Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
33 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 33 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
Ελπίζω μες τη βδομάδα να μάθω κ να σου πω. Την Τρίτη κάνω β επιπέδου κ θα του πάω τα αποτελέσματα. Από Παπαγεωργίου τι γνωρίζεις?Πως είναι οι συνθήκες?Μαίες, προσωπικό, καθαριότητα, απόψεις περί θηλασμού? Κ πόσο δύσκολο είναι να γεννήσεις εκεί? Νομίζω δεν εφημερεύει συχνά.[/b]

Είναι πολυ καθαρό νοσοκομείο,αν και απο γιατρούς,νεογνολογους κτλ θεωρώ οτι κορυφή είναι στο Ιπποκράτειο.Απο θέμα θήκες ου δεν γνωρίζω γιατί δεν θηλασα.Κάποιες κακές ήταν φανταστικές,κάποιες ήταν για μπουνιες...Εγω γεννησα εκει επειδή ήμουν με καισαρικη.Αλλιώς θα είσαι τυχερή αν εφημερευει εκείνη τη μέρα.Το Ιπποκράτειο εφημερευει περισσότερες μέρες.
Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένη.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
doritaki έγραψε:
Ελπίζω μες τη βδομάδα να μάθω κ να σου πω. Την Τρίτη κάνω β επιπέδου κ θα του πάω τα αποτελέσματα. Από Παπαγεωργίου τι γνωρίζεις?Πως είναι οι συνθήκες?Μαίες, προσωπικό, καθαριότητα, απόψεις περί θηλασμού? Κ πόσο δύσκολο είναι να γεννήσεις εκεί? Νομίζω δεν εφημερεύει συχνά.[/b]

Είναι πολυ καθαρό νοσοκομείο,αν και απο γιατρούς,νεογνολογους κτλ θεωρώ οτι κορυφή είναι στο Ιπποκράτειο.Απο θέμα θήκες ου δεν γνωρίζω γιατί δεν θηλασα.Κάποιες κακές ήταν φανταστικές,κάποιες ήταν για μπουνιες...Εγω γεννησα εκει επειδή ήμουν με καισαρικη.Αλλιώς θα είσαι τυχερή αν εφημερευει εκείνη τη μέρα.Το Ιπποκράτειο εφημερευει περισσότερες μέρες.
Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένη.

Για το Ιπποκράτειο το γνωρίζω κ εγώ. Έκανα πρακτική εκεί κ έχω μια ιδέα. Εφημερεύει κ περίπου 20-22 μέρες το μήνα. Είναι πολύ παλιό όμως κ όσο κ αν καθαρίζουν εγώ δεν το μπορώ! Άσε που αν είσαι σε δωμάτιο με αθύγγανη χρησιμοποιεί την τουαλέτα κ όλο της το σόι. Αυτό το φοβάμαι λιγάκι. Εκτός αυτού θα ήθελα το γιατρό μου στη γέννα για να νιώθω ασφαλής. Για Παπαγεωργίου θα το ψάξω αν μπορώ να πάω.

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Εγώ πάω στον Δημήτριο Αθάνατο. Το ιατρείο του είναι Τσιμισκή 88. Καταπληκτικός γιατρός κ ακόμη καλύτερος άνθρωπος. Νέος άνθρωπος, σε κάνει να νιώθεις άνετα από την πρώτη στιγμή. Σου δίνει την απαραίτητη προσοχή λύνοντας όλες τις απορίες σου κ σου αφιερώνει γενικά το χρόνο που χρειάζεσαι. Ακόμη κ αν δεν απαντήσει άμεσα στην κλίση σου σε παίρνει μόλις το δει. Κ σε περιπτώσεις που βρίσκεται σε τοκετό κρατά τα στοιχεία σου η γραμματέας του κ τον ενημερώνει. Παίρνει 1000 για φτ κ 1200 για καισαρική (μαζί με την αμοιβή του βοηθού του). Η επίσκεψη με τον υπέρυχο μάλλον κοστίζει 50. Εγώ δίνω 35 γιατί τόσα δικαιολογεί το ταμείο μου(ΤΥΠΕΤ) κ τα παίρνω όλα πίσω. Δεν έχουμε συζυτήσει ακόμη για κλινικές γιατί θεωρεί ότι είναι νωρίς. Γενικά ξέρω ότι πάει σε όλες. Έχω την εντύπωση ότι είναι κ στο Παπαγεωργίου. Τα πρωϊνά είναι στο κέντρο μέριμνας μάνας-παιδιού (ΙΚΑ) στην Δελφών για συνταγογράφηση φαρμάκων κ αναρρωτικών αδειών.
doritaki δεν είναι πλέον ο Αθάνατος στα ιατρεία του ΤΥΠΕΤ (δλδ στην Ερμού);; Εγώ εκεί πήγα. Μου είπε ότι ήταν ειδικευόμενος στο Παπαγεωργίου και όντως τον είχα πετύχει το 2008 που έκανα μια γυναικολογική επέμβαση, αλλά δεν είναι πλέον διότι έχει χρόνια που τελείωσε την ειδικότητα.

Κρίμα αν δεν είναι πλέον ΤΥΠΕΤ διότι βόλευε να παμε εκεί για τα παπ κτλ και τις συνήθεις εξετάσεις. Εκτός και αν κάνει τον υπέρηχο στο ιατρείο του (και παίρνουμε μετά την αποζημίωση από το ΤΥΠΕΤ) διότι το μηχάνημα που έχουμε στο ΤΥΠΕΤ είναι για τα μπάζα..

Επίσης να σας πω κι εγώ από το Παπαγεωργίου που είχα 2 εμπειρίες η μία ήταν γυναικολογική επέμβαση οπότε μπήκα χειρουργείο και ήμουν μετά στη γυναικολογική πτέρυγα, κ η άλλη ήταν διακοπή κύησης Sad λόγω επιπλοκών, οπότε έκανα πρόκληση τοκετού, επισκληρίδιο κλπ. Και τις δύο φορές η εξυπηρέτηση άψογη, τα πάντα πεντακάθαρα, οι τουαλέτες πολύ καθαρές, οι μαίες σχετικά ευγενικές μου φάνηκαν (βέβαια δεν ξέρω να πω για θηλασμό τι κάνουν). Υπάρχουν βέβαια όλων των ειδών οι γυναίκες αλλά σε όλες φέρονται μια χαρά. Εγώ βέβαια για τις περιπτώσεις μου μπηκα σε μέρα εφημερείας. Δεν ξέρω πώς πάει να γεννήσει εκεί κανείς. Στα εξωτερικά ιατρεία είχε λίγο κόσμο αλλά και εκεί ήταν όλοι πολύ ευγενικοί!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:
doritaki δεν είναι πλέον ο Αθάνατος στα ιατρεία του ΤΥΠΕΤ (δλδ στην Ερμού);; Εγώ εκεί πήγα. Μου είπε ότι ήταν ειδικευόμενος στο Παπαγεωργίου και όντως τον είχα πετύχει το 2008 που έκανα μια γυναικολογική επέμβαση, αλλά δεν είναι πλέον διότι έχει χρόνια που τελείωσε την ειδικότητα.

Κρίμα αν δεν είναι πλέον ΤΥΠΕΤ διότι βόλευε να παμε εκεί για τα παπ κτλ και τις συνήθεις εξετάσεις. Εκτός και αν κάνει τον υπέρηχο στο ιατρείο του (και παίρνουμε μετά την αποζημίωση από το ΤΥΠΕΤ) διότι το μηχάνημα που έχουμε στο ΤΥΠΕΤ είναι για τα μπάζα..

Επίσης να σας πω κι εγώ από το Παπαγεωργίου που είχα 2 εμπειρίες η μία ήταν γυναικολογική επέμβαση οπότε μπήκα χειρουργείο και ήμουν μετά στη γυναικολογική πτέρυγα, κ η άλλη ήταν διακοπή κύησης Sad λόγω επιπλοκών, οπότε έκανα πρόκληση τοκετού, επισκληρίδιο κλπ. Και τις δύο φορές η εξυπηρέτηση άψογη, τα πάντα πεντακάθαρα, οι τουαλέτες πολύ καθαρές, οι μαίες σχετικά ευγενικές μου φάνηκαν (βέβαια δεν ξέρω να πω για θηλασμό τι κάνουν). Υπάρχουν βέβαια όλων των ειδών οι γυναίκες αλλά σε όλες φέρονται μια χαρά. Εγώ βέβαια για τις περιπτώσεις μου μπηκα σε μέρα εφημερείας. Δεν ξέρω πώς πάει να γεννήσει εκεί κανείς. Στα εξωτερικά ιατρεία είχε λίγο κόσμο αλλά και εκεί ήταν όλοι πολύ ευγενικοί!

Συνεχίζει κανονικά στα ιατρεία του ΤΥΠΕΤ στην Ερμού αλλά εμένα δεν με βόλευαν οι ώρες εκεί. Πέρα όμως από αυτό όντως δεν συγκρίνονται τα μηχανήματα με αυτά που έχει στο ιατρείο του. Εγώ πάω στο ιατρείο κ με χρεώνει λιγότερο απ'ότι αν πήγαινα χωρίς ασφάλεια. 35€ η επίσκεψη με τον υπέρυχο μαζι (κανονικά παίρνει 50 νομίζω το ανέφερα πιο πάνω) κ πάω την απόδειξη στο ΤΥΠΕΤ κ μου επιστρέφουν τα χρήματα. (Να αναφέρω ότι παλιότερα πήγαινα σε άλλο γυναικολόγο ο οποίος αν κ συμβεβλημένος με το ΤΥΠΕΤ δεν ήξερε τις χρεώσεις κ έπαιρνε όσα ήθελε με αποτέλεσμανα να μην τα παίρνω όλα πίσω.) Όσο για το Παπαγεωργίου μπορεί να έχει τη δυνατότητα να είναι παρόν στη γέννα (λόγω γνωριμιών ίσως) κ ας μην εργάζεται εκεί. Αυτό θέλω να διευκρινίσω κάποια στιγμή γιατί έχω την εντύπωση ότι το Φεβρουάριο είχε αργήσει να έρθει σε ένα ραντεβού επειδή είχε δύσκολη γέννα στο Παπαγεωργίου. (εκτός αν η γέννα ήτα αλλού κ κατάλαβα εγώ λάθος)

olgapella


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΜ ΠΑΙΖΕΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2010 ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΜΑΙΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΓΩ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΑ Ή ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΦΑΚΕΛΟ Ή ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΣΕ ΠΑΕΙ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΗΤΗ ΚΥΗΣΗΣ ΜΕ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 31/10 ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ 30/10 ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ 16 ΩΡΕΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ ΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΛΕΓΑΝ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ 5 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΤΗΛ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΧΕΣ 8 ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ !!!!!!!!!! ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΙΟΥΛΙΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΕΩ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΞΑΝΑΤΕΛΑΘΗΚΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΧΑΜΕΝΗ ΜΕ ΛΕΕΙ ΟΛΓΑ ΠΑΝΕ ΚΑΝΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΕ ΞΕΓΕΝΑΩ ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΟΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΔΑΚΡΥΣΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΟΜΟΥΝ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ Η ΨΥΧΟΓΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήμουν σίγουρη ότι έχω τον καλύτερο γιατρό που θα μπορούσα αλλά όταν το επιβεβαιώνουν κ άλλες κοπέλες χαίρομαι πολύ γιαυτό. Είναι απλά τέλειος!

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όντως είναι τέλειος! Και πολύ ευγενικός και προσιτός όπως προείπα. Επειδή όμως έχω γυναικολόγο που παρακολουθεί την περίπτωσή μου εδώ και 2 χρόνια σχεδόν δεν μπορώ να την αφήσω. Εξ άλλου και αυτή είναι πολύ καλή! Ωστόσο επειδή αυτή τη στιγμή είμαστε μπροστά σε μια δύσκολη απόφαση (φυσιολογικό τρόπο ή εξωσωματική) και δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα σκέφτομαι να πάω για μιαν επίσκεψη, αλλά να του πω ότι με παρακολουθεί άλλος, απλώς να μου πει και αυτός τη γνώμη του ως πιο νέος κ "μοντέρνος" γιατρός. Έτσι για να πάρω άλλη μία γνώμη. Τι λέτε; Το θεωρείτε σωστό; Θα του πω εξ αρχής ότι με παρακολουθεί άλλος κ θα πληρώσω κανονικά την επίσκεψη...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:Όντως είναι τέλειος! Και πολύ ευγενικός και προσιτός όπως προείπα. Επειδή όμως έχω γυναικολόγο που παρακολουθεί την περίπτωσή μου εδώ και 2 χρόνια σχεδόν δεν μπορώ να την αφήσω. Εξ άλλου και αυτή είναι πολύ καλή! Ωστόσο επειδή αυτή τη στιγμή είμαστε μπροστά σε μια δύσκολη απόφαση (φυσιολογικό τρόπο ή εξωσωματική) και δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα σκέφτομαι να πάω για μιαν επίσκεψη, αλλά να του πω ότι με παρακολουθεί άλλος, απλώς να μου πει και αυτός τη γνώμη του ως πιο νέος κ "μοντέρνος" γιατρός. Έτσι για να πάρω άλλη μία γνώμη. Τι λέτε; Το θεωρείτε σωστό; Θα του πω εξ αρχής ότι με παρακολουθεί άλλος κ θα πληρώσω κανονικά την επίσκεψη...

Εγω μια χαρα το βρισκω. Κ ο ιδιος δεν θα εχει προβλημα. Γιατι σκεφτεσαι εξωσωματικη?Υπαρχει καποιο προβλημα? Η γιατρος σου τι λεει πανω σαυτο το θεμα?

wannabe

wannabe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
faye μου εχουμε την ιδια γιατρο ΓΥναικολογοι απο Θεσσαλονικη - Σελίδα 3 654316 φοβερος ανθρωπος και φοβερη γιατρος!!!

vicky1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας, κορίτσια και από μένα!
Είμαι καινούρια στο forum,προχθές γράφτηκα!Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον!
Είμαι έγκυος για πρώτη φορά και σε 2 μέρες θα μπω στην 10η εβδομάδα κύησης.Εύχομαι σε όλες μας όσες εγκυμονούμε να πάνε όλα καλά και να έχουμε μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να τα λέμε συχνά από εδώ!
Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι,αφού διάβασα τα σχόλιά σας για καλούς γυναικολόγους στη Θεσσαλονίκη.Θα ήθελα τη γνώμη σας για τον κύριο Κωνσταντούλα και την κυρία Χριστοπούλου(όσες τους γνωρίζετε).Πηγαίνω ήδη στον κύριο Κωνσταντούλα και είμαι ευχαριστημένη.Απλά αύριο θα επισκεφτώ και την κυρία Χριστοπούλου, γιατί άκουσα πολύ καλά λόγια και θέλω να την δω και επειδή ο κύριος Κωνσταντούλας ξεγεννάει μόνο στο Γένεσις. Φυσικά θα επιλέξω έναν από τους δυο γρήγορα, γιατί ξέρω πως πρέπει να γίνει τώρα.Σας παρακαλώ όσες από εσάς είχατε κάποιον από τους δυο γιατρούς ή έχετε ακούσει κάτι,παρακαλώ πείτε μου!Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας!Ευχαριστώ!!!

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο Κωνσταντούλας είναι από τα μεγάλα ονόματα της πόλης και όχι άδικα! Δεν ήταν ποτέ δικός μου γιατρός, ήταν όμως σε φίλες και συγγενείς και τις έσωσε κυριολεκτικά σε πολύ δύσκολες καταστάσεις, όχι εγκυμοσύνες.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για τον Αθάνατο δεν ξέρω αλλά εγώ πάω στον Τυμπανίδη που έχουν μαζί τα ιατρεία τους στην Τσιμισκή, ο οποίος είναι επίσης νέος, με χιούμορ και για παρακολούθηση ωορηξίας που πήγα 4-5 φορές δε μου πήρε χρήματα. Και μόλις έμεινα έγκυος πάλι δε μου πήρε σε 2 επισκέψεις, η αυχενική 50 ευρώ, και τα ντόπλερ το ίδιο(έχει υπερσύγχρονα μηχανήματα). Και με ξεγέννησε φυσιολογικά με μυωπία 9,5. Και στον 9ο πάλι δε σε χρεώνει τις επισκέψεις.

vicky1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!
Σε ευχαριστώ πολύ LitsaM για την πληροφορία.Και εμένα μου τον σύστησαν ως πολύ καλό γιατρό,γι'αυτό και τον επέλεξα.
Απλά θέλω να δω και την κυρία Χριστοπούλου.
Κορίτσια όποιες άλλες από εσάς γνωρίζετε κάτι για τον κύριο Κωνσταντούλα ή την κυρία Χριστοπούλου,παρακαλώ πείτε μου!
Σας ευχαριστώ πολύ!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:Για τον Αθάνατο δεν ξέρω αλλά εγώ πάω στον Τυμπανίδη που έχουν μαζί τα ιατρεία τους στην Τσιμισκή, ο οποίος είναι επίσης νέος, με χιούμορ και για παρακολούθηση ωορηξίας που πήγα 4-5 φορές δε μου πήρε χρήματα. Και μόλις έμεινα έγκυος πάλι δε μου πήρε σε 2 επισκέψεις, η αυχενική 50 ευρώ, και τα ντόπλερ το ίδιο(έχει υπερσύγχρονα μηχανήματα). Και με ξεγέννησε φυσιολογικά με μυωπία 9,5. Και στον 9ο πάλι δε σε χρεώνει τις επισκέψεις.

Τον κ.Τυμπανιδη τον εχω δει αλλα δεν τον γνωριζω προσωπικα.Εχω ακουσει καλα λογια παντως.Νομιζω οτι κ ο Αθανατος δε χρεωνει ολες τις επισκεψεις.Εμενα μου τις χρεωνει επειδη ουτως ή αλλως τα χρηματα τα παιρνω ολα πισω απο το ταμειο.Αλλα γενικα εχω ακουσει οτι δεν χρεωνει καθε φορα σε κοπελες που δεν ειναι στο ταμειο.Απο σημερα θα ξεκινησει κ η κουμπαρα μου που μολις εμαθε οτι ειναι εγκυος οποτε συντομα θα σας ενημερωσω για τις χρεωσεις.

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια γειά σας κι από μένα!
Μέχρι στιγμής δεν είχα χρειαστεί κάτι παραπάνω από τεστ παπ οπότε και δεν το είχα ψάξει παραπάνω για γυναικολόγο. Οταν έμεινα έγκυος συνέχισα να πηγαίνω στον γιατρό μου, Καντραντσιώτης αν τον γνωρίζετε στην Εγνατία. Είναι πολύ καλός, συζητήσιμος και αν κρίνω απ τις τιμές που βλέπω είναι μέσα στα όρια.
Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με το θέμα της αυχενικής διαφάνειας που πλησιάζει.
Θα πρέπει να γίνει στο Γένεσις που ξεγεννάει ή στο ιατρείο ? Απ τον ίδιο ή απο κάποιον άλλο ?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Κορίτσια γειά σας κι από μένα!
Μέχρι στιγμής δεν είχα χρειαστεί κάτι παραπάνω από τεστ παπ οπότε και δεν το είχα ψάξει παραπάνω για γυναικολόγο. Οταν έμεινα έγκυος συνέχισα να πηγαίνω στον γιατρό μου, Καντραντσιώτης αν τον γνωρίζετε στην Εγνατία. Είναι πολύ καλός, συζητήσιμος και αν κρίνω απ τις τιμές που βλέπω είναι μέσα στα όρια.
Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με το θέμα της αυχενικής διαφάνειας που πλησιάζει.
Θα πρέπει να γίνει στο Γένεσις που ξεγεννάει ή στο ιατρείο ? Απ τον ίδιο ή απο κάποιον άλλο ?

Καλημερα!Καποιοι γιατροι κανουν μονοι τους την αυχενικη διαφανεια κ καποιοι αλλοι σε στελνουν εξω.Ακομη κ αν ο δικος σου δεν την κανει στο ιατρειο του δε σημαινει πως πρεπει να πας εκει που ξεγενναει.Υπαρχουν πολλα ιδιωτικα κεντρα που την κανουν.Ψαρρα,Αθανασιαδης κ πολλοι αλλοι.Εμενα α.δ. μου εκανε ο Αθανατος στο ιατρειο του κ μονο για τον β επιπεδου πηγα εξω.Το να μετρηθει η α.δ. ειναι παρα πολυ ευκολο.Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωσεις που κατι δεν παει καλα, οι γυναικολογοι δεν ειναι οι πλεον αρμοδιοι για γενετικη συμβουλευτικη απότι εχω καταλαβει.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω ψαχνω γιατρο που ν συνεργαζεται με το παπαγεωργιου...πολυ καλα λογια ακουω για τον αθανατο..εχει εμπειρια στις καισαρικες;;;που ειναι το ιατρειο του...γνωριζεται τιμες για καισαρικη;;;

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astrellita έγραψε:και εγω ψαχνω γιατρο που ν συνεργαζεται με το παπαγεωργιου...πολυ καλα λογια ακουω για τον αθανατο..εχει εμπειρια στις καισαρικες;;;που ειναι το ιατρειο του...γνωριζεται τιμες για καισαρικη;;;

Τσιμισκη 88 το ιατρειο του.1200€ παιρνει για καισαρικη αλλα δεν ειναι πια στο Παπαγεωργιου.Μονο σε ιδιωτικες κλινικες ξεγενναει.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
στελλα μακρη;;;;;;;;;;;;;;;; γνωριζει καποια κοπελα αυτη τη γιατρο;;;;;

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavi έγραψε:
REINE έγραψε:Ένα Ζαφειράτη Οδυσσέα γυναικολόγο, κέντρο Θεσσαλονίκη, τον ξέρει καμιά???

είμαι κι εγώ σε αναζήτηση...

Ναι, είναι ο γιατρός μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. Περάσαμε αρκετά μαζί, κονδυλώματα, ένα loop τραχήλου, μια παλλίνδρομη και τώρα με παρακολουθεί κατά την εγκυμοσύνη μου αλλά ακόμα δεν έχω γεννήσει και δεν ξέρω καθόλου τιμές. Είναι πάντως στον ΕΟΠΠΥ μου γράφει όλες τις εξετάσεις στο ΙΚΑ και είναι φοβερά προσιτός και συζητήσιμος. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα σε δεί σαν πορτοφόλι.
Όταν με το καλό γεννήσω θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες.


να χαίρεσαι τη μπουμπου σου, είναι τέλεια!!!!!
μπορείς να μου πεις, πού γέννησες?? ο συγκεκριμένος γιατρός μόνο γένεσις πάει?? πόσο σου πήρε για καισαρική??
εγώ τον ρώτησα για τιμές αλλά δε μου έχει απαντήσει ακόμη..

MelinaM


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα, ψάχνω να βρω μια καλή γυναικολόγο στην περιοχή Χαριλάου και στις γύρω περιοχές. Είναι η πρώτη φορά που θα πάω για τεστ Παπ και δεν ξέρω τι θα πρέπει να κάνω. Μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή γιατί έχω αγχωθεί πολύ; Θέλω να βρω μια καλή γιατρό και φυσικά να είναι γυναίκα. Ελπίζω να με βοηθήσετε

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MelinaM έγραψε:Καλησπέρα, ψάχνω να βρω μια καλή γυναικολόγο στην περιοχή Χαριλάου και στις γύρω περιοχές. Είναι η πρώτη φορά που θα πάω για τεστ Παπ και δεν ξέρω τι θα πρέπει να κάνω. Μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή γιατί έχω αγχωθεί πολύ; Θέλω να βρω μια καλή γιατρό και φυσικά να είναι γυναίκα. Ελπίζω να με βοηθήσετε

Καλημερα.γιατρο στην περιοχη που θες δεν γνωριζω αλλα μπορω να σου πω οτι δεν χρειαζεται να κανεις τπτ κ κυριως δε χρειαζεται να αγχωνεσαι!εγω λογω αγχους κ ντροπης κατεληξα να παω πρωτη φορα σε γυναικολογο στα 23 μου κ δευτερη μετα απο 3 χρονια!δεν ειναι τπτ ομως αρκει να βρεις ενα γιατρο που σε κανει να νιωθεις ανετα.καλο ειναι να μην εχεις επαφες για 2-3 μερες πριν την εξεταση.κ καλυτερη μερα για επισκεψη ειναι νομιζω η 14η μερα του κυκλου.αυτα τα ολιγα...

MelinaM


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είναι μια Μακρή Στυλιανή στην περιοχή μου αλλά δεν γνωρίζω αν είναι καλή. Αν γνωρίζει κάποια να μου πει. Και γενικά πείτε μου γυναίκες γυναικολόγους και ας είναι και στο κέντρο. Αν είναι καλή, θα την επισκεφτώ. Θελω να νιώθω άνετα (όσο γίνεται βέβαια).
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, για να κλείσω ραντεβού για τεστ παπ. Πως θα μάθω αν είναι συμβεβλημένος ο γιατρός με τον ΕΟΠΥΥ και αν είναι που θα κλείσω ραντεβού; Επίσης, θα πληρώσω για επίσκεψη ή μόνο για το τεστ και πόσο κοστίζουν;
Και γενικά κάθε χρόνο είναι καλό να κάνεις πλήρη γυναικολογικό έλεγχο (που δεν ξέρω και τι περιλαμβάνει) ή μόνο τεστ παπ; Όπως βλέπετε έχω πολλές απορίες. Ελπίζω να απαντήσετε τουλάχιστον σε κάποιες.
Ευχαριστώ πολύ!

TT


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MelinaM έγραψε:Είναι μια Μακρή Στυλιανή στην περιοχή μου αλλά δεν γνωρίζω αν είναι καλή. Αν γνωρίζει κάποια να μου πει. Και γενικά πείτε μου γυναίκες γυναικολόγους και ας είναι και στο κέντρο. Αν είναι καλή, θα την επισκεφτώ. Θελω να νιώθω άνετα (όσο γίνεται βέβαια).
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, για να κλείσω ραντεβού για τεστ παπ. Πως θα μάθω αν είναι συμβεβλημένος ο γιατρός με τον ΕΟΠΥΥ και αν είναι που θα κλείσω ραντεβού; Επίσης, θα πληρώσω για επίσκεψη ή μόνο για το τεστ και πόσο κοστίζουν;
Και γενικά κάθε χρόνο είναι καλό να κάνεις πλήρη γυναικολογικό έλεγχο (που δεν ξέρω και τι περιλαμβάνει) ή μόνο τεστ παπ; Όπως βλέπετε έχω πολλές απορίες. Ελπίζω να απαντήσετε τουλάχιστον σε κάποιες.
Ευχαριστώ πολύ!


Μακρή Στυλιανή είναι η Στέλλα Μακρή. Έχω πάει μία φορά για τεστ παπ. Από φίλες που γέννησαν μαζί της έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Από τη δική μου επίσκεψη θυμάμαι ότι σε κάνει να νιώθεις άνετα, στον χώρο της εξέτασης είχε χαμηλό φωτισμό και το κρεβάτι ήταν σε διακριτικό σημείο (όχι π.χ. μπροστά στην πόρτα που ανοίγει ανά πάσα στιγμή η γραμματέας - μου έχει συμβεί και αυτό). Το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει πολύ κόσμο και μπορεί να αργήσεις να μπεις. Αλλά εγώ θυμάμαι ότι παρά τον κόσμο δεν βιαζόταν να με ξεφορτωθεί, οπότε το μετράμε και αυτό στα θετικά.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ξερω αν εχει αναφερθει το ονομα του παντως προτεινω ανεπυφυλακτα!
κωνσταντινιδης εμμανουηλ.. τσιμισκη το γραφειο
γενικη κλινικη ξεγενναει...
εγγυηση. !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις