Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουν 27, 2012 7:10 am

paty24


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ EXTRA Η' ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ? ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

2ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουν 27, 2012 9:20 am

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
paty24 έγραψε:ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ EXTRA Η' ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ? ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
γλυκια μου εγω την πληρωσα χερι με χερι οταν ηταν να φυγω απο το ιασω εκει γεννησα..πηρε 200 αλλα δεν τα λυπηθηκα καθουλου ηταν η πιο φανταστικη μαια που θα μπορουσα να εχω..!!!!!!!χωρις υπερβολη..
αυτο ειναι σε συννενοηση με τον γιατρος σου μεσα στα λεφτα εμας που ηθελε η γιατρος μου ειχε βαλει και τις μαιας το ποσο αυτο,μας το ειχε πει αλλα προτειμησαμε να της τα δωσουμε εμεις...με το καλο κουκλιτσα μου!!!!

3ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουν 27, 2012 9:20 pm

Pitsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα!!Εμείς πληρώσαμε 300 ευρώ για τη μαία και τα δώσαμε και εμείς απευθείας. Ήταν και η δική μας υπέροχη και άξιζε και το τελευταίο ευρώ που πήρε.Με το καλό το μωράκι σας!!! Very Happy

4ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουν 27, 2012 9:55 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμεις 300 της δωσαμε και δεν τα λυπηθηκα καθολου. κι αλλα αν μου ζητουσε θα της τα εδινα ευχαριστως. εμεινα πολυ ευχαριστημενη δεν εφυγε απο διπλα μου ουτε λεπτο κατα την διαρκεια του τοκετου, και σε ολη την εγκυμοσυνη πολλη στηριξη και με το παραπανω.

5ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουν 28, 2012 1:27 am

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πρέπει κοπέλα μου να ρωτήσεις το γιατρός σου. Συνήθως πληρωνονται χωριστά απο το γιατρό απ οτι ξέρω.
Ο δικός μου γιατρός έχει Μαια άλλα την πληρώνει αυτός. Αξίζει όμως να έχεις Μαια γιαγιά θα είναι συνεχώς κοντα σου θα σε φροντίζει κ θα σε συμβουλεύει.

6ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουν 28, 2012 9:10 pm

JOANNAPAPI


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η μαία πληρώνεται ξεχωριστά από τον Γιατρό.
Εγώ δεν χρειάστηκε να πάρω ήταν και ο Γιατρός μου κατά και στις δύο γέννες αλλά είχα τον Γιατρό μου δίπλα από την αρχή μέχρι το τέλος της γέννας.

7ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 1:43 am

paty24


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗ ΓΝΩΡΙΣΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.. ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ 215994

8ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 2:07 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η μαία δεν παίρνει μισθό? Γιατί να της δώσω 300 ευρω έξτρα? ρωτάω δεν ξέρω απλά ρωτάω

9ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 2:10 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Η μαία δεν παίρνει μισθό? Γιατί να της δώσω 300 ευρω έξτρα? ρωτάω δεν ξέρω απλά ρωτάω

η μαια πληρωνεται απο τον γιατρο για τις υπηρεσιες της εντος του ιατρειου. αν καποια την θελει ολη την ωρα κατα την διαρκεια του τοκετου αλλα και αργοτερα στο σπιτι στο 1ο μπανιο του μωρου π.χ., τοτε φυσικα και θα πληρωθει εξτρα.

10ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 2:32 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:Η μαία δεν παίρνει μισθό? Γιατί να της δώσω 300 ευρω έξτρα? ρωτάω δεν ξέρω απλά ρωτάω

η μαια πληρωνεται απο τον γιατρο για τις υπηρεσιες της εντος του ιατρειου. αν καποια την θελει ολη την ωρα κατα την διαρκεια του τοκετου αλλα και αργοτερα στο σπιτι στο 1ο μπανιο του μωρου π.χ., τοτε φυσικα και θα πληρωθει εξτρα.

Για να δεις πόσο μα πόσο άσχετη είμαι εγώ νόμιζα πως η μαία έχει μισθό από το νοσοκομείο...

11ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 2:34 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:
trilly έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:Η μαία δεν παίρνει μισθό? Γιατί να της δώσω 300 ευρω έξτρα? ρωτάω δεν ξέρω απλά ρωτάω

η μαια πληρωνεται απο τον γιατρο για τις υπηρεσιες της εντος του ιατρειου. αν καποια την θελει ολη την ωρα κατα την διαρκεια του τοκετου αλλα και αργοτερα στο σπιτι στο 1ο μπανιο του μωρου π.χ., τοτε φυσικα και θα πληρωθει εξτρα.

Για να δεις πόσο μα πόσο άσχετη είμαι εγώ νόμιζα πως η μαία έχει μισθό από το νοσοκομείο...

υπαρχουν και αυτες που λες. δεν εισαι ασχετη. απλα καποιοι γυναικολογοι εχουν δικες τους μαιες που συνεργαζονται εξ ολοκληρου.

12ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 2:49 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aaa οκ. ρε κορίτσια συγγνώμη 300 ευρω δεν είναι πολλά λεφτά? θα μου πεις δεν ξέρω και τι ακριβώς κάνει η μαία πάω να ψάξω Embarassed Embarassed

13ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 3:00 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:aaa οκ. ρε κορίτσια συγγνώμη 300 ευρω δεν είναι πολλά λεφτά? θα μου πεις δεν ξέρω και τι ακριβώς κάνει η μαία πάω να ψάξω Embarassed Embarassed


εγω σου μιλαω για μαιες που συνεργαζονται με ιδιωτες γυναικολογους στα ιατρεια τους. η δικια μου η μαια περα απο τις ωρες του τοκετου που δεν εφυγε καθολου απο διπλα μου ολα αυτη τα εκανε να σου πω, ερχοταν και στην κλινικη ολες τις μερες που ημουν εκει(εκανα και rooming in,οποτε πραγματικα την χρειαζομουν) μου τα εδειξε ολα πως βαζουμε παμπερ π.χ., με στηριξε πολυ στον θηλασμο, πως το κανουμε μπανιο και οταν βγηκα ηρθε και στο σπιτι.
στις μερες που ζουμε σιγουρα δεν ειναι αμελητεο το ποσο, αλλα για ολα αυτα που εκανε η συγκεκριμενη πριν και μετα την γεννα, σου λεω και λιγα ειναι.

14ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 3:02 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:aaa οκ. ρε κορίτσια συγγνώμη 300 ευρω δεν είναι πολλά λεφτά? θα μου πεις δεν ξέρω και τι ακριβώς κάνει η μαία πάω να ψάξω Embarassed Embarassed


εγω σου μιλαω για μαιες που συνεργαζονται με ιδιωτες γυναικολογους στα ιατρεια τους. η δικια μου η μαια περα απο τις ωρες του τοκετου που δεν εφυγε καθολου απο διπλα μου ολα αυτη τα εκανε να σου πω, ερχοταν και στην κλινικη ολες τις μερες που ημουν εκει(εκανα και rooming in,οποτε πραγματικα την χρειαζομουν) μου τα εδειξε ολα πως βαζουμε παμπερ π.χ., με στηριξε πολυ στον θηλασμο, πως το κανουμε μπανιο και οταν βγηκα ηρθε και στο σπιτι.
στις μερες που ζουμε σιγουρα δεν ειναι αμελητεο το ποσο, αλλα για ολα αυτα που εκανε η συγκεκριμενη πριν και μετα την γεννα, σου λεω και λιγα ειναι.


οκ τώρα κατάλαβα σε ευχαριστώ!!!

15ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Παρ Ιουν 29, 2012 8:16 am

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
paty24 έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗ ΓΝΩΡΙΣΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.. ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ 215994



Να ρωτήσεις το γιατρό σου γιατι μπορεί να την πληρώνει αυτός. Σου το λέω γιατι κ ο δικός μου γιατρός δεν με ρωτήσει αν θέλω να έχω Μαια, άπλα μου έκλεισε ραντεβού μαζί της. Όταν τον ρώτησα για την αμοιβή της μου ειπεί οτι πληρώνεται απο εκείνον. Ποιο γιατρός εχεισ???

16ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουλ 18, 2012 1:08 pm

paty24


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΕΛΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ 200 ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ,ΚΑΙ 300 ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ..ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 1500.ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ..

17ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουλ 18, 2012 1:13 pm

paty24


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΑΚΤΙΚΕΣ?

18ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουλ 18, 2012 1:47 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Που θα γεννήσεις και πως τον λένε τον γιατρό σου? από περιέργεια γιατί τόσο μικρή αμοιβή μου θυμίζει τον δικό μου γυναικολόγο. Την μαία ποτέ δεν την ρωτάς τι θέλει της δίνεις ότι μπορείς αν μπορείς. Αν σου πει ο γιατρός ότι την πληρώνει εκείνος τέλος. αν στενεύεσαι οικονομικά γιατί να δυσκολευτείς κι άλλο. Καλύτερα να πάρεις κάτι στο μωράκι σου. Η δουλειά τους είναι αυτή κορίτσια έχουμε συνηθίσει παντού να δίνουεμ κι αν κάποια στιγμή δεν δώσουμε ή δώσουμε λίγα νιώθουμε κι άσχημα. Very Happy με το καλό το μπεμπέ

19ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Τετ Ιουλ 18, 2012 1:54 pm

loulou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
paty24 έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΑΚΤΙΚΕΣ?
Όσους ξέρω δεν πληρώνονται στις τελευταίες επισκέψεις.
Για μένα τα 300-400 που παίρνει μια μαία τα αξίζει και με το παραπάνω (αυτή κάνει μεταξύ μας όλη τη δουλειά). Αρκεί βέβαια να είναι εγγυημένα καλή (γιατί έχω ακούσει και για μαία που λίμαρε τα νύχια της την ώρα των ωδινών έτσι για να περνάει η ώρα της).

20ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:01 am

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ δεν είχα μαία του γιατρού σε καμιά από τις 3 γέννες. Όποια εφημέρευε στην κλινική αυτήν είχα. Και ήταν μια χαρά. Την περισσότερη δουλειά αυτές την κάνανε. Πάρα πολύ καλές.
Τις τελευταίες επισκέψεις στο γιατρό, ούτε εμείς τις πληρώσαμε

21ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουλ 19, 2012 3:24 am

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
paty24 έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΑΚΤΙΚΕΣ?


ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕ???ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΣΥΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΙΑΣΩ ΜΕ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΠΛΗΡ ΣΑ 1300 ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΑΙΑ.

22ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουλ 19, 2012 3:57 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Τετ Απρ 10, 2013 4:50 am, 1 φορά

23ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουλ 19, 2012 5:35 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:
loulou έγραψε:
Για μένα τα 300-400 που παίρνει μια μαία τα αξίζει και με το παραπάνω (αυτή κάνει μεταξύ μας όλη τη δουλειά). Αρκεί βέβαια να είναι εγγυημένα καλή (γιατί έχω ακούσει και για μαία που λίμαρε τα νύχια της την ώρα των ωδινών έτσι για να περνάει η ώρα της).

ΕΥΤΥΧΩΣ διαβάζω και αυτά !!!

Έχουμε-έχετε θεοποίησει πολλές τους γιατρούς παραβλέποντας τις περισσότερες φορές την δουλειά της μαίας! Στην ουσία αυτοί τσεπώνουν τα χιλιάρικα και έρχονται μόνο την στιγμή που βγαίνει το παιδί για να δηλώσουν παρουσία, αφού έχει φάει όλα τα σκατά της γυναίκας η μαία πιο πριν.. Τα λέω χύμα γιατί αυτή είναι η αλήθεια.

... παντού υπάρχουν οι άξιοι και τα αποβράσματα σε μια δουλειά, καλό είναι να μάθουμε όλοι να τους ξεχωρίζουμε.

οταν λες οτι εχει φαει ολα τα σκατα της γυναικας τι ακριβως εννοεις;

24ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουλ 19, 2012 5:36 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
Lilliput έγραψε:
loulou έγραψε:
Για μένα τα 300-400 που παίρνει μια μαία τα αξίζει και με το παραπάνω (αυτή κάνει μεταξύ μας όλη τη δουλειά). Αρκεί βέβαια να είναι εγγυημένα καλή (γιατί έχω ακούσει και για μαία που λίμαρε τα νύχια της την ώρα των ωδινών έτσι για να περνάει η ώρα της).

ΕΥΤΥΧΩΣ διαβάζω και αυτά !!!

Έχουμε-έχετε θεοποίησει πολλές τους γιατρούς παραβλέποντας τις περισσότερες φορές την δουλειά της μαίας! Στην ουσία αυτοί τσεπώνουν τα χιλιάρικα και έρχονται μόνο την στιγμή που βγαίνει το παιδί για να δηλώσουν παρουσία, αφού έχει φάει όλα τα σκατά της γυναίκας η μαία πιο πριν.. Τα λέω χύμα γιατί αυτή είναι η αλήθεια.

... παντού υπάρχουν οι άξιοι και τα αποβράσματα σε μια δουλειά, καλό είναι να μάθουμε όλοι να τους ξεχωρίζουμε.

οταν λες οτι εχει φαει ολα τα σκατα της γυναικας τι ακριβως εννοεις;


κι εγω εχω την ιδια απορια με την γραμματικη... Shocked

25ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Empty Απ: ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ Πεμ Ιουλ 19, 2012 9:49 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Τετ Απρ 10, 2013 4:51 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις