Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Stalitsa279

Stalitsa279
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σε όλη την μαμαδοπαρέα!!!
Χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας. Περιμένουμε το αστεράκι μας σε λίγο καιρό και έχουμε ήδη ξεκινήσει με τον άντρα μου να κοιτάμε για κρεβάτι, καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου. (Είμαι 7,5 μηνών) Και σαν πρωτάρα μανούλα, ένα από τα πολλά (πάρα πολλά θα έλεγα) πράγματα που με απασχολούν, είναι και το εξής:
Το κάθισμα αυτοκινήτου να είναι μαζί με το καροτσάκι ή να είναι ξεχωριστά το ένα με το άλλο; Εννοώ να είναι "εξάρτημα" του καροτσιού ή όχι; Εσείς τι έχετε επιλέξει για το δικό σας αστεράκι;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

http://www.vrefonipiokomos.blogspot.com

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα
Με το καλο το μωρακι σου!
Καλύτερα το κάθισμα να κουμπωνει κ στο καρότσι, θα σε βολέψει πολυ!
Εμένα δεν κάθεται στο καρότσι είναι της αγκαλιας αλλα όσες φορές έκατσε προτιμούσε το κάθισμα του αυτοκινήτου (έχουμε το spin mothercare)

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

http://www.beboulino.gr

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα.
Εγώ έχω το παρακάτω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.

http://www.motherbaby.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=24&the2id=69&theid=69&open1=24&open2=69&thepid=521&page=1

Καλό είναι να κουμπώνει το κάθισμα στο καρότσι γιατί μπορεί το παιδί σε ενδεχόμενη βόλτα να κοιμηθεί στο αυτοκίνητο. Έτσι δεν θα χρειαστεί να το ξυπνήσεις όταν φτάσεις στον προορισμό σου Very Happy
Επίσης θα σου πρότεινα να δώσεις μεγάλη σημασία στο βάρος του καροτσιού. Όσο πιο ελαφρύ, τόσο καλύτερα για σένα. Θα με θυμηθείς!
Με το καλό το μωράκι σου!

http://www.something-special.gr

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ego pira to pegperego pou exei to kathisma tou autikinitou me tin basi tou autokinitou. Oso itan moraki me bolepse to kathisma giati to ebgaza apo o amaksi k to koumpona sto karotsi amesos. Alla san karotsaki den me bolepse. Gia mena itan polu bari k xonrtokomeno kai gia auto to logo pira k deutero.

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα!
εγω θεωρω οτι η χειροτερη αγορα που εκανα ηταν το καθισματακι του αυτοκινητου που κουμπωνει στο καροτσι.... Εχουμε της recaro που ειναι φοβερο. Ομως ο μπεμπης ειναι 3,5 μηνων και δεν χωραει καλα καλα ο καημενουλης. Χτες πηγα στα λητω που εχουν 30-40% εκπτωση στα καθισματα αυτοκινητου. Υπαρχουν καθισματακια θεωρω οτι ειναι τα καλυτερα. Αν το κοιταξεις θα δεις οτι ξεκινηουν απο 0-12 τουλαχιστον απλα το διαμορφωνεις.το πρωτο εξαμηνο ξαπλωτα και μετα καθισματακι. Και το μωρο ειναι ανετο, οχι σαν σαρδελακι! Και στο καροτσι καθεται κανονικα πια. Εμεις Αντε να το χρησιμοποιησαμε 10 Φορες το καρεκλακι ααυτοκινητου ειδικα κουμπωμενο στο καροτσι.Διπλα εξοδα, τουλαχιστον για εμας..

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον! εγ ειχα παρει της chicco που ειναι σετ καροτσι πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου. δε λεω τελειο σταθερο και αριστο καροτσι. αλλα!!! αβολο. ειναι ογκωδες και βαρυ για να το μετακινεις πολυ. αναλογα και σε τι περιοχη μενεις.. εγω προτινω να μη παρεις σετ. παρε ενα καλο καροτσι μεσαιου μεγεθους. να μην ειναι τα ''τανκς'' που λεω εγω αλλα ουτε και αυτα που φυσαει και πεφτουν. υπολογισε να ζυγιζει 7-8 κιλα. φροντισε η πλατη να κατεβαινει ως κατω ωστε να ειναι και για πιο μωρακι. να εχει σιγουρα τη μπροστινη μπαρα να πιανει το μωρο κοκ. θα σε βοηθησουν και απο το καταστημα που θαπας..
τα πρωτα μωρακια ειναι παγιδα γιατι θελουμε οτι καλητερο χωρις να σκεφτομαστε πρακτικα. εγω το δικο μου το χρησιμοποιησα λιγο και τελικα πηρα ενα μικροτερο. ηθελα βλεπεις κατι να ''γεμιζει'' το ματι στην αρχη..

Stalitsa279

Stalitsa279
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Πήρα καροτσάκι και κάθισμα αυτοκινήτου και μπορώ να πω πως ήμουν πολύ τυχερή!
Πήρα το καρότσι "Maclaren xrl".
Η αρχική τιμή του συγκεκριμένου καροτσιού ήταν 490 €.
Και εδώ η τύχη μου χαμογέλασε!!!
Επειδή είχε στάξει μπογιά επάνω στο καροτσάκι και θεωρούνταν "ελαττωματικό" το πήρα μόνο .......100 €. Ενώ δεν είχε κανένα άλλο ελάττωμα παρά μόνο αυτή την μπογιά. Όπου στην τελική, πήρε η μητέρα μου υφασμάτινα μανιταράκια και τα έραψε επάνω και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Smile
Όσο για το κάθισμα αυτοκινήτου, πήρα της bellelli το leonardo που είναι από νεογέννητο μέχρι 18 κιλά.
Αυτό που μου άρεσε στο συγκεκριμένο, είναι πως έχει πολύ μεγάλη κλίση και το μωράκι μας θα είναι σχεδόν ξαπλωμένο.
Έχει επίσης και από τα πιο μαλακά μαξιλαράκια που βρήκαμε.
Το πήραμε 170 € με την έκπτωση (από 230 €).
Και θα είναι μονίμως επάνω στο αμάξι!
Τώρα μένει μόνο να τα δοκιμάσει η μπεμπούλα μας! flower

http://www.vrefonipiokomos.blogspot.com

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΕΥΚΙΝΗΤΟ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ 6-8 ΜΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 0-18 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 0-9 ΜΗΝΩΝ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΖΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ 9ο ΜΗΝΑ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγω πηρα της mothercare το mychoice3 εμεινα απολυτως ευχαριστημενη απο ολες τις χρησεις του καροτσιου,κι στο ταξιδι που πηγα κ το πηρα κτλ,με το παιδι πανω,το ανεβοκατεβαζα με αλλο ατομο κ δν ειπα καν αχ,μια χαρα,απλως το μονο που για μενα ειναι στα πλην οτι δν κλεινει ολο μαζι,αλλα σπαει σε 2 ξεχωριστα κομματια,αν κ συναρμολογειτε σε δευτερολεπτα.Μαρεσει ομως γτ ειναι κ πορτ μπεμπε κ καροτσι μαζι,κι οπου κοιμηθει η μικρη απλως κατεβαζω τα σκοινακια κ γινεται αμεσως πορτ μπεμπε κ κοιμαται.

Α κ επισης θα ηθελα οι ροδες να ειναι λιιιγο πιο λεπτες,αλλα ετσι οπως ειναι η μικρη οπου κ αν παμε κ κοιμαται δν νιωθει κανενα απολυτως τρανταγμα.

Αλλα αφου πετυχες αυτη τη τιμη μην μιλας καθολου καλα εισαι!

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα και απο μενα .εγω επέλεξα το MacLaine σαν καροτσάκι και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη.ειναι ελαφρύ ,εύκολο στη χρήση και κλείνει και με ένα χέρι!!πολυ βασικό όταν είσαι Μονή με το μωρό και πρέπει να κλείσεις το καρότσι!και για κάθισμα πήρα της recaro που ειναι αυτο που εφαρμόζει πάνω στο καρότσι και το βουλευτικά παρά πολυ για τους πρώτους 3 μήνες!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω chico εχω το Lite way ειναι πουπουλο ειχα παρει ενα ποιο μεγαλο δνε βολευε καθολου πολυ βαρυ ητνα κ ογκοδες με αυτο βρηκα την για μου,αλλα κοριτσια μου εχει μηνει ενα καροτσι που το εβλεπα απο την εγκυμοσυνη loola αν το λεω καλα bebeconfort ποπο περναω καθε μερα κ τρελενομαι κ λεω εκανα μαλακια που δνε το πηρα,γτ τ ΠΗΡΑ ολα ξεχωριστα εκει εκανα την βλακεια..στο επομενο παιδι θα χτυπισω αυτο που το χαζευω τοσο καιρο......με το καλο... πιστευω εχει σημασια να διαλεξη κατι να ειναι ελαφρυ

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Stalitsa279 έγραψε:Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Πήρα καροτσάκι και κάθισμα αυτοκινήτου και μπορώ να πω πως ήμουν πολύ τυχερή!
Πήρα το καρότσι "Maclaren xrl".
Η αρχική τιμή του συγκεκριμένου καροτσιού ήταν 490 €.
Και εδώ η τύχη μου χαμογέλασε!!!
Επειδή είχε στάξει μπογιά επάνω στο καροτσάκι και θεωρούνταν "ελαττωματικό" το πήρα μόνο .......100 €. Ενώ δεν είχε κανένα άλλο ελάττωμα παρά μόνο αυτή την μπογιά. Όπου στην τελική, πήρε η μητέρα μου υφασμάτινα μανιταράκια και τα έραψε επάνω και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Smile
Όσο για το κάθισμα αυτοκινήτου, πήρα της bellelli το leonardo που είναι από νεογέννητο μέχρι 18 κιλά.
Αυτό που μου άρεσε στο συγκεκριμένο, είναι πως έχει πολύ μεγάλη κλίση και το μωράκι μας θα είναι σχεδόν ξαπλωμένο.
Έχει επίσης και από τα πιο μαλακά μαξιλαράκια που βρήκαμε.
Το πήραμε 170 € με την έκπτωση (από 230 €).
Και θα είναι μονίμως επάνω στο αμάξι!
Τώρα μένει μόνο να τα δοκιμάσει η μπεμπούλα μας! flower
ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΓΟΡΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΑΚΛΑΡΕΝ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΓΙΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΜΩΣ,ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑΑ ΤΙΜΗ. Shocked Shocked ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΑΦΡΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ 10 ΠΑΙΔΙΑ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ Very Happy Very Happy Very Happy ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις