Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 12:27 am

Anthi_1987

Anthi_1987
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν αντέχω άλλο, δεν μπορώ, έχουν σπάσει τα νεύρα μου!
Έχω πρόβλημα με την μαμά μου και τον άντρα μου! Μετά κόπων και βασάνων κατάφερα και έπεισα τον άντρα μου να πάμε να μείνουμε μόνοι μας. Η μαμά μου μας παραχώρησε το σπίτι της συχωρεμένης της γιαγιάς μου για να μείνουμε εκεί. Το σπίτι δεν ήταν και στην καλύτερη κατάσταση και έτσι αποφασίσαμε να το ανακαινίσουμε με λεφτά που έδωσε η μαμά μου. Ο άντρας μου είναι από το εξωτερικό και έχει μεγαλώσει με άλλη νοοτροπία (σε αυτό φταίει ο σκατάνθρωπος ο πεθερός μου), ότι και καλά οι γυναίκες δεν πρέπει να ανακατεύονται με τεχνικά θέματα του σπιτιού παρά μόνο με την διακόσμηση. Η μαμά μου όμως έχει άλλη λογική και γενικά είναι δυναμικός άνθρωπος και πέρνει μόνη της πρωτοβουλίες για κάποια θέματα. Θέλει να τελειώσουμε το σπίτι όσο πιο γρήγορα γίνεται και να μετακομίσουμε γιατί και η μαμά μου κουράστηκε από το να μένουμε εκεί εδώ και ενάμιση χρόνο, να πω την αλήθεια και γω κουράστηκα και θέλω να φύγουμε αλλά ο άντρας μου συνέχεια το τρενάρει και συνέχεια βγάζει καινούριες δουλειές σε ένα σπίτι σχεδόν έτοιμο. Η μαμά δεν ήθελε τον άντρα μου από την αρχή της σχέσης μας αλλά με τον χρόνο και την εγκυμοσύνη μου τον αποδέχτηκε χωρίς όμως να του έχει δείξει ποτέ την αντιπάθεια της. Προχθές την Κυριακή ξεκίνησε η μαμά μου κουβέντα για το σπίτι και είπε στον άντρα μου να πάρει τηλ σήμερα για να μας φέρουν και τον καναπέ για να ξεκινήσουμε να τακτοποιούμε τα πράγματα από την στιγμή που το σπίτι είναι καθαρό. Και εκεί ήταν που έγινε το μεγάλο μπαμ, ο άντρας μου αρπάχτηκε με την μαμά μου και της έβαλε της φωνές και της είπε οτι κουμάντο κάνει αυτός και δεν θέλει να τον κάνει κανείς κουμάντο στο σπίτι του και την οικογένεια του. ΑΚΟΥΣΟΝ στο σπίτι της μαμάς μου που έδωσε αυτή λεφτά για να γίνει. Αντί να της πει και ευχαριστώ για όσα έχει κάνει για εμάς και το μωρό. Η μαμά μου θύμωσε πάρα πολύ και είπε ότι δεν πρόκειται να μας ξαναβοηθήσει σε τίποτε. Και τώρα πια είναι δύο ξένοι σε ένα σπίτι. Δεν ξέρω τι να κάνω πια! Δεν αντέχω αυτή την κατάσταση.

Συγνώμη αν σας κούρασα.

2ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 1:10 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

θα ελεγα να βαλεις λιγο φρενο στον αντρα σου.
τι εννοεις μετα κοπων και βασανων?δεν ηθελε να μετακομισει ?

εσυ τι του ειπες μετα?Ξεκινα μονη σου την μετακομιση με προσωπικα αντικειμενα και θα ακολουθησει θελοντας και μη.

και δεν καταλαβα και την νοοτροπια του επισης.απο που ειναι δλδ?

3ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 1:21 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δν έχει και πολύ λογική αυτό που λες, γιατί απο την μια δν θέλει να ανακατεύονται, και πολύ καλά κάνει, αλλά από την άλλη δν τον πειράζει και το να μένετε στο σπίτι της μαμάς σου?? πως γίνεται αυτο?
εγώ που δν θέλω να ανακατεύονται, μέχρι να μείνω σπίτι μου, νοίκιαζα, δν συγκατοικούσαμε ολοι μαζί... ή δέχεται να το φτιάξει η μαμά σου με δικά της λεφτά αλλά δν δέχεται να του πεί πότε να φύγει απο το σπίτι της?? και αύριο να του πει να φύγει ειναι υποχρεωμένος να το κανει!! ακους εκει??

Δν μου αρέσει η λογική του επειδη το κάνει να της πει και ευχαριστώ.. δν κάνουμε πράγματα που δν θέλουμε μονο και μόνο για να μας πουν ευχαριστω.. το κάνουμε μόνο γιατί το θέλουμε..και αν μας πει και ευχαριστώ ο άλλος ακόμη καλύτερα..οχι να το απαιτουμε...

αλλα σε ποιό σπίτι ΤΟΥ του έκανε κουμάντο η μαμά σου δν κατάλαβα!

πρέπει να μιλήσεις με τον άντρα σου και να του πεις ότι δν θέλεις να μένεις στους γονείς σου και οτι θέλεις να πατε σπιτι σας έστω και αν εχει μονο ενα κρεβατι μεσα για να κοιμάστε... και τα υπολοιπα θα τα φτιαξετε σιγα σιγα!!!

4ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 1:31 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα. Κουμάντο κάνεις όταν βάζεις εσύ και το σπίτι και τα χρήματα. Δεν φτάνει δηλαδή που η μητέρα σου κάνει τα πάντα για να σας βοηθήσει θα της την πει κι από πάνω? Θα συμφωνήσω με την κοπέλα που είπε πως χρειάζεται λίγο φρένο. Ας κοιτάξει να δει που μένει γιατί αν θέλει η μητέρα σου τον βγάζει έξω όποτε θέλει. Φυσικά και δεν το κάνει για σένα και εκείνος το ξέρει αλλά αυτή δεν είναι σωστή αντιμετώπιση...

5ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 1:33 am

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν κατάλαβα?

Ενώ σας έδωσε το σπίτι η μαμά σου, ο άνδρας σου προτιμούσε να μένετε όλοι μαζί?

Το σπίτι σας το παραχώρησε ή είναι δικό σας?

Γιατί πολλά εξαρτώνται από το ποιανού είναι το σπίτι.


6ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Απρ 17, 2012 1:41 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω οτι πρεπει να πεις στον αντρα σου οτι ο τροπος του δεν ηταν σωστος αλλα απο την αλλη ειμαι της αποψης οτι οταν οι γονεις δινουν λεφτα στο ζευγαρι δεν σημαινει οτι θα εχουν και αποψη για το τι θα τα κανει το ζευγαρι.κανουν απλα το καλο να βοηθησουν το ζευγαρι,αν ειναι να εχουν και αποψη καλυτερα να μην δινουν λεφτα.ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω,να μην σας μπερδεψα.

7ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 1:42 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KRISTI 1 έγραψε:συμφωνω οτι πρεπει να πεις στον αντρα σου οτι ο τροπος του δεν ηταν σωστος αλλα απο την αλλη ειμαι της αποψης οτι οταν οι γονεις δινουν λεφτα στο ζευγαρι δεν σημαινει οτι θα εχουν και αποψη για το τι θα τα κανει το ζευγαρι.κανουν απλα το καλο να βοηθησουν το ζευγαρι,αν ειναι να εχουν και αποψη καλυτερα να μην δινουν λεφτα.ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω,να μην σας μπερδεψα.
ναι φιλεναδα εδωσε λεφτα ,παραχωρησε το σπιτι ,το εφτιαξε.
ο γαμπρος γιατι δεν ξεκουβαλα να φυγει?
εκει ειναι το θεμα.
η μητερα της πολυ καλα εκανε .

8ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Απρ 17, 2012 2:09 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:συμφωνω οτι πρεπει να πεις στον αντρα σου οτι ο τροπος του δεν ηταν σωστος αλλα απο την αλλη ειμαι της αποψης οτι οταν οι γονεις δινουν λεφτα στο ζευγαρι δεν σημαινει οτι θα εχουν και αποψη για το τι θα τα κανει το ζευγαρι.κανουν απλα το καλο να βοηθησουν το ζευγαρι,αν ειναι να εχουν και αποψη καλυτερα να μην δινουν λεφτα.ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω,να μην σας μπερδεψα.
ναι φιλεναδα εδωσε λεφτα ,παραχωρησε το σπιτι ,το εφτιαξε.
ο γαμπρος γιατι δεν ξεκουβαλα να φυγει?
εκει ειναι το θεμα.
η μητερα της πολυ καλα εκανε .
δεν ξερω αν εκανε καλα η μαμα της αλλα οντως ειναι περιεργο που δεν θελει να φυγει αμεσα ο αντρας της.

9ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 2:17 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
KRISTI 1 έγραψε:
mamavivo έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:συμφωνω οτι πρεπει να πεις στον αντρα σου οτι ο τροπος του δεν ηταν σωστος αλλα απο την αλλη ειμαι της αποψης οτι οταν οι γονεις δινουν λεφτα στο ζευγαρι δεν σημαινει οτι θα εχουν και αποψη για το τι θα τα κανει το ζευγαρι.κανουν απλα το καλο να βοηθησουν το ζευγαρι,αν ειναι να εχουν και αποψη καλυτερα να μην δινουν λεφτα.ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω,να μην σας μπερδεψα.
ναι φιλεναδα εδωσε λεφτα ,παραχωρησε το σπιτι ,το εφτιαξε.
ο γαμπρος γιατι δεν ξεκουβαλα να φυγει?
εκει ειναι το θεμα.
η μητερα της πολυ καλα εκανε .
δεν ξερω αν εκανε καλα η μαμα της αλλα οντως ειναι περιεργο που δεν θελει να φυγει αμεσα ο αντρας της.


Μήπως επειδή στο καινούριο σπίτι θα πρέπει ο ίδιος να πληρώνει όλα τα έξοδα; Λογαριασμούς, φαγητά κλπ;

Κι εγω συμφωνώ πως επειδή σου δίνουν λεφτά οι γονείς δε σημαίνει πως θα ελέγχουν και τη ζωή σου, αλλά όλα έχουν και ένα όριο. Εδώ είναι διαφορετική περίπτωση.

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια ξεκίνα σιγά σιγά και θα ακολουθήσει και ο ίδιος. Είναι δύσκολη η θέση σου γιατί από τη μία είναι η μαμά σου που σου προσφέρει τα πάντα και από την άλλη ο άντρας σου που μάλλον του καλοαρέσει όλη η κατάσταση να τα βρισκει έτοιμα.

10ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 2:23 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kai na συμπληρωσω οτι δεν εχεις προβλημα με την μαμα σου και τον αντρα σου αλλα με τον ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.
και συμφωνω με την παντα.μηπως φοβαται τα εξοδα?εχει επαναυπαθει?

για ζορισε τον.
ξεκινα μετακομιση ...ΧΤΕΣ

11ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 2:30 am

????????


Επισκέπτης
κοπελα μου να κατσεις και να του μιλησεις

οποιος θελει να ειναι μαγκας το κανει με δικα του εξοδα

οχι να μας δινουν σπιτι, να μας πληρωνουν να φτιαχτει, αλλα μετα να μη βγαζουν τσιμουδια

12ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 2:45 am

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σαφώς το ότι με το γεγονός ότι σας βοηθάει η μητέρα σου δε σημαίνει ότι πρέπει να σας ελέγχει κιόλας! Από κει και πέρα ο σεβασμός που οφείλει να δείξει ο άντρας σου στο ότι σας φιλοξενεί, σας παραχωρεί σπίτι και σας δίνει και μια οικονομική ενίσχυση για να το επιπλώσετε, εννοείται απλά! Και στη τελική με το να δείξει σεβασμό στη μητέρα σου αυτόματα δείχνει και σε εσένα! Μη τρελαθούμε! Είναι λίγο βολεψάκιας και καλό θα ήταν να βάλεις κάποια πράγματα στη θέση τους γιατί στη τελική υπάρχει ένα παιδί στη μέση και το μέλλον δε διαγράφεται λαμπρό με τη παρούσα κατάσταση. Στα λέω πάντα φιλικά!

13ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 3:55 am

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συγγνώμη, αλλά θα διαφωνήσω με όσα λες... μέτρα μόνο πόσες φορές έχεις αναφέρει τη λέξη "μαμά" στο ποστ!!! Καλό θα ήταν να τη βάλεις στη θέση της και να τα κανονίζεις με τον άντρα σου!! Καλοί οι γονείς, να βοηθάνε τα παιδιά, αλλά όχι να καθόμαστε να μας "καβαλάνε" κιόλας!!! Με τον άντρα σου θα ζεις, όχι με τη μάνα σου!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

14ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 3:58 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:Συγγνώμη, αλλά θα διαφωνήσω με όσα λες... μέτρα μόνο πόσες φορές έχεις αναφέρει τη λέξη "μαμά" στο ποστ!!! Καλό θα ήταν να τη βάλεις στη θέση της και να τα κανονίζεις με τον άντρα σου!! Καλοί οι γονείς, να βοηθάνε τα παιδιά, αλλά όχι να καθόμαστε να μας "καβαλάνε" κιόλας!!! Με τον άντρα σου θα ζεις, όχι με τη μάνα σου!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ρε Cinderella με συγχωρεις αυτο καταλαβες?
οτι μενουν σπιτι της το καταλαβες?
οτι τους ψιλοσυντηρει το καταλαβες?
ποιος εχει καβαλησει ποιον εκει μεσα!!
δλδ ημαρτον.
θα της την πει ο αντρουλης?
αν θελει να ειναι κυριος να παει σπιτι που του "εφτιαξε η πεθερουλα"οχι να της κατσικωνετε κιολας.
εσυ ετσι θα εκανες?μην λεμε τωρα τρελα ΗΜΑΡΤΟΝ.

15ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 4:05 am

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όλα τα κατάλαβα, απλά οι γονείς το ότι βοηθάνε οικονομικά, υλικά και ηθικά τα παιδιά τους, δε σημαίνει ότι πρέπει να έχουν και το πάνω χέρι!!! Και τί θέλει δηλαδή η μαμά της, να την κάνει εικόνισμα ο γαμπρός και να την ευλογεί πρωί μεσημέρι βράδυ;; Από την άλλη, μη φτάσουμε και στο αντίθετο ρεύμα, να τη βρίζει και να την έχει "πεταμένη"... η αχαριστία είναι ό,τι χειρότερο!! Αυτό εννοώ! Very Happy

16ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 4:27 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:Όλα τα κατάλαβα, απλά οι γονείς το ότι βοηθάνε οικονομικά, υλικά και ηθικά τα παιδιά τους, δε σημαίνει ότι πρέπει να έχουν και το πάνω χέρι!!! Και τί θέλει δηλαδή η μαμά της, να την κάνει εικόνισμα ο γαμπρός και να την ευλογεί πρωί μεσημέρι βράδυ;; Από την άλλη, μη φτάσουμε και στο αντίθετο ρεύμα, να τη βρίζει και να την έχει "πεταμένη"... η αχαριστία είναι ό,τι χειρότερο!! Αυτό εννοώ! Very Happy

Μετά κόπων και βασάνων κατάφερα και έπεισα τον άντρα μου να πάμε να μείνουμε μόνοι μας. Η μαμά μου μας παραχώρησε το σπίτι της συχωρεμένης της γιαγιάς μου για να μείνουμε εκεί. Το σπίτι δεν ήταν και στην καλύτερη κατάσταση και έτσι αποφασίσαμε να το ανακαινίσουμε με λεφτά που έδωσε η μαμά μου


ποιος εχει το πανω χερι ?σιγουρα αυτος και μεγα λαθος.και επιμενω οτι στο συγκεκριμενο θεμα δεν βλεπω καμια μαμα να κατσικωνετε ,ουτε να περναει το δικο της ,ουτε να την κανει εικονισμα ζηταει.
να πανε σπιτι τους ζηταει.

17ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 4:59 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενας ανθρωπος με αξιοπρεπεια και ευγένεια μόνο ευχαριστώ θα επρεπε να πει στην μαμα σου που κανει οτι μπορει η γυναικα απ'οτι καταλαβαινω για να είστε ανεξάρτητοι.
Οφείλει να βοηθησει και αυτος με την σειρα του - να αναλαβει τις ευθυνες του και να ζησετε επιτελους στο δικό σας σπίτι.
μου επεσε το σαγόνι με την αντίδραση του.........

του έδιναν γάιδαρο που λενε και εκεινος τον κοιταζε στα δόντια....... Shocked

18ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 12:17 pm

Anthi_1987

Anthi_1987
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ιστορία έχει ως εξής:
Με τον άντρα μου ήμασταν μαζί 2 χρόνια, δεν μέναμε μαζί συνέχεια ώσπου έμεινα έγκυος αρραβωνιαστήκαμε και πήγαμε και μέναμε στην μάνα του! Σε κάποια φάση όταν ήμουν έγκυος είχα αίμα και προτίμησα να πάμε να μείνουμε στην μαμά μου και να με φροντίζει εκείνη για να μην γίνω βάρος στην πεθερά μου.
Από την αρχή επέμενα να πάμε κάπου να νοικιάσουμε μόνοι μας αλλά ο άντρας μου ανένδοτος γιατί λέει ο πατέρας του έχουν τεράστιο σπίτι και λείπουν πολλές ώρες την μέρα και δεν θα μας ενοχλούν. Είχαμε και το άλλο το τι θα πει ο κόσμος που θα πάμε να μείνουμε χώρια από την στιγμή που έχουν τόσο μεγάλο σπίτι. ο άντρας μου έχει έρθει στην Ελλάδα πριν από 18 χρόνια από την Πρώην Σοβιετική Ένωση (παλιννοστούντας) αυτοί εκεί το έχουν οι γιοί να μένουμε με τους γονείς.
Βασικά εγώ το είπα πολλές φορές οτι πολύ απλά Χ%$^$^α τι θα πει ο κόσμος γιατί αν με ένοιαζε δεν θα ήμουν μαζί του (αυτό είναι άλλο θέμα). Όταν σταμάτησε το αίμα και ήμουν ξανά σε θέση να μας φροντίζω εγώ ξαναπήγαμε στα πεθερικά αλλά και πάλι συνθήκες διαβίωσης δεν ήταν οι καλύτερες. Δεν βάζανε πετρέλαιο για να κάνουν οικονομία και κυκλοφορούσαν με τα μπουφάν, ε κ γω δεν άντεξα και αρρώστησα με βρογχίτιδα λόγω κρύου και υγρασίας και ξαναπήγα στην μαμά μου μέχρι να γεννήσω. Είχα πει θα έμενα στην μάνα μου μέχρι να σαραντήσω και μετά θα ξαναπήγαινα στο πεθερικά πιστεύοντας οτι θα τους πείσω να πουν στον άντρα μου να πάμε να μείνουμε κάπου αλλού μόνοι μας. Αλλά πάνω σε μια συζήτηση που είχα μαζί τους κατάλαβα οτι δεν το ήθελαν αυτό οπότε το τρέναρα εγώ. 2 βδομάδες πριν γεννήσω πέθανε η γιαγιά μου και είπα να μην παρατήσουμε το σπίτι και για να μην πάμε στα νοίκια να ξεκινήσουμε να το φτιάχνουμε όταν σαράντιζα για να μείνουμε εκεί. Έτσι κ έγινε Αύγουστο ξεκινήσαμε να το φτιάχνουμε και έχει πάει Απρίλιος και δεν έχουμε τελειώσει. Ο λόγος ήταν οι γονείς του που τον θέλανε εκεί και συνέχεια του έβαζαν λόγια και σκοτωνόμασταν αν θα πάμε στο σπίτι μας ή όχι. Φτάσαμε σε σημείο να μένουμε μία βδομάδα στους δικούς μου και μία στους δικούς του ώσπου τα Χριστούγεννα σκοτώθηκα με τον πεθερό μου για τον λόγο ότι έσβηνε τα καλοριφέρ ενώ είχα το τότε 5 μηνών μωρό μου εκεί, τσακωθήκαμε πολύ άσχημα σε σημείο να με διώχνει από το σπίτι και να με απειλεί να με σφάξει και όλα τα έλεγε και τα έκανε χωρίς την παρουσία του άντρα μου. Φυσικά και όταν γύρισε του τα είπα όλα και τον έβαλε στην θέση του και σηκωθήκαμε και φύγαμε από κει και πήρε την απόφαση να κάνουμε το σπίτι μας. Μέχρι να γίνει είπαμε να μείνουμε στους δικούς μου, οι άνθρωποι έχουν γίνει θυσία απέναντι μας, να μη μας λείψει τίποτα και πόσο μάλλον στο μωρό σε αντίθεση με τα πεθερικά μου που δεν έχουν κάνει ΤΙΠΟΤΑ. Το σπίτι ήθελε λίγα πράγματα, δεν το χτίσαμε από την αρχή. Αλλά ο άντρας που όπως βλέπω και γω είναι βολεψάκιας και συνέχεια βγάζει καινούριες δουλειές με λεφτά που δίνουν οι δικοί μου, οι οποίοι δεν έχουν επέμβει πουθενά στο σπίτι και τώρα το σκηνικό έγινε γιατί η μαμά μου είπε-πρότεινε να πάρει ο άντρας μου τηλ στο επιπλάδικο για να μας φέρουν τον καναπέ, δεν διέταξε ούτε απαίτησε. Εντάξει έχει πει πολλές φορές πάνω στο χαβαλέ "άντε πότε θα φύγετε" αλλά ως εκεί. Κ τότε ξέσπασε ο άντρας μου που μάλλον ήταν ήδη από κάπου αλλού φορτομένος.

Έτσι έχουν τα πράγματα, συγνώμη και πάλι αν σας κούρασα και ελπίζω να κάλυψα όλες τις απορίες σας.

19ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 12:30 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπουμπου-μου!!!μην-στεναχωριεσαι-κανε-ίγη-υπομονη-και-σε-λιγες-μερες-θα-μετακομοισετε-και-θα-ηρεμησετε!!η-κουραση-πολλες-φορες-φταιει-και-λεμε-διαφορες-βλακειουλες!!να-μου-φιλησεις-την-ομορφια!!!

20ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 12:31 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπουμπου-μου!!!μην-στεναχωριεσαι-κανε-λίγη-υπομονη-και-σε-λιγες-μερες-θα-μετακομοισετε-και-θα-ηρεμησετε!!η-κουραση-πολλες-φορες-φταιει-και-λεμε-διαφορες-βλακειουλες!!να-μου-φιλησεις-την-ομορφια!!!

21ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 1:55 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Anthi_1987 έγραψε: Αλλά ο άντρας που όπως βλέπω και γω είναι βολεψάκιας και συνέχεια βγάζει καινούριες δουλειές με λεφτά που δίνουν οι δικοί μου, οι οποίοι δεν έχουν επέμβει πουθενά στο σπίτι και τώρα....
πρόσεξε το αυτό...
και μου κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση που δεν θέλει να φύγει απο το σπίτι της μαμάς σου ενώ λογικά θα έπρεπε να φύγει τρέχοντας πριν καν είναι έτοιμο..

με το καλό να μπείτε μέσα και να κάνετε μια νέα καλή αρχή !!



22ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τρι Απρ 17, 2012 3:24 pm

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anthi δεν μου συμβαινει κατι παρομοιο..αλλα καποια αλλα πραγματα μεταξυ μαμαδων γαμπρων κτλ.και θελω να σου πω πως σε νιωθω..
Το θεμα ειναι να καταλαβουν πως εσυ βρισκεσαι στην μεση..που μαλλον δεν θα το καταλαβουν..γιατι οι ανθρωποι ειμαστε εγωιστες απο την φυση μας..
Εγω μια συμβουλη εχω να σου δωσω..που παρολα αυτα δεν καταφερνω να την εφαρμοσω..ΔΥΣΤΥΧΩΣ.!
θελει διπλωματια και εσυ να προσπαθεις να μενεις στην απεξω χωρις να φαινεται οτι αδιαφορεις..γιατι στην τελικη εσυ στρεσαρεσε και συ χολοσκας..!
Δωσε στον αντρα σου με τρανα επειχειρηματα να καταλαβει πως ΕΣΥ εχεις την αναγκη να φυγεις..και οχι πως γινεται οτι λεει η πεθερα.
Και στην μαμα πασαρε το πως θα τον ζορισεις και τετοια.παντως μην στρεσαρεσε.. ελπιζω να βοηθησα..και να τα ακουω και γω μπας και βοηθηθω και γω..
Α! και κατι τελευταιο..ο ανθρωπος που πληρωνει..εχει την ταση να εξουσιαζει..απεφευγε οτι μπορεις.. ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω..φιλακια και ευχομαι να ηρεμησουν ολα..! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! 417472

23ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τετ Απρ 18, 2012 2:28 am

annia

annia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω απο οτι καταλαβα εχει κακη επιρροη απο τους γονεις του ο αντρας σου..Κατσε μιλησε του και πες του το και το αν θελει ας ακολουθησει αν δεν θελει να παει στο δικο του σπιτι..Αληθεια δουλευει??Η ολα τα εξοδα του μωρου τα εχουν αναλαβει και αυτα οι γονεις σου???

24ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τετ Απρ 18, 2012 3:39 am

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anthi_1987 έγραψε:Η ιστορία έχει ως εξής:
Με τον άντρα μου ήμασταν μαζί 2 χρόνια, δεν μέναμε μαζί συνέχεια ώσπου έμεινα έγκυος αρραβωνιαστήκαμε και πήγαμε και μέναμε στην μάνα του! Σε κάποια φάση όταν ήμουν έγκυος είχα αίμα και προτίμησα να πάμε να μείνουμε στην μαμά μου και να με φροντίζει εκείνη για να μην γίνω βάρος στην πεθερά μου.
Από την αρχή επέμενα να πάμε κάπου να νοικιάσουμε μόνοι μας αλλά ο άντρας μου ανένδοτος γιατί λέει ο πατέρας του έχουν τεράστιο σπίτι και λείπουν πολλές ώρες την μέρα και δεν θα μας ενοχλούν. Είχαμε και το άλλο το τι θα πει ο κόσμος που θα πάμε να μείνουμε χώρια από την στιγμή που έχουν τόσο μεγάλο σπίτι. ο άντρας μου έχει έρθει στην Ελλάδα πριν από 18 χρόνια από την Πρώην Σοβιετική Ένωση (παλιννοστούντας) αυτοί εκεί το έχουν οι γιοί να μένουμε με τους γονείς.
Βασικά εγώ το είπα πολλές φορές οτι πολύ απλά Χ%$^$^α τι θα πει ο κόσμος γιατί αν με ένοιαζε δεν θα ήμουν μαζί του (αυτό είναι άλλο θέμα). Όταν σταμάτησε το αίμα και ήμουν ξανά σε θέση να μας φροντίζω εγώ ξαναπήγαμε στα πεθερικά αλλά και πάλι συνθήκες διαβίωσης δεν ήταν οι καλύτερες. Δεν βάζανε πετρέλαιο για να κάνουν οικονομία και κυκλοφορούσαν με τα μπουφάν, ε κ γω δεν άντεξα και αρρώστησα με βρογχίτιδα λόγω κρύου και υγρασίας και ξαναπήγα στην μαμά μου μέχρι να γεννήσω. Είχα πει θα έμενα στην μάνα μου μέχρι να σαραντήσω και μετά θα ξαναπήγαινα στο πεθερικά πιστεύοντας οτι θα τους πείσω να πουν στον άντρα μου να πάμε να μείνουμε κάπου αλλού μόνοι μας. Αλλά πάνω σε μια συζήτηση που είχα μαζί τους κατάλαβα οτι δεν το ήθελαν αυτό οπότε το τρέναρα εγώ. 2 βδομάδες πριν γεννήσω πέθανε η γιαγιά μου και είπα να μην παρατήσουμε το σπίτι και για να μην πάμε στα νοίκια να ξεκινήσουμε να το φτιάχνουμε όταν σαράντιζα για να μείνουμε εκεί. Έτσι κ έγινε Αύγουστο ξεκινήσαμε να το φτιάχνουμε και έχει πάει Απρίλιος και δεν έχουμε τελειώσει. Ο λόγος ήταν οι γονείς του που τον θέλανε εκεί και συνέχεια του έβαζαν λόγια και σκοτωνόμασταν αν θα πάμε στο σπίτι μας ή όχι. Φτάσαμε σε σημείο να μένουμε μία βδομάδα στους δικούς μου και μία στους δικούς του ώσπου τα Χριστούγεννα σκοτώθηκα με τον πεθερό μου για τον λόγο ότι έσβηνε τα καλοριφέρ ενώ είχα το τότε 5 μηνών μωρό μου εκεί, τσακωθήκαμε πολύ άσχημα σε σημείο να με διώχνει από το σπίτι και να με απειλεί να με σφάξει και όλα τα έλεγε και τα έκανε χωρίς την παρουσία του άντρα μου. Φυσικά και όταν γύρισε του τα είπα όλα και τον έβαλε στην θέση του και σηκωθήκαμε και φύγαμε από κει και πήρε την απόφαση να κάνουμε το σπίτι μας. Μέχρι να γίνει είπαμε να μείνουμε στους δικούς μου, οι άνθρωποι έχουν γίνει θυσία απέναντι μας, να μη μας λείψει τίποτα και πόσο μάλλον στο μωρό σε αντίθεση με τα πεθερικά μου που δεν έχουν κάνει ΤΙΠΟΤΑ. Το σπίτι ήθελε λίγα πράγματα, δεν το χτίσαμε από την αρχή. Αλλά ο άντρας που όπως βλέπω και γω είναι βολεψάκιας και συνέχεια βγάζει καινούριες δουλειές με λεφτά που δίνουν οι δικοί μου, οι οποίοι δεν έχουν επέμβει πουθενά στο σπίτι και τώρα το σκηνικό έγινε γιατί η μαμά μου είπε-πρότεινε να πάρει ο άντρας μου τηλ στο επιπλάδικο για να μας φέρουν τον καναπέ, δεν διέταξε ούτε απαίτησε. Εντάξει έχει πει πολλές φορές πάνω στο χαβαλέ "άντε πότε θα φύγετε" αλλά ως εκεί. Κ τότε ξέσπασε ο άντρας μου που μάλλον ήταν ήδη από κάπου αλλού φορτομένος.

Έτσι έχουν τα πράγματα, συγνώμη και πάλι αν σας κούρασα και ελπίζω να κάλυψα όλες τις απορίες σας.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ..ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΛΥΣΕΙ!!ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ(ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ ΗΤΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ) ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ!!
ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥ ΖΩ ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΕΙ ΦΕΡΘΕΙ ΑΨΟΓΑ..ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΩΝ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ...ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΛΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ...
ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΑΛΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ

25ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Τετ Απρ 18, 2012 4:20 am

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οποια και να ειναι η νοοτροπια του αντρουλη σου δεν του δινει κανενα δικαιωμα να μιλαει ετσι στην μαμα σου ειτε σας βοηθαει ειτε δεν σας βοηθαει..
η μητερα σου επρεπε να κανει το εξης να κανει την ανακαινηση και μετα να σου το παραχωρησει δικο της δεν ειναι το σπιτι η ιδια κανει κουμαντο αλλα οπως ειδα η μανουλα σου ειναι τοσο καλος ανθρωπος που και το σπιτι σας εδωσε και λεφτα για την ανακαινηση .οσο για τον αντρουλη σου βλεπω βολευτηκε για τα καλα .
και με συγχωρειτε κιολας οποιος τσονταρει αυτος κανει και κουμαντο,δεν καταλαβα θα βαλω εγω τα λεφτα και θα κανει κουμαντο αλλος οχι οχι δεν παει ετσι ,
αυτος δεν σκεφτεται να τσονταρει λεφτα ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις