Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!
αν και η βαφτιση της κορης μας δεν ειναι συντομα αν και θα το θελαμε πολυ λογω οικονομικων θα αναγκαστουμε να τη κανουμε κατα το μαιο-ιουνιο οπου η ιδια θα εχει κλεισει 1ος ετους !
το οτι την παρατεινουμε δε σημαινει οτι θα μπορουμε να διαθεσουμε περισσοτερα χρηματα απλα να μαζεψουμε κ εμεις 2 δραχμες να κανουμε κατι ομορφο και οικονομικο!
οι περισσοτερες αν οχι ολες οι κοπελες εδω αναφερουν το ιδιο αλλα δεν εχουν κ αδικο καθως οι τιμες ειναι στα υψη!
λοιπον,εμας η βαφτιση θα γινει στην επαρχια και οπως καταλαβαινετε ειναι δυσκολο να χρησιμοποιησουμε την οποιαδηποτε προσφορα απο καταστημα στην αθηνα!οπως καταλαβαινετε εχω σκοπο να αναλαβω μονη μου το στολισμο ο οποιος μιας κ θα ειναι σε ξωκλησσι θα ειναι περιορισμενος λογω φυσικης ομορφιας αλλα θελω να εχει και τα κερακια του και το μικροστολισμο του.οι τοπικες επιχειρησεις ζητουν ακομα περισσοτερα με τη πολη και δε κανουν κατι πρωτοτυπο!το ιδιο σκεφτομαι να κανω και με τις μπομπονιερες.
αν σας ειναι ευκολο δωστε μου ιδεες για γλυκα βαφτισης,προσκλητηρια,και τι να βαλω στις μπομπονιερες των μεγαλων...για τα παιδακια εχω σκεφτει γλτφιτζουρια!

Υ.Σ
παντα λατρεβα τα cupcakes στις βαφτισεις ειναι πανεμορφα αλλα θα μου πειτε εχω ακριβα γουστα!κατι ομορφο θα ηθελα οχι απλα παστακια!
επισης εχω δει να κυκλοφορουν προσκλτηρια απ το χαμογελο του παιδιου εχει παρει καμια σας?ποσο κοστισαν?
θελω περιπου 90 με 100 κομματια για το καθενα απο αυτα για τα προσκλητηρια λιγοτερα μιας κ παει ανα οικογενεια.

χιλια συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να σας ξεδιπλωσω ολες τις σκεψεις μου!

mpempakos

mpempakos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου ρινάκι. Αρχικά αν θες δες και το blog μου http://tokoutaki.blogspot.gr/, αν και δεν έχει ακόμα πολλά "κοριτσίστικα" θέματα, γιατί είναι στην αρχή.
Θα σου πρότεινα αφού έχεις ακόμα πολύ χρόνο να δεις διάφορες ιδέες και να καταλήξεις σε κάποιο θέμα ή έστω στα χρώματα της βάπτισης. Κατά τη γνώμη μου καλύτερα να επιλέξεις κάποιο πρωτότυπο θέμα και να αφήσεις τα κλασικά με πριγκίπισσες, πεταλούδες κλπ γιατί είναι χιλιοφορεμένα. Όταν έχεις επιλέξει το θέμα τότε να σκεφτείς τι χρήματα μπορείς να διαθέσεις και αν μπορείς κάποια πράγματα να τα κάνεις μόνη σου για μεγαλύτερη οικονομία. Πάντως ιδέες υπάρχουν πολλές. Very Happy
ΥΓ. για γλυκό πολύ οικονομικό εμένα θα μου άρεσε η βανίλια υποβρύχιο, σαν αυτή που τρώγαμε μικρά. Σχεδόν τσάμπα και πρωτότυπο.

http://tokoutaki.blogspot.gr/

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με το καλο η βαφτιση σας! δεν θα ειναι καθολου δυσκολο να στολισεις μονη σου και μαλιστα θα σου βγει και πολυ οικονομικα. εγω εχω πελατισσες απο επαρχια που της βοηθαω με τον στολισμο και βγαινει υπεροχο αποτελεσμα με ελαχιστα χρηματα. αν θες λέπτομεριες μπορουμε να τα πουμε μεσω μειλ. διαλεξε δυο χρωματα που σου αρεσουν. αν θες να φυγεις απο το κλασικο ροζ παιζεις με καποιον αλλο συνδυασμο οπως ροζ καφε, καφε λαχανι, λαχανι φουξια, κιτρινο λαχανι. μετα δες αν θες να στολισεις με γαζα, τουλι η οργαντζα. μπορεις να ενισχυσεις το στολισμο σου με μπαμπου μπαλες, στεφανια διακοσμημενα, η γλαστρακια που θα προμηθευτης απο καποιο φυτωριο στην περιοχη και θα σου ερθει πιο οικονομικα απο το να το παρεις απο ανθοπωλειο. μπορεις να νοικιασεις και δεντρακι απο αυτο που βαζουν τις κρεμαστες μπομπονιερες και να το διακοσμησεις με κορδελες και διακσομητικα στο θεμα σας (πχ πεταλουδες νεραιδες η οτι αλλο διαλεξετε) και να το βαλεις στο τραπεζι ευχων. για capcakes εχω ακουσει για ενα ζαχαροπλαστειο στο κερατσινι με 1,00 ευρω. αλλα θα σας βολεψει να τα παρετε στο χωριο απο αθηνα; ποσες μερες νωριτερα θα κατεβειτε;

http://stardustwork.blogspot.com

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και οσον αφορα τα θεματα αν δεν θες τα κλασικα για κοριτσι μπορεις να το κανεις ξεχωριστο διαλεγοντας κατι που αρεσει στην κορη σου! πχ στο γιο μου αρεσαν παντα τα καμηλόπαρδαλακια, ετσι αν εχει η μικρη αδυναμια σε κατι μπορεις να το αξιοποιησεις! προτοτυπο θεμα για βαφτιση ειναι και η κουκουβαγια μαμα με το μωρακι της! εικονες απο αυτο το θεμα θα βρεις στο μπλογκ μου!

http://stardustwork.blogspot.com

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!
τα cupcakes με 1 ε ειναι ενδιαφερον αν εχεις στοιχεια ζαχαροπλαστειου θα με ενδιεφερε πολυ!λογικα μια μερα πριν θα παμε οποτε μια χαρα θα ειναι!στη τελικη θα στειλω να τα παρουν παπουδες!
μαρεσουν πολουν τα φαναρακια με κερια μεσα στολισμενα με κορδελες αλλα και οι γλαστρουλες ωραια ιδεουλα!
το βιβλιο ευχων η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα το ειδα πριν λιγους μηνες σε μια βαφτιση..δε το ηξερα!ειναι απαραιτητο πλεον?
αληθεια το στολισμο σορρυ που ρωταω τον κανουμε λιγο πριν αρχισει το μυστηριο?εκει δεν εχει αλλη βαφτιση πριν οπως αθηνα που γινεται συνηθως σκ χαμος!
εχω σκεφτει και κολονατα ποτηρια πλασικα πολλουν και στα jumbo με αναψυκτικα!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τωρα που ειπες για κολονατο ποτηρι, δεν υπαρχει πιο σικατος στολισμος απο το να βαλεις αναποδα ενα κολονατο ποτηριο και μεσα του ενα λουλουδι (πχ γερανι η κατι φουντρωτο) και πανω του στον πατο δηλάδη που θα ειναι ορθιος ενα ρεσω! επισης αν θες αντι για φαναρια μπορεις να βαλεις στεφανια με κερια. αν θες στειλε μου ενα μειλ να σου στειλω φωτο εκει! το στολισμο τον κανεις λιγο πριν το μυστηριο. για το ζαχαροπλαστειο θα ρωτησω αυριο γτ εγω τα παιρνω σε αυτη την τιμη χονδρικη λογω επαγγελματος, αλλα μπορω να στα αγορασω αν θες!

http://stardustwork.blogspot.com

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και για φαναρια δες τζαμπο αλλα η τωρα η την ανοιξη γτ το χειμωνα δενεχει ποικιλια μεγαλη σε α;υτα

http://stardustwork.blogspot.com

Livia_Kb

Livia_Kb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ψάξε στο google : 123mpomponieres

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω σκεφτει το εξης:
ναφτιαξω διαφορα γλυκα κουταλιου-πορτοκαλι,δαμασκηνο.μελιτζανακι και σταφυλι-. να το βαλω σε μικρα ατομικα βαζακια στο οποιο θα εχω αυτοκολλητη φωτογραφια του μωρου με το ονομα του και την ημερομηνια βαφτισης.τελος σκεφτηκα να κρεμασω ενα τουλινο πουγκακι με σμαρτις.ετσι θα ειναι μπουμπουνιερα και γλυκο μαζι.τι λετε?

10θελω ιδεες και προτασεις για τη βαφτιση της κορης μου! Empty ΙΔΕΟΥΛΕΣ Τρι Σεπ 11, 2012 11:28 am

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΑΚΟΥ ΜΟΥ ,ΜΙΚΡΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΒΥΣΣΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΚΡΟ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30-35 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ,ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΔΙΧΑΚΙ ΣΕ ΕΤΟΙΜΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑ ΚΟΜΜΕΝΝΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΖΙΑ ΣΧΟΙΝΙΑ ΣΕ ΡΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΕΚΤΥΠΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΚΟΥΤΙΑ...ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΑΓΟΡΑΖΑ ΕΚΑΝΑ 250 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΘΕΛΑΝΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΦΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥΧΛΙΑΣΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ,,ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΕ ΠΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ,ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥΓΚΑΚΙΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΑ ΜΕ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΚΑΙ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΝΤΛ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ!! Very Happy

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΟΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ ΜΕ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΟΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΟΚΙΟ.

elpida81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΡΙΝΑΚΙ εχω εναν παρομοιο στολισμο οπου ειχαμε μπομπονιερες γλαστρακια διαφορα λουλουδια και για τα παιδακια ρακετες με ζωακια ριξε μια ματια στο fb Gamos Baptish Elpida να παρεις ιδεες!αν εχεις καμια απορια για το πως θα το κανεις πες μου!

pontikoula1

pontikoula1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μπορεις επισης (αν εχεις χρονο στην διαθεση σου ή καμια απο τις γιαγιαδες)να κανεις μικρα βαζακια με μαρμελαδα ή γλυκο του κουταλιου

για τα μικρα ειναι ωραιες και η σαπουνοφουσκες απλα τρελενονται γι αυτες

οσο για το στολισμο οσο πιο απλα τοσο πιο καλα αφου λες οτι θα εχει φυσικη ομορφια

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
To biblio euxon den einai aparetito , ama thes to bazeis. Einai kseniko ethimo kanonika. Oso gia ta glika... ta bazakia einai i pio oikonomiki lisi pisteuo. Ego eixa Mono paidikes mpoumpounieres, baftisi einai den to theoro aparetito na ftiakseis k mpoumpounieres extra gia tous megalous. Gia glukaki mazi me tin mpoumpouniera edina melekounaki, pou eixa ftiaksei autokolita me to thema mas k ena euxaristirio kai ta eixa kolisei apo pano. Gluka eixa ston mpoufe, ekso apo tin eklisia. Eixa parei apo saboidaki k apo ena allo zaxaroplastio pastakia, opou ebgenan 13 euro ta 25 pastakia kai itan me to arxiko gramma tou paidiou epano. ntonatsakia diafora apo ergostasio. Anapsiktika apo to ergostasio. ktl. kai mou bgikan polu oikonomika, giati otan elega sta zaxaroplastia oti thelo glika gia baftisi zitousan 1200-1300 euro, eno memonomena plirosa to 1/4 . Oso gia ta fanarakia, glastrakia pou sou aresoun mporeis na a pareis apo to jumbo kai na ta diakosmiseis moni sou.
Tha kaneis kapio thema i oxi ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις