Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
312 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 312 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συμφωνώ με τα κοριτσια απόλυτα..Μην δίνεις σημασία. Και κάτι άλλο δηλαδή οι γονείς μου που έχουν 4 κορίτσια είναι προβληματικοί?? Έλεος δηλαδή. Πού ζούμε.? Λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει.. - Σελίδα 2 606100 Λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει.. - Σελίδα 2 606100

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:εδω η μανα μου ,που με επριζε αραια και που εγω ποτε θα γινω γιαγια και ποτε θα κανεις παιδι και τετοια ,της ελεγα "προς το παρον θα παρω σκυλο,γινε πρωτα σκυλογιαγια να δω πως θα τα πας και βλεπουμε"εφριτε βεβαια ,αλλα αμα πια ,αφου δεν ηθελα σωνει και ντε δλδ?

μην κολλας . Very Happy Very Happy

Πάντως εγώ πήρα σκυλί και το έβγαλα με το θηλυκό όνομα του πατέρα μου Smile Επειδή, ο πεθερός μου από την πρώτη μέρα με ζαλίζει για το όνομα(ακόμα δεν το είδαμε, γιάννη το βαφτίσαμε),λέει δηλαδή ότι το όνομα είναι δικό του, μάλλον λέει ότι το πρώτο παιδί είναι δικό του και θα κάνει ότι θέλει όσον αφορά όνομα και κουμπάρο, όταν πήραμε σκυλάκι λέω στον πεθερό μου, δώσαμε το όνομα του πατέρα μου για να μην έχει κανείς παράπονα. Ευτυχώς ο πατέρας μου διαθέτει χιούμορ και κάναμε πολλά γέλια!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukla mou mhn stenaxwriesai kai mhn tsatizesai me aftous...

egw den ekana paidia... kai ta prwta xronia me eixan skasei stis erwthseis...

kapoia stigmh den anteksa... se mia theitsa phra ena perilypo yfos, kai me ta matia san skylaki se cartoon ths eipa.... den mporw na kanw paidia... o theos ksereis.... kai stamathsa...

xexeeee apo tote olh ths h oikogeneia me afhsan hsyxh... e to epanelava kana dyo fores.... kai hremhsa!


Twra pou yiothethsa na deite ti akouw... ante... mou lene.. oles pou phrane paidia kseagxwthikan, kai kanane dika tous....

e twra lew... aaaaaaaaaa den thelw allo... an meinw eggyos den tha to krathsw..... me koitan san ekswghinh, alla paei kai afto....den ksanarwtane!

Opote kai esy... h tha tous peis ti se noiazei esena re ( me emfash sto re) kai koita thn douleia sou,
h tha to paikseis ligo kakomoirh kai tha se afhsoun hsyxh...

Oso gia to agxos sou gia to paidi? mhn skas kardoula mou... ola ma ola tha erthoun opws prepei na ginoun! pistepse me!

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Petrini έγραψε:koukla mou mhn stenaxwriesai kai mhn tsatizesai me aftous...

egw den ekana paidia... kai ta prwta xronia me eixan skasei stis erwthseis...

kapoia stigmh den anteksa... se mia theitsa phra ena perilypo yfos, kai me ta matia san skylaki se cartoon ths eipa.... den mporw na kanw paidia... o theos ksereis.... kai stamathsa...

xexeeee apo tote olh ths h oikogeneia me afhsan hsyxh... e to epanelava kana dyo fores.... kai hremhsa!


Twra pou yiothethsa na deite ti akouw... ante... mou lene.. oles pou phrane paidia kseagxwthikan, kai kanane dika tous....

e twra lew... aaaaaaaaaa den thelw allo... an meinw eggyos den tha to krathsw..... me koitan san ekswghinh, alla paei kai afto....den ksanarwtane!

Opote kai esy... h tha tous peis ti se noiazei esena re ( me emfash sto re) kai koita thn douleia sou,
h tha to paikseis ligo kakomoirh kai tha se afhsoun hsyxh...

Oso gia to agxos sou gia to paidi? mhn skas kardoula mou... ola ma ola tha erthoun opws prepei na ginoun! pistepse me!

Δεν έχω άγχος, λίγο μόνο πριν αδιαθετήσω.. Συγχαρητήρια!!!. Έχω αποφασίσει πως αν δεν μπορώ να μείνω έγκυος, θα υιοθετήσω κι εγώ, δε θα μπω καθόλου σε διαδικασία εξωσωματικής. Και αν μείνω, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να υιοθετήσω κιόλας-αν επιτρέπεται, γιατί είμαι πολύ ευαίσθητη σε αυτό το θέμα.
Ουφ γλυκειά μου!! Με συγκίνησες
Ήθελα να υιοθετήσω από την αρχή,που αποφάσισα ότι θέλω παιδί,και μετά να προχωρήσω σε "δικό μου", αλλά ο σύζυγος αντέδρασε. Δεν ήθελε πριν προσπαθήσουμε. Αν λέει μας βρουν πρόβλημα, τότε θα κινήσουμε διαδικασίες

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλά, όλες τα έχουμε ακούσει. Αρχίζουν: άντε ακόμη; τι κάνετε και ακόμη κάθεστε και δεν κάνετε παιδί;
συνεχίζουν: τι; μόνο ένα παιδί θα κάνετε; και δε θα έχει αδερφάκι; τα μοναχοπαίδια είναι κακομαθημένα και δυστυχισμένα
και τελειώνουν: τι; κι άλλο; τηλεόραση δεν έχετε στο σπίτι σας εσείς;
Παντρεύτηκα στα 25 και το πρώτο μου παιδί το έκανα στα 28. Μπορείς να φανταστείς τι άκουσα στο μεσοδιάστημα; Σε μια κακιασμένη γιαγιά που ούτε λίγο ούτε πολύ με έβγαζε άχρηστη που δεν είχα ακόμη παιδί, της είπα ότι δεν κάνω παιδί γιατί συχαίνομαι τα μωρά και τους γέρους. Μια γνωστή μου, όταν ένας ηλίθιος τη ρωτούσε επίμονα γιατί 2 χρόνια παντρεμένη δεν έκανε παιδί, του απάντησε "και σπίτι δικό μου δεν έχω, αλλά δε με ρωτάς γι' αυτό" "εεε αυτά είναι προσωπικά θέματα" λέει αυτός, για να ακούσει το θεϊκό "ενώ το να δίνω λογαριασμό το τι κάνω με το μο@@ί μου και με τον άντρα μου είναι για να βγει σε παράρτημα".
Μετά άρχισαν να με πρήζουν για να κάνω δεύτερο. Βλέπεις ο μεγάλος μου έχει διαφορά ηλικίας από τα μικρά. Εν τω μεταξύ εγώ είχα χάσει ένα μωρό μόλις είχα μπει στον 4ο μήνα. Πόσο πόνο μου προκαλούσαν κάθε φορά που με ρωτούσαν γιατί δεν κάνω δεύτερο... Μετά άρχισαν τα δεν πειράζει, μιας και το δύτερο και το τρίτο είναι αγόρια. Ειδικά για το τρίτο που κάποιες εξετάσεις δεν ήταν καλές, μέχρι να σιγουρέψουμε ότι το μωρό είναι καλά, εγώ κάθε μέρα πέθαινα. Και δε βρέθηκε ούτε ένας να ρωτήσει αν είναι καλά το μωρό. Μόνο με ξυνισμένα μούτρα έλεγαν: ααα πάλι αγόρι; ε δεν πειράζει
Τώρα όλοι μου λένε να κάνω και 4ο για να κάνω κορίτσι, λες και έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο ότι το 4ο θα είναι κορίτσι. Άκουσα και το κορυφαίο: να κάνεις 4ο για να είναι κορίτσι, να σπάσει η γκαντεμιά των αγοριών. Λες και είναι γκαντεμιά που έχω τρία υγιέστατα και πανέμορφα αγοράκια που με λατρεύουν. Εγώ τους λέω ότι με την κρίση που υπάρχει δεν είναι να κάνω κορίτσι και να πληρώνω από την αρχή ρούχα, παπούτσια και παιχνίδια και εκεί κλείνει το θέμα.

Και προσπάθησε όσο γίνεται να αποβάλεις το άγχος σου. Μόνο κακό θα σου κάνει

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
άντε καλέ μην σκας !!

εμάς μας έχουν πρήξει να μας λένε άντε παντρευτείτε να κάνετε κανένα παιδάκι

ή κάντε κανένα παιδάκι είναι της μόδας τώρα πριν το γάμο

και τώρα έχουμε το άλλο.... α τώρα που θα παντρευτείτε κοιτάξτε να κάνετε κανένα παιδί γρήγορα γιατί πότε θα κάνετε ;

ή το άλλο (εγώ 32 σχεδόν) ααα μετά τα 30 δύσκολα κάνεις παιδί άντε βάλτε μπρος...


κανένας όμως δεν ξέρει πως προσπαθούμε απο το 2009 εντατικά, κανένας δεν ξέρει πως αμέσως μετά το γάμο θα κάνω εξωσωματική.

η απαντήσεις σου πρέπει να είναι γλυκές ευγενικές αλλά ταυτόχρονα να μην αφήνουν τον άλλο το περιθώριο να ρωτήσει ξανά.
Να τους έρχεται κεραμίδι, να τους κολλάς στον τοίχο και να αλλάζουν δρόμο.










zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτα νομίζω οτι λιγο πολύ΄γινονται παντου. Παντρευομαστε κι αρχιζουν αντε κανε ενα παιδι και εισαι εγγυος παχυνες.... μενω εγγυος και το χάνω (παλινδρομη) βρεθηκαν πολυ καλοθελητες να μου τονώσουν το ηθικο οπως ¨ελα καημενε ας προσεχες¨λες και μ αρεσε εμενα η εκανα κατι να το χάσω. Μενω εγγυος κανω την κορη μου ωραια και καλά αντε και μ ενα δευτερο καπάκι. Αντε και ποτε θα το κανεις και το δευτερο και ξαναμαναμπουρδολοτζυ. Μενω εγγυος (κιντερ εκπληξη) στα διδυμα και αρχιζουν μα θα τα κρατησεις και τα δυο? και πώς θα τα βγαλεις περα που εχεις και το αλλο παιδακι? και πολλα αλλα τετοια κουλά. Ε κανω και τα διδυμομπεμπιδια μου και τωρα μου λενε ολοι αααααααααα δεν πιστευω να κανεις κι αλλο ε? κοιλιτσα βλεπω πες μου πως δεν ετοιμαζεις και τεταρτο? οποτε αστα βραστα. Μην ασχολεισαι και μην ανχωνεσαι να κοιτας να σαι εσυ ηρεμη και ας χτυπιουνται. Εγω σου ευχομαι συντομα ενα μωρακι και ας τους να λενε

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefi έγραψε:καλά, όλες τα έχουμε ακούσει. Αρχίζουν: άντε ακόμη; τι κάνετε και ακόμη κάθεστε και δεν κάνετε παιδί;
συνεχίζουν: τι; μόνο ένα παιδί θα κάνετε; και δε θα έχει αδερφάκι; τα μοναχοπαίδια είναι κακομαθημένα και δυστυχισμένα
και τελειώνουν: τι; κι άλλο; τηλεόραση δεν έχετε στο σπίτι σας εσείς;
Παντρεύτηκα στα 25 και το πρώτο μου παιδί το έκανα στα 28. Μπορείς να φανταστείς τι άκουσα στο μεσοδιάστημα; Σε μια κακιασμένη γιαγιά που ούτε λίγο ούτε πολύ με έβγαζε άχρηστη που δεν είχα ακόμη παιδί, της είπα ότι δεν κάνω παιδί γιατί συχαίνομαι τα μωρά και τους γέρους. Μια γνωστή μου, όταν ένας ηλίθιος τη ρωτούσε επίμονα γιατί 2 χρόνια παντρεμένη δεν έκανε παιδί, του απάντησε "και σπίτι δικό μου δεν έχω, αλλά δε με ρωτάς γι' αυτό" "εεε αυτά είναι προσωπικά θέματα" λέει αυτός, για να ακούσει το θεϊκό "ενώ το να δίνω λογαριασμό το τι κάνω με το μο@@ί μου και με τον άντρα μου είναι για να βγει σε παράρτημα".
Μετά άρχισαν να με πρήζουν για να κάνω δεύτερο. Βλέπεις ο μεγάλος μου έχει διαφορά ηλικίας από τα μικρά. Εν τω μεταξύ εγώ είχα χάσει ένα μωρό μόλις είχα μπει στον 4ο μήνα. Πόσο πόνο μου προκαλούσαν κάθε φορά που με ρωτούσαν γιατί δεν κάνω δεύτερο... Μετά άρχισαν τα δεν πειράζει, μιας και το δύτερο και το τρίτο είναι αγόρια. Ειδικά για το τρίτο που κάποιες εξετάσεις δεν ήταν καλές, μέχρι να σιγουρέψουμε ότι το μωρό είναι καλά, εγώ κάθε μέρα πέθαινα. Και δε βρέθηκε ούτε ένας να ρωτήσει αν είναι καλά το μωρό. Μόνο με ξυνισμένα μούτρα έλεγαν: ααα πάλι αγόρι; ε δεν πειράζει
Τώρα όλοι μου λένε να κάνω και 4ο για να κάνω κορίτσι, λες και έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο ότι το 4ο θα είναι κορίτσι. Άκουσα και το κορυφαίο: να κάνεις 4ο για να είναι κορίτσι, να σπάσει η γκαντεμιά των αγοριών. Λες και είναι γκαντεμιά που έχω τρία υγιέστατα και πανέμορφα αγοράκια που με λατρεύουν. Εγώ τους λέω ότι με την κρίση που υπάρχει δεν είναι να κάνω κορίτσι και να πληρώνω από την αρχή ρούχα, παπούτσια και παιχνίδια και εκεί κλείνει το θέμα.

Και προσπάθησε όσο γίνεται να αποβάλεις το άγχος σου. Μόνο κακό θα σου κάνει

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zetoyla έγραψε:αυτα νομίζω οτι λιγο πολύ΄γινονται παντου. Παντρευομαστε κι αρχιζουν αντε κανε ενα παιδι και εισαι εγγυος παχυνες.... μενω εγγυος και το χάνω (παλινδρομη) βρεθηκαν πολυ καλοθελητες να μου τονώσουν το ηθικο οπως ¨ελα καημενε ας προσεχες¨λες και μ αρεσε εμενα η εκανα κατι να το χάσω. Μενω εγγυος κανω την κορη μου ωραια και καλά αντε και μ ενα δευτερο καπάκι. Αντε και ποτε θα το κανεις και το δευτερο και ξαναμαναμπουρδολοτζυ. Μενω εγγυος (κιντερ εκπληξη) στα διδυμα και αρχιζουν μα θα τα κρατησεις και τα δυο? και πώς θα τα βγαλεις περα που εχεις και το αλλο παιδακι? και πολλα αλλα τετοια κουλά. Ε κανω και τα διδυμομπεμπιδια μου και τωρα μου λενε ολοι αααααααααα δεν πιστευω να κανεις κι αλλο ε? κοιλιτσα βλεπω πες μου πως δεν ετοιμαζεις και τεταρτο? οποτε αστα βραστα. Μην ασχολεισαι και μην ανχωνεσαι να κοιτας να σαι εσυ ηρεμη και ας χτυπιουνται. Εγω σου ευχομαι συντομα ενα μωρακι και ας τους να λενε
σοβαρά μιλάς; σου είπαν να ρίξεις ένα από τα δίδυμα; εγώ θα είχα χυμήξει να τους λιντσάρω, δεν κάνω πλάκα

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ορίτσια εγώ απαντάω και οι απαντήσεις χάνονται.Δεν έχω μάθει ακόμα να το δουλεύω καλά.

Άγχος μου δημιουργούν αυτές. Υπό κανονικές συνθήκες δεν έχω, γιατί θεωρώ ότι 8 μήνες και μάλιστα στην ηλικία που είμαι δεν είναι πολλοί. Εχω αγωνία λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω. Μεθαύριο περιμένω να αδιαθετήσω, ε, όσο να 'ναι ένα καρδιοχτύπι το νιώθω!!

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας όλες!!!

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefi έγραψε:
zetoyla έγραψε:αυτα νομίζω οτι λιγο πολύ΄γινονται παντου. Παντρευομαστε κι αρχιζουν αντε κανε ενα παιδι και εισαι εγγυος παχυνες.... μενω εγγυος και το χάνω (παλινδρομη) βρεθηκαν πολυ καλοθελητες να μου τονώσουν το ηθικο οπως ¨ελα καημενε ας προσεχες¨λες και μ αρεσε εμενα η εκανα κατι να το χάσω. Μενω εγγυος κανω την κορη μου ωραια και καλά αντε και μ ενα δευτερο καπάκι. Αντε και ποτε θα το κανεις και το δευτερο και ξαναμαναμπουρδολοτζυ. Μενω εγγυος (κιντερ εκπληξη) στα διδυμα και αρχιζουν μα θα τα κρατησεις και τα δυο? και πώς θα τα βγαλεις περα που εχεις και το αλλο παιδακι? και πολλα αλλα τετοια κουλά. Ε κανω και τα διδυμομπεμπιδια μου και τωρα μου λενε ολοι αααααααααα δεν πιστευω να κανεις κι αλλο ε? κοιλιτσα βλεπω πες μου πως δεν ετοιμαζεις και τεταρτο? οποτε αστα βραστα. Μην ασχολεισαι και μην ανχωνεσαι να κοιτας να σαι εσυ ηρεμη και ας χτυπιουνται. Εγω σου ευχομαι συντομα ενα μωρακι και ας τους να λενε
σοβαρά μιλάς; σου είπαν να ρίξεις ένα από τα δίδυμα; εγώ θα είχα χυμήξει να τους λιντσάρω, δεν κάνω πλάκα

Τελικά ο κόσμος δεν πάει καλά! Και μετά στεναχωριέμαι εγώ που με ζαλίζουν.

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kefi έγραψε:
zetoyla έγραψε:αυτα νομίζω οτι λιγο πολύ΄γινονται παντου. Παντρευομαστε κι αρχιζουν αντε κανε ενα παιδι και εισαι εγγυος παχυνες.... μενω εγγυος και το χάνω (παλινδρομη) βρεθηκαν πολυ καλοθελητες να μου τονώσουν το ηθικο οπως ¨ελα καημενε ας προσεχες¨λες και μ αρεσε εμενα η εκανα κατι να το χάσω. Μενω εγγυος κανω την κορη μου ωραια και καλά αντε και μ ενα δευτερο καπάκι. Αντε και ποτε θα το κανεις και το δευτερο και ξαναμαναμπουρδολοτζυ. Μενω εγγυος (κιντερ εκπληξη) στα διδυμα και αρχιζουν μα θα τα κρατησεις και τα δυο? και πώς θα τα βγαλεις περα που εχεις και το αλλο παιδακι? και πολλα αλλα τετοια κουλά. Ε κανω και τα διδυμομπεμπιδια μου και τωρα μου λενε ολοι αααααααααα δεν πιστευω να κανεις κι αλλο ε? κοιλιτσα βλεπω πες μου πως δεν ετοιμαζεις και τεταρτο? οποτε αστα βραστα. Μην ασχολεισαι και μην ανχωνεσαι να κοιτας να σαι εσυ ηρεμη και ας χτυπιουνται. Εγω σου ευχομαι συντομα ενα μωρακι και ας τους να λενε
σοβαρά μιλάς; σου είπαν να ρίξεις ένα από τα δίδυμα; εγώ θα είχα χυμήξει να τους λιντσάρω, δεν κάνω πλάκα




ω ναι κι ομως μου ελεγαν να σκεφτω σοβαρά να ριξω το ενα απο τα διδυμα γιατι λεει ειναι του ματς και δεν θα τα εβγαζα περα και μου το ειπαν αρκετοι αυτο οχι ενας. Τωρα την απαντηση καλύτερα να μην την γραψω γιατι θα μου βάλουν χι

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λεμονάκι έγραψε:άντε καλέ μην σκας !!

εμάς μας έχουν πρήξει να μας λένε άντε παντρευτείτε να κάνετε κανένα παιδάκι

ή κάντε κανένα παιδάκι είναι της μόδας τώρα πριν το γάμο

και τώρα έχουμε το άλλο.... α τώρα που θα παντρευτείτε κοιτάξτε να κάνετε κανένα παιδί γρήγορα γιατί πότε θα κάνετε ;

ή το άλλο (εγώ 32 σχεδόν) ααα μετά τα 30 δύσκολα κάνεις παιδί άντε βάλτε μπρος...


κανένας όμως δεν ξέρει πως προσπαθούμε απο το 2009 εντατικά, κανένας δεν ξέρει πως αμέσως μετά το γάμο θα κάνω εξωσωματική.

η απαντήσεις σου πρέπει να είναι γλυκές ευγενικές αλλά ταυτόχρονα να μην αφήνουν τον άλλο το περιθώριο να ρωτήσει ξανά.
Να τους έρχεται κεραμίδι, να τους κολλάς στον τοίχο και να αλλάζουν δρόμο.

Είτε έτσι είτε αλλιώς, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο κούκλα μου!!!!










kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πάντως για να καταλάβεις το πόσο κακό κάνει το άγχος, στον πρώτο έμεινα έγκυος, μόλις αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κοιτάξουμε για υιοθεσία, στον δεύτερο (είχαν προηγηθεί κάποια χρόνια και μια αποβολή οπότε λογικό και το άγχος), είχα απολυθεί από τη δουλειά και άρχισα να το σκέφτομαι σαν πιθανότητα να σταματήσω τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη μέχρι να βρω δουλειά (φυσικά έμεινα αμέσως μετά έγκυος) και στο τρίτο, επειδή η προηγούμενη εμπειρία έλεγε ότι θα φάω αρκετούς μήνες στην προσπάθεια, είπα οκ, θα το γλεντήσουμε λίγο μέχρι να έρθει και τσουπ ήρθε αμέσως

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσακι μου δεν υπαρχει λογος να ανχωνεσαι ολα θα γινουν. Κι εγω και με το πρωτο προσπαθουσαμε κατι μηνες αλλα και με την κόρη μου μετα παλι ενα 8αμηνο μας πηρε χωρις κανενα προβλημα. Θα δεις που ολα θα πανε καλά και θα τους βουλώσεις.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορεί να φανεί άσχετο με τον θέμα αλλά θα καταλάβετε στο τέλος..

κάποτε είπε ο ξάδελφος του άντρα μου και μπροστά μου πως αν με είχε γυναίκα κάθε μέρα θα μου έδινε και μια σφαλιάρα...
εγώ του λέω
ε τότε σου εύχομαι να βρεις ένα γαμπρό που να δίνει σφαλιάρες στην κόρη σου για να είναι υπάκουη και κυρά Wink

που θέλω να καταλήξω...
μην κάνεις και λες πράγματα που μπορεί να γυρίσουν μπούμερανγκ... η ζωή κάνει πολλά γυρίσματα και παιχνίδια...

εδώ που είμαι μπορεί να βρεθεί η κόρη σου ο γιος σου ο εγγονός σου και τότε μόνο θα καταλάβεις πως είναι...

ίσος φανεί κακία αυτό που έγραψα αλλά είναι η αλήθεια..

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefi έγραψε:πάντως για να καταλάβεις το πόσο κακό κάνει το άγχος, στον πρώτο έμεινα έγκυος, μόλις αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κοιτάξουμε για υιοθεσία, στον δεύτερο (είχαν προηγηθεί κάποια χρόνια και μια αποβολή οπότε λογικό και το άγχος), είχα απολυθεί από τη δουλειά και άρχισα να το σκέφτομαι σαν πιθανότητα να σταματήσω τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη μέχρι να βρω δουλειά (φυσικά έμεινα αμέσως μετά έγκυος) και στο τρίτο, επειδή η προηγούμενη εμπειρία έλεγε ότι θα φάω αρκετούς μήνες στην προσπάθεια, είπα οκ, θα το γλεντήσουμε λίγο μέχρι να έρθει και τσουπ ήρθε αμέσως

Εμείς από Σεπτέμβριο είπαμε να δούμε αν φταίει κάτι και μετά να πράξουμε αναλόγως.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:ορίτσια εγώ απαντάω και οι απαντήσεις χάνονται.Δεν έχω μάθει ακόμα να το δουλεύω καλά.

Άγχος μου δημιουργούν αυτές. Υπό κανονικές συνθήκες δεν έχω, γιατί θεωρώ ότι 8 μήνες και μάλιστα στην ηλικία που είμαι δεν είναι πολλοί. Εχω αγωνία λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω. Μεθαύριο περιμένω να αδιαθετήσω, ε, όσο να 'ναι ένα καρδιοχτύπι το νιώθω!!

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας όλες!!!
ε είναι φυσιολογικά να έχεις τις κρίσιμες μέρες άγχος, έλα όλα καλά θα πάνε και θα τα καταφέρεται !!
ποια γυναίκα δεν κατάφερε να γίνει μαμά ;


Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zetoyla έγραψε:
kefi έγραψε:
zetoyla έγραψε:αυτα νομίζω οτι λιγο πολύ΄γινονται παντου. Παντρευομαστε κι αρχιζουν αντε κανε ενα παιδι και εισαι εγγυος παχυνες.... μενω εγγυος και το χάνω (παλινδρομη) βρεθηκαν πολυ καλοθελητες να μου τονώσουν το ηθικο οπως ¨ελα καημενε ας προσεχες¨λες και μ αρεσε εμενα η εκανα κατι να το χάσω. Μενω εγγυος κανω την κορη μου ωραια και καλά αντε και μ ενα δευτερο καπάκι. Αντε και ποτε θα το κανεις και το δευτερο και ξαναμαναμπουρδολοτζυ. Μενω εγγυος (κιντερ εκπληξη) στα διδυμα και αρχιζουν μα θα τα κρατησεις και τα δυο? και πώς θα τα βγαλεις περα που εχεις και το αλλο παιδακι? και πολλα αλλα τετοια κουλά. Ε κανω και τα διδυμομπεμπιδια μου και τωρα μου λενε ολοι αααααααααα δεν πιστευω να κανεις κι αλλο ε? κοιλιτσα βλεπω πες μου πως δεν ετοιμαζεις και τεταρτο? οποτε αστα βραστα. Μην ασχολεισαι και μην ανχωνεσαι να κοιτας να σαι εσυ ηρεμη και ας χτυπιουνται. Εγω σου ευχομαι συντομα ενα μωρακι και ας τους να λενε
σοβαρά μιλάς; σου είπαν να ρίξεις ένα από τα δίδυμα; εγώ θα είχα χυμήξει να τους λιντσάρω, δεν κάνω πλάκα




ω ναι κι ομως μου ελεγαν να σκεφτω σοβαρά να ριξω το ενα απο τα διδυμα γιατι λεει ειναι του ματς και δεν θα τα εβγαζα περα και μου το ειπαν αρκετοι αυτο οχι ενας. Τωρα την απαντηση καλύτερα να μην την γραψω γιατι θα μου βάλουν χι

καλα μιλαμε πρεπει να ειμαι σχεδον ευτυχισμενη που το ενα απο τα διδυμα στην δευτερη εγκυμοσυνη μου παλλινδρομησε.........πως θα τα εβγαζα περα μου λετε????οπου βεβαια μεγαλη τυχη για την πεθερα μου που δεν εμαθε ποτε οτι η κορη μου ηταν διδυμη αλλα το ενα το χασαμε γιατι ετσι και πεταγε καμια μ@@@@@κια ποιος την γλιτωνε......οχι οτι δε την πεταξε την π@π@ρια της στην τριτη μου εγκυμοσυνη "τί?ειναι ευχαριστα τωρα αυτα τα νεα"???????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

καλο μην περιμενετε κοριτσια μου απο κανεναν!μονο απο τον ανθρωπο σας κοιταξτε να βρειτε στηριγμα και ολους τους αλλους χεστε τους...
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΠΟΡΤΑ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις