Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
417 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 417 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Τι μισθό να περιμένω;; Empty Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 4:56 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το έψαξα στο internet, αλλά δεν έβγαλα άκρη, οπότε θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε. Με κάλεσαν για συνέντευξη από τράπεζα και θα ήθελα να έχω από πριν μία ιδέα για το ύψος του μισθού που μου αναλογεί.

Τα στοιχεία είναι:
άγαμη χωρίς προϋπηρεσία, σύμβαση ορισμένου χρόνου, και 8ωρη εργασία.

Να υπολογίζω κάπου στα 600 ευρώ τον μήνα.. ή είμαι πολύ αισιόδοξη;;

Άμα μου πουν για μισθό κάτω από 520 ευρώ σκέφτομαι να αρνηθώ. Εσείς τι λέτε; Rolling Eyes

2Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:16 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bluebird έγραψε:Το έψαξα στο internet, αλλά δεν έβγαλα άκρη, οπότε θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε. Με κάλεσαν για συνέντευξη από τράπεζα και θα ήθελα να έχω από πριν μία ιδέα για το ύψος του μισθού που μου αναλογεί.

Τα στοιχεία είναι:
άγαμη χωρίς προϋπηρεσία, σύμβαση ορισμένου χρόνου, και 8ωρη εργασία.

Να υπολογίζω κάπου στα 600 ευρώ τον μήνα.. ή είμαι πολύ αισιόδοξη;;

Άμα μου πουν για μισθό κάτω από 520 ευρώ σκέφτομαι να αρνηθώ. Εσείς τι λέτε; Rolling Eyes

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΓΙΔΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΩ..Κ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΕΣΥ..ΑΛΛΑ Κ 550 ΠΧ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ Κ ΕΣΤΩ Κ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΛΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ!!!Κ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΤΣΙ???? ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ... Very Happy Very Happy Very Happy

3Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:28 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνώ απόλυτα με το eirinaki...Άλλωστε δεν έχεις προϋπηρεσία και θα πρέπει να παρακαλάς να σε πάρουν,από καπου πρέπει να ξεκινήσεις.Μη νομίζεις ότι θα βρεις πολύ μεγάλους μισθούς στις μέρες μας.Καλύτερα να έχεις λίγα στο χέρι και να ψάχνεις για κάτι καλύτερο.Ξέρω περίπτωση πρόσφατα κοπέλα παντρεμένη με προϋπυρεσία 6 χρόνων, σπαστό ωράριο 580 ευρώ.Ελπίζω να κατάλαβες τι σφαγή γίνεται στην αγορά

4Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:32 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με το eirinaki...Άλλωστε δεν έχεις προϋπηρεσία και θα πρέπει να παρακαλάς να σε πάρουν,από καπου πρέπει να ξεκινήσεις.Μη νομίζεις ότι θα βρεις πολύ μεγάλους μισθούς στις μέρες μας.Καλύτερα να έχεις λίγα στο χέρι και να ψάχνεις για κάτι καλύτερο.Ξέρω περίπτωση πρόσφατα κοπέλα παντρεμένη με προϋπυρεσία 6 χρόνων, σπαστό ωράριο 580 ευρώ.Ελπίζω να κατάλαβες τι σφαγή γίνεται στην αγορά

ΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ???ΑΛΛΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ 300 Κ 400 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..ΓΙΑ 550 ΠΧ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΤΥ..ΑΛΛΑ Κ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΕΝΕ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ...ΝΑΙ Κ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ???ΠΑΝΕ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΔΙΝΑΝ 800 Κ 900 ΕΥΡΩ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΦΑΓΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ..Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ Κ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ ΣΤΙΣ ΠΑΛΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ

5Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:39 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kafedaki? έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με το eirinaki...Άλλωστε δεν έχεις προϋπηρεσία και θα πρέπει να παρακαλάς να σε πάρουν,από καπου πρέπει να ξεκινήσεις.Μη νομίζεις ότι θα βρεις πολύ μεγάλους μισθούς στις μέρες μας.Καλύτερα να έχεις λίγα στο χέρι και να ψάχνεις για κάτι καλύτερο.Ξέρω περίπτωση πρόσφατα κοπέλα παντρεμένη με προϋπυρεσία 6 χρόνων, σπαστό ωράριο 580 ευρώ.Ελπίζω να κατάλαβες τι σφαγή γίνεται στην αγορά

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, να΄στε καλά!
Πάντως πριν λίγους μήνες με παίρνανε σε μία δουλειά με 6ωρο (όχι 8ωρο!) και 500 καθαρά, αλλά έτυχε να είμαι εκτός Ελλάδος όταν κάνανε την εκπαίδευση και τελικά δεν πήγα. Οπότε σκεφτόμουν πως γι'αυτήν την περίπτωση που είναι 8ωρο και ζητάνε περισσότερα προσόντα, κτλ.. ότι τουλάχιστον θα είναι παραπάνω από 500!

Ρε παιδιά, εάν με πτυχίο, ξένες γλώσσες, η/υ, αριστεία, κτλ.. είναι να πάρω κάτω από 500 καθαρά για 8ωρο σε τράπεζα και να λέω και "ευχαριστώ" όπως είπατε.. τότε οι εργάτες και οι οικοδόμοι πόσα παίρνουν τον μήνα;

6Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:45 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bluebird έγραψε:
kafedaki? έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με το eirinaki...Άλλωστε δεν έχεις προϋπηρεσία και θα πρέπει να παρακαλάς να σε πάρουν,από καπου πρέπει να ξεκινήσεις.Μη νομίζεις ότι θα βρεις πολύ μεγάλους μισθούς στις μέρες μας.Καλύτερα να έχεις λίγα στο χέρι και να ψάχνεις για κάτι καλύτερο.Ξέρω περίπτωση πρόσφατα κοπέλα παντρεμένη με προϋπυρεσία 6 χρόνων, σπαστό ωράριο 580 ευρώ.Ελπίζω να κατάλαβες τι σφαγή γίνεται στην αγορά

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, να΄στε καλά!
Πάντως πριν λίγους μήνες με παίρνανε σε μία δουλειά με 6ωρο (όχι 8ωρο!) και 500 καθαρά, αλλά έτυχε να είμαι εκτός Ελλάδος όταν κάνανε την εκπαίδευση και τελικά δεν πήγα. Οπότε σκεφτόμουν πως γι'αυτήν την περίπτωση που είναι 8ωρο και ζητάνε περισσότερα προσόντα, κτλ.. ότι τουλάχιστον θα είναι παραπάνω από 500!

Ρε παιδιά, εάν με πτυχίο, ξένες γλώσσες, η/υ, αριστεία, κτλ.. είναι να πάρω κάτω από 500 καθαρά για 8ωρο σε τράπεζα και να λέω και "ευχαριστώ" όπως είπατε.. τότε οι εργάτες και οι οικοδόμοι πόσα παίρνουν τον μήνα;

ΜΑΚΑΡΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΕΥΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ...ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΔΩΣΑΜΕ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΠΛΕΟΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΓΡΑΦΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝ...Κ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΒΟΗΘΟΥ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΥ Κ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΑΠΟ PC ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ...ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ?ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

7Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:47 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στην πρώτη μου δουλεία, τις καλές ακόμα εποχές 2005, με πτυχίο, ξένες γλώσσες, με σπαστό ωράριο έπαιρνα 600 ευρώ και μάλιστα η δουλεία ήταν πάνω στο αντικείμενο σπουδών μου.Μετά στη δεύτερη άρχισα με 1100 ευρώ.Βέβαια εν όψη κρίσεως και προσόντων ήμουν η πρώτη που έφυγα γιατί έπαιρνα τα πιο πολλά, είχα ανέβει μισθολογικά και δεν τουν συνέφερε.
Όπως και η περίπτωση που σου ανέφερα η κοπέλα έχει πτυχίο και ξένες γλώσσες.Και τώρα με τα νέα μέτρα στον ιδιωτικό τομέα αντε γεια.

8Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:47 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
eirinaki έγραψε:
ΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ???ΑΛΛΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ 300 Κ 400 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..ΓΙΑ 550 ΠΧ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΤΥ..ΑΛΛΑ Κ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΕΝΕ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ...ΝΑΙ Κ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ???ΠΑΝΕ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΔΙΝΑΝ 800 Κ 900 ΕΥΡΩ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΦΑΓΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ..Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ Κ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ ΣΤΙΣ ΠΑΛΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ

Κοίτα, έχω προϋπηρεσία, αλλά όχι σε αυτόν τον κλάδο και όχι στην Ελλάδα, οπότε μου είπανε ότι δε μετράει στον μισθό.

Ξέρω ότι είναι εποχή κρίσης και πως 900-1000 ευρώ σχεδόν κανείς δε δίνει πλέον, αλλά δε σκοπεύω να συμβιβαστώ με κάτω από 500. Παραείναι χαμηλός μισθός για τη συγκεκριμένη περίπτωση. Sad

9Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:49 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kafedaki? έγραψε:Στην πρώτη μου δουλεία, τις καλές ακόμα εποχές 2005, με πτυχίο, ξένες γλώσσες, με σπαστό ωράριο έπαιρνα 600 ευρώ και μάλιστα η δουλεία ήταν πάνω στο αντικείμενο σπουδών μου.Μετά στη δεύτερη άρχισα με 1100 ευρώ.Βέβαια εν όψη κρίσεως και προσόντων ήμουν η πρώτη που έφυγα γιατί έπαιρνα τα πιο πολλά, είχα ανέβει μισθολογικά και δεν τουν συνέφερε.
Όπως και η περίπτωση που σου ανέφερα η κοπέλα έχει πτυχίο και ξένες γλώσσες.Και τώρα με τα νέα μέτρα στον ιδιωτικό τομέα αντε γεια.

Συμπέρασμα: θα πάω να γίνω καθαρίστρια..

10Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:51 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυστυχώς σε αυτήν ακριβώς την περίοδο, οι εργάτες δεν πληρώνονται για μήνες και οι οικοδόμοι κάθονται στα σπίτια τους ... Έχει πέσει πείνα κορίτσια!

11Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:53 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ από μεριά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία στη συνεντευξή σου και να σου έρθουν όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!! Smile Smile

12Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 5:58 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy29 έγραψε:Δυστυχώς σε αυτήν ακριβώς την περίοδο, οι εργάτες δεν πληρώνονται για μήνες και οι οικοδόμοι κάθονται στα σπίτια τους ... Έχει πέσει πείνα κορίτσια!

ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ...Κ ΤΟ 70% ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ Η ΓΕΝΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΛΕΦΤΑ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΟΥ..ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Very Happy Very Happy Very Happy

13Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:02 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kafedaki? έγραψε:Εγώ από μεριά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία στη συνεντευξή σου και να σου έρθουν όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!! Smile Smile

Ευχαριστώ πολύ kafedaki! Αν έρθουν όλα όπως τα ονειρεύομαι του χρόνου θα είμαι εξωτερικό και δε θα αναρωτιέμαι για τον αν πρέπει να πληρώνει ο εργοδότης εμένα, ή εγώ τον εργοδότη, για τη δουλειά που κάνω. Γιατί εκεί θα μας φτάσουνε, να πληρώνουμε για να δουλέψουμε!

Απογοητεύτηκα λίγο να σας πω την αλήθεια.. Θα δούμε τι θα μου πουν και στη συνέντευξη βέβαια και θα επανέλθω με νέα μου.

14Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:07 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bluebird έγραψε:
kafedaki? έγραψε:Εγώ από μεριά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία στη συνεντευξή σου και να σου έρθουν όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!! Smile Smile

Ευχαριστώ πολύ kafedaki! Αν έρθουν όλα όπως τα ονειρεύομαι του χρόνου θα είμαι εξωτερικό και δε θα αναρωτιέμαι για τον αν πρέπει να πληρώνει ο εργοδότης εμένα, ή εγώ τον εργοδότη, για τη δουλειά που κάνω. Γιατί εκεί θα μας φτάσουνε, να πληρώνουμε για να δουλέψουμε!

Απογοητεύτηκα λίγο να σας πω την αλήθεια.. Θα δούμε τι θα μου πουν και στη συνέντευξη βέβαια και θα επανέλθω με νέα μου.

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ????ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ...ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ...ΖΟΥΜΕ ΑΓΓΛΙΑ ΕΔΩ Κ 10 ΜΗΝΕΣ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑΜΕ ΣΤΙΓΜΗ..ΙΣΑ ΙΣΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΤΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ 20ΕΤΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ????ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

15Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:09 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
eirinaki έγραψε:
ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ...Κ ΤΟ 70% ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ Η ΓΕΝΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΛΕΦΤΑ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΟΥ..ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Very Happy Very Happy Very Happy

Οι τράπεζες τουλάχιστον πληρώνουν κανονικά;;;; Ξέρει κανείς;; Τον χαμηλό μισθό μπορώ με προσπάθεια να τον ανεχτώ προσωρινά, αλλά το να μη με πληρώνουν ΌΧΙ.. μου το έχουν ξανακάνει (στην Ελλάδα, πού αλλού; ) και δεν πληρώθηκα τη δουλειά 2 μηνών ποτέ! Εάν μου ξανασυμβεί, θα κινηθώ δικαστικά.. γιατί αυτή την καραμέλα του "δεν έχουμε να σας πληρώσουμε" δεν τη μασάω. Να μην κάνουν προσλήψεις τότε, ή να απολύσουν όσους δεν μπορούν να αντέξουν οικονομικά. Γιατί δεν κόβουν μία φορά και οι "ανώτεροι" (πολιτικοί, εργοδότες, κτλ) τον λαιμό τους; Γιατί μόνο εμείς πρέπει να κόβουμε τον λαιμό μας να γεννήσουμε λεφτά;

Ουφ, εκνευρίστηκα απογευματιάτικα.. Razz

16Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:13 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κι εγώ Βρετανία ήμουν eirinaki, για τις σπουδές μου. Και προσπαθώ τώρα με τον σύντροφό μου να βάλουμε στην άκρη χρήματα για να μπορέσουμε να φύγουμε για εξωτερικό για δουλειά. Μακάρι.. τι να πω;

Και αυτή η θέση στην τράπεζα θα μου ερχόταν "κουτί" γιατί είναι για 6μηνο, οπότε δε δεσμεύομαι για μεγάλο χρονικό διάστημα. Wink

17Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:15 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bluebird έγραψε:
eirinaki έγραψε:
ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ...Κ ΤΟ 70% ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ Η ΓΕΝΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΛΕΦΤΑ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΟΥ..ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Very Happy Very Happy Very Happy

Οι τράπεζες τουλάχιστον πληρώνουν κανονικά;;;; Ξέρει κανείς;; Τον χαμηλό μισθό μπορώ με προσπάθεια να τον ανεχτώ προσωρινά, αλλά το να μη με πληρώνουν ΌΧΙ.. μου το έχουν ξανακάνει (στην Ελλάδα, πού αλλού; ) και δεν πληρώθηκα τη δουλειά 2 μηνών ποτέ! Εάν μου ξανασυμβεί, θα κινηθώ δικαστικά.. γιατί αυτή την καραμέλα του "δεν έχουμε να σας πληρώσουμε" δεν τη μασάω. Να μην κάνουν προσλήψεις τότε, ή να απολύσουν όσους δεν μπορούν να αντέξουν οικονομικά. Γιατί δεν κόβουν μία φορά και οι "ανώτεροι" (πολιτικοί, εργοδότες, κτλ) τον λαιμό τους; Γιατί μόνο εμείς πρέπει να κόβουμε τον λαιμό μας να γεννήσουμε λεφτά;

Ουφ, εκνευρίστηκα απογευματιάτικα.. Razz

Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ Κ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..Κ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΨΕΙ ΜΟΝΟ 100 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ..ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ...ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ..ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ...

18Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:17 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bluebird έγραψε:Κι εγώ Βρετανία ήμουν eirinaki, για τις σπουδές μου. Και προσπαθώ τώρα με τον σύντροφό μου να βάλουμε στην άκρη χρήματα για να μπορέσουμε να φύγουμε για εξωτερικό για δουλειά. Μακάρι.. τι να πω;

Και αυτή η θέση στην τράπεζα θα μου ερχόταν "κουτί" γιατί είναι για 6μηνο, οπότε δε δεσμεύομαι για μεγάλο χρονικό διάστημα. Wink

ΑΝΤΕ ΡΕ ΣΥ ΣΩΠΑ????ΕΜΕΙΣ ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ ΜΕΝΟΥΜΕ!!!!Κ ΠΩΣ Κ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΕΔΩ?????ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ ΕΝΝΟΟΩ!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ.ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΘΑ ΕΧΕΤΕ Κ ΕΝΑ 6 ΜΗΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΛΑ Very Happy Very Happy Very Happy

19Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:20 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπελα μου τα πραγματα ειναι ασχημα για ολους μας..γι΄αυτο να δεχτεις οσα και να σου δωσουν...γνωμη μου παντα ετσι? οπως ειπε και μια κοπελα πριν,απο καπου πρεπει να ξεκινησεις...οσο για τους εργατες και τους οικοδομους,οντως δεν εχουν καν δουλεια οι ανθρωποι και το ξερω απο τον αντρα μου...δεν ειναι εργατης ή οικοδομος αλλα το επαγγελμα του εχει αμμεση σχεση με κατασκευες και εργα γενικοτερα..οταν λοιπον χρειαζεται προσωπικο,τους δινει 50ευρω ημερομισθιο..μπορει να μην εχουν πτυχια και να γνωριζουν ξενες γλωσσες αλλα η δουλεια που κανουν ειναι τοσο βαρια και σκληρη που δεν θα μπορουσαν να περνουν λιγοτερα..παντως καλη επιτυχια σου ευχομαι και να πανε ολα καλα.

20Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 6:44 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bluebird έγραψε:Το έψαξα στο internet, αλλά δεν έβγαλα άκρη, οπότε θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε. Με κάλεσαν για συνέντευξη από τράπεζα και θα ήθελα να έχω από πριν μία ιδέα για το ύψος του μισθού που μου αναλογεί.

Τα στοιχεία είναι:
άγαμη χωρίς προϋπηρεσία, σύμβαση ορισμένου χρόνου, και 8ωρη εργασία.

Να υπολογίζω κάπου στα 600 ευρώ τον μήνα.. ή είμαι πολύ αισιόδοξη;;

Άμα μου πουν για μισθό κάτω από 520 ευρώ σκέφτομαι να αρνηθώ. Εσείς τι λέτε; Rolling Eyes

Σε ποια τράπεζα σε κάλεσαν? Ιδιωτική φανταζομαι..αλλά ξερω πως δεν πολυκανουν προσλήψεις..

Και με τι προσόντα θα σε πάρουν ? εχεις τελειώσει κάποια σχολή? πανεπιστημιο, τει, ιεκ??
Θα είσαι υπάλληλος σε κατάστημα??

Πάντως σε ιδιωτικές τραπεζες το 500 ευρω που λες απλά δεν υπαρχει!! Αυτη τη στιγμή ο ιδιωτικός τομέας , σε ότι εχει σχέση με οικονομικά , πληρώνει ακόμη καλά!
Πιστευω οτι τα 800 , αν εχεις καποιο χαρτι και ξερεις και μια γλώσσα το πέρνεις σίγουρα..

Αν θες γραψε την τραπεζα , να σου πούμε πιο σίγουρα

21Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 7:48 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bou-boukitsa έγραψε:
bluebird έγραψε:Το έψαξα στο internet, αλλά δεν έβγαλα άκρη, οπότε θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε. Με κάλεσαν για συνέντευξη από τράπεζα και θα ήθελα να έχω από πριν μία ιδέα για το ύψος του μισθού που μου αναλογεί.

Τα στοιχεία είναι:
άγαμη χωρίς προϋπηρεσία, σύμβαση ορισμένου χρόνου, και 8ωρη εργασία.

Να υπολογίζω κάπου στα 600 ευρώ τον μήνα.. ή είμαι πολύ αισιόδοξη;;

Άμα μου πουν για μισθό κάτω από 520 ευρώ σκέφτομαι να αρνηθώ. Εσείς τι λέτε; Rolling Eyes

Σε ποια τράπεζα σε κάλεσαν? Ιδιωτική φανταζομαι..αλλά ξερω πως δεν πολυκανουν προσλήψεις..

Και με τι προσόντα θα σε πάρουν ? εχεις τελειώσει κάποια σχολή? πανεπιστημιο, τει, ιεκ??
Θα είσαι υπάλληλος σε κατάστημα??

Πάντως σε ιδιωτικές τραπεζες το 500 ευρω που λες απλά δεν υπαρχει!! Αυτη τη στιγμή ο ιδιωτικός τομέας , σε ότι εχει σχέση με οικονομικά , πληρώνει ακόμη καλά!
Πιστευω οτι τα 800 , αν εχεις καποιο χαρτι και ξερεις και μια γλώσσα το πέρνεις σίγουρα..

Αν θες γραψε την τραπεζα , να σου πούμε πιο σίγουρα

Bou-boukitsa, άμα είναι όντως έτσι τα πράγματα και την πάρω τη δουλειά θα σου στείλω πάστες για όλη τη φαμίλια!!! Smile Η τράπεζα είναι ιδιωτική, κι εγώ μέχρι τώρα έχω αρκετό χαρτομάνι (πτυχίο, πιστοποιητικά, κτλ) αλλά σου έστειλα και π.μ. για λεπτομέρειες.

Σας ευχαριστώ για άλλη μία φορά όλες για τις απαντήσεις σας.. με βοηθάνε να είμαι καλύτερα προετοιμασμένη για το τι θα αντιμετωπίσω στη συνέντευξη! Να'στε καλά!

22Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Δευ Σεπ 10, 2012 9:23 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bluebird έγραψε:[

Ρε παιδιά, εάν με πτυχίο, ξένες γλώσσες, η/υ, αριστεία, κτλ.. είναι να πάρω κάτω από 500 καθαρά για 8ωρο σε τράπεζα και να λέω και "ευχαριστώ" όπως είπατε.. τότε οι εργάτες και οι οικοδόμοι πόσα παίρνουν τον μήνα;


Τι σε κάνει να θεωρείς πως το 8ωρο στην τράπεζα αμοίβεται καλύτερα από το 8ωρο του εργάτη ή του οικοδόμου;


bluebird έγραψε:
Συμπέρασμα: θα πάω να γίνω καθαρίστρια..

το παραπάνω εύχομαι να το λες χιουμοριστικά, αν και ακόμη έτσι να το λες δυσκολεύομαι να το δεχτώ.

23Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Τετ Σεπ 12, 2012 2:41 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Επανήλθα για να σας πω τα νέα.. Πήγα στη συνέντευξη, αναφερθήκανε στο οικονομικό λέγοντας πως θα πληρώνομαι σύμφωνα με τις τάδε συμβάσεις.. that's it, τίποτα άλλο όσον αφορά τον μισθό! Αναγκάστηκα και ρώτησα ευγενικά αν θα μπορούσαν να μου πούνε πιο συγκεκριμένα ποιος θα είναι ο μισθός για αυτή τη θέση και μου απάντησαν πως -και καλά- δεν ξέρουν (όφειλαν να ξέρουν)!

Επίσης, δε μου λέγανε ποια θα είναι ακριβώς τα καθήκοντα και ο ρόλος του προσληφθέντα, περίμενα μέχρι το τέλος της συνέντευξης για να το ρωτήσω.

Είμαστε σοβαροί ρε παιδιά; Να μη σε ενημερώνουν στη συνέντευξη για το τι δουλειά θα κάνεις και τι χρήματα θα παίρνεις (εάν επιλεγείς φυσικά);; Θα με πάρουν τηλ σε λίγες μερες είτε είναι θετική είτε αρνητική η απάντηση. Εάν είναι θετική η απάντησή τους, σκέφτομαι σοβαρά να αρνηθώ τη θέση.

24Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Τετ Σεπ 12, 2012 2:48 am

nik_baby_girl


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα σου εστειλα πμ για καποιες αποριες

25Τι μισθό να περιμένω;; Empty Απ: Τι μισθό να περιμένω;; Τετ Σεπ 12, 2012 2:51 am

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
προφανως δεν εχεις τοσο μεγαλη αναγκη την δουλεια οσο καποιοι αλλοι που εδωσαν συνεντευξη μαζι με εσενα...(χωρις να σημαινει πως εχεις αδικο σε οσα λες και απαιτεις απο τον εργοδοτη σου)..ομως καλυτερα να αρνηθεις αν πραγματικα νιωθεις ετσι,με αυτον τον τροπο θα παρει την δουλεια καποιος αλλος που ειτε θα εχει πιο πολυ αναγκη τα χρηματα κ την δουλεια απο εσενα , ειτε θα εχει μικροτερες απαιτησεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις