Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ… ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΣ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΗ, ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ HELLO KITTY, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΚΙΤΤΥ… ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ… ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ;;; ΧΑΡΤΟΝΙ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΕΣ;; Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ; Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΠΛΟ ΧΑΡΤΙ Η ΠΑΛΙ ΧΑΡΤΟΝΙ; ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΔΕΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ; ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ;;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

hmbg


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μμμ κοίταξε απλό χαρτί θα σου σκιστεί 1000%. Αφού θα κάνεις που θα κάνεις τον κόπο καλύτερα να το κάνεις σωστά Wink
Τα εξώφυλλα τουλάχιστον πρέπει να είναι από χοντρό χαρτόνι. Αυτό σε περιορίζει στο οτι με το χέρι δεν υπάρχει περίπτωση να κόψεις το κεφάλι της kitty. Οπότε ή πας σε τετράγωνο/παραλληλόγραμμο και το στολίζεις, ή πας σε απλό χαρτί που μπορείς να κόψεις με κοπίδι.
Για το χοντρό χαρτόνι ή βρίσκεις κάποιον που έχει μηχάνημα να στο κόψει ή στο http://sfragidomania.gr μπορείς να κάνεις μια ερώτηση μήπως και μπορέσουν να σου βγάλουν σχέδιο.
Από κει και πέρα επιλέγεις χαρτιά για το εσωτερικό σου και διακοσμητικά.
Για ότι άλλο θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις!

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
epidh twra teleytea exw pathei mia parakroush me videakia sto youtube se sxesh me diafores kataskeyes tha sou protina na rikseis mia matia edw

https://www.youtube.com/results?search_query=scrapbooking+hallo+kitty&oq=scrapbooking+hallo+kitty&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=youtube.12...20408.21691.0.24581.5.5.0.0.0.0.186.529.2j3.5.0.

wste na pareis idees sto thema tis diakosmhshs alla kai kataskeyhs apo kapia videakia kai meta na pas se ena katasthma me eidh xeirotexnias (h mesw internet) kai na pareis symboules se sxesh me to ti ylika prepei na xrhsimopihshs wste na ginei anthektiko sto xrono...

good luck... Very Happy

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στη σφραγιδομανια θα σου κοψουν σε σχημα Κιττυ ομως νομιζω οτι ειναι μικρα σε μεγεθος και δεν θα μπορεις να "παιξεις" με τη διακοσμηση. χαρτονια θα προμηθευθεις απο τον Διονυσοπουλο (Πραξιτελους) χοντρο 3 εκ. για εξωφυλλα και ιβουαρ κανσον σε μεγεθος Α4 αν το κανεις παραλληλογραμμο. για διακοσμηση μπορεις ειτε να βρεις διαφορα διακοσμητικα με Κιττυ, ειτε να μπεις στο Πικασα να βρεις εικονες με Κιττυ και να τις εκτυπωσεις στα Α4 κανσον. αν μπορεις να εστιασεις εικονες σε οριζοντια παραθεση θα δουλεψεις ετσι. για δεσιμο κανε τρυπες με μηχανημα που ανοιγει τρυπες σε ζωνες. ειναι κριμα να παρεις κροπανταιλ που στοιχιζει κοντα 30 ευρω και να μην το δουλεψεις ξανα. παρε και 4 κρικους απο βιβλιοπωλειο και εισαι ετοιμη.

http://pigikalimeriblogspot.com

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
misspigi έγραψε:στη σφραγιδομανια θα σου κοψουν σε σχημα Κιττυ ομως νομιζω οτι ειναι μικρα σε μεγεθος

τωρα βγαζουν και πιο μεγαλα. ικανοποιητικα για βιβλια ευχων. Wink
Elena84 αν θες εχει ωραια χαρτια και σε σαιτ διαφορα οπως και διακοσμητικα.
πατα στο goοgle ''υλικα για βιβλια ευχων η scrapbook και θα βρεις.

επισης για μεσα αν θες πολλες σελιδες μπορεις να παρεις χαρτια χοντρα(χαρτονακια) που εχει σε βιβλιοπωλεια. να τα κοψειςστο σχεδιο που θες. επειτα τα διακοσμεις κανονικα. ετσι εκανα και γω στο δικο μας γιατι ηθελα σχεδον 15- 20 σελιδες Wink



Έχει επεξεργασθεί από τον/την supermama στις Παρ Απρ 27, 2012 10:49 am, 1 φορά

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου... αλλα μαλλον δεν θα φτιαξω μονη μυ, μου φαινεται αρκετα δυσκολο, θα δοκιμασω βεβαια... ισως να μην εχω και καθολου βιβλιο ευχων....
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενημερωτικα αν θες μπορω να σου φτιαξω εγω.. η να σε βοηθησω να το φτιαξεις. δεν ειναι και τοοσο δυσκολο Wink

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:ενημερωτικα αν θες μπορω να σου φτιαξω εγω.. η να σε βοηθησω να το φτιαξεις. δεν ειναι και τοοσο δυσκολο Wink

ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ... ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΙΑ ΤΙΜΟΥΛΑ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣΕ ΕΣΥ;

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σου στελνω πμ Very Happy

xazomama

xazomama
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Elena84 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ… ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΣ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΗ, ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ HELLO KITTY, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΚΙΤΤΥ… ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ… ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ;;; ΧΑΡΤΟΝΙ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΕΣ;; Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ; Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΠΛΟ ΧΑΡΤΙ Η ΠΑΛΙ ΧΑΡΤΟΝΙ; ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΔΕΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ; ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ;;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

geia sou k me to kalo na ginei i vaftisi,ego to eftiaxa moni mou k mou vgike poly oraio ta kana ola moni mou ektos apo tis mpomponieres k eixa thema tin minnie.piga jumbo sta eidi zografikis pira eidiko mplok gia zografiki me temperes nomizo 2.00,pira afrodes yliko einai se syskeyasia me diafora xromata 1.50,liga aytokollita gia diakosmisi 1.00 k xrysoskones 2.00.meta piga sto tmima me aytokollita toixou k phra 1 minnie aytokollito 1.50.k vgike teleio ,oikonomiko k poly kalytero apayta pou mou deixan me 25.00.an endiaferesai steile min.na sou exigiso pos to kana

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xazomama έγραψε:
Elena84 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ… ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΣ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΗ, ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ HELLO KITTY, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΚΙΤΤΥ… ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ… ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ;;; ΧΑΡΤΟΝΙ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΕΣ;; Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ; Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΠΛΟ ΧΑΡΤΙ Η ΠΑΛΙ ΧΑΡΤΟΝΙ; ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΔΕΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ; ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ;;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

geia sou k me to kalo na ginei i vaftisi,ego to eftiaxa moni mou k mou vgike poly oraio ta kana ola moni mou ektos apo tis mpomponieres k eixa thema tin minnie.piga jumbo sta eidi zografikis pira eidiko mplok gia zografiki me temperes nomizo 2.00,pira afrodes yliko einai se syskeyasia me diafora xromata 1.50,liga aytokollita gia diakosmisi 1.00 k xrysoskones 2.00.meta piga sto tmima me aytokollita toixou k phra 1 minnie aytokollito 1.50.k vgike teleio ,oikonomiko k poly kalytero apayta pou mou deixan me 25.00.an endiaferesai steile min.na sou exigiso pos to kana


πολυ καλο ακουγεται, μηπως εχει φωτο να το δω, γιατι ετσι δεν μπορω να ο φανταστω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις