Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
468 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 468 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 7:48 am

????????


Επισκέπτης
ας κυλησει και η επομενη βδομαδα και θα δω.......να ειστε καλα κοπελες μου

27ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 9:22 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταρχήν, θέλω να σου ευχηθώ περαστικά για την υγεία σου. Να γίνεις γρήγορα καλά !Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λιγάκι υπομονή με το μικρούλη σου,κάθε αρχή κ δύσκολη, λένε. Κι εμείς κάναμε αίτηση για παιδικό φέτος για τη μεγάλη μου(2,5 ετών) αλλά δεν μας δέχτηκαν . Κι ανησυχούσα για το πώς θα τα πάει πριν καν βγουν τα αποτελέσματα. Αλλά επειδή έχω άδεια ανατροφής για τη μικρή μου ( 6,5 μηνών) θα τις έχω κ τις 2 σπίτι. Βέβαια, υπάρχουν στιγμές που μου έρχεται τρέλα κ με τις δουλειές του σπιτιου...Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το σίγουρο είναι ότι δεν χρειάζεται να νιώθεις τύψεις. Σιγά σιγά θα συμβιβαστείς με την ιδέα ότι για λίγες ώρες το παιδάκι σου θα δέχεται τη φροντίδα κάποιας άλλης. Σου τα λέω αυτά κ σαν μαμά αλλά κ σαν εκπαιδευτικός( είμαι δασκάλα σε δημοτικό). Να κοιτάς την υγεία σου και σου εύχομαι τα καλύτερα...

28ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 11:33 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βρε στελλιτσα γιατι νιωθεις απαισια κοριτσι μου???

παιδικο παει δεν κανει καταναγκαστικα εργα
αν του αρεσει αν τον ευχαριστει αυτο να εχεις στο μυαλο σου
σε καταλαβαινω και σε νιωθω αλλα εμεις πρεπει να νιωθουμε καλα οταν τα παιδακια μας ειναι χαρουμενα και γεματα
και με εμας νιωθουν ετσι δεν λεω αλλα δεν ειναι καλο να συναναστρεφονται και αλλα παιδακια??? καθε παιδι θελει επαφη με την αναλογη για εκεινο ηλικια και τι πιο φυσιολογικο απο τα συνομηλικα τους ε??

οσον αφορα τα χτυπηματα και τα δαγκωματα κι εμενα τα εμαθε στον παιδικο οπως και 2-3 βρωμοκουβεντες που εκανα αμαν να τις κοψει αλλα οταν τον βλεπω χαρουμενο να πηγαινει και χαρουμενο να ερχεται λεω καλα κανω
τα οφελη του παιδικου οσο και να προσπαθησω εγω δεν τα εχειαπο εμενα
καλα να παιζουμε καλα περναμε χρονο μαζι αλλα ειναι μονος του και μαραζωνει
οταν βλεπει αλλα παιδακια τρελενεται απο την χαρα του

γιαυτο σε παρακαλω μην νιωθεις ετσι
δεν κανεις κατι κακο στο παιδακι σου αντιθετα το βοηθας να ανεξαρτητοποιηθει





29ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 11:45 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:
νιωθω πολυ αχρηστη μανα...........

ελεγα να πηγαινω να τον παιρνω κατα τις 12.30 η να μην παει καθολου αλλα και σπιτι θα βαρεθει

αχ πειτε κατι θα τρελλαθω

ΥΓ εχω και προβλημα υγειας μη νομισετε οτι το εστειλα για να πινω καφεδες

Shocked Shocked δε μας τα λες καλαααα!!!! ακου αχρηστη μανα. και γω δε δουλευα αλλα οταν κοντεβα να γεννησω το 2ο μου εστειλα τη μικρη παιδικο. και ηταν 2 χρονων. ασχετα που τελικα εμεινε εκει 3 μηνες μονο γιατι με τις ιωσεις ειχαμε θεμα και κολησε και το μωρο τελικα. τεσπα
μη νιωθεις ετσι. καλο ειναι! αποτι διαβασα και ελπιζω να καταλαβα σωστα κανει πραγματα το παιδακι που δεν τα κανει σπιτι. καλα πραγματακια εννοω.. αρα? ισα ισα που αλλαζει λιγο περιβαλον (δε λεω για κοινωνηκοποιηση γιατι συμφωνω μαζι σου)και ξεκουραζεσαι και συ και γεμιζεις μπαταριες! παλι για τα παιδακια σου το κανεις αυτο να ανταπεξελθεις καλητερα. μη σκας ρε χαζη! ολα καλα ειναι. Very Happy

30ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 11:54 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν μπορω να σε καταλάβω απολυτα...αφου εγω δεν εχω αλλη επιλογη,απο το να τα στειλω παιδικο, γιατι δουλευω...! Μπορει απο την αλλη, να μην γραφω πολυ στο φορουμ, αλλα εχω διαβασει απειρα ποστ σου. Εχεις βοηθησει τοσες μανουλες και κατα συνεπεια και παιδακια, που δεν γνωριζεις καν. Οπότε ειμαι σιγουρη οτι και στα δικα σου παιδια προσφερεις το καλυτερο. Απλα χρειαζεσαι λιγο χρόνο για να "προσαρμοστεις" στη νεα κατασταση. Ειμαι σιγουρη θα παρεις τελικά την καλυτερη αποφαση...! Μη στεναχωριεσαι..τα παιδια πιανουν πουλια και συναισθηματα στον αερα.

31ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 10:18 pm

????????


Επισκέπτης
εχετε δικιο ρε κοριτσια

ισως αν ηταν πιο λιγες οι ωρες να μην το εβλεπα ετσι

αλλα αυτο το 8-3 πωπω για ενα τριχρονο αμαρτια ειναι σηκωνεται και μια ωρα νωριτερα το καημενο

παντως αν οι παιδικοι ηταν πχ 9-1 θα ημουν μια χαρα νομιζω χιχιχιχιχιχιχι

θα συνηθισω που θα παει

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω

32ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 10:31 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευτυχως ο δικος μας εχει ωρα προσελευσης απο τις 7 εως τις 9.30 απο εκει και επειτα τρωνε πρωινο και κλεινουν οι πορτες

33ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Παρ Σεπ 14, 2012 10:34 pm

????????


Επισκέπτης
αχ ρε μπεμπουλη και ο δικος μας λογικα ειναι πιο χαλαρα ειναι ιδιωτικος αλλα ειναι το ερμο το θεμα μου ξερεις και επειδη ο ενας παει νηπια πρεπει να βγω μια φορα και τα παω και τα δυο ειτε εγω ειτε ο μπαμπας πριν παει στη δουλεια

ειναι αδυνατον να ανεβοκατεβω τη σκαλα δυο φορες σε τοσο λιγη ωρα να παω τον εναν και μετα απο μια ωρα μιαμιση τον αλλο

τωρα μου εδωσες ιδεα

να παει ο ενας με το μπαμπα νωρις που εχει νηπιο

και το μωρο να το παω εγω εννιαμιση

πιο ανθρωπινο ειναι

αχ κολλησε το μυαλο μου τοσες μερες δεν το σκεφτηκα

34ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Σαβ Σεπ 15, 2012 6:03 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Wink σωστο!

35ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Σαβ Σεπ 15, 2012 11:08 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειδες???

υπαρχουν λυσεις απλα αγχωνομαστε και δεν τις σκευτομαστε!!

36ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Σαβ Σεπ 15, 2012 10:54 pm

????????


Επισκέπτης
εμας ολες οι προσπαθειες μας ειναι βστε εγω να χρειαζεται να βγω οσο το δυνατον πιο λιγες φορες απο το σπιτι καταλαβες? εκει μπλεκει το πραγμα....γιατι τωρα κρατωντας απ τα χερια ανεβαινω τα 30 σκαλια μου , αμα χειμωνιασει και πιασει η υγρασια μπορει να μη μπορω καθολου......οποτε δε μπορω να πω αναλαμβανω για ολη τη χρονια να πηγαινω το ενα παιδι γιατι δεν ξερω πως θα ειμαι

37ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Κυρ Σεπ 16, 2012 1:25 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris ειδες υπαρχουν λυσεις και ειμαι σιγουρη θα βρεις και αλλες.Παντως μια φιλη μου που ειναι νηπιαγωγος λεει οτι μετα τα τρια επιβαλλεται το σχολειο,τωρα τι να σου πω...εγω τον εχω σπιτι και ειναι αρκετα ζωηρος και τωρα με την εγκυμοσυνη κουραζομαι αρκετα αλλα αν ειχα προβλημα υγειας οπως λες σιγουρα θα χρειαζομουν βοηθεια και αν οι παππουδες γιαγιαδες δεν μπορουν τοτε η λυση ειναι το σχολειο,απλα εμεις οι μαμαδες προσαρμοζομαστε δυσκολα για τα παιδια πολλες φορες ολα ειναι πιο ευκολα!

38ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Κυρ Σεπ 16, 2012 1:32 am

melissoula84

melissoula84
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
marion έγραψε:Αχχχ μακάρι να μπορούσα κάπως να σε βοηθήσω να νιώσεις καλύτερα!
Να σου πω την άποψή μου έστω...
Καταρχήν -αν κρίνω από την κόρη μου 2 ετών- το ωράριο που είναι ξύπνια είναι ακριβώς το ίδιο με του γιού σου και δεν είναι κάτι"σκληρό"!
Ξυπνάει κατά τις 7μιση επειδή με ακούει που σηκώνομαι κ κοιμάται κατά τις 2 με 2 μιση.
Οπότε αυτές τις ώρες αντί να παίζει με την γιαγιά (όπου πλέον είναι πασιφανές ότι βαριέται) σίγουρα είναι πολύ καλύτερα για το παιδί να είναι στον σταθμό!
Στον σταθμό δεν το...παρατάς το παιδί για να το φροντίσει κάποιος άλλος επειδή εσύ δεν μπορείς ούτε το...παρκάρεις!!!!!Το πηγαίνεις για να μάθει,να δει,να ακούσει,να συναναστραφεί με παιδάκια,να μάθει να συνυπάρχει,να διασκεδάσει,να νιώσει ότι ανήκει σε μια ομάδα,να ανεξαρτητοποιηθεί!
Ένας ψυχολόγος μου είχε πει ότι ο πιο μέτριος σταθμός είναι πολύ καλύτερος από την καλύτερη γιαγιά!
Δεν είναι μόνο η κοινωνικοποίηση...Είναι ότι το παιδί ανακαλύπτει τον κόσμο κάτι το οποίο δεν μπορεί να γίνει από το σπίτι ή από την προστατευτική αγκαλιά της μαμάς!Δεν θεωρώ ότι στα 3 ένα παιδί είναι μικρό για να βγει προς τα έξω...
Όσο για αυτό που λες ότι μαθαίνουν να χτυπάνε αθόρυβα και ένα σωρό άλλα ύπουλα...πόσο κακό είναι να τα μάθουν και αυτά?Σε αυτόν τον κόσμο που τσιμπάει αθόρυβα δε θα ζήσουν?Το να τους εξηγήσεις ότι αυτά δεν είναι σωστά πράγματα κλπ είναι άλλο θέμα αλλά καλό είναι να ξέρουν τι συμβαίνει στον κόσμο των ανθρώπων!
Αν το παιδί σου έφευγε κατευθείαν στα 5 του από την προστατευτική αγκαλιά σου για να πάει σχολείο θεωρώ ότι θα είχε πολύ σοβαρά προβλήματα προσαρμογής!
Μήπως το ότι τα παιδάκια σου άνοίγουν τα φτερά τους σιγά σιγά σε φέρνει αντιμέτωπη με άλλες αλήθειες,προσωπικές σου και σε κάνει να νιώθεις δύσκολα αυτό?
Δεν ξέρω...Ψάξε μέσα σου να δεις μπας κ ανακαλύψεις κάποια κρυφή αλήθεια!Και επίσης,αν τα παιδιά καταλάβουν και νιώσουν ότι εσύ στεναχωριέσαι που φεύγουν θα "βρουν τρόπους" για να σε ικανοποιήσουν μένοντας σπίτι κ αυτό δε θα είναι απαραίτητα κάτι που θα τους αρέσει.
Και φυσικά ΔΕΝ είσαι "άχρηστη μάνα"!!!Ψάχνεις να βρεις το καλύτερο για τα παιδιά σου και πώς κ εσύ θα νιώθεις καλά με αυτό!Μια καλή μάνα θέλει να νιώθει καλά ώστε να την βλέπουν χαρούμενη τα παιδιά της για να νιώθουν κ αυτά καλά και αυτό κάνεις εσύ!Δεν γεννηθήκαμε μαθημένες...
Όλα καλά θα πάνε και αυτά που νιώθεις είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!
Την επόμενη εβδομάδα που θα αρχίσει και η δική μου σταθμό για πρώτη φορά θα έρθω εγώ για παρηγοριά...χαχαχα Very Happy



πολυ μου αρεσε η απαντηση σου marion!

39ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Κυρ Σεπ 16, 2012 6:04 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΦΕΤΟΣ ΦΑΓΩΘΗΚΑ ΝΑ ΣΤΕΊΛΩ ΤΗ ΜΙΚΡΉ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΌ.ΈΚΑΝΑ ΠΑΝΤΟΎ ΧΑΡΤΙΆ ΚΑΙ ΜΈΣΩ ΕΣΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΠΟΥΘΕΝΆ.ΆΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΈΒΡΙΖΑ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΊΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΆΝΕΡΓΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΘΑ ΉΤΑΝ ΜΙΑ ΛΎΣΗ ΏΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΈΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΊΤΣΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΈΧΩ ΑΝΑΘΕΩΡΉΣΕΙ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ.ΘΥΜΆΜΑΙ ΜΙΑ ΜΈΡΑ ΠΟΥ ΞΗΠΝΗΣΑ ΣΤΗΣ 6.30 ΤΑ ΧΑΡΆΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΓΉΚΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΌΝΙ ΚΑΙ ΕΊΔΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΌ ΠΟΥ ΠΑΊΡΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΆΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΊΠΛΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΊΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΈΝΕΙ ΑΠΟ ΚΆΤΩ.ΜΈΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΌ ΉΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ ΠΟΥ ΕΊΧΕ ΚΟΛΛΉΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΆΚΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΌΤΑΝ ΤΟ ΚΑΗΜΈΝΟ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΜΟΥ ΉΡΘΕ ΜΑ ΒΆΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ."ΕΛΕΟΣ"...ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΑΝ ΑΥΤΟΊ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΗΜΈΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΆΚΙ?ΔΕΝ ΤΟ ΛΥΠΟΥΝΤΕ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΕΤΑΙ ΜΈΣ ΣΤΟ ΚΡΎΟ?ΑΥΤΉ Η ΕΙΚΌΝΑ ΜΟΥ ΈΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΌ.ΕΝΤΆΞΕΙ ΆΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΆ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΆΘΕΣΑΙ ΣΠΊΤΙ ΓΙΑΤΊ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΉ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΤΟ ΔΌΛΙΟ??ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑ ΌΛΗ ΤΗΝ ΥΠΌΛΟΙΠΗ ΖΩΉ ΤΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΆΕΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΊΝΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΊΟ,ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΓΙΑΤΊ ΝΑ ΤΟ ΒΆΛΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Σ'ΑΥΤΌ ΤΟ ΜΑΡΤΎΡΙΟ.ΆΣΤΟ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΊ ΎΠΝΟ,ΣΠΊΤΙ,ΜΑΝΟΥΛΑ...ΟΎΤΕ ΣΤΑ ΚΆΤΕΡΓΑ ΝΑ ΔΟΎΛΕΥΑΝ.ΚΑΤΙ ΤΈΤΟΙΑ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΆ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΈΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΩ.ΘΈΛΩ ΝΑ ΚΆΤΣΩ ΣΠΊΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ.ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΆΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΤΈ ΘΑ ΤΟ ΚΆΝΩ?ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΈΕΙ ΟΤΙ ΜΈΧΡΙ ΤΑ 4 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΈΝΟΥΝ ΣΠΊΤΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΩ?ΠΟΙΟΣ?ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ,ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ?ΠΟΙΟΣ?ΧΑΛΆΛΙ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΩΛΟΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΡΗΘΩ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΜΟΥ ΈΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ,ΝΑ ΜΗ ΒΡΩ ΠΟΤΈ ΜΟΥ.ΓΙΑΤΊ ΘΑ ΜΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΟΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΜΈΝΑ ΑΥΤΑ ΧΡΟΝΙΑ?ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΌ ΤΟΥΣ ΠΙΑ,ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΉΝΟΥΝ ΟΎΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΊΜΑΣΤΕ ΠΆΝΤΑ ΑΠΙΚΟ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΑΝ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΣΩΣΤΆ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΉ ΝΙΏΘΩ ΤΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟ ΓΕΜΆΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΈΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΝΆΜΕ ΜΑΖΊ ΤΗ ΜΈΡΑ ΜΑΣ.

40ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Κυρ Σεπ 16, 2012 8:39 am

????????


Επισκέπτης
ψυχολογοι ειναι που το λενε κοπελα μου

να κι εγω ερχεται το πουλμανακι να παρω τα δικα μου και λεω γεια σας παιδακια και δεν εχουν κουραγιο ουτε τα κεφαλακια να σηκωσουν εχουν κατι μουτρακια κουρασμενα και λυπημενα τα καημενα

κατι τετοια βλεπεις και μετα........

41ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Κυρ Σεπ 16, 2012 10:23 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολύ μεγάλο το θέμα του παιδικού σταθμού ...
Κι εγ'ω τα ίδια έπαθα, sofia lara.Λύσαξα να μου πάρουν τη μεγάλη (2,5 ετών)στον παιδικό διότι έχω ένα μωράκι 6 μηνών και η αλήθεια είναι ότι οι πρώτοι μήνες ήταν πολύ κουραστικοί. Μετά το καλοκαίρι όμως η μεγάλη μου άλλαξε πολύ . Σαν να ωρίμασε ξαφνικά. Αναλαμβάνει πιο πολλές ευθύνες, με βοηθάει με τη μικρή και όλα είναι πολύ τέλεια!! Δεν θα ήθελα με τίποτα να χάσω τις στιγμές που είμαστε κ οι 3 μαζί. Σκέφτομαο ότι του χρόνου θα ξεκινήσω δουλειά και αυτές οι στιγμές θα είναι ελάχιστες συν περισσότερη κούραση!
Βέβαια, για τις μητέρες που δουλεύουν ή συντρεχουν άλλοι λόγοι η επιλογή του σταθμού είναι αναγκαστική. Το θέμα είναι να περνάς το χρόνο σου ποιοτικά με το παιδί σου κ να βάζεις προτεραιότητες.

42ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ !!!!!!!!!!!! Κυρ Σεπ 16, 2012 11:55 pm

????????


Επισκέπτης
η πλακα με μενα ειναι οτι ποτε δεν παραπονεθηκε το παιδι ουτε εκλαψε

γυρναει φωναζοντας οτι περασε καλα σ ολο το δρομο τον ακουνε και σηκωθηκε και σαββατοκυριακο να παει

ουφ θα συνηθισουμε κι εμεις οι μαμαδες ποτέ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις