Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 10:05 pm

Superb Mommy

Superb Mommy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!

2Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 10:10 pm

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και καλως ηρθες!!!!τον νοεμβριο εγινα νονα και επειδη τα οικονομικα και των γονιων του μικρου ητανε στενα,στολισαμε μονη μας τη κολυμπηθρα και τον εξωτερικο χωρο!πηγαμε σε μαγαζι χοντρικης και πηραμε μπαλονια,τουλια και κορδελες και σε πληροφορω γινανε πολυ ωραια!και στο γαμο μου το ιδιο εκανα.

3Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 10:21 pm

margyxrysik

margyxrysik
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα!!!εγω στη βαφτιση της κορης μου στολισα μονη την εκκλησια με τουλια και μπαλονια.κοστιζουν πολυ λιγο και το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο αρκει να διαθετεις λιγη φαντασια Wink δεν χρειαζονται πολλα πραγματα για να βγει ενα ομορφο αποτελεσμα!

4Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 11:15 pm

Superb Mommy

Superb Mommy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς θα στολίζαμε ολόκληρο τον χώρο, αλλά δυστυχώς πριν και μετά την βάπτισή μας, έχει άλλα μυστήρια και ας μένει υπερβολικά λίγος χρόνος για στολισμό και ξεστολισμό.
Αν στολίζαμε μέσα την εκκλησία και μόνο τα τραπέζια θα ήταν γύφτικο;

5Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 11:31 pm

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τπτ δεν ειναι γυφτικο!ο καθενας κανει οτι του αρεσει και οσο τραβαει η τσεπη του!για σενα το κανεις οχι για τους αλλους!και σκεψου οτι ειναι και τσαμπα χρηματα!εμενα μετα το γαμο μαζεψανε τα τουλια και τα πεταξανε!εγω κρατησα μονο τα φαναρια που ειχα παρει.ποιος τα θυμαται τωρα...κανεις!αλλα εγω εκανα ενα ωραιο οικονομικο στολισμο!η νυφη μου εδωσε 1500 για το γαμο της.και?????τι της εμεινε...?ουτε τα κερια δεν της δωσανε!

6Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 11:48 pm

Superb Mommy

Superb Mommy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofouli έγραψε:τπτ δεν ειναι γυφτικο!ο καθενας κανει οτι του αρεσει και οσο τραβαει η τσεπη του!για σενα το κανεις οχι για τους αλλους!και σκεψου οτι ειναι και τσαμπα χρηματα!εμενα μετα το γαμο μαζεψανε τα τουλια και τα πεταξανε!εγω κρατησα μονο τα φαναρια που ειχα παρει.ποιος τα θυμαται τωρα...κανεις!αλλα εγω εκανα ενα ωραιο οικονομικο στολισμο!η νυφη μου εδωσε 1500 για το γαμο της.και?????τι της εμεινε...?ουτε τα κερια δεν της δωσανε!

Εμείς τα μόνα που θα κρατήσουμε θα είναι τα μπαλόνια που θα τα δώσουμε έτσι κι αλλιώς στα παιδάκια που θα έρθουν.Οτιδήποτε άλλο, θα δωθού πίσω.Δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό να μην κάνουμε στολισμό, αλλά τα οικονομικά μας είναι στριμωγμένα και όσο να ναι 300 ευρώ είναι πολλά.Από την μία θέλω να στολίσουμε.Μία φορά βαφτίζεις το παιδί σου.Απο την άλλη, μήπως να κάναμε μονο τα τραπέζια ευχών,μπομπονιερών και κολυμπήθρα;Έτσι θα μας πάει μόνο 80 ευρώ(η κολυμπήθρα των νονών.Δεν ξέρω...έχω μπερδευτεί.

7Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 11:50 pm

Superb Mommy

Superb Mommy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofouli έγραψε:η νυφη μου εδωσε 1500 για το γαμο της.και?????τι της εμεινε...?ουτε τα κερια δεν της δωσανε!

Να σου πω..δεν έχεις και άδικο.Και να δουν οι καλεσμένοι τν στολισμό δεν έγινε και τίποτα.Εξάλλου θα έχουμε έτσι και αλλιώς τα τραπέζια.Συγνώμη κι όλας, αλλά τα κεριά...τι τα κάνανε;
Έχω ψιλοκολλήσει και δεν ξέρω τι θα μπορούσαμε να κάνουμε.

8Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Παρ Ιουν 15, 2012 11:54 pm

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στης νυφης μου τα κερια τα πηρανε πισω απο το μαγαζι που στολισανε!στη βαπτιση που ειχαμε πηραμε μπαλονια,μας τα κανανε σε στυλ λουλουδι απο το μαγαζι και τα βαλαμε στις κολονες τις εκκλησιας.με το τουλι φτιαξαμε φιογκους και στολισαμε το μεσα και τη κολυμπηθρα.επισης στη κολυμπηθρα πηραμε απο ανθοπωλειο και μαργαριτες και βαλαμε!εγω στο γαμο πηρα τουλι και μεγαλα φαναρια απο το τζαμπο!

9Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Σαβ Ιουν 16, 2012 12:28 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ στην βάπτιση του γιου μου δεν στόλισα κολυμπήθρα παρά μόνο τον εξωτερικο χώρο. Βάλαμε μια αψίδα με το όνομά του, τούλια στις σκάλες με τριάδες μπαλόνια και έναν μεγάλο Μικυ με μπαλόνια. Για αυτά πλήρωσα 120 ευρώ. Και όταν επέστρεψα το τούλι στο μαγαζί μου έδωσε πίσω τα 20 ευρώ οπότε μου στοίχισε 100.

10Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Σαβ Ιουν 16, 2012 1:03 am

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Superb Mommy έγραψε:Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!

καλή σου μέρα.Αν θέλεις κοίτα μία προσφορά που έχω για στολισμό εξωτερικό εκκλησίας και κολυμπήθρας με 150ευρώ εδώ http://forum.eimaimama.gr/t10176-topic

http://www.leptomeria.gr

11Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty στολισμός Κυρ Ιουν 24, 2012 8:01 am

seagull11

seagull11
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πρώτα από όλα κορίτσια, ρωτήστε την εκκλησία άν επιτρέπει στολισμό.
Υπάρχει καταρχήν απαγόρευση από την αρχιεπισκοπή για τους στολισμούς των αρχιερατικών σκευών (άρα και κολυμπήθρα) αλλά και των χώρων της εκκλησίας.

Πολλοί ιερείς κάνουν τα στραβά μάτια για την κολυμπήθρα, ενώ άλλοι επιτρέπουν και τα μπαλόνια.

η προσωπική μου αισθητική λέει 1000% όχι στο στολισμό με μπαλόνια και θεματικούς στολισμούς.

αλλά περί ορέξεως ........

http://www.anamnhseis.gr

12Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Κυρ Ιουν 24, 2012 11:33 am

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Superb Mommy έγραψε:Εμείς θα στολίζαμε ολόκληρο τον χώρο, αλλά δυστυχώς πριν και μετά την βάπτισή μας, έχει άλλα μυστήρια και ας μένει υπερβολικά λίγος χρόνος για στολισμό και ξεστολισμό.
Αν στολίζαμε μέσα την εκκλησία και μόνο τα τραπέζια θα ήταν γύφτικο;

Κατ' αρχας με το καλό η βάπτιση της κορούλας σας...Κουκλίτσα μου, τίποτα δεν είναι γύφτικο...είναι η δική σας βαπτιση και μόνο εσείς απφασίζετε τι θελετε να κανετε...ό,τι κανει εσας ευτυχισμενους και μόνο...

13Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 1:04 am

Βίκυ

Βίκυ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απλά βρε κορίτσια τώρα ειδικά που ο κόσμος δυσκολεύεται με τα οικονομικά, αν δεν κάνεις ούτε τραπέζι ούτε και καθόλου στολισμό στην εκκλησία, τότε θα είναι σαν μια απλή Κυριακή στην εκκλησία με τη διαφορά της κολυμπήθρας. Πως θα βγουν λίγο όμορφες οι φωτογραφίες, να θυμόμαστε αυτές τις στιγμές? Άλλωστε τώρα με την κρίση υπάρχουν αρκετές ευκαιρίες, και όλοι έχουν ρίξει τις τιμές τους. Τουλάχιστον εγώ αυτό που προσπαθώ να προσφέρω σε όσους συνεργάζομαι, είναι να τους κάνω έναν όμορφο στολισμό ανάλογα με τα οικονομικά τους. Ε τίποτα πια? και δεν το λέω από επαγγελματική άποψη!!! Κρίμα είναι ρε παιδιά. Στη ζωή τι έχουμε να θυμόμαστε από τα πιο ευχάριστα? τους γάμους, τη γέννηση των παιδιών μας και τα βαφτίσια? ε να μην έχουμε και καμιά όμορφη φωτογραφία? Τίποτα πια? Να μιζεριάσουμε τελείως λόγω της κρίσης? Σκέτο γκρι?

http://www.Wevent.gr

14Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:00 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω συμφωνω με τις κοπελες που λενε πως τιποτα δεν ειναι γυφτικο. Αν νομιζεις πως τα οικονομικα σου δε σου επιτρεπουν το στολισμο απλα μην το κανεις. Ουτε εγω θα στολισω στη βαπτιση που θα κανουμε, ουτε στο γιο μου στολισα πριν λιγα χρονια αν και τοτε δεν ηταν πολυ διαδεδομενος ο στολισμος στη βαπτιση. Το εχω βγαλει απο το μυαλο μου και ειμαι πολυ καλα!!!! Μην το σκεφτεσαι και φορτιζεις τον εαυτο σου με αυτο το θεμα!
Με το καλο οι βαπτισεις μας κοριτσια με λιγο, με πολυ ή με καθολου στολισμο!!

15Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:13 am

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Superb Mommy έγραψε:Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!
κοριτσακι μου και εγω στην βαπτιση του γιου μου μονο την κολυμπηθρα θα στολισω λιγα πραγματα αντε να βαλω και μπαλονακια εξω απο την εκκλησια εκει που θα δωθουν η μπουμπουνιερες ...και αυτο..α!και μετα στο τραπεζι ..τα jambo ναναι καλα και κανεις παπαδες....

16Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:29 am

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ και στα δυο μου παιδιά, μόνο την κολυμπήθρα στόλισα και έξω έβαλα μόνο μπαλόνια δεμένα με κορδέλες (που τα φουσκώσαμε και τα δέσαμε εμείς). Μην κολλάς σε λεπτομέρειες χωρίς ουσία. Τα βασικά που χρειάζονται για να γίνει μια βάπτιση, είναι: μωρό (!!!), νονός, όνομα, λάδι, νερό, σταυρός και παππάς ! Όλα τα άλλα είναι όμορφα δεν λέω, αλλά δεν είναι απαραίτητα και ούτε αξίζει να χρεωθείς ένα σωρό χρήματα για να στολίσεις την αυλή της εκκλησίας! Με το καλό να βαπτίσετε το παιδάκι σας!

17Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:39 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Superb Mommy έγραψε:Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!


εμείς στολίσαμε μόνο την κολυμπήθρα!
δεν ήταν οικονομικό το θεμα αλλα γούστου. δεν μας αρέσουν τα μπαλόνια που στολίζουν έξω από την εκκλησία. λουλούδια δεν σκεφτήκαμε να βάλουμε γιατί το εκκλησάκι ήταν μεσα στο δάσος ο χώρος ήταν γεμάτος δέντρα (φυσικός στολισμός δηλαδή)

18Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:45 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Superb Mommy έγραψε:Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!


εμείς στολίσαμε μόνο την κολυμπήθρα!
δεν ήταν οικονομικό το θεμα αλλα γούστου. δεν μας αρέσουν τα μπαλόνια που στολίζουν έξω από την εκκλησία. λουλούδια δεν σκεφτήκαμε να βάλουμε γιατί το εκκλησάκι ήταν μεσα στο δάσος ο χώρος ήταν γεμάτος δέντρα (φυσικός στολισμός δηλαδή)
εγω εβαλα εξω γλαστρακια βασιλικου δεξια και αριστερα και μετα τα μοιρασα κιολας.ηταν πολυ οικονομικα.

19Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:46 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επίσης να μην ξεχνάμε οτι οι στολισμοί στις βαπτίσεις έγιναν μόδα τα τελευταία 7-8 χρόνια (και πολύ λέω). δηλαδή τις μέρες της αφθονίας ή της μέρες των πολλών δανείων.
τα προηγούμενα χρόνια κανείς δεν στόλιζε την εκκλησία στα βαπτίσια. εγώ τουλάχιστον δεν το είχα δει ποτέ. στο τραπέζι ίσως να έβαζαν κάποιο λουλουδάκι.
το θυμίζω σε όλες μας για να μην αισθάνονται άσχημα οι μανούλες που δεν διαθέτουν για μπαλόνια, λουλούδια, κορδέλες, βεγγαλικά κτλ.

εμείς αγοράσαμε μεταλλικά κουβαδάκια και τα γεμίσαμε καραμέλες, γλυφιτζούρια, ανεμόμυλους, παιχνιδάκια και βάλαμε από 1-2 σε κάθε τραπέζι. ειχα υπολογίσει ωστε κάθε παιδάκι που θα ερχόταν να έπαιρνε και ένα. τα πιτσιρίκια το ευχαριστήθηκαν πολύ.

20Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:47 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:
Superb Mommy έγραψε:Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!


εμείς στολίσαμε μόνο την κολυμπήθρα!
δεν ήταν οικονομικό το θεμα αλλα γούστου. δεν μας αρέσουν τα μπαλόνια που στολίζουν έξω από την εκκλησία. λουλούδια δεν σκεφτήκαμε να βάλουμε γιατί το εκκλησάκι ήταν μεσα στο δάσος ο χώρος ήταν γεμάτος δέντρα (φυσικός στολισμός δηλαδή)
εγω εβαλα εξω γλαστρακια βασιλικου δεξια και αριστερα και μετα τα μοιρασα κιολας.ηταν πολυ οικονομικα.


ωραία ιδέα Βιβή!

21Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 2:49 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:
Superb Mommy έγραψε:Καλημέρα σας μανούλες.Ειμαι όπως βλέπεται πολύ φρέσκια στην παρεούλα σας, αλλά διαβάζω τις σκέψεις σας πάρα πολύ καιρό τώρα.Έχω μια μικρή κορούλα και πολύ λίγα χρήματα επίσης.Ενώ έχουμε πει να στολίσουμε την εκκλησία για την βάπτιση της μικρής μας, λόγω οικονομικών σκεφτόμαστε να στολίσουμε μόνο κολυμπήθρα και τραπέζια ευχών κ' μπομπονιερών.Δεν είναι κρίμα να ην στολίσουμε και έξω;Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια λύση γιατί εγώ έχω κολλήσει!!


εμείς στολίσαμε μόνο την κολυμπήθρα!
δεν ήταν οικονομικό το θεμα αλλα γούστου. δεν μας αρέσουν τα μπαλόνια που στολίζουν έξω από την εκκλησία. λουλούδια δεν σκεφτήκαμε να βάλουμε γιατί το εκκλησάκι ήταν μεσα στο δάσος ο χώρος ήταν γεμάτος δέντρα (φυσικός στολισμός δηλαδή)
εγω εβαλα εξω γλαστρακια βασιλικου δεξια και αριστερα και μετα τα μοιρασα κιολας.ηταν πολυ οικονομικα.


ωραία ιδέα Βιβή! Very Happy Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; 417472

22Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουν 25, 2012 4:44 am

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμεις θα βαλουμε μονο ενα στεφανακι γυρω απο την κολυμπηθρα επειδη στο μοναστηρι που θα τη βαπτισουμε δεν επιτρεπετε ο στολισμος ,και εξω στα τραπεζια απο ενα ωραιοτατο τραπεζομαντηλο λευκο με ρανερ φουξια και μια χαρουλα θα ειναι,αλλωστε ειναι μες το πρασινο οποτε......το προβλημα ειναι το τραπεζι,κανεις ή οχι τραπεζι???ρωτησα και μου ζητανε κατι 20 ευρω το ατομο και οταν ειμαστε γυρω στα 80-90 ατομα (μονο το σοι) εκει τι κανεις??????

23Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουλ 02, 2012 12:40 am

www.KorinasWorkshop.gr

www.KorinasWorkshop.gr
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια οι τιμές για λίγο τούλι, οργάντζα και κορδελίτσες είναι εξωφρενικές! Shocked
Μην τρελαθούμε κιόλας!
Όποια της περισσεύει ας τα χρυσοπληρώσει!

Έχω να σας προτείνω τόπι σε 26 χρώματα με τούλι λιζιόν 1.80 μέτρα φάρδος Χ 50 μέτρα μήκος στα 34 ευρώ
http://www.korinasworkshop.gr/eshop/product.php?id_product=531

Όπου με τόσα μέτρα στολίζεις τα πάντα όλα γρήγορα και οικονομικά!

Επίσης κορδέλες σατέν διπλής όψης σε 19 χρώματα καρούλι 100 μέτρων στα 2 ευρώ
http://www.korinasworkshop.gr/eshop/product.php?id_product=582

Φαναράκια, κλουβάκια, μεταλλικά διακοσμητικά, λούτρινα ζωάκια, κεριά, γυάλινα ψηλά βάζα κλπ σε ποικιλία σχεδίων και χρωμάτων έχει το JUMBO σε τιμές ΤΖΑΜΠΑ!!!

Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; 215994


http://www.KorinasWorkshop.gr

24Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουλ 02, 2012 12:52 am

www.KorinasWorkshop.gr

www.KorinasWorkshop.gr
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κατινα έγραψε:εμεις θα βαλουμε μονο ενα στεφανακι γυρω απο την κολυμπηθρα επειδη στο μοναστηρι που θα τη βαπτισουμε δεν επιτρεπετε ο στολισμος ,και εξω στα τραπεζια απο ενα ωραιοτατο τραπεζομαντηλο λευκο με ρανερ φουξια και μια χαρουλα θα ειναι,αλλωστε ειναι μες το πρασινο οποτε......το προβλημα ειναι το τραπεζι,κανεις ή οχι τραπεζι???ρωτησα και μου ζητανε κατι 20 ευρω το ατομο και οταν ειμαστε γυρω στα 80-90 ατομα (μονο το σοι) εκει τι κανεις??????

Ζόρικη περίπτωση το τραπέζι όντως...
Έκανες έρευνα αγοράς? Και αλλού τέτοιες τιμές έχουν? Shocked

Θεωρώ πως με τόσα χρήματα για να κάνεις το τραπέζι στους καλεσμένους θα μπορούσες να τα κρατήσεις για το παιδί για αργότερα.
Μπορεί τώρα να είναι μικρό αλλά μεγαλώνοντας μεγαλώνουν και οι ανάγκες του!

Πρόσφατα μία φίλη βάπτισε το παιδί της και έκαναν τραπέζι μόνο στους παππούδες και του κουμπάρους του μωρού.

Το να ξεχωρίσεις τα σόγια πιστεύω είναι χειρότερο διότι δημιουργούνται άλλα κουλά ύστερα. Ή όλους ή κανέναν!

Δεν μπορεί μετά κάποιος να σου την πει ότι κάλεσες την μία ξαδέρφη στο τραπέζι κι όχι την άλλη, τον θείο τον τάδε και όχι τον τάδε.
Ενώ αν είναι οι γονείς του παιδιού με τους γονείς τους και τους κουμπάρους εκεί δεν τίθεται θέμα, είναι σε στενό οικογενειακό κύκλο.-

flower

http://www.KorinasWorkshop.gr

25Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Empty Απ: Στολισμός Εκκλησίας ή όχι; Δευ Ιουλ 02, 2012 4:13 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μου στις 15 ιουλιου θα βαφτιστει το μωρακι μου θα στολισουμε μονο την κολυμπηθρα και κανα 2 μπαλονακια θα βαλουμε εξω για να τα παρουν μετα τα παιδακια τιποτα αλλο αφηστε που μετα θα παμε να φαμε στην αυλη της μαμας μου οι κουμπαροι οι γιαγιαδες και καναδυο φιλοι μας γυρω στα 20 ατομα θα ειμαστε και εμενα δεν μου αρεσουν οι τρελοι στολισμοι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις