Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Τετ Απρ 11, 2012 11:41 pm

????????


Επισκέπτης
ο γιος μου κοντευει τα 5 και εχει κρεατακια, με αποτελεσμα να κοιμαται μονιμως με το στομα ανοιχτο και να ροχαλιζει πολυ

μιλησα με τον παιδιατρο και επιμενει να μην τα βγαλουμε γιατι λεει ειναι εκβλαστησεις και ξαναμεγαλωνουν

ο αντρας μου ομως πηρε γνωμη οδοντιατρου και του ειπε οτι η ολη διαδικασια της αναπνοης με ανοιχτο στομα με τα χρονια παραμορφωνει τη γναθο, και το παιδι θα χρειαστει στις αρχες της εφηβειας σιδερακια

το ειπα στον παιδιατρο και ειπε καλυτερα σιδερακια - αρα το παραδεχτηκε- παρα να τα βγαλουμε

εκανα μια ακτινα επι φαρυγγος και βγηκε αποτελεσμα οτι ειναι αρκετα μεγαλα και εμποδιζουν την αναπνευστικη διοδο

μελετωντας εμαθα οτι αυτο ειναι πολυ κακο γιατι εμποδιζει τη σωστη οξυγονωση του εγκεφαλου

τα ειπα ολα αυτα και ο παιδιατρος επιμενει οτι αν δε μας κανει απνοιες και δεν μας κανει τουλαχιστον 3-4 μαζεμενες ωτιτιδες σε μια σεζον, δεν τα πειραζουμε

τι να κανω? να τον ακουσω? γιατι καμια φορα οι παιδιατροι αρεσκονται να βγαζουν πορισματα και για ειδικοτητες αλλων......

αλλα καμια φορα και οι αλλοι σε στελνουν τσαμπα χειρουργειο

??????????????????????

2KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 12:16 am

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσι μου,
ναι ακου το γιατρο σου εχει ακριβως την ιδια γνωμη και με το δικο μου παιδιατρο.εμενα η μεγαλη μου κορη εχει κρετακια απο πριν ακομα χρονισει.ροχαλιζε και ροχαλιζει τοσο πολυ που σπαει κρυσταλλα.τοτε δε μπορουσα να κανω τπτ βεβαι γιατι επρεπε να περιμενουμε να κλεισει τα 3 για να δουμε πως θα εξελιχθει.το διαστημα εκεινηο απλα καναμε καποιες θεραπειες με κατι σταγονιτσες και με ενα σπρει.αν οντως το παιδι σου δε κανει ωτιτιδες,αμυγδαλιτιδα και απνοιες ποιος ο λογος να το βαλεις σε διαδικασια χειρουργιου;;; κριμα δεν ειναι;;; εξαλλου πολλες φορες μεχρι τα 11 εξαφανιζονται.εμενα η κορη μου ροχαλιζει και κανει και απνοιες αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο.δεν εχει κανει ομως ουτε μια φορα ωτιτιδα και ο γιατρος μου ειπε να μη της κανω επεμβαση,σε αντιθεση με ενα ωρυλλα που κατευθειαν μου ειπε να της κανω καθως και το ποσο που θα χρειαστει αυτος για την επεμβαση.εγω λεω να τα αφησεις και μια συμβουλη μιας και καλοκαιρακι ερχετε βουτιες στη θαλασσα θα δεις τεραστια διαφορα πιστεψε με!!!

3KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 12:20 am

????????


Επισκέπτης
μεχρι τωρα αυτο εκανα, η αληθεια μια φορα στα 5 χρονια εκανε ωτιτιδα και ποτε απνοια, αλλα αυτο το οτι δεν παιρνει σωστα το οξυγονο ο εγκεφαλος αμα διαβασεις τι μπορει να προκαλεσει θα τρομαξεις.... και αυτο με το στραβωμα της γναθου καθολου δε μ αρεσει.......δλδ θα το ξερω και δεν κανω τπτ......

στο καλοκαιρακι επαφιομαι κι εγω αλλα ειπα να ρωτησω δλδ υπαρχει και περιπτωση να φυγουν????

και επισης οσοι τα βγαλανε λενε οτι δεν ξαναμεγαλωσαν ποτε.......

αχ δεν ξερεις τι στενοχωρια ειναι.... και φοβαμαι να παω σε ΩΡΛ γιατι ο παιδιατρος μου ειπε "και χωρις να τον εξετασουν χειρουργειο θα πουν!"

4KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 12:47 am

Αλεξάνδρα13


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα σου πώ και εγώ τη γνώμη μου!Έχουν η οικόγενειά μου και το σόι μου από την πλευρά της μητέρας μου,εγώ δεν είχα!Καταρχήν να ξέρεις είναι κληρονομικό!Γι'αυτό προσέχω και εγώ το γιό μου μήπως εμφανιστούν παρόλο που είναι 2χρονών.Του αδερφού μου του ξαναεμφανίστηκαν μετά από επέμβαση,συμβαίνει και αυτό!Ο 1ος μου ξάδερφός που το κληρονόμησε από τη μητέρα μου και όχι από τη δική του(αδερφή της δικιάς μου),δεν έχει κανένας από τους γονείς του,λοιπόν άργησαν να του κάνουν την επέμβαση,είχαν χαλάσει όλα του τα δόντια σε ηλικία 10χρονών,παρόλο που τα έπλενε συνέχεια!Η αιτία ήταν το οξυγόνο που δεν περνάει από τη μύτη,όπως πρέπει αλλά από το στόμα,γιατί κοιμούνται με ανοιχτό το στόμα και τα διαβρώνει!Φυσικά τα έκανε επέμβαση,αλλά φοράει σιδεράκια εδώ και 10χρόνια παρακαλώ και ήταν όλα αποτέλεσμα από τα κρεατάκια που είχαν επιπτώσεις και στη γνάθο!Όπως το έχω σκεφτεί και εγώ αν μας εμφανιστούν,γνώμη μου είναι να πάς να ρωτήσεις και έναν παιδοΩΡΛ ή και δύο,δεν είναι σίγουρο ότι θα σου πούνε για επέμβαση!Και επέμβαση όμως αν αποφασίσετε είναι πλέον ρουτίνας και την ίδια μέρα παίρνουν εξιτήριο!Εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά παρά να τυρρανιέται το παιδί μου με σιδεράκια και να κλαίει από πόνο όπως ήταν ο ξάδερφός μου κάθε φορά που γυρνούσε από τον γιατρό!!Και ναί η θάλασσα βοηθάει πάρα πολύ,ας τον και νερό να πιεί και γαργάρες να κάνει,κάτι ήξεραν και η παλιοί για το ιώδιο της και ότι κάνει καλό!!Sorry για το μεγάλο post!

5KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 12:52 am

????????


Επισκέπτης
αυτα σκεφτομαι κι εγω..........εμεις δεν εχουμε κληρονομικοτητα αλλα δε μπορω να το διανοηθω οτι θα ξερω οτι θα ταλαιπωτηθει το παιδι μου με σιδερακια και δεν κανω τιποτα γι αυτο

χωρια που η ανεπαρκης οξυγονωση του εγκεφαλου μπορει να κανει προβληματα στς λειτουργιες του μεχρι και μαθησιακα λεει

αλλα φοβαμαι τους παιδο ωρλ γιατι ξερεις πως ειναι, μανι μανι να σε βαλουν χειρουργειο να τα παρουν!
αραγε δεν υπαρχει ενα μεσο διαστημα δλδ δε χαλαει η γναθος σε μια νυχτα


δεν υπαρχει κατι να καταλαβεις οτι ειναι πλεον ωρα για εγχειριση?? και ποσο κανει μια τετοια εγχειριση πανω κατω?????

6KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 1:11 am

Αλεξάνδρα13


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα ξέρω για την έλλειψη οξυγόνου τα έχω διαβάσει και εγώ!Ά και ο αδερφός μου και τα ξαδέρφια μου σύνολο όλοι 4 κάνανε αυτή την επέμβαση κανένας τους δεν είχε ωτίτιδες και τέτοια,αλλά είχαν άπνοια!Κάνανε την επέμβαση σε νοσοκομείο,μέσω ασφάλειας και δεν πλήρωσαν!Και εξάλλου αν σκεφτείς το μετά με τα σιδεράκια την τυρράνια για το παιδί και τα χρήματα που δίνεις εκεί,άστα να πάνε!!Γιατί τα σιδεράκια θεωρούνται σαν καλοπισμός και καμία ασφάλεια δεν στο αναγνωρίζει!Εμάς μας είχανε πεί ότι αν την κάνεις η επέμβαση πρέπει να γίνει πρίν το παιδί αρχίσει το σχολείο,Α' δημοτικού εννοώ,γιατί δεν μπορεί να πάρει οξυγόνο κανονικά από τη μύτη και έχει πρόβλημα στο διάβασμα και κάποια άλλα!Εσύ το καταλαβαίνεις όταν το παιδί ροχαλίζει,όταν οι αναπνοές του είναι σύντομες και λαχανιάζει,δεν μπορεί να πάρει κανονικά βαθιά ανάσα που λέμε,κοιμάται με ανοιχτό το στόμα,μυρίζει πολύ η αναπνοή τους,άσχημα και επίσης ξεραίνεται εύκολα ο λαιμός τους και το βράδυ ξεροβήχουν,πρέπει πάντα να έχουν νερό δίπλα τους!

7KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 1:21 am

????????


Επισκέπτης
Αλεξάνδρα13 έγραψε:Τα ξέρω για την έλλειψη οξυγόνου τα έχω διαβάσει και εγώ!Ά και ο αδερφός μου και τα ξαδέρφια μου σύνολο όλοι 4 κάνανε αυτή την επέμβαση κανένας τους δεν είχε ωτίτιδες και τέτοια,αλλά είχαν άπνοια!Κάνανε την επέμβαση σε νοσοκομείο,μέσω ασφάλειας και δεν πλήρωσαν!Και εξάλλου αν σκεφτείς το μετά με τα σιδεράκια την τυρράνια για το παιδί και τα χρήματα που δίνεις εκεί,άστα να πάνε!!Γιατί τα σιδεράκια θεωρούνται σαν καλοπισμός και καμία ασφάλεια δεν στο αναγνωρίζει!Εμάς μας είχανε πεί ότι αν την κάνεις η επέμβαση πρέπει να γίνει πρίν το παιδί αρχίσει το σχολείο,Α' δημοτικού εννοώ,γιατί δεν μπορεί να πάρει οξυγόνο κανονικά από τη μύτη και έχει πρόβλημα στο διάβασμα και κάποια άλλα!Εσύ το καταλαβαίνεις όταν το παιδί ροχαλίζει,όταν οι αναπνοές του είναι σύντομες και λαχανιάζει,δεν μπορεί να πάρει κανονικά βαθιά ανάσα που λέμε,κοιμάται με ανοιχτό το στόμα,μυρίζει πολύ η αναπνοή τους,άσχημα και επίσης ξεραίνεται εύκολα ο λαιμός τους και το βράδυ ξεροβήχουν,πρέπει πάντα να έχουν νερό δίπλα τους!

τα κοκκινα μας συμβαινουν

θα παω σε ωρλ να δω τι να κανω

να εισαι καλα!!!!!!!!

8KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 1:30 am

Αλεξάνδρα13


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εύχομαι να σε βοήθησα έστω στο ελάχιστο!Απλά τα είδα από πολλούς δικούς μου και τα βλέπω και ξέρω τι γίνεται και τι προσέχουμε!Όταν σας μιλάει είναι συνεχόμενος ο λόγος του ή κάνει διακοπές για να πάρει ανάσες?Πηγαίνει νηπιαγωγείο ο μικρούλης?

9KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 1:44 am

????????


Επισκέπτης
προνηπια παει

οχι δεν κανει διακοπες οταν μιλαει

το προβλημα ειναι ορατο μονο στον υπνο

και βεβαια με βοηθησες

κατ αρχην μου επιβεβαιωσες αυτο που λεει ο γιατρος----οτι ξαναβγαινουν!!!!!!

αλλα και ολα τα προβληματα που δημιουργουν δεν ειναι λιγα τελικα

θα παω σε παιδοΩΡΛ και θα σας πω νεα

10KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 2:00 am

Αλεξάνδρα13


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:προνηπια παει

οχι δεν κανει διακοπες οταν μιλαει

το προβλημα ειναι ορατο μονο στον υπνο

και βεβαια με βοηθησες

κατ αρχην μου επιβεβαιωσες αυτο που λεει ο γιατρος----οτι ξαναβγαινουν!!!!!!

αλλα και ολα τα προβληματα που δημιουργουν δεν ειναι λιγα τελικα

θα παω σε παιδοΩΡΛ και θα σας πω νεα
Φυσικά και θα περιμένω να μου πείς τι έγινε!Δεν συμβαίνει σε όλους να ξαναβγούν αλλά ναί συμβαίνει,στους δικούς μου από 4άτομα μόνο στον αδερφό μου ξαναβγήκανε σε κανένα από τα ξαδέρφια μου!!Απλά μάλλον είναι ο οργανισμός! KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS 417472 KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS 417472

11KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Empty Απ: KΡΕΑΤΑΚΙΑ SOS Πεμ Απρ 12, 2012 2:02 am

????????


Επισκέπτης
και μου ετυχε σε ενα διαστημα που ετρεχα τον μικρο για ραιβογονια, πρεπει να παμε και σε οφθαλμιατρο, χωρια τα δικα μου πωπωπω

ευτυχως μου συστησαν εναν πολυ καλο ΩΡΛ εδω στην περιοχη μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις