Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
328 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 328 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1τεστ οωρρηξιας απο αμερικη Empty τεστ οωρρηξιας απο αμερικη Κυρ Ιουλ 04, 2010 7:26 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελπιζω να ανοιξα σωστα το θεματακι εδω!!!!!!! ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!!!!! αυτο το site WWW.SAVEONTESTS.COM. εχει φθηνα τεστ οωρρηξιας και εγκυμοσυνης .. ειναι απο αμερικη οποτε στην παραγγελια θα βαλω εκτος αμερικης??? προσπαθω για το δευτερο και ειπα να παρω κανενα πακετακι!!! εχει παρει καμια απο εσας να με βοηθησει??? ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης και σε ποσες μερες φτανουν εδω ??? και που πανε στο ταχυδρομειο?? θα το εκτιμουσα αν ηξερε καποια να μου απαντησει... ευχαριστωωωω

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πριν 1-2 χρόνια είχα προσπαθήσει κι εγώ να παραγγείλω από αυτό το site, αλλά για κάποιο λόγο δεν ολοκληρωνόταν η παραγγελία. Δε θυμάμαι ακριβώς, ίσως τότε να μη δεχόταν παραγγελίες από Ευρώπη.

Μετά ανακάλυψα αυτό: http://www.hometest.gr/index.php

Και παρήγγειλα από κει 10 τεστ ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης. Εύκολα στη χρήση και πολύ φτηνά!
Τα είχα παραγγείλει Σάββατο και την Τρίτη τα βρήκα στην αλληλογραφία μου!

Απλά μια παρατήρηση: μέσα στις οδηγίες έλεγε ότι για να θεωρηθεί το τεστ ωορρηξίας θετικό (ότι δηλαδή πλησιάζει η ωορρηξία) πρέπει η γραμμή του τεστ να είναι το ίδιο έντονη ή και πιο έντονη από τη γραμμή ελέγχου του τεστ. Σε μένα ποτέ δε συνέβη αυτό. Έβαφε μεν η γραμμή, αλλά δε γινόταν ποτέ τόσο έντονη. Στην αρχή νόμιζα πως κάτι δεν πάει καλά, ότι δεν κάνω ωορρηξία κλπ κλπ. Αλλά στην πορεία μου έστειλε η Aristina τεστ ωορρηξίας Clear Blue και τσέκαρα και μ'αυτό και η ωορρηξία γινόταν κανονικά. Απλά τα τεστ αυτά δεν έβαφαν τόσο έντονα (τουλάχιστον σε μένα!).

Από αυτά της home test μου'χε μείνει ένα τεστ εγκυμοσύνης.. ξεχασμένο στο ντουλάπι! Αυτό ήταν αυτό που έκανα και βγήκε θετικό πριν 3,5 μήνες! Very Happy

Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Wink Smile

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω για την απαντηση εχω στειλει email στους αρμοδιους και ρωταω διαφορα θα μου απαντησουνε σε μια μερα εργασιμη αμα δεν γινει τιποτα θα παρω απο κει που μου ειπες!!! απλα μου κανε εντυπωση 100 τεστ 34 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ειδα και στο mammy που καποιες κοπελες τα εχουνε παρει και ειπα να ρωτησω μηπως ξερει καμια και απο δω!!!!!!!! ευχαριστω πολυ και φιλια!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 417472 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 417472 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 417472

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω απο το hometest ειχα παρει ασχετα αν δεν προλαβα να τα χρησιμοποιησω!
ειχα μεινει ηδη εγκυος...παντως τα τεστβ εγκυμοσυνης ηταν πολυ καλα...η γραμμουλα που δειχνει αν εισαι εγκυος σκουρενει πιο πολυ οσο περνουν οι μερες οποτε μπορεις να καταλαβεις και ποσων ημερων εισαι!
τα εξοδα δεν ηταν πολλα και εφτασαν και σχετικά γρηγορα απο οτι πιστευα!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελικα κοριτσια τα παρηγγειλα απο καναδα! 50 τεστ οωρρηξιας και 15 εγκυμοσυνης 29 ευρω και τα εξοδα αποστολης ειναι 8 ευρω συνολο 37 ευρω αντε να δουμε!!! μακαρι να μεινω κι εγω πιο πριν και να μη χρειαστει να τα χρισημοποιησω!!!!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:τελικα κοριτσια τα παρηγγειλα απο καναδα! 50 τεστ οωρρηξιας και 15 εγκυμοσυνης 29 ευρω και τα εξοδα αποστολης ειναι 8 ευρω συνολο 37 ευρω αντε να δουμε!!! μακαρι να μεινω κι εγω πιο πριν και να μη χρειαστει να τα χρισημοποιησω!!!!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked

ε τοτε!χαλαλι τα λεφτα!!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:τελικα κοριτσια τα παρηγγειλα απο καναδα! 50 τεστ οωρρηξιας και 15 εγκυμοσυνης 29 ευρω και τα εξοδα αποστολης ειναι 8 ευρω συνολο 37 ευρω αντε να δουμε!!! μακαρι να μεινω κι εγω πιο πριν και να μη χρειαστει να τα χρισημοποιησω!!!!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked



καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και κράτα τα υπόλοιπα να τα δώσεις σε εμάς όταν θα χρειαστούμε! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109

πλάκα κάνω! Smile

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iaggelop έγραψε:
mama katerina έγραψε:τελικα κοριτσια τα παρηγγειλα απο καναδα! 50 τεστ οωρρηξιας και 15 εγκυμοσυνης 29 ευρω και τα εξοδα αποστολης ειναι 8 ευρω συνολο 37 ευρω αντε να δουμε!!! μακαρι να μεινω κι εγω πιο πριν και να μη χρειαστει να τα χρισημοποιησω!!!!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked

ε τοτε!χαλαλι τα λεφτα!!

μονο χαλαλι??? να πληρωσω κι αλλα ρε παιδια!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω είχα πάρει από το http://accuratepregnancytests.com/
πολύ φτηνά τεστ ωορρηξίας

http://www.annoulasmom.blogspot.com

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολα θα τα δοκιμασω κοριτσια!!! κι αν τα καταφερω πριν τα χαριζω σε οποια θελει!!!!!! τα παντα θα κανωπαντου θα ψαξω!!! το κυριοτερο ομως που προσπαθω ειναι να μην αγχωνομαι!!! αλλα οταν θελεις κατι πολυ και εχεις και την 3χρονη κορη σου να στο ζηταει μπορεις τοτε να μην το σκεφτεσαι??? ουφφφφφ!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
euapap έγραψε:εγω είχα πάρει από το http://accuratepregnancytests.com/
πολύ φτηνά τεστ ωορρηξίας


κορίτσια, αυτά τα τεστ τα αγοράζετε μόνο μέσω πιστωτικής ή και με αντικαταβολή;

12τεστ οωρρηξιας απο αμερικη Empty Απ: τεστ οωρρηξιας απο αμερικη Σαβ Ιουλ 17, 2010 12:41 pm

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν έχω παραγγείλει από το site αυτό, αλλά φαντάζομαι πως επειδή είναι από το εξωτερικό, μόνο με πιστωτική θα μπορείς να τα παραγγείλεις.

13τεστ οωρρηξιας απο αμερικη Empty Απ: τεστ οωρρηξιας απο αμερικη Σαβ Ιουλ 17, 2010 11:07 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...ευχαριστώ!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:Πριν 1-2 χρόνια είχα προσπαθήσει κι εγώ να παραγγείλω από αυτό το site, αλλά για κάποιο λόγο δεν ολοκληρωνόταν η παραγγελία. Δε θυμάμαι ακριβώς, ίσως τότε να μη δεχόταν παραγγελίες από Ευρώπη.

Μετά ανακάλυψα αυτό: http://www.hometest.gr/index.php

Και παρήγγειλα από κει 10 τεστ ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης. Εύκολα στη χρήση και πολύ φτηνά!
Τα είχα παραγγείλει Σάββατο και την Τρίτη τα βρήκα στην αλληλογραφία μου!

Απλά μια παρατήρηση: μέσα στις οδηγίες έλεγε ότι για να θεωρηθεί το τεστ ωορρηξίας θετικό (ότι δηλαδή πλησιάζει η ωορρηξία) πρέπει η γραμμή του τεστ να είναι το ίδιο έντονη ή και πιο έντονη από τη γραμμή ελέγχου του τεστ. Σε μένα ποτέ δε συνέβη αυτό. Έβαφε μεν η γραμμή, αλλά δε γινόταν ποτέ τόσο έντονη. Στην αρχή νόμιζα πως κάτι δεν πάει καλά, ότι δεν κάνω ωορρηξία κλπ κλπ. Αλλά στην πορεία μου έστειλε η Aristina τεστ ωορρηξίας Clear Blue και τσέκαρα και μ'αυτό και η ωορρηξία γινόταν κανονικά. Απλά τα τεστ αυτά δεν έβαφαν τόσο έντονα (τουλάχιστον σε μένα!).

Από αυτά της home test μου'χε μείνει ένα τεστ εγκυμοσύνης.. ξεχασμένο στο ντουλάπι! Αυτό ήταν αυτό που έκανα και βγήκε θετικό πριν 3,5 μήνες! Very Happy

Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Wink Smile

crazy τελικα πηρα αυτα τα τεστ και εγω γιατι δυστυχως τα αλλα απο καναδα δεν ηρθανε ποτε..! με ανησυχει ομως αυτο που γραφεις για τη γραμμη στα τεστ οωρρηξιας εγω εκανα ενα το μεσημερι που τα πηρα και βγηκε η δευτερη γραμμη ποοοοολυ αχνη αυτο τι σημαινει ? και πως θα καταλαβω τωρα αν ειναι οντως η μερα μου? ουφφφ δεν αντεχω αλλο πραγματικα μου εχουνε σπασει τα νευρα.. Sad Sad Sad

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοίταξε να δεις.. από τη στιγμή που εμφανίζεται δεύτερη γραμμή, πάει να πει ότι ανιχνεύει την LH. Άρα η ωορρηξία πλησιάζει και άρα... ξεκίνα... τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 215994

Κάνε τεστ 1-2 μέρες ακόμα για να ξέρεις πως αντιδρά σε σένα το τεστ. Πχ αν αύριο δείξει πιο έντονο και μεθαύριο πάλι αρχίζει και γίνεται αχνό ή δε σου βγάλει δεύτερη γραμμή, πάει να πει ότι η ωορρηξία έγινε.

Δες τα αυτόν το μήνα για να ξέρεις! Wink

Αν κι εύχομαι να μην σου ξαναχρειαστούν για κανένα χρόνο!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109

Πάντως, να σου πω κάτι;; Κι εγώ παρακολουθούσα την ωορρηξία μου.. και μάλιστα για ένα διάστημα με τα Clearblue, το ψηφιακό τεστ. Ε και;;; Έμεινα έγκυος εκτός "ημερών"! Ακόμα δεν έχω διελευκάνει το μυστήριο... πότε ακριβώς έμεινα έγκυος!!!

Και εννοείται πως εκείνο το μήνα, ακριβώς επειδή θεωρούσα ότι "το χάσαμε το παιχνίδι γι'αυτόν το μήνα" ήμουν χαλαρή και χωρίς άγχος... ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης κατάλαβα, ούτε τίποτα! Αφού να φανταστείς, πέρασαν 4 μέρες καθυστέρησης, έκανα τεστ πιο πολύ από περιέργεια... βγήκε αχνό θετικό, πήγα για χοριακή, ήταν 200 και πάλι έλεγα "τώρα θα με πάρουν από το μικροβιολογικό να μου πουν, συγγνώμη, κάναμε λάθος"!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:Κοίταξε να δεις.. από τη στιγμή που εμφανίζεται δεύτερη γραμμή, πάει να πει ότι ανιχνεύει την LH. Άρα η ωορρηξία πλησιάζει και άρα... ξεκίνα... τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 215994

Κάνε τεστ 1-2 μέρες ακόμα για να ξέρεις πως αντιδρά σε σένα το τεστ. Πχ αν αύριο δείξει πιο έντονο και μεθαύριο πάλι αρχίζει και γίνεται αχνό ή δε σου βγάλει δεύτερη γραμμή, πάει να πει ότι η ωορρηξία έγινε.

Δες τα αυτόν το μήνα για να ξέρεις! Wink

Αν κι εύχομαι να μην σου ξαναχρειαστούν για κανένα χρόνο!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109

Πάντως, να σου πω κάτι;; Κι εγώ παρακολουθούσα την ωορρηξία μου.. και μάλιστα για ένα διάστημα με τα Clearblue, το ψηφιακό τεστ. Ε και;;; Έμεινα έγκυος εκτός "ημερών"! Ακόμα δεν έχω διελευκάνει το μυστήριο... πότε ακριβώς έμεινα έγκυος!!!

Και εννοείται πως εκείνο το μήνα, ακριβώς επειδή θεωρούσα ότι "το χάσαμε το παιχνίδι γι'αυτόν το μήνα" ήμουν χαλαρή και χωρίς άγχος... ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης κατάλαβα, ούτε τίποτα! Αφού να φανταστείς, πέρασαν 4 μέρες καθυστέρησης, έκανα τεστ πιο πολύ από περιέργεια... βγήκε αχνό θετικό, πήγα για χοριακή, ήταν 200 και πάλι έλεγα "τώρα θα με πάρουν από το μικροβιολογικό να μου πουν, συγγνώμη, κάναμε λάθος"!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109 τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 328109


τα τεστ τα ελαβα προχτες και ητανε ηδη η 24η μερα οταν το εκανα την επομενη που εκανα κ αλλο η γραμμη ειχε σχεδον εξαφανιστει αρα η οωρρηξια ειχε γινει "μαλλον" τωρα θα το παρακολουθησω εκτενεστερα τον επομενο μηνα.. και εγω την κορη μου την επιασα την 10η μερα αλλα μαλλον αλλαξαν τα πραγματα τι να πω ειμαι πολυ ανυπομονη και ενω ολοι μου λενε να μη το σκεφτομαι εγω δεν μπορω ...νομιζω πως τη μερα που θα δω το τεστ θετικο θα τρελαθω και με εχει πιασει αυτη η βλακεια οτι δεν θα το δω ποτε! και το χειροτερο ειναι οτι κανεις δεν με καταλαβαινει και δεν εχω κανεναν να το συζητησω ολοι λενε "μην αγχωνεσαι θα γινει τα καλυτερα ερχονται" εγω ομως αναρωτιεμαι απο που ερχονται και αργουνε τοσο?? τελος παντων μη σε ζαλιζω σε ευχαριτω που μου απαντησες !!! Smile

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εεεεπ!!!! Για άραξε λίγο!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 688264
Σαν να'χουν δίκιο όσοι σου λένε να μην αγχώνεσαι...
Καταλαβαίνω ότι έχεις λαχτάρα κι αγωνία για το πότε θα'ρθει το θετικό τεστάκι. Αλλά για σκέψου το λίγο ψύχραιμα!!! Έχεις ήδη ένα παιδάκι! Άρα;; Τσεκαρισμένο το σύστημα, δουλεύει!! Very Happy

Αν το πρώτο παιδάκι το έπιασες "εύκολα", με 1-2 μήνες προσπαθειών, αυτό δε σημαίνει ότι αφού το δεύτερο αργεί λίγο περισσότερο, υπάρχει πρόβλημα!! Το πιο πιθανό είναι ότι η "πολλή λαχτάρα"=άγχος είναι που το κάνει να καθυστερεί. Τσεκαρισμένο αυτό, εξηγείται και επιστημονικά!

Πόσο καιρό προσπαθείς για το δεύτερο;;;

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:Εεεεπ!!!! Για άραξε λίγο!!! τεστ οωρρηξιας απο αμερικη 688264
Σαν να'χουν δίκιο όσοι σου λένε να μην αγχώνεσαι...
Καταλαβαίνω ότι έχεις λαχτάρα κι αγωνία για το πότε θα'ρθει το θετικό τεστάκι. Αλλά για σκέψου το λίγο ψύχραιμα!!! Έχεις ήδη ένα παιδάκι! Άρα;; Τσεκαρισμένο το σύστημα, δουλεύει!! Very Happy

Αν το πρώτο παιδάκι το έπιασες "εύκολα", με 1-2 μήνες προσπαθειών, αυτό δε σημαίνει ότι αφού το δεύτερο αργεί λίγο περισσότερο, υπάρχει πρόβλημα!! Το πιο πιθανό είναι ότι η "πολλή λαχτάρα"=άγχος είναι που το κάνει να καθυστερεί. Τσεκαρισμένο αυτό, εξηγείται και επιστημονικά!

Πόσο καιρό προσπαθείς για το δεύτερο;;;

sorry που αργησα να απαντησω δεν εχω ιντερνετ περιμενω καινουργια συνδεση!!!!!!!! το ξερω οτι εχουνε δικιο και προσπαθω να μη σκεφτομαι τιποτα (οσο μπορω) προσπαθω 6 μηνες τωρα αλλα πριν 1 μηνα ανακαλυψα πως εχω θυρεοειδη και μου ειπανε πως επηρεαζει και αυτο... παιρνω τα χαπακια μου τωρα και ελπιζω να ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σίγουρα θα'ρθουν τα καλύτερα!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Απ' ότι ξέρω κι εγώ, ο θυροειδής επηρεάζει τη γονιμότητα. Οπότε, τώρα που το κάλυψες αυτό το θέμα, σίγουρα θα σκάσει μύτη το νινάκι και σύντομα μάλιστα!! Wink

Εγώ τυχαία ανακάλυψα ότι έχω αρκετή TSH τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος!!! Κι από τότε πίνω κάθε μέρα ένα χαπάκι Τ4..

Απ' ότι μου'πε ο ενδοκρινολόγος, η καλή λειτουργία του θυροειδή, ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης που το έμβρυο δεν έχει θυροειδή, είναι βασικότατη!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις