Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Πεμ Σεπ 02, 2010 11:53 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xristinoula έγραψε:κοριτσακια μου μολις γυρισα απο το γιατρο.τελικα εχω μια πληγη μεσα στη μητρα, (αιματωμα) και βγαινει απο εκει αιμα. 1,5 εκατοστο ειναι.δεν μου εδωσε τιποτα,ουτε φαρμακα μονο ξεκουραση μου ειπε. Crying or Very sad . ευτυχως το μωρακι ειναι καλα,ξανακουσαμε την καρδουλα του και μεγαλωσε 8 χιλιοστα απο την προηγουμενη φορα.μου ειπε σε 2-3 θα πρεπει να σταματησει η αιμοραγια.

εχετε ακουσει μηπως ξανα τετοιο πραγμα? εγω πρωτη φορα το ακουσα και φοβηθηκα λιγο. ο γιατρος λεει 'δεν ειναι τοσο σπανιο ,συμβαινει...)δεν ξερω τι να πω... Sad
οχι επρεπε να καθισεις στο σπιτι κ να μην πας!ειδες?αφου σου ειπε ξεκουραση ξεκουραση λοιπον,αν κ εγω θα πηγαινα κ σε καποιον αλλο για δευτερη γνωμη Rolling Eyes
δεν εχω ξαναακουσει τετοια πραγμα πρωτη φορα.
καλη ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!θετικη σκεψη(το λεω συνεχεια)!!!!!!!

52Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 12:19 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χριστινούλα,μια χαρά! Απλά να ξέρεις να του επιμένεις λίγο του ιατρού σου! Τώρα ξέρεις τι έχεις οπότε κάτσε και ξεκουράσου! Όταν περάσουν οι λίγες μέρες και σου πει ο ιατρός να σηκωθείς, τότε πάρε και μια δεύτερη γνώμη από άλλο ιατρό. Για την ώρα ... ξάπλα!

53Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 12:25 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xristinoula έγραψε:κοριτσακια μου μολις γυρισα απο το γιατρο.τελικα εχω μια πληγη μεσα στη μητρα, (αιματωμα) και βγαινει απο εκει αιμα. 1,5 εκατοστο ειναι.δεν μου εδωσε τιποτα,ουτε φαρμακα μονο ξεκουραση μου ειπε. Crying or Very sad . ευτυχως το μωρακι ειναι καλα,ξανακουσαμε την καρδουλα του και μεγαλωσε 8 χιλιοστα απο την προηγουμενη φορα.μου ειπε σε 2-3 θα πρεπει να σταματησει η αιμοραγια.

εχετε ακουσει μηπως ξανα τετοιο πραγμα? εγω πρωτη φορα το ακουσα και φοβηθηκα λιγο. ο γιατρος λεει 'δεν ειναι τοσο σπανιο ,συμβαινει...)δεν ξερω τι να πω... Sad


Χριστινάκι καλή σου μέρα! πρώτη φορά το ακούω για την μήτρα αυτό! βρε τι παθαίνουμε και εμείς οι γυναίκες!
θα περάσει σύντομα αυτό τι σου είπε? δεν ενοχλεί το μωράκι σου ε?αν και είναι μικροσκοπικό ακόμα!
ξεκουράσου λοιπόν όσο περισσότερο μπορείς και σου εύχομαι να σου πάνε όλα απλά τέλεια!

54Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 1:29 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το εψαξα στο internet και βρηκα και αλλες περιπτωσεις με αιματωμα στη μητρα...σε καποιες απο αυτες χορηγηθηκαν χαπια σε καποιες αλλες οχι. τι να πω τωρα δεν ξερω...

55Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 1:45 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:Πιστεύω ότι ίσως ανακατεύονται με τα ούρα και για αυτό φαίνονται πιο κίτρινα.

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα.

ANGEL έγραψε:Οι πόνοι είναι συχνά στα κόκαλα της λεκάνης γιατί μεγαλώνει και στους μύες οι οποίοι αναγκάζονται να τεντωθούν περισσότερο.Οι πόνοι απλώνονται και στα πόδια ψηλά επειδή καλούνται να στηρίξουν πολλά κιλά παραπάνω!

Ναι το ξέρω αυτό. Αλλά όταν δε μπορείς να ξαπλώσεις ή να περπατήσεις σαν άνθρωπος, είναι και κάπως εκνευριστικό. Και να είχα και καμιά μεγάλη κοιλιά, να πω πάει στα κομμάτια. Όσοι με έχουν δει λένε "αχ τι μικρή κοιλίτσα!"

evita83 έγραψε:ΤΖΙΖ
ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑΖΩ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΛΔ ΥΓΡΑΚΙΑ ΑΣΠΡΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΕΜΙΣΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!!ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!

Εμένα είναι ΚΥΡΙΩΣ άσπρα. Όσο για τα σπυράκια, στο πρόσωπο έχουν υποχωρήσει (έτσι κι αλλιώς είχα πάντα ακμή η οποία τα τελευταία χρόνια ήταν ήπιας μορφής λόγω αντισυλληπτικών), αλλά έχει γεμίσει η πλάτη μου. ΜΟΝΟ η πλάτη μου. Που εκεί δεν είχα ποτέ...

sktv έγραψε:9μηνες με σερβιετακι κυκλοφορουσα κ το αλλαζα κ τρεις φορες τη μερα μιλαμε για πολλα υγρα!!!!!!

Κι εγώ κάπως έτσι είμαι! Πού να δεις στο σεχ! Αφού ώρες ώρες με σιχαίνομαι κι εγώ η ίδια!

56Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 1:53 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστινούλα κι εγώ το ακούω πρώτη φορά. Μήπως είχες κανένα ινομύωμα και δεν το ήξερες?
Όσο για το αν ενοχλεί το μωρό, κρίνοντας από τα ινομυώματα -που έχω ένα και είναι περίπου ένα εκατοστό- όταν είναι μικρά δεν ενοχλούν σε τίποτα ούτε το μωρό ούτε την πρόοδο της κύησης. Το μωράκι σου είναι μέσα στο σακουλάκι του προστατευμένο. Μην ανησυχείς.
Αν δεις ότι το αίμα δεν υποχωρεί στις επόμενες μέρες, τότε ψάξτο λίγο πιο εντατικά...

57Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 3:47 am

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το αιμάτωμα δημιουργείται από κάποια μικρή αποκόλληση του πλακούντα και είναι πάρα πολύ συνηθισμένο. Εγώ είχα στην τωρινή μου εγκυμοσύνη. Δεν είχα αιμορραγία, αλλά στον πρώτο υπέρηχο στις 7 εβδομάδες φάνηκε η αποκόλληση. Το αίμα δεν διοχετεύθηκε κολπικά και στον επόμενο υπέρηχο 10 μέρες αργότερα εντοπίστηκε το αιμάτωμα. Ο γιατρός μου είπε ότι είτε θα εξαφανιστεί με αιμορραγία (αυτό που έπαθες εσύ) είτε θα απορροφηθεί σιγά σιγά από τον οργανισμό, όπερ και εγένετο. Στην αυχενική διαφάνεια, ένα μήνα μετά, δεν το εντοπίσαμε πλέον. Πάντως, έμεινα 3 εβδομάδες εντελώς κλινήρης και άλλες 2-3 εντός σπιτιού και έπαιρνα και utrogestan (προγεστερόνη) μέχρι το τέλος του τέταρτου. Και φυσικά όχι σεξ... Μείνε στο κρεβάτι όσο μπορείς. Πάντως, το αιμάτωμα είναι πολύ συχνό φαινόμενο στο πρώτο τρίμηνο και μην ανησυχείς καθόλου...

58Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 3:56 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:
xristinoula έγραψε:κοριτσακια μου μολις γυρισα απο το γιατρο.τελικα εχω μια πληγη μεσα στη μητρα, (αιματωμα) και βγαινει απο εκει αιμα. 1,5 εκατοστο ειναι.δεν μου εδωσε τιποτα,ουτε φαρμακα μονο ξεκουραση μου ειπε. Crying or Very sad . ευτυχως το μωρακι ειναι καλα,ξανακουσαμε την καρδουλα του και μεγαλωσε 8 χιλιοστα απο την προηγουμενη φορα.μου ειπε σε 2-3 θα πρεπει να σταματησει η αιμοραγια.

εχετε ακουσει μηπως ξανα τετοιο πραγμα? εγω πρωτη φορα το ακουσα και φοβηθηκα λιγο. ο γιατρος λεει 'δεν ειναι τοσο σπανιο ,συμβαινει...)δεν ξερω τι να πω... Sad
οχι επρεπε να καθισεις στο σπιτι κ να μην πας!ειδες?αφου σου ειπε ξεκουραση ξεκουραση λοιπον,αν κ εγω θα πηγαινα κ σε καποιον αλλο για δευτερη γνωμη Rolling Eyes
δεν εχω ξαναακουσει τετοια πραγμα πρωτη φορα.
καλη ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!θετικη σκεψη(το λεω συνεχεια)!!!!!!!

Συμφωνώ για τη δεύτερη γνώμη.
Περαστικά σου!!!

59Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 4:08 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλη μου pelio σ ευχαριστω! γιατι τα κοριτσακια εδω μεσα δεν το εχουν ξανακουσει το αιματωμα...αλλα τωρα νιωθω αρκετα καλυτερα, και μου λες και συ οτι ειναι σχετικα συχνο φαινομενο...! σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας !!!

Πονάκια!!! - Σελίδα 3 334590 φιλακια!!!

60Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 5:32 am

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να είσαι καλά και να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε τέλεια!!!

61Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 11:40 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι μου ολα καλα να σου πανε, μην ανχωνεσαι και ολα θα γινουν ξεκουρασου εσυ και να εισαι χαλαρη!

62Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 2:19 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγώ στο πρώτο τρίμηνο έπαιρνα utrogestan. Επειδή είχα κι άλλο παιδάκι, αγκαλιές κλπ Τα απλά πονάκια μη σε ανησυχούν και τόσο. Απλά ξεκούραση και ηρεμία. Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς και μην αφήνεις τίποτα και κανέναν να στο χαλάσει.

63Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 11:43 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστινούλα όλα θα πάνε καλά, εξάλλου το μωράκι είναι μια χαρά απο όσο σου είπε ο γιατρός, προσπάθησε να ξαπλωνεις οσο μπορείς περισσότερο, η ξεκουραση είναι οτι καλύτερο.

64Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Παρ Σεπ 03, 2010 11:45 pm

BIKH

BIKH
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΩ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΗΡΕΜΗ!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

65Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:20 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νομιζω η κατασταση χειροτερευει...τις τελευταιες μερες εβγαζα καφε σκουρο αιμα, σημερα εβγαλα κοκκινο...σε ποσοτητα ελαχιστα περισσοτερο αλλα προς το κοκκινο...με πηρε απο κατω...με πιασαν και τα κλαματα...φοβαμαι...πηρα το γιατρο και μου ειπε επειδη ειδαμε το μωρακι την παρασκευη (και ηταν καλα)για να μην ταλαιπωρηθω να μεινω ξαπλωμενη ...και αν συνεχιστει να παω να με δει παλι...καντε μια ευχη για το μωρακι μου σας παρακαλω....

66Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:23 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xristinoula έγραψε: νομιζω η κατασταση χειροτερευει...τις τελευταιες μερες εβγαζα καφε σκουρο αιμα, σημερα εβγαλα κοκκινο...σε ποσοτητα ελαχιστα περισσοτερο αλλα προς το κοκκινο...με πηρε απο κατω...με πιασαν και τα κλαματα...φοβαμαι...πηρα το γιατρο και μου ειπε επειδη ειδαμε το μωρακι την παρασκευη (και ηταν καλα)για να μην ταλαιπωρηθω να μεινω ξαπλωμενη ...και αν συνεχιστει να παω να με δει παλι...καντε μια ευχη για το μωρακι μου σας παρακαλω....

καλό μου, μην κλαις! κάτσε ξαπλωμένη όπως σου είπε! εφόσον ήταν καλά το μωρό σου, και αν δεις ότι συνεχίζετε να τον πάρεις αμέσως τηλέφωνο!
μακάρι να μην είναι τίποτα και να περάσει γρήγορα. να είστε καλά και εσύ και το μωράκι σου! και μην στεναχωριέσαι! όλα καλά θα πάνε!

67Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:25 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ κάνω! Τώρα!

Εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό και να είσαι μία τρελή και να ανησυχείς άδικα!

Μην το κάνεις αυτό στο μωράκι σου.
Κοίτα να ξαπλώσεις λίγο και να ξεχαστείς με κάτι πχ ένα βιβλίο.
Κοιμήσου για να μη σκέφτεσαι...
Θα περάσει.
Έτσι να σκέφτεσαι.
Ότι θα περάσει.

68Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:26 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχεις και πόνο;Προσπάθησε να μη φοβάσαι γιατί χειροτερεύεις την κατάσταση.Μην αγνοείς τον γιατρό ξάπλωσε και μείνε όσο πιο ακίνητη μπορείς μέχρι αύριο.Όλα θα πάνε καλά!!!!!

69Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:27 am

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χριστινουλα μην φοβασαι.Ολα θα πανε καλα.Μεινε ξαπλωμενη.Χιλιες ευχες απο μενα για σενα κ το μωρακι σου. Πονάκια!!! - Σελίδα 3 727892 Πονάκια!!! - Σελίδα 3 377361

70Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:29 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προσπάθησε να ηρεμήσεις κι όλα θα πάνε καλά.Τυχαίνει κι αυτό.Να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη,μην το ξεχνάς!Να τρως ακόμα και στο κρεβάτι,καθόλου μη σηκώνεσαι!Εγώ αυτό είχα κάνει.Παίρνεις χάπια; Εγώ τα έπαιρνα με τα κιλά και έκανα κι ενέσεις.Ό,τι σου πει ο ιατρός και να τον παίρνεις τηλ όποτε βλέπεις κάτι.

71Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 4:34 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεινε ξαπλωμενη!! τελειως...το εχω παθει και εγω..ειναι σαν μικρη αποκοληση οταν εχεισ αιμα..κατσε ξαπλα για να ΄΄δεσει΄΄΄μονο τουαλετα..τιποτα αλλο!!
ολα θα πανε καλα..αλλα μην εχεις αγχοσ γιατι η ψυχολογια ειναι συμαντικη και ακινησια τελειως!!!
ακουμε τα εχω περασει..και πονουσ ειχα πολουσ..οχι απλα πονακια..πονουσ δυνατουσ και συσπασεις γεννασ,...και με την ξαπλα εφτασα στο τελος..
ξεκουρασου!!!

72Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 6:49 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ναι σαι ακινητη στο κρεβατι!!!!!!!!μην κλαις γιατι η κατασταση γινετε χειροτερη μια χαρα στα λενε τα κοριτσια πιο πανω!
κ γω εμεινα στο κρεβατι με
Π-Ο-Ν-Ο-Υ-Σ
ειχα συσπασεις απο το 2ο μηνα!ξερω τι σημαινει ακινησια κ ποσο δυσκολο ειναι αλλα μην ξεχνας πρεπει να κανουμε θυσιες για να τα αποκτησουμε αυτο κιολας περναει απο το δικο μας χερι!!!!!!

73Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 7:16 am

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χριστινακι και γω στη δευτερη εγκυμοσυνη μου απο τις αρχες κιολας ειχα λιγο καφε τουλαχιστον για 2 εβδομαδες.ο γιατρος μου,μου εδωσε utrogestan για να μη γινει αποκολληση και επειδη φοβομουν εκανα υπερηχο οπου τελικα η μητρα μου ηταν με χαμηλη προσφυση και εμεινα στο κρεββατι για λιγες μονο μερες.ξερω πως αισθανεσαι αλλα σε παρακαλω μην κλαις και σου ευχομαι ολα να πανε καλα για σενα και το μωρακι σου!

74Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 8:24 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην ανυσηχείς, αρκεί βέβαια να ακολούθησεις την συμβουλή του γιατρού σου, ξάπλα ξάπλα και πάλι ξαπλα.
Να ξέρεις οτι η ψυχολογία κατέχει τον πιο σημαντικό '' ρόλο '' στην εγκυμοσύνη, μην κλαίς γιατί το μωράκι σου το καταλαβαίνει.

75Πονάκια!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Πονάκια!!! Δευ Σεπ 06, 2010 10:41 am

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χριστινάκι, αυτό που σου είπαν όλες οι κοπέλες για την ψυχολογία είναι το πιο βασικό. Χρειάστηκε να μείνω στην εγκυμοσύνη που διανύω τώρα 4 εβδομάδες σε απολυτη ακινισία και άλλες 2 εντός σπιτιού και ξέρω πώς αισθάνεσαι. Εμένα η ψυχολογία μου ήταν χάλια, κλάματα, νεύρα,έχω κι άλλο ένα μωράκι 2 χρόνων που είχε πάθει σοκ με την κατάσταση και ένιωθα να βρίσκομαι στο απόλυτο ψυχολογικό αδιέξοδο. όμως όλα πήγαν μια χαρά και χάρη στην ακινισία το πρόβλημα μέχρι τις 12 εβδομάδες είχε ξεπεραστεί. Κι από τότε περπατάω, κάνω δουλειές, οδηγώ, πήγα διακοπές,έκανα μπάνια και έχω μπει αισίως στον έβδομο. Μείνει τέζα, δες κωμωδίες, διάβασε περιοδικά και βιβλία, κοιμήσου και σκέψου ότι πάρα πολλές κοπέλες εχουν περάσει κάτι αντίστοιχο και όλα πήγαν μια χαρά.
Γνώμη μου είναι, πάντως, να ρωτήσεις επίμονα τον γιατρό σου εάν χρειάζεται να πάρεις utrogestan, που είναι η ορμόνη προγεστερόνη, που τρέφει τον πλακούντα και της οποίας η έλλειψη προκαλεί αιμορραγίες, καθώς και buscopan, που είναι σπασμολυτικό και εμποδίζει τη μήτρα να κάνει συσπάσεις. Και ίσως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνώμη...
Φιλιά πολλά και να χαμογελάς!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις