Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

ilvii

ilvii
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θέλω την συμβουλή σας για ένα θέμα που με προβληματίζει αρκετά...Η Πεθερά μου είμαι αρραβωνιασμενη με ένα υπέροχο παιδί που πραγματικά ζω για αυτόν τον άνθρωπο με καλύπτει σε όλα όπως και εγώ η χημεία μας είναι τρομερή όμως η μητέρα του είναι άλλο πράγμα είναι χωρισμένη με τον άντρα της έχει 3 αγόρια και για να μην πολυλογώ μου ανακοινώνει ο αρραβωνιαστικός μου πως ια μείνε μαζί μας ειλικρινά δεν θέλω να μείνει μαζί μας η γυναίκα ανακατεύεται παντού το τρομερό αφού θα πάρουμε σπίτι λέει πως δεν πρόκειται να πάρουμε καινούργια έπιπλα και πως θα κρατήσουν αυτα που έχουν ίσως είμαι λίγο υπερβολική όμως ια πάρουμε καινούργιο σπίτι και δεν είναι του γούστου μου τα έπιπλα και γίνεται η είναι σωστό να ανοίξω σπίτι με παλιά έπιπλα δεν είναι θέμα οικονομικό διότι όλα θα μοιραστούν στην μέση η συγκεκριμένη δεν δουλεύει άλλωστε ποτέ της δεν δούλεψε χώρισε από τον άντρα της και έβαλε τον άντρα μου να δουλέψει σε ηλικία 15 ετών για να την συντηρεί(σοκ)και αυτό κάνει μέχρι και τώρα με τον ιδρώτα των αγοριών Της πάει και δίνει λεφτά στις αδερφές της δηλαδή έλεος φυσικά είναι 53χρόνων και δεν δουλεύει...ασε που κρατάει τους γονείς της στο σαλόνι φωτογραφία και τι είμαι υποχρεωμένη να κρατάω το σόι της στο σπίτι μου στο σαλόνι μου?είμαι παράλογη?δεν φτανει που ια την κρατήσω αλλά θα μου κάνει κουμάντο και στην διακόσμηση?δεν ξέρω ειλικρινά εχω τρομοκρατηθεί φοβάμαι ΠAPA πολύ να φανταστείτε πως ο μικρός που υποτίθεται αυτός κανονικά πρέπει να την κρατήσει η γυναίκα του του είπε η με εμένα η με εκείνη έχει ζήσει 1χρόνο μαζί της και αναγκαστικά θα την κρατήσω εγώ η μεγάλη νύφη είναι 28 και έχει και 4παιδιά η μεσαία είναι 26 και θα μείνει μαζί μου που είμαι η πιο μικρή 18 δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.πάντως ο άντρας μου λέει δεν πρόκειται να σε πειράξει θα και αν το κάνει θα έχει να κάνει μαζί μου αλλά....

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοιταξε καλο ειναι τα ζευγαρια να μενουν μονοι τους χωρις πεθερικα μεσα στο σπιτι.αφου δεν εισαι ικανοποιημενη με αυτο το γεγονος ξεκαθαρισε την θεση σου απο τωρα που ειναι ακομα νωρις πριν την συγκατοικηση γιατι εαν φτασετε και στο γαμο θα ειναι κριμα μετα να αρχισουν τα προβληματα.εισαι και μικρουλα 18 σωστα? σκεψου λιγο καλυτερα τα πραγματα για να μην μετανιωνεις αυριο μεθαυριο...

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ilvii έγραψε: θέλω την συμβουλή σας για ένα θέμα που με προβληματίζει αρκετά...Η Πεθερά μου είμαι αρραβωνιασμενη με ένα υπέροχο παιδί που πραγματικά ζω για αυτόν τον άνθρωπο με καλύπτει σε όλα όπως και εγώ η χημεία μας είναι τρομερή όμως η μητέρα του είναι άλλο πράγμα είναι χωρισμένη με τον άντρα της έχει 3 αγόρια και για να μην πολυλογώ μου ανακοινώνει ο αρραβωνιαστικός μου πως ια μείνε μαζί μας ειλικρινά δεν θέλω να μείνει μαζί μας η γυναίκα ανακατεύεται παντού το τρομερό αφού θα πάρουμε σπίτι λέει πως δεν πρόκειται να πάρουμε καινούργια έπιπλα και πως θα κρατήσουν αυτα που έχουν ίσως είμαι λίγο υπερβολική όμως ια πάρουμε καινούργιο σπίτι και δεν είναι του γούστου μου τα έπιπλα και γίνεται η είναι σωστό να ανοίξω σπίτι με παλιά έπιπλα δεν είναι θέμα οικονομικό διότι όλα θα μοιραστούν στην μέση η συγκεκριμένη δεν δουλεύει άλλωστε ποτέ της δεν δούλεψε χώρισε από τον άντρα της και έβαλε τον άντρα μου να δουλέψει σε ηλικία 15 ετών για να την συντηρεί(σοκ)και αυτό κάνει μέχρι και τώρα με τον ιδρώτα των αγοριών Της πάει και δίνει λεφτά στις αδερφές της δηλαδή έλεος φυσικά είναι 53χρόνων και δεν δουλεύει...ασε που κρατάει τους γονείς της στο σαλόνι φωτογραφία και τι είμαι υποχρεωμένη να κρατάω το σόι της στο σπίτι μου στο σαλόνι μου?είμαι παράλογη?δεν φτανει που ια την κρατήσω αλλά θα μου κάνει κουμάντο και στην διακόσμηση?δεν ξέρω ειλικρινά εχω τρομοκρατηθεί φοβάμαι ΠAPA πολύ να φανταστείτε πως ο μικρός που υποτίθεται αυτός κανονικά πρέπει να την κρατήσει η γυναίκα του του είπε η με εμένα η με εκείνη έχει ζήσει 1χρόνο μαζί της και αναγκαστικά θα την κρατήσω εγώ η μεγάλη νύφη είναι 28 και έχει και 4παιδιά η μεσαία είναι 26 και θα μείνει μαζί μου που είμαι η πιο μικρή 18 δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.πάντως ο άντρας μου λέει δεν πρόκειται να σε πειράξει θα και αν το κάνει θα έχει να κάνει μαζί μου αλλά....

Δε νομίζω βρε κουκλίτσα μου πως μια τέτοιου είδους συγκατοίκηση είναι καλή ιδέα. Ακόμα κι αν η πεθερά σου ήταν ο πιο καλόβολος άνθρωπος στον κόσμο και πάλι θα δυσκολευόσουν. Κακά τα ψέματα. Το ζευγάρι θέλει τον χώρο του και την άνεση του. Δύσκολη η συγκατοίκηση, ακόμα κι αν έπρεπε να μείνετε με τη δική σου μητέρα.

ilvii

ilvii
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας δεν είναι πως εχω πρόβλημα με τον άντρα μου δηλαδή ξέρω πως θα είναι δίπλα μου δεν θέλω να χωρίσω μαζί του για ευθύνες τρίτων διότι εχω μια αριστη σχέση μια σχέση που αν δεν ήταν τόσο τέλεια δεν θα σκεφτόμουν γάμο από τόσο μικρή είμαι μαζί μου από 14χρόνων μου έχει μάθει ΠAPA πολλα έχουμε περίπου 8,5χρόνια διαφοράς και με προσέχει πολυ ποτέ δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ όμως και τώρα που έγινε η συζήτηση σε ήρεμα πάντα επίπεδα όταν είμαι δίπλα του ξέρω πως όλα θα τα καταφέρω επίσης έχει μιλησει με μην μητέρα του και έχει ξεκαθαρίσει πως είμαι μικρή και δεν θέλει πολλα πολλα μαζί μου να είναι αθόρυβη στο σπίτι και κυρίως να με βοηθάει και στόχος του της είπε είναι να είναι χαρούμενη η υλβη όμως αυτη τον φοβάται δηλαδή αντίδραση και έτσι μου έχει πει ΠAPA πολλα πράγματα και προσβολές την στιγμή που είμαι μόνη μου και ο άντρας μου είναι δουλειά με έχει πληγώσει με τον χειρότερο τρόπο με λόγια πολύ χοντρα και δεν εχω πει τίποτα στον άντρα μου γιατί φοβάμαι την αντίδραση του δεν θέλω να τσακώνονται ίσως αυτό κατάλαβε εκείνη δηλαδή μον χαρακτήρα μου και για αυτό είναι έτσι βέβαια απάντηση από μένα έχει πάρει αλλά όμως τώρα φοβάμαι διότι δεν θα ξέρω τι με περιμένει κάθε πρωί που δεν θα είναι ο άντρας μου σπίτι δεν ξέρω ειλικρινά...

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εύχομαι κοριτσάκι μου να πάνε όλα καλά!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koitakse na sou po kopela mou ena zevgari pantremeno k mh PREPEI na zei mono tou..stin diki sas periptosh ok prepei kapoios na tin frontisei k h mpala phre esas..milise me ton antra sou k pes tou ayta pou theleis ESY gia ta DIKO SAS SPITI.theleis kainourgia epiplana ta pareis?kainourgio oikiako eksoplismo?na ta parete?eimaste me ta kala mas?eisai 18 xronon kopela k tha valeis sti spiti sou epipla tis dekaetias tou 50????ti einai ayta???
mila me ton antra sou k molis vgalete mia koinh apofasi parte k tin pethera sou valte tin kato k ksekathariste tis ola osa APOFASISASTE MAZI..sto parelthon eixa mia sxesh tetoia mono pou htan akoma xeiroteri,zousame sto idio spiti h giagia tou h mana tou k o mpampas tou..den einai anagh na sou po poio htan to apotelesma olon ayton...alla na eisai proetoimasmenh gia ola..akoma k xrysh k agia gynaika na einai esy otidipote se enoxlhsei tha tis to les ekeinh tin stigmh...giati meta mazevontai k mazevontai k einai oti xeirotero...eisai kairo pantremenh???pos k apofasises na pantreuteis toso mikrh?sugxarhthria exo na sas po na zhsete k me gerous apogonous μπερδέμα ένα μεγάλο μπέρδεμα 990599 μπερδέμα ένα μεγάλο μπέρδεμα 990599

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κ από μένα!!! pig
Η απόψη μου είναι η εξής:
Δεν μπορείς να την αφήσεις στο δρόμο και το λογικό είναι να ζήσει μαζί σας. Αν το δεις και από την άλλη, είσαι πολύ μικρή και σίγουρα θα χρειάστεις τη βοήθεια της. Συμφωνώ πως είναι κάκό για τη σχέση σου αυτό και θέλει πολύ δύναμη και υπομονή για να το αντέξεις.
Σχετικά με τα πράγματα της, εγώ προσωπικά, δεν υπήρχε περιπτωση να την αφήσω να επέμβει στη διακόσμηση του σπιτιού μου (πχ φωτογρφίες) αν δεν το ήθελα και ήμουν οικονομικά ανεξάρτητη. Αν σε στηρίξει οικονομικά στην απόκτηση του σπιτιού ή του εξοπλίσμό του, δεν μπορείς να πεις τίποτα μετά. Βέβαια όπως και να χει το πράγμα από τη στιγμή που θα έχει το δωμμάτιο της μπορεί εκεί μέσα να κάνει ότι θέλει.
Σίγουρα όμως αυτός που θα πρέπει να μιλήσει μαζί της είναι ο αρραβωνιαστικός σου, εσύ δεν μπορείς να πεις τίποτα. Είναι πολύ στενάχωρη η όλη κατάσταση και εύχομαι καλό κουράγιο.
Και κάτι τελευταίο που μπορεί να σου φανεί λίγο σκληρό: Μην παντρευτείς αν δε δοκιμάσεις την όλη συγκατοίκηση πρώτα (απόψη μου).
Καλή επιτυχία!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katse vre koukla mou ligo na katalavo...eiste pantremenoi h oxi???
sou milise asxhma??k den to exeis pei ston antra sou...skopevete mexri na figei apo tin zoi na tin exete upo tin epivlepsh sas eseis..exei mprosta tis meso oro milame panta kamia 25-30 xronia zois...esy mporeis na ziseis etsi?to na kriveis pragmata apo ton antra sou den einai kalo giati vlaptoun esena...h sxesh sas genikotera pos einai????pos einai apnenti sou???

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ δεν θα σου πω νομίζω κτλ θα σου πω πωσ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. Αυτό το Ελληνικό φαινόμενο μένουμε όλοι αγκαλιασμένοι ή ο ένας πάνω από τον άλλον είναι λάθος. Και στο λέω εγώ που αγαπάω τρελλά τους γονείς μου αλλά να μένουν με εμένα και τον καλό μου δεν θέλω.
Δηλαδή θα θέλω εγώ πχ να δω τηλεόραση με το σουτιέν και θα είναι και η πεθερά μου δίπλα? Θα κάνω σεξ και θα με ακούει? δεν είμαστε καλά...πρόσεχε γιατί καλό δεν θα κάνει στο ζευγάρι κάτι τε΄τοιο...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΠίσης προς θεού δεν είπα να μείνει στον δρόμο η γυναίκα αλλά 53 ετών γιατί δεν εργάζεται? ή σύνταξη δεν έχει να νοικιάσει μια γκαρσονιέρα?

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ilvii έγραψε:Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας δεν είναι πως εχω πρόβλημα με τον άντρα μου δηλαδή ξέρω πως θα είναι δίπλα μου δεν θέλω να χωρίσω μαζί του για ευθύνες τρίτων διότι εχω μια αριστη σχέση μια σχέση που αν δεν ήταν τόσο τέλεια δεν θα σκεφτόμουν γάμο από τόσο μικρή είμαι μαζί μου από 14χρόνων μου έχει μάθει ΠAPA πολλα έχουμε περίπου 8,5χρόνια διαφοράς και με προσέχει πολυ ποτέ δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ όμως και τώρα που έγινε η συζήτηση σε ήρεμα πάντα επίπεδα όταν είμαι δίπλα του ξέρω πως όλα θα τα καταφέρω επίσης έχει μιλησει με μην μητέρα του και έχει ξεκαθαρίσει πως είμαι μικρή και δεν θέλει πολλα πολλα μαζί μου να είναι αθόρυβη στο σπίτι και κυρίως να με βοηθάει και στόχος του της είπε είναι να είναι χαρούμενη η υλβη όμως αυτη τον φοβάται δηλαδή αντίδραση και έτσι μου έχει πει ΠAPA πολλα πράγματα και προσβολές την στιγμή που είμαι μόνη μου και ο άντρας μου είναι δουλειά με έχει πληγώσει με τον χειρότερο τρόπο με λόγια πολύ χοντρα και δεν εχω πει τίποτα στον άντρα μου γιατί φοβάμαι την αντίδραση του δεν θέλω να τσακώνονται ίσως αυτό κατάλαβε εκείνη δηλαδή μον χαρακτήρα μου και για αυτό είναι έτσι βέβαια απάντηση από μένα έχει πάρει αλλά όμως τώρα φοβάμαι διότι δεν θα ξέρω τι με περιμένει κάθε πρωί που δεν θα είναι ο άντρας μου σπίτι δεν ξέρω ειλικρινά...


Πλάκα μου κάνεις!!!!
Έχω πάθει σοκ!!!
7 θανάσιμες πεθερές?
Τι να σου πω ρε κοριτσάκι? Έχω μείνει αφώνη!! Δεν μπορώ να σου δώσω κάποια άλλη συμβουλή εκτός απο το να μην κρύβεις τίποτα απο τον άντρα σου. Τίποτα όμως! Αν κάποια μέρα πάει να σε κατηγορήσει η πεθερά σου για κάτι θα πρέπει ο αρραβωνιαστικός σου να γνωρίζει όλα τα γεγονότα για να μπορέσει να σε υποστηρίξει.... Good luck!!!

????????


Επισκέπτης
πρωτον--τωρα που μενει η πεθερα σου??? δλδ η μαζι σας η στο δρομο πως εγινε αυτο???

δευτερον-- τα ο αντρας μου με στηριζει αλλα ειπε θα μεινει μαζι η μαμα του αν ησουν 28 θα τα εβλεπες αλλιως καλη μου

τριτον--για ποιο λογο να ζησεις τις καταστασεις που ζουσαν το 50??? 18 χρονω με την πεθερα μεσα , πωπω ελληνικη ταινια ρε κοπελα μου

τεταρτον--- η καλυτερη του κοσμου να ειναι δεν εχει δουλεια αναμεσα στο ζευγαρι εκτος αν πηρατε καμια μεζονετα δυο πατωματων και λες ενα δωματιο της δινω αλλα και παλι ειναι 53 ειπες δεν ειναι 80 ρε παιδια να συνελθουμε λιγο 53 αντρα θελει αυτη πανω στην τρελλα της ειναι δεν ειναι και για να την γηροκομησουνε πια!!!!!!

πεμπτον και τελευταιον----- μην παντρευτεις αν δε δοκιμασεις τη συγκατοικηση θα κανεις μεγα λαθος!!!!!!!!!!!!

καλη τυχη!!!!!!!!!!!!!!!!

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεκαθαρισε στον αντρα σου οτι δεν γινετε να γινει ετσι αλλιως την εβαψες στην κυριολεξια η θα σε κανει να χωρισεις η θα σε τρελανει μπερδέμα ένα μεγάλο μπέρδεμα 875502 σου το υπογραφω.Οσο κ αν τον αγαπας πρεπει να τον βαλεις κατω κ να αποφασισει αν θελει δικη του οικογενεια η αν θελει την μαμα μια ζωη στα ποδια σας,εμενα η συγχωρεμενη η μανουλα μου αρρωστη ητανε κ δεν καταδεχτηκε να ερθει στο σπιτι μας με το ζορι την πηρα στο σπιτι ενα μηνα κ μετα βεβαια ξαναγυρισε στο δικο της με νοσοκομα γιατι ητανε δυσκολη η κατασταση κ ηθελε ειδικη φροντιδα οχι αυτη που ειναι μια χαρα μη τρελαθουμε εντελως affraid

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dina kardoyla έγραψε:Ξεκαθαρισε στον αντρα σου οτι δεν γινετε να γινει ετσι αλλιως την εβαψες στην κυριολεξια η θα σε κανει να χωρισεις η θα σε τρελανει μπερδέμα ένα μεγάλο μπέρδεμα 875502 σου το υπογραφω.Οσο κ αν τον αγαπας πρεπει να τον βαλεις κατω κ να αποφασισει αν θελει δικη του οικογενεια η αν θελει την μαμα μια ζωη στα ποδια σας,εμενα η συγχωρεμενη η μανουλα μου αρρωστη ητανε κ δεν καταδεχτηκε να ερθει στο σπιτι μας με το ζορι την πηρα στο σπιτι ενα μηνα κ μετα βεβαια ξαναγυρισε στο δικο της με νοσοκομα γιατι ητανε δυσκολη η κατασταση κ ηθελε ειδικη φροντιδα οχι αυτη που ειναι μια χαρα μη τρελαθουμε εντελως affraid
simfono apoluta me tin dina!!!!!!skepsou to para polu kala..ena megalo pososto ton diazigion ofilontai sta paetherika!!!!makria k agaphmenoi

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris έγραψε:πρωτον--τωρα που μενει η πεθερα σου??? δλδ η μαζι σας η στο δρομο πως εγινε αυτο???

δευτερον-- τα ο αντρας μου με στηριζει αλλα ειπε θα μεινει μαζι η μαμα του αν ησουν 28 θα τα εβλεπες αλλιως καλη μου

τριτον--για ποιο λογο να ζησεις τις καταστασεις που ζουσαν το 50??? 18 χρονω με την πεθερα μεσα , πωπω ελληνικη ταινια ρε κοπελα μου

τεταρτον--- η καλυτερη του κοσμου να ειναι δεν εχει δουλεια αναμεσα στο ζευγαρι εκτος αν πηρατε καμια μεζονετα δυο πατωματων και λες ενα δωματιο της δινω αλλα και παλι ειναι 53 ειπες δεν ειναι 80 ρε παιδια να συνελθουμε λιγο 53 αντρα θελει αυτη πανω στην τρελλα της ειναι δεν ειναι και για να την γηροκομησουνε πια!!!!!!

πεμπτον και τελευταιον----- μην παντρευτεις αν δε δοκιμασεις τη συγκατοικηση θα κανεις μεγα λαθος!!!!!!!!!!!!

καλη τυχη!!!!!!!!!!!!!!!!


Συμφωνώ ΣΕ ΟΛΑ!

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ILVII ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΜΟΥ!ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ Η ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ Η ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ.ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ.ΟΠΟΙΟΣ "ΦΑΙΝΕΤΑΙ" ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΑΠΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ!Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΝΕΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΖΗΤΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ.ΑΡΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΓΕΙΑ ΕΝΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΚΑΛΗΣ ΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα ένα από τα πιο ανησυχητικά είναι πως η ίδια η πεθερά δεν θέλει να αφήσει το ζευγάρι μόνο του.

Εγώ ειλικρινά το σκέφτομαι και μου

σηκώνεται η τρίχα. Να μην έχω ιδιάιτερες στιγμές? να είναι πάντα δίπλα μου η πεθερά μου ή ακόμα και η μαμά μου? ΑΔΥΝΑΤΟΝ!

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μήπως να της βρεις άντρα???? χαχαχα

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Π.Χ. ΣΑΝ ΧΗΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΑΝΔΡΑ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΚΗ ΦΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΖΥΓΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι ποτέ δυνατόν? Γιατί να μείναι μαζί σας επειδή είναι τεμπέλα η κυρία δεν δουλεύει και θέλει να γίνεται βάρος στα παιδιά της? Αν ο άντρας σου σε αγαπάει όπως λες θα πρέπει να δείξει την αγάπη του και σε αυτό το θέμα. Βασικά δεν πρέπει με τίποτα να πεις αρνητικά λόγια, ούτε απειλές ή δεν ξέρω τι άλλο από την αρχή. Γιατί ότι και να είναι δεν παύει να είναι μάνα του και θα φέρεις τα αντίθετα αποτελέσματα το λιγότερο από πείσμα. Άντρας σου θα γίνει τόσα χρόνια είστε μαζί σίγουρα θα ξέρεις πως να τον τουμπάρεις, οι γυναίκες είμαστε μάνες σε αυτά οι άντρες είναι χαζοί όλοι. Μπορείς να ξεκινήσεις λέγοντας να πάτε κάποιο διάστημα μόνοι σας να χαρείτε τον έρωτα σας, να ζήσετε το νέο σας σπίτι σαν ζευγάρι κλπ. Εγώ με τον άντρα μου όταν είχαμε βρει σπίτι και μέναμε λίγο μαζί πριν παντρευτούμε, πηγαίναμε σε κάθε γωνιά του σπιτιού. Τι λέμε τώρα. Τώρα που κάναμε παιδιά μετράμε και την ανάσα μας. Εσείς θα έχετε παιδί από την αρχή λίγο μεγάλο βέβαια. Αν με τα πολλά κι αν ακόμα φτάσετε και σε τσακωμό, λυπάμαι αλλά δεν σε υπολογίζει καθόλου ο άντρας που θέλεις να ζήσεις μαζί του.

????????


Επισκέπτης
τεμπελα δεν θα την ελεγα αν δε δουλεψε ως τωρα ποιος να την παρει σ αυτη την ηλικια? απλα εχει κρεμαστει πανω στα παιδια της

και δεν ειναι υγιες ουτε για την ιδια 53 χρονω γυναικα ...........

κανε μια συζητηση ........χτες!!!!!!!!!

ilvii

ilvii
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σας ευχαριστώ παρά πολύ για τις απαντησεις σας θα προσπαθησω να απαντησω σε ολα τα ερωτηματα.οχι τον οκτωμβρη παντρευομαστε,η επιλογη μου να παντρευτω τοσό νωρις ειναι οπως ειπα γτ ειχα κ εχω τελεια σχεση κ πανω απο ολα αγαπη οποτε...δν εχω τετοια καρδια κ δν θα την αφηνα στο δρομο κ δυστυχως η γυναικα δν κν τπτ στο σπιτι εφτιαχνα την ντουλαπα τ αντρα μ κ επειδη ειναι διπλα τα ρουχα της τα τακτοποιηςα κ ερχεται κ μ λεει ποιος ς ειπε εσενα ουτε ενα ευχαριστω,λεει σκληρα λογια με ηρωνεια,φυσικα παιρνει την απαντηση που της πρεπει αλλα δν θελω να τσακωθουν η σχεση μας ειναι τοσο τελεια που μ εχει τοση αδυναμια και εχει σκοπο να μην της ξαναμιλησει.ποτε δν εχει εργαστει,προτεινα αυτο με την γκαρσονιερα κ κλαιγοταν στα αγορια οτι φοβαται μονη της τι να πω!τωρα μενει με τν αντρα μ κ τν αλλο της γιο τν μικρο κ την μεσαια νυφη κ τωρα θ χωρισουν η μεσαια δν την κραταει διοτι δν παλευεται λεει κ ετσι ο κληρος:/ο αντρας μ μ λεει πως να δοκιμασουμε κ αν δν τοτε δν προκειται ομως αυτο ειναι δικο μ φταιξιμο διότι δν τ τ ειπα απο τν αρχη γτ λεω μν χαλασουμε τς καρδιες μς κ καθε τοσο που θα φευγει γ δουλεια αχ τ ν πω!ν φανταστειτε ειναι τοσο κακια που εχει καταφερει ν μισησουν τ παιδια τν πατερα τους χωρισαν διοτι την απατησε περασα ολοκληρη νυχτα να τν πεισω πωσ δν εχει να κανει με αυτον ειναι θεματα ζευγαριου εχουν να δουν τν πατερα τους πανω απο 10χρονια,ποια μανα το κανει αυτο τι δουλεια εχουν τα παιδια μ αμα αυριο μεθαυριό χωρισω για τετοια ειδους θεματα με τν αντρα μ κ ο κακομοιρης ουτε στους γαμους των παιδιων δν ηρθε εγω θα τν καλεσω κ θελω αλλα κ τα παιδια θελαν αλλα η αλλη ελεγε η εμενα η αυτον μα αν ειναι δυνατον,χωρισε κ δν ηταν αξια ουτε να δουλε ψει για να τα ταισει κ ν τα σπουδασει αλλα τα εβαλε στην δουλεια κ η ιδια καθοταν.(θαψιμο κανονικοτατα)αλλα δν γινεται δν ειναι σωστο το ιδιο κανει κ τωρα!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afto pou mporo na se simvoulepso go einai na tin proseeis k na tin exeis apo makria..na milas me ton antra sou gia ola k na mhn uparxoun mistika!!!afou thelei na dokimasete na tin exete gia ligo sto spiti kante to k vlepete..pantos to kalo ton paidion tis den to thelei..apo ta legomena sou ayto katalava!!!kali epitixia kopela mou Very Happy Very Happy Very Happy

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Π.Χ. ΣΑΝ ΧΗΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΑΝΔΡΑ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΚΗ ΦΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΖΥΓΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ!

Συμφωνώ απολύτως.
Άκου 18 χρονών και θα μείνεις με πεθερά στο σπίτι και με τα έπιπλά της... Από τώρα άρχισε τους εκβιασμούς η κυρία και δεν το έχεις καταλάβει. Να βρει άλλον τρόπο να ζήσει από εδώ και πέρα. Το σπίτι δεν θα σας το αγοράσει εκείνη εφόσον δεν έχει δουλέψει ποτέ της οπότε μακριά! Στο σπίτι σας να κάνετε εσείς κουμάντο και πρέπει να το ξεκαθαρίσετε από τώρα. Κάνε συζήτηση με τον άντρα σου γιατί είσαι μικρή για να ζεις τέτοιες καταστάσεις. Σκέψου το καλά πριν το κάνεις. Θα μετανιώσεις αλλά θα έχεις παιδιά και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Το ζευγάρι πρέπει να μένει μόνο του και πρέπει να οτ καταλάβει αυτό ο άντρας σου!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ak.fassa έγραψε:
αφρουλα έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Π.Χ. ΣΑΝ ΧΗΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΑΝΔΡΑ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΚΗ ΦΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΖΥΓΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ!

Συμφωνώ απολύτως.
Άκου 18 χρονών και θα μείνεις με πεθερά στο σπίτι και με τα έπιπλά της... Από τώρα άρχισε τους εκβιασμούς η κυρία και δεν το έχεις καταλάβει. Να βρει άλλον τρόπο να ζήσει από εδώ και πέρα. Το σπίτι δεν θα σας το αγοράσει εκείνη εφόσον δεν έχει δουλέψει ποτέ της οπότε μακριά! Στο σπίτι σας να κάνετε εσείς κουμάντο και πρέπει να το ξεκαθαρίσετε από τώρα. Κάνε συζήτηση με τον άντρα σου γιατί είσαι μικρή για να ζεις τέτοιες καταστάσεις. Σκέψου το καλά πριν το κάνεις. Θα μετανιώσεις αλλά θα έχεις παιδιά και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Το ζευγάρι πρέπει να μένει μόνο του και πρέπει να οτ καταλάβει αυτό ο άντρας σου!
simfono apoluta me tin ak.fassa

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις