Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
413 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 413 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athnina μου εισαι τυχερη εγω στην περιοχη τουλάχιστον που μένω με όσες κοπελες εχω συζητήσει εχουν πει τα ιδια που μου ειπε εμενα ο παιδιατρος. και στη κλινικη τα ιδια ακριβως τοτε μου ειχαν σπασει τα νευρα πηγαινα πολλες φορες τη μερα να τους πω να μου τον φερουν και ελεγαν κοιμαται!!! ελεγα οταν ξυπνησει φερτε τον απο τις 10 φορες που ξυπνουσε τον εφερναν 1!!!! και σε μας στην κλινικη τα κρατανε αυτοι τα μωρα γιαυτο ειναι το προβλημα!! τεσπα εχεις καλο γιατρο εγω μετα απο 2 μηνες τον άλλαξα!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΟΠΟΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ...ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ (ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ)ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΩΡΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ(ΕΙΧΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ)
ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΣΩ!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:και μενα πιο πολύ μου τη σπάνε όσοι΄λένε, ε τώρα θα ξεκινήσετε κρεμούλες, δεν χρειάζεται πια να τη θηλάζεις.
αλλωστε το γαλα σου θα κοπει!

ε δεν παμε καλα... Mad


Τα ιδια μου λεγανε κ μενα αλλα συνεχιζω με θηλασμο κανονικοτατα παρολο που τρωμε κ κρεμουλες κ φαγακι τωρα πια!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fatsoulinaki έγραψε:
athi έγραψε:και μενα πιο πολύ μου τη σπάνε όσοι΄λένε, ε τώρα θα ξεκινήσετε κρεμούλες, δεν χρειάζεται πια να τη θηλάζεις.
αλλωστε το γαλα σου θα κοπει!

ε δεν παμε καλα... Mad


Τα ιδια μου λεγανε κ μενα αλλα συνεχιζω με θηλασμο κανονικοτατα παρολο που τρωμε κ κρεμουλες κ φαγακι τωρα πια!

τωρα αρχισαμε και εμεις τα παρατραγουδα,"μεχρι ποτε θα θηλασεις?","να θηλαζεις μονο πρωι κ βραδυ".και ενω της δινω που και που κανα κουταλακι νερο οταν τη βλεπω καταιδρωμενη κ δεν καθεται στο στηθος (με το μπιμπερο δεν θελει) εχω κ την πιεση "α δεν κανει να μην πινει νερο,να την πιεσεις να μαθει"...ΠΡΗΞΙΜΟ ΛΕΜΕ!

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:
fatsoulinaki έγραψε:
athi έγραψε:και μενα πιο πολύ μου τη σπάνε όσοι΄λένε, ε τώρα θα ξεκινήσετε κρεμούλες, δεν χρειάζεται πια να τη θηλάζεις.
αλλωστε το γαλα σου θα κοπει!

ε δεν παμε καλα... Mad


Τα ιδια μου λεγανε κ μενα αλλα συνεχιζω με θηλασμο κανονικοτατα παρολο που τρωμε κ κρεμουλες κ φαγακι τωρα πια!

τωρα αρχισαμε και εμεις τα παρατραγουδα,"μεχρι ποτε θα θηλασεις?","να θηλαζεις μονο πρωι κ βραδυ".και ενω της δινω που και που κανα κουταλακι νερο οταν τη βλεπω καταιδρωμενη κ δεν καθεται στο στηθος (με το μπιμπερο δεν θελει) εχω κ την πιεση "α δεν κανει να μην πινει νερο,να την πιεσεις να μαθει"...ΠΡΗΞΙΜΟ ΛΕΜΕ!

Μην ακους κανένα. Ο θηλασμός κρατάει όσο αντέχουν μανούλα και παιδάκι. Για την ακρίβεια βυζάκι και μωράκι Razz

Κι εμένα τα ίδια, "Ακόμα τον θηλάζεις;" και γουρλώνουν το μάτι αποδοκιμαστικά. Λες και είναι 5 χρονών και όχι 5 μηνων.... Θα τους διαολοστείλω καμιά ώρα (κάτι θείες που έκοψαν το θηλασμό στο σαράντισμα γιατί τους λέρωνε τα πουκάμισα...) και θα το ευχαριστηθώ.

http://skiouromanoula.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγκεκριμενα τις παρατηρησεις τις δεχομαι απο θεια ατεκνη αρα δεν γνωριζει περι θηλασμου...η τελευταια ατακα ηταν να δωσω τωρα αμυγδαλογαλα γιατι ειναι "πολυ ανωτερο απο το μητρικο"....δεν απανταω καν...

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:συγκεκριμενα τις παρατηρησεις τις δεχομαι απο θεια ατεκνη αρα δεν γνωριζει περι θηλασμου...η τελευταια ατακα ηταν να δωσω τωρα αμυγδαλογαλα γιατι ειναι "πολυ ανωτερο απο το μητρικο"....δεν απανταω καν...

μην ακους κανεναν εδω κ πεντε μηνες τα καταφερνεις σουπερ για να την θηλαζεις ακομα!!!Εμενα μου λεγανε μην της δινεις πιπιλα μην της δινεις το γαλα σου με το μπιμπερο δε θα πιανει το στηθος...αφου δουλευα πως θα μπορουσα να ειμαι σε 2 μερη ταυτοχρονα...κ τωρα τα κλασσικα με ρωτανε θηλαζεις ακομα?ποτε θα σταματησεις?μετα τους 6μηνες αφου τρωει κανονικα εχει κανενα οφελος ο θηλασμος?

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δειτε κ αυτο για τη δια τροφη των θηλαζουσων μαμαδων http://www.mednutrition.gr/content/view/1126/138/

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...αλλο ένα ωραίο πλεονέκτημα του θηλασμού είναι οτι χάνεις τα κιλά της εγκυμοσύνης πανεύκολα και χωρίς δίαιτα!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νικολέττα έγραψε:...αλλο ένα ωραίο πλεονέκτημα του θηλασμού είναι οτι χάνεις τα κιλά της εγκυμοσύνης πανεύκολα και χωρίς δίαιτα!

Σε μενα μεχρι τωρα δεν ισχυει αυτο Crying or Very sad ...αλλα που θα παει θα τα χασω...στο χερι τους ειναι???

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νικολέττα έγραψε:...αλλο ένα ωραίο πλεονέκτημα του θηλασμού είναι οτι χάνεις τα κιλά της εγκυμοσύνης πανεύκολα και χωρίς δίαιτα!

Σε μένα που πάντα είχα πρόβλημα να χάσω, ισχύει. Επνήλθα στα κανονικά μου πριν ακόμα σαραντίσω και συνεχίζω να μην παχαίνω παρ' όλο που τρώω ωσαν π..της. Ελπίζω να μη μου μείνει κουσούρι το τόσο φαι....

http://skiouromanoula.blogspot.com

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε μένα που πάντα είχα πρόβλημα να χάσω, ισχύει. Επνήλθα στα κανονικά μου πριν ακόμα σαραντίσω και συνεχίζω να μην παχαίνω παρ' όλο που τρώω ωσαν π..της. Ελπίζω να μη μου μείνει κουσούρι το τόσο φαι...

...μπα...όταν περπατήσει θα τρέχεις συνέχεια πίσω απο το παιδί και δεν θα προλαβαίνεις να φάς...οπότε ταχτοποιείται κι αυτό.. Razz Laughing Razz

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νικολέττα έγραψε:
Σε μένα που πάντα είχα πρόβλημα να χάσω, ισχύει. Επνήλθα στα κανονικά μου πριν ακόμα σαραντίσω και συνεχίζω να μην παχαίνω παρ' όλο που τρώω ωσαν π..της. Ελπίζω να μη μου μείνει κουσούρι το τόσο φαι...

...μπα...όταν περπατήσει θα τρέχεις συνέχεια πίσω απο το παιδί και δεν θα προλαβαίνεις να φάς...οπότε ταχτοποιείται κι αυτό.. Razz Laughing Razz

Εξαιρετικά. Ζήτω ο θηλασμός, λοιπόν Very Happy Very Happy

http://skiouromanoula.blogspot.com

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολυ ενδιαφερον ειναι κ αυτο http://to-protogala.blogspot.com/2010/09/blog-post_3391.html το ποσταρε μια μανουλα αλλου αλλα ας ειναι κ εδω να το δουν κ αλλες θηλαζουσες μανουλες!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fatsoulinaki έγραψε:
Νικολέττα έγραψε:...αλλο ένα ωραίο πλεονέκτημα του θηλασμού είναι οτι χάνεις τα κιλά της εγκυμοσύνης πανεύκολα και χωρίς δίαιτα!

Σε μενα μεχρι τωρα δεν ισχυει αυτο Crying or Very sad ...αλλα που θα παει θα τα χασω...στο χερι τους ειναι???

Fatsoylini, κι εμένα έτσι μου λέγαν, αλλά περνούσαν οι μήνες, και όχι μόνο δεν έχανα, αλλά έτρωγα λες και δεν υπήρχε αυριο, λες και θα μου πάιρνανε το φαγητό από μπροστά μου (ενα πακέτο μακαρόνια το τρώγαμε δύο άτομα...). Αλλά πεινούσα, τι να έκανα, δεν ήταν λιγούρα, ήταν πείνα. Και από τον πέμπτο μήνα και μετα άρχισα να χάνω, σαν νερό φεύγουν τα κιλά, και η κοιλιά.. zigaria: ενταξει, δεν έγινα ακριβώς όπως ήμουν πριν αλλα τουλάχιστον χωράω στα παντελόνια μου! και όντως, όταν αρχίζουν να τρέχουν όχι μπονο θα χάσεις κιλά τ΄ρεχοντας από πίσω τους, αλλά θα δεις ότι μπορεί και να μη σου μένει και καιρός να φας.... :

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νικολέττα έγραψε:...αλλο ένα ωραίο πλεονέκτημα του θηλασμού είναι οτι χάνεις τα κιλά της εγκυμοσύνης πανεύκολα και χωρίς δίαιτα!

χανω 1 με 1,5 κιλο το μηνα μονο απο τον θηλασμο.Δεν κανω διαιτα γιατι δεν ειμαι σε φαση,δεν θελω αν και ειναι πολλα τα παραπανω κιλα απο τις εγκυμοσυνες μου (20 κιλα),τρωω και γλυκα και δεν παχαινω.Τρωω νορμαλ γενικα δεν κανω υπερβολες,ισως καποια στιγμη να μου ρθει να κανω διατροφη...

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:

χανω 1 με 1,5 κιλο το μηνα μονο απο τον θηλασμο.Δεν κανω διαιτα γιατι δεν ειμαι σε φαση,δεν θελω αν και ειναι πολλα τα παραπανω κιλα απο τις εγκυμοσυνες μου (20 κιλα),τρωω και γλυκα και δεν παχαινω.Τρωω νορμαλ γενικα δεν κανω υπερβολες,ισως καποια στιγμη να μου ρθει να κανω διατροφη...


Σοβαρολογείς; Εγω περαν των κιλων της εγκυμοσυνης που τα εχασα σε 20 μερες, παρολο που θηλαζω δεν χανω γραμμαριο...


εχω απελπιστει!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jojo_mama έγραψε:
litsakos έγραψε:

χανω 1 με 1,5 κιλο το μηνα μονο απο τον θηλασμο.Δεν κανω διαιτα γιατι δεν ειμαι σε φαση,δεν θελω αν και ειναι πολλα τα παραπανω κιλα απο τις εγκυμοσυνες μου (20 κιλα),τρωω και γλυκα και δεν παχαινω.Τρωω νορμαλ γενικα δεν κανω υπερβολες,ισως καποια στιγμη να μου ρθει να κανω διατροφη...


Σοβαρολογείς; Εγω περαν των κιλων της εγκυμοσυνης που τα εχασα σε 20 μερες, παρολο που θηλαζω δεν χανω γραμμαριο...


εχω απελπιστει!

ναι,αληθεια σου λεω.Ακριβως οσο θα πρεπε να χανω με τον θηλασμο

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ χάνω λόγω θηλασμού. Έχασα τα 8 κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη και άλλα 7 που μου περίσσευαν (περισσεύουν και άλλα βέβαια!). Κάπου διάβασα οτι τα περισσότερα κιλά τα χάνεις ανάμεσα στον 4ο και 6ο μήνα θηλασμού

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οντως αρκετα ενδιαφερων!μπραβο

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena δεν μου ανοιγει καθολου, ποιο site ειναι?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το δοκίμασα στο δικο μου pc και άνοιγε, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, σορυ!!Υποθέτω αν πάς στο http://www.birthchoices.gr
θα μπορέσεις να τα βρεις ακολουθώντας κάποια links και ψάχνοντας το site.
Έχει κι άλλα uploads, όχι μόνο για το θηλασμό, αν πας στο "Υλικο".

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Το δοκίμασα στο δικο μου pc και άνοιγε, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, σορυ!!Υποθέτω αν πάς στο http://www.birthchoices.gr
θα μπορέσεις να τα βρεις ακολουθώντας κάποια links και ψάχνοντας το site.
Έχει κι άλλα uploads, όχι μόνο για το θηλασμό, αν πας στο "Υλικο".

καλα κουκουρουκου...μολις ανοιξε,το adobe reader ειχε ενα θεματακι αλλα το λυσα 15 λαθος οδηγιες που βλαπτουν το θηλασμο!! - Σελίδα 2 328109 παω για διαβασμα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις