Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
122 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 122 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Σημαντικό! προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 2:31 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια ο καλος μου μου εκανε προταση γαμου!!!!!!!!!!!!!!!

χοροπηδαω απο χαρα οπως φανταζεστε!

θελω να μου πειτε ποσος χρονος χρειαζετε για να οργανωσεις εναν γαμο????
δεν ξερουμε για ποτε να το κανονισουμε
ο καλος μου θελει θρησκευτικο με τα ολα του (γλεντια, κλαρινα, αρνια....)

help please....!!!!

2Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 2:45 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katarxas na ziseteeeeeeeeeeee!!!!popo thelo leptomeries!!!!!!o thriskeftikos o gamos peripou opos to upologizo ego thelei toulaxiston 3-4 mhnes gia na ton kanoniseis etsi opos ton theleis..vevea analogos k posa atoma tha exete kalesmenous...alla k me grhgorous rithmous k se 2 mhnes aneta ton kanonizeis...ama exeis arketh vohtheia apo files,koumparous,k kollites genika anthropous pou empistevese ola ginontai grhgora k oraia..ego tha sou elega na to pareis xalara na xareis olh tin diadikasia giati mia fora pantreuese pou lene!!!!emeis kaname politiko ton maio k den ton xarika polu..menoume eksoteriko k kanonisame enan gamo mesa se 9 meres parakalo..ase tin agxos traviska Shocked Shocked Shocked na zisete k gerous apogonous

3Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 2:54 am

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΖΩΗ!!!! ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ! ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ?? ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Ή ΧΕΙΜΩΝΑ?? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

4Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 2:59 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
eirinaki χιλια ευχαριστω!!!!!
και σε σας τα καλυτερα ευχομαι!
πο πο πο !!! πιστολι εισαι βρε παιδι μου!!! 9 μερες???? εγω τοσο θα κανω να αποφασισω τι παπουτσια θα βαλω!!!οποτε φανταζεσαι τι τυπος ειμαι!!!
να σου πω την αληθεια δεν βιαζομαι παρα πολυ...δλδ οχι σε 3-4 μηνες αλλα μην το παρακαθηστερισουμε κιολας...!

κατα τον μαιο ειναι καλα??? θα προλαβω???

και μηπως ξερεις τις διαδικασιες για τον θρησκευτικο???

5Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:02 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tinag έγραψε:ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΖΩΗ!!!! ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ! ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ?? ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Ή ΧΕΙΜΩΝΑ?? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

κοπελα μου χιλια ευχαριστω!!!!
μονο σε σας το χω πει!!!!! κανεις δεν το ξερει ακομα και βλεπω τις ευχες σας και γελαω σαν χαζη απο χαρα!!!!

σκεφτομαι για μαιο...

6Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:02 am

giota80


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι ωραία!! Η ώρα η καλή! Διαλέξτε ημερομηνία και θα τα προλάβετε όλα! Ο καθένας έχει τους δικούς του ρυθμούς! Smile

7Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:04 am

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! ΘΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΑΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΧΤΕΝΙΣΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΣΟΥ!!!! ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΤΟ ΠΛΑΝΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ !!! ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΘΗΡΙΟ Ε?? 9 ΜΕΡΕΣ?????????? Very Happy

8Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:12 am

tania1988


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λοιπον γλυκια μου αρχικα ευχομαι η ωρα η καλη!εγω εχω κανει πολιτικο και σε 3 βδομαδες ειναι ο θρησκευτικος.τοιμασιες ξεκινησαμε απο μαιο και τα εχουμε προλαβει ολα και θα εχουμε γλεντι με κλαρινα κλπ γιατι ο γαμος θα γινει σε χωριο οποτε φανταζεσαι!απορω με τα ζευγαρια που αγχωνονται και ξεκινανε ενα χρονο πριν..δεν χρειαζεται τοσο αγχος ολα μπορεις να τα προλαβειις...οσο για τις διαδικασιες του θρησκευτικου.αν ο γαμος γινει στην ενορια σου πρεπει ο γαμπρος να παρει πιστοποιητικο αγαμιας απο την ενορια του οπου χρειαζονται κ 2 μαρτυρες οχι συγγενεις,ενα παραβολο 15 ευρω απο την εφορια μα αναγγελεια γαμου σε τοπικη εφημεριδα ολα αυτα τα δινεται στην ενορια σου σας δινει ο ιερεας κατι δικαιολογιτικα τα πατε στην μητροπολη βγαζετε την αδεια γαμου αυθυμερον και την δινεται στον ιερεα της ενοριας σου..εαν δεν γινει στην ενορια σου πρεπει και εσυ να πας με 2 μαρτυρες να παρεις πιστοποιητικο αγαμιας και ολα τα χαρτια και τα δικα σου και του αντρα σου τα πατε στην μητροπολη και επειτα αφου βγει η αδεια στην ενορια που θα παντρευτειτε..
ελπιζω να μην σε μπερδεψα

9Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:19 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tania1988 έγραψε:λοιπον γλυκια μου αρχικα ευχομαι η ωρα η καλη!εγω εχω κανει πολιτικο και σε 3 βδομαδες ειναι ο θρησκευτικος.τοιμασιες ξεκινησαμε απο μαιο και τα εχουμε προλαβει ολα και θα εχουμε γλεντι με κλαρινα κλπ γιατι ο γαμος θα γινει σε χωριο οποτε φανταζεσαι!απορω με τα ζευγαρια που αγχωνονται και ξεκινανε ενα χρονο πριν..δεν χρειαζεται τοσο αγχος ολα μπορεις να τα προλαβειις...οσο για τις διαδικασιες του θρησκευτικου.αν ο γαμος γινει στην ενορια σου πρεπει ο γαμπρος να παρει πιστοποιητικο αγαμιας απο την ενορια του οπου χρειαζονται κ 2 μαρτυρες οχι συγγενεις,ενα παραβολο 15 ευρω απο την εφορια μα αναγγελεια γαμου σε τοπικη εφημεριδα ολα αυτα τα δινεται στην ενορια σου σας δινει ο ιερεας κατι δικαιολογιτικα τα πατε στην μητροπολη βγαζετε την αδεια γαμου αυθυμερον και την δινεται στον ιερεα της ενοριας σου..εαν δεν γινει στην ενορια σου πρεπει και εσυ να πας με 2 μαρτυρες να παρεις πιστοποιητικο αγαμιας και ολα τα χαρτια και τα δικα σου και του αντρα σου τα πατε στην μητροπολη και επειτα αφου βγει η αδεια στην ενορια που θα παντρευτειτε..
ελπιζω να μην σε μπερδεψα

να ζησετε κοπελα μου !!!!!!!
ημαστε και συνομηλικες!!!!
απο που ειναι ο αντρας σου και θα χετε κλάρινα????
εγω ηθελα κατι απλο και με λιγο κοσμο αλλα το αγορι μου θελει φουλ πακετο και θα του κανω το χατιρι!!!
πο πο πο οι γραφειοκρατια ατελειωτη...
ανχονομαι γιατι ειμαι πολυ αργη στις αποφασεις μου γενικα...θελω ολα να ειναι αψογα..

10Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:23 am

tania1988


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Απο τρικαλα και εμεις θα εχουμε 600 ατομα γιατι ο αντρας μου ειναι απο χωριο και πρεπει να το καλεσει ολο..ουτε εγω ηθελα τοσο κοσμο αλλα και τι να κανω?

11Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:26 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia afiste 9 meres...etrexa san tin treli..k metakomisi to spiti parakalo..ola ayta se 9 meres..k ta kataferame mia xara!!!!opos sou eipe k h anna ayth einai h diadikasia gia ton gamo..mia xara prolaveneis ton maio!!!ante me to kalooooo

12Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:29 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tania1988 έγραψε:Απο τρικαλα και εμεις θα εχουμε 600 ατομα γιατι ο αντρας μου ειναι απο χωριο και πρεπει να το καλεσει ολο..ουτε εγω ηθελα τοσο κοσμο αλλα και τι να κανω?

ποπο!!!!!!!!!!
600 ατομα!!!!
οχι, εμεις οχι τοσα .....
αλλα θα ειναι εκπληκτικος ο γαμος σου!!! πολυ παραδοσιακος! αν το καναμε και μεις στο χωριο ετσι θα τον ηθελα παντως...!
η ωρα η καλη τανια μου και γερα παιδακια ευχομαι! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

13Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:30 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tania1988 έγραψε:Απο τρικαλα και εμεις θα εχουμε 600 ατομα γιατι ο αντρας μου ειναι απο χωριο και πρεπει να το καλεσει ολο..ουτε εγω ηθελα τοσο κοσμο αλλα και τι να κανω?
600 atoma????popopo!!!mpravo re paidia!!!tipota na min kaneis more xarite to mia fora tha pantreuteite..tora ama thelete sizitiste to k pes tou na kalesete tous kontinous..opos theleis esy kopela mou!!!!na min xalasei tipota mia apo tis omorfoteres stigmes tis zois sou

14Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:33 am

tania1988


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστω...εχουμε παιδακι μια μπεμπουλα 6,5 μηνων..καλους απογονους σας ευχομαι..

15Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 3:45 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tania1988 έγραψε:Ευχαριστω...εχουμε παιδακι μια μπεμπουλα 6,5 μηνων..καλους απογονους σας ευχομαι..
να σας ζησει τανια μου!!!
καλοτυχο να ειναι και σεις παντα αγαπημενη

16Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 7:07 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anna_88 έγραψε:κοριτσια ο καλος μου μου εκανε προταση γαμου!!!!!!!!!!!!!!!

χοροπηδαω απο χαρα οπως φανταζεστε!

θελω να μου πειτε ποσος χρονος χρειαζετε για να οργανωσεις εναν γαμο????
δεν ξερουμε για ποτε να το κανονισουμε
ο καλος μου θελει θρησκευτικο με τα ολα του (γλεντια, κλαρινα, αρνια....)

help please....!!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Ο χρόνος που χρειάζεται ο καθένας είναι υποκειμενικός. Σου εύχομαι η ώρα η καλή και να είστε ευτυχισμένοι!!!

17Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 7:10 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinaki έγραψε:koritsia afiste 9 meres...etrexa san tin treli..k metakomisi to spiti parakalo..ola ayta se 9 meres..k ta kataferame mia xara!!!!opos sou eipe k h anna ayth einai h diadikasia gia ton gamo..mia xara prolaveneis ton maio!!!ante me to kalooooo

9 μέρεεες;; Κι εγώ έλεγα ότι έκανα γάμο εξπρές. Γιατί τελειώσαμε όλες τις διαδικασίες σε ένα μήνα. Θρησκευτικό όμως. Μάρτιο το αποφασίσαμε, Απρίλιο παντρευτήκαμε.
Να είστε πάντα καλά και γρήγορα με ένα μωράκι.
Στη φωτό εσύ είσαι; Μια κουκλίτσα!

18Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 7:31 am

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
προταση γαμου! help me...... 328109 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΉ προταση γαμου! help me...... 328109
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ προταση γαμου! help me...... 875502

19Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 10:20 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλο κουραγιο για το ψαξιμο...εγω γι αυτο τον λογο δεν εκανα θρησκευτικο.βαριομουν τα νταβαντουρια...
οπως κ να εχει..η ωρα η καλη!!!

20Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Δευ Αυγ 06, 2012 1:12 pm

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:
eirinaki έγραψε:koritsia afiste 9 meres...etrexa san tin treli..k metakomisi to spiti parakalo..ola ayta se 9 meres..k ta kataferame mia xara!!!!opos sou eipe k h anna ayth einai h diadikasia gia ton gamo..mia xara prolaveneis ton maio!!!ante me to kalooooo

9 μέρεεες;; Κι εγώ έλεγα ότι έκανα γάμο εξπρές. Γιατί τελειώσαμε όλες τις διαδικασίες σε ένα μήνα. Θρησκευτικό όμως. Μάρτιο το αποφασίσαμε, Απρίλιο παντρευτήκαμε.
Να είστε πάντα καλά και γρήγορα με ένα μωράκι.
Στη φωτό εσύ είσαι; Μια κουκλίτσα!
nai kopela mou stin foto ego eimai me ton antrouli mou.se eyxaristo polu gia ta kala sou logia!!alla k esu thirio omos se ena mhna thriskeftiko mia xara se vrikso!!!oso gia to moraki to exoume sizhthsh k molis taktopoihthoume k erthoume sta isa mas tha erthei k ayto!!geroi na eimaste!!!na se kala esu k h oikogeneia sou!!!k oses thelone k prospathoune gia moraki to euxomai olopsixa προταση γαμου! help me...... 215994 προταση γαμου! help me...... 215994 προταση γαμου! help me...... 215994

21Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Τρι Αυγ 07, 2012 12:10 am

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταρχάε, η ώρα η καλή!
Μην έχεις άγχος, είναι ωραίες ετοιμασίες όλες αυτές και ο χρόνος, όσο και να έχεις πάντα θα σου φαίνεται λίγος...
Αυτό που θα σε τρενάρει λίγο είναι να μαζέψεις τα χαρτιά για την άδεια του γάμου.
http://www.faneromenihol.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1006%3A2010-07-11-11-29-29&catid=46&Itemid=62
Μετά, θα κανονίσεις τα του νυφικού σου, του γαμπρού, μαλλιά κλπ. Θα πρέπει να βρεις προσκλητήρια, μπομπονιέρες, να κανονίσεις για το στολισμό, να βρεις φωτογράφο κλπ.
Γίνεται και σε χωριό ο γάμος οπότε ίσως έχεις κι άλλα που δεν τα ξέρω...
Εμένα μου πήρε 2 μήνες να τα κανονίσω όλα και ο πρώτος ήταν ο Αύγουστος. Ο γάμος θα γινόταν Δεκέμβριο και τα είχα όλα έτοιμα από αρχές Οκτωβρίου και απλά περίμενα να έρθει η μέρα. Μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα θα πάνε καλά! Και πάλι η ώρα η καλή!!!

22Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Τρι Αυγ 07, 2012 12:42 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η ωρα η καλη!!! επειδη τα εχω προσφατα να σου πω!!τα 3 σημαντικοτερα ειναι:
πρωτα θα κλεισεις το μαγαζι που θα κανεις το τραπεζι(οταν το κλεισεις κανονιστε και το μενου που θα εχεις ωστε να εχεις ετοιμασει και τα 2 με μια φορα!)! μολις κλεισεις ημερομηνια , θα πας να κλεισεις εκκλησια και μετα ΚΑΙ φωτογραφο, ειδικα αν θες καποιον συγκεκριμενο οπως εγω, επρεπε να εξασφαλισω οτι θα εχει διαθεσιμη την ημερομηνια μου!!
μετα σιγα σιγα αναλογα με τον χρονο που θα εχεις διαθεσιμο θα κανονισεις τα υπολοιπα! με τη σειρα που εσυ θες
-νυφικο-κοστουμι, εσωρουχα, παπουτσια γαμπρου και νυφης
-μουσικη(ειτε θες οργανα ειτε dj)
-τουρτα,γλυκο που θα σερβιρεις στους καλεσμενους
-μαλλι, μακιγιαζ, νυχια νυφης
-στολισμος εκκλησιας, αυτοκινητου και ανθοδεσμη
-αδειες γαμου (αυτες πρεπει να τις βγαλεις το πολυ 3 μηνες πριν την ημερομηνια του γαμου σου!)..για τις αδειες οταν θα πας να κλεισεις την εκκλησια ρωτα τον παπα τι δικαιολογητικα θελει! ο γαμος πρεπει να γινει στην ενορια της νυφης! Αν πατε σε αλλη ενορια θα χρειαστεις καποια αδεια απο τον παπα σου σιγουρα! ρωτα και γι αυτο λοιπον!
τα χαρτια που χρειαστηκα για την αδεια γαμου ηταν η αναγγελια του γαμου μας στην εφημεριδα και το παραβολο γαμου που πηραμε απο την εφορια (ημουν στην δικη μου ενορια)....πηραμε και 2 μαρτυρες και μαζι με τις ταυτοτητες μας υπογραψαμε ενα σκασμο χαρτια, τα πηγαμε στην μητροπολη και απο εκει μας εδωσαν ενα αλλο χαρτι και το πηγαμε στην εκκλησια και κομπλε!

και μετα μενουν οι λεπτομερειες ..τραγουδια εισοδου πρωτου χορου και διαφορα αλλα που εσυ θα δεις τι χρειαζεσαι!!
ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα!

σορρυ για το μεγαλο ποστ!!

23Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Τρι Αυγ 07, 2012 1:25 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
boubou έγραψε:η ωρα η καλη!!! επειδη τα εχω προσφατα να σου πω!!τα 3 σημαντικοτερα ειναι:
πρωτα θα κλεισεις το μαγαζι που θα κανεις το τραπεζι(οταν το κλεισεις κανονιστε και το μενου που θα εχεις ωστε να εχεις ετοιμασει και τα 2 με μια φορα!)! μολις κλεισεις ημερομηνια , θα πας να κλεισεις εκκλησια και μετα ΚΑΙ φωτογραφο, ειδικα αν θες καποιον συγκεκριμενο οπως εγω, επρεπε να εξασφαλισω οτι θα εχει διαθεσιμη την ημερομηνια μου!!
μετα σιγα σιγα αναλογα με τον χρονο που θα εχεις διαθεσιμο θα κανονισεις τα υπολοιπα! με τη σειρα που εσυ θες
-νυφικο-κοστουμι, εσωρουχα, παπουτσια γαμπρου και νυφης
-μουσικη(ειτε θες οργανα ειτε dj)
-τουρτα,γλυκο που θα σερβιρεις στους καλεσμενους
-μαλλι, μακιγιαζ, νυχια νυφης
-στολισμος εκκλησιας, αυτοκινητου και ανθοδεσμη
-αδειες γαμου (αυτες πρεπει να τις βγαλεις το πολυ 3 μηνες πριν την ημερομηνια του γαμου σου!)..για τις αδειες οταν θα πας να κλεισεις την εκκλησια ρωτα τον παπα τι δικαιολογητικα θελει! ο γαμος πρεπει να γινει στην ενορια της νυφης! Αν πατε σε αλλη ενορια θα χρειαστεις καποια αδεια απο τον παπα σου σιγουρα! ρωτα και γι αυτο λοιπον!
τα χαρτια που χρειαστηκα για την αδεια γαμου ηταν η αναγγελια του γαμου μας στην εφημεριδα και το παραβολο γαμου που πηραμε απο την εφορια (ημουν στην δικη μου ενορια)....πηραμε και 2 μαρτυρες και μαζι με τις ταυτοτητες μας υπογραψαμε ενα σκασμο χαρτια, τα πηγαμε στην μητροπολη και απο εκει μας εδωσαν ενα αλλο χαρτι και το πηγαμε στην εκκλησια και κομπλε!

και μετα μενουν οι λεπτομερειες ..τραγουδια εισοδου πρωτου χορου και διαφορα αλλα που εσυ θα δεις τι χρειαζεσαι!!
ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα!

σορρυ για το μεγαλο ποστ!!

Χιλια ευχαριστω για τις ευχες και τη βοηθεια !

η ενορια μου πια ειναι δλδ?? η εκκλησια κοντα στο πατρικο μου?
ο γαμος σιγουρα δε θα γινει εκει..
να σου κανω και μια αδιακριτη ερωτηση...ποσο περιπου σου πηγε η ολη ιστορια???

24Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Τρι Αυγ 07, 2012 1:29 am

anna_88

anna_88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ak.fassa έγραψε:Καταρχάε, η ώρα η καλή!
Μην έχεις άγχος, είναι ωραίες ετοιμασίες όλες αυτές και ο χρόνος, όσο και να έχεις πάντα θα σου φαίνεται λίγος...
Αυτό που θα σε τρενάρει λίγο είναι να μαζέψεις τα χαρτιά για την άδεια του γάμου.
http://www.faneromenihol.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1006%3A2010-07-11-11-29-29&catid=46&Itemid=62
Μετά, θα κανονίσεις τα του νυφικού σου, του γαμπρού, μαλλιά κλπ. Θα πρέπει να βρεις προσκλητήρια, μπομπονιέρες, να κανονίσεις για το στολισμό, να βρεις φωτογράφο κλπ.
Γίνεται και σε χωριό ο γάμος οπότε ίσως έχεις κι άλλα που δεν τα ξέρω...
Εμένα μου πήρε 2 μήνες να τα κανονίσω όλα και ο πρώτος ήταν ο Αύγουστος. Ο γάμος θα γινόταν Δεκέμβριο και τα είχα όλα έτοιμα από αρχές Οκτωβρίου και απλά περίμενα να έρθει η μέρα. Μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα θα πάνε καλά! Και πάλι η ώρα η καλή!!!

ευχαριστουμε πολυ!!!!!
ο δικος μου θα γινει αθηνα οχι σε χωριο!
πες μου αν μπορεις σε παρακαλω ποσο περιπου σου κοστισε ολο το πακετο του γαμου...το οικονομικο με αγχωνει περισσοτερο απ ολα νομιζω..

25Σημαντικό! Απ: προταση γαμου! help me...... Τρι Αυγ 07, 2012 1:38 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι!αυτη θεωρειται η ενορια! θα ζητησεις απο τον παπα που θα σας παντρεψει λοιπον τι ακριβως χρειαζεται να κανεις στην ενορια σου για να τα πας μετα σε αυτον!!

θα σου πω γι αυτα που ξερω γιατι για το τραπεζι ακομη δν εμαθα μιας και τα κανονισαν και τα πληρωσαν οι γονεις!!

-νυφικο επειδη το πηρα απο ιντερνετ 350€ παπουτσια 50€
-μακιγιαζ 150€ μαλλια 200€ νυχια 50€
-στολισμος εκκλησιας 100€ (του ειπαμε να στολισει οτι μπορει με αυτα τα λεφτα και στολισαμε μονο εξω!)
-ανθοδεσμη και αυτοκινητο 120€
-τα γαμπριατικα γυρω στα 250€ (κοστουμι,πουκαμισο,παπουτσια,γραβατα,μαντιλακι για το πετο,ζωνη,καλτσες)
-εσωρουχα 70€ και των δυο μαζι
-για τις αδειες γαμου 18€το παραβολο και 25€η αναγγελια στην εφημεριδα και αλλα 15€στην εκκλησια (5στον παπα και 10 στην μητροπολη)
-τα οργανα που ειχαμε τους πληρωσαμε 1000€
-φωτογραφος 1200€
-προσκλητηρια 200€ (0,6 το ενα) (αυτα ειχα ξεχασει να σου πω πριν χιχι, εγω τα παρειγγειλα 2 μηνες πριν εκαναν 1 μηνα να γινουν μεχρι να βρουμε το σχεδιο, το κειμενο και να τυπωθουν!)
-μπομπονιερες 130€ (0,5 η μια)

συνολο πες χονδρικα 4000€ + οσο στοιχισε το τραπεζι... που εκει ηταν τα περισσοτερα εξοδα ομως!!


και τα καναμε οσο πιο οικονομικα μπορουσαμε ολα!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις