Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Καλώς τα κορίτσια!! Πωπω, μαζευτήκαμε ήδη πολλές φρεσκομανούλες!! Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!!!

http://www.eimaimama.gr

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεγαλωσε η παρεα Very Happy

κολικους δεν ειχαμε ιδιαιτερους,εκανα μασαζ στην κοιλιτσα και τους πιεζα τα ποδαρακια.Εδινα και το Neo Baby Gripe water,ειανια ς πουμε ζαχαρονερο,αυτο βοηθησε πολυ!αλλα και παλι ηταν ηπιοι και για λιγο διαστημα οποτε για κατι πιο εντονο δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησει.Κουραγιο!

νυστααααααα.......και πονοκεφαλος...αλλα δε χανω ευκαιρια να μπω εδω χαχα!

ekiki

ekiki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Gianna έγραψε:Καλημέρα Κική, καλώς ήρθες στην παρέα μας! Εμείς ευτυχώς έχει έναν μήνα περίπου που ηρεμήσαμε! Ίσως έχουν δίκιο που λένε ότι τα αγόρια υποφέρουν περισσότερο. Του Απόστολού μου έκανε έξι μήνες να του περάσουν, αλλά η μπουμπού ηρέμησε πολύ γρήγορα. Θέλει υπομονή, δυστυχώς δεν μπορούμε να τα βοηθήσουμε

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΑ.ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ. ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΥΠΟΦΕΡΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ. ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ. ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ Κ ΣΕ ΕΜΑΣ...........ΑΣΤΑ . ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΕΧΩ ΤΩΡΑ.

ekiki

ekiki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Olivia έγραψε:
litsakos έγραψε:ρε παιδια ειναι δυνατον 19 μηνων και ξυπναει ακομα μεσα στη νυχτα (σπανια τοσες ωρες,αλλα εστω και για 5 λεπτα θα ξυπνησει) και το μωρο να κοιμαται σερι? κουτουλαω σημερα...

Μήπως είναι και λίγο ψυχολογικό λόγω του μωρού;;; Θα μου πεις αφού το μωρό κοιμάται, θα έπρεπε να κοιμάται και αυτός, χαχα! Υπομονή!!

ekiki έγραψε:
ΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ?

Καλώς ήρθες, Κική! Ήμασταν από τους τυχερούς και δεν περάσαμε!! Εσείς έχετε ακόμα;;

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΟΛΙΒΙΑ. ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΚΟΜΗ. ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΗ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ.

ΣΤΕΓΙΑ έγραψε:
Γειά σας!!!
Είμαι η ΣΤΕΓΙΑ και είμαι μαμά εδώ και 128 ημέρες!!!Δηλ 18 εβδομάδες και 2 μέρα...Ή αλλιώς 4 μήνες και 1 εβδομάδα και 2 μέρα!!!
Γέννησα τον Μικρό μας Πρίγκιπα στις 18/1/2010 και τότε ήταν 3860γρ και 57 εκ.!!!
Χαίρομαι που είμαι στη παρέα σας.....
Θα τα
λέμε λοιπόν!!!

Γεια σου Στέγια! Να χαίρεσαι τον μικρό σου πρίγκιπα! Σε κόβω καψουρίτσα με το γιο σου, χιχιχιχι!!

Roula έγραψε:Καλημερα κοριτσια ειμαι η ρουλα και εχω μια πριγκιπισσα 3 μηνων,την μαγδουλα γεννηθηκε 22-2-10!! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! - Σελίδα 2 315810 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! - Σελίδα 2 315810

Καλώς και το Ρουλάκι!! Πώς είναι η Μαγδούλα;;

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα!
Με λένε Ειρήνη και στις 2 Μαρτίου έγινα για πρώτη φορά μανούλα ενός πανέμορφου, πανέξυπνου μπέμπη!Αυτους τους 3 μήνες έχει αλλάξει το νόημα της ζωής μας και όσο περνάει ο καιρός τα συναισθήματα αγάπης απέναντι σε αυτό το πλασματάκι γίνονται όλο και πιο έντονα!Να μας ζήσουν τα μωράκια μας.

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Γεια σας κορίτσια και μωράκια!!

Μόλις γυρίσαμε από βόλτα και η Αθηνά έπεσε ΞΕΡΗ για ύπνο!! Βλέπετε ήταν ξύπνια από τις 2 το μεσημέρι!! Αυτό το παιδί όλη μέρα παίζει και χαίρεται και το βράδυ ρίχνει ύπνο βαθύ (δεν το λέω με παράπονο, φυσικά, χαχα).

Πώς είναι τα μπουμπούκια σας;;;

http://www.eimaimama.gr

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:Γεια σας κορίτσια και μωράκια!!

Μόλις γυρίσαμε από βόλτα και η Αθηνά έπεσε ΞΕΡΗ για ύπνο!! Βλέπετε ήταν ξύπνια από τις 2 το μεσημέρι!! Αυτό το παιδί όλη μέρα παίζει και χαίρεται και το βράδυ ρίχνει ύπνο βαθύ (δεν το λέω με παράπονο, φυσικά, χαχα).

Πώς είναι τα μπουμπούκια σας;;;

Και εμάς κοιμούνται!!! Πάντως Ολίβια να ξέρεις είμαστε πολύ τυχερές που γεννήσαμε αυτή την εποχή και τώρα είμαστε άνετες και κάνουμε ήρεμες τις βόλτες μας. Τα μωρά ξεπεταχτήκανε και δεν χρειάζονται και ιδιαίτερη φροντίδα, έχεις το γαλατάκι σου και είσαι καλυμμένη. Ούτε ώρα του φρούτου ή της κρεμούλας, αλλά ούτε να τις κυνηγάς! Του χρόνου θα γυρίζεις από τη βόλτα και θα πέφτεις εσύ ξερή για ύπνο από το κυνηγητό (χε χε χε)

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ekiki έγραψε:
Gianna έγραψε:Καλημέρα Κική, καλώς ήρθες στην παρέα μας! Εμείς ευτυχώς έχει έναν μήνα περίπου που ηρεμήσαμε! Ίσως έχουν δίκιο που λένε ότι τα αγόρια υποφέρουν περισσότερο. Του Απόστολού μου έκανε έξι μήνες να του περάσουν, αλλά η μπουμπού ηρέμησε πολύ γρήγορα. Θέλει υπομονή, δυστυχώς δεν μπορούμε να τα βοηθήσουμε

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΑ.ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ. ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΥΠΟΦΕΡΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ. ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ. ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ Κ ΣΕ ΕΜΑΣ...........ΑΣΤΑ . ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΕΧΩ ΤΩΡΑ.

Εμείς τον ηρεμούσαμε όταν τον έπιανε το πολύ κλάμα κρατώντας τον αγκαλιά γυρισμένο όμως να κοιτάει μπροστά κρατώντας και την κοιλίτσα του και κάνοντας βόλτες στο σπίτι. Επίσης τον κρατούσα καθισμένη, μπρούμυτα να πιέζεται η κοιλίτσα του στο γόνατο, αυτό τον βοηθούσε και αεριζόταν οπότε ηρεμούσε. Τέλος μία ζεστή (τη ζέσταινα με το σίδερο) πετσετούλα στην κοιλίτσα. Ελπίζω να βοήθησα!

zoulomama(ramonitsa)


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια...! Very Happy

ειμαι καινουργια εδω στο φορουμ...κ εχω κ εγω ενα αντρακι 3.5 μηνων..
γεννηθηκαμε στις 11-02...
Ειμαι μια χαρουμενη ερωτευμενη μαμα!!!!!!! Very Happy
Θα χαρω πολυ να τα λεμε!
Γκουφιτσααααααααααααααααααα;;;;;;;;;;;;;;;
ηρθααααααααααααααααααα...
Φιλακια Πολλα!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Καλώς μας ήρθες  zoulomama!!!!

Κορίτσια, πώς ντύνετε τα μωράκια σας αυτή την εποχή;;; Το βράδυ με τι τα βάζετε για ύπνο;

http://www.eimaimama.gr

ΣΤΕΓΙΑ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Olivia έγραψε:Καλώς μας ήρθες  zoulomama!!!!

Κορίτσια, πώς ντύνετε τα μωράκια σας αυτή την εποχή;;; Το βράδυ με τι τα βάζετε για ύπνο;

Εμείς κοιμόμαστε μόνο με το φανελάκι!!!
Γενικά από την αρχή τον ντύνω όσο γίνετε ελαφρότερα....Έχει μάθει σε Λακωνικά πρότυπα...
Αν εξαιρέσεις τις πολύωρες συζητήσεις μας...χαχαχαχα

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Καλτσούλες;;;; Και μένα με κορμάκι κοντομάνικο κοιμάται. Και φυσικά ξεσκέπαστη, δεν δέχεται με τίποτα σκέπασμα!

http://www.eimaimama.gr

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:Καλτσούλες;;;; Και μένα με κορμάκι κοντομάνικο κοιμάται. Και φυσικά ξεσκέπαστη, δεν δέχεται με τίποτα σκέπασμα!

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και στα μωράκια τους!
Τι καλά βγάλατε μπουτάκια και μπρατσάκια έξω, ζηλεύω! Εμείς εδώ βόρεια, πού τέτοια. Κοιμόμαστε με φορμάκι βαμβακερό και σκεπαζόμαστε και με κουβερτούλα!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Gianna έγραψε:
Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και στα μωράκια τους!
Τι καλά βγάλατε μπουτάκια και μπρατσάκια έξω, ζηλεύω! Εμείς εδώ βόρεια, πού τέτοια. Κοιμόμαστε με φορμάκι βαμβακερό και σκεπαζόμαστε και με κουβερτούλα!

Καλημέρα Gianna!! Πού μένετε ακριβώς;;;

http://www.eimaimama.gr

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσουδια! κοιμαται η μικρουλα,ο μικρος-μεγαλος κατεβηκε βολτιτσα με τη γιαγια και μπηκα για καλημερες!

stavroula

stavroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΦΑΝΕΛΑΚΙ, ΚΑΛΤΣΟΥΛΕΣ Κ ΣΚΕΠΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ...

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:
Gianna έγραψε:
Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και στα μωράκια τους!
Τι καλά βγάλατε μπουτάκια και μπρατσάκια έξω, ζηλεύω! Εμείς εδώ βόρεια, πού τέτοια. Κοιμόμαστε με φορμάκι βαμβακερό και σκεπαζόμαστε και με κουβερτούλα!

Καλημέρα Gianna!! Πού μένετε ακριβώς;;;

Δράμα !!!

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Olivia έγραψε:
Κορίτσια, πώς ντύνετε τα μωράκια σας αυτή την εποχή;;; Το βράδυ με τι τα βάζετε για ύπνο;

Καλημέερα!!
Ωραία ερώτηση!!
Εγώ του φοράω βαμβακερό φορμάκι μακρυμάνικο και καλτσούλες και σκεπαζόμαστε με πικέ κουβερτούλα.Βέβαια ξεσκεπαζόμαστε (..οπως τα περισσότερα μωράκια απ΄ότι έχω καταλάβει.. Laughing )και βγάζουμε τα καλτσάκια!
Το θέμα είναι αν έχετε ανοιχτή κάποια μπαλκονόπορτα στο σπίτι, στο δωμάτιο ή όχι??
Και μία ακόμη ερώτηση..
Με τα κουνούπια τι κάνετε??Τι χρησιμοποιείτε για εντομοαποθητικό?

Olivia

Olivia
Admin
Admin
jona έγραψε:
Το θέμα είναι αν έχετε ανοιχτή κάποια μπαλκονόπορτα στο σπίτι, στο δωμάτιο ή όχι??
Και μία ακόμη ερώτηση..
Με τα κουνούπια τι κάνετε??Τι χρησιμοποιείτε για εντομοαποθητικό?

Eμείς ακόμα την έχουμε κλειστή! Όταν πιάσουν οι ζέστες οι μεγάλες, βλέπουμε!!

Για τα κουνούπια τώρα... και εγώ ακόμα ψάχνομαι!

http://www.eimaimama.gr

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα ο μπεμπακος μου ειναι λιγο πιο μεγαλος απο τα μωρακια σας ειναι εξι μηνων αλλα επειδη μενω κοντα σε θαλλασα το προβλημα με τα κουνουπια το εχουμε καιρο.. Βρηκα ομως την λυση.... Υπαρχουν στα φαρμακια κατι ειδικα αυτοκολλητα αντικουνουπικα πολυ καλα που μπορεις να τα βαλεις ακομα και πανω στο παιδι γιατι δεν εχουν φαρμακο..

Roula

Roula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα γλυκα μου κοριτσακια. Αχ!βλεπω οτι η παρεουλα μας μεγαλωνει και χερομαι πολλη για αυτο!!! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! - Σελίδα 2 875502Να σας πω τα νεα μας εχτες πηγαμε στον παιδιατρο μας και καναμε το δευτερο εμβολιο μας ειμασταν ησυχες,τον ρωτησα για το ποτε θα πιουμε νερακι και μου ειπε οταν ξεκινησουμε της κρεμμουλες. Τσαγακι θα της δινω μου ειπε για να ξεδιψαει!!!Ειμαστε 62 ποντοι και 5.300 κιλακια μεγαλωσε η κοριτσαρα μου.Αυτα τα νεα μας κοριτσια σας αφινω γιατι πρεπει να την ταισω φιλακια πολλααααα σε ολλες :bounce: :bounce:

Roula

Roula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειδα που λετε για τα κουνουπακια εμεις ακομα δεν εχουμε ιδιαιτερο προβλημα δεν εχουμε πολλα,οσο για το πως κοιμομαστε με φανελακι μακρυμανικο και ενα παντελονακι,και σκεπαζομαστε με μια πικε κουβερτουλα!!!!Μεσα στο σπιτι κοριτσια πως τα ντυνετε??? Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για τα κουνουπια υπαρχουν αυτοκολλητακια ειδικα για μωρα κ παιδια τα τσεροτο,τα χει το φαρμακειο,τα κολλαμε στην κουνια ή καροτσακι.Εχει και ο Κορρες αλλα δεν κανουν τιποτα,ενω τα τσεροτο ειναι πιο καλα (αν θυμαμαι σωστα ειναι ευκαλλυπτος και κατι αλλο,δεν ειναι χημικο). Εγω βαζω στις πατουσιτσες τους και λιγο Crillen αλοιφη της Frezyderm αυτη μας εσωσε.Εχουμε πολυ κουνουπι εδω :evil:
ευτυχως την επεσαν τα αδερφακια για μεσημερι και κανω λιγο χαζι και γω!
Ασχετο,εχετε επανελθει απο την εγκυμοσυνη? Η κοιλια μου ειναι χαλια...

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!Πήγα και τα πήρα αυτά τα αυτοκόλλητα που λέτε!
Επίσης ρώτησα μία φίλη μου, μαμά και αύτή, και μου πρότεινε και άλλη μία λύση:
Υπάρχει λέει στα φαρμακεία(όχι σε όλα δυστυχώς.Με παρέπεμψε σε συγκεκριμένο εδώ στη Θεσσαλονίκη..)ένα λαδάκι σιτρονέλας που είναι για βρέφη και παιδάκια.Ο τρόπος χρήσης είναι ο εξής:
Ποτίζεις ένα κομάτι βαμβακάκι και το τυλίγεις σε λίγο τούλι,φτιάχνοντας ένα πουγκάκι.Ή μπορείτε να το βάλετε σε έτοιμα πουγκιά, αν σας έχει μείνει κανένα από καμιά βάφτιση ή γάμο!! Razz
Τα κρεμάτε στην κούνια, στο καρότσι, στο ριλάξ ή όπου αλλού βρίσκεται το μωρό σας!
Επίσης σκέφτομαι να βάλω από ένα σε κάθε μπαλκονόπορτα..Αφού τα φιδάκια και οι ταμπλέτες είναι απαγορευμένες πια για μας!
Θα το δοκιμάσω και θα σας πω αν είχε αποτελέσματα!! Wink

eirini25

eirini25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια μου γεθα σας λοιπον καιαπο εμενα,,,,ειμαι η ειρηνη 25 χρονων(σχεδον) και εχω ενα μικρο ζουζουνο...γεννησα στις 29 μαρτιου....και με εχει τρελανει κυριολεκτικα....τον εχω ερωτευτει......ειναι απιστευτος.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις