Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
40 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 40 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια πάει και το 2ο σποράκι μου... Crying or Very sad Παλλίνδρομη στην 8η εβδομάδα.Ο ένας γιατρός μου έλεγε χθες ασθενής καρδιακή λειτουργία,καθυστερημένη ανάπτυξη και να περιμένουμε 5!μέρες και ο καθηγητής που με παρακολουθει χρόνια στη Θεσ.νίκη μου λεει καμία καρδιακή λειτουργία η ανάπτυξη σταμάτησε πριν από 1 εβδομάδα,λίγο ακόμη δηλ και θα ήταν εξαιρετικά επικίνδυνο για τη ζωή μου!Σήμερα έκανα απόξεση...και το πήραν για εξετάσεις για να βρούμε γιατί συνέβη...Σωματικά σχετικά καλά αλλά ψυχικά...ράκος.Προσπαθώ να μείνω δυνατή για την τρίχρονη κορούλα μου που με ρωτάει συνέχει"μανούλα είσαι καλά;;; "Πόσο κρατάει το αίμα μετά την άπόξεση;πότε ξαναέρχεται περίοδος;ξέρει καμία κοπέλα;τον φλεβάρη στην άλλη αποβολή δεν χρειάστηκε και μου ήρθε στον 1 μήνα περίοδος Sad

pigkoulinaki

pigkoulinaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
amazona έγραψε:Κορίτσια πάει και το 2ο σποράκι μου... Crying or Very sad Παλλίνδρομη στην 8η εβδομάδα.Ο ένας γιατρός μου έλεγε χθες ασθενής καρδιακή λειτουργία,καθυστερημένη ανάπτυξη και να περιμένουμε 5!μέρες και ο καθηγητής που με παρακολουθει χρόνια στη Θεσ.νίκη μου λεει καμία καρδιακή λειτουργία η ανάπτυξη σταμάτησε πριν από 1 εβδομάδα,λίγο ακόμη δηλ και θα ήταν εξαιρετικά επικίνδυνο για τη ζωή μου!Σήμερα έκανα απόξεση...και το πήραν για εξετάσεις για να βρούμε γιατί συνέβη...Σωματικά σχετικά καλά αλλά ψυχικά...ράκος.Προσπαθώ να μείνω δυνατή για την τρίχρονη κορούλα μου που με ρωτάει συνέχει"μανούλα είσαι καλά;;; "Πόσο κρατάει το αίμα μετά την άπόξεση;πότε ξαναέρχεται περίοδος;ξέρει καμία κοπέλα;τον φλεβάρη στην άλλη αποβολή δεν χρειάστηκε και μου ήρθε στον 1 μήνα περίοδος Sad


καλησπερα κοπελα μου....καταρχην να χαιρεσαιτην κορουλα σου και καλοτυχη στη ζωη της!!!!!λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.....ειχα και γω μια παλλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα...τον φεβρουαριο....σε καταλαβαινω απολυτα!!!!κουραγιο και δυναμη!!!ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος...
εμενα μου ειχε κρατησει η περιοδος...περιπου 4 μερες...και μη φανταστεις,πιο πολυ καφετια!και θυμαμαι οτι μου ξαναηρθε μετα απο 34 μερες!οι γιατροι δινουν περιθωριο και 40 μερες!

σου ευχομαι καλη αναρωση!!!!ολα θα πανε καλα!σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια και πολλα φιλια!!!!

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγώ σου εύχομαι κουράγιο!! Είχα κι εγώ 1 παλίνδρομη και 1 διακοπή κύησης λόγω προβλημάτων στο έμβρυο. Στην πρώτη έγινε και μένα στην 8η εβδομάδα (αμάν αυτή η 8η εβδομάδα....!!) και στην δεύτερη κάναμε την αυχενική, βρήκαμε προβλήματα, που δεν θα ζούσε δλδ και δυστυχώς διακόψαμε.. Τι να πω πρέπει να κάνεις κουράγιο και μόλις σου δώσει το οκ ο γιατρός ξαναπροσπαθείς, αφού κάνεις και τις εξετάσεις που πρέπει. Μην τις αμελήσετε. Σας είπε για τυχόν θρομβοφιλία; Είναι πολύ συχνό φαινόμενο, διορθώνεται απλά με ενεσουλες. Μακάρι να'ταν κατι τέτοιο.

Η περίοδος μου ήρθε, την 1η φορά στις 40 μέρες κ την 2η στις 34. Την πρώτη φορά με την απόξεση είχα πολύ αίμα, για 5 μέρες, αλλά πολύ!! Τη 2η φορά κάναμε κανονικά πρόκληση τοκετού κ μετά "καθάρισμα" δλδ αναρρόφηση. Είχα αίμα για περίπου 3-4 μέρες, αλλά όχι πολύ.

Κουράγιο και να κοιτάς μπροστά. Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω..

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι και σε σένα με ένα γερό παιδάκι σύντομα!Να είσαι καλά...

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ πολύ IoliAtore!Παίρνω κουράγιο από παρόμοιες περιπτώσεις...Το στείλαμε για ανοσοιστοχημική εξέταση και καρυότυπο.Για θρομβοφιλία δεν μου είπε τίποτα...στην κόρη μου δεν είχα κανένα πρόβλημα...Θα δείξει..Κουράγιο και καλή τύχη σε όλες τις μανούλες...

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ έχεις δίκιο είχες γράψει παραπάνω ότι έχεις κορούλα (να τη χαίρεσαι). Οπότε μάλλον δεν παίζει θρομβοφιλία. Εγώ τις έκανα ΌΟΟΟΛΕΣ τις εξετάσεις: θρομβοφιλίες, μικροβιακά, καρυότυπο, τα πάντα!! Το μόνο που βγήκε είναι ένα προβληματάκι που έχει ο σύζυγος στον δικό του καρυότυπο. Μπορεί να φταίει, μπορεί και όχι. Όπως και ναχει δεν το βάζω κάτω και θα προσπαθήσουμε με όποιον τρόπο μπορούμε. Απλώς σου λέω κάνε ό,τι μπορείς και ό,τι σου πουν από εξετάσεις μην τυχόν αμελήσεις τπτ διότι ξέρω περιπτώσεις που ήταν κάτι απλό (όπως π.χ. η θρομβοφιλία) και έπρεπε να έχουν και 3 ή 4 παλίνδρομες μέχρι να το ψάξουν και να το βρουν. Είναι κρίμα!!

Καλή μας τύχη όλες. Εύχομαι σύντομα με ένα υγιές μωράκι!! Εμείς τέλη Σεπτεμβρίου ξαναξεκινάμε προσπάθειες. Smile

fairiesgarden


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κ εγω ειχα μια παλινδρομη κυηση κ την κυριακη 7 εβδομαδων απεβαλα κ εκανα κ αποξεση. απο τοτε παιρνω 5 χαπακια την ημερα, αιμορραγια ελαχιστη αλλα η κοιλια τουρλα , δεν λεω να ξεφουσκωσω κ εγινα δυσκοιλια. ο γιατρος κατι ειδε στην δεξια σαλπιγγα και σε λιγες μερες πρεπει να παω για εξεταση μηπως ειναι εξωμητρια κυηση αλλα δεν νομιζει να ειναι γιατι δεν εχω συμπτωματα αλλα καλου κακου να το κοιταξουμε.εσιες ειχατε πρηξιμο μετα την επεμβαση? οσο για το ψυχολογικο μια ετσι μια αλλιως αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι οσο μπορω, ηταν το πρωτο μου βλεπεται.

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ήμουν πρησμένη μετά,ούτε χάπια πήρα...10 μέρες αίμα και μου ήρθε ξανά περίοδος σε 10 μέρες μετά.ρώτα τον γιατρό ή πάρε κι άλλη γνώμη...μακάρι σύντομα με ένα γερό μωράκι! Smile

vabill


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
fairiesgarden έγραψε:καλησπερα κ εγω ειχα μια παλινδρομη κυηση κ την κυριακη 7 εβδομαδων απεβαλα κ εκανα κ αποξεση. απο τοτε παιρνω 5 χαπακια την ημερα, αιμορραγια ελαχιστη αλλα η κοιλια τουρλα , δεν λεω να ξεφουσκωσω κ εγινα δυσκοιλια. ο γιατρος κατι ειδε στην δεξια σαλπιγγα και σε λιγες μερες πρεπει να παω για εξεταση μηπως ειναι εξωμητρια κυηση αλλα δεν νομιζει να ειναι γιατι δεν εχω συμπτωματα αλλα καλου κακου να το κοιταξουμε.εσιες ειχατε πρηξιμο μετα την επεμβαση? οσο για το ψυχολογικο μια ετσι μια αλλιως αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι οσο μπορω, ηταν το πρωτο μου βλεπεται.
κοριτσακι υπομονη!
χωρις να θελω να σε φοβισω ειχα 2 παλινδρομες εξωμητριες κυησεις.καθε φορα εκανα αποξεση και μετα ο γιατρος μ εβαζε να κανω χοριακη και αυτη ανεβαινε.νομιζω πως ετσι θα το καταλαβεις.αν μηδενιστει ολα "τελειωσαν".αν εχει πτωτικη ταση το παρακολουθεις.μην τ αφηνεις ομως μπορει να γινει πολυ επικινδυνο..να προσεχεις ........

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εζησα κ εγω αυτη την εμειρια δυστυχως πριν γεννησω την κορη μου,η χειροτερη της ζωης μου....παντα να παιρνεις κ τρεις κ τεσσερις γνωμες αν χρειαστει εχω γραψει την δικια μου εμπειρια εμενα θα μου εκαναν αποξεση κ το σπορακι μου τοτε ζουσε...αν δεν πηγαινα αλλου αυτο θα ειχε συμβει νωριτερα τσπ το ποτε να προσπαθησετε ξανα θα στο πει ο γιατρος σου εμενα μου ειπε μετα απο 3 κυκλους κ το αιμα κρατησε 15 μερες περιπου,κουραγιο κ μην απογοητευεσαι εγω δεν το εβαλα κατω κ τα καταφερα τελικα

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fairiesgarden έγραψε:καλησπερα κ εγω ειχα μια παλινδρομη κυηση κ την κυριακη 7 εβδομαδων απεβαλα κ εκανα κ αποξεση. απο τοτε παιρνω 5 χαπακια την ημερα, αιμορραγια ελαχιστη αλλα η κοιλια τουρλα , δεν λεω να ξεφουσκωσω κ εγινα δυσκοιλια. ο γιατρος κατι ειδε στην δεξια σαλπιγγα και σε λιγες μερες πρεπει να παω για εξεταση μηπως ειναι εξωμητρια κυηση αλλα δεν νομιζει να ειναι γιατι δεν εχω συμπτωματα αλλα καλου κακου να το κοιταξουμε.εσιες ειχατε πρηξιμο μετα την επεμβαση? οσο για το ψυχολογικο μια ετσι μια αλλιως αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι οσο μπορω, ηταν το πρωτο μου βλεπεται.
ειχα κ εγω μια αποβολη πριν λιγους μηνες αλλα μετα την αποβολη (δεν χρειαστηκα αποξεση καθαρισα μονη μου )δεν ειχα καθολου πρηξιμο ισα ισα που κατευθειαν ξεπρηστηκε κ η κοιλιτσα μου κ το στηθος μου αμεσως με το που ειχα το βραδυ αιμοραγια κ ο γιατρος μου ελεγε οτι μπορει κ να μην το εχασα να δουμε το πρωι εγω το καταλαβα γιατι ενοιωσα το στηθος μου να μαλακωνει κ σαν να αδειαζει ειχα δει κ κατι περιεργα μαζι με το αιμα κ λεω καλα κρασια εως εδω η χαρα μου τεσπα ολα καλα να μας πανε σε ολες Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις