Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο.
Θα ήθελα τις γνώσεις σας πάνω σε ένα θέμα....
Πότε μπορείς να βαφτίσεις το μικρό σου;
Ο λόγος που το ψάχνουμε είναι διότι αν και νωρίς (είμαι ακόμη στην 4η βδομάδα) ψάχνουμε το πότε θα βαφτιστεί το μικράκι μας.
Θέλουμε να μην μείνει πολύ καιρό αβάπτιστο για ψυχολογικούς δικούς μας λόγους.
Χάσαμε ένα νινάκι και είμαστε πλέον πολύ προληπτικοί.
Ήθελα να ξέρω όμως πιο είναι το νωρίτερο που μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο. Ποια τα υπέρ και ποια τα κατά;
Μην με παρεξηγείτε που ψάχνω απο τώρα...είμαι λίγο ψείρας σε κάτι τέτοια!!!!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,να χαμογελάτε!
Βάφτιση ---> Τις γνώσεις σας παρακαλώ!! 417472

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kita den kserw poia einai h katalili stigmi gia na baftiseis ena paidaki alla exw akousei kai exw dei polous gonois na baftizoun ta paidakia tous 5-6 minwn egw ton gio mou ton baftisame otan htan 8 minwn..
elpizw na se boh8isa kapos Very Happy kai sou euxomai mia teliomenei egkumosini filakia

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστώ πολύ μικρομανούλα!!
Μωρέ εμείς λέγαμε για ακόμη πιο μικρούλι...πχ 2μιση μηνών....!
Τραγικό???

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pap@ki έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ μικρομανούλα!!
Μωρέ εμείς λέγαμε για ακόμη πιο μικρούλι...πχ 2μιση μηνών....!
Τραγικό???

oxi den to briskw tragiko poles miteres exoun baftisei ta paidakia tous molis sarantisoun alla kalo 8a itan na perimeneis na parei ligo ta panw tou to mwraki sou kai meta...
giati ksereis pws ta boutane ta mwrakia mesa stin kolipmi8ra

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ευχομαι να εχεις μια ηρεμη εγγυμοσυνη και μια ομορφη γεννα!
βαπτιση απο 2μιση μηνων? θα ειναι ακομη στην αποστειρωση βρε...σκεψου και μονο το οτι θα ειναι μεσα σε τοσο κοσμο... ισως καλο θα ηταν να περιμενετε ως τον 5 μηνα, να εχει μεγαλωσει και το μωρο σου λιγο γιατι για τα καημενουλια ολη αυτη η διαδικασια ειναι και λιγο ταλαιπωρια.
με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fonitsa έγραψε:ευχομαι να εχεις μια ηρεμη εγγυμοσυνη και μια ομορφη γεννα!
βαπτιση απο 2μιση μηνων? θα ειναι ακομη στην αποστειρωση βρε...σκεψου και μονο το οτι θα ειναι μεσα σε τοσο κοσμο... ισως καλο θα ηταν να περιμενετε ως τον 5 μηνα, να εχει μεγαλωσει και το μωρο σου λιγο γιατι για τα καημενουλια ολη αυτη η διαδικασια ειναι και λιγο ταλαιπωρια.
με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

συμφωνώ.Είναι πολύ μωρό για να το βάλεις σε αυτήν την διαδικασία.Δεν υπάρχει όριο ηλικίας στη βάπτιση αλλά καλά θα είναι να έχει ξεπεταχτεί λίγο για το μωρό και μόνο

http://www.leptomeria.gr

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Χμ.... έχεις ένα δίκιο!
Οι βαφτίσεις δε γίνονται συνήθως το καλοκαίρι??

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pap@ki έγραψε:Χμ.... έχεις ένα δίκιο!
Οι βαφτίσεις δε γίνονται συνήθως το καλοκαίρι??

nai aniksi kai kalokairi sini8os

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοπελα μου αν και διαφωνησαμε σε αλλο θεμα,να σου πω κι εγω οτι και οι αλλες μανουλες.
δεν υπαρχει συγκεκριμενη ηλικια για να βαφτισεις το παιδακι σου αλλα καλο θα ειναι να το αφησεις να ξεπεταχτει λιγο..ισως να περασει τον 6 μηνα...οπως ειπε και μια μαμα παραπανω,θα ειναι ακομη στην αποστειρωση το μωρο σου...οχι βεβαια να το βαφτισεις οπως θα κανω εγω στον δικο μου...τον βαφτιζω τον νοεμβριο που θα ειναι 23 !!! μηνων...βεβαια το καθυστερησα για διαφορους λογους(κυριως λογω πενθους)..βεβαια εχουμε κανει ονοματοδοσια αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο μεγαλος τωρα και μαλλον θα μπει μονος του στην κολυμπηθρα Βάφτιση ---> Τις γνώσεις σας παρακαλώ!! 606100 Βάφτιση ---> Τις γνώσεις σας παρακαλώ!! 606100 Βάφτιση ---> Τις γνώσεις σας παρακαλώ!! 606100

σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να κρατησεις στα χερια σου ενα υγιεστατο μωρακι...

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ.
ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΟΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΧΟΥΛΑ ΑΠ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ?
ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΤΕΙ Κ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΓΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ Ο ΠΑΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΤΗΞΕΙ ΜΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ.
ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 1 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΚΟΙΝΩΝΟΥΣΑΜΕ.
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΚΙΟΛΑΣ!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συνήθως γίνονται από Απρίλιο μέχρι Οκτώβριο.Αλλά μην το μετράς αυτό όποτε σε βολεύει το κάνεις,απλά το παιδί να είναι καλύτερα από 5 μηνών και πάνω

http://www.leptomeria.gr

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε καταλαβαίνω που θες να το βαφτίσεις νωρίς. Κι εμείς λέμε να βαφτίσουμε τη μπουμπού μας το φθινόπωρο όταν θα είναι 5,5 μηνών γιατί δε θέλω να μείνει ένα χρόνο έτσι μέχρι να καλοκαιριάσει. Να γεννηθεί με το καλό το μωράκι σου και αν είναι και παχουλούλι και πάρει γρήγορα κιλάκια μια χαρά θα είναι στη βάφτιση κι ας γίνει νωρίς.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα συμφωνησω με την γιαννα. μολις σαραντησετε μπορεις να το βαφτισεις. απο οτι καταλαβα εχεις συνειδητοποιησει οτι η βαφτιση ειναι το μεγαλυτερο μυστηριο της θρησκειας μας και οχι κοσμικο γεγονος. καποτε τα μωρα τα βαφτιζανε με την ευχη του σαραντισμου. και μην φοβασαι οτι ο παπας θα το πνιξει,μιλα του.
με καθε φιλικη διαθεση
καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

????????


Επισκέπτης
oποτε θες βαφτιζεις

εγω τα βαφτισα 3,5 μηνων και τα δυο μου

αλλοι απο 40 ημερων εχω παει σε πολλες βαφτισεις

αλλοι χρονιζουν και μετα (πιο συνηθες)

εμενα το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι στις φωτο ηταν σα σαλμαδακια τα δικα μου

κατα τα αλλα οτι σε φωτισει ο θεος και το τελευταιο ειναι η αποστειρωση νομιζω

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε παιδιά πως είναι τελευταίο η αποστείρωση? το πρώτο είναι. Σκέψου οτι μετά την βάπτιση επι 3 συναπτες Κυριακές πρέπει να κοινωνήσει το μωρό με το ίδιο κουτάλι των υπολοίπων.Εντάξει,μπορεί και να μην πάθει τίποτα αλλά αν πάθει?? Παίρνεις εσύ την ευθύνη?
Καλή η θρησκεία αλλά δεν θα πάθεις κάτι να περιμένεις τουλάχιστον μεχρι τον 3ο μήνα.
Και μετά είναι και αλλα.πχ θα ξέρεις σίγουρα οτι δεν θα νυστάζει,δεν θα πεινάει ή οτι δεν θα σου κάνει εμετό απο το στρες της διαδικασίας? Περίμενε πρώτα να γεννηθεί το μωρό, να γνωριστείτε καλά-καλά και μετά θα δείς. Μπορεί να θηλάζεις ακόμα και να ζητάει στήθος ανα 1-1,5 ώρα. Τί θα κάνεις?

????????


Επισκέπτης
η βαφτιση κραταει μιση ωρα, ανετα εχεις το παιδι και ταισμενο και αλλαγμενο και οτι χρειαζεται

οσο για τη Θεια Κοινωνια, το κουταλακι ποτε δεν μολυνε κανεναν τοοοοοοσα χρονια

για μενα, επειδη ειναι Αγιο το μυστηριο

για τους επιστημονες, γιατι το κρασι που το βαζουν μεσα το απολυμαινει και τα μωρα κοινωνανε πρωτα

επειδη η συζητηση θ απαρεκτραπει και το βλεπω, εγω δε θα συμμετεχω αλλο

καλοφωτιστο να ειναι οποτε κι αν βαφτιστει και βασικα με το καλο η γεννα πρωτα

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:η βαφτιση κραταει μιση ωρα, ανετα εχεις το παιδι και ταισμενο και αλλαγμενο και οτι χρειαζεται

οσο για τη Θεια Κοινωνια, το κουταλακι ποτε δεν μολυνε κανεναν τοοοοοοσα χρονια

για μενα, επειδη ειναι Αγιο το μυστηριο

για τους επιστημονες, γιατι το κρασι που το βαζουν μεσα το απολυμαινει και τα μωρα κοινωνανε πρωτα

επειδη η συζητηση θ απαρεκτραπει και το βλεπω, εγω δε θα συμμετεχω αλλο

καλοφωτιστο να ειναι οποτε κι αν βαφτιστει και βασικα με το καλο η γεννα πρωτα

8a simfonisw mazi sou..

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοπελα μου με ολο το θαρρος ειναι πολυ νωρις ακομα να σκεφτεσαι τη βαπτιση... 4 εβδομαδων εισαι.. Να ευχεσαι να πανε ολα καλα πρωτα και με το καλο να γεννηθει και μετα το βαπτιζεις. Αν γεννησεις λοιπον απριλη- μαιο λογικα θα πρεπει να το βαπτισεις τελη σεπτεμβρη μεχρι μεσα οκτωβρη που θα ειναι ακομα γλυκος ο καιρος. Νωριτερα το θεωρω υπερβολη!

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοπελα μου εσυ λογικα μολις θα εμαθες οτι εισαι εγκυος! Συγχαρηρια καταρχας! Γιατι ομως σκεφτεστε τη βαπτιση; Εγω μπαινω στον 9ο κ μολις μου κανουν λογο τους τον κοβω. Ας γεννησω με το καλο..
Συγγνωμη αν γινω αδιακριτη αλλα το πρωτο σου νινακι γεννηθηκε και δεν προλαβες να το βαπτισεις;; Δεν καταλαβα με συγχωρεις.
Σου ευχομαι ολα καλα να πανε!

ina..

ina..
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω θα πω μονο οτι-αναλογος το καθε παιδι..εγω που γενισα λιποβαρες παιδακι στα 3 μηνον ειχε βαρος νεογενιτου και η παιδιατρος μας ειχε πει να καθιστερισουμε οχι λιγο,αλλα πιο πολυ. γερω να σου βγει να παρακαλας(το ευχομαι ολοψυχα) και η βαφτιση θα την κανεις οποτε θελεις..πανω απ'ολα γερο να βγει!

τωρα να πω λιγο και για το κουταλακι που το ξερω 100000% ..λιπον μιας και ξερω απο μεταλα θα σας πω οτι το κουταλακι της κοινονιας ειναι απο χρυσο που σαν μεταλο αποθει καθε μικροβιο..που σιμενει οτι ακομη και μια γιαγιακα να παει πριν το παιδακι σας-δεν υπαρχει ο παραμικρος κυνδινος. και κατι πιο σιμαντικο ειναι δινατον να λεγομαςτε χριστιανη και να μην πιστευουμε στην αγιοτιτα της κοινονιας...μορε και απο βρομικα χερια θα το επινα! εξαλου ο παπας αν πεσει κατω πρεπει να σκιψει και να το σκουπισει με το στομα του. πιστευε και μην ερευνας-ετσι δεν λεει?!

συγνωμη για τα ορθ.λαθη μου.

odysseia

odysseia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pap@ki έγραψε:Κορίτσια καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο.
Θα ήθελα τις γνώσεις σας πάνω σε ένα θέμα....
Πότε μπορείς να βαφτίσεις το μικρό σου;
Ο λόγος που το ψάχνουμε είναι διότι αν και νωρίς (είμαι ακόμη στην 4η βδομάδα) ψάχνουμε το πότε θα βαφτιστεί το μικράκι μας.
Θέλουμε να μην μείνει πολύ καιρό αβάπτιστο για ψυχολογικούς δικούς μας λόγους.
Χάσαμε ένα νινάκι και είμαστε πλέον πολύ προληπτικοί.
Ήθελα να ξέρω όμως πιο είναι το νωρίτερο που μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο. Ποια τα υπέρ και ποια τα κατά;
Μην με παρεξηγείτε που ψάχνω απο τώρα...είμαι λίγο ψείρας σε κάτι τέτοια!!!!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,να χαμογελάτε!
Βάφτιση ---> Τις γνώσεις σας παρακαλώ!! 417472
Ο παπας της ενοριας μου ειχε πει οτι και απο 40 ημερων μπορει να βαφτιστει. Ο ανηψιος μου ειχε βαφτιστει 3 μηνων περιπου και ηταν και οχταμηνιτικο, δεν επαθε κατι αλλα για μικρο μωρακι θελει προσοχη μην ειναι κανενας αγαρμπος ο παπας! 5 μηνων πιστευω πως ειναι μια χαρα, απ΄τους 9 μηνες και μετα ειναι πιο ζωηρα και κλαινε πολυ!
για τη θεια Κοινωνια μη φοβασαι καλα οτι δεν κολλαει κανεις τιποτα, συνηθίζεται τα μωρα να κοινωνουν πρωτα απ΄όλους, εκτος αυτου στο χερι σου ειναι να πας πρωτη πρωτη με το μωρο.

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οταν αναφερθηκα στο θεμα της αποστειρωσης δεν το ειπα για τη Θεια Κοινωνια...το ειπα περισσοτερο για τον κοσμο που θα μπορουσε να χει η βαφτιση και για το μωρακι που θα ταλαιπωρηθει...
σαφως η καθε μανουλα γνωριζει τι ειναι καλυτερο για το μικρο της περισσοτερο απο τον καθενα. ουτε κι οι παπαδες τα πνιγουν στην κολυμπηθρα..ελεος!
γερο να ναι το αγγελουδι σου και να εχεις μια υπεροχη εγγυμοσυνη κι οταν θα ρθει με το καλο μπορεις να ρωτησεις και την παιδιατρο σου και τον παπα που θα ερθει για να του διαβασει ευχουλα στο μαιευτηριο.

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Very Happy Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια βοηθήσατε πολύ!
Θέλουμε να γίνει το νωρίτερο δυνατόν διότι δε θέλουμε να μείνει πολύ καιρό αβάπτιστο! αρκετά έχουμε πάθει!
Ναι δεν έχει πολύ που το έμαθα αλλά θέλουμε να τα κάνουμε όλα μόνοι μας οπότε θέλαμε να ξέρουμε το χρονικό περιθώριο!
Δεν ήξερα πως στο μαιευτήριο διαβάζουν ευχές! καλό αυτό!!!
Άννα επειδή με ρώτησες (και μάλιστα πολύ όμορφα) είχα μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη αλλά το μικράκι μπλέχτηκε στον ομφάλιο και το χάσαμε.
Ίσως ακουστώ προληπτική και διάφορα τέτοια αλλά πολύ γλωσσοφαγιά έπεσε στο μωρό πριν καν γεννηθεί τότε και θέλουμε με οποιονδήποτε τρόπο να προφυλάξουμε το μικράκι που έρχεται!

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχ βρε κοπελα μου τι λες! Θα παθατε μεγαλο σοκ. Τωρα σε καταλαβαινω απολυτα.. Μια χαρα θα πανε ολα τωρα... Και σε λιγους μηνες θα εχεις το νινι σου αγκαλια!

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μωρέ μακάρι...!
Έχουμε θετική ενέργεια και πίστη!
Very Happy
Σε ευχαριστώ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις