Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
119 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 119 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια που έχετε χρησιμοποιήσει το symphony της Medela, βοηθήστε με!

Μόλις σήμερα το πήρα. μέχρι χθες είχα το swing. το πήρα για καλύτερα, για μεγαλύτερη αποδοση σε λιγότερο χρόνο, μια που είναι και πιο ασφαλές εφόσον είναι επαγγελματικό νοσοκομειακό.
Έλα όμως που κάνω αρκετή ώρα για να βγάλω 20 ml!

τι δεν κανω σωστα; κάνω μονή άντληση για την ώρα επειδη η μπουμπου τρώει συχνά. δεν υπάρχει πρόβλημα με το symphony είτε το χρησιμοποιείς για μονή είτε για διπλή άντληση.
Αλλά εδώ και τρεις ώρες προσπαθώ με διαλείμματα και το ξαναβαζω σε λειτουργία και ξαναπροσπαθώ και ξανά μέχρι 20 Ml!
έτσι θα πάει; πρεπει μήπως να συνηθίσει το στήθος το θήλαστρο;
βοηθήστε με

Θα εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου έστελνε με πμ το κινητό της κάποια που το χρησιμοποίησε και δεν τα βρήκε σκούρα όπως εγώ!

αφήστε που άρχισα να νομίζω πως δεν έχω γάλα! Crying or Very sad

http://lovinghorses.pblogs.gr/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παιζει μεγαλο ρολο το αγχος σου !! μην κοιτας ποσο γαλα βγαζεις απλα κατσε εκει και κοιτα τηλεοραση !! μπλοκαρεται η ροη με το στρες και για αυτο σου φαινεται οτι δεν εχεις γαλα αλλα γιατι αντλεις αν δεν γινομαι αδιακριτη ;; αφου λες οτι το παιδι θηλαζει κανονικα !!!

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τον τελευταίο καιρό όταν πάμε να θηλάσουμε, όλο αποσπάται η προσοχή της και φεύγει από το στήθος.
κι αν εποιμένω, δεν πείθεται να θηλάσει κι ας πεινάει.
η δεν τη βολέυει η στάση. μη σας πω οτι θέλει κια να κοβουμε βόλτες...
θέλω να υπάρχει γάλα,εχω δοκιμάσει με μπιμπερό και τρώει.
η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι οταν τη βλέπω να μη τρωει και φοβαμαι τι βασρος θα δει ο πσιδιατρος, μπορει να μου πει για ξρενο γαλα, οπως μου είπε τον περασμένο μ΄ληνα, αλλά εγώ δεν έδωσα...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορεις να μην αγχωνεσαι !!!! ;;; και δεν υπαρχει κανεις που θα σου επιβαλει να δωσεις ξενο γαλα στην μικρουλα σου οτι θες εσυ θα κανεις !!! αν δεν υπηρχε το ξενο γαλα τι θα σου ελεγε να της δωσεις κανα κοντοσουβλι ;;;

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ερωτήσεις:

1. οταν βαλω τη χοανη στο στηθος, παταω το πληκτρο λειτουργιας και ανεβαζω σιγα σιγα τις στροφές. έτσι; πρεπει να περασει καποιος χρονος για να παρει μπρος;
και αν παρει μπρος πρεπει να χαμηλώσω τις στροφές;

2. πρεπει να κανω διαλειμμα οταν βλεπω οτι πχ δεν αντλειται γαλα και να ξανασυνεχισω σε λιγο και σε πόσο; η να συνεχισω και θα ξαναπαρει μπρος μονο του; ανεβαζω μετα παλι εγω τις στροφες;

3. δεν πατω το πληκτρο της αντλησης, αφου αντλει μονο του. κανω λαθος ομως ετσι;

http://lovinghorses.pblogs.gr/

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σ' ευχαριστω πολυ για την ψυχολογικη υποστηριξη. τη χρειαζομαι...
με το swing χθες παντως εβγαλα περισσοτερο. με διακοπες παλι, αλλα εβγαλα. ειπα ομως να το σταματησω και να συνεχισω να αντλω με νοσοκομειακο, και για να κανω και αποθηκη.
και οπως προειπα, να υπαρχει γαλα μου για παν ενδεχομενο!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:παιζει μεγαλο ρολο το αγχος σου !! μην κοιτας ποσο γαλα βγαζεις απλα κατσε εκει και κοιτα τηλεοραση !! μπλοκαρεται η ροη με το στρες και για αυτο σου φαινεται οτι δεν εχεις γαλα αλλα γιατι αντλεις αν δεν γινομαι αδιακριτη ;; αφου λες οτι το παιδι θηλαζει κανονικα !!!
Συμφωνώ απόλυτα!!! Κι εγώ έτσι πίστευα κάποια στιγμή γιατί δεν μπορούσα να αντλήσω με το θήλαστρο (και ποτέ δεν τα κατάφερα) και το αποτέλεσμα ήταν να θηλάσω αποκλειστικά 13 μήνες. Μην ανχώνεσαι!!!

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θελω να βγαλω γαλα, και ναχω παντα ετοιμο να δωσω στη μπεμπα, γιατι μου κανει τελευταια πολλα γυμνασια. δεν τρωει οταν καθομαστε πχ. ολο με κοιταζει η κοιταζει δεξια κι αριστερα και εγω ολο τη λεω ελα βρε πουλακι μου αλλα αυτη το χαβα της..
θηλαζουμε και ξαπλωτα κανοντας εγω καμψεις επανω της, αλλα η εγω κουραζομαι ετσι η αυτη. νομιζω πως δεν τρωει οσο θελει. θα ηθελα αν πρεπει να παρει συμπληρωμα να παρει απο το δικο μου γαλα...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι πολυ κουραστικο να αντλεις με το θηλαστρο για να εισαι ενα γευμα μπροστα !! μπορει να εχεις βολευτει και εσυ με αυτο και καλα κανεις αλλα αν την εβαζες σιγα σιγα με κλειστη τηλεοραση της τραγουδουσες κατι κλπ θα ηταν πολυ πιο ευκολο και για εσενα !! τωρα εσυ ξερεις καλητερα !! keep going !!!

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι πολυ κουραστικο να αντλεις με το θηλαστρο για να εισαι ενα γευμα μπροστα !! μπορει να εχεις βολευτει και εσυ με αυτο και καλα κανεις αλλα αν την εβαζες σιγα σιγα με κλειστη τηλεοραση της τραγουδουσες κατι κλπ θα ηταν πολυ πιο ευκολο και για εσενα !! τωρα εσυ ξερεις καλητερα !! keep going !!!

η προτεραιότητά μου είναι ο θηλασμός!!!! και θέλω να θηλάσω μέχρι όσο αντέχουμε και έχουμε γάλα!
και βεβαια ειναι κουραστικη η αντληση, οταν δεν βλεπω να αντλειται το γαλα που θελω. τοτε ειναι που αγχωνομαι, γιατι δεν θελω να μην εχω να δωσω γαλα στο μωρο μου οταν δεν του ταιριαζει εχει διαθεση να θηλασει για οποιοδηποτε λογο.
δεν εχω παψει την προσπαθεια, προσπαθω να μην υπαρχουν πραγματα που θα της αποσπασουν την προσοχη αλλα αυτη, και τον τοιχο ακομα, θελει να τον εξερευνα απο πανω μεχρι κατω!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχει δηλ να σου κανει αυτη ;;; οσο μεγαλωνσει θα σε ψησει καλα χαχαχαχα γερη να ειναι πανω απ ολα !! ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ SYMPHONY! 604962

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athi έγραψε:θελω να βγαλω γαλα, και ναχω παντα ετοιμο να δωσω στη μπεμπα, γιατι μου κανει τελευταια πολλα γυμνασια. δεν τρωει οταν καθομαστε πχ. ολο με κοιταζει η κοιταζει δεξια κι αριστερα και εγω ολο τη λεω ελα βρε πουλακι μου αλλα αυτη το χαβα της..
θηλαζουμε και ξαπλωτα κανοντας εγω καμψεις επανω της, αλλα η εγω κουραζομαι ετσι η αυτη. νομιζω πως δεν τρωει οσο θελει. θα ηθελα αν πρεπει να παρει συμπληρωμα να παρει απο το δικο μου γαλα...
Μην ανησυχείς... θα πεινάσει και θα φάει. Λάβε υπ'όψιν σου ότι ακόμα και δικό σου γάλα να δίνεις με το μπιμπερό, θα πίνει πιο εύκολα η μικρή σου (λόγω της μεγαλύτερης ροής) και μετά δε θα θέλει το στήθος. Ενώ λοιπόν θα επιδιώκεις τον θηλασμό με αυτόν τον τρόπο, θα πετύχεις το αντίθετο. Ο καλύτερος τρόπος είναι ο φυσικός!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν απο οτι κατάλαβα εχεις διπλης άντλησης κ αντλείς απο το ενα..Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα παρατηρήσει οτι εαν δεν έβαζα κ τα δυο (κ μάλιστα ακόμα κ εαν η μια χοάνη δεν εφάρμοζε καλά)δεν τραβούσε σωστά. Δοκίμασε να αντλείς κ απο τα 2.

Φαντάζομαι οτι πατάς το κουμπί για να ξεκινήσει κ περιμένεις 1-2 λεπτά που κάνει τις προθηλαστικές κ μετά απο μόνο του ξεκινά την άντληση.

Μην βιάζεσαι, περίμενε μέχρι να αρχίσει να ρέει το γάλα.

Εχεις κάνει σωστή συναρμολόγηση? Εχεις βάλει τις μεμβράνες σωστά? Μήπως κάποια είναι σχισμένη?

Νιώθεις να τραβάει καλά όταν το ξεκινάς?

Απλά μου φαίνεται περίεργο να αντλείς καλύτερα με το swing, κάτι λάθος πρέπει να κάνεις confused , μην αγχώνεσαι θα το βρούμε Wink . Βάλε να αντλήσεις κ απο τα 2 κ πες μου πως πήγε.. Περιμένω νεα..Εαν δεν βρουμε ακρη θα σου στείλω pm με το κινητό μου

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athi έγραψε:ερωτήσεις:

1. οταν βαλω τη χοανη στο στηθος, παταω το πληκτρο λειτουργιας και ανεβαζω σιγα σιγα τις στροφές. έτσι; πρεπει να περασει καποιος χρονος για να παρει μπρος;
και αν παρει μπρος πρεπει να χαμηλώσω τις στροφές;

2. πρεπει να κανω διαλειμμα οταν βλεπω οτι πχ δεν αντλειται γαλα και να ξανασυνεχισω σε λιγο και σε πόσο; η να συνεχισω και θα ξαναπαρει μπρος μονο του; ανεβαζω μετα παλι εγω τις στροφες;

3. δεν πατω το πληκτρο της αντλησης, αφου αντλει μονο του. κανω λαθος ομως ετσι;

4. με το νοσοκομειακο μπορω να βγαλω όποτε μπορώ γάλα μου, ή πρεπει να ακολουθώ κάποιο πρωτόκολλο άντλησης και ποιο είναι αυτό;

http://lovinghorses.pblogs.gr/

Olivia

Olivia
Admin
Admin
athi έγραψε:ερωτήσεις:

1. οταν βαλω τη χοανη στο στηθος, παταω το πληκτρο λειτουργιας και ανεβαζω σιγα σιγα τις στροφές. έτσι; πρεπει να περασει καποιος χρονος για να παρει μπρος;
και αν παρει μπρος πρεπει να χαμηλώσω τις στροφές;

2. πρεπει να κανω διαλειμμα οταν βλεπω οτι πχ δεν αντλειται γαλα και να ξανασυνεχισω σε λιγο και σε πόσο; η να συνεχισω και θα ξαναπαρει μπρος μονο του; ανεβαζω μετα παλι εγω τις στροφες;

3. δεν πατω το πληκτρο της αντλησης, αφου αντλει μονο του. κανω λαθος ομως ετσι;

Πιστεύω πως τα κάνεις όλα μια χαρά!

Δες αν τα έχεις συνδέσει σωστά, δοκίμασε μια δυο φορές ακόμα τελείως χαλαρή.

Έχει δύναμη στο... ρούφηγμα; Παίζει να έχει ξεπεράσει το όριο των ωρών άντλησης. Αν δεις ότι συνεχίζει, ζήτα να το αντικαταστήσουν!!!

http://www.eimaimama.gr

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Egw antlousa dyo mines me auto to thilastro!i mikri mou den thilase pote logw allwn problimatwn pou den einai tis parousis.
loipwn.. na to baleis apo tin arxi sto terma mpoerei na se ponesei ligo alla tha to sinithiseis!stin arxi kanei prwta to programma gia tin proetoimasia perimene kai molis ksekinisei to kanoniko tha prepei na bgainei kanonika to gala egw otan ligosteue i roi pieza to stithos mou me kiniseis pros to thilastro etsi katebainei kai to gala pou syswreuetai poio pisw sto stithos.simantiko akoma einai na kaneis masaz sto stithos prin apo kathe antlisi!den reiazetai dialeima etsi xalas to programma.egw poly euxaristws na se boithisw kai tilefwnika alla menw Germania an thes steile mou esy se pm to stathero sou giati mporw kai pernw tzampa. to Medela eixe ginei o kalyteros filos mou kai to kserw kala!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις