Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
170 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 170 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
k na sunexisw metapidwntas apo tin parentheti se allo thema epeidi tethike thema ratsismou, k paragellias.eiste uper h kata twn trapezwn spermatos.pws sas fainetai h idea mia gunaika na apofasisei na ginei mama xwris na thelei kapoio sugekrimeno antra dipla tis apla na thelei ena mwro.upopsin stis trapezes spermatos , uparxoun leptomeriaka plirofories gia ton anwnumo DOTH OPWS, EKSWTERIKA XARAKTIRISTIKA, MORFWSH KATAGWGH, DIATROFH KLP, POU EINAI KRITIRIA EPILOGHS.
(MHN ME MISHSETE GIA TA THEMATA POU VAZW, EINAI PERIERGA, KAYSTIKA ISWS, ALLA KSEFEYGOUN APO TA TETRIMENA K TO THEWRW KALH EYKAIRIA NA MPOROUME NA SUZITAME K NA AKOUME GNWMES PANW SE AYTA POU PRAGMATIKA UFISTANTAI SHMERA)

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
den se misoume re sy...
apla me vazeis se skepseis kai me kaneis na psaxnw...xm......xm...xm....
kat arxas den eimai ratsistria..katholou omws...

kata deyterwn tyxainei na xerw mia gynaika pou exei ena panemorfo agoraki pou ekane sta 40 tis apo enan doti psilo, me galazia matia, rwsso, mh kapnisti pou asxoleitai me ton athlitismo erasitexnika...
(ayto einai to viografiko tou)

kai kata triton..eimai yper AYSTIRA KAI MONO otan ginetai gia iatrikous logous...px...den mporei o syzigos na kanei paidia k apofasizoun na teknopoiisoun me sperma kapoiou allou..viwnoun mazi 9 mines prosmonis ktl ktl ktl
KAI OXI OOOOXXXXXXIIIIIII epeidi kapoia gynaika single thymithike sta 60 tis oti tha goustare 1 pitsiriki na vlepei dvd sto saloni ....

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
OXI MONO GIA GUNAIKES STA 60...PES PX OTI EINAI KAPOIA POU PATHAINEI MIA MEGALH APOGOHTEYSH APO KAPOION K DEN THELEI NA THN PLHSIAZEI ANTRA S POTE,TO EXEI SIXATHEI ALLA PAIDIA THELEI NA KANEI K EINAI STA 30 THS.......GIATI OXI????K SAYTO EIMAI UPER.

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
re sy kloklo.....
i me douleveis ....i me douleveis...ena apo ta dyo...
ama kanoume paidi etsi meta apo kathe apogoiteysi tha gemisei o kosmos pampers...
ase me min faw ki alli pizza twra....

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στο υψος σου πεπη να μην φας αλλη πιτσα, αυτη ειναι μια κορμαρα τωρα και μας φουντωνει βραδυατικα για να φαμε οτι βρουμε χαχαχαχαα, δεν ξαναμιλω σας αφηνω

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peppy-mama έγραψε:re sy kloklo.....
i me douleveis ....i me douleveis...ena apo ta dyo...
ama kanoume paidi etsi meta apo kathe apogoiteysi tha gemisei o kosmos pampers...
ase me min faw ki alli pizza twra....
KALE TI LES?DEN EIPA APOGOHTEUSH K PAIDI.ALLA UPARXOUN ANTHRWPOI POU DEN THELOUN NA EXOUN KSANA EPAFES ME ALLO ANTHRWPO MISOS PWS NA TO PW.APEXTHEIA GIA TO ALLO FULO.

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kloklo έγραψε:
peppy-mama έγραψε:re sy kloklo.....
i me douleveis ....i me douleveis...ena apo ta dyo...
ama kanoume paidi etsi meta apo kathe apogoiteysi tha gemisei o kosmos pampers...
ase me min faw ki alli pizza twra....
KALE TI LES?DEN EIPA APOGOHTEUSH K PAIDI.ALLA UPARXOUN ANTHRWPOI POU DEN THELOUN NA EXOUN KSANA EPAFES ME ALLO ANTHRWPO MISOS PWS NA TO PW.APEXTHEIA GIA TO ALLO FULO.
Μία γυναίκα έχει δικαίωμα να έχει απέχθεια για έναν άντρα (ή και για όλους)... το παιδί όμως το ρώτησε κανείς αν θέλει να επωμιστεί την απέχθεια αυτή και να μεγαλώσει χωρίς πατέρα από επιλογή της μαμάς του; Πρέπει να καταλάβουμε κάποια στιγμή ότι τα παιδιά δεν μας ανήκουν και δεν έχουμε δικαίωμα να αποφασίζουμε εμείς για το μέλλον τους σύμφωνα με τα δικά μας κριτήρια.

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
a sovara???nai mporei mia xara na megalwsei ena paidi xwris patera.k den uparxei kanena provlima apolutws,otan den einai efikto na uparxei pateras h otan o pateras den einai katallhlos h ikanos.eimai uper tis oloklirwmenhs oikogeneias me mama k mpampa k arxes klp alla k stin alli periptwsh den uparxei kanena apolutws provlhma.uparxoun mpanoules edw mesa pou megalwnoun mones ta paidia tous k einai mia xara.

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ta paidia stin simerini epoxh einai mia xara k megalwnoun mia xara k se monogoneikes oikogeneies

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
funny u mentioned that.oeriergo pou anaferate pws ta paidia den mas anikoun........sunepws mporoume na prosferoume san parenthetes miteres k se allous.den einai idioktisia mas etsi den eipate?loipon oriste.erxeste sta logia mou!!!!open your minds.....Razz

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν είναι τόσο απλή υπόθεση η τράπεζα σπέρματος...
Εάν ένα ζευγάρι δεν μπορεί να κάνει παιδί είναι μια λύση και αυτή...τι και εάν το παιδί δεν σου μοιάζει? και τι έγινε? παιδάκι δεν είναι και αυτό?
Εγώ που έχω κάνει δύο παιδιά κανονικά χωρίς τεχνική γονιμοποιήση ή κάτι άλλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά την υιοθέτηση ενός τρίτου παιδιού...
Δεν σημαίνει το να είσαι γονιός ότι πρέπει να το έχεις γεννήσει εσύ, αλλά να το μεγαλώσει δίνοντας του όλη σου την αγάπη και τη φροντίδα που χρειάζεται...
Το μόνο κακό είναι ότι εδώ στην Ελλάδα το να προβείς στη διαδικασία υιοθεσίας μπορεί να περάσουν και 6 χρόνια και να μην έχεις βγάλει άκρη ακόμα...

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
gogo έγραψε:Δεν είναι τόσο απλή υπόθεση η τράπεζα σπέρματος...
Εάν ένα ζευγάρι δεν μπορεί να κάνει παιδί είναι μια λύση και αυτή...τι και εάν το παιδί δεν σου μοιάζει? και τι έγινε? παιδάκι δεν είναι και αυτό?
Εγώ που έχω κάνει δύο παιδιά κανονικά χωρίς τεχνική γονιμοποιήση ή κάτι άλλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά την υιοθέτηση ενός τρίτου παιδιού...
Δεν σημαίνει το να είσαι γονιός ότι πρέπει να το έχεις γεννήσει εσύ, αλλά να το μεγαλώσει δίνοντας του όλη σου την αγάπη και τη φροντίδα που χρειάζεται...
Το μόνο κακό είναι ότι εδώ στην Ελλάδα το να προβείς στη διαδικασία υιοθεσίας μπορεί να περάσουν και 6 χρόνια και να μην έχεις βγάλει άκρη ακόμα...

ayto ksanapes to.k egw exw duo paidakia k kapoia stigmh sto mellon thelw k allo an mou dwsei o theos , alla panta ithela na uiothetisw ena paidaki,ena paidaki apo afriki.alla einai toso duskola ta pragmata edw pou den prokeitai na sumvei.....

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αξίζει κανείς να δει την εκπομπή του Θεοδωράκη για το Ίδρυμα Μητέρα που έκανε πέρισυ για να καταλάβει πόσο δύσκολο είναι να υιοθετήσεις...
Νομίζω ότι το έχει στο site του

www.protagon.gr

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
to eidame to eidame k malista 2 fores ...ekei itan pou exasa k ooooles tis eplides na uiothetisw mia mera

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το αν ένα παιδί θα αντιμετωπίσει προβλήματα στο μέλλον επειδή προήλθε είτε απο το σπέρμα δότη, είτε απο παρένθετη μητέρα, είτε υιοθετήθηκε από κάποιο ίδρυμα- είναι θέμα αυτών που το μεγαλώνουν και αυτών που αποτελούν το περιβάλλον του γενικότερα-
θέλω να πω ότι με την αγάπη και την ξεκάθαρη αλήθεια απο μικρή ηλικία πιο καλά θα προστατέψεις το μικρό σου απο τις κακίες και τα κοτσομπολιά του κόσμου- που ψαχνουν ευκαιρία να βρουν για να σχολιάσουν..
εμείς ανακυκλώνουμε το κακό και τις προκαταλήψεις με τα ταμπού και τις φοβίες μας...στο σπίτι, στο καφέ, στο σχολείο, στην παιδική χαρά, στο τηλέφωνο...σε ένα φόρουμ..

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koukida έγραψε:Το αν ένα παιδί θα αντιμετωπίσει προβλήματα στο μέλλον επειδή προήλθε είτε απο το σπέρμα δότη, είτε απο παρένθετη μητέρα, είτε υιοθετήθηκε από κάποιο ίδρυμα- είναι θέμα αυτών που το μεγαλώνουν και αυτών που αποτελούν το περιβάλλον του γενικότερα-
θέλω να πω ότι με την αγάπη και την ξεκάθαρη αλήθεια απο μικρή ηλικία πιο καλά θα προστατέψεις το μικρό σου απο τις κακίες και τα κοτσομπολιά του κόσμου- που ψαχνουν ευκαιρία να βρουν για να σχολιάσουν..
εμείς ανακυκλώνουμε το κακό και τις προκαταλήψεις με τα ταμπού και τις φοβίες μας...στο σπίτι, στο καφέ, στο σχολείο, στην παιδική χαρά, στο τηλέφωνο...σε ένα φόρουμ..

PES TA! OTAN EIMASTE EK TOU ASFALOUS MPOROUME POLY EYKOLA NA KRINOUME TOUS ALLOUS KAI TIS EPILOGES TOUS. EXW GENNHSEI ENA PAIDI ME FYSIOLOGIKH SYLLHPSH, TO MEGALWNW ME TO MPAMPA TOU, DOKSA TW 8EW, KAI KAPOIA STIGMH STO MELLON 8A H8ELA ENA AKOMA TOULAXISTON. DE MPORW OMWS NA MH SKEFTOMAI EKEINES TIS GYNAIKES POU 8ELOUN PERISSOTERO APO KA8E TI STON KOSMO NA KRATHSOUN STHN AGGALIA TOUS ENA MWRAKI KAI 8A EKANAN TA PANTA GIA AYTO, AKOMA KI AN OI EPILOGES TOUS ANTIVAINOUN TON "KWDIKA DEONTOLOGIAS" THS KOINWNIAS MAS. SIGOURA TA PAIDIA DE MAS ANHKOUN, POIOS EIPE OMWS OTI OPOIOS LAXTARA NA APOKTHSEI ENA EKSW APO TOUS KANONES 8ELEI NTE KAI KALA NA GEMISEI TA KENA TOU KAI NA IKANOPOIHSEI TH MATAIODOKSIA TOU? AGAPH 8ELEI NA DWSEI, GIATI ENA PAIDI EINAI PROION AGAPHS, OPOIOS KI AN EINAI O TROPOS POU HR8E STH ZWH. AYTO POU KSERW EGW EINAI PWS H GENNHSH ENOS PAIDIOU EINAI O,TI PIO YPEROXO MPOREI NA SYMVEI S' AYTO TON K*LOKOSMO, KAI 8A PREPE NA EN8ARRYNETAI KAI OXI NA APODOKIMAZETAI. KAI NAI, AN HMOUN STA 40 XWRIS SYZYGO H OTIDHPOTE ALLO 8A EKANA ENA MWRO APO TRAPEZA SPERMATOS...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL'S MOM έγραψε:
koukida έγραψε:Το αν ένα παιδί θα αντιμετωπίσει προβλήματα στο μέλλον επειδή προήλθε είτε απο το σπέρμα δότη, είτε απο παρένθετη μητέρα, είτε υιοθετήθηκε από κάποιο ίδρυμα- είναι θέμα αυτών που το μεγαλώνουν και αυτών που αποτελούν το περιβάλλον του γενικότερα-
θέλω να πω ότι με την αγάπη και την ξεκάθαρη αλήθεια απο μικρή ηλικία πιο καλά θα προστατέψεις το μικρό σου απο τις κακίες και τα κοτσομπολιά του κόσμου- που ψαχνουν ευκαιρία να βρουν για να σχολιάσουν..
εμείς ανακυκλώνουμε το κακό και τις προκαταλήψεις με τα ταμπού και τις φοβίες μας...στο σπίτι, στο καφέ, στο σχολείο, στην παιδική χαρά, στο τηλέφωνο...σε ένα φόρουμ..

PES TA! OTAN EIMASTE EK TOU ASFALOUS MPOROUME POLY EYKOLA NA KRINOUME TOUS ALLOUS KAI TIS EPILOGES TOUS. EXW GENNHSEI ENA PAIDI ME FYSIOLOGIKH SYLLHPSH, TO MEGALWNW ME TO MPAMPA TOU, DOKSA TW 8EW, KAI KAPOIA STIGMH STO MELLON 8A H8ELA ENA AKOMA TOULAXISTON. DE MPORW OMWS NA MH SKEFTOMAI EKEINES TIS GYNAIKES POU 8ELOUN PERISSOTERO APO KA8E TI STON KOSMO NA KRATHSOUN STHN AGGALIA TOUS ENA MWRAKI KAI 8A EKANAN TA PANTA GIA AYTO, AKOMA KI AN OI EPILOGES TOUS ANTIVAINOUN TON "KWDIKA DEONTOLOGIAS" THS KOINWNIAS MAS. SIGOURA TA PAIDIA DE MAS ANHKOUN, POIOS EIPE OMWS OTI OPOIOS LAXTARA NA APOKTHSEI ENA EKSW APO TOUS KANONES 8ELEI NTE KAI KALA NA GEMISEI TA KENA TOU KAI NA IKANOPOIHSEI TH MATAIODOKSIA TOU? AGAPH 8ELEI NA DWSEI, GIATI ENA PAIDI EINAI PROION AGAPHS, OPOIOS KI AN EINAI O TROPOS POU HR8E STH ZWH. AYTO POU KSERW EGW EINAI PWS H GENNHSH ENOS PAIDIOU EINAI O,TI PIO YPEROXO MPOREI NA SYMVEI S' AYTO TON K*LOKOSMO, KAI 8A PREPE NA EN8ARRYNETAI KAI OXI NA APODOKIMAZETAI. KAI NAI, AN HMOUN STA 40 XWRIS SYZYGO H OTIDHPOTE ALLO 8A EKANA ENA MWRO APO TRAPEZA SPERMATOS...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.Το είχα σκεφτεί πιο παλιά και έλεγα αν δεν έχω κατασταλάξει σε γάμο μέχρι τα 36 μου θα έκανα παιδί μόνη μου.Για υιοθεσία σκεφτόμουνα πιο πολύ αλλά ξέρω οτι δεν παίζει τέτοια περίπτωση εκτός και αν είσαι η Μadonna.Αν είχα άντρα όμως και δεν μπορούσα να κάνω θα κυνηγούσα την υιοθεσία.Ευτύχώς η ζωή μου τα έφερε καλά και δεν χρειάζεται να μπω στη διαδικασία.

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nikoleta έγραψε:
kloklo έγραψε:
peppy-mama έγραψε:re sy kloklo.....
i me douleveis ....i me douleveis...ena apo ta dyo...
ama kanoume paidi etsi meta apo kathe apogoiteysi tha gemisei o kosmos pampers...
ase me min faw ki alli pizza twra....
KALE TI LES?DEN EIPA APOGOHTEUSH K PAIDI.ALLA UPARXOUN ANTHRWPOI POU DEN THELOUN NA EXOUN KSANA EPAFES ME ALLO ANTHRWPO MISOS PWS NA TO PW.APEXTHEIA GIA TO ALLO FULO.
Μία γυναίκα έχει δικαίωμα να έχει απέχθεια για έναν άντρα (ή και για όλους)... το παιδί όμως το ρώτησε κανείς αν θέλει να επωμιστεί την απέχθεια αυτή και να μεγαλώσει χωρίς πατέρα από επιλογή της μαμάς του; Πρέπει να καταλάβουμε κάποια στιγμή ότι τα παιδιά δεν μας ανήκουν και δεν έχουμε δικαίωμα να αποφασίζουμε εμείς για το μέλλον τους σύμφωνα με τα δικά μας κριτήρια.

εχει ρωτησει ποτε κανεις το παιδι του αν θελει να φορτωθει τα δικα του κομπλεξ, τις ανασφαλειες, τις προκαταληψεις, τα ταμπου η και τη φατσα του σε τελικη αναλυση? μπορει καποιος να επιλεξει σε ποια οικογενεια θα γεννηθει, αν θα ειναι πλουσιος η φτωχος, ομορφος, ασχημος, γερος, υγιης, μαυρος, ασπρος, κιτρινος... και δε συμμαζευεται? ας σοβαρευτουμε, δε χωρανε μαγκιες σε αυτα τα πραγματα.

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kloklo έγραψε:funny u mentioned that.oeriergo pou anaferate pws ta paidia den mas anikoun........sunepws mporoume na prosferoume san parenthetes miteres k se allous.den einai idioktisia mas etsi den eipate?loipon oriste.erxeste sta logia mou!!!!open your minds.....Razz
kloklo μου δεν είναι σωστό να βάζεις λόγια που δεν είπα ή δε εννόησα ποτέ. Το ότι τα παιδιά δεν μας ανήκουν ναι το λέω... το αν θα επέλεγα να γίνω παρένθετη μητέρα είναι άλλο θέμα. Μπορεί να συμφωνώ ή να διαφωνώ μαζί σου σε αυτό το θέμα αλλά εφόσον δεν εξέφρασα άποψη δε θα ήθελα να το κάνει άλλος για μένα.

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ??? ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ.
ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΔΟΤΗ, ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΟΤΗ!!!
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ) ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΖΩΗ) ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΣΜΕΝΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ! ΕΚΕΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?? ΣΤΟΝ ΔΟΤΗ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ Η ΟΧΙ???
ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ???? Very Happy Very Happy Very Happy

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianna έγραψε:ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ??? ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ.
ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΔΟΤΗ, ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΟΤΗ!!!
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ) ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΖΩΗ) ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΣΜΕΝΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ! ΕΚΕΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?? ΣΤΟΝ ΔΟΤΗ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ Η ΟΧΙ???
ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ???? Very Happy Very Happy Very Happy

Βασικά σενάριο σαπουνόπερας είναι. Κλασική συνταγή μαζί με την αμνησία του πρωταγωνιστή! χαχαχαχα
Δεν θα πω την αποψή μου σε αυτό το ποστ γιατί "μυρίζομαι" καυγά πάλι και βαριέμαι.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πέρα από την πλάκα Μαριάννα μου δεν έχεις και άδικο

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωστή η σκέψη Μαριάννα.Μπορεί να ακούγεται σαν σαπουνόπερα αλλά όλα απο τη ζωή είναι βγαλμένα!!! Very Happy Very Happy Very Happy

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάντως ξέρω ζευγάρι που λόγω του ότι το σπέρμα του συζύγου είναι ανύπαρκτο, ακολουθούν τη μέθοδο της σπερματέγχυσης με σπέρμα δότη- το ζευγάρι αυτό παλέυει για ένα μωρό και αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να αποκτήσει παιδί. να τους πούμε ρε κορίτσια όχι?? και τι γίνεται με τις γυναίκες που δεν παράγουν ωάρια? να μην χρησιμοποιήσουν δανεικό ωάριο?
γιατί όχι, δεν το καταλαβαίνω.
δεν νομίζω ότι ένα άτομο- ή ενα ζευγάρι τις εποχές που διανύουμε, να είχε την διάθεση να ξοδέψει μια περιουσία γιατι το βλέπει σαν ένα 'καπρίτσιο' .
ίσα ισα - πρέπει να το θες πολύ για να καταφεύγεις σε τέτοιες μεθόδους. αλλιώς πολύ απλά θα έλεγες
'δε...γ@##$ς...'και δεν κάνω παιδι so what.. trapezes spermatos, loipon, einai paidia kata paraggelia???? 606100

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις καναμε το πρωτο μας παιδακι φυσιολογικα.Επειδη ομως προεκυψε ενα πολυ σοβαρο προβλημα υγειας του αντρα μου το οποιο και θα του δημιουργουσε υπογονιμοτητα πριν ξεκινησει την θεραπεια του πηγαμε σπερμα σε τραπεζα σπερματος σε περιπτωση που θελησουμε και δευτερο παιδακι.Η καθε περιπτωση λοιπον ειναι διαφορετικη.Σημασια εχει οι ανθρωποι να κανουν παιδια που θελουν πολυ και να τα αγαπανε τι σημασια εχει αν το σπερμα ειναι αλλου ή του ιδιου του πατερα;και αν αυτοι οι ανθρωποι ηθελαν τοσο πολυ ενα παιδι ειναι τοσο κακο να παιρνεις σπερμα απο καποιον αλλον;θεωρω πως οχι σε καμια περιπτωση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις