Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Empty Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Σαβ Ιουλ 03, 2010 1:33 am

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκια επειδη βλεπω ειστε μπολικες μικρομανουες εδω - εννοω με μωρακια - να ρωτησω κι εγω μια αποψη - κι ας ειναι το τριτο... καθε παιδι ειναι μαγικα μοναδικο και διαφορετικο... ετσι ο μπεμπάκος μας μας βγηκε ολιγον... ζωηρος και ειναι 4 μηνων και δυο εβδομαδω μα ηδη εδω κι εναν μηνα γυριζει και κοιμαται μπρουμητα... κι εγω αγχωνομαι...

Τι λενε οι γιατροι σας ??? Rolling Eyes

http://familyclubproducts.blogspot.com

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμένα η μικρή μου 4 μηνών κι αυτή που άρχισε να κουνιέται, γυρίζει και μπρούμητα. αλλα δεν μπορει να καθησει πολυ και ξαναγυρναει στο πλαι και μετα ανασκελα!

παντως αφου μπορουν να κινουνται τα μωρα μας, δεν μπορουμε να αποφυγουμε καποια πραγματα. θα ελεγα να το επιβλεπεις συχνα όταν κοιμαται. φανταζομαι αν και μπρούμητα, εχει το κεφαλακι στο πλαι ε;

http://lovinghorses.pblogs.gr/

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
από ότι έχω ακούσει και διαβάσει δεν είναι η καλύτερη στάση αυτή για τόσο μικρά παιδάκια, η καλύτερη στάση είναι στο πλάι, εγώ του είχα πάρει προστατευτικά και του έβαζα όταν κοιμόταν ώστε να μένει στο πλάι και να μην γυρνάει. μάλιστα όταν ήταν νεογέννητο μου είχε πει η παιδίατρος κάθε φορά που θα σηκώνομαι να τον θηλάζω, όταν θα τον ξαναβάζω στην κούνια, να φροντίζω να τον αλλάζω πλευρό, μία αριστερά και μία δεξιά για να μην πιάνεται!
οπότε και εσένα αν ξυπνάει ακόμα το βράδυ για να φάει, να τον αλλάζεις πλευρό, να πάρεις και αυτά τα μαξιλαράκια που σου λέω ώστε να μην σου γυρνάει!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eγώ πάλι την βάζω στο πλάι με το σφηνάκι ακόμα,αφού πλέον ούτε μπρούμυτα ενδείκνυται,ούτε ανάσκελα.

Το πρωί που ξυπνάω,κι ενώ στο πλάι όταν είναι η μικρή φαίνεται να την χωράει ίσα ίσα το σφηνάκι,την βρίσκω ανάσκελα!Τελικώς,σηκώνομαι 2-3 φορές το βράδυ και την γυρίζω πάλι.

Είναι αναπόφευκτο,είναι η αλήθεια...Απλά να το έχεις το νου σου,δεν είναι τραγικό,αλλά σίγουρα πρέπει να είμαστε πάντα σε ετοιμότητα.

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Η γιατρός μας εδώ στο forum είχε πει σε μία μανούλα ότι εφόσον το μωρό μπορει πια μόνο του να γυρίσει, δεν χρειάζεται να το περιορίσεις!! Όσο και να το γυρνάς ανάσκελα, αυτό θα γυρνάει μπρούμητα! Χαχαχ!

http://www.eimaimama.gr

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
4 μηνών παρά 4 μέρες την άκουσα να αγκομαχάει την νύχτα στις 2 και πήγα και την βρήκα μπρούμητα. Έκτοτε δεν ξαναγύρισε ανάσκελα!!! Αρχικά η γιατρός είπε να την γυρνάω ανάσκελα μέχρι να μπορεί να γυρνάει μόνη της ανάσκελα αλλά δεν το έκανα ποτέ γιατί η μικρή ξυπνάει φοβερά εύκολα!!! Τελικά 6 μηνών (μετά από ξενύχτι 3 ημερών) καταλάβαμε πως θέλει κλειστή την πόρτα της και από τότε δεν ξέρω τι κάνει την νύχτα γιατί η πόρτα κλείνει μέχρι να ξυπνήσει το πρωί!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμάνα ο μικρός μου όσες φορές έχει τύχει να γυρίσει στον ύπνο του μπρούμυτα έχει ξυπνήσει με λυγμούς.... Την ημέρα που μπουσουλάει λίγο δεν τον ενοχλεί το μπρούμυτα αλλά το βράδυ αν τυχόν γυρίσει έχουμε δράματα!!!

fanoulapit

fanoulapit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια εμένα ημικρή μου κοιμάται μπρουμυτα από 40 ημερών σχεδόν.Είχε ερθει η αδερφή μου(μάνα 3 παιδιών), το μωρό ανύσηχο και γκρίνιαζε.Το έβαλε η αδερφή μου μπρούμυτα και από τότε δεν αλλάζουμε θεση.Φυσικά το κεφαλάκι στο πλάι.Μέχρι και σημερα που είναι 9 μηνών ξεκινάμε τον ύπνο μπρούμυτα,αλλιώς δεν κοιμάται θα ξυπνήσει.

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fanoulapit έγραψε:Κορίτσια εμένα ημικρή μου κοιμάται μπρουμυτα από 40 ημερών σχεδόν.Είχε ερθει η αδερφή μου(μάνα 3 παιδιών), το μωρό ανύσηχο και γκρίνιαζε.Το έβαλε η αδερφή μου μπρούμυτα και από τότε δεν αλλάζουμε θεση.Φυσικά το κεφαλάκι στο πλάι.Μέχρι και σημερα που είναι 9 μηνών ξεκινάμε τον ύπνο μπρούμυτα,αλλιώς δεν κοιμάται θα ξυπνήσει.

Κι εμένα μονό μπρούμυτα κοιμάται ο Νικόλας μου...αν τον γυρίσω ξυπνάει και κλαίει!!! Όπως βολεύονται τα μωράκια μας τι να κάνουμε...μην τους χαλάμε τη ζαχαρένια τους!!! Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... 215994

https://www.facebook.com/petvaso

Maxh83

Maxh83
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mproumita tin koimzw poly prin sarantisume!!!bebea perimenw na perasei kamia wra apo tin wra pou efage kai meta...to brady mproumita koimate sxedon 12 wres!!!kai se mia ebomada tha ginoume 4 minwn!!i giatros eixe pei oti afou tin boleuei den iparxei problima!!! : Very Happy

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το 2006 που γεννησα τον κων/νο η ταση ηταν να τα βαζουμε στο πλαι.πηρα κι εγω σφηνακι κ τον εβαζα στο πλαι αλλα το παιδι δε κοιμοτανε!οταν εγινε περιπου 2 μηνων κ ενω ξυπνησε στις 5 για γαλα μετα δεν εκλεινε ματι!να φαει αλλο δεν ηθελε!τι να κανω κι εγω εκεινη την ωρα τον γυριζω μπρουμητα!αυτο ηταν!ελυσα το προβλημα της ζωης μου!αρχισε το παιδι να κοιμαται επιτελους!
περυσι για την ελενη ο παιδιατρος στην κλινικη ειπε ανασκελα!στις 2 μερες γυρισα σπιτι και κατευθειαν μπρουμητα!
και τωρα πλεον(11 μηνων) κοιμαται τη νυχτα 11 ωρες!

12Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Empty Απ: Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Δευ Ιουλ 19, 2010 12:01 pm

Alekaki2009


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vivian έγραψε:Εμάνα ο μικρός μου όσες φορές έχει τύχει να γυρίσει στον ύπνο του μπρούμυτα έχει ξυπνήσει με λυγμούς.... Την ημέρα που μπουσουλάει λίγο δεν τον ενοχλεί το μπρούμυτα αλλά το βράδυ αν τυχόν γυρίσει έχουμε δράματα!!!

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Αν τύχει και γυρίσει μπρούμυτα η μικρή μου που είναι 6,5 μηνών πρέπει να σηκωθούμε για τη γυρίσουμε. Πως το λύνουμε αυτό?

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Alekaki2009 έγραψε:
Vivian έγραψε:Εμάνα ο μικρός μου όσες φορές έχει τύχει να γυρίσει στον ύπνο του μπρούμυτα έχει ξυπνήσει με λυγμούς.... Την ημέρα που μπουσουλάει λίγο δεν τον ενοχλεί το μπρούμυτα αλλά το βράδυ αν τυχόν γυρίσει έχουμε δράματα!!!

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Αν τύχει και γυρίσει μπρούμυτα η μικρή μου που είναι 6,5 μηνών πρέπει να σηκωθούμε για τη γυρίσουμε. Πως το λύνουμε αυτό?

Με σφηνάκι δεν μπορείς να τον βάλεις;

Εμένα η μικρή μου κοιμάται από τότε που γεννήθηκε με το σφηνάκι στο πλάι,απλά κάθε πρωί που σηκώνομαι την βρίσκω ανάσκελα.Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι έχει πάντα το κεφάλι της στο πλάι.

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμας η μικρή μας (4 μηνών) κοιμάται όπως θέλει!Μια ανάσκελα, μια μπρούμυτα, μία στο πλάι. Το σφηνάκι το σιχαινόταν από ημερών! Με το που την έβαζα στο σφηνάκι για να μη γυρίζει έκλαιγε σπαρακτικά. Η παιδίατρος μας είπε ότι αφού μπορεί να γυρίζει όπως θέλει, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

15Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Empty Απ: Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Δευ Ιουλ 19, 2010 10:44 pm

Alekaki2009


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Dimitra_Elena έγραψε:
Με σφηνάκι δεν μπορείς να τον βάλεις;

Εμένα η μικρή μου κοιμάται από τότε που γεννήθηκε με το σφηνάκι στο πλάι,απλά κάθε πρωί που σηκώνομαι την βρίσκω ανάσκελα.Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι έχει πάντα το κεφάλι της στο πλάι.

Μέχρι 5 μηνών την είχα με σφηνάκι. Μετά όμως άρχισε να κινείται τόσο πολύ που δεν είχε πλέον νόημα...Οπότε τώρα γυρίζει όπως θέλει, μόνο που δεν έχει μάθει από μπρούμυτα να πηγαίνει ανάσκελα και μας ταλαιπωρεί...

16Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Empty Απ: Υπνος μπρούμητα... 4 μηνων.... Τρι Ιουλ 20, 2010 12:10 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ με σφηνάκι τη βάζω, αλλά επειδή δεν καλοχωραει γέρνει πίσω και παίρνει μια στάση ανάμεσα στο ανάσκελα και στο πλάγια, βάζει και το χεράκι στον αυχένα και βολεύεται - έτσι ήταν και στους τελευταίους υπερήχους! Smile

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maxh83 έγραψε:mproumita tin koimzw poly prin sarantisume!!!bebea perimenw na perasei kamia wra apo tin wra pou efage kai meta...to brady mproumita koimate sxedon 12 wres!!!kai se mia ebomada tha ginoume 4 minwn!!i giatros eixe pei oti afou tin boleuei den iparxei problima!!! : Very Happy

και εμενα και τα δυο μου παιδια μππουμιτα βολευονται και κοιμουνται πιο πολλες ωρες ετσι παρα ανασκελα!!!

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εμένα που είναι 5 μηνών όλο μπρούμυτα γυρνάει από τότε που μπορεί, εδώ και κανένα δίμηνο. Ο γιατρός είπε πως από τη στιγμή που μπορεί, να τον αφήνω....

http://skiouromanoula.blogspot.com

polytimi

polytimi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και μενα η μικρη μου τωρα κοντευει 4 μηνων την ειχα την καημενη με το σφηνακι και ζοριζοταν το κακομοιρο αλλα ποτε δεν εβγαλε αχνα.
Μεχρι που για δυο βδομαδες και λογω μιας εγχειρησης που ειχα κανει ηταν η μανα μου και βοηθουσε την εμαθε να κοιμαται μπρουμητα και απο τοτε το γουσταρει απιστευτα!!
Τωρα εμαθε και γυρναει και μονη της μονο το χερι της κολλαει στην ιδια θεση!Μπρουμητα κοιμαται βαρια και περισσοτερο.
Βεβαια την βαζω και στο πλαι αλλα οχι με σφηνακι μενα διπλωμενο σεντονι σαν λουκανικο γιατι το σφηνακι μενοχλει και εμενα και ααυτην.

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το σφηνάκι είναι και κάπως επικίνδυνο. Αν θέλει να βγάλει γουλίτσα δε μπορεί να γυρίσει, είναι εγκλωβισμένο το παιδί.

http://skiouromanoula.blogspot.com

maria_86

maria_86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΜΑΝΕ ΚΟΙΜΑΤΑΟ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΩΝ...ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΕΙ.ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΑΝΑΣΚΕΛΑ???ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥΤΑΙ...ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ.....ΑΛΛΟΥ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ!!!!!!!!!!ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΑΝΩ-ΠΑΝΩ ΑΝΑΣΚΕΛΑ,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ!!!!!Η ΠΛΑΚΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΕΙ ΤΕΡΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΝΑΣΗΚΩΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΣΕΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΕΙΧΕ ΤΕΝΤΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ,ΣΗΚΩΝΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ...ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΜΟΥΓΚΡΙΖΕΙ,ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΔΥΟ ΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ!!!!!ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑ!!!!!!!!!

gwgw100

gwgw100
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ Κ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΠΛΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ.ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ.ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις