Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
95 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 95 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια!!! ειμαι εγκυος κ ειμαι 14 εβδομαδων κ 4 ημερων....ειναι το πρωτο μας μωρακι...κ ανυπομονω πααααρα πολυ να νοιωσω το μικρουλι μου!!!!!
προχτες το βραδυ...οπως ημουν ξαπλωμενη νομιζω οτι ιιιισως το ενοιωσα....ενοιωσα σαν δυο σκουντιγματακια εσωτερικα (το ενα μετα το αλλο..) ...αλλα παρα πολυ απαλα....υπαρχει περιπτωση να ηταν το μωρακι μου....η το φανταστικα επειδη το θελω τοοοοσο πολυ??? υπαρχει περιπτωση να το ενοιωσα απο τωρα?? ...κ αν οχι...απο την πειρα σας οι εμπειρες ποτε επιτελους θα το νοιωσω????

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θα σου πω οτι ειμαι στην 19η εβδομαδα και το μονο που ακουω ειναι τα εντερα μου Shocked ...Μαλλον εισαι απο τις τυχερες που το ακουσανε νωρις...Αντε και τωρα θα αρχισουν τα γλεντια... ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λες να ητανε το μικρουλι...δηλαδη??? αχ μακαρι!!!!!! αντε με το καλο κ σε εσενα!!!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ το πρώτο πεταρισματάκι το ένιωσα στην 20η εβδομάδα περίπου...ήμουν ξαπλωμένη και χαίδευα την κοιλιά μου θυμάμαι και τότε το ένιωσα πρώτη φορά...υπέροχο συναίσθημα...μερικές το αισθάνονται νωρίτερα συνήθως στα 2α παιδιά συμβαίνει αυτό..

labrouko


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με το καλό κορίτσια τα μωράκια σας! Εγώ το πρώτο μου το ένιωσα εκεί γύρω στην 20η εβδομάδα, ενώ το 2ο (και το 3ο Very Happy ) τα ένιωσα στον 3ο μήνα! Είναι μαγικό συναίσθημα και ενώ αποφασίσαμε πως τέλος τα μωρά Smile , θα το πιστέψετε πως μου λείπει πολύ αυτή η "κίνηση" στην κοιλίτσα? και μετα οι κλωτσιές? όπως και να χει είναι υπεροχη εμπειρία και ... μ'ενα πόνο σε όλες σας!

dimva

dimva
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω στις 18 εβδομάδες την ώρα που έτρωγα παγωτό! ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 536304

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ το ένιωσα στην 20η βδομάδα!!!
Μου φάνηκε σα να έχω ένα βατραχάκι μέσα μου, έτσι το περιέγραψα αρχικα flower
Απίστευτο συναίσθημα sunny !!!
Πιο πριν ήταν τα έντερα μου που ακούγονταν κ ένιωθα Rolling Eyes

Κι άλλη μια φίλη που ήταν ξαπλωμένη στην εγκυμοσύνη συνεχώς μου είπε ότι το κατάλαβε κάπου τότε όπως εσύ Wink Θα δεις...

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λετε βρε κοριτσια να ηταν το μικρουλι μου;;;; μακαρι!!!! ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994 ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994
επειδη ειναι το πρωτο μου....ειναι καπως μπερδεμενο....κ δεν ξερω κ ακριβως τι νοιωθω! confused !

joanna100883

joanna100883
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 21Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΗΝ 16Η..ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ..ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ... Very Happy Very Happy

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
barbie! έγραψε:Λετε βρε κοριτσια να ηταν το μικρουλι μου;;;; μακαρι!!!! ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994 ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994
επειδη ειναι το πρωτο μου....ειναι καπως μπερδεμενο....κ δεν ξερω κ ακριβως τι νοιωθω! confused !

ki egw tote tin enoiwsa gia prwti fora kai den imoun sigouri oti itan to paidi.. mou to epivevaiwse i aderfi mou pou ta eixe perasei prin ena xrono.. einai san na kouniountai mesa ta swthika sou, san na allazoun thesi! kapws etsi enoiwsa egw... twra vevaia exw mpei ston ogdoo mina kai den kounietai apla... xoreuei!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
galani έγραψε:
barbie! έγραψε:Λετε βρε κοριτσια να ηταν το μικρουλι μου;;;; μακαρι!!!! ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994 ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 215994
επειδη ειναι το πρωτο μου....ειναι καπως μπερδεμενο....κ δεν ξερω κ ακριβως τι νοιωθω! confused !

ki egw tote tin enoiwsa gia prwti fora kai den imoun sigouri oti itan to paidi.. mou to epivevaiwse i aderfi mou pou ta eixe perasei prin ena xrono.. einai san na kouniountai mesa ta swthika sou, san na allazoun thesi! kapws etsi enoiwsa egw... twra vevaia exw mpei ston ogdoo mina kai den kounietai apla... xoreuei!!!

αχ μακαρι να ηταν αυτο!!!! Τωρα καθομαι με τις ωρες ξαπλωμενη...(οταν δεν ειμαι στη δουλεια...) κ.προσπαθω να το ξανανοιωσω ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 654316 !!!!!!
Με το καλο κ σε εσενα...με εναν πονο!!!!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη το ειχα καταλαβει στη 16 εβδ. καθομουν στο γραφειο σε μια περιεργη σταση, οκλαδον νομιζω (!!!!) και τοτε καταλαβα ενα "σπρωξιμο" σαν να ελεγε: "ρε μαμα, με σκουντας, πανε πιο εκει!!!" απιστευτο συναισθημα. τωρα, σε αυτη την εγκυμοσυνη, οταν τρωω σοκολατα κατι νιωθω να κουνιεται εσωτερικα και δεν ειναι το εντερο!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
barbie! έγραψε:καλησπερα κοριτσια!!! ειμαι εγκυος κ ειμαι 14 εβδομαδων κ 4 ημερων....ειναι το πρωτο μας μωρακι...κ ανυπομονω πααααρα πολυ να νοιωσω το μικρουλι μου!!!!!
προχτες το βραδυ...οπως ημουν ξαπλωμενη νομιζω οτι ιιιισως το ενοιωσα....ενοιωσα σαν δυο σκουντιγματακια εσωτερικα (το ενα μετα το αλλο..) ...αλλα παρα πολυ απαλα....υπαρχει περιπτωση να ηταν το μωρακι μου....η το φανταστικα επειδη το θελω τοοοοσο πολυ??? υπαρχει περιπτωση να το ενοιωσα απο τωρα?? ...κ αν οχι...απο την πειρα σας οι εμπειρες ποτε επιτελους θα το νοιωσω????

Είμαστε πάρα πολύ κόντα στις ημερομηνίες,εγώ σήμερα είμαι 14 εβδομάδων και 1 μέρα κ ανυπομονώ κ εγώ να το νιώσω,εσύ μάλλον είσαι πολύ τυχερή...Μακάρι να το νιώσω κ εγώ σύντομα!!! flower flower

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα!εγω στη 14η εβδομαδα ενιωθα κατι σαν γαργαλητο.στην 18η ξεκινησαμε τις κλωτσιες!!!!!!!!!!!!! Very Happy

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ μακαρι να ηταν αυτο!!!! Τωρα καθομαι με τις ωρες ξαπλωμενη...(οταν δεν ειμαι στη δουλεια...) κ.προσπαθω να το ξανανοιωσω ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? 654316 !!!!!!
Με το καλο κ σε εσενα...με εναν πονο!!!![/quote]
axxx euxaristw!! i litheia einai oti anypomonw na tin kratisw stin agkalia mou! oso gia sena, den exei noima na prospatheis!! oute na kathesai xaplwmeni mipws kai....tha kounithei opote auto thelei!!siga siga tha ginetai olo kai pio syxna kai pio entona... einai toso teleio to sinaisthima....

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααχχχ ετσι κ γω οσο ηθελα να το ακουσω τοσο δεν καταλαβαινα οτι κατι γινετε..μην το σκεφτεσαι θα σε ειδοποιησει αυτο οταν θελει

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
15η βδομάδα τον πρώτο ενοιωσα....
16η όμως άρχισαν τα οργανα πια...

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με σιγουρια το ενιωσα 17 εβδομαδων που με επιβεβαιωσε ο γιατρος οταν του το περιεγραψα!!!!
αλλα κατι σκουτηγματακια απο την 16η!!!!!! Ισως να ειναι το μωρακι σου!!!!!!
εγω παντως που ειμαι τωρα στην 26 με εχει ταραξει στην κλωτσια!!!!!!!!! Θα το νιωθεις συνεχεια μετα και θα ειναι τελεια! κανε 1 μηνα υπομονη!!!!! με το καλο ευχομαι σε ολες μας! και χρονια πολλα στις μανουλες!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:με σιγουρια το ενιωσα 17 εβδομαδων που με επιβεβαιωσε ο γιατρος οταν του το περιεγραψα!!!!
αλλα κατι σκουτηγματακια απο την 16η!!!!!! Ισως να ειναι το μωρακι σου!!!!!!
εγω παντως που ειμαι τωρα στην 26 με εχει ταραξει στην κλωτσια!!!!!!!!! Θα το νιωθεις συνεχεια μετα και θα ειναι τελεια! κανε 1 μηνα υπομονη!!!!! με το καλο ευχομαι σε ολες μας! και χρονια πολλα στις μανουλες!

OOO filenada edw ki esu??? Very Happy

K egw to eixa niosei stin 16 eudomada...

Euxwme ta kalitera se oles...
x.x.x.

stauroulats


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τυχερές εγώ είχα τον πλακούντα από πάνω τις κ δεν την ένιωθα πολύ αργότερα κατάλαβενά τον Λοξιγκα τις κ μετά στο τέλος τις εγκυμοσύνης λίγο. Με το καλό τα μωράκια σας κοριτσά είναι το πιο ωραίο συναίσθημα σίγουρα κ εγώ θέλω κι'άλλο

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
barbie! έγραψε:λες να ητανε το μικρουλι...δηλαδη??? αχ μακαρι!!!!!! αντε με το καλο κ σε εσενα!!!!!
με το καλοοοοο με το καλο,εγω το εννιωσα στησ 20-25 εβδομαδεσ καπου εκει κ το πρωτο μου παιδι ειναι,κ ηταν απιστευτο παντωσ ειναι σαν να γουργουριζει το εντερο στην αρχη

22ποτε θα νοιωσω το μικρουλι μου??????? Empty εγκυμοσυνη Σαβ Μάης 19, 2012 7:56 am

popikeli


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα εγω ειμαι 20 εβδομαδων και αρχισα να το νιωθω στην 17 οποτε μην αγχωνεσαι !

KLELIANNA

KLELIANNA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ τι ωραια αν το ακουσες απο τωρα!!! εω ειμαι στην 18η εβδομαδα και δεν ξερω ακριβως τι γινεται...κατι φτερουγισματα εχω νιωσει αλλα δεν ξερω αν ειναι η μπεμπουλα μου η ειναι ιδεα μου επειδη το περιμενω πως και πως αφου ειναι το πρωτο μου αγγελουδι και ειμαι συνεχεια στο κρεβατι με αποκολληση....

sophaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλησπερα.
θα ηθελα να σας ρωτησω κατι, μπαινω στη 13 εβδομαδα, εχω διδυμακια και εδω και δυο μερες νιωθω κατι σα μανταρινακι μικρουλι να προεξεχει χαμηλα και δεξια στην κοιλια μου,
το νιωθω για λιγο και μετα κανονικα οπως πριν.

εντωμεταξυ εδω και 1,2 μηνα ειμα σε ακινησια λογω μιας αποκολλησης,

αν μπορειτε σας παρακαλω απαντηστε μου.

σας ευχαριστω.

sophaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλησπερα.
θα ηθελα να σας ρωτησω κατι, μπαινω στη 13 εβδομαδα, εχω διδυμακια και εδω και δυο μερες νιωθω κατι σα μανταρινακι μικρουλι να προεξεχει χαμηλα και δεξια στην κοιλια μου,
το νιωθω για λιγο και μετα κανονικα οπως πριν.

εντωμεταξυ εδω και 1,2 μηνα ειμα σε ακινησια λογω μιας αποκολλησης,

αν μπορειτε σας παρακαλω απαντηστε μου.

σας ευχαριστω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις