Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ME TA KILA TI KANOUME????? Empty ME TA KILA TI KANOUME????? Δευ Σεπ 17, 2012 11:38 pm

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια και με το καλό τα μωρά μας! Είμαι τρομοκρατημένη με τα κιλά. Όλοι μου λένε ότι έχω πάρει πάρα πολλά και ο γιατρός δεν πολυσχολιάζει.. Είμαι στην 31η εβδομάδα, από 58 κιλά είμαι πλέον 68,5! Τρώω, αλλά όχι βλακείες και όχι συνέχεια. Πείτε μου για σας γιατί θα τρελαθώ!! Embarassed

2ME TA KILA TI KANOUME????? Empty . Δευ Σεπ 17, 2012 11:45 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε οχι και πηρες πολλα κιλα!10 κιλα ειναι μια χαρα!αντε να παρεις αλλα 5!εισαι μεσα στα ορια που θετουν οι γιατροι.μην ακους κανεναν και μαυριζεις την ψυχη σου,απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και να εισαι σιγουρη οτι με το που θα γεννησεις αρκετα απο αυτα θα φυγουν!στο κατω κατω εγκυος εισαι μην τρελαθουμε!με το καλο το μωρακι σου!

3ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Δευ Σεπ 17, 2012 11:55 pm

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ, να ακούσω και μια καλή κουβέντα βρε κοπέλα μου. Με έχει πάρει πολύ από κάτω, μετριέμαι 2 φορές την ημέρα και πολλές φορές με δείχνει και 69,5 με 69,7. Ντρέπομαι να το πω και στον άντρα μου.. Του λέω μόνο όταν είμαι κάτω από 69.. Sad

4ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Δευ Σεπ 17, 2012 11:57 pm

elxir


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κι απο εμένα. Γιατί τόσο άγχος για τα κιλά σου? Πιστεύεις οτι αν είχες πάρει πολλά ο γιατρός σου θα σε άφηνε έτσι? Δεν θα είχες ακούσει τίποτα?
Είμαστε στην ίδια εβδομάδα κύησης. Εμένα η γιατρός μου, μου είχε πει απο την αρχή της εγκυμοσύνης πως επειδή δεν είχα πρόβλημα πάχους, και 15 κιλά να έπαιρνα θα ήμουν μια χαρά. Άσχετα τα πόσα έχω πάρει μέχρι τώρα. Εγώ δυστυχώς τρώω, τρώω και ξανατρώω και απο 58 κιλά που ξεκίνησα κι εγώ τώρα είμαι 62. Και να φανταστείς οτι αυτά τα κιλά τα πήρα μέσα στον μήνα που μας πέρασε.

5ME TA KILA TI KANOUME????? Empty . Δευ Σεπ 17, 2012 11:59 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααα να μην ακουω χαζα!δεν θα επρεπε να σε νοιαζουν και τοσο τα κιλα που πηρες παρα πονο το μωρακι σου!μολις το κρατησεις αγκαλια θα πεις τι χαζη που ησουν που καθοσουν και στεναχωριοσουν για τα κιλα αντι να απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου!που να ησουν στην θεση μου δηλαδη!40 πηρα χαχαχαχαχα!αλλα δεν με ενοιαζε ουτε με νοιαζει καθολου γιατι ξερω οτι θα τα χασω!

6ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 12:10 am

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σου ζήσει! Χθες πήγα για το Doppler και ήταν όλα καλά. Η μικρή στα 1.490 κιλά. Πότε γέννησες? Χαίρομαι να ακούω κοπέλες που παίρνουν κιλά, μου φαίνεται αδύνατο να μην πάρεις στην εγκυμοσύνη. Κρατιόμαστε όλο τον καιρό για να έχουμε ωραία σώματα και νιώθω πολύ πιεσμένη που πρέπει να κρατιέμαι και στην εγκυμοσύνη για να μη με κρίνουν οι άλλοι.. Δε λέω να τρωω ότι υπάρχει, αλλά ότι λιγουρεύομαι, να έχω το δικαίωμα να το απολαύσω..! Έχω και 2 φίλες που δε βοηθούν καθόλου! Η μία πήρε 7 κιλά σύνολο, και η άλλη 12. Και ήταν περίπου στα δικά μου κιλά. Και τώρα με μαλώνουν όταν τρώω ή πίνω κάτι παχυντικό, όπως σοκολάτα.

7ME TA KILA TI KANOUME????? Empty . Τρι Σεπ 18, 2012 12:16 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεννησα πριν 2μισι μηνες.ολα τα κιλα που παιρνουμε δεν ειναι ολα λιπος ειναι και υγρα πρηξιματα κτλ.ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος,εγω μπορει να κανω παραπανω κατακρατηση υγρων απο οτι εσυ κτλ.δηλαδη συγνωμη,αν οι φιλες σου επαιρναν απο 30 κιλα τι θα σου ελεγαν,α λιγα πηρες φαε κατι παραπανω???ελεος που καθεσαι και τις ακους!μπορει να στο λενε καλοπροαιρετα αλλα η ψυχολογια μιας εγκυου παιζουν παιζει παιχνιδια και δεν θα επρεπε να σου λενε τετοια.το εχουν περασει και θα επρεπε να ξερουν.τεσπα,αδικα χαλιεσαι γιατι δεν πηρες πολλα κιλα και οποτε λιγουρευεσαι κατι να το τρως!

8ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 12:21 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
1ον με τα κιλά κάνουμε την πάπια!!!Πέρα από αυτό νομίζω ότι τα κιλά που έχεις πάρει είναι μια χαρά. ΑΝ ο γιατρός δε σου λέει τίποτα μην ανησυχείς. Μπράβο στις φίλες σου που κρατήθηκαν. Αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Εγώ πήρα 20, δεν μπορούσα να κρατηθώ με τίποτα.Αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας π.χ διαβήτης κύησης, χαλάρωσε κι απόλαυσέ το. Λίγη διάιτα μετά και τα χάνεις. Εγώ τα έχασα όλα.

9ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 12:42 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά σου λέει το arkoudaki.
Εγώ δεν πήρα καθόλου κιλά και μάλιστα μετά την γέννα ήμουν 6 κιλά λιγότερο αλλά είχα διαβήτη κύησης και ήμουν σε δίαιτα από την αρχή της εγκυμοσύνης.
Ξέρεις πόσες φορές έλεγα τώρα αν δεν ήμουν έγκυος θα το έτρωγα αλλά σταματούσα γιατί ήξερα ότι θα έκανα ζημιά στο μωρό.
Αφού δεν έχεις τέτοια προβλήματα απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και άσε την δίαιτα για μετά έχεις καιρό. Σου εύχομαι με έναν πόνο.

10ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 1:49 am

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια, μου κάνετε πολύ καλό που τα λέτε αυτά! Πόσα να υπολογίσω μέχρι να γεννήσω? 4-5 ακόμη? Τι λέει η εμπειρία σας?

11ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 2:09 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε κουκλα μου απολαυσε την εγκυμοσυνη σου κ μη τα σκευτεσαι τοσο κ τρελενεσαι ... κ μενα μ ειχαν πει μεχρι 12 κ πηρα 17 η 18 εφυγαν ολα δεν τα σκευτηκα καθολου. να χαιρεσαι τη καθε στιγμη... Very Happy

12ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 4:03 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanrall έγραψε:Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια, μου κάνετε πολύ καλό που τα λέτε αυτά! Πόσα να υπολογίσω μέχρι να γεννήσω? 4-5 ακόμη? Τι λέει η εμπειρία σας?

είναι ανάλογα το "σκαρί" της καθεμιάς...

εγώ έτρωγα ότι ήθελα στην πρώτη εγκυμοσύνη και δεν κοίταζα ποτέ πόσο και τι τρώω...
λοιπόν πήρα σύνολο 10 κιλά μόνο που τα έχασα σε 10 μέρες από τη γέννα...

μέχρι 6 μηνών είχα πάρει 6 κιλά και μετά μέχρι την 39η εβδομάδα που γέννησα πήρα μόνο 4.
άλλες κοπέλες μου λένε πως στο τελευταίο τρίμηνο παίρνεις τα περισσότερα...

τι να σου πω...σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα πάρει 1,5 κιλό μέχρι 4ων μηνών και μετά σε ένα μήνα πηρα άλλα 2,5, σύνολο 4 κιλά μέχρι στιγμής....

13ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 6:12 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κουκλα μου μην ακους κανεναν!Ενα πραγμα μου ειπε ο γιατρος μου στην αρχη της κυησης που τον ρωτησα για τα κιλα. Κ 40 να βαλω το μωρο δεν θα εχει κανενα προβλημα. Απλα εγω θα δυσκολευτω να τα χασω μετα. Ειμαι 24 εβδομαδων κ εχω βαλει 7 κιλα!Κ να σημειωσω οτι μπηκαν ολα στο 2ο τριμηνο!Εχει ανοιξει πολυ η ορεξη μου τον τελευταιο μηνα.Ειμαι κ συνεχεια σπιτι...Στην αρχη ελεγα οτι θα προσπαθησω να βαλω οσο λιγοτερα γινεται γιατι ειχα ηδη βαλει 10 προ εγκυμοσυνης κ δεν με παιρνει να ξεφυγω.Τωρα τα βλεπω αλλιως τα πραγματα. Ναι μεν δε μου αρεσει αυτο που βλεπω στον καθρεφτη αλλα αλλους 3 μηνες θα ειμαι εγκυος!Ας βαλω αλλα 7 τι εγινε?Θα το παλεψω μετα. Οχι τωρα που εχω λιγουρες!Κοβεται η μερεντα?Δεν κοβεται...Μην ακους κανενα μονο το στομαχι σου κ ολα θα πανε καλα.

14ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 6:21 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ!!ΦΑΤΕ ΚΑΛΕ ΟΟΟΟΣΟΟΟΟ ΘΕΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ... Laughing Laughing ΑΦΟΥ ΔΕ ΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ Ο DOCTOR,ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 12,ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ?ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΗΣΗΣ.ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

15ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 6:22 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα κ εγω ακουσα τα μυρια οσα απο ολους για τα κιλα μου στην 1η εγκυμοσυνη.πηρα συνολικα 19 κιλα(πες 20 εσυ) απο 72 πηγα 90 νταν.ο γιος μου γεννηθηκε μια χαρα ποντικακι 2980 κ μαλιστα γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο κ μεσα σε 40 λεπτα.το θεμα ειναι οτι τα κιλα μου κατσικωθηκαν εμενα κ δν μου εκαναν πουθενα σε σχεση με την εγκυμοσυνη μου κακο.αυτα ειναι βλακιες κανονικοτατες.τωρα στο 2ο οταν εμεινα εγκυος ημουν 95 κιλα εχασα 3 κιλα απο την αρχη γτ εφαγα πολυ ζεστη δν ειχα καθολου ορεξη κ ειχα αναγουλες εμμετους κ ολα αυτα τα χαρητομενα που δν τα ειχα στον γιο μου.τωρα ειμαι 5 μηνων κ μολις σημερα ανακαλυψα οτι πηρα μολις ενα κιλο.

16ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 6:29 am

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοπελιά καλησπέρα και καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Έχω καιρό να γράψω αλλά τι να κάνω έχω ένα παίδαρο 16μηνών και δουλεύω μαζί με τον άντρα μου (ευτυχώς). Λοιπόν στο προκείμενο, εγώ καλή μου πήρα 24 κιλά στην εγκυμοσύνη και σημειωτέον μέχρι τον 5ο μήνα έκανα εμετό και έτρωγα μόνο σαλάτες, ψάρια και κανένα μπιφτέκι. Γλυκά έτρωγα, δεν σου λέω ψέμματα, αλλά έτρωγα τις ποσότητες που τρώω εδώ και 38χρόνια. Παρόλα αυτά πήρα τα κιλά που πήρα. Έχασα κάποια με το που γέννησα αλλά τα ξαναπήρα με τον θηλασμό, διότι άμα θηλάζεις ανα δίωρο μια λιγούρα την νιώθεις ME TA KILA TI KANOUME????? 328109 χα χα!!!!! τελικά μόλις έγινε ο γιός μου 9 μηνων πήγα σε διαιτολόγο και σε 6 μήνες τα έχασα όλα χωρίς να στερηθώ τίποτα, ιδιαίτερα τα γλυκά ,διότι της το τόνισα όταν άρχισα δίαιτα, βασικά διατροφή,ότι είμαι γλυκατζού τζου τζου!!!! την λέω διατροφή γιατί όπως μου είπε και ή ίδια δεν έτρωγα κάτι ας πούμε λάθος απλώς έπρεπε να συνδιάζω τροφές. Επειδή μακρυγορώ κοινώς μια χαρά είσαι, δηλαδή τέλεια είσαι και ηρέμησε, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωράκι σου. Πολλά φιλιά σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια. ΥΣ. Κάνε μου την χάρη και μην ακούς κανένα παρά μόνο τον γιατρό σου.

17ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 6:48 am

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσι μου ειμαι στην 28η εβδομαδα και κοντευω τα 9 κιλα.Να σου πω την αληθεια ετρωγα σαν τρελλη γλυκα αλλα τωρα κομμενα.Πρεπει να τρωμε σωστες ποσοτητες και βεβαια να προσεχουμε τι ακριβως τρωμε.Ο γιατρος μου,μου εχει πει να προσεχω και καλο θα ηταν να παρω 12 με 14 κιλα.Η διατροφη ειναι σημαντικη στην εγκυμοσυνη.Μπορει να ειναι μια περιοδος που μπορουμε να αφεθουμε λιγο αλλα ολα με μετρο!

18ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τρι Σεπ 18, 2012 6:57 am

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και από μένα!
Τα κιλά είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί. Εγώ φύση λαίμαργη έτρωγα κανονικότατα και με το παραπάνω στην εγκυμοσύνη, επειδή όμως είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη περπατούσα αρκετά, ειδικά τον τελευταίο μήνα του δωσα και κατάλαβε! Πήρα συνολικά 13,5 κιλά, (στη βδομάδα σου είχα πάρει ήδη τα 10, τον τελευτάιο μήνα πήρα 3 κιλά γιατί έτρωγα ποοοολλλύυυυ) και όταν 40άντησα τα είχα χάσει όλα, χωρίς καθόλου κόπο και παρόλο που λόγω θηλασμού τρώω κανονικότατα. Έχεις τόσο πολύ τρέξιμο με το μωρό, που τα χάνεις τα κιλά!
Με το καλό το μωράκι σου!

19ME TA KILA TI KANOUME????? Empty Απ: ME TA KILA TI KANOUME????? Τετ Σεπ 19, 2012 1:02 am

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπόν με έχετε ηρεμήσει πάρα πολύ! Σήμερα που μετρήθηκα πάντως είμαι στα 69,8.. Αν δω το 7, θα πάθω σοκ νομίζω... pale

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις