Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
24 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 24 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΕΧΩ ΕΝΑΝ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΦΡΑΓΜΕΝΟΥΣ ΚΙ ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ Η ΜΙΚΡΗ.


ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΖΕΣΤΑ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΚΙ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟ???ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ,ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΠΤ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΝ ΒΓΗΚΕ.

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποπακι γιατι δεν το βγαζεις με θηλαστρο?????Να "ξεφρακαρει" το συστημα ?????Θα κανει κακο????Μια ιδεα λεω!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΣ ΠΑΡΕ 1ΤΗΛ. ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΜΑΙΑ ΡΩΤΑ !!

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω το ειχα παθει τον πρωτο μηνα κ δε μπορουσα ουτε να ξαπλωσω να κοιμηθω. Η λυση που μου ειπε ο γιατρος ηταν απλη. Θηλαζα οσο περισσοτερο μπορουσα απο το στηθος με το προβλημα, μασαζ κ ντουζ με ζεστο νερο(ποοοονος στο μασαζ) αλλα σε 2 μερεουλες υποχωρησε κ ημουν περδικι. Ειχα κατατρομαξει για μαστιτιδα, αλλα τιποτα τελικα δεν ηταν χειροτερο. Τωρα βεβαια που ειναι καλοκαιρι, λιγο δυσκολονα κανεις ντους με ζεστο νερο. Αλλα προσπαθησε. Εγω δεν περιμενα να γιατρευτω πχ χωρις φαρμακο.

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego to xo pathei kai eixe polu pono.ektos apo to zesto nero kai to masaz evgala kai ligo gala me to thilastro kai xekinousa ton thilasmo apo ayto to sththos afou htan arxh kai xreiazodan na kano polles enallages.pados to giatro sou na rotiseis an den exei gnoseis peri thilasmou to pio pithano einai na siu dosei adiviosh. Mad

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οπως ειπαν και η κοπέλες περισσοτερο θηλασμό και ισως με το θήλαστρο πονάει αλλα ξεφρακαρει λιγο.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mε 2 παιδιατρους μιλησα κ οι 2 μου ειπαν ζεστα επιθεματα,κομπρεσες κ ζεστα ντους.

Χθες ομως εβγαλα το γαλα με το θηλαστρο γτ δν αντεχα η μικρη να θηλασει,κοντεψα να πεθανω.Καπως το βλεπω να υποχωρει.

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καντο συχνά αυτο γιατι το θήλαστρο εχει περισσοτερη δυναμη και με το τραβηγμα λιγο λιγο θα ξεφρακάρουν

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σου πω εγώ που έχω κάνει μάστερ στις μαστίτιδες πλέον (και πάλι μετά από 7 μήνες είμαι στα όρια να πάθω μία!). Καταρχήν οι ζεστές κομπρέσες και το μασάζ γίνονται ΜΟΝΟ 5' πριν θηλάσεις και όχι συνέχεια!Την υπόλοιπη μέρα κρύες κομπρέσες για να ανακουφιστείς από τον πόνο. Επίσης το λάχανο (βρασμένο φύλλο αλλά & ωμό κάνει δουλειά) έχει αντιοιδιματικές ιδιότητες και βοηθάει. Το θήλαστρο δεν είναι λύση,το μωρό είναι το μόνο που μπορεί να ξεφρακάρει τον πόρο. Μπορείς επίσης αν πονάς πολύ να πάρεις ένα ντεπόν. Και φυσικά υπομονή κανά 2 μέρες που κρατάει Smile

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σημερα θα νιωθεις ηδη καλυετρα. Συνεχιζε να θηλαζεις κ αν δεις να βαραινει το στηθος βαλε παλι το θηλαστρο. Αρμεγμα να στο πω πολυ απλα θελει. Το ξερω οτι ποναει αλλα συντομα θα ηρεμησεις κ δε θα τοο πιστευεις. Κ θα αποφυγεις τα χειροτερα χωρις να το καταλαβεις.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie με το θηλαστρο ομως ειδα διαφορα.Κανω πρωτα το στηθος κομπρεσα με ζεστο νερο,κι αμεσως το βαζω στο θηλαστρο κι μολις βγαλω το θηλαστρο βαζω την μικρη να πιει το γαλα κι την βαζω να πιπιλισει το στηθος,αλλα ποναει πιο λιγο αν εχει προηγηθει θηλαστρο.

Την υπολοιπη ωρα δοκιμασα λιγο παγακι τοπικα κ με ανακουφισε.Αλλα βλεπω οτι εξαφανιζεται σιγα σιγα χωρις να εχει σκασει κατι η να εκκρινει κατι.

Επισης να πω οτι δν ειχα ουτε γρομπαλακια ουτε πρηξιμο τπτ.

Carrie το λαχανο το τρωω??Ρωταω γτ κατα καιρους εχω ακουσει διαφορα για το θηλασμο.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι το λάχανο να βάλεις ένα φύλλο πάνω στο στήθος στο πρήξιμοSmileΜην το φας!

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Keep ....breastfeeding! Τα πας περιφημα....αυριο θα σαι σουπερ....

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Όχι το λάχανο να βάλεις ένα φύλλο πάνω στο στήθος στο πρήξιμοSmileΜην το φας!


πλακα κανεις!!!
Γιαυτο η Βικυ Φαρδογιαννη ειχε στη σελιδα της στο φεις ενα σουτιεν απο φυλλα λαχανου; Εσπαγα το κεφαλι μου να καταλαβω....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ Ή ΚΕΡΑΛΟΙΦΗ ,ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΣΜΕΝΟ.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Όχι το λάχανο να βάλεις ένα φύλλο πάνω στο στήθος στο πρήξιμοSmileΜην το φας!

Παλι καλα που ρωτησα,αν κ 90% περιμενα να πεις να το βαλω πανω.Θα το κανω σημερα!



tzef έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ Ή ΚΕΡΑΛΟΙΦΗ ,ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΣΜΕΝΟ.




Ποσο καιρο εκανε να σου γινει καλα???

Εμενα σημερα ειναι 4-5 μερα.Ουφ,τωρα παω να αποστειρωσω για να αντλησω πριν να ξυπνησει η μικρη,ομως με το θηλαστρο αντλω πολυ λιγο,δλδ μεχρι το πολυ 70μλ.Ειναι επειδη ειναι φραγμενο??Γτ με το θηλασμο θεμα δν εχουμε,κανονικα βαζει βαρος ικανοποιητικο,κι ηρεμει μια χαρα δειχνει χορτατη κ πολλες φορες ξεχειλιζει κ το γαλα απο το στομα της.


Αμα δν ηταν ο πονος...Θα την ειχα εκει 24ωρες

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτικό του πόσο γάλα έχει το στήθος. Επίσης το ιδανικό θα ήτανε αν μπορούσες να βάλεις το παιδί σε στάση τέτοια ώστε το σαγόνι του να ήτανε προς το φραγμένο σημείο έτσι ώστε να κάνει μασάζ την ώρα του φαγητού. Αν πονάς πάρε ντεπόν να μην υποφέρεις τζάμπα. Κανονικά δεν πρέπει να κρατήσει τόσο συνήθως σε 1-2 μέρες περνάει..

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οπως σου ειπε και η carrie το θηλαστρο δεν ειναι ενδεικτικο της ποσοτητας που εχει το στηθος. Επιπλεον αν δεν το χρησιμοποιεις συχνα ειναι πολυ λογικο να αντλεις μικρη ποσοτητα.
Μονο η μικρη θα "ξεφρακαρει" τον πορο. Υπομονη και περαστικα.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΠΟΥ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕ.ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΓΩ ΒΓΑΖΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑ.ΣΠΑΝΙΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ 200 ΜΛ ΘΕΛΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΦΟΡΕΣ.ΒΑΖΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ,

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tο μωρό αντλεί το γάλα πιο αποτελεσματικά από το θήλαστρο!
Κάνετε ένα ζεστό μπάνιο ή ντούζ ρίχνονας νερό στην περιοχήτου στήθους που πονά. Ταυτόχρονα κάντε μασάζ τρίβοντας από την μασχάλη και προς τη θηλή. Αλλιώς βάλτε μια καυτή κομπρέσα (όσο αντέχετε, όχι παρα πάνω) και στη συνέχεια το μασάζ, όσο είναι το στήθος ζεστό. Έπειτα βάλτε το μωράκι να θηλάσει.
Θηλάστε το μωράκι όσο μπορείτε από το στήθος που πονάει. Συνήθως παίρνει πάνω από μια φορά για να φύγει το γάλα. Στο μεταξύ βγάλτε από το άλλο στήθος το γάλα με αντλία ή με το χέρι, για να μην επηρεάσει τον μετέπειτα θηλασμό.
Ξεκουραστείτε!!

Το θήλαστρο δε νομίζω να σε βοηθήσει, το μωρό θα σου τον ανοίξε τον πόρο. Κάνε λίγο υπομονή

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
υπομονή!! πονάει πολύ ...
ζεστά μπάνια και μασάζ βοηθάει σίγουρα έπίσης εγω θυμάμαι επιδή πονούσα πολύ το έσπασα σαν να ήταν σπυράκι δεν μπορείτε να φανταστίτε πόσο γάλα έτρεχε!! συντριβάνι ήτανε!!! χεχεχεχε!! φυσικά μετα ανακουφίστικα!! άσε που το στήθος μου είχε πετρώση γιατι μέχρι και σήμερα που η μπέμπα μου είναι 16 μηνών εχω πάρα πολυ γάλα!!! ακόμα κάνω μπάνιο και τρέχει το γάλα!!! προσπάθα να το πιέσης!! φυσικά πονάει αλλα υπομονή!!

περαστικούλια Very Happy

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτικό του πόσο γάλα έχει το στήθος. Επίσης το ιδανικό θα ήτανε αν μπορούσες να βάλεις το παιδί σε στάση τέτοια ώστε το σαγόνι του να ήτανε προς το φραγμένο σημείο έτσι ώστε να κάνει μασάζ την ώρα του φαγητού. Αν πονάς πάρε ντεπόν να μην υποφέρεις τζάμπα. Κανονικά δεν πρέπει να κρατήσει τόσο συνήθως σε 1-2 μέρες περνάει..



Ναι αλλα το θεμα ειναι οτι εκτος απο στο κεντρο της θηλης ακριβως δν ποναω καπου αλλου για να στρεψω το σαγονι της προς τα εκει,σε οποια σταση κι να θηλασει ο πορος στην μεση βρισκεται.Εκτος απο αυτο τπτ αλλο δν μενοχλει.Για να πιω ντεπον δν χρειαζεται γτ ποναω τοπικα εκεινη την ωρα που θηλαζει πλεον.Λιγο το βραδυ με ταλαιπωρει γτ φοβαμαι μην τυχον γυρισω μπρουμυτα κι γινει κατι η πονεσω.

Με το θηλαστρο ειναι η 2ρη φορα που επιχειρω να βγαλω γαλα η αλλη ηταν οταν αρρωστησε η μικρη 25ημερων κ εβγαζα για να δω ποσο πινει.Απο τοτε δν το ξαναχρησιμοποιησα,αλλα ευτυχως ειναι καλος της μεντελα.
Τωρα που υποχωρησε μαλλον σκεφτομαι να συνεχισω μονο με θηλασμο γτ εκανε σαν πετσουλα απο πανω κ εφυγε κ εχει μεινει λιγακι ασπρακι αλλα παραμενει κ λιγο γυρω απο το ασπρακι σκληρο οπως κ οταν ηταν μεγαλυτερο το σπυρακι.Νομιζω εντος των ημερων να περασει.



ΑΑ δοκιμασα να το σπασω αλλα δν βγηκε τπτ.Μονο μερικες σταγονες αιμα,κι μετα υπεφερα πιο πολυ.Κι γω αυτο περιμενα να σπασει κ να τρεχει αλλα τζιφος


Ειμαι περιεργη να δω αν θα σκασει καθολου η θα φυγει οπως ηρθε σιγα σιγα

Ο πονος δε,δν περιγραφεται.Κι μιλαω εγω που εχω κανει τρυπες σε ολο το σωμα κι τατουαζ...:/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:κΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΕΧΩ ΕΝΑΝ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΦΡΑΓΜΕΝΟΥΣ ΚΙ ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ Η ΜΙΚΡΗ.


ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΖΕΣΤΑ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΚΙ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟ???ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ,ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΠΤ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΝ ΒΓΗΚΕ.

οσες-περισοτερες-αντλησεις-μπορεις-και-συνεχεια-θηλασμο-απο-εκεινο-το-στηθος-!!!αν-δεις-και-χειροτερευει-μπορει-να-χρειαστεις-αντιβιωση!!-ψαξε-στο-ιντερνετ-για-περισοτερες-πληροφοριες-γραφοντας-blister!!υπομονη-θα-περασει!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευτυχως σημερα ειναι καλυτερα!
Απο χθες δν εβγαλα με το θηλαστρο,απλως το αφησα πολυ ωρα να μαλακωσει στο ζεστο νερο,κι μετα αμεσως εβαλα το μωρο κ δν πονεσα τοοοσο.Ηταν υποφερτος ο πονος.Το ασπρακι σαν να φευγει εμεινε ισα που,αλλα γυρω που ηταν το ασπρο εμεινε λιγο ακομα κοκκινο κ ειναι ψιλοερεθισμενο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις