Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 2:50 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μας ζήτησε ο παπας στην εκκλησία που πήγαμε που θα γίνει η βάφτιση ληξιαρχική πράξη γέννησης της μικρής, φωτοτυπία ταυτότητας νονού και ληξιαρχική πράξη γέννησης νονού και πιστοποιητικό οικοηενειακής κατάστασης νονού.
τα μαζέψαμε και ΄πήγαμε στην εκκλησία για να κλείσουμε ημερομηνία.
συμπλήρωσε ο παπάς ένα χαρτί και με αυτά τα δικαιολογητικά μας είπε και το χαρτί θα παμε στη μητρόπολη για την άδεια της βάφτισης.
εκει για την άδεια μας ζήτησαν τα 108 ευρώ.

απλά αναρωτιέμαι αν θα πρεπει να δωσουμε κι αλλα λεφτά εκεινη τη μερα ή αυτα τα 108 συμπεριλαμβάνονται στα έξοδα του παππά που θα τελέσει το μυστήριο...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

27ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 2:52 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτά που δίνουμε στην εκκλησία για όλα τα μυστήρια δεν είναι έξοδα κανενός,είναι κάτι σαν πουρμπουάρ με απόδειξη.Οι παππάδες είναι δημόσιοι υπάλληλοι και πληρώνονται απο το κράτος.Γι'αυτό και δεν υπάρχει πάγιο,δίνεις όσα θέλεις.

28ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:00 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιγο περίεργα μας τα λέει ο πάτερ. Στη θέση σου θα έπαιρνα τη μητρόπολη και θα ρωτούσα τι χρειάζεται για να βαπτίσω. Αν σου πουν οτι κακώς σου πήρε 108 ευρώ να τον καταγγείλεις. Στο κάτω κάτω αυτά μπορεί να το έδωσες στερούμενη κάτι άλλο.
Δεν πολυχωνεύω και το παπαδαριό, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα.

29ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:01 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως, γενικά είναι καλό ο παπάς να είναι ευχαριστημένος με τα λεφτά του, γιατί έχω δει τραγικά πράγματα!! Άσε που οι περισσότεροι, από ζήλο, κοντεύουν να πνίξουν το παιδί, έτυχε σε μια βάπτιση πέρσι ο παπάς να τινάξει (στην κυριολεξία) το μωρό πάνω από την κολυμβήθρα πριν το παραδώσει στο νονό (υποθέτω για να φύγουν το πολλά νερά και να μη λερωθεί το ράσο)! Το τραγικό ήταν ότι το μωράκι ήταν 4 μηνών και καλά καλά δεν κρατούσε τον αυχένα του!!

30ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:03 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:Πάντως, γενικά είναι καλό ο παπάς να είναι ευχαριστημένος με τα λεφτά του, γιατί έχω δει τραγικά πράγματα!! Άσε που οι περισσότεροι, από ζήλο, κοντεύουν να πνίξουν το παιδί, έτυχε σε μια βάπτιση πέρσι ο παπάς να τινάξει (στην κυριολεξία) το μωρό πάνω από την κολυμβήθρα πριν το παραδώσει στο νονό (υποθέτω για να φύγουν το πολλά νερά και να μη λερωθεί το ράσο)! Το τραγικό ήταν ότι το μωράκι ήταν 4 μηνών και καλά καλά δεν κρατούσε τον αυχένα του!!

Σιγά να μην τους φοβηθούμε κιόλας.Η λέξη "λειτούργημα" μας λέει κάτι;

31ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:03 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα ρωτήσω και σάλλες εκκλησίες και στη Μητρόπολη για τα λεφτά που δώσαμε... τι να πω ρε κορίτσια..

http://lovinghorses.pblogs.gr/

32ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:04 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athi έγραψε:μας ζήτησε ο παπας στην εκκλησία που πήγαμε που θα γίνει η βάφτιση ληξιαρχική πράξη γέννησης της μικρής, φωτοτυπία ταυτότητας νονού και ληξιαρχική πράξη γέννησης νονού και πιστοποιητικό οικοηενειακής κατάστασης νονού.
τα μαζέψαμε και ΄πήγαμε στην εκκλησία για να κλείσουμε ημερομηνία.
συμπλήρωσε ο παπάς ένα χαρτί και με αυτά τα δικαιολογητικά μας είπε και το χαρτί θα παμε στη μητρόπολη για την άδεια της βάφτισης.
εκει για την άδεια μας ζήτησαν τα 108 ευρώ.

απλά αναρωτιέμαι αν θα πρεπει να δωσουμε κι αλλα λεφτά εκεινη τη μερα ή αυτα τα 108 συμπεριλαμβάνονται στα έξοδα του παππά που θα τελέσει το μυστήριο...

Άθη μου σου έδωσε απόδειξη;

Λογικά αν είναι για την άδεια,θα θέλει κι άλλα χρήματα στην βάφτιση!

Ρωτάω,γιατί εγώ όταν έκανα την μεταφορά ενορίας,μου έδωσε απόδειξη για τα 30 ευρώ.

33ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:05 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΝΟ!ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ
70Ε ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ(ΔΗΛ ΑΠΟ 35)ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΝΟ ΖΗΤΗΣΕ 150 (ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ)ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΚΕΣΤΗΚΕ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!

34ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:09 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΝΟ!ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ
70Ε ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ(ΔΗΛ ΑΠΟ 35)ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΝΟ ΖΗΤΗΣΕ 150 (ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ)ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΚΕΣΤΗΚΕ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!

Εσύ πάλι τι εννοείς;;;δηλ 370 σύνολο αν κατάλαβα καλά;;;;Και ΑΡΚΕΣΤΗΚΕ;;;;Βρε κορίτσια εμείς δε δώσαμε τίποτα.

35ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:12 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Dimitra_Elena"]
athi έγραψε:μας ζήτησε ο παπας στην εκκλησία που πήγαμε που θα γίνει η βάφτιση ληξιαρχική πράξη γέννησης της μικρής, φωτοτυπία ταυτότητας νονού και ληξιαρχική πράξη γέννησης νονού και πιστοποιητικό οικοηενειακής κατάστασης νονού.
τα μαζέψαμε και ΄πήγαμε στην εκκλησία για να κλείσουμε ημερομηνία.
συμπλήρωσε ο παπάς ένα χαρτί και με αυτά τα δικαιολογητικά μας είπε και το χαρτί θα παμε στη μητρόπολη για την άδεια της βάφτισης.
εκει για την άδεια μας ζήτησαν τα 108 ευρώ.

απλά αναρωτιέμαι αν θα πρεπει να δωσουμε κι αλλα λεφτά εκεινη τη μερα ή αυτα τα 108 συμπεριλαμβάνονται στα έξοδα του παππά που θα τελέσει το μυστήριο...

ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ....ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ......ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΠΟΥ ΛΕΣ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 52Ε ΓΙΑ 2 ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ!ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΖΗΤΑΝΕ

36ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:15 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΑΜΕ ΓΑΜΟ ΚΑΙ 2 ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ....ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 150Ε ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΥΣΤΗΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΠΕΣΑΜΕ ΣΤΑ 250Ε

37ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:17 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α εντάξει τότε μωρε ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 966307

38ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:17 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εκοψε αποδειξη για τα 108 ευρώ και την καρφίτσωσε από πίσω από τα χαρτια που του πηγαμε με τα δικαιολογητικά. δεν εδωσε στον νονό που πλήρωσε τα λεφτά. τώρα αν θα μας την δώσουν εκ των υστέρων δεν ξερω....

http://lovinghorses.pblogs.gr/

39ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:20 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΑ 108Ε ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ....ΜΑΥΡΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ?

40ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:22 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athi έγραψε:εκοψε αποδειξη για τα 108 ευρώ και την καρφίτσωσε από πίσω από τα χαρτια που του πηγαμε με τα δικαιολογητικά. δεν εδωσε στον νονό που πλήρωσε τα λεφτά. τώρα αν θα μας την δώσουν εκ των υστέρων δεν ξερω....

Καταλήγω στο ότι ίσως αλλάζει από πόλη σε πολη...Αν σου έδωσε απόδειξη,τότε σημαίνει ότι ισχύει κάτι τέτοιο στην πόλη σου.

41ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:23 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΑΜΕ ΓΑΜΟ ΚΑΙ 2 ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ....ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 150Ε ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΥΣΤΗΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΠΕΣΑΜΕ ΣΤΑ 250Ε

Και είναι λίγα 250 ευρώ? Νομίζω ότι η αρχιεπισκοπή έχει ας πούμε έναν τιμοκατάλογο για το κάθε μυστήριο με μικρό ποσό και μετά δίνει ο καθένας ότι μπορεί και θέλει.
Ξέρετε τι θεωρώ απαράδεκτο? Καλά να έχεις. Αν δεν έχεις δεν το βαπτίζεις το μωρό? Δεν παντρεύεσαι? Απαράδεκτοι παπάδες.

42ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:25 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο νονός πλήρωσε αλλά την αποδειξη την κράτησε ο παπάς και την έβαλε μαζί με τα υπολοιπα χαρτια-δικαιολογητικά. εμας μας έδωσε την ΕΚΡΙΣΗ ΒΑΠΤΙΣΕΩΣ. Έτσι το λένε το χαρτί που θα παμε τη μερα της βαπτισης στην εκκλησια.
Αλεξανδρούπολη είμαι. δεν ήξερα ότι αλλού δεν τα ζητάνε αυτά...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

43ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:42 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΙΣ.....ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΞΩΚΛΗΣΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΟΙ.......ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ?ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ(ΔΗΛ ΕΜΕΙΣ ΔΩΣΑΜΕ)
70Ε ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΤΩΝ ΒΑΦΤΙΣΕΩΝ
60Ε ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ(ΝΟΜΙΖΩ)
52Ε ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ
18Ε ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΡΙΑΣ
35Ε ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ.....
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΥΜΑ?.....235Ε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ!

44ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:46 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα δεν με ρωτησανε καν σε ποια ενορια ανηκω. σε αλλη εκκλησια ειμαι γραμμενη. δεν υπηρχε η εκκλησια αυτη τοτε. επειδη ομως εχω εκκλησια πια διπλα στο σπιτι μου σαυτην ειπα να κανω τη βαπτιση!

και στην εκκλησια δηλαδη θα πρπει να δωσω λεφτα; και ποσα;
να ρωτησω τον παπα ποσο στοιχιζει το μυστηριο της βαπτισεως;

http://lovinghorses.pblogs.gr/

45ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:48 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athi έγραψε:εμενα δεν με ρωτησανε καν σε ποια ενορια ανηκω. σε αλλη εκκλησια ειμαι γραμμενη. δεν υπηρχε η εκκλησια αυτη τοτε. επειδη ομως εχω εκκλησια πια διπλα στο σπιτι μου σαυτην ειπα να κανω τη βαπτιση!

και στην εκκλησια δηλαδη θα πρπει να δωσω λεφτα; και ποσα;
να ρωτησω τον παπα ποσο στοιχιζει το μυστηριο της βαπτισεως;

αν δεν ήσουν Αλεξανδρούπολη και εγώ Αθήνα θα αναλάμβανα τον τ@#@%παπα και θα σου έβρισκα λύση στις απορίες σου

46ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:52 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ!

47ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:52 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μας ειπε κιολας οτι ειναι ιερο το μυστηριο της βαπτισεως και οτι θα κρατησει μια ωρα μεχρι την επομενη βαπτιση που θαχουν στις 12. δεν τις ξεπετανε τις βαπτισεις λεει!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

48ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 3:57 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΙ ΣΙΓΑ....ΕΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΑΞΕ!

49ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 4:00 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:ΝΑΙ ΣΙΓΑ....ΕΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΑΞΕ!

Τον κουράσατε!! Θέλατε και δύο ιερα μυστήρια βαπτίσεως και ιερό μυστήριο γάμου την ίδια ημέρα. Τι θέλατε να πάθει η μέση του τόση ώρα όρθιος? Ρε ουστ!!!

50ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! Δευ Ιουλ 26, 2010 4:04 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΙ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΣΑΜΕ....ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ!ΑΣΕ ΠΟΕ ΗΤΑΝ ΚΑΙ <<ΤΡΕΛΛΗ>>

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις