Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
118 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 118 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Νινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο αδερφος του αρραβωνιαστικου μου, ειναι παντρεμενος και εχει δυο αξιολατρευτα παιδακια σε μικρη ηλικια. Τα παιδακια τα ξερω απο ημερων και εχω αναπτυξει στενες σχεσεις μαζι τους. Ειναι αξιαγαπητα και δεν χανω ευκαιρια να βρεθω μαζι τους. Ενω ομως αισθανομαι ετσι γι'αυτα με τον πατερα τους, τον κουνιαδο μου, δεν υπαρχει καμια επαφη. Σημερα λοιπον ετυχε να ειμαστε ολοι μαζι στο σπιτι των πεθερικων μου. Ο μικρος επαιρνε απο το πακετο τα τσιγαρα του πατερα του, κ εκανε ταχα, οτι καπνιζει. Απο αγαπη ειπα στο παιδι, επειδη το εκανε μπροστα μου, οτι τετοια πραγματα οι αλητες κανουν και οτι δεν ειναι σωστο. Και πεταγεται ο κουνιαδος μου και μαλιστα μπροστα σε πεθερα και στον αρραβωνιαστικο μου, μου ειπε να προσεχω πως μιλαω μπροστα στα παιδια. Εμεινα κοκκαλο! Ντραπηκα. Προσβληθηκα. Και μαλιστα μου ειπε οτι και το πρωι σε μια συζητηση που ειχαμε για πλακα μεταξυ μας οι μεγαλοι, κουτσομπολιστικη δηλαδη για καποια διασημοτητα, ειπα τη λεξη γκομενος. Και ολα αυτα με αυστηρο υφος. Παιδια δεν το περιμενα. Ανθρωπος ποτε στα 30 χρονια δεν μου εχει κανει παρατηρηση, ολοι για τους τροπους μ παντοτε ειχαν να πουν . Το θεμα ειναι οτι ενιωσα ασχημα εκεινη την ωρα κ εκανα κατι που σιχαινομαι μπροστα σε τριτους. Αρχισα να κλαιω σιωπηλα, εκεινος ειχε φυγει απο το δωματιο. Η πεθερα μου στςνοχωρηθηκε, το ιδιο κ ο αρραβωνιαστικος μου . Και αμεσως σηκωθηκαμε κ φυγαμε. Δεν ξερω, μπορει να αντεδρασα υπερβολικα, αλλα μακαρι και τα δικα μου παιδια να παρουν τοση αγαπη απο τον θειο τους οσο εχω δωσει εγω στα δικα του. Α, και επειδη απι το πρωι το μικρο του κοριτσακι κρεμοταν απο την αγκαλια μιυ, σε καποια φαση μαλωσε το παιδι, να μην ερχεται στην αγκαλια μου (οι πολλες αγαπες μαλλον βλαπτουν). Πειτε μου κοριτσια σας παρακαλω, ηταν σωστη η παρατηρηση του αυτη;ειναι σωστη η συμπεριφορα του; γιατι γενικα αισθανομαι οτι δεν με πηγαινει κ ιδιαιτερα. Συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο ποστ.

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΕΙ ΜΙΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Κ ΤΕΛΟΣ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ...ΟΧΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟΣ ΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ Κ ΤΕΛΟΣ..ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΕΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΩΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ..Κ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΕΙΕΠΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΝΙΓΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΚΑΛΕΙΕΣ...ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ???ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ???Η ΣΤΗΝ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΓΙΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ???Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑ... ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!!ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ Very Happy Very Happy

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NINA ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ , ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΗ ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΣΚΟΠΙΜΑ...ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΗΜΑ....ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΤΥ ΣΤΥΛ :ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ -ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ...Ή ΚΑΤΙ ΠΑΡΌΜΟΙΟ...


ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΟΤΙ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΣΟΥ...ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΛΕΣ ΕΜΕΣΣΑ ΑΛΗΤΗ ..ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ,,,????

ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ...
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ....ΗΤΑΝ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΛΙΓΟ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΤΡΙΤΟΥΣ....ΔΕΝΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΙΡΑΧΤΗΚΕ...ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ ΠΕΝΤΕΛΩΣ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΛΙΓΗ ΧΟΛΗ....
ΟΜΩΣ ΕΠΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΟΥΣΑ..(ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ!!!!!!!) ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ......ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ...ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ..ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ..ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ...ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ....ΑΥΤΟΝ ΑΠΛΑ ΧΕΣΤΟΝ!!!ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΠΟΥ....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συμφωνω απολυτα με την προλαλησασα! οντως ο χαρακτηρισμος που χρησιμοποιησες θα μπορουσε καλλιστα να ειναι παρεξηγησιμος απο τη μερια του, κι αν δεν υπαρχει και στο γενικοτερο κλιμα καλη διαθεση....ο κουνιαδος σου ισως να ειναι πολυ αυστηρος σχετικα με την ανατροφη των παιδιων του, μα το πιο πιθανο κατα τη γνωμη μου ειναι απλα να μη συμπαθιεστε (αμοιβαιο απ οτι καταλαβα).οπως και να χει, θα πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικη. ακολουθησε τις συμβουλες της LidaR και δε θα βγεις χαμενη...κι αλλη μια μικρη συμβουλη κι απο μενα:προσπαθησε ποτε μα ποτε να μη μιλας ασχημα στον μελλοντα συζυγο σου για την οικογενεια του. μπορω να καταλαβω τον θυμο σου αλλα τετοια περιστατικα θα μπορουσαν πολυ ευκολα να φερουν σε αντιπαραθεση τα δυο αδερφια και εν τελει το φταιξιμο το επωμιζεται η νυφη

Νινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οτι θΑ μπορουσε να προσβληθει ο ιδιος με την λεξη αλητης, δεν το σκεφτηκα αληθεια... Εγω να πραστατευσω το παιδι ηθελα... Δεν προκειται να ξανανοιξω το στομα μου μετα απο αυτο. Ολη νυχτα ξαγρυπνη εμεινα, τι να σας πω...πολυ μου κακοφανηκε. Ειναι αποτομος κ νευρικος. Τον ξερω 5 χρονια, οταν τον γνωρισα ηταν νιοπαντρος, ειναι αρκετα μεγαλυτερος απο εμενα ,αλλα ποτε δεν ειχαμε ιδιαιτερη επικοινωνια, να πεις οτι καναμε μια κουβεντα μεταξυ μας.Ισως λογω διαφορετικης φασης... Απλα με τα παιδακια του συνδεθηκα, αφου το ενα το βαφτισε κιολας ο αρραβωνιαστικος μου. Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας κοριτσια. Ισως το απο μακρια κ αγαπημενοι να ειναι καλυτερο για ολους...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πιστευω πως ο κουνιαδος σου φερθηκε αυθορμητα οπως κι εσυ.θα μπορουσε να φερθει ανωτερα δλδ να σε πιασει καποια στιγμη μονοι σας οταν θα ησασταν και να σου πει "ξερεις θα ηθελα να προσεχεις τις εκφρασεις σου μπροστα στα παιδια και ειδικα με το θεμα του τσιγαρου δε θελω να ασχολεισαι" γιατι κι εγω θεωρω πως προσβληθηκε...το παιδι του εμμεσως πλην σαφως ελαβε το μηνυμα οτι ο πατερας του ειναι αλητης!ασχετα αν δεν ειχες αυτη την προθεση...μπορεις να τον πιασεις εσυ και να του πεις παλι μονοι σας να ειστε ενα συγγνωμη κι οτι δεν ειχες αυτη την προθεση και να μη ξεκινησεις τον γαμο σου με ενα προβλημα να σε βασανιζει...αλιμονο τωρα αν πιανομαστε απο μια κουβεντα που ειπε ο αλλος!!!και στην τελικη φερθηκε με ειλικρινεια,ισως επειδη σε θεωρησε μελος της οικογενειας να εκφραστηκε μπροστα σε ολους.παντως ειναι προς τιμην του που δε στο κρατησε μανιατικο αλλα στο ειπε!θα μπορουσε να μη στο πει και με τον τροπο του να επιβαλει και στα παιδια να μη σας αγαπανε...εγω πιστευω πως θελει να εχετε σχεσεις και ηθελε να λυσει ενα θεμα που τον ενοχλει!και ενταξει ποτε μην περιμενεις απο εναν αντρα να εχει το τακτ που εχει μια γυναικα!!!και οσο για το κοριτσακι που του ειπε να μην ερχεται μπορει να μη θελει να σε φερνουν σε δυσκολη θεση τα παιδια του!κι εγω το κανω οταν καποιος δεν εχει παιδια δε τα αφηνω τα δικα μου να τον ζαλιζουν γιατι μετα παιρνουν και θαρρος και αρχιζουν τα παρε μου αυτο και παρε μου εκεινο και ο αλλος νιωθει αμηχανα!!!!σκεψου τα και λιγο θετικα! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
και προς θεου μη ζαλιζεις τον αντρα σου,αδερφος του ειναι και τον αγαπα,θα στεναχωρεθει αν δε τα πηγαινετα καλα!

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:εγω πιστευω πως ο κουνιαδος σου φερθηκε αυθορμητα οπως κι εσυ.θα μπορουσε να φερθει ανωτερα δλδ να σε πιασει καποια στιγμη μονοι σας οταν θα ησασταν και να σου πει "ξερεις θα ηθελα να προσεχεις τις εκφρασεις σου μπροστα στα παιδια και ειδικα με το θεμα του τσιγαρου δε θελω να ασχολεισαι" γιατι κι εγω θεωρω πως προσβληθηκε...το παιδι του εμμεσως πλην σαφως ελαβε το μηνυμα οτι ο πατερας του ειναι αλητης!ασχετα αν δεν ειχες αυτη την προθεση...μπορεις να τον πιασεις εσυ και να του πεις παλι μονοι σας να ειστε ενα συγγνωμη κι οτι δεν ειχες αυτη την προθεση και να μη ξεκινησεις τον γαμο σου με ενα προβλημα να σε βασανιζει...αλιμονο τωρα αν πιανομαστε απο μια κουβεντα που ειπε ο αλλος!!!και στην τελικη φερθηκε με ειλικρινεια,ισως επειδη σε θεωρησε μελος της οικογενειας να εκφραστηκε μπροστα σε ολους.παντως ειναι προς τιμην του που δε στο κρατησε μανιατικο αλλα στο ειπε!θα μπορουσε να μη στο πει και με τον τροπο του να επιβαλει και στα παιδια να μη σας αγαπανε...εγω πιστευω πως θελει να εχετε σχεσεις και ηθελε να λυσει ενα θεμα που τον ενοχλει!και ενταξει ποτε μην περιμενεις απο εναν αντρα να εχει το τακτ που εχει μια γυναικα!!!και οσο για το κοριτσακι που του ειπε να μην ερχεται μπορει να μη θελει να σε φερνουν σε δυσκολη θεση τα παιδια του!κι εγω το κανω οταν καποιος δεν εχει παιδια δε τα αφηνω τα δικα μου να τον ζαλιζουν γιατι μετα παιρνουν και θαρρος και αρχιζουν τα παρε μου αυτο και παρε μου εκεινο και ο αλλος νιωθει αμηχανα!!!!σκεψου τα και λιγο θετικα! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
και προς θεου μη ζαλιζεις τον αντρα σου,αδερφος του ειναι και τον αγαπα,θα στεναχωρεθει αν δε τα πηγαινετα καλα!

Συμφωνώ απόλυτα. Ακούστηκε πολύ βαριά η λέξη αλήτης και σίγουρα το πήρε προσωπικά. Κράτα τις τυπικές σχέσεις μαζί του για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες. Σίγουρα δεν το έκανες εσκεμμένα, αλλά δεν ακούστηκε όμορφα. Μπορεί για τον πατέρα του παιδιού μιας και είναι καπνιστής, και όλοι οι καπνιστές ένα κόμπλεξ το έχουν, να είναι όμορφη η κίνηση ότι το παιδί μιμείται τον μπαμπά του και "καπνίζει". Οι μπαμπάδες έχουν ιδιαίτερη σχέση με τα αγόρια κι είναι οι ήρωές τους. Εσύ τον είπες εμμέσως πλην σαφώς αλήτη, και δεν είναι σωστό να λες αλήτη τον μπαμπά του παιδιού. Σε αυτό είχε δίκιο και ίσως ήταν απότομος και υπερβολικός αλλά μάλλον του βγήκε αυθόρμητα. Ή ίσως απλά έψαχνε την αφορμή για να στα χώσει. Αυτό μόνο εκείνος το γνωρίζει.
Εσύ επειδή έχεις καλή σχέση με τα παιδάκια να μην αλλάξεις τίποτα στην συμπεριφορά σου απέναντί τους. Απλά να είσαι λίγο φειδωλή στις εκφράσεις σου από'δω και πέρα. Μην ξεκόψεις τα παιδάκια εξαιτίας του μπαμπά τους και προς Θεού, μην πεις κακιά κουβέντα στον αρραβωνιαστικό σου για τον αδερφό του. Άσε να έχει εκείνος την άποψή του μόνος του, μην βάλεις ποτέ λόγια θα βγεις χαμένη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις