula1986

spyridoula1986
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ολα καλα μεχρι που γυρισες στη δουλεια και για να πιει το καλο γαλα βγαζεις το μητρικο με το θηλαστρο πο της το δινει καποιος αλλος...γιαγια...νταντα...μπαμπας δε ξερω,αλλα οχι εσυ και οχι κατ'ευθειαν απο εσενα!!!!κατα τη ταπεινη μου γνωμη και απο την οση εμπειρια απεκτησα θηλαζοντας δυο παιδακια 14 μηνες εκαστο θεωρω χωρις να κανω βεβαια διαγνωση,μια απλη μαμα ειμαι το ενδεχομενο συγχυσης των θηλων,το παιδι να θελει απλα να γυρισει στα παλια....τη παλια του ρουτινιτσα...το γαλατακι απο το μεμε της μανουλας που ειναι μαλακο...τρυφερο και οχι ενα κρυο πλαστικο πραγμα που μυριζει καοτσουκ και σιλικονη....Της λειπει η επαφη με τη μανουλα της,εγω αυτο αισθανομαι και το βιωσα οταν αφησα τον πρωτο μου γιο 8 μηνων και δουλεψα οτι για ενα 6μηνο ζοριστηκε πολυ...
Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να δουλευουν και οι δυο και ειναι απολυτα κατανοητο!!κανε κουραγιο κι εσυ και οταν εισαι σπιτι να κανετε πολλες αγκαλιτσες και χωρις να θελω να φανω κακια,ειμαι απολυτα υπερ του θηλασμου αλλα εγω θα σκεφτομουν τη πιθανοτητα να κοψω το μητρικο τελειως για να μη στεναχωριεται το παιδι...τη μια στηθος την αλλη λειπει και η μαμα μου μου δινουν μπουκαλι...αλλη γευση κτλ....
Smile

MissMonkey


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Koρίτσι μου το ξέρεις πόσο μεγάλος άθλος είναι το οτι θηλάζεις, έτσι?? Θήλασα και εγω το γιο μου 6 μήνες. 2 αποκλειστικά και τεσσέρις με συμπλήρωμα. Το ξένο το έδωσα γιατί δεν χόρταινε. Το ξέρω οτι όταν αυξάνεται η όρεξη του μωρού θα πρέπει να αυξάνεται και η παραγωγή. ΔΕ συνέβη σε μένα αυτό και έτσι έδωσα ξένο. Γνώμη μου είναι να δοκιμάσεις 1-2 φορές με ξένο για να δεις αν χορταίνει και ηρεμεί. Αν εξακολουθεί να έχει την ίδια συμπεριφορά τότε να το ψάξεις περισσότερο. Να σου πω επίσης οτι σε μια περίοδο άγχους το γάλα μου αν και ικανοποιητικό σε ποσότητα δεν είχε "λίπος". Με το λίπος εννοώ την ανώτερη πηχτή στοιβάδα που σχηματίζεται όταν βάλεις το γάλα σου στο ψυγείο και το αφήσεις τουλάχιστον για ένα 2ωρο. Να κάνεις αν θέλεις αυτά που σου προτείνουμε εμείς αλλά να ακούσεις καλύτερα το δικό σου ένστικτο. Κάθε μάνα ξέρει το παιδί της καλύτερα από κάθε άλλο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά Smile

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zizi23 έγραψε:Εχω κουραστει πολυ εδω κ 2 μηνες ειμαι στο παρα πεντε να κοψω τον θηλασμο κ ολο λεω κανε υπομονη...το θεμα εχει ως εξης...το μωρο απο νεογεννητο ηταν σουπερ!!!Δηλαδη απο την αρχη κ μεχρι 1.5 μηνων ουτε πονακια ουτε κολλημενο στο στηθος ουτε θηλαζε ωρες ετρωγε ικανοποιητικα περιπου γυρω στο 10λεπτο με προγραμμα κιολας καθε 3 με 4 ωρες(μονη της)κ εβαζε παρακαλω 40 γραμμ.την ημερα κ κοιμοταν κιολας κ ολα οκ(εκτος της νυχτας που ξυπναγε για να φαει που κανα 10ημερο το σταματησε κ πηγαινε σερι μεχρι το πρωι)!Μετα τον 1.5 μηνα κλαμα συχνα κ στο στηθος χτυπιεται κ να τεντωνεται λεω πονακια υπομονη....τπτ....λεω γοπ παιρνει σιροπι τπτ...λεω γαλακτοκομικα τα κοβω παλι τπτ...(ενταξει εχει καπως χαλαρωσει δεν χτυπεται τοσο βεβαια αλλα κ παλι συνεχιζει ομως)...Τι γινεται θα σκασω???Κανω κατι λαθος??που τρεχω σαν τη παλαβη να τα προλαβω ολα που γυρισα κ δουλεια με το θηλαστρο κολα αυτα τα κανω για να φαει το μωρο το καλο γαλα γοα τ5α αντισωματα κλπ??...γιατι το κανει αυτο ρε γαμωτο??Ολα χαλασαν μετα τον 1.5 μηνα ...θηλασμο υπνος(γενικα ημερας-νυχτας)....αν το μωρο θηλαζε κ εδειχνε να ευχαριστιεται χεστηκα ναξυπνησω το βραδυ αλλα αυτη χτυπιεται ή τελοσπαντων τρωει τσιτωμενη(εχει τεντωμενο κορμι)...τωρα ειναι 4.5μηνων...ποια η γνωμη σας??Τι γινεται??Α!κ τρωει μονο 5 λεπτα ειναι φυσιολογικο...απο βαρος ενταξει καλα ειναι..επεσαν οι ρυθμοι βεβαια (*οχι 40 γραμμ την ημερα)αλλα ειναι καλα βαζει περιπου 20 γραμμ την ημερα τωρα...Ειμαι πολυ στεναχωρεμενη κ σιγουρα το περναω κ στο παιδι!!Σκατα φαυλος κυκλος!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ, ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΕΙΧΕ ΑΡΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΦΤΑΝΕ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΣΤΙΣ 50 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπον το παιδι ξεκινησε να εχει προβλημα πολυ πριν παω δουλεια...βλεννες στα κακα εχει λιγες μου λεει η παιδιατρος φυσιολογικες ειναι αυτες...υπερηχο για γοπ καναμε δεν εδειξε κατι....τι να πω δεν ξερω...αφου εχει γαλα το στηθος μου πως δεν χορταινει???καλα ειμαι κ σε φαση να αλλαξω παιδιατρο βασικα....

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η γνώμη μου είναι αν είσαι σε φάση να αλλάξεις παιδίατρο να το κάνεις πριν αποφασίσεις μόνη σου να κόψεις τον θηλασμό μήπως όντως υπάρχει κάτι που δεν το έχει βρει η παιδίατρος η πρώτη..

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου και κλό κουράγιο με τις αντλησεις και τα ξυπνήματα.
Επειδή είστε ακόμα στο στάδιο του αποκλειστικού θηλασμού και το μωρό σου είναι μικρό, θα σου έλεγα να μιλήσεις με μια σύμβουλο θηλασμού για να σε καθοδηγήσει. Οι αντλήσεις έχουν τα κόλπα τους και ο απλός παιδίατρος δεν είναι απαραίτητο να τα ξέρει.
Μπορείς να επκοινωνήσεις με σύμβουλο La Leche League (δες τα τηλέφωνα εδώ http://thilasmos.com/category/%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D-la-leche-league/ )
Μπορείς να απευθυνθείς σε σύμβουλο γαλουχίας που μπορεί να είναι και παιδίατρος
http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B8%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82/%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%87%CE%AF%CE%B1%CF%82-ibclc-%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%87%CE%AE/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zizi23 έγραψε:Εχω κουραστει πολυ εδω κ 2 μηνες ειμαι στο παρα πεντε να κοψω τον θηλασμο κ ολο λεω κανε υπομονη...το θεμα εχει ως εξης...το μωρο απο νεογεννητο ηταν σουπερ!!!Δηλαδη απο την αρχη κ μεχρι 1.5 μηνων ουτε πονακια ουτε κολλημενο στο στηθος ουτε θηλαζε ωρες ετρωγε ικανοποιητικα περιπου γυρω στο 10λεπτο με προγραμμα κιολας καθε 3 με 4 ωρες(μονη της)κ εβαζε παρακαλω 40 γραμμ.την ημερα κ κοιμοταν κιολας κ ολα οκ(εκτος της νυχτας που ξυπναγε για να φαει που κανα 10ημερο το σταματησε κ πηγαινε σερι μεχρι το πρωι)!Μετα τον 1.5 μηνα κλαμα συχνα κ στο στηθος χτυπιεται κ να τεντωνεται λεω πονακια υπομονη....τπτ....λεω γοπ παιρνει σιροπι τπτ...λεω γαλακτοκομικα τα κοβω παλι τπτ...(ενταξει εχει καπως χαλαρωσει δεν χτυπεται τοσο βεβαια αλλα κ παλι συνεχιζει ομως)...Τι γινεται θα σκασω???Κανω κατι λαθος??που τρεχω σαν τη παλαβη να τα προλαβω ολα που γυρισα κ δουλεια με το θηλαστρο κολα αυτα τα κανω για να φαει το μωρο το καλο γαλα γοα τ5α αντισωματα κλπ??...γιατι το κανει αυτο ρε γαμωτο??Ολα χαλασαν μετα τον 1.5 μηνα ...θηλασμο υπνος(γενικα ημερας-νυχτας)....αν το μωρο θηλαζε κ εδειχνε να ευχαριστιεται χεστηκα ναξυπνησω το βραδυ αλλα αυτη χτυπιεται ή τελοσπαντων τρωει τσιτωμενη(εχει τεντωμενο κορμι)...τωρα ειναι 4.5μηνων...ποια η γνωμη σας??Τι γινεται??Α!κ τρωει μονο 5 λεπτα ειναι φυσιολογικο...απο βαρος ενταξει καλα ειναι..επεσαν οι ρυθμοι βεβαια (*οχι 40 γραμμ την ημερα)αλλα ειναι καλα βαζει περιπου 20 γραμμ την ημερα τωρα...Ειμαι πολυ στεναχωρεμενη κ σιγουρα το περναω κ στο παιδι!!Σκατα φαυλος κυκλος!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


αλαξε-κατι-μετα-τον-1,5-μηνα;;;θελω-να-πω-απειχες-απο-καποιες-τροφες-και-τωρα-τις-εχεις-ενταξει-στην-διατροφη-σου;;εδωσες-πιπιλα;;;;κατι-τελος-παντων-που-το-πρωτο-διαστημα-δεν-εκανες;;;οπως-και-να-εχει-μην-στεναχωριεσαι!καλα-κανεις-και-δεν-παραιτεισαι-απο-τον-θηλασμο-αλλα-εισαι-και-ανθρωπος-!θηλασε-μεχρι-το-σημειο-που-να-σε-ευχαριστει-αλλιως-σταματα-και-μη-σε-πιανουν-οι-ενοχες-οτι-θα-του-στερησεις-το-γαλα-του-!ο-θηλασμος-ειναι-πολυ-ωραιος-οταν-γινεται-με-ευχαριστηση-και-αν-παψει-να-αρεσει-σε-εναν-απο-τους-δυο-δεν-υπαρχει-λογος-να-συνεχιζεται!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις