Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
472 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 472 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι ναι αρετή μου αυτο ειναι το καλύτερο,το ξέρω!αλλα ξέρεις αυτη η χαρα ξεχιλιζει απο μέσα μου

AretiG

AretiG
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε νοιώθω απόλυτα. Εμείς δεν είμαστε ακόμα παντρεμένοι. Θέλω τόσο πολύ να το πώ κι εγώ αλλά έχω ένα ακόμα θεματάκι. Η πεθερά μου είναι πολύ της εκκλησίας και θα αρχίσει να μας πιέζει πολύ για γάμο. Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα αν θέλουμε να κανουμε γάμο ή γάμο βάφτιση. Μεσα στη χαρά μας δλδ προσπαθούμε να το κρύβουμε ακόμα περισσότερο! Αλήθεια εσυ πόσο είσαι? Τί νοιώθεις?

http://www.nailsgreece.gr

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ειμαι 21,κλείνω 22 τον ιούλιο!και είμαι 10 μήνες παντρεμένη..Εγω πολυ θα ήθελα να έκανα γαμοβαφτιση αλλα δεν έτυχε!! Very Happy Very Happy παντως καντε αυτο που θέλετε εσεις,και αφήστε την πεθερά,αν τις βάζαμε υπόψη ΘΑ ΧΟΡΕΥΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΤΟΥ ΖΑΛΟΓΚΟΥ Cool

AretiG

AretiG
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
goldangel1990 έγραψε:εγω ειμαι 21,κλείνω 22 τον ιούλιο!και είμαι 10 μήνες παντρεμένη..Εγω πολυ θα ήθελα να έκανα γαμοβαφτιση αλλα δεν έτυχε!! Very Happy Very Happy παντως καντε αυτο που θέλετε εσεις,και αφήστε την πεθερά,αν τις βάζαμε υπόψη ΘΑ ΧΟΡΕΥΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΤΟΥ ΖΑΛΟΓΚΟΥ Cool

χαχαχαχαχα!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 2 536304 Καλή είναι κατα τα άλλα δεν έχω κανενα θέμα μαζί της. Μόνο με θέματα εκκλησίας την πιάνει! Δεν μπορεί να δεχτεί οτι θα έρθει παιδί στον κόσμο χωρίς την ευλογία του θεού και απλά θα μας πρήξει!

http://www.nailsgreece.gr

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παντως εγω πιστεύω οτι αποφασίσει το ζευγάρι,και αφου είναι της εκκλησιας,ξερει οτι ειναι αμαρτια φανταζομαι ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ να μαλλώνει,ετσι για να αποφύγει την αμαρτία να σας αφήσει να αποφασίσετε εσεις!!τι ωραία που τα είπα! Very Happy

AretiG

AretiG
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έγραψες!!!! Θα το χρησιμοποιήσω λοιπόν όταν έρθει η ώρα Very Happy

http://www.nailsgreece.gr

kouki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ένα γεια κι από μένα!!πώς είστε σήμερα?Χαίρομαι που μαζευόμαστε σιγά σιγά να τα λέμε..Εγώ με τη σειρά μου αγωνιώ μέχρι το απόγευμα που θα πάω στο γιατρό να μου πει ότι όλα είναι οκ...Να σας πω ότι κι εμείς δεν το έχουμε ανακοινώσει ακόμη σε κανένα(πάρα μόνο στη μαμά μου-γιατί ήρθε να με βοηθήσει σε δουλειές σπιτιού,βεράντες,ντουλάπες,καταλαβαίνετε,οπότε και της το πα)φανταστείτε στο πρώτο μας παιδάκι το ανακοινώσαμε όταν κάναμε την α'επιπέδου...πολύ αγωνία βρε κορίτσια...

AretiG

AretiG
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kouki με το καλό!!! άντε να πας και να μας πείς το απόγευμα τί σας είπε! Αγωνία δε λές τίποτα. Και του κόσμου τις απορίες έχω γιατι είναι η πρώτη μας φορά εμάς Very Happy . πόσο είσαι τώρα? και πώς νοιώθεις? αισθάνεσαι κάτι?

http://www.nailsgreece.gr

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kouki πήγες γιατρό??πες μας τα νέα σου???ειδατε σάκο??

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα, κορίτσια! Έχω μια κουκλιτσα 16 μηνών κ πάμε για το δεύτερο. Έκανα μια χοριακη σήμερα κ έδειξε 18.455 μονάδες. Δεν έχω παει ακόμη στον γιατρο μου, αλλά η μικρόβιολόγος μου είπε ότι είμαι 6,5 εβδομάδων. Οπότε θα τα λέμε εδώ. Έχετε κανένα σχόλιο για τις μονάδες? Η γιατρός μουείπε ότι είναι παρά πολύ καλα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 2300 κ κάτι στις ίδιες βδομάδες.

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Neraidoni έγραψε:Καλησπέρα, κορίτσια! Έχω μια κουκλιτσα 16 μηνών κ πάμε για το δεύτερο. Έκανα μια χοριακη σήμερα κ έδειξε 18.455 μονάδες. Δεν έχω παει ακόμη στον γιατρο μου, αλλά η μικρόβιολόγος μου είπε ότι είμαι 6,5 εβδομάδων. Οπότε θα τα λέμε εδώ. Έχετε κανένα σχόλιο για τις μονάδες? Η γιατρός μουείπε ότι είναι παρά πολύ καλα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 2300 κ κάτι στις ίδιες βδομάδες.

δεν ξέρω πολλα απο μονάδες,αλλα πάντως ακούγετε τέλεια!!εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!ισως αυτή την φορά να έρθει και ο γιος! Very Happy ποτε θ πας στον γιατρό?μαλλον θα ακούσετε και καρδούλα κατευθείαν! Very Happy

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ομορφιές μου έψαχνα να βρώ μια προσευχούλα για εγκύους να κάνω κάθε βράδυ και βρήκα αυτή,ειναι ΓΙΑ ΕΥΛΟΓΙΑ, ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΗ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΟΦΟΡΟΥΜΕΝΟ ΤΕΚΝΟ! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 2 990599

http://h-agaph-panta-elpizei.blogspot.com/2012/02/blog-post_06.html

IRENEKANTE

IRENEKANTE
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κ απο μένα....Καποιες ισως με ξέρετε....Ειμαι η Ειρηνη απο Σαλαμίνα κ ειμαι 32 ετών...Εχω ενα αγοράκι 3,5 χρονών κ πριν 2 μερες έμαθα οτι ειμαι παλι έγκυος με χωριακή χωρίς καθυστέρηση 360 μονάδες....Ελπίζω να πανε ολα καλα κ ευχομαι ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ σε όλες σας.....

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalosorise ειρήνη μου,ευχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη,εσυ που έχεις και εμπειρίες,οτι αποριές έχουμε να σε ρωτάμε!!κατι θα ξέρεις να μας πεις! Very Happy ποτε εκλεισες ραντεβου για τον γιατρο?μια χαρα η χοριακή σου! Very Happy

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια έχετε ξεκινήσει βιταμίνες?εγω ξεκίνησα τις pregnacare plus omega 3..

Το Pregnacare®Plus της Vitabiotics αποτελεί ένα ολοκληρωμένο συμπλήρωμα διατροφής για τις γυναίκες που εγκυμονούν ή θηλάζουν σε μια εύχρηστη διπλή συσκευασία που περιλαμβάνει τις αυθεντικές πολυθρεπτικές ταμπλέτες Pregnacare® Original, καθώς και τις ωμέγα-3 κάψουλες.

Οι ταμπλέτες Pregnacare® Original παρέχουν εύρος βιταμινών, μετάλλων και αντιοξειδωτικών, συμπεριλαμβανομένου του σιδήρου και των 400μg φυλλικού οξέος που είναι εξαιρετικά σημαντικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.
Οι ωμέγα-3 κάψουλες είναι μια πλούσια πηγή των απαραίτητων ωμέγα-3 λιπαρών οξέων DHA και EPA, τα οποία είναι σημαντικά τόσο για την υγεία της εγκύου όσο και για την ανάπτυξη του εγκεφάλου και των οφθαλμών του εμβρύου.


Το Pregnacare® Plus δεν περιέχει τεχνητά χρώματα, συντηρητικά, γλουτένη, αλάτι ή μαγιά και παράγεται σύμφωνα με φαρμακευτικές προδιαγραφές και αυστηρούς ελέγχους ποιότητας. Δεν έχουν γίνει πειράματα σε ζώα. Είναι κατάλληλο για χορτοφάγους.


Προτείνεται η λήψη μίας ταμπλέτας Pregnacare® Original και μίας κάψουλας ωμέγα-3 την ημέρα με ένα ποτήρι νερό ή κρύο ρόφημα μετά το κυρίως γεύμα.

IRENEKANTE

IRENEKANTE
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα....Πήρα τον γιατρό τηλεφωνο, του είπα οτι η χωριακή μου ήταν 360 δύο μερες πριν την καθυστέρηση ...μου είπε να ξανακάνω μία την Τετάρτη που μας έρχεται κ να παω να τον δώ την παραπάνω εβδομάδα για να φανεί κ κάτι υπερηχογραφικά....επειδη ειναι νωρίς ακομα.....έχω όμως πόνους στα πόδια κατι σαν μόνιμες κράμπες κ όλα αυτα απο την μέση μου...Ειμαι βλέπετε κ 42 κιλά κ οποιαδήποτε αλλαγή θα με χτυπήσει εκεί ....τα ίδια επαθα κ με την πρώτη μου εγκυμοσύνη...
Οτι βοήθεια θέλετε κ μπορώ να την προσφέρω πολύ ευχαρίστως κορίτσια.... Very Happy

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
42 Κιλα εισαι??ασε να μην μιλήσω για μένα,εγω που ειμαι γεματούλα ελπίζω οτι θα πάρω πιο λίγα κιλα στην εγκυμοσύνη

3 το μωράκι+3 υγρα+2-3 να μου μείνουν+1 κιλο το στηθος=10 κιλάκια ελπίζω!

IRENEKANTE

IRENEKANTE
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
10 κιλά ειναι ότι πρέπει....κ καλυτερα που εισαι γεματούλα....κ εγω θα ήθελα να ήμουν αλλα ο μεταβολισμός μου δεν με αφήνει...Τελοσπάντων...Στην πρώτην μου εγκυμοσύνη ειχα παρει 17 κιλά...ειχα παει 60....μια χαρα....Γέννησα ενα παιδί 3750..φυσιολογικά κ σε μια εβδομαδα ήμουν παλι 45 κιλά...Για αυτο σου λέω...ειναι ολα πλασματικά.... Mad

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημασία εχω καταλάβει οτι δεν έχουν τα κιλα σε εναν ανθρωπο,αλλα η ψυχή και περισσότερη εννοια έχω να κάνω ενα υγιές μωρό παρα να σκεφτομαι διαιτές και τέτοια!

IRENEKANTE

IRENEKANTE
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εννοειται...αυτο φυσικα ειναι το παν...Μπροστα σε υγιης μωρακια, ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες.....

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ας έρθω και εγώ στην παρέα!!!

με λένε Ελένη και είμαι 6 εβδομάδων έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου.

έχουμε δει μόνο σάκο στις 5,5 εβδομάδες και σε 10 μέρες θα ξαναπάω.

IRENEKANTE

IRENEKANTE
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου Ελενακι...Συγχαρητηρια κ με το καλο ....καλωσηρθες στην παρεα μας...τι Π.Η.Τ. εχεις?

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσάκια τι κάνετε??

σε 3 μέρες θα πάω για εξετάσεις του σχολείου και να δω το μικρούλι.

4:30 το ραντεβου στον γιατρο
6:30 οι εξετάσεις του σχολείου μου!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου καλη εγκυμοσύνη να έχετε...Εγω ήμουν εγκυουλα Φεβρουαρίου '11 και θα σας παρακολουθώ και ότι θέλετε ρωτήστε με....Εύχομαι να μπω και γω στο θέμα αυτο μιας κ άρχισαμε τις προσπάθειες κ εμείς...

Τι συμπτώματα είχατε...Ειρήνη είχες μόνο κραμπρες;Έχω κ εγω γαμωτο πολλές κ με χτυπάνε στα πόδια κ μένα.με πονάει η μέση πολυ και χαμηλά η κοιλιά λες κ θα μου έρθει περίοδος....Κάντε ευχουλα να είμαι......

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IRENEKANTE έγραψε:Γεια σου Ελενακι...Συγχαρητηρια κ με το καλο ....καλωσηρθες στην παρεα μας...τι Π.Η.Τ. εχεις?
την άλλη Τρίτη που θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα θα ξέρω. αν και επειδή θα κάνω καισαρική θα είμαι στις 2 εβδομάδες νωρίτερα,οπότε παίζει να είμαι και μανούλα Δεκεμβρίου Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις