Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
460 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 460 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όσο για τους δασκάλους, εκεί μπορώ να δεχτώ ότι το παιδάκι είναι αρκετά μεγάλο για να έχει επίγνωση των πράξεών του.
Βέβαια επειδή εγώ είχα ένα δάσκαλο που έχω ορκιστεί στον εαυτό μου ότι θα τον φτύσω κατάμουτρα αν ποτέ τον συναντήσω, γιατί μας έδερνε όλους, αν ποτέ το χτυπήσει κανείς από αυτούς, θα μου δώσει σίγουρα εξηγήσεις! Δε θα το αφήσω να περάσει στο ντούκου... Ίσως αυτό να είναι και το μόνο παράπονο που έχω από τους γονείς μου. Ότι ποτέ δε ζήτησαν τα ρέστα από το δάσκαλό μας, που βάραγε ΟΛΑ τα παιδάκια, και από άλλες τάξεις...

mitsi

mitsi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μα ειναι δυνατον.. Twisted Evil Twisted Evil

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εμεις τα ανεχομαστε γιατι ειναι παιδια μας !! ειναι ομως στο προγραμα να τα μαλωσουν στο σχολειο ειδικα αν ειναι πολυ ζωηρα και νομιζουν οτι θα κανουν αυτα που κανουν σε εμας !!

Εντάξει δε μιλάμε για το σχολείο.
Οι δάσκαλοι είναι οι δεύτεροι υπεύθυνοι άνθρωποι για τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών.Αλλα βέβαια μέχρι ένα σημείο.

Γιατί να μη μιλάμε για το σχολείο;
Και οι νηπιαγωγοί δεν είναι υπεύθυνοι για τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας; Rolling Eyes
Νομίζεις ότι δεν υπάρχουν δάσκαλοι σαν τους νηπιαγωγούς στο βίντεο; Rolling Eyes

http://mammael.blogspot.com/

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:
Athin@ έγραψε:
ladycat έγραψε:του ειπα ντροπη δεν κανει κ σηκωθηκα ωραια ωραια κ πηγα στην μαμα τους κ την ξεχεσα κανονικα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Έτσι μπράβο....πάντα ευγενικά Very Happy Very Happy Very Happy
ευγενικα της ειπα οτι εαν δεν μπορει να ελεγχει τα παιδια της καλο θα ηταν να κατσει στο σπιτι της γιατι εκει που αρχιζει η δικη μου ελευθερια σταματουν τα ορια κ εχουν αρχισει να με ενοχλουν τα παιδια της κ θα παω στο μαγαζατορα να παραπονεθω μιας κ ημουν θαμωνας του μαγαζιου δεν νομιζω να μου χαλαγε χατηρι μιας κ του εχω φερει πολυ πελατεια κ πολλα λεφτα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
τα μαζεψε η τυπισσα κ εφυγαν κ συνεχισα το φαι μου χαλαραααα



πω πω βρε και εσύ! εγώ δεν θα είχα ποτέ το θάρρος να το κάνω αυτό! πάντως αν ήμουν στη θέση της μαμάς το κόβω να παίζαμε ξύλο! Razz Razz Razz

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma El έγραψε:
Γιατί να μη μιλάμε για το σχολείο;
Και οι νηπιαγωγοί δεν είναι υπεύθυνοι για τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας; Rolling Eyes
Νομίζεις ότι δεν υπάρχουν δάσκαλοι σαν τους νηπιαγωγούς στο βίντεο; Rolling Eyes

Σίγουρα υπάρχουν τέτοιοι και δε λέω οτι έχουν δικαίωμα να κάνουν αυτά που είδαμε στο βίντεο.
Λέω απλά οτι το να μαλώσουν-και μόνο να μαλώσουν-τα παιδιά δεν είναι κακό.

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:
Mamma El έγραψε:
Γιατί να μη μιλάμε για το σχολείο;
Και οι νηπιαγωγοί δεν είναι υπεύθυνοι για τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας; Rolling Eyes
Νομίζεις ότι δεν υπάρχουν δάσκαλοι σαν τους νηπιαγωγούς στο βίντεο; Rolling Eyes

Σίγουρα υπάρχουν τέτοιοι και δε λέω οτι έχουν δικαίωμα να κάνουν αυτά που είδαμε στο βίντεο.
Λέω απλά οτι το να μαλώσουν-και μόνο να μαλώσουν-τα παιδιά δεν είναι κακό.

Αυτό είπα και εγώ παραπάνω!
Άλλο να μαλώσουν και άλλο να τα πλακώσουν στο ξύλο ή να τα βρίζουν.
Η παρατήρηση είναι μέσα στο πρόγραμμα. Πως θα κάνουν και αυτοί τη δουλειά τους όταν πρέπει να έχουν 30 παιδιά μέσα σε μια αίθουσα;

http://mammael.blogspot.com/

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:
ladycat έγραψε:
Athin@ έγραψε:
ladycat έγραψε:του ειπα ντροπη δεν κανει κ σηκωθηκα ωραια ωραια κ πηγα στην μαμα τους κ την ξεχεσα κανονικα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Έτσι μπράβο....πάντα ευγενικά Very Happy Very Happy Very Happy
ευγενικα της ειπα οτι εαν δεν μπορει να ελεγχει τα παιδια της καλο θα ηταν να κατσει στο σπιτι της γιατι εκει που αρχιζει η δικη μου ελευθερια σταματουν τα ορια κ εχουν αρχισει να με ενοχλουν τα παιδια της κ θα παω στο μαγαζατορα να παραπονεθω μιας κ ημουν θαμωνας του μαγαζιου δεν νομιζω να μου χαλαγε χατηρι μιας κ του εχω φερει πολυ πελατεια κ πολλα λεφτα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
τα μαζεψε η τυπισσα κ εφυγαν κ συνεχισα το φαι μου χαλαραααα



πω πω βρε και εσύ! εγώ δεν θα είχα ποτέ το θάρρος να το κάνω αυτό! πάντως αν ήμουν στη θέση της μαμάς το κόβω να παίζαμε ξύλο! Razz Razz Razz
μπα δεν νομιζω γιατι καταλαβε οτι ειχε κανει μλκ που τα ειχε αφησει ανεξελεκτα

http://www.gatospito.com

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δηλαδή συγνώμη τι έκανε? αυτά έκαναν σαν παλαβά και αυτή ήταν στην κοσμάρα της?
γιατί και μένα κάνει σαν τρελό καμιά φορά όταν πηγαίνουμε έξω αλλά δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!

Υστερική μάνα tongue Very Happy
Πλάκα κάνω...ε ναι δε γίνεται να το αφήνεις και τελείως,εντάξει παιδί είναι αλλά να σκεφτόμαστε και τον κόσμο που δεν έχει την όρεξή μας.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Μαρία έγραψε:δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!

Υστερική μάνα tongue Very Happy
Πλάκα κάνω...ε ναι δε γίνεται να το αφήνεις και τελείως,εντάξει παιδί είναι αλλά να σκεφτόμαστε και τον κόσμο που δεν έχει την όρεξή μας.


Razz Razz φαντάζεσαι τι θα λέει ο κόσμος που με βλέπει? θα αναζητάει τον Ηρώδη για μένα και όχι για το παιδί! Razz Razz Razz
ναι μωρέ δεν μπορείς να τα αφήνεις και τελείως ελεύθερα! εκτός αν είσαι σε παιδότοπο! και πάλι κάπου θα παρέμβεις!

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:δηλαδή συγνώμη τι έκανε? αυτά έκαναν σαν παλαβά και αυτή ήταν στην κοσμάρα της?
γιατί και μένα κάνει σαν τρελό καμιά φορά όταν πηγαίνουμε έξω αλλά δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!

Ξέρεις πόσες είναι στην "κοσμάρα" τους; Ουουουου!!!! Laughing

http://mammael.blogspot.com/

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma El έγραψε:
Μαρία έγραψε:δηλαδή συγνώμη τι έκανε? αυτά έκαναν σαν παλαβά και αυτή ήταν στην κοσμάρα της?
γιατί και μένα κάνει σαν τρελό καμιά φορά όταν πηγαίνουμε έξω αλλά δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!

Ξέρεις πόσες είναι στην "κοσμάρα" τους; Ουουουου!!!! Laughing



το ξέρω δυστυχώς! συναντάω πολλές τέτοιες όταν βγαίνουμε έξω! Shocked

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:δηλαδή συγνώμη τι έκανε? αυτά έκαναν σαν παλαβά και αυτή ήταν στην κοσμάρα της?
γιατί και μένα κάνει σαν τρελό καμιά φορά όταν πηγαίνουμε έξω αλλά δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!
καθοταν στο τραπεζι της ετρωγε κ μιλαγε με τηνπαρεα της κ τον συζηγο της τελειως στην κοσμαρα της

http://www.gatospito.com

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:
Μαρία έγραψε:δηλαδή συγνώμη τι έκανε? αυτά έκαναν σαν παλαβά και αυτή ήταν στην κοσμάρα της?
γιατί και μένα κάνει σαν τρελό καμιά φορά όταν πηγαίνουμε έξω αλλά δεν τον αφήνω, βάζω τις φωνές!
καθοταν στο τραπεζι της ετρωγε κ μιλαγε με τηνπαρεα της κ τον συζηγο της τελειως στην κοσμαρα της


αχ όπως είπε και η Mamma El υπάρχουν πολλές τέτοιες! τι να πω...

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χθες πάντως που είχαμε κατέβει στην πλατεία τις πήρα και φύγαμε μόλις άρχισαν τη γκρίνια και δεν άκουγαν τι τους έλεγα!!!
Μόλις ηρεμήσαμε στο σπίτι, το συζητήσαμε και το κατάλαβαν και οι ίδιες.

http://mammael.blogspot.com/

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:εμεις τα ανεχομαστε γιατι ειναι παιδια μας !! ειναι ομως στο προγραμα να τα μαλωσουν στο σχολειο ειδικα αν ειναι πολυ ζωηρα και νομιζουν οτι θα κανουν αυτα που κανουν σε εμας !!

Τι λες βρε κοπελιά Shocked ??? Απο πότε το ξύλο είναι παιδαγωγική μέθοδος? Δεν εχω λόγια...

Αγρίεψα με το βιντεο Mad . Δεν θέλω καν να σκεφτώ τι θα έκανα, στις συγκεκριμένες <<κυρίες>> εαν ήμουν στην θέση των γονέων, αυτών των παιδιών.

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντα ήμουν αρνητική με τους παιδικούς σταθμούς.
Δεν λέω όμως μεγάλες κουβέντες γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλλάσει η ζωη.

Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι είτε σε παιδικό σταθμό είτε κάπου αλλού, είτε νταντά είτε συγγενής, χτυπήσουν, κακοποιησουν, κτλ το παιδί μου, και το μάθω. Ειδικά αν μου το πει ο Νικόλας, θα τις σκοτώσω δεν υπάρχει περίπτωση.

Να τραβάει μια καργ*&* το παιδί μου σαν να είναι φουρφουράκι και να το χτυπάει, θα την σκίσω.και όχι δικαστικά γιατί θα αργησει να βγει η τιμωρία.

Θα πάρω ένα καλασνικόφ και θα την κάνω σουρωτήρι. Αμά πια, κάθε ψυχανώμαλη παίζει με τις ψυχές και τις ζωές των παιδιων μας


Και επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου,ειδικά απο συγγενείς, δεν εμπιστεύομαι κανέναν

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και να σας πω και κάτι,
όταν ήμουν 19 περίπου μου την "έπεσε" ένας συγγενης. Απλά πρώτον ήμουν σε θέση να τον αντιμετωπίσω, δεύτερον είχε οικογένεια με 3 παιδιά κ η γυναίκα του περίμενε το 4 και τρίτον σκεπτόμουν την μάνα μου που θα πάθαινε έμφραγμα άμα το μαθαινε.

Το είπα σε μια θεία μου, που ήταν κώλος και βρακί με αυτόν, και είχε ένα κοριτσάκι την ξαδέρφη μου, 10 χρονών για να προσέχει τις κινησεις του ( η οποία δεν με πίστευε, με ρώτησε αν τα φαντάστηκα και αν το παρεξήγησα το συμβάν.
Και όταν της είπα, θεώρησε οτι το παρεξήγησα ή ότι τον προκάλεσα-αν είναι δυνατόν- αλλά αν την πέσει και στην κόρη σου, σε 2 χρόνια που δεν θα ξέρει να τον αντιμετωπίσει γιατί θα είναι 12, μην μου πεις οτι δεν στο ειπα)
και σε μια άλλη ξαδέρφη μυο, με την οποία του κολλήσαμε το παρατσούκλι πορνοθείος.

Απλά πλεον που είμαι μαμά, επειδή γενικά έχω δει πάρα πολλά περιστατικά, δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ. και κυρίως συγγενείς

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
happy_mother έγραψε:Και να σας πω και κάτι,
όταν ήμουν 19 περίπου μου την "έπεσε" ένας συγγενης. Απλά πρώτον ήμουν σε θέση να τον αντιμετωπίσω, δεύτερον είχε οικογένεια με 3 παιδιά κ η γυναίκα του περίμενε το 4 και τρίτον σκεπτόμουν την μάνα μου που θα πάθαινε έμφραγμα άμα το μαθαινε.

Το είπα σε μια θεία μου, που ήταν κώλος και βρακί με αυτόν, και είχε ένα κοριτσάκι την ξαδέρφη μου, 10 χρονών για να προσέχει τις κινησεις του ( η οποία δεν με πίστευε, με ρώτησε αν τα φαντάστηκα και αν το παρεξήγησα το συμβάν.
Και όταν της είπα, θεώρησε οτι το παρεξήγησα ή ότι τον προκάλεσα-αν είναι δυνατόν- αλλά αν την πέσει και στην κόρη σου, σε 2 χρόνια που δεν θα ξέρει να τον αντιμετωπίσει γιατί θα είναι 12, μην μου πεις οτι δεν στο ειπα)
και σε μια άλλη ξαδέρφη μυο, με την οποία του κολλήσαμε το παρατσούκλι πορνοθείος.

Απλά πλεον που είμαι μαμά, επειδή γενικά έχω δει πάρα πολλά περιστατικά, δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ. και κυρίως συγγενείς
Συμφωνω απολυτα....το κακο βρισκεται εκει που δεν το περιμενεις....οι συγγενεις ειναι οι χειροτεροι!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις