Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σήμερα το πρωί πριν σηκωθώ από το κρεβάτι μου τεντώθηκα όπως πιστεύω πολύς κόσμος και μετά πήρα το παιδί μου αγκαλίτσα(7.400kg) ένιωσα ένα τραβηγματάκι στην δεξιά πλευρά της καισαρικής και μετά από κανά δύωρο που πήγα στην τουαλέτα είδα λίγα ροζ υγρά στο εσωρουχό μου.ανησυχησα για να μαι ειλικρινης ,είναι δυνατόν μετά απο 4 μήνες γεννας να γίνεται αυτό;αιμοραγεί η μήτρα στο σημείο της τομής;τι ακριβώς συμβαίνει; έχει τύχει σε καμμία;

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
στο εσωρουχο ήταν το αιμα?αν ναι μπορει να σου ηρθαν οι 'Ρώσοι'.αν το αιμα ηταν επιδερμικά δεν εχει να κανει με την μητρα αλλα με το δερμα...παρε ενα τηλεφωνο τον γιατρο σου να σου πει!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν αιμοραγει βρε !! εχει κλεισει εντελως η τομη της μητρας απο καιρο τωρα πιθανοτατα να σου ερθει περιοδος μην φοβασαι καλεεεεεεεεε !! Wink

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ελα κοριτσακι μην ανησυχεις κι εγω καισσαρικη εκανα και στις 50 μερες μου ηρθε ροζουλι αιμα για μια βδομαδα περιοδος ηταν!!!!!!!!!
και παλι μου ηρθε τον επομενο μηνα φοβερη αιμμοραγια κιαυτο μου ειπε ο γιατρος μες το προγραμμα ειναι!!!!!!!!
εχθες μου ηρθε παλι κανονικη περιοδος αυτη τη φορα Twisted Evil
γουελκαμ μπακ το δε ρωσσιαν κλαμπ AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 534787

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μα κορίτσια περίοδο είχα στις 2 του μήνα έχω καθαρίσει.επίσης όταν έρχομαι σε επαφή με τον αντρα μου με πιάνει σαν τραβηγματάκι απο εκείνη την μεριά.όλα τα κουλά σε μένα;;;;;;

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fani έγραψε:μα κορίτσια περίοδο είχα στις 2 του μήνα έχω καθαρίσει.επίσης όταν έρχομαι σε επαφή με τον αντρα μου με πιάνει σαν τραβηγματάκι απο εκείνη την μεριά.όλα τα κουλά σε μένα;;;;;;
καλε οταν εμεινα εγγυος ειχα ροζουλι!!!!!!!!!!!!λεςς???

παντως τραβηγματακια εχω κι εγω ακομη απο την πλευρα που ηταν το δεσιμο των ραμματων απο τη δεξια αλλα μιλαω για την τομη οχι για την μητρα..δεν πηγες για εξεταση στον γυναικολογο σου μετα την γεννα???
παρτον ενα τηλ για να σου φυγει το αγχος ..αντε βρε με το καλοοο

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν αποκλειεται μπορει να εισαι εγκυος !!!!!!!!!!!!!ωραιαα !!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 567772 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 567772 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 567772 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 49454 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 49454 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 49454 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 49454 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 186253 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 386913 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 386913 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 337404 AIMAΤΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 337404

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όπως σου λένε τα κορίτσια,το ροζουλί εγκυμοσύνη δηλώνει...Όχι πάντα βεβαια,η καθεμία από εμάς είναι διαφορετική,αλλά σε μένα το είδα.

Αν έχεις "λερωμένη" τη φωλιά σου(χαριτολογώ,μην μου παρεξηγηθείς!!! I love you )και θεωρείς ότι υπάρχει πιθανότητα,κοίταξε και αυτό το ενδεχόμενο.

Όπως και να έχει,η άγνοια είναι εξαντλητική.Ένα τηλεφωνάκι στον γιατρό σου θα σε κατατοπίσει πλήρως...!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σορυ για την καταχρηση θα πεταξω ενα ασχετακι... βαλερακι κι εγω οταν ο γιατρος στον ενατο μου ειχε πει να κανω καποιες ενεσεις κορτιζονης μπας και γεννηθει προωρα το μωρο ειχα πατησει στο google για εγγυμοσυνη και κορτιζονη γιατι ειχα κατααγχωθει και με εβγαλε σε καποια φορουμ με αυτη τη συζητηση...κι αν λεει αληθεια δεν ειναι σκληρο αυτο που της κανουνε??? σου απαντω εδω γιατι εκει με βρισανε για συνομωσια Shocked Shocked και δεν ασχολουμε με τρελες!!!

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλά μιλάμε έχω πεθάνει στα γέλια με αυτά που λέτε.αποκλείεται η εγκυμοσύνη γιατί από την ημέρα που αδιαθέτησα 2 του μληνα δεν ξαναχα επαφή με τον αντρα μου.τραβηγματάκι έχω και γω στην τομή όταν το κουράζω ή όταν σηκώνω τον μικρό ή όταν τεντώνομαι και απλά έτυχε προχτες με το τεντωμα να με πιάσει πονάκι και μετά από λίγο είδα ροζ υγρά όχι πολλά αλλά όπως και να χει υπηρξανε και λέω με το φτωχο μου το μυαλό.να ναι υπολοιματα αιματος περιοδου;μπαααα.να ναι μήπως απο την καισαρική τα ραμματα;θα χα και άλλο αιματάκι.ε τι σκατά να ναι;πήρα τον γιατρό μου και λείπει εκτος μου πε η γραμματέας του.ε τι να πω.παντως δεν μου ξανατυχε απο προχτες.απλα χτες νιώθω τον κόλπο μου σαν να χει ξερός σαν να τσουζει.(εκανα τεστ παπ και καλλιεργεια κολπικου και ολα ηταν οκ)πληθυκα με χαμομηλακι αλλά και πάλι ετσι.ειμαι στην 14η μερα του κυκλου.ε τι αλλο;;;;;;;;;;

Βασω

Βασω
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
fani,
μηπως εισαι στην ωορηξια σου και εξου και το ροζουλι και τα πονακια?
πολλες γυναικες εχουν λιγο αιματακι στην ωορηξια τους.χρονολογικα ταιριαζει. και αν τα προηγουμενα χρονια δεν το ειχες αυτο σκεψου οτι μετα την εγκυμοσυνη αλλαζουν πολλα.

KLEOPATRA

KLEOPATRA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κασλημερα κοπελα μου.απο πειρα θα σου πω οτι το70% των γυναικων ενα εξαμηνο μετα τον τοκετο εμφανιζουν ανωμελιες στον κυκλο της περιοδου τους.το αιματακι που ειδες δεν εχει καμια σχεση με την τομη.στην τομη θα το εβλεπες εξωτερικα η θα εκανες εσωτερικο αιματωμα (πραγμα που σημαινει το δερμα σου θα ηταν ευιασθητο στο αγγιγμα πολυ ,θα ειχες πονο και θα μελανιαζε)η θα ειχες αιμα σαν κανονικη περιοδο στη μεση του κυκλου.παρολα αυτα αν συνεχιστει αυτο καλο θα ειναι να γινει ενα κολπικο υπερηχο απο το γυναικολογο σου να διαπιστωθει οτι ολα ειναι μια χαρα...
και γω παντως ειμαι τηε αποψης οτι ειναι η ωορρηξια η διαταραχη του κυκλου σου μετα τον τοκετο...

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σας ευχαριστώ πολύύύύύύύύ καθησυχασα λίγο Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις