Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
125 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 125 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Τα πεθερικά θέλουν προίκα Empty Τα πεθερικά θέλουν προίκα Τετ Σεπ 05, 2012 12:34 am

steviv


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αποφασίσαμε με το αγόρι μου μετά από 7 χρόνια σχέσης να το επισημοποιήσουμε με ένα τραπέζι που θα γίνει στη γιορτή μου.. Οι γονείς του δεν θέλουν να παρευρεθούν γιατί δεν έχω προίκα... Το μόνο που μετράει γι'αυτούς είναι να έχεις σπίτι και όχι το τι άνθρωπος είσαι και αν περνάει καλά το παιδί τους... Σήμερα ζήτησαν να βρεθούν μόνοι με τους γονείς μου για να συζητήσουν για την προίκα... Οι γονείς μου μας είπαν ότι θα μας βοηθήσουν όσο μπορούν με το σπίτι, τα έπιπλα και όλα τα έξοδα αλλά μέχρι εκεί.. Άλλωστε έχουμε και οι δύο τη δουλειά μας και μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας... Νιώθω πολύ πιεσμένη και δεν ξέρω πως να χειριστώ την όλη κατάσταση... Νομίζω ότι με τον τρόπο τους προσβάλλουν την οικογένειά μου...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
steviv έγραψε:Αποφασίσαμε με το αγόρι μου μετά από 7 χρόνια σχέσης να το επισημοποιήσουμε με ένα τραπέζι που θα γίνει στη γιορτή μου.. Οι γονείς του δεν θέλουν να παρευρεθούν γιατί δεν έχω προίκα... Το μόνο που μετράει γι'αυτούς είναι να έχεις σπίτι και όχι το τι άνθρωπος είσαι και αν περνάει καλά το παιδί τους... Σήμερα ζήτησαν να βρεθούν μόνοι με τους γονείς μου για να συζητήσουν για την προίκα... Οι γονείς μου μας είπαν ότι θα μας βοηθήσουν όσο μπορούν με το σπίτι, τα έπιπλα και όλα τα έξοδα αλλά μέχρι εκεί.. Άλλωστε έχουμε και οι δύο τη δουλειά μας και μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας... Νιώθω πολύ πιεσμένη και δεν ξέρω πως να χειριστώ την όλη κατάσταση... Νομίζω ότι με τον τρόπο τους προσβάλλουν την οικογένειά μου...

συγγνώμη αλλα νομιζω οτι τα πεθερικα σου προσβαλλουν τον εαυτο τους πρωτα απ ολα. σε ποια εποχη ζουν?ειμαστε στον 21αιωνα..απο κει κ περα,για να μην φανεις εσυ η κακια της υποθεσης,πρεπει να αναλαβει δραση ο καλος σου,κ να μιλησει μαζι τους.ευχομαι καλα ξεμπερδεματα,κ να θυμασαι,δεν θα παντρευτεις τους γονεις του..

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελπιζω και ευχομαι οι γονεις σου να τους βαλουν στην θεση τους .

Ακου εκει προικα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Το εθιμο λεει η πεθερα παιρνει το νυφικο ε??????? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Που να το χρυσοπληρωσει Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Σου ευχομαι τα καλυτεραααααααα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

pontikaki72


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
steviv έγραψε:Αποφασίσαμε με το αγόρι μου μετά από 7 χρόνια σχέσης να το επισημοποιήσουμε με ένα τραπέζι που θα γίνει στη γιορτή μου.. Οι γονείς του δεν θέλουν να παρευρεθούν γιατί δεν έχω προίκα... Το μόνο που μετράει γι'αυτούς είναι να έχεις σπίτι και όχι το τι άνθρωπος είσαι και αν περνάει καλά το παιδί τους... Σήμερα ζήτησαν να βρεθούν μόνοι με τους γονείς μου για να συζητήσουν για την προίκα... Οι γονείς μου μας είπαν ότι θα μας βοηθήσουν όσο μπορούν με το σπίτι, τα έπιπλα και όλα τα έξοδα αλλά μέχρι εκεί.. Άλλωστε έχουμε και οι δύο τη δουλειά μας και μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας... Νιώθω πολύ πιεσμένη και δεν ξέρω πως να χειριστώ την όλη κατάσταση... Νομίζω ότι με τον τρόπο τους προσβάλλουν την οικογένειά μου...
kalisou mera.ax auta ta petherika pantou anakatebonte,katarxin kathisate me ton suntrofo sou na to suzitisetai?

steviv


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο καλός μου έχει τη χειρότερη άποψη για τους γονείς του.. Εγώ προσπαθώ να μη μιλάω άσχημα αλλά πιέζομαι τόσο πολύ που ξεσπάω στους υπόλοιπους... Ήθελα να έχω καλή σχέση μαζί τους όπως έχω και με τους δικούς μου... Το μόνο θετικό είναι ότι στηρίζουμε ο ένας τον άλλο....

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
steviv έγραψε:Ο καλός μου έχει τη χειρότερη άποψη για τους γονείς του.. Εγώ προσπαθώ να μη μιλάω άσχημα αλλά πιέζομαι τόσο πολύ που ξεσπάω στους υπόλοιπους... Ήθελα να έχω καλή σχέση μαζί τους όπως έχω και με τους δικούς μου... Το μόνο θετικό είναι ότι στηρίζουμε ο ένας τον άλλο....

οποτε καλο ειναι να μην παρουν οι γονεις σου τοις μετρητοις αυτα που θα πουν τα συμπεθερια.

εχεις αδελφια?
αν ναι να τους πουνε οτι εχουν μια πολυκατοικια προικα Shocked Shocked Shocked αλλα θελουν τουλαχιστον 2 μεγαλα οικοπεδα απο αυτους για ανταλλαγη προικας.και ολα τα εξοδα του γαμου πληρωμενα απο τα συμπεθερια αχαχχαχαχαχχαχχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχχαχαχχα να τους κοπει ο βηχας αχαχχαχαχαχαχαχχα γελασαμε παλι .

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μην στεναχωριεσαι κοπελα μου δεν προσβάλλουν την οικογενεια σου τον εαυτο τους προσβάλλουν με την σταση τους και τις απαιτήσεις τους. το σημαντικό είναι εσείς να είστε καλά δεν παντρευεσαι τα πεθερικα σου! ευχομαι οι γονείς σου να τους βάλουν στην θεση τους Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
7 χρόνια είστε μαζί και ευτυχισμενη μην δινετε σημασία προχωρήστε την ζωη σας και μια χαρα θα τα καταφέρετε!
σας ευχομαι τα καλυτερα Τα πεθερικά θέλουν προίκα 417472

steviv


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.... Πραγματικά το έχω ανάγκη.. Τώρα πρέπει να προετοιμάσω τους γονείς μου.. Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νεότερα... Sad

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα δε παμε καλα.καποιοι ανθρωποι εχουν ξεφυγει τελειως.εχει δικιο μια κοπελα παραπανω οτι ο καλος σου πρεπει να τους βαλει στη θεση τους.αστους να λενε οτι θελουν και μην ασχολεισαι.απο εκει καταλαβαινεις τι σοι ανθρωποι ειναι τα πεθερικα σου. κριμα που δεν καταλαβαινουν την πραγματικη αξια της ζωης..

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΣΠΙΤΗ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΠΕΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΕΞΟΧΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΣΠΙΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ !!! Shocked Shocked Shocked Shocked ΑΧΟΥ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΕΠΙΧΙΡΗΣΗ Shocked Shocked Shocked Shocked

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω ακουσει κι εχω ακουσει βλακειες απο το πρωι αλλα αυτο παιρνει το 1ο βραβειο. ακου προικα! να πανε οι γονεις σου με τσαμπουκα να τους κοψουν τον βηχα. να τους πειτε οτι παιρνουν προικα κι οτι αυτη εισαι ΕΣΥ, που αγαπας τον γιο τους και καλοπερναει. αντε τωρα.

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν είναι δυνατόν, εν έτει 2012 να μιλάμε για προίκα. Δηλαδή, δεν θέλουν να γνωρίσουν τους γονείς σου? Μόνο για να ζητήσουν προίκα θα βρεθούν??? Κι αν οι γονείς σου πουν ότι δεν έχουν σπίτι ή μετρητό για να σου δώσουν, δεν θα γίνει ο γάμος? Πλάκα έχουν οι άνθρωποι!!!
Αυτό λυπάμαι, αλλά είναι θέμα του καλού σου για να το λύσει. Εκείνος πρέπει να τους ξεκαθαρίσει ότι το θέμα αυτό είναι προσβλητικό και ηλίθιο από μόνο του. Να τους πει ότι θα γίνει μια απλή γνωριμία κι όχι συναλλαγή μεταξύ τους.
Έχεις περίεργο πρόβλημα και δεν ξέρω αν υπάρχει λύση καλή μου αλλά μην ανησυχείς. Όσο είσαι εσύ καλά με τον σύντροφό σου μην φοβάσαι τίποτα!!!

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ ότι πρέπει ο καλός σου να τους μιλήσει και να τους βάλει στην θέση τους. Άκου προίκα? Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι. Eύχομαι να έχει αίσιο τέλος η ιστορία

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βρε κορίτσια σωστά όλα αυτα που λέτε αλλα βρίσκεται σωστό να θέλουν να συναντηθούν μόνοι με τους γονείς της κοπέλας!! έλεος... τι θα συζητήσουν αυτοί για χάρη του ζευγαριού τους δίνει και έδαφος αυτό!! δηλαδή με το κάθε τι θα συναντιούνται οι συμπεθέροι για λύση!! έλεος... πρέπει να μην το δεχτήτε αυτό και να έίστε και εσεις παρόν στο κάτω κάτω μπορεί να πουν ότι θέλουν κιολας μετα ενω με την δική σας παρουσία θα ξέρετε κιολας τι υπόθηκε!! Γνώμη πάντα!!! Έλεος προίκα στον 21 αιώνα!! Να συζητήσεις με τον σύντροφό σου και πρόσεχετε μην σας διαλύσουν!! μην αφήσετε να μπουν ανάμεσα σας!! Εύχομαι το καλύτερο!!

steviv


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν δεν περάσει το δικό τους δεν πρόκειται να του ξαναμιλήσουν λένε, δεν θα πατάνε στο σπίτι μας και όλα τα σχετικά... Σε ότι και να κάνει ο καλός μου βέβαια του δημιουργούν πρόβλημα.. Συνήθως σε ότι έχει να κάνει με χρήματα...

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φέρω σε δύσκολη θέση τους γονείς μου που στο κάτω κάτω είναι οι μόνοι που μας στηρίζουν....

Και τώρα με όλο το σκηνικό έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα... Ούτε τραπέζι, ούτε μονόπετρο...

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οκ η κόρη πρέπει να έχει το σπίτι, οι γονεις του γαμπρού όμως κάνουν την κρεβατοκάμαρα αν ξέρεις και το νυφικό η πεθερά.
δεν ντρέπονται λέω εγω λιγάκι...
πρέπει να τους κόψει την φόρα ο άντρας σου...

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
steviv έγραψε:Αν δεν περάσει το δικό τους δεν πρόκειται να του ξαναμιλήσουν λένε, δεν θα πατάνε στο σπίτι μας και όλα τα σχετικά... Σε ότι και να κάνει ο καλός μου βέβαια του δημιουργούν πρόβλημα.. Συνήθως σε ότι έχει να κάνει με χρήματα...

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φέρω σε δύσκολη θέση τους γονείς μου που στο κάτω κάτω είναι οι μόνοι που μας στηρίζουν....

Και τώρα με όλο το σκηνικό έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα... Ούτε τραπέζι, ούτε μονόπετρο...

πρεπει ο αντρας σου να τους βαλει στην θέση τους! άν δεν θελουν μετα να έρχονται σπίτι σας η να μην του μιλάνε ειναι δικο τους το προβλημα. η ευτυχια του παιδιου μας δεν εξαρταται απο τα σπιτια! δεν θα τους παρακαλατε κιολας Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
παιδί τους είναι αν δεν θελουν να συμμετεχουν στην χαρα του και λειτουργουν με εκβιασμούς τύπου δεν θα σου ξαναμιλήσω κλπ τότε οι άνθρωποι έχουν πρόβλημα και καλυτερα απο μακρια!!

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα πεθερικά δε θέλουν προίκα, σκότωμα θέλουν.. Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι, αφού έχεις τον σύντροφό σου με το μέρος να γελάς και να κάνεις πλάκα με αυτά που λένε. Όλα θα πάνε καλά, αφού είστε οι δυο σας Τα πεθερικά θέλουν προίκα 417472

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
steviv έγραψε:Αν δεν περάσει το δικό τους δεν πρόκειται να του ξαναμιλήσουν λένε, δεν θα πατάνε στο σπίτι μας και όλα τα σχετικά... Σε ότι και να κάνει ο καλός μου βέβαια του δημιουργούν πρόβλημα.. Συνήθως σε ότι έχει να κάνει με χρήματα...

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φέρω σε δύσκολη θέση τους γονείς μου που στο κάτω κάτω είναι οι μόνοι που μας στηρίζουν....

Και τώρα με όλο το σκηνικό έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα... Ούτε τραπέζι, ούτε μονόπετρο...

οντως αξιζουν το 1ο βραβειο βλακιας.ελεος κ μετα λεω για τα δικα μου πεθερικα...να κανεις τραπεζι να τα κανεις ολα αλλα για εσενα κ τον δικο σου.βγαλτε τους απο τη ζωη σας κ θα εισαστε κ οι δυο σας πολυ καλυτερα

mama tereza

mama tereza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΟΜΩΣ ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ..ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΦΑΛΜΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΡΥΜΜΕΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΑΝΕΝΔΟΤΗ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ..ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ...

mama tereza

mama tereza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΝ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΟΣΕΣ ΜΑΧΕΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙ.... Mad Mad

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για να καταλάβω αυτοί τι δίνουν στον γιό τους και αξιώνουν προίκα?
Ο κάθε γονιός δίνει στο παιδί του ότι έχει .
Που βρισκόμαστε στα χρόνια των παππούδων μας.
Αν έχεις την συμπαράσταση του άνδρα σου μην το σκέφτεσαι καθόλου και μην τους παρακαλάτε.
Μια ζωή προβλήματα θα έχετε με αυτούς αφού δίνουν σημασία στα λεφτά και όχι στον άνθρωπο.

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Για μισό λεπτό βρε κορίτσια.... γιατί είναι αφύσικο που ζητάνε προίκα?
Αααα είστε παράλογες μου φαίνεται!
Λοιπόν και προίκα να δώσετε και κόκορα να σφάξετε!
Βασικά σοβαρά τώρα...όταν λένε προίκα εννοούν κάτι συγκεκριμένο?μήπως έχουν μπανίσει κανένα περιουσιακό του πατέρα σου?
Η λύση είναι μια... να πάνε οι γονείς σου να τους κάνουνε χαβαλέ και να τους κάνουν να νιώσουν πόσο άκυροι είναι!
Μπορεί και εκείνοι απλά να θέλουν να δώσουν κάτι στο γιο τους και να φοβούνται μήπως εσύ κοιτάς μόνο τα λεφτά τους!!!
Το σημαντικό είναι αυτό που σου είπαν και άλλα κορίτσια....οτι είστε καλή ομάδα με τον καλό σου και δεν μασάτε απο τέτοιες μικρότητες!
Στο λέω εγώ που ο άντρας μου έχει να μιλήσει 2χρόνια με τον πατέρα του επειδή ρώτησε τι προίκα έχω!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν ειναι ποτε δυνατον, μου πεσαν τα μαλλια με το που ειδα τον τιτλο του θεματος, φαντασου αφου το διαβασα κιολας....
Εεεεεεε μερικοι ανθρωποι σε προκαλουν να φερθεις ασχημα και να ριξεις το επιπεδο. Εσυ θα φταις αμα τους πεις "Προικα θελετε??? Τα @@@@ μου θα παρετε!!!
Σορρυ κιολας, αλλα εκνευριζομαι με αυτα τα πραγματα, ειδικα στις εποχες που ζουμε. Αγαπη χρειαζεται, μονο αυτο και ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Τι να πω, καλα ξεμπερδεματα κοπελα μου....

steviv


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπόν κορίτσια, αφού κάναμε μια συζήτηση μεγάλης διάρκειας με το αγόρι μου καταλήξαμε ότι θα πάμε κάπου ένα βράδυ οι δυο μας να μου δώσει το δαχτυλίδι μου και να μου κάνει την πρόταση και στη γιορτή μου απλά θα το ανακοινώσουμε... Το είπα στους γονείς μου και είναι απόλυτα σύμφωνοι γιατί δεν θέλουν να φέρουν το "παιδί" σε δύσκολη θέση... Μετά αρχίζει η οργάνωση του γάμου που λέμε για το καλοκαίρι και σίγουρα θα έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα... Εμείς όμως δεν το βάζουμε κάτω.... Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις