Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ariani


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ετοιμαζω την βαπτιση της μικρης μου φραουλιτσας
ευτυχως βρηκα και παραγγειλα βαπτιστικα,μπουμπουνιερες και μαρτυρικα απο ενα e shop που βρηκα στο φορουμ το vaftisigamos.gr και παλι καλα παρελαβα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.μενουν ομως καποιες λεπτομερειες που λεω να φτιαξω εγω προσωπικα για την βαπτιση θελω μια ιδεα για ενα αναψυκτικο φραουλα που θα θελα να μοιρασω στην βαπτιση και στα παιδακια στο σχολειο που πηγαινει ο γιος μου (το μεγαλο μου παιδακι) εχω δει μια συνταγη για λεμοναδα σε μπουκαλακι με σιροπι φραουλα και ελεγα να την φτιαξω
Υλικά (για 6 ποτά): 2 φλιτζ. φρεσκοστυμμένο χυμό λεμονιού, μαζί με την πούλπα 3/4 φλιτζ. απλό σιρόπι 200 γραμμ. φράουλες, πολτοποιημένες στο μπλέντερ 2 φλιτζ. (περίπου) ανθρακούχο νερό
Εκτέλεση: Σε μια μεγάλη κανάτα χτυπάμε καλά τον χυμό λεμονιού, το απλό σιρόπι και τον πουρέ φράουλας. Διατηρούμε το μείγμα στο ψυγείο. Όταν είμαστε έτοιμοι να το σερβίρουμε, γεμίζουμε 6 ψηλά ποτήρια με πάγο μέχρι τη μέση, γεμίζουμε κατά τα 3/4 με το μείγμα των φρούτων και ρίχνουμε ανθρακούχο νερό μέχρι πάνω. Ανακατεύουμε και σερβίρουμε
εχει καποια κοπελα αλλη συνταγη γιατι αυτη θα πρεπει να την φτιαχνω επιτοπου πραγμα αβολο για εμενα που θα τρεχω την ωρα της βαπτισης. Embarassed

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Giati den pas na pareis tis pedikes sampanitses pou exei k se geusi fraoulas na bgeis k apo ton kopo?Giati teleutaia stigmi olo kai kati futroni k trexoumeeee.

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παιδικες σαμπανιτσες? που τις βρισκει κανεις? εχει σε σθπερ μαρκετ? σε τι γευσεις? ενδιαφερον πολυ ακουγεται....για πες.. Very Happy

4βαπτιση με θεμα την φραουλιτσα - ιδεες ?? Empty sampanitses Τετ Σεπ 19, 2012 2:58 am

MPOYMPOY

MPOYMPOY
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
yparxoyn paidikes sampanitses sxedon se ola ta soyper market einai omos ligo akribes peripoy4.00e to mpoykali eixa agorasi kai ego gia ta genethlia toy gioy moy βαπτιση με θεμα την φραουλιτσα - ιδεες ?? 215994

mpempakos

mpempakos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
http://www.sintagespareas.gr/sintages/roz-lemonada.html

http://www.sidagi.gr/section/rofimata/content/lemonada-me-fraoula-kai-basiliko

http://www.asxetos.gr/pedia/drink/cocktails-kokteils-xoris-alkool/cocktail-lemon-strawberry-kokteil-lemoni-fraoula--27791.html

Αλλά μήπως πρέπει να σκεφτείς οτι λόγω εποχής θα είναι και πολύ τσιμπημένες και ίσως όχι τόσο καλές; Στη θέση σου θα έφτιαχνα απλώς μια λεμονάδα (που θα σου βγει πολύ οικονομικά), θα την έβαζα σε πλαστικά μπουκαλάκια και θα κολλούσα γύρω γύρω μια ετικετούλα με ζωγραφισμένες φράουλες και το όνομα της μικρής σου. Ή θα έφτιαχνα sprite με γρεναδίνη, αλλά δεν ξέρω αν διατηρείται ή πρέπει να καταναλωθεί την ίδια στιγμή. Πάντως ,τώρα που το σκέφτομαι, τουλάχιστον για τη βάπτιση sprite με γρεναδίνη θα ήταν το καλύτερο: και δροσιστικό και ¨κόκκινο" Very Happy

http://tokoutaki.blogspot.gr/

ariani


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ariani έγραψε:ετοιμαζω την βαπτιση της μικρης μου φραουλιτσας
ευτυχως βρηκα και παραγγειλα βαπτιστικα,μπουμπουνιερες και μαρτυρικα απο ενα e shop που βρηκα στο φορουμ το vaftisigamos.gr και παλι καλα παρελαβα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.μενουν ομως καποιες λεπτομερειες που λεω να φτιαξω εγω προσωπικα για την βαπτιση θελω μια ιδεα για ενα αναψυκτικο φραουλα που θα θελα να μοιρασω στην βαπτιση και στα παιδακια στο σχολειο που πηγαινει ο γιος μου (το μεγαλο μου παιδακι) εχω δει μια συνταγη για λεμοναδα σε μπουκαλακι με σιροπι φραουλα και ελεγα να την φτιαξω
Υλικά (για 6 ποτά): 2 φλιτζ. φρεσκοστυμμένο χυμό λεμονιού, μαζί με την πούλπα 3/4 φλιτζ. απλό σιρόπι 200 γραμμ. φράουλες, πολτοποιημένες στο μπλέντερ 2 φλιτζ. (περίπου) ανθρακούχο νερό
Εκτέλεση: Σε μια μεγάλη κανάτα χτυπάμε καλά τον χυμό λεμονιού, το απλό σιρόπι και τον πουρέ φράουλας. Διατηρούμε το μείγμα στο ψυγείο. Όταν είμαστε έτοιμοι να το σερβίρουμε, γεμίζουμε 6 ψηλά ποτήρια με πάγο μέχρι τη μέση, γεμίζουμε κατά τα 3/4 με το μείγμα των φρούτων και ρίχνουμε ανθρακούχο νερό μέχρι πάνω. Ανακατεύουμε και σερβίρουμε
εχει καποια κοπελα αλλη συνταγη γιατι αυτη θα πρεπει να την φτιαχνω επιτοπου πραγμα αβολο για εμενα που θα τρεχω την ωρα της βαπτισης. Embarassed

ariani


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τελικα μου αρεσει η ιδεα της λεμοναδας και θα μεινω σε αυτην η sprite η το ανθρακουχο νερο ξεθυμενει μαλλον και φοβαμε οτι δεν θα ειναι τοσο καλη θελω να μεινει 2-3 μερες στο μπουκαλακι για να δωσω και στο σχολειο του γιου μου μαλλον θα προτιμησω την γρεναδινη
μπουκαλακια πηρα απο εκει που πηρα και ολα τα ειδη της βαπτισης και περιμενω να βρω την σωστη συνταγη να τα γεμισω

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτα τα τεφτιαξα ολα εγω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις